Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3965

Tema: Što čitate 3.

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    290

    Početno

    Fernardo Aramburu - Patria

    Ovo je uistinu romančina.
    Moram priznati da mi je sve do polovice bio samo ok jer karakterizacija i motivacija jednog od likova su mi bili pomalo nejasni, ali onda je jedan razgovor s naizgled vrlo sporednim likom, ali zapravo ključnim za cijelu povijest svega, sve razjasnio. I onda me puknulo, ravno u pleksus. Paralele s našom zemljom, odredjenim akterima u našem drustvu, ma joj...
    Baskijski jezik nisam poznavala, ovako napisan činio mi se k'o nešto od meksičkih drevnih Indijanaca. I onda sam malo istraživala i stvarno je luda činjenica da je uz malteški jedini predindoeuropski jezik. Najdraža riječ mi je ikastola
    Svi likovi su vrlo živopisni, uvjerljivi, ma sve ti je jasno, i onda, uživajući u fikciji shvatiš, čovječe, sve to se fakat dogadjalo prije samo 20 godina.

  2. #2
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Fernardo Aramburu - Patria

    Ovo je uistinu romančina.
    Moram priznati da mi je sve do polovice bio samo ok jer karakterizacija i motivacija jednog od likova su mi bili pomalo nejasni, ali onda je jedan razgovor s naizgled vrlo sporednim likom, ali zapravo ključnim za cijelu povijest svega, sve razjasnio. I onda me puknulo, ravno u pleksus. Paralele s našom zemljom, odredjenim akterima u našem drustvu, ma joj...
    Baskijski jezik nisam poznavala, ovako napisan činio mi se k'o nešto od meksičkih drevnih Indijanaca. I onda sam malo istraživala i stvarno je luda činjenica da je uz malteški jedini predindoeuropski jezik. Najdraža riječ mi je ikastola
    Svi likovi su vrlo živopisni, uvjerljivi, ma sve ti je jasno, i onda, uživajući u fikciji shvatiš, čovječe, sve to se fakat dogadjalo prije samo 20 godina.
    Je l' da?
    Dođe ti da kreneš učiti euskeru, koliko je knjiga dobra!

  3. #3
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Je l' da?
    Dođe ti da kreneš učiti euskeru, koliko je knjiga dobra!
    Sjajna, meni trenutno najbolja od 12 pročitanih ove god.

  4. #4
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Sjajna, meni trenutno najbolja od 12 pročitanih ove god.
    Uh, već 12! Svaka ti čast!


    Ja sam pročitala Proslavu, Damira Karakaša.

    Nije me doveo do ekstaze , mislim da sam očekivala puno više.
    Atmosfera tipična "karakaševska", možda previše na tragu "Sjećanja šume", i dok se brutalnost iz Kina Lika još uvijek prepoznaje u nekim dijelovima, zapravo je u cjelini prilično ublažena gotovo lirskim sekvencama.
    U svakom slučaju, pročitati...

  5. #5
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,623

    Početno

    Bila sam na njegovom predstavljanju knjige u našoj knjižnici, al još nisam posegnula za Proslavom. Uvijek odaberem neke druge knjige.

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Je l' da?
    Dođe ti da kreneš učiti euskeru, koliko je knjiga dobra!

    Mogu ti reći da euskeru cijelog vikenda u Baskiji nisam čula. Iako su svi natpisi dvojezični, u svakodnevnom govoru ga baš i nema. naletjela sam na udrugu za promicanje jezilka i tamo kupila par stvarčica s nizrekama na baskijskom. zato je meni bio zanimljiv like pisca koji je rekao da se on za svoju zemlju "bori" pisanjem i očuvanjem jezika.

    I toplo se nadam da ću još jednom otići u Baskiju . Iako sam ja o njoj dosata znala i prije, knjiga mi je otvorila oči još i više. Odnosno, nisam znala puno o ETI. Iako pamtim neke njihove akcije.

    I da nsiam izvan teme, pročitala sam Petru Hulovu: Sve ovo pripada meni
    priča o ženama jedne obitelji u Mongoliji. Volim takveknjige iz nepoznatih dijelova Svijeta. I nije mi bila loša, ali me nije ništa previše oduševilo. Osim kako sam rekla jedan neobičan i meni nepoznat način života a i sama zelja.

    Sad čitam Francescu Melandri: Više od mora, i prvi dojam je višpe nego dobar

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •