Stranica 9 od 80 PrviPrvi ... 78910111959 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #401
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Da nastavim, pročitala Ferića, Na osami blizu mora, oduševio me je skoro jednako kao Kalendar Maja.
    Moram sad malo nadoknaditi krimiće, pa sam posudila Camillerija i Caroline Graham.
    I Kazua Ishigura, vidjet ćemo.

  2. #402
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    čitam kameno srce
    prilično potresno
    http://hena-com.hr/knjige/cijena/kameno-srce

  3. #403
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Šveđanka Ellen Mattson: Zimsko drvo - fikcionalna biografija Grete Garbo. Izgleda komplicirana, a bila je tako jednostavna osoba.

  4. #404
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Da nastavim, pročitala Ferića, Na osami blizu mora, oduševio me je skoro jednako kao Kalendar Maja.
    Moram sad malo nadoknaditi krimiće, pa sam posudila Camillerija i Caroline Graham.
    I Kazua Ishigura, vidjet ćemo.
    Što od Ishiguroa?
    Ja sam čitala samo Never Let Me Go i bila mi je odlična. Sad me čeka Remains of the Day. Veselim se.

  5. #405
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Plavu lisicu
    http://www.vbz30books.eu/portfolio-items/plava-lisica/

    nagovorila me teta u knjižnici - i baš mi s jako sviđa , a sve kako bih nastavila čitati tako neke knjige iz raznih zemalja. Ovaj put je Island

  6. #406
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Što od Ishiguroa?
    Ja sam čitala samo Never Let Me Go i bila mi je odlična. Sad me čeka Remains of the Day. Veselim se.
    Obrnuta situacija, imam Never let me go, a čitala samo Remains of the Day. Film mi je isto bio izvrstan

  7. #407
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Derviš i smrt

    što reći, osim da to treba pročitati
    znam s eosjećati strašnno potišteno nakon njegovih misli
    ali toliko su lijepe, duboke i istinite da mi nije žao...

  8. #408
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Tu knjigu treba čitati u redovitim razmacima... I druge Mešine isto, Tvrđavu pogotovo

  9. #409
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Plavu lisicu
    http://www.vbz30books.eu/portfolio-items/plava-lisica/

    nagovorila me teta u knjižnici - i baš mi s jako sviđa , a sve kako bih nastavila čitati tako neke knjige iz raznih zemalja. Ovaj put je Island
    meni je knjiga bila groooznaaa

  10. #410
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    čitam kameno srce
    prilično potresno
    http://hena-com.hr/knjige/cijena/kameno-srce

    samo za one dobrih živaca
    meni je bila preteška (psihički)

  11. #411
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je Ljetopis ptice navijalice, Murakami.
    Daj šansu 1Q84, meni je bila izvrsna.
    hvala, Svimbalo

    prevalila 2/3 IQ84. o da, to je murakami kojeg volim. jako me zanima što će biti dalje.

  12. #412
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Daniel Kehlman Mjerenje svijeta. Ok, al nije nesto bas po mom gustu, vjer previse referenci na prirodne znanosti da bih ja u tome punim gustom uzivala.

  13. #413
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tu knjigu treba čitati u redovitim razmacima... I druge Mešine isto, Tvrđavu pogotovo

    Meni je od Meše super bila Magla i mjesečina. Iako se sad uopće ne sjećam o čemu je knjiga...

  14. #414
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Bill Bryson: A Walk in the Woods

    Nije prevedeno na hrvatski. Na forumu sam čula za nju od Jadranke.
    Tema: moja omiljena, hodanje na duge staze, ovaj put po Apalačkoj stazi.
    Prije nisam čitala Brysona pa ne mogu usporediti s drugim njegovim knjigama.
    Ova mi je bila jako zanimljiva i na dijelove zabavna. Humor nije američki jer je dugo godina živio u Velikoj Britaniji pa njegovu duhovitost karakterizira ono što Amerikanci ne vole: sarkazam i nedostatak političke korektnosti.
    U knjizi se vidi da se autor dobro pripremio za pisanje obimnim istraživanjem pa nije samo memoarski tip proze, već više sliči onome za što smo mi u srednjoj školi učili da je putopis.
    Neke ljude je pri čitanju odbijala osobnost pisca - meni to ne smeta. Sve u svemu, knjigu nisam ispuštala iz ruku i učas sam je pročitala.

    Postoji i friški film koji nisam gledala.

  15. #415
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    hvala, Svimbalo

    prevalila 2/3 IQ84. o da, to je murakami kojeg volim. jako me zanima što će biti dalje.
    I ja sam isto jedva čekala da nastavim, baš baš vuče.

  16. #416
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Svimbalo, kad procitam s kojim odusevljenjem svaki put spomenes Murakamija, dodje mi da mu opet dam sansu...cetvrti, peti put

  17. #417
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Svimbalo, kad procitam s kojim odusevljenjem svaki put spomenes Murakamija, dodje mi da mu opet dam sansu...cetvrti, peti put
    . Zadnje što sam čitala njegovo, a da mi se svidjelo, bilo je Kafka na žalu, umeo me Ljetopis ptice navijalice (ovo što je spominjala Chesil, samo su mi slike ostale - uski prolaz u vrtu, bunar), ne znam ni sama zašto me umelo ... nakon toga više ništa njegovo nisam takla.

  18. #418
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    http://mozaik-knjiga.hr/knjige/posljednja-obljetnica/

    zanimljivo i lako čitljivo štivo
    sviđa mi se

  19. #419
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Malcolm Gladwell, David i Goliath
    Čitala sam i njegovu Točku preokreta i Izvan prosjeka. Zanimljiv mi je uvijek, iako za moj ukus, kao i kod sve te popularne publicistike, ima bar za trećinu previše stranica, odnosno, previše se ponavlja već rečeno. No, sad ću se i ja ponoviti, ideje su mi uvijek interesantne tako da ću posegnuti za njegovim knjigama kad god vidim neku novu.

  20. #420

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Daniel Kehlman Mjerenje svijeta. Ok, al nije nesto bas po mom gustu, vjer previse referenci na prirodne znanosti da bih ja u tome punim gustom uzivala.
    Meni su baš te reference na prirodne znanosti ono najbolje u toj knjizi. Zapravo, Mjerenje svijeta mi je najbolja Kehlmannova knjiga, i jedna od rijetkih na koju sam čak i MM-a uspjela nagovoriti da je pročita

    Ovih dana sam pročitala "Omaru" Ive Ušćumlić. Nije loše, ali "Duhovi" su mi bili bolji, a ovdje mi je previše toga nekako... ne znam, neprirodno. Kao da prepoznajem u pojedinim dijelovima s kojom svrhom su napisani, a to ne volim (prepoznavanje onog "što je pisac htio reći" - to mi uvijek ruši kvalitetu knjige).

  21. #421
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Svimbalo, kad procitam s kojim odusevljenjem svaki put spomenes Murakamija, dodje mi da mu opet dam sansu...cetvrti, peti put

    Bože moj, već smo rekli, neki autori ti sjednu, neki ne.
    Tako se i ja povremeno zapitam jesam li dobro procijenila Amosa Oza, pa možda jednom provjerim.

  22. #422
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovih dana sam pročitala "Omaru" Ive Ušćumlić. Nije loše, ali "Duhovi" su mi bili bolji, a ovdje mi je previše toga nekako... ne znam, neprirodno. Kao da prepoznajem u pojedinim dijelovima s kojom svrhom su napisani, a to ne volim (prepoznavanje onog "što je pisac htio reći" - to mi uvijek ruši kvalitetu knjige).
    Ajoj steta ako je tako ispalo
    ja je još nisam pročitala ali planiram, Duhovi su mi bili izvrsni, baš autentična knjiga koja pogađa u pleksus, slično kao što me i Črna mati zemla pogodila...
    no točno znam o čemu pričaš, ni ja ne volim prepoznavati "svrhu", volim da poruka ostane između redaka.

  23. #423

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nemoj zbog ove moje rečenice odustati od čitanja, baš bi me zanimalo tvoje mišljenje!

  24. #424

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Tanja, bas kad si spomenula muza, a sta oni čitaju. Mene moj pita da 'mu nesto dam', onda prigovara :lool.

    Ja trenutno Genijalnu prijateljicu.
    Zadnje sam oba Piperna, i meni je nerazdvojni bolji od prve, čini mi se da je netko napisao da mu je prva bolja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #425
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja sam muža nedavno nagovorila da pročita Dopplera
    ja sam em umirala od smijeha em mi je taj glavni lik bio isti on (mm). Pročitao je, svidjela mu se iako mu nije bila toliko smiješna kao meni. Očito sam bila u pravu kad sam rekla da je isti on

    a ja sam jučer dovšrila od Ferrante Those who leave and those who stay, treći dio napuljske tetralogije. Malo me manje oduševila od prve dvije, ustvari veći dio knjige mi je bio jednako dobar, ali kraj me silno naživcirao, sad čekam da mi stigne zadnji dio.

  26. #426
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Moj čita Nesboa - stalno. Kako mu samo ne dojadi.

    Uglavnom, imamo skroz drugačiji ukus. Utrpao mi je npr Djevojku u vlaku, jer je to kao ženska knjiga. Bila mi je grozna. Onda je tvrdio da mi se Ferićeva Na obali.... neće svidjeti, a mene je oduševila . I sve nešto tako

  27. #427

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    MM generalno uopće ne čita beletristiku, "iz principa" (samo publicistiku i znanstveno-popularne članke). Tu i tamo pokaže interes pa mu sugeriram zaista dobre knjige i obično ima vrlo lucidne i oštroumne komentare na pročitano, šteta što ne čita više
    Spomenula sam "Mjerenje svijeta", a i "Dopplera" je pročitao, toliko sam mu tupila o toj knjizi da je nije mogao preskočiti Sad čita Kehlmannov "F", ali polako, kad knjiga uopće dođe na red...

  28. #428
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ni moj ne voli beletristiku, al isto sam mu uvalila Dopplera
    kako smo sve prepoznale mušku knjigu

    Ako već mora čitati (a ja ga tjeram), onda čita biografije. Završio je Jobbsa, sad je na Sanaderu.

  29. #429
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    S konja na magarca. Ups!

  30. #430

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    No znači, svugdje je isto, a ja mislila samo kod nas !

  31. #431
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    S konja na magarca. Ups!
    ma još mnogo, mnogo gore

  32. #432
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    S konja na magarca. Ups!
    Nemoj tako ruzno o magarcima!

  33. #433
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    MM čita puno više od mene.

  34. #434
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Tanja-b, e te reference su mi.kao one neke.reference o glazbi-ovu sam uzela cisto da vidim ima li smisla da se upustam u taj dio preporuka il ne .

    Ja sam bila napisala da mi je boljimprvi piperno, al na kraju su mi oba odlicna i takva literatura mi.je bas po gustu.

    Mm cita samo strucno..il stripove ili vrlo rijetko nesto ala nesbo, talkiena bas voli (ja jok). Njemu bi se svidjelo mozda mjerenje svijeta al samo.reference na.prirodne znanosto bez onog dijela koji je meni.jedino bio zanimljiv-medjuljudski odnosi njih dvoje i gaussov sa zenama i.obitelji. Svojedobno je citao faucaultovo klatno, tome nema sanse da pridjem insam masliv me plasi jer je pretemovski za moja znanja.

    A imq nesto sto dijelimo-ljubqv prema.sf-u, meni su.opet puno drazi ovi filozofski sf-ovi ili neke antiutopije sa sto manje tehno detalja, a sto vise odnosa i osjecaja.i.psihologije.

    Za knjige tipa crnobjlska molitva i takve vjerojatno bi.mi rekao odi se lijeci, a meni su takve jedne od oniljenijih.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.05.2017. at 18:12

  35. #435
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    inače moram sretno prijavit da je Split napokon dobio normalan sajam knjiga! Prošli tjedan je bio Mediteranski festival knjiga na Gripama, bila sam malo skeptična jer se uvijek razočaram, obično to bude tisuću i jedna kuharica, značenje snova i Coelho, ali bio je stvarno dobar. Kupila sam sebi Franzenove Korekcije jel ok da s tom počnem ili moram pvo Slobodu?

    ina, ja isto i u knjigama i u serijama/filmovima uvijek tražim dramu među likovima i taj psihološki moment, odnosi i unutarnji svijet likova, većina stvari kod mm dobije etiketu "te tvoje drametine"

  36. #436
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    hahaha tang, moj reagira gotovo navlas isto
    srećom volim svakojake žanrove, pa se često i složimo


    kad već govorimo o žanrovskoj literaturi moj quilty pleasure (među ostalima) su horror, fantasy, SF ili spekulativno fikcijske distopije. istomišljenicama (ili supruzima ) preporuka: Grad zrcala, Justina Cronina, završni dio trilogije o borbi za opstanak čovječanstva dobar je, ako ne i i bolji od prethodnica, Prijelaza i Dvanaestorice.
    komplet na +2000 stranica donosi epsku priču o sukobu tek nekolicine preživjelih s viralima (vampirima)

    p.s. nema baš kolcem u prsa, ali ovaj mi je emotikon sjeo k'o naručen

  37. #437
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    MM cita krimice.

    Za ono sto ja citam obicno pita -sto ti to treba, npr. kad neutjesno placem zbog magarca iz Brda.

  38. #438
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Upravo procitala Otpusno pismo.
    Ne sjecam se vasih komentara, ali je meni prilicno jeftino :/
    Ne znam, prvo sladunjavo i predvidivo pa sladunjavo i nepredvidivo, ali bzvz.
    Najbolji mi bio Mladen

  39. #439
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    imq nesto sto dijelimo-ljubqv prema.sf-u, meni su.opet puno drazi ovi filozofski sf-ovi ili neke antiutopije sa sto manje tehno detalja, a sto vise odnosa i osjecaja.i.psihologije.
    I ja isto volim takav SF - prošle godine su mi u 10 najboljih ušle Lijeva ruka tame i Nikad me ne ostavljaj koje su točno taj žanr.

    A i Vrijeme je opak igrač ima skok u budućnost.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 10.05.2017. at 08:20

  40. #440
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A i Bone Clocks!

  41. #441
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Da

  42. #442
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Hvala! Nedavno sam odgledala film Ex Machina o umjetnoj inteligenciji, ali stila komorne drame, e, taj mi je ono baš to! Taj se i mužu svidio.... pa tražim i takve knjige .

  43. #443
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Nadajući se da će biti takva, pred koju godinu sam pročitala "Djevojku na navijanje", ali bilo je previše filigranskih tehno detalja za mene, previše likova, previše zbivanja na kraju... tako da mi je onako, to za mene bilo srednje.

  44. #444
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! Nedavno sam odgledala film Ex Machina o umjetnoj inteligenciji, ali stila komorne drame, e, taj mi je ono baš to! Taj se i mužu svidio.... pa tražim i takve knjige .
    Daj priliku i filmu Eva

  45. #445
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    sad ste me nešto sjetile.
    imam neki post-it popis knjiga koji mi stoji u preklopu mobitela, prastar je i pohaban, ni ne znam više otkud si zapišem preporuke i želje.
    i tako ja dođem u knjižnicu, izvadim popis i kažem dajte mi croninov "prijelaz".
    i dođe meni knjiga a la lord of the rings, ma ono, čisti fantasy, kojeg eto, da i to priznam, ne podnosim.
    i mislim si, ima neki razlog da sam to zapisala u preporuke, pa ne bi mi iz nekog osvrta ili kritike promaklo o kojem se žanru radi. baš me zbunilo. btw, nisam je posudila. još. malo me i volumen plaši.

    pa eto, možete li nekome tko misli da ne voli fantasy objasniti zašto čitati cronina?

    znam da nije baš fantasy, ali, samo da kažem, pottera sam s guštom čitala, a nisu mi bile loše ni igre gladi.

  46. #446
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Inače krenula je serija The handmaid's tale, po Atwoodičinu romanu
    nisam gledala, čujem da je odlična, ali kako se da pretpostavit, vrlo uznemirujuća
    da ne velim i - aktualna

  47. #447
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja se sjećam i tog filma, s Natashom Richardson u glavnoj ulozi

  48. #448
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Serija je odlična, odlična!

    Chesil kako sam par postova iznad napisala ja sam pročitala cijelu trilogiju.

    ali eto ne znam kako se nekoga tko ne voli određeni žanr nagovara da čita knjigu koja je zbilja tipičan primjer žanra. isto tako ne vidim u čemu je problem, počneš pa odustaneš, ako ti se ne sviđa.

  49. #449
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Inače krenula je serija The handmaid's tale, po Atwoodičinu romanu
    nisam gledala, čujem da je odlična, ali kako se da pretpostavit, vrlo uznemirujuća
    da ne velim i - aktualna
    Baš sam je počela čitati

  50. #450
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram priznati da mi ta distopija opisana u Sluškinjinoj priči nikad nije djelovala uvjerljivo, ali mi je ta knjiga svejedno bila izvrsna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •