Stranica 61 od 80 PrviPrvi ... 1151596061626371 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,001 do 3,050 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #3001

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    To im je stara obavijest, od prošle nedjelje kad su donijeli produženje mjera za dva tjedna. Ova nova odluka o otvaranju knjižnica 27.4. je od jučer.

  2. #3002
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Piše negdje službeno?

  3. #3003

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ne znam službeno, zasad jedino na stranicama HZJZ stoji da se "dopušta posudba knjiga bez korištenja čitaonice". To naravno ne znači da će se sve knjižnice otvoriti u ponedjeljak, ali mogu se otvoriti, nije im dekretom naređeno da budu zatvorene do 4.5. kako su mislili prije nekoliko dana.

    Ali sad čitam upute za korištenje knjižnice, pa mi se neke od njih čine nebuloznima.

    Kod izdavanja knjige djelatnik uputi stranku da ne prelistava knjigu.
    Ovo stvarno ne razumijem? Virus će se prenijeti prelistavanjem knjige? A što je onda s čitanjem? Ako je listanje knjige tako rizičan proces, zašto su onda uopće otvarali knjižnice?

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...atima-20200424

  4. #3004
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Izgleda da jos ni oni ne znaju detalje. Polako će se to uigrat

  5. #3005
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Sad sam saznala da se moja knjižnica neće otvoriti jer je oštećena u potresu

  6. #3006
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Daj napiši koje su oštećene.
    Marija Jurić pretpostavljam

  7. #3007
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Zbog čekanja na pregled statičara ili oštećenja NE RADE: Knjižnica Sesvete, Knjižnica Jelkovec, Knjižnica Dubec, Knjižnica Augusta Cesarca - Radauševa, Knjižnica Marije Jurić Zagorke, Dječja knjižnica Medveščak, Zvonimirova 17, Čitaonica i Galerija VN, Čitaonica Kustošija.

  8. #3008
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Uh, dakle, moje obje ostaju zatvorene do daljnjega...

  9. #3009
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,970

    Početno

    Baskijski cheesecake iz San Sebastiana :
    https://super1.telegram.hr/relax/rob...ki-cheesecake/

    Nakon Patrie tesko mi se uzivit u neku novu knjigu. Sad sam uzela Polje od Roberta Seethalera, nije mi tako dobra kao Citav jedan zivot. Polje su kratke price o zivotima mrtvih s groblja u jednome malome gradicu. Ili mi se tesko uzivjet nakon Patrie, knjiga je korektna, al me nije ponijela no zaokupila, a Patria stvarno je.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.04.2020. at 16:11

  10. #3010

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Baskijski cheesecake iz San Sebastiana :
    https://super1.telegram.hr/relax/rob...ki-cheesecake/

    Nakon Patrie tesko mi se uzivit u neku novu knjigu. Sad sam uzela Polje od Roberta Seethalera, nije mi tako dobra kao Citav jedan zivot. Polje su kratke price o zivotima mrtvih s groblja u jednome malome gradicu. Ili mi se tesko uzivjet nakon Patrie, knjiga je korektna, al me nije ponijela no zaokupila, a Patria stvarno je.
    Joj, ni meni Polje nije sjelo. Ne da je loše napisano, nego sam imala problema sa samim konceptom cijele knjige. Bila sam tim više razočarana jer su me prethodne dvije Seethalerove knjige oduševile (Čitav jedan život, Trafikant).

  11. #3011
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,970

    Početno

    Tx, držim onda Trafikanta na radaru .

  12. #3012
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Počela sam Pedeset nijansi sive. Došla sam do četvrte stranice i ne mogu dalje.

  13. #3013
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam Pedeset nijansi sive. Došla sam do četvrte stranice i ne mogu dalje.
    Bome te razumijem, meni se to isto bas nije svidjelo.

  14. #3014
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam Pedeset nijansi sive. Došla sam do četvrte stranice i ne mogu dalje.
    Isto, mpžda dsm koju stranicu više pokušala, ali to je meni skroz nečitljivo

  15. #3015
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Momčilo Popadić: Svoju zvizdu slidin

    Uživala sam u Popovim tekstovima što ih je osamdesetih pisao za Slobodnu Dalmaciju, koju smo nekad kupovali i čitali i zvali je, jednostavno, Novina.
    Divan podsjetnik na neka druga, sretnija vremena...

  16. #3016
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam Pedeset nijansi sive. Došla sam do četvrte stranice i ne mogu dalje.

    ja nisam nikad ni probala čitati, nakon što sam pokušala odgledati film - odustala nakon 20 min.

    trenutno zavšavam Vražji okot, M. Atwood - imala sam podvojene osjećaje od početka
    zanima me kako će me se kraj dojmiti, ali definitivno me uspjela zainteresirati toliko da sam bila na rubu od iščekivanja Felixove izvedbe osvete
    ne znam što bih da sam sama u takvoj situaciji, kad sam ovdje nokte grizla

    u ponedjeljak idem u knjižnicu
    danas ću napraviti neki popisić, iako kući imam nekog Dostojevskog koji me čeka stoljećima...
    Posljednje uređivanje od flopica : 02.05.2020. at 08:13

  17. #3017
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    dakle, KGZ radi za povrat i posudbu
    u knjižnice se za sada još ne može ući, knjige se vraćaju na ulazu u knjižnicu i tamo se i posuđuju
    tko se snalazi sa on line katalogom, najlakše je poklikati knjige koje vas zanimaju "provjerite status" ili razervirajte ako je posuđeno, pa će vam doći obavijest na mail da vas knjige čekaju
    pripazite u kojoj knjižnici ste kliknuli (najbolje je pretraživati baš u svojoj)
    ako se ne snalazite sa katalogom, probajte napraviti popis knjiga koje želite, date knjižničaru na ulazu i pričekate dok ne pronađu knjige

    inače, knjige koje su bile posuđene prije zatvaranja knjižnica, produžene su do 15.05. pa ih do tada ili vratite ili zovite knjižnicu da vam produže i dalje

    ako nemate svoj PIN kopiram sa stranice kgz:
    "Zatražite svoj PIN e-mailom!
    U vrijeme kada su odjeli i ogranci Knjižnica grada Zagreba zatvoreni zbog protuepidemijskih mjera u širenju bolesti COVID-19 te kao posljedica potresa, naši članovi od danas mogu zatražiti PIN putem e-maila. Na e-mail adresu pin@kgz.hr potrebno je poslati sljedeće podatke:

    1. Ime i prezime
    2. Članski broj
    3. OIB
    4. E-mail na koji želite da vam se pošalje obavijest o vašem PIN-u"

    to je ukratko

  18. #3018
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja sam bila u knjižnici. Odnosno ispred nje, s papirićem i preporukom tu s foruma ali s druge teme. O serijama
    Aktualna je Unortodox,
    a knjiga koju čitam je
    anouk Markovits: Zabranjena sam

    Na polaa sam knjige i jako mi se sviđa. Dijelom je autobiografija o djevojci odrasloj u Parizu u ortodoksnoj hasidskoj židovskoj obitelji

  19. #3019

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    U ponovo otvorenoj knjižnici uspjela sam odmah doći do knjige koju sam propustila posuditi prije zatvaranja.
    Philippe Claudel: Pseći arhipelag

    Alegorija o usamljenom pučinskom otoku, zatvorenoj zajednici, izazovima vanjskog svijeta i trpanju problema pod tepih. Aluzije na suvremeno društvo su vrlo jasne, a opet nigdje ne prelazi u trivijalnost. Razvoj događaja je mjestimice šokantan, ali zapravo logičan. Odlična knjiga.

    Moram dodati ovdje, pročitala sam dosad pet Claudelovih knjiga, nisam uvijek bila oduševljena. Najbolji mi je, bez sumnje, bio Brodeckov izvještaj, a Pseći arhipelag bio bi odmah uz njega.

    Vidi se da sam bila dugo na suhom što se novih knjiga tiče, jer sam uz Claudela posudila i jednog od novijih Jergovića njegov već poslovično guslarski stil (kako je to lijepo nazvala jedna forumašica i pogodila u srž ), ali kao i epske narodne pjesme, lako se čita, rečenice samo vuku jedna drugu.

  20. #3020
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Rezervirala Pseći arhipelag, veselim se .... s onog popisa od prije par dana danas sam uzela nekoliko knjiga

  21. #3021
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,970

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U ponovo otvorenoj knjižnici uspjela sam odmah doći do knjige koju sam propustila posuditi prije zatvaranja.
    Philippe Claudel: Pseći arhipelag

    Alegorija o usamljenom pučinskom otoku, zatvorenoj zajednici, izazovima vanjskog svijeta i trpanju problema pod tepih. Aluzije na suvremeno društvo su vrlo jasne, a opet nigdje ne prelazi u trivijalnost. Razvoj događaja je mjestimice šokantan, ali zapravo logičan. Odlična knjiga.

    Moram dodati ovdje, pročitala sam dosad pet Claudelovih knjiga, nisam uvijek bila oduševljena. Najbolji mi je, bez sumnje, bio Brodeckov izvještaj, a Pseći arhipelag bio bi odmah uz njega.
    Mljac na ovaj opis, to je baš nešto što bi mi se svidjelo. Hvala na uputi koje čitati koje ne. Završavam Polje, moj završni dojam - papazjanija, zapravo ne znam ni zašto je završavam - tanka je pa ajde.

  22. #3022

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Vidi se da sam bila dugo na suhom što se novih knjiga tiče, jer sam uz Claudela posudila i jednog od novijih Jergovića njegov već poslovično guslarski stil (kako je to lijepo nazvala jedna forumašica i pogodila u srž ), ali kao i epske narodne pjesme, lako se čita, rečenice samo vuku jedna drugu.
    Dakle, Jergović. Roman pod naslovom Herkul. Linkala sam kritiku jer se u potpunosti slažem s njom.

    Prvi i drugi dio još nekako prolaze pod roman, ali za treći dio ne znam što reći osim da je prešao u grotesku, stil koji mu baš i ne leži najbolje. Od cijelog tog dijela ne bih zapamtila ništa da nije dva nevjerojatna ulomka koja su me natjerala na smijeh.
    Prvi je karakterizacija Zagreba, iz koje se opet vidi da se Jergović nije izliječio od svoje vječne frustracije Zagrebom:

    (…) nije želio razumjeti, zašto baš Zagreb. Taj savršeno nezanimljivi, antipatični graduljak, erektirani palčić među istočnoeuropskim prijestolnicama, u zemlji kojom vladaju ponizni grandomani, veliki nogometni navijači i navijačice u mokrim navijačkim majicama ispod kojih nema grudnjaka...
    I drugi, još bolji, u kojem je ubacio samog sebe i usporedio se s ni manje ni više nego - Balzacom

    Mislila je da će pišući o njemu, i o svojim zagrebačkim piscima, jednome također Bosancu, Sarajliji, nacionalnom izopćeniku balzakovski opsežnog opusa, koji po Zagrebu glumi vlastitu sjenu i pretvara se da ga nema (…)
    Kad ga ne shvaćam preozbiljno, Jergović ponekad može biti i zabavan

  23. #3023
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno


    odmah sam se sjetila onog citata koji sam nedavno linkala, "Pisci su jadno osjetljivi na hvalu. Radio sam s političarima, gangsterima, svetim ljudima, i reći ću vam, nitko se od njih ne može natjecati s piscem što se tiče goleme napuhanosti ega i mišolike nesigurnosti duše".

  24. #3024
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Svima hvala na preporukama .

    Čini mi se da se nije spominjala: Istina, Rikke Pulkkinen

    Uz kvas i recepte, ovo je topic koji redovito čitam. Od kad je korone, ne mogu se koncentrirati na knjigu...

  25. #3025

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Dočekala i ja u knjižnici "Pedeset cigareta za Elenu" koje su se ovdje već spominjale.

    Isprva mi se knjiga svidjela, kako sam odmicala prema kraju, bila mi je sve predvidljivija, završila sam je s osjećajem da je toliko slična ranijim romanima M. Vujčić i da mi nije donijela baš ništa novo.
    Uvijek isto, o likovima koji teže za radikalnom promjenom u svojem životu, i tijekom romana nalaze ili ne nalaze poticaj za nju. I sve je tako ukočeno, nekako uštogljeno, ne znam kako bih to opisala. Nedostaje mi spontanosti. Jedan mali, beznačajni "jebiga" mi je izmamio osmijeh, pomislila sam, dobro je, autorica je živ čovjek, nije robot.

    Osim toga, povezanost glavnog lika (koji puši tih famoznih pedeset cigareta) s ostalim likovima (osim jednog) mi je prilično slabo motivirana, pa samim tim ostaje dojam nategnutosti u fabuli.

    Ali moram primijetiti, Vujčićka besprijekorno piše, kompozicija joj štima, rečenice su jasne, čak i faktografija štima (15.5.2015. zaista je bio petak, odmah sam to izračunala u glavi )

  26. #3026
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Od kad je korone, ne mogu se koncentrirati na knjigu...
    Da, korona i potres malo su poremetili i moje čitalačke navike...

    K tome, moje dvije najdraže i najbliže knjižnice još nisu otvorile svoja vrata, a u ostale mi se ne da hodočastiti, što i nije loše, jer čituckam knjige s vlastite police, koje sam nadobudno kupila i nikad pročitala... Pa sad polako i one dolaze na red .

    Dakle, ova je kupljena na nekom davnom Interliberu:
    Junot Diaz: Kratak, čudnovat život Oscara Waoa

    Premda me na nekim mjestima malo živcirao, moram reći da je roman zapravo fora.
    Neobično je strukturiran i vrlo dopadljivo napisan, s puno fusnota u kojima se objašnjava uglavnom društveno-politička situacija u Dominkanskoj Republici u vrijeme Trujillova režima (što mi je, zapravo, bilo čak i zanimljivo).
    U nastojanju da ima humorističan ton, roman je zapravo tužna pripovijest, a čak bih rekla da je u svojoj osnovi, kad malo bolje razmislim, narativno pomalo prejednostavan.
    No, to ne umanjuje njegov šarm.

  27. #3027
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,970

    Početno

    Davno sam čitala Diazaovu knjigu, sličan dojam - malo živcirajuće, malo prejednostavno, ostatak OK. Nemam pojmam što sam tada očekivala. Nakon Llose i Jarčevog slavlja, koji mi je the top za Truilla i Dominikansku, valjda je blijedo, a mislim da me i glavni lik živcirao :/.

    Sad čitam The Testaments, nastavak Sluškinjine priče od M. Atwood, malo sam odmakla od početka, prati razne priče iz raznih vremenskih perspektiva, sviđa mi se, valjda ne prestajem bit fascinirana tim zamaštanim svijetom od Atwood.

  28. #3028
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Preporuka s teme, mislim Nerina
    Judita Rey Hudaček: Sjećanja na Makedoniju

    Koja preslatka knjiga priča iz skopskog studentskog života autorice. Baš uživam.

  29. #3029

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,137

    Početno

    Ante Zlatko Stolica: Blizina svega

    Puno sam očekivala od ove knjige, sudeći po pročitanim najavama, inače baš volim taj tip proze, ali ne znam... možda sam previše očekivala
    Knjiga kratkih (ponegdje vrlo kratkih!) proznih fragmenata kojima autor opisuje svakodnevicu, malo ovu zagrebačko-velegradsku (s uvjerljivim opisima traženja posla), malo nostalgično-splitsku, iz dana djetinjstva. Kako rekoh, inače baš volim knjige koje opisuju svakodnevicu bez nekog "višeg cilja", ali u ovoj knjizi sam više nego ikad prije osjetila da mi fali cjelina. Jer cjeline nema. Prozni tekstovi (crtice, fragmenti - nisu to novele jer nemaju kompoziciju) su doduše podijeljeni u nekakve cjeline, ali teško mi je bilo zaključiti na temelju čega. Osim prvog i zadnjeg dijela koji su koherentni i povezaniji, sve ostalo mi se činilo prilično nabacano i bez nekog reda, i nakon nekog vremena to me počelo smetati, do te mjere da sam gubila volju za čitanjem.
    Uglavnom - nije loše, ali nije ni toliko dobro kako sam očekivala.

  30. #3030
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.05.2020. at 18:05

  31. #3031
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Peterlin, i kak ti se sviđa knjiga?

  32. #3032
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, i kak ti se sviđa knjiga?
    Vjerno oslikava stvarne životne situacije, a meni je bliska jer govori o vremenu u kojem sam i sama živjela.

  33. #3033

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    Pozdrav,
    vec jako dugo pratim ovaj forum i citam knjige koje preporucujete. Buduci da mi se u zadnje vrijeme zaredalo dosta teskih knjiga, trebala bih preporuku za nesto lagano i zabavno. Imate li prijedloge?

  34. #3034
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj dixie prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    vec jako dugo pratim ovaj forum i citam knjige koje preporucujete. Buduci da mi se u zadnje vrijeme zaredalo dosta teskih knjiga, trebala bih preporuku za nesto lagano i zabavno. Imate li prijedloge?
    Eh, na ovom forumu nisu u trendu "blesave" i zabavne knjige, ali ja ću ipak poneku spomenuti. U ovo vrijeme baš nam treba malo luckastog humora. Evo:

    Stogodišnjak koji se spustio kroz prozor i nestao - ovo: https://citajknjigu.com/stogodisnjak...onas-jonasson/
    Od istog autora još jedna knjiga: Djevojka koja je spasila švedskog kralja - ovo: https://www.superknjizara.hr/?page=k..._knjiga=130297

    Napomena: ove dvije knjige nisu naišle baš na dobre kritike na ovom forumu, ali meni su ipak bile zabavne.

    Evo još jedne lagane: Sutra prestajem! Ovo: https://znanje.hr/product/sutra-prestajem/203189 - kad se oguli sloj zabavnog stila, knjiga te zapravo potakne na razmišljanje što je u životu bitno.
    Ima još jedna od istog autora, zove se Potpuno spaljen, ali to tek kanim pročitati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.05.2020. at 08:39

  35. #3035

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    Peterlin, hvala na preporukama.
    Stogodisnjaka sam citala i onako, nije mi bas bio super, ali ovu knjigu Sutra prestajem stavljam na popis.
    Inace, trenutno citam I bog stvori dadilju i skroz je lagana, na pojedinim dijelovima smijesna i zabavna. U tom rangu mi je i knjiga On voli, ona voli koja je zbilja zabavna. Nije to neka pametna literatura, ali za odmor nakon teskih knjiga super dodje.

  36. #3036
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    dixie, probaj uzeti Karte za izgubljene ljubavnike

    zvuči kao ljubić, i jest ljubavna priča, ali vrlo slojevita i zanimljiva s dubokom suvremeno kulturološkom podlogom. A opet se čita za odmor i razbibrigu. Pala mi je sad na pamet iako sam je čitala prije dosta godina.

  37. #3037
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Jako volim knjigu Karte za izgubljene ljubavnike, ali je nikako ne bih nazvala lakim štivom.

  38. #3038

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj dixie prvotno napisa Vidi poruku
    Buduci da mi se u zadnje vrijeme zaredalo dosta teskih knjiga, trebala bih preporuku za nesto lagano i zabavno. Imate li prijedloge?
    Ako se hoće nešto lagano i zabavno, predlažem knjigu koju upravo čitam: Ljiljana Đorđević i Edo Popović: Zapisi iz Stranice Gornje. Napustivši grad i godine rada za novac, preselili su se na seosko imanje kako bi živjeli u skladu s onim za što duboko osjećaju da je ispravan ljudski put. Predivna, umirujuća, optimistična knjiga, kombinacija dnevnika i eseja o iskustvima u suživotu s prirodom i životinjama. Istovremeno lagana i duboka.

  39. #3039
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj dixie prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    vec jako dugo pratim ovaj forum i citam knjige koje preporucujete. Buduci da mi se u zadnje vrijeme zaredalo dosta teskih knjiga, trebala bih preporuku za nesto lagano i zabavno. Imate li prijedloge?
    Nick Hornby, ako ga do sada nisi čitala
    nije teško, inteligentno je i duhovito

    Sve zbog jednog dječaka
    Hi-Fi
    Julia, gola

    to su moje tri omiljene Hornbyjeve
    Posljednje uređivanje od emily : 19.05.2020. at 11:43

  40. #3040
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Nije lagana, ali je upravo čitam pa sam pod dojmom, Ena Katarina Haler, Nadohvat
    Vrlo autentično, izvrsno napisano, tečno, odličan stil, baš me osvojila, naročito jer je tako mlada autorica

  41. #3041
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Nick Hornby, ako ga do sada nisi čitala
    nije teško, inteligentno je i duhovito

    Sve zbog jednog dječaka
    Hi-Fi
    Julia, gola

    to su moje tri omiljene Hornbyjeve
    I meni su te najdraže, i Kako biti dobar
    čitala sam nedavno jednu novu njegovu, State of the union, kratki roman o jednom paru koji odlazi na bračno savjetovanje kad dođu do kritične točke u braku. Brzo se čita, duhovito, zabavno, a opet nije banalno

  42. #3042
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj dixie prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    vec jako dugo pratim ovaj forum i citam knjige koje preporucujete. Buduci da mi se u zadnje vrijeme zaredalo dosta teskih knjiga, trebala bih preporuku za nesto lagano i zabavno. Imate li prijedloge?
    Uzmi Tomićevu: Čudo u poskokovoj dragi, ja sam se smijala u tramvaju dok sam je čitala

  43. #3043
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    U čekanju da otvori moja knjižnica, uzela s vlastite police, pročitala i uživala:
    Anđelo Jurkas: Bez rocka trajanja, Glazbeno dešifriranje Balkana

    Kroz posve nekonvencionalni prikaz stotinu glazbenih albuma s prostora bivše Juge (po izboru autora, naravno) vratila sam se u vremena kada je glazba na ovim prostorima uistinu bila ne samo kvalitetna, nego i odraz vremena u kojemu je nastala. Uz zanimljive tekstove autora knjige, za svaki su album pridodani i komentari samih autora, ukoliko ih je bilo, a i tzv. "arbitraža", odnosno mišljenja nekih poznatih javnih osoba, izdavača ili glazbenih kritičara.
    Odlično!

  44. #3044
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Uzmi Tomićevu: Čudo u poskokovoj dragi, ja sam se smijala u tramvaju dok sam je čitala
    sa smijat se u tramvaju je i Boba Đuderija

  45. #3045
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    sa smijat se u tramvaju je i Boba Đuderija
    Joj, da, "Zovem u vezi posla", imaš pravo

  46. #3046
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Cody McClane Brown: Propuh, papuče i punica.
    Simpatično i pročita se jako brzo.

  47. #3047
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Umro je, i ovdje cesto spominjani, Bekim Sejranovic. Strasno.

  48. #3048
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da. Pretužno. Mislila sam da nisam dobro pročitala

  49. #3049
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Da, otišao je moj dragi Beks, pretužna sam...

  50. #3050
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    baš vidim maloprije na fejsu, totalni šok
    čitala sam samo Huckleberryja od njega, al on mi je bio fenomenalan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •