Stranica 39 od 80 PrviPrvi ... 29373839404149 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #1901
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš li Smart TV?
    nemam pojma. Mislim da ne.
    Ne trebam našpisat da je MM FERovac - on nema pojma. Morat ću klince angažirat. Bar da nekako na laptop prebace. Znači, mala ima HBO na mobitelu - valjda prek frenda, ak sam dobro skužila

  2. #1902
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranu njihovu prijateljstvo, ali Lenu bez Lile nije ista, među njima vlada trajno (skriveno) suparništvo, jedna po drugoj mjere koliko vrijede. Osim toga fascinirane su jedna drugom, doslovno kao ying i yang. Baš me zanima koliko se to vidi u seriji, vjerujem da to u prvoj sezoni još neće biti tako izraženo, to dolazi kasnije s obrazovanjem i snalaženjem u životu....
    Lila je definitivno driving power za Lenu, ali ja nikad nisam imala dojam da je Lenu za nju toliko.. Lila uvijek traži neke svoje puteve da se iskaže, prva je i napisala knjigu, pa kasnije dizajn, pa programiranje..

    baš mi je drago da napokon o knjigama komentiramo na jednom mjestu, a ne kako tko pročita uvijek isti komentari

  3. #1903
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Lila je definitivno driving power za Lenu, ali ja nikad nisam imala dojam da je Lenu za nju toliko.. Lila uvijek traži neke svoje puteve da se iskaže, prva je i napisala knjigu, pa kasnije dizajn, pa programiranje..
    eh kad čitamo samo Leninu perspektivu.... ali mislim da se i Lila trudila da bi impresionirala Lenu :/ iako je definitivno puno veća coolerica

  4. #1904
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Budimo realni, "rajon" u seriji je filmski set izgrađen izvan Napulja, i meni osobno djeluje baš totalno umjetno i kao kulisa, kao da je serija snimana u studiju.

    U drugoj epizodi mi je dojam doduše nešto bolji.
    Sinoć sam uhvatila djelić druge epizode na HBO-u (prvu nisam gledala), onaj dio kad bježe iz rajona tj. pokušavaju pobjeći. Iskreno, ne sjećam se da sam čitajući stekla dojam tolike fizičke izoliranosti rajona. Mislila sam da je rajon kvart kao svaki drugi ali eto možda građevinski (prugom, cestom, šta ja znam) i možda kulturno izoliraniji od drugih kvartova. Sinoć je nakon tunela bilo cijelo nemalo polje između rajona i ostatka grada, dapače, mislim da se grad nije ni nazirao. Zbunjuje me ta mikrogeografija. Osim toga me fascinira taj dijalekt, KOLIKO je različit od talijanskog, to je zapravo potpuno drugi jezik. Casting mi (u tom kratkom dijeliću koji sam pogledala) nije loš, pogotovo mi je mala Lila dobro odabrana. Moram prinati da imam više suosjećanja prema televizijskoj djevojčici Lili nego prema onoj književnoj.
    Još bih svašta napisala ali ne želim spojlati Alex i ostalima koji nisu čitali.

  5. #1905
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    nemam pojma. Mislim da ne.
    Ne trebam našpisat da je MM FERovac - on nema pojma. Morat ću klince angažirat. Bar da nekako na laptop prebace. Znači, mala ima HBO na mobitelu - valjda prek frenda, ak sam dobro skužila
    Trebate imati neku napravicu kao chromecast na primjer https://www.netokracija.com/chromeca...koristi-113749

    Ne znam točno što jer ja imam Smart Tv pa nikad nikad niti prebacivala sliku sa kompa/telefona drugačije nego direktnim castom

    Ali ako imate MAX Tv ili neku drugu televiziju tog tipa, možete si uzeti preko njih HBO.

  6. #1906
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Sinoć sam uhvatila djelić druge epizode na HBO-u (prvu nisam gledala), onaj dio kad bježe iz rajona tj. pokušavaju pobjeći. Iskreno, ne sjećam se da sam čitajući stekla dojam tolike fizičke izoliranosti rajona. Mislila sam da je rajon kvart kao svaki drugi ali eto možda građevinski (prugom, cestom, šta ja znam) i možda kulturno izoliraniji od drugih kvartova. Sinoć je nakon tunela bilo cijelo nemalo polje između rajona i ostatka grada, dapače, mislim da se grad nije ni nazirao. Zbunjuje me ta mikrogeografija. Osim toga me fascinira taj dijalekt, KOLIKO je različit od talijanskog, to je zapravo potpuno drugi jezik. Casting mi (u tom kratkom dijeliću koji sam pogledala) nije loš, pogotovo mi je mala Lila dobro odabrana. Moram prinati da imam više suosjećanja prema televizijskoj djevojčici Lili nego prema onoj književnoj.
    Još bih svašta napisala ali ne želim spojlati Alex i ostalima koji nisu čitali.
    Eto točno tako, niti ja nisam imala osjećaj tolike izoliranosti dok sam čitala knjigu.

    Ali, vjerojatno je serija točna i precizna što se toga tiče, i vjerojatno je pedesetih zaista grad prestajao kod rajona.

    Casting je jako dobar, ali opet, JA nisam tako zamišljala Lilu. Premda je mala glumica odlična, i sigurno ću od sada samo o njoj misliti kao o Lili.

  7. #1907
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam pogledala samo 1. epizodu. Lilu sam tocno tako zamisljala, jos kad na samom pocetku pise kako skupi oci u tanke proreze, ja sam se dosuse s Lilom puni vise povezala, Lenu me zivcirala. No nitko me u sve 4 knjige nije nazivcirao kao Nino.

  8. #1908
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pogledala samo 1. epizodu. Lilu sam tocno tako zamisljala, jos kad na samom pocetku pise kako skupi oci u tanke proreze, ja sam se dosuse s Lilom puni vise povezala, Lenu me zivcirala. No nitko me u sve 4 knjige nije nazivcirao kao Nino.
    Šta ni njegov tata ?

  9. #1909
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ne, ni njegov tata. Koji je super ogavan.
    I razumijem razvojni put i kako je ispao takav kakav je, ali mi je bas grozomoran, a koliko me zaljubljenost u njega iritirala (necu spojlat alex) to necu ni pocinjati.

  10. #1910
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    i mene je Nino najviše živcirao, iako objektivno ima puno gorih zlikovaca

  11. #1911
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    trebali bi otvorit jednu temu gdje možemo samo te knjige komentirat, pa da ljudi koji nisu čitali je ni ne otvaraju

  12. #1912
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kaj nisi ti sasa rekla da si bila u Napulju i išla na lokacije? ja sam bila samo jedan dan, al sam prošla kroz neki dio grada koji stvarno izgleda prestrašno - možda je prije između njega i centra bila livada, al sad je sve izgrađeno.

    Uostalom i jarun i Gredice su bile selo izvan grada, kad sam ja bila mala

  13. #1913
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bi otvorit jednu temu gdje možemo samo te knjige komentirat, pa da ljudi koji nisu čitali je ni ne otvaraju
    ajd!

  14. #1914
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj nisi ti sasa rekla da si bila u Napulju i išla na lokacije? ja sam bila samo jedan dan, al sam prošla kroz neki dio grada koji stvarno izgleda prestrašno - možda je prije između njega i centra bila livada, al sad je sve izgrađeno.

    Uostalom i jarun i Gredice su bile selo izvan grada, kad sam ja bila mala
    ja sam bila u Napulju i prosla neke lokacije, ali ne i rajon- mislim da sam cak u pripremama za put nasla da imaju turisticek ture koje vode ljude poclokacijama iz knjiga, no da nitko ne ide u rajon.

  15. #1915
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Aha, baš sam se pitala gdje je rajon. Meni je bilo grozno ono naselje kad se lokalnim vlakom voziš prema Pompejima - onak- neka luda divlja gradnja, al to vjerojatno nije rajon

  16. #1916
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Bome sam sad minuticu pogledala rajon na Google kartama, pa nije niti danas bolji .. i još uvijek je kraj svijeta

  17. #1917
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bome sam sad minuticu pogledala rajon na Google kartama, pa nije niti danas bolji .. i još uvijek je kraj svijeta
    napiši adresu ili stavi link.

    Inače, Napulj me se baš dojmio - voljela bih otići tam na par dana

  18. #1918
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kažu da je rajon baziran na Rione Luzzati.

  19. #1919
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    . Od dvije mlađe glumice, draža mi je Lenu... a bit će mi je draža jer mi je lik Lenu draži pa stalno tražim potvrdu kog đavla nije Lilu skup s rajonom trajno otkačila, ali s Lilom ide i cijelo crijevce rajona, koje Lila nije mogla otkačiti, a nije zato kriva. Na kraju, ne možeš si nasljeđe kirurški odrezati.!

    A vidiš, meni je baš Lila zakon, ono, sva je svoja, posebna drugačija
    Lenu mi je onak, totalno u njenoj sjeni, povodljiva, ne znam... neka osobnost koju ne bih ni ja rado imala...

    A malu glumicu koju su odabrali za Lilu pogodili su baš kao da su meni dali da biram , genijalno!

  20. #1920
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A meni je taj nesretni "rajon", nešto kao splitski Get, tako sam ga ja nekako doživila...

  21. #1921
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    trebali bi otvorit jednu temu gdje možemo samo te knjige komentirat, pa da ljudi koji nisu čitali je ni ne otvaraju

    Može

  22. #1922

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Osim toga me fascinira taj dijalekt, KOLIKO je različit od talijanskog, to je zapravo potpuno drugi jezik.
    To se dalo zaključiti još iz knjige, ali na filmu je dojam jači.

  23. #1923
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu da je rajon baziran na Rione Luzzati.
    Sad sam pogledala na karti - To je blizu željezničkog kolodvora.
    Nisam bila na toj strani nego samo na glavnom ulazu kolodvora jer smo došli vlakom. I taj dio grada je stvarno bio prestrašan - spasila sam se kad smo se spustili do centra.

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Rajko Grlić "Neispričane priče"
    Autobiografska proza filmskog režisera i producenta kroz koju se kroz mnoge anegdote i crtice dobiva uvid u život u Hrvatskoj i Jugoslaviji, pa i u Americi. Priče o filmovima koje je snimio i onima koje nije snimio. Meni jako dojmljivo.

  25. #1925

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nakon što sam na Interliberu kupila knjigu s greškom, pa je srećom na vrijeme zamijenila za ispravnu, sad uživam čitajući Tima Marshalla, U okovima geografije - deset zemljovida koji govore sve što morate znati o globalnoj politici.
    Knjiga je izvrsno pisana, vrlo lako se čita, vrlo pristupačna, i za one koji nisu previše verzirani u geopolitici, kao stvorena za bolje pojašnjavanje zbivanja u svijetu. Iako tema malo zvuči suhoparno, knjiga je sve samo ne suhoparna, dapače, duhovito je pisana uz neke vrlo slikovite komentare (najviše me oduševio onaj o položaju Francuske i Njemačke u EU ).
    Jedini moj prigovor ide prilično šlampavom izdanju - za početak, kupila sam knjigu u kojoj je 30 stranica bilo dvaput otisnuto, a 30 ih je nedostajalo. Ali i sad, u ispravnoj verziji, često nailazim na tipfelere ili druge tragove očito nepregledanog i nelektoriranog izdanja. Ok, ne čudi me to s obzirom na to tko je izdavač (Znanje), i da je knjiga očito morala brzo izaći za Inberliber, ali ipak...

  26. #1926
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čitam novog Pavličića - Bakrene sove.

    Odmah ću iskreno: jedan od razloga što čitam je taj što sam pročitala sve njegove knjige i želim da i dalje to mogu reći

    Drugi razlog je što su mi njegove knjige sigurna luka, nešto očekivano i poznato i iako ih ima jako sličnih, nisu mi dosadne. On si ne može pomoći da ne bude shematičan i da mu radnja prati obrasce, ali svejedno volim njegov jezik i atmosferu koja je uvijek slična i meni draga.

    Bio je jedan trenutak kad sam skoro odustala od njega - to je bila knjiga Glasnik, vlasnik, hodočasnik koja je bila neopisivo čangrizava i mizantropska. No, onda sam se sjetila njegovih knjiga koje meni spadaju među najbolje stranice hrvatske književnosti, a to su autobiografske proze o odrastanju u Vukovaru i nekoliko romana ondje smještenih. Iako nisam nikad bila u Vukovaru, ja iz njegovih knjiga poznajem miris Dunava, bašte s voćkama marelica koje se spuštaju do rijeke, uličice usječene u ilovaču i tamnozelene sjene divljih kestenova.

    Zabavno je kako se, otkad se ponovo zaljubio, i svi njegovi likovi zaljubljuju preko glave i kako im odabranica izgleda uvijek isto (a tu se ne moram mučiti zamišljati ). I svi stanuju na Trešnjevci



    To me sjetilo Nade Gašić, zna li se kad će njena nova knjiga?

  27. #1927
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jurana

    Bas ju je neki dan Jagna preporucila, a jutros Hocemo li sutra u kino? pa sam si ih zabiljezila.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 27.11.2018. at 17:40

  28. #1928
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Pročitala Pavičić Jurica, Crvena voda
    odlično
    krimić koji je najmanje krimić
    nestanak djevojke pričan tijekom 28 godina kroz perspektivu više likova

    Tribuson, Zavirivanje, odlučila krenuti s inspektorom Banićem od početka
    zgodno i zabavno
    volim Tribusona

    sada čitam Drakulić, Nevidljiva žena
    teško, jako teško
    grop mi je u grlu
    i suzim dok čitam
    mama je izrazila želju da je pročita
    nisam sigurna hoću li joj dati
    jako, jako mi je teška knjiga
    i jako me emocionalno uvlači

  29. #1929

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam novog Pavličića - Bakrene sove.

    Odmah ću iskreno: jedan od razloga što čitam je taj što sam pročitala sve njegove knjige i želim da i dalje to mogu reći

    Drugi razlog je što su mi njegove knjige sigurna luka, nešto očekivano i poznato i iako ih ima jako sličnih, nisu mi dosadne. On si ne može pomoći da ne bude shematičan i da mu radnja prati obrasce, ali svejedno volim njegov jezik i atmosferu koja je uvijek slična i meni draga.

    Bio je jedan trenutak kad sam skoro odustala od njega - to je bila knjiga Glasnik, vlasnik, hodočasnik koja je bila neopisivo čangrizava i mizantropska. No, onda sam se sjetila njegovih knjiga koje meni spadaju među najbolje stranice hrvatske književnosti, a to su autobiografske proze o odrastanju u Vukovaru i nekoliko romana ondje smještenih. Iako nisam nikad bila u Vukovaru, ja iz njegovih knjiga poznajem miris Dunava, bašte s voćkama marelica koje se spuštaju do rijeke, uličice usječene u ilovaču i tamnozelene sjene divljih kestenova.

    Zabavno je kako se, otkad se ponovo zaljubio, i svi njegovi likovi zaljubljuju preko glave i kako im odabranica izgleda uvijek isto (a tu se ne moram mučiti zamišljati ). I svi stanuju na Trešnjevci
    Ja sam od Pavličića odustala ima već dosta godina, jer mi je počeo ići na živce
    Nekad sam ga voljela čitati, ali onda mi je postao sve na isti kalup.
    Ali sad se sin zainteresirao za njega, pa će dobiti Bakrene sove za BiNG. Onda ih možda i ja usput pročitam.



    To me sjetilo Nade Gašić, zna li se kad će njena nova knjiga?
    I ja bih jako rado pročitala još neku njezinu knjigu, ali imam dojam - prema nekim intervjuima i drugim njezinim tekstovima na koje sam naletjela - da novi roman neće tako skoro voljela bih da sam u krivu.

  30. #1930
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Negdje sam čitala da je planirala tetralogiju knjiga o različitim zagrebačkim kvartovima pa sam mislila da to i znači da je već osmislila bar kosture sva četiri i da će to sad brže.
    A dobro, čekat ćemo...

  31. #1931

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam čitala da je planirala tetralogiju knjiga o različitim zagrebačkim kvartovima pa sam mislila da to i znači da je već osmislila bar kosture sva četiri i da će to sad brže.
    A dobro, čekat ćemo...
    Da, i ja čekam tu tetralogiju.
    Ali bojim se da je negdje zapelo.

  32. #1932
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda je Nada Gašić Elena Ferrante

  33. #1933

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Možda je Nada Gašić Elena Ferrante

  34. #1934
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno






    Vidiš, aleks, ovo ti je skroz odlična ideja za Tribusonove krimiće, dat ću im i ja šansu. Samo da mi ne proradi OKP pa krenem i njih sve odreda iščitavati

  35. #1935

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, aleks, ovo ti je skroz odlična ideja za Tribusonove krimiće, dat ću im i ja šansu. Samo da mi ne proradi OKP pa krenem i njih sve odreda iščitavati
    Tribusonovih krimića o inspektoru Baniću je samo 7, pa to i nije teški OKP ako ih kreneš iščitavati
    Koristim priliku pa stavljam ovdje link na pregled tih krimića koje sam napisala prije nekoliko godina, dok je portal Imaginarij još bio živ

  36. #1936
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mislila sam više na SVE Tribusonove romane

    Dosad sam pročitala 10 + ovih 7... uf
    Posljednje uređivanje od Jurana : 28.11.2018. at 13:39

  37. #1937

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mislila sam više na SVE Tribusonove romane

    Dosad sam pročitala 10 + ovih 7... uf
    To sam i mislila, ali možeš početi s ovih 7

    Tako sam i ja, negdje pred kraj srednje škole, imala fiks-ideju da moram pročitati svih 20 Zolinih romana iz ciklusa Rougon-Macquart da bih mogla napraviti rodoslovno stablo tko je kome što. Većina tih romana nije tad bila ni dostupna (osim sveprisutnih lektirnih naslova, tipa Germinal i Nana, eventualno Slom ili Čovjek-zvijer). Na kraju sam skoro uspjela u naumu, naime, pročitala sam ih 18 od 20 i zaključila da se neće ništa dogoditi ako ne pročitam ona 2 koji nigdje nisu ni postojali, osim u popisima

  38. #1938
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Trebala si se baciti na bjesomučno učenje francuskog pa nabaviti izvornike iz Francuske i sve ih srediti, a ne ovako odustati

  39. #1939

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala si se baciti na bjesomučno učenje francuskog pa nabaviti izvornike iz Francuske i sve ih srediti, a ne ovako odustati
    Tada sam još i znala relativno dobro francuski ali te dvije knjige koje nisam pročitala su mi se činile najmanje zanimljivima, pa sam ih lako odbacila.

  40. #1940
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ma ne slušaj ludu

  41. #1941
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Kameno srce, Renate Dorrenstein, jučer počela i ostala sam predugi budna radi nje. Jako pitka, tečna, lako ide, a istovremeno atmosfera je nekako prijeteća, već se naslućuje zlo koje će se dogoditi (na samom početku romana se već sazna tragedija koja slijedi). Preporuku dobila ovdje, tako da hvala

    I, ako netko nije vidio, OVO se događa
    https://www.vox.com/culture/2018/11/...argaret-atwood
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 29.11.2018. at 13:02

  42. #1942
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Looool
    Ispunjavam krizaljku:
    Gradska upravna jedinica (rajon)


  43. #1943
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Looool
    Ispunjavam krizaljku:
    Gradska upravna jedinica (rajon)

    Hahaha, evo kad već spominješ rajon, upravo sam pročitala drugi dio tetralogije, u kojemu se ta riječ manje ponavlja nego u prvom dijelu. Dakle:

    Elena Ferrante: Priča o novom prezimenu

    Što reći, a da već i vrapci ne pjevaju, jer ja, kao i obično, kasnim s čitanjem tih popularnih uspješnica?

    Premda znam da je Ferrante izazvala(o ?) opću ushićenost, i premda je i mene "omađijala", evo riskiram i izjavljujem da me knjiga u nekim dijelovima podsjeća na one "jeftilen" romane, napisane populistički, tendenciozno da se svide masama, oliti "limunadasto", kako je lijepo rekla jedna forumašica koju više ne srećem na ovim stranicama.
    Pa ipak, unatoč i usprkos tome, idem sad u knjižnicu rezervirati treći dio .
    Eto, rekoh sve .

  44. #1944
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam ogdgledala tri epizode . I nekak si mislim da nisam čitala knjigu , ne bih baš svatila radnju. A ovako sam neka imena i likove pozaboravljala. iako mi je kraj uzglavlja treći dio ( na engleskom - pa mi se baš neda čitati)

  45. #1945
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    Što reći, a da već i vrapci ne pjevaju, jer ja, kao i obično, kasnim s čitanjem tih popularnih uspješnica?
    .
    O ovome razmišljam već par dana, kako se nekako treba čim čim prije pročitati neku knjigu koja je trenutno aktualna, bio to neki Novak ili Sudbe i srdžbe ili Minijaturistica ili Češljugar...imate li vi takav dojam, da ako netko sada pročita Ferranticu da kao mrvičak kasni? Ja čitam što mi je gušt, na što naletim, što skinem za Kindle, nekad potrefim da je aktualno, nekad mi se lista čitanja ne poklapa s trenutnim ponudama book blogerica, kako kad. Ali kao da je čitanje postalo malo malo natjecateljski sport. Ne?

  46. #1946
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ma nije stvar u natjecanju, vec u znatizelji...da neka dobra knjiga ne promakne...pa u grupnoj forumskoj razmjeni ushicenja, kolektivnoj zaludjenosti nekim romanom i tako to
    Evo, iz toga i nove teme nastaju

  47. #1947
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Ali kao da je čitanje postalo malo malo natjecateljski sport. Ne?
    Uopće nije tako. No ako se želi o nečemu raspravljati ili sudjelovati u raspravi, moraš pročitati, otprilike kao da si u nekom book clubu.
    Nažalost ponuda u knjižnicama je limitirana i ne mogu svi sve pročitati u isto vrijeme, ali ipak je gušt kad možeš prokomentirati s nekime pročitano.

  48. #1948
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost ponuda u knjižnicama je limitirana i ne mogu svi sve pročitati u isto vrijeme, ali ipak je gušt kad možeš prokomentirati s nekime pročitano.
    Ma nije stvar u limitiranosti knjiznica, vec tko bi stigao Juranu i Tanju?
    To bi se vec moglo nazvati utrkom.

  49. #1949
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam novog Pavličića - Bakrene sove.

    Odmah ću iskreno: jedan od razloga što čitam je taj što sam pročitala sve njegove knjige i želim da i dalje to mogu reći

    Drugi razlog je što su mi njegove knjige sigurna luka, nešto očekivano i poznato i iako ih ima jako sličnih, nisu mi dosadne. On si ne može pomoći da ne bude shematičan i da mu radnja prati obrasce, ali svejedno volim njegov jezik i atmosferu koja je uvijek slična i meni draga.

    Bio je jedan trenutak kad sam skoro odustala od njega - to je bila knjiga Glasnik, vlasnik, hodočasnik koja je bila neopisivo čangrizava i mizantropska. No, onda sam se sjetila njegovih knjiga koje meni spadaju među najbolje stranice hrvatske književnosti, a to su autobiografske proze o odrastanju u Vukovaru i nekoliko romana ondje smještenih. Iako nisam nikad bila u Vukovaru, ja iz njegovih knjiga poznajem miris Dunava, bašte s voćkama marelica koje se spuštaju do rijeke, uličice usječene u ilovaču i tamnozelene sjene divljih kestenova.
    ja volim Pavlicica
    najvise njegove krimice s primjesom nadnaravnog, tu je majstor

  50. #1950
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Tribusonovih krimića o inspektoru Baniću je samo 7, pa to i nije teški OKP ako ih kreneš iščitavati
    Koristim priliku pa stavljam ovdje link na pregled tih krimića koje sam napisala prije nekoliko godina, dok je portal Imaginarij još bio živ
    volim inspektora Banića!
    kupila sam na Interliberu dva komada, svaki 19 kuna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •