Stranica 6 od 80 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #251
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo mi je prefora

    mogli bi mi na forumu, neku listu djela iz svake drzave, za preporuku
    barem ove nama egzoticne knjizevnosti, Afrika npr...
    Ja sam neko vrijeme bila jako zainteresirana za Aziju, za sve istočno i južno od Pakistana, pa sam pročitala jako puno knjiga koje imaju bilo kakve veze s tim područjem, a čak i dosta knjiga o imigrantima iz tih krajeva na Zapadu.

  2. #252
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Što se tiče suzdržavanja od javljanja na temu, ja na njoj ne prijavljujem knjige koje mi se nikako nisu svidjele, a većina forumašica je bila oduševljena. Ne zato što mi nije jasno zašto mi se ne sviđaju, nego zato što ne želim povrijediti osjećaje drugih forumašica. Znam da se ljudi ne bi trebali vrijeđati zbog nečijeg drugačijeg ukusa, ali neke knjige nam budu stvarno važne i posebne i ne želimo baš čitati kako su drugima smeće.
    Piši Jurana slobodno, dapače, i ako ti se ne sviđa neka! Ja se znam nekritički oduševiti nekim/nečim, možda bi nekad i pomoglo da me se spusti na zemlju

    samo nemoj ako ti se nije svidio Bone clocks, to bi mi slomilo srce
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 16.03.2017. at 15:40

  3. #253
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Nisu Koštani satovi, nego jedna o kojoj nisam nikad ništa. Lako što se ona meni ne sviđa, nego sam ja ljuta na autora jer mi se čini da je muzao temu koja uvijek pali i nadomještao nedostatak talenta prezencioznim, izvještačenim stilom.
    U principu sam ljuta na sebe što sam je dovršila

  4. #254
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, meni se npr ne sviđa Češljugar - i baš sam ljuta na sebe kaj sam ga ipak pročitala - istina pred kraj na preskokce -

    Mislim da je već netko pisao da nam je vrijeme predragocjeno da bi nastavili čitati knjigu koja nam ne sjedna

  5. #255
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu Koštani satovi, nego jedna o kojoj nisam nikad ništa. Lako što se ona meni ne sviđa, nego sam ja ljuta na autora jer mi se čini da je muzao temu koja uvijek pali i nadomještao nedostatak talenta prezencioznim, izvještačenim stilom.
    U principu sam ljuta na sebe što sam je dovršila
    Pp!

  6. #256
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ok, ovdje nema gaca

    Jurana, pisi, ja volim citati sva vasa misljenja
    i tako nekako i biram knjige
    inace, ne pisem puno na ovoj temi, jer ne citam puno kao vecina ovdje, a i ne znam lijepo srociti sto mislim
    al sam ipak napisala da mi Atlas oblaka nikako nije sjeo
    al ono, bas bas nikako, nisam ga ni dovrsila
    a na jednoj drugoj temi sam se autala i napisala da ne volim J. Juula

  7. #257

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu Koštani satovi, nego jedna o kojoj nisam nikad ništa. Lako što se ona meni ne sviđa, nego sam ja ljuta na autora jer mi se čini da je muzao temu koja uvijek pali i nadomještao nedostatak talenta prezencioznim, izvještačenim stilom.
    U principu sam ljuta na sebe što sam je dovršila
    E fućkaj ga sad, previše si napisala o knjizi da bi mogla prešutjeti naslov (ili barem ime autora)

  8. #258
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu Koštani satovi, nego jedna o kojoj nisam nikad ništa. Lako što se ona meni ne sviđa, nego sam ja ljuta na autora jer mi se čini da je muzao temu koja uvijek pali i nadomještao nedostatak talenta prezencioznim, izvještačenim stilom.
    U principu sam ljuta na sebe što sam je dovršila
    ovo mora bit' neki Franzen

  9. #259
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Btw, Jurana, piši slobodno, nismo mi tako osjetljive biljčice...
    Osim toga, živjela različitost!

  10. #260
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Ma joj, toga uvijek ima.... Najbolja fora na tu temu mi je izjava Erice Jong u Strahu od letenja, kad piše kako se uvijek zaklinje da je Joyceov Uliks njena najdraža knjiga u životu, iako mora priznati da je preskočila mnoge dosadne dijelove.

    Ta rečenica mi je još u 18. godini osvijestila činjenicu da je naše vrijeme predragocjeno za traćenje na knjige koje nam se ne sviđaju. S druge strane, ponekad je dobro ponovno zaviriti u te odbačene, jer često ovisi o trenutku i raspoloženju kako nam što sjedne. Franzena sam probala čitati, ali mi nije sjeo sve dok na g.o. nisam pročitala sve drugo, pa sam silom prilika opet probala i išlo je bolje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.03.2017. at 19:51

  11. #261
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Čitam zadnja poglavlja Uske staze ka dalekom sjeveru, Richarda Flanagana. Knjiga je ovjenčana Man Bookerom 2014. Čitam Buybookovo izdanje.

    Privukla me tema - gradnja Pruge smrti, od Tajlanda do Burme, gdje je zapravo bilo muciliste japanskih ratnih zarobljenika. Ima nekoliko perspektiva, mučitelja i australskih vojnika, koje prati i nakon rata. Uz snažnu antiratnu poruku, knjiga govori o ljudskoj patnji i (ne)slobodi. Vrlo je potresna. I oduševila me.

  12. #262
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    da, da - mislim da bi bile korisne i negativne kritike - onak da se ne zaletimo. U stvari, baš kod konkretnog Češljugara - čim sam u knjižnici vidjela debljinu knjige, htjela sam ju odmah vratiti. Bilo mi je neugodno, a bome poslije ži žao kaj to nisam napravila.

    anamar, ovo zvuči odlično, iako se sada moram malo odmoriti od potresnih knjiga

  13. #263
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Sad niko nema mira dok Jurana ne objelodani koja joj se nije svidjela.
    Ni meni nije sjeo Atlas oblaka, al bila mi je dovoljno dobra da me vukla da ju pročitam do kraja. Dugo mi se otegnula al zadovoljna sam kaj sam ju ipak pročitala.

  14. #264
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Meni nije sjela Otmjenost ježa, koju su svojevremeno mnoge forumašice obožavale

  15. #265
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja nisam uspjela procitati Tugu Belgije iako me tematika jako zanima. Ne znam u cemu je bio problem, jednostavno nije islo. Ali planiram pokusati opet.

  16. #266

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam uspjela procitati Tugu Belgije iako me tematika jako zanima. Ne znam u cemu je bio problem, jednostavno nije islo. Ali planiram pokusati opet.
    Evo, priznajem da sam se s tom knjigom prilično namučila. Pročitala sam je do kraja, ali teško mi je išla. Način pripovijedanja mi je bio nekako... odbojan? Ne sjećam se više točno.

  17. #267
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Ma stvarno je bilo nepromišljeno od mene što sam uopće pisala ono, stara je istina da se o ukusima ne raspravlja i mogla sam komotno pustiti to. Imala sam ja i nepovoljnih mišljenja o knjigama ovdje, ali radi se o dirljivoj knjizi i meni se čini da takve doživljavamo osobnije.
    Ja se malo lecnem kad netko kaže da mu je Priča o ljubavi i tmini bezveze, a ja isplakala suza i suza.

    I ne, nije Franzen

  18. #268
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    I u duhu istine i petka i podjele književnosti na lakšu i težu: evo priznanja.

    Ima jedna knjiga koju nikad ne spominjem među najdraže, a jednom mi je spašavala raspoloženje iz večeri u večer. Radi se o knjizi I bog stvori dadilju. Nju sam čitala negdje 2008.
    Kad sam se 2011. vratila s rodiljnog, bila sam jako umorna svaku večer, s vrlo malo slobodnog vremena, jako nesretna na poslu, mučena grižnjom savjesti što ne mogu biti uz starije dijete koje je tek krenulo u 1. razred i što mi je mlađi u jaslicama, nisam ništa mogla čitati, a ako ne pročitam par stranica prije spavanja, dan mi nije potpun. Tad sam se sjetila da mi je I bog stvori dadilju bila jako duhovita - engleski duhovita - i da ni one mame tamo nisu idealne i uzela sam je ponovo čitati. Opuštala me je i pružala utjehu. Kad sam došla do zadnje stranice, samo sam ponovo otvorila prvu i opet do kraja. I tako opet još jednom, a onda su valjda istekli svi rokovi za vraćanje u knjižnicu, a i ja sam bila spremna za nove čitalačke izazove.

    Nedavno sam je našla da se prodaje za 19 kn, i kupila sam je - i ponovo pročitala

  19. #269
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Jurana, to mi je baš

  20. #270
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni Atlas oblaka nije sjeo. Nisam ga mogla pročitati

  21. #271
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    I ja imam jednu takvu knjigu, zapravo dvije: I didnt't see it coming when the rabbit died (autorica je neka Theresa, ne sjecam se prezimena, mama vise djece, koja na vrlo duhovit nacin pise o roditeljstvu) i Anybody out there? (Marian Keyes).

  22. #272
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni Atlas oblaka nije sjeo. Nisam ga mogla pročitati
    Meni je David Mitchell otkrice, odlican mi je pripovjedac i ima tu vjestinu da pise dirljivo, a ne bude patetican.
    Srusio je Salmana Rushdieja s trona mojeg najdrazeg pisca.

  23. #273
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Imam preporuku za ljubiteljice egzoticnih knjizevnosti, spisateljica je Engleskinja, Doris Lessing, ali je radnja smjestena u Afriku i knjiga je bas zanimljiva - The Grass is Singing.

    Onda Chimamanda Ngozi Adichie - Purpurni hibiskus, Polovica zutog sunca, Americanah.

    Zanimljiva mi je bila i San jednog Kelta (Vargas Llosa).

    Ima jos, napisat cu kad se sjetim.

  24. #274
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    A evo, npr., ja koja obožavam Llosu, nikako nisam mogla čitati Kelta.
    A Vragolije zločeste curice mi je bila super, koja se pak nekima nije svidjela.

    I kao i tang, Otmjenost ježa, mhm, da...

  25. #275
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Imam preporuku za ljubiteljice egzoticnih knjizevnosti, spisateljica je Engleskinja, Doris Lessing, ali je radnja smjestena u Afriku i knjiga je bas zanimljiva - The Grass is Singing.

    Onda Chimamanda Ngozi Adichie - Purpurni hibiskus, Polovica zutog sunca, Americanah.

    Zanimljiva mi je bila i San jednog Kelta (Vargas Llosa).

    Ima jos, napisat cu kad se sjetim.
    Doris Lessing - baš si me vratila u mladost... http://www.mvinfo.hr/knjiga/4773, zapravo iz "mojih vremena" je ovo izdanje: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-11121855.jpg

  26. #276
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Jurana kako si ti obzirna
    meni npr. nikad ne bi ni palo na pamet da time što kažem da mi neka knjiga nije sjela mogu povrijediti nečije osjećaje
    nikad suptilne duše od mene
    u svoju obranu mogu reći da je to zato što me nikad ne pogodi ako se nekome ne sviđa nešto što je mene baš dotaknulo
    onako, različiti smo i dalje od toga ne mislim...

    čitam F od D. Kehlmanna i nisam nešto zagrijana
    prije toga D.Lodge i iako mi je bila dobra, ne modu reći da me se dojmila
    čeka me još LJ.Ulicka i Iskreno vaš, Šurik...

  27. #277
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Viš viš... meni se od Šurika od iste autorice puno više svidjela knjiga Daniel Stein, prevoditelj. Možda mi Šurik nije pao šaka u pravom trenutku.

  28. #278
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    D. Lodge-. Svijet je mali...
    Atlas oblaka me također nije oduševio, dok mi je Priča o ljubavi i tmini ona koja se ne zaboravlja

  29. #279
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Doris Lessing - baš si me vratila u mladost... http://www.mvinfo.hr/knjiga/4773, zapravo iz "mojih vremena" je ovo izdanje: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-11121855.jpg
    Odlicna.

  30. #280
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Atlas oblaka me također nije oduševio, dok mi je Priča o ljubavi i tmini ona koja se ne zaboravlja
    isto. I to mi se toliko svidjela da nisam mogla uzeti nešto drugo od Oza , kako mi se slučajno ne bi dogodilo da mi se ne svidi.
    Takve knjige baš volim.

  31. #281

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Viš viš... meni se od Šurika od iste autorice puno više svidjela knjiga Daniel Stein, prevoditelj. Možda mi Šurik nije pao šaka u pravom trenutku.
    Kod mene je bilo obrnuto
    Ali ima nekih autora, koji su tako provjereno uvijek dobri, da me ne zabrinjava ni ako mi se nešto njihovo ne svidi. Tu spadaju i Ulicka, i Kehlmann, i Lodge, i Oz. Pa i Mitchell, ne mogu reći da su me Atlas oblaka i Koštani satovi oborili s nogu, ali sam ipak uživala čitajući ih - baš se osjeti tko je pravi majstor u pisanju, kad uspije i žanr koji me inače ne privlači učiniti zanimljivim i privlačnim.
    Recimo, od Oza mi se nije svidjelo njegovo "Rimovanje života i smrti" - bila mi je naprosto dosadna. Ali sve drugo što sam od njega pročitala bilo mi je izvrsno, pa mu onda "opraštam" i tu jednu koja mi se ne sviđa Nedavno sam pročitala njegovog "Judu", i iako mi je glavni lik često išao na živce, knjiga je naprosto izvrsna, zapanjio me nekim paralelama i zaključcima koje je izveo.

  32. #282
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Volim Amoza Oza, jako.

    Evo jos jedna autorica za popis knjiga iz cijelog svijeta - Izraelka Zeruya Shalev, pise odlicno, ogoljuje ljudsku psihu do srzi. Ima njena genijalna trilogija o ljubavi i bracnim i izvanbracnim odnosima: Ljubavni zivot, Muz i zena, Kasna obitelj.

  33. #283
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Volim Amoza Oza, jako.

    Evo jos jedna autorica za popis knjiga iz cijelog svijeta - Izraelka Zeruya Shalev, pise odlicno, ogoljuje ljudsku psihu do srzi. Ima njena genijalna trilogija o ljubavi i bracnim i izvanbracnim odnosima: Ljubavni zivot, Muz i zena, Kasna obitelj.
    Sve potpisujem, osim što bih ja od Zeruye možda i odustala da sam išla tim redoslijedom, koliko god kronološki on bio, jer mi je Ljubavni život najlošija od te tri. Na sreću sam najprije pročitala Kasnu obitelj i nakačila se

  34. #284
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    A ja Kasnu obitelj vratila u knjižnicu do pola pročitanu
    nije mi se nikako slagala sa mojim taj čas blaženim stanjem, možda bi mi sad više odgovarala

  35. #285
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    e tako, a sad kad ste se autale, mogu korigirati listu

  36. #286
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo jos jedna autorica za popis knjiga iz cijelog svijeta - Izraelka Zeruya Shalev, pise odlicno, ogoljuje ljudsku psihu do srzi. Ima njena genijalna trilogija o ljubavi i bracnim i izvanbracnim odnosima: Ljubavni zivot, Muz i zena, Kasna obitelj.
    Na preporuku Roda lani sam pročitala trilogiju. Meni se dopale sve 3 i čitala sam ih kronološkim redom.

  37. #287

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ima ih jos dvije. Lani sam na nizozemskom procitala posljednju, ovdje prevedenu kao Bol, mozda mi je i najdraza, ne znam, al jako volim Zeruyu.

  38. #288
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    a ja sam muža i ženu vratila, jednostavno nisam mogla pročitati
    pa sam joj odlučila dati još jednu šansu i pročitala kasnu obitelj
    šansa se pokazala opravdana, to mi je jedna od boljih knjiga koje sam čitala...

  39. #289
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    ja znaaaam koju knjigu jurana ne voli!!
    jer se ni meni nije svidjela

    tang, ja za zeruyu mogu samo reći da udara gdje najviše boli, muža i ženu nisam mogla čitati dalje od prvih nekoliko stranica - taj njen stil je potpuno nemilosrdan. Ali kasnu obitelj i ljubavni život sam mogla probaviti. Iako, čitajući ju imam osjećaj kao da si sama polomljene kosti namještam. Čitala sam jednom neku vijest - ne znam jel lažna - da je jedna medicinska sestra u pustopljinama Kanade doživjela prometnu nesreću, pomolila si noge i, znajući da će dok hitna dođe vjerojatno ostati bez nogu, sama si namjestila kosti. Eto takva je meni zeruya - bolna i izrazito neugodna, ali na neki način iscjeljujuća.

  40. #290
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Betty

    Da si mogu priuštiti, ja bih si svaku knjigu koja se spomene na ovoj temi odmah naručila da mi stigne kući.
    (Moja maštarija vezana uz kupnju knjiga uključuje i deal s knjižnicom u kojem im onda ja svako toliko doniram kesu knjiga - malo me plaši slika svih tih knjiga s kojima nemam gdje.)

  41. #291
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana;2968418[/QUOTE prvotno napisa

    Da si mogu priuštiti, ja bih si svaku knjigu koja se spomene na ovoj temi odmah naručila da mi stigne kući.
    (Moja maštarija vezana uz kupnju knjiga uključuje i deal s knjižnicom u kojem im onda ja svako toliko doniram kesu knjiga - malo me plaši slika svih tih knjiga s kojima nemam gdje.)
    Tako i ja skupljam i još lobiram naokolo da se otvori knjižnica u mom kvartu, jer je nemamo...

  42. #292
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Za one u Splitu, sljedeći tjedan je Pričigin i burza knjiga u Semaforu, gdje se može ostavit pročitane knjige i uzet neke koje niste pročitali:

    http://www.pricigin.hr/hr/burza_knjiga.html

  43. #293
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja znaaaam koju knjigu jurana ne voli!!

    ja ne znam

  44. #294
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ne znam ni ja, a zanima me...

    Ja uglavnom pišem bez ustručavanja i kad mi se nešto ne svidi, nisam pomislila da bi se netko mogao uvrijediti.
    I baš mi je zanimljivo raspravljati o ukusima, i pročitati zašto se npr neka knjiga koja je mene oduševila, drugome nije svidjela, baciti neki novi rakurs na nju, pročitati drugačiju interpretaciju i sl.

  45. #295
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam ni ja, a zanima me...

    Ja uglavnom pišem bez ustručavanja i kad mi se nešto ne svidi, nisam pomislila da bi se netko mogao uvrijediti.
    I baš mi je zanimljivo raspravljati o ukusima, i pročitati zašto se npr neka knjiga koja je mene oduševila, drugome nije svidjela, baciti neki novi rakurs na nju, pročitati drugačiju interpretaciju i sl.
    E, ovako i ja

    Jurana, Jurana, sad si mi dala misliti...

  46. #296
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Uglavnom, pročitala sam i nastavak Mr. Gwyna, Alessandra Baricca: Triput u zoru, deseti portret ispričan u tri priče, ah, ah, ah, odlično, odlično

  47. #297
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Marina Vujcic Susjed, odlucna mi je: http://www.mvinfo.hr/knjiga/10951/susjed.

    Javljanje-prijavak itd: moze bit i neka druga rijec od 'smece' tipa meni sjela ova, tebi ona..Nismo Borg. Zar nije neka poanta da skuzis tko ima slucan ukus tvome pa citas njene preporuke..ja barem to shvacam tako, mislim ovaj topic...tome mi i sluzi, ne kolektivnom divljenju oko knjige x ili kritike kjnige y.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.03.2017. at 17:35

  48. #298
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    Javljanje-prijavak itd: moze bit i neka druga rijec od 'smece' tipa meni sjela ova, tebi ona..Nismo Borg. Zar nije neka poanta da skuzis tko ima slucan ukus tvome pa citas njene preporuke..ja barem to shvacam tako, mislim ovaj topic...tome mi i sluzi, ne kolektivnom divljenju oko knjige x ili kritike kjnige y.
    x
    meni je bas interesantno kad se razlikuju misljenja oko neke knjige, pa i drasticno. argumentirano.
    a to je ovdje jaaaako rijetko, mozda zbog te uljudjenosti i bojazni da se ne povrijedi tudje misljenje?


    kad se kolektivno pada u afan od nekog autora ili knjige, meni je to dosadno
    eto, autala sam se

  49. #299
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja isto potpisujem inu. Skužila sam npr. da trebam slijediti Forkine preporuke, jer smo se našle oko Murakamija, a u stvarnom životu imam samo jednog istomišljenika.
    Samo se sad ne mogu sjetiti što je mislila o Davidu Lodgeu, koji je jedan od tih afan pisaca, a meni nije sjeo

  50. #300
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto potpisujem inu. Skužila sam npr. da trebam slijediti Forkine preporuke, jer smo se našle oko Murakamija, a u stvarnom životu imam samo jednog istomišljenika.
    Samo se sad ne mogu sjetiti što je mislila o Davidu Lodgeu, koji je jedan od tih afan pisaca, a meni nije sjeo
    Hahaha, baš sam počašćena, ali nemoj me uzimati zdravozagotovo , ja ti se kojiput oduševim i banalnim ...

    A kaj se tiče Lodgea, pročitala sam samo Misli, poodavno, ne znam jesam li se tada još prijavljivala ovdje, i, moram ti reći da me se nije nešto bio dojmio... , barem ne toliko da me natjera da uzmem još nešto njegovo čitati... Možda bih trebala na popravni .

Stranica 6 od 80 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •