Stranica 15 od 80 PrviPrvi ... 513141516172565 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #701
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Shoko Tendo, priča o djevojci koja je odrasla kao kći gangsterskog šefa.
    Mislim da su me zapravo privukle tetovaže na njenom tijelu.
    Vjerojatno će trajati dobrih godinu dana dok pročitam ovo.
    Samo polako... Uz dvoje male djece dobro je da uopće išta stigneš pročitati, ali popravit će se to. Uživaj!

  2. #702
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Franzen-Purity, na nekim mjestima su me zivcirali likovi, Pipina majka u mladosti recimo, vrhunski mi je isla na jetra
    Bilo je jos situacija i likova koji mi nisu sjeli ali knjiga u globalu mi je sjela, iako ne mogu reci da mi je bas bas sjela
    E.Ferantte- Dani zaborava; isto nisam odusevljena, iako moram priznati da je majstorski dočarala kako je to kad se čovjek naprosto rastoči i pogubi pod teretom problema i zivotnih stresova.
    Genijalna prijateljica mi je puno bolja.

  3. #703
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    John Connolly: "Knjiga izgubljenih stvari"

    U osvit 2. svjetskog rata glavni lik ostane bez majke, završi s maćehom, polubratom i prezaposlenim ocem u novoj kući, i odjednom se nađe u procjepu između svjetova. U tom drugom svijetu, sve je kao u bajci. Čudnovata bića, polu-ljudi, čarobnjaci, zle čini, daleko kraljevstvo, sve je to tako poznato iz grimovskoandersenovskoperoovskih priča. Ali ovdje je sve uistinu zastrašujuće. Poglavlje pod nazivom "O tri kirurga" u kojem djevojka lovi djecu kako bi njihove glave kirurški spajala sa životinjskim tijelima (ili obrnuto), vrhunac je užasa. Zbog lajtmotiva rata koji se proteže romanom i još gro detalja, Knjiga izgubljenih stvari jako me podsjetila na film "Panov labirint".

    Sad čitam "Čudno je u mojoj glavi" Orhana Pamuka.

  4. #704
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Sad čitam "Čudno je u mojoj glavi" Orhana Pamuka.
    Meni je bila jako dobra.

    Zavrsila sam Federicu Bosco, "Il peso specifico dell'amore" - nesto izmedju ljubica i psihoanalize. Bila je na dugoj listi cekanja, pa sam zapravo ocekivala vise. Za plazu OK.

  5. #705
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Monica Wood, Dječak kakvog nema.
    Knjiga je izdana kod nas 2017 godine, slučajno sam ju uzela u knjižnici (privukla me naslovnica).
    O 11 godišnjem dječaku za kojeg odmah na početku knjige saznajemo da je umro, i o nastavku života za rastavljene roditelje, oca glazbenika koji ljubi svoju muziku te majku, slomljenu i divnu, koja je prije djecakove smrti počela vezu s jednako divnim Tedom, dječakovim voditeljem s izviđača.
    I o Oni; 104 godišnjoj Litavki koja je s 4 godine preselila s obitelji u Ameriku i koja je mislila da je na kraju života, sve dok nije upoznala dječaka.
    Predivna priča, smijeh-kroz-suze osjećaj, kao da čitam o Akakiju Akakijeviču opet, dječak je mio i nesnalažljiv i drag i jedinstven i nježan.
    Posljedice njegova odlaska nesagledive, više ih vidimo kroz perspektivu oca, uvijek odsutnoga glazbenika koji sada vraća svoj dug pomažući Oni, kao izravno nasljeđe stečeno od svog sina.
    Jezik dječje jednostavan, protkan pravim malim rečenicnim poslasticama.
    Preporuka!

  6. #706

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam čitati Mala Pariška Knjižara, Nina George. Na prvu je vrlo simpatično lagano ljetno štivo.
    On drži brod-knjižaru, književnu ljekarnu, svakom svom klijentu preporučuje knjigu prema osobnim potrebama, kao svojevrsni lijek za situaciju u kojoj se nalazi... Svima pomaže, samo za svoj problem ne nalazi rješenje... Ne može se nositi s odlaskom voljene...
    Ali nije ljubić ...
    I do samoga kraja mi je zanimljivo, lagano ljetno štivo... Iako je to priča o nesnalaženju u životu, prvo ignoriranju sebe kao osobe a zatim traženja samoga sebe, pisana je ležerno, ne zalazi u teške i duboke (psiho)analize. I taman kad bi pomislila da je dalje sve jasno i predvidivo, pojavilo bi se nešto/netko novi, a priča bi lagano nastavila dalje "ploviti" ...

    Sad čitam Srebrna, Marina Roki.
    Obečavajuća od samog početka.
    Realistična, počinje skroz idealistično, sređeni život uspješne poslovne žene i samohrane majke, davno razvedena na pragu 50-tih pronalazi pravu ljubav,
    Kratkim jednostavnim rečenicama provlači se nagovještaj da u priči postoji ALI ...

  7. #707
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mafija u Pragu M.Wievegh, odlicno, prikaz ceskog drustva kroz prizmu korupmpiranih politicara, drzavnih sluzbenika, policije
    Sprega istih s ruskom, poljskom hrvatskom
    mafijom...
    Primjenjivo na nase drustvene okvire.

  8. #708
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Napokon sam procitala Purpurni hibiskus.
    Mislim da su mi ocekivanja bila prevelika, buduci je autorica napisala i Polovicu zutog sunca, roman kojim me je odusevila pa sam sad ostala pomalo razocarana.
    Iako je roman jak i dobro oslikava razarajuci vjerski fanatizam, priznajem da mi je bio pomalo dosadan.

    Sad se bacam na Minijaturisticu, za koju isto imam velika ocekivanja, ali nekako mislim da ce mi se ispuniti.

  9. #709
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku

    Sad se bacam na Minijaturisticu, za koju isto imam velika ocekivanja, ali nekako mislim da ce mi se ispuniti.
    Paaaa....mene nije oduševila. Nasadila sam se na isti način, prevelika očekivanja sam imala. Nije loša, ali ima boljih.

  10. #710
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Paaaa....mene nije oduševila. Nasadila sam se na isti način, prevelika očekivanja sam imala. Nije loša, ali ima boljih.
    Ma daj? Onda cu smanjiti ocekivanja

    Imam jos Ciganina i Boginje, nesto ce me valjda ipak oduseviti.

  11. #711
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Meni su se te obje zadnje svidjele.

  12. #712

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su se te obje zadnje svidjele.
    I meni, obje navedene su odlične knjige.

    Ovih dana konačno sam se dokopala i pročitala "Buku vremena" J. Barnesa, o kojoj je već na ovoj temi bilo riječi. Što da kažem - izvrstan je u svakom pogledu. I po kompoziciji, ali prije svega u uvjerljivom prikazu anksiozne atmosfere SSSR-a i života u stalnom strahu (a Šostakovičeva glazba i jest takva - anksiozna, prožeta tjeskobom i strahom). Zbilja remek-djelo.
    Jedini minus (koji to zapravo i nije) jest taj što sam se pred kraj knjige već dosta loše osjećala - ta tjeskobna atmosfera nekako se prelila i do mene pa mi je trebalo nešto drugo za čitanje.

    A to drugo je roman "Divlje masline" Williama Gravesa, inače sina engleskog pjesnika i pisca Roberta Gravesa. U tom romanu autor opisuje djetinjstvo i odrastanje na Mallorci, u vrijeme prije razvoja masovnog (ili ikakvog) turizma, i ti idilični opisi mediteranske prirode i sela djelovali su upravo opuštajuće. Jako mi je pasalo što se u knjizi zapravo ništa ne dešava - nema dramatičnih događaja, jednostavno se opisuje život u jednom vremenu i ambijentu. Doduše, roman navodi izuzetno velik broj imena - što rođaka, što poznanika i prijatelja, pa je potrebna određena razina koncentracije za praćenje tko je tko - ali nije bilo prezahtjevno. Osim opisa ambijenta i vremena, zanimljivo je bilo i čitati o odrastanju u sjeni oca-velike face, i koliko je sinu bilo važno afirmirati se u životu bez očevog utjecaja ili veza.

  13. #713
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    evo zapamćenog od pročitanog unazad par mj :
    svima znan Ciganin, pa Vrata a od onog što nisam vidjela (a ne znači da nije ovdje)u preporukama su Najljuća jela tatarske kuhinje, Samoća primarnih brojeva.
    Osmicu od Bužarovske taman pročitala kao uvertiru za go u Makedoniji ali me se nije dojmila, trenutno čitam Ferića( po nečijoj preporuci odavde) Na osami blizu mora, baš lagano, ljetno...

  14. #714
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Završila Stupove zemlje Kena Foletta,
    2 dio, odlicno! Sad je na redu Češljugar...

  15. #715
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Kjell Westo: Privid 1938.

    Odlična knjiga, iznad očekivanja.
    Pored vrlo zanimljive priče, neočekivanog raspleta i gorko-teške intonacije čitavog teksta, svidjelo mi se to što sam na nenametljiv način dosta saznala o finskoj povijesti, o kojoj, iskreno, nisam imala pojma.
    Topla preporuka.

  16. #716

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Kjell Westo: Privid 1938.

    Odlična knjiga, iznad očekivanja.
    Pored vrlo zanimljive priče, neočekivanog raspleta i gorko-teške intonacije čitavog teksta, svidjelo mi se to što sam na nenametljiv način dosta saznala o finskoj povijesti, o kojoj, iskreno, nisam imala pojma.
    Topla preporuka.
    A sad možeš prijeći na drugu knjigu istog autora "Ovuda smo nekada hodali"
    Meni je Kjell Westo pravo otkriće, i rado bih čitala još nešto od njega, da ima prevedeno...

  17. #717
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A sad možeš prijeći na drugu knjigu istog autora "Ovuda smo nekada hodali"
    Meni je Kjell Westo pravo otkriće, i rado bih čitala još nešto od njega, da ima prevedeno...
    Pa znaš da sam, kad sam vraćala Privid, htjela odmah posuditi i ovu drugu, ali, na žalost, nije bila na raspolaganju u mojoj knjižnici...
    No, ulovit ću je, kad-tad

  18. #718
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je "Ovuda smo nekad hodali" još i bolja

  19. #719
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nakon "Rabljenog doba" pročitala sam još jednu noviju "perjanicu" istočnoeuropske književnosti - "Pogranični teritorij", Tonu Onnepalu. Vrlo poetičnog jezika, fenomenalnih misli, cijelo vrijeme u nekom prostoru između stvarnosti i privida, svidjela mi se, iako je zapravo depresivna kao i Rabljeno doba, tako da mi sad stvarno treba godišnji i nešto lako, pitko i veselo

  20. #720
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Zaboravila sam prijaviti da sam pročitala Adichienu Amerikanu.
    Nisam znala da postoji snažan osjećaj različitosti između Afroamerikanaca i, da ih tako nazovem, Ameroafrikanaca, odnosno Afrikanaca koji su rođeni u Africi, a dosele su u SAD. Zanimljivo mi je da različito percipiraju svoje crnaštvo i da su Afrikanci na neki način egzotični Afroamerikancima.
    Nisam znala ni koliko kompleksan odnos crnkinje imaju prema svojoj neukrotivoj kosi, da im ta kosa i ono što rade od nje služi kao poruka, bilo politička, bilo feministička.
    Nisam znala ni koliko je nigerijsko kršćanstvo živopisno, prava kombinacija praznovjerja i karizmatskog pastorstva.
    Amerikana je zapravo ljubavna priča o paru koji se zaljubi u rodnoj Nigeriji, a onda jedan od njih ode u Ameriku, a drugi ostane. Odgovor na pitanje tko se više promijenio nije jednostavan jer ostati u Nigeriji i biti uspješan znači pristati na korupciju i odanost "chiefovima" koji su prava vlast. A otići u Ameriku znači, neočekivano, otkriti pitanje rase i rasnog identiteta, koje eto, u Nigeriji ne postoji.
    Posljednje uređivanje od chesil : 10.08.2017. at 21:04

  21. #721
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Damir Karakaš: Kino Lika

    Iz nekog meni nepoznatog razloga nisam ovu knjižicu pročitala onda kad je izašla...
    Nedavno mi se našla pod rukom u knjižnici, uzela, pročitala, i samo ću je jednom riječju opisati:
    brutalna.

  22. #722
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Upravo dovrsavam Sluskinj

  23. #723
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mob.me zeza, ode post...
    Dakle, dovrsavam Sluškinjinu priču
    Potresno štivo
    Dalo mi za misliti
    Preporuka svima koji nisu čitali...

  24. #724
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja sam procitala Americanu. Isto sam ju prije svega nasla edukativnom. I onda sam u dva, tri dana progutala Pricu o novom prezimenu. I onda nikako nisam mogla krenuti na Stonera sto sam planirala nego sam na kindlu kupila 3.nastavak i sad bingam Napulj i dalje... engleski je fin i pitak za sve koje dvoje.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #725
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja sam nakon Priče o novom prezimenu mislila čekati hrvatske prijevode, ali kad sam pročitala da su najavljeni za ožujak i studeni 2018... sad čitam na engleskom.
    Zarazno.

  26. #726
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Priču o novom prezimenu čitam na engl u pdf-u sve dok me glava ne počne boliti... onda pauziram pet minuta pa dalje

  27. #727
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Joj, ja ni "Genijalnu" nisam još ni počela čitati, premda me čeka na kantunalu, kupila sam ju odavno... :prokletstvoposuđenihknjiga:

  28. #728
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Procitala sam Minijaturisticu. Nije mi se svidjela. Prva polovica mi je bila dosadna, druga obecavala, ali nije zadovoljila.

    Sad se bacam na Ciganina. On ne moze biti los.

  29. #729
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zaboravljeni sin Miro Gavran

  30. #730
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Procitala Kostane satove od Davida Mitchella, malo me umeo onaj dio s kompletnom fantastikom jer nisam ljubitelj misticnih bitaka, al ostalo mi je skroz dobro pasalo.

  31. #731
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Andy Jelčić: Godina seobe srca http://www.mvinfo.hr/knjiga/11760/godina-seobe-srca

    To je knjiga baš za moju generaciju(50+) koja se još dobro sjeća tih vremena. Ugodno me iznenadilo.

  32. #732
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ciganin, ali najljepsi:
    svaka cast Kristijanu Novaku, opet me je odusevio!

  33. #733
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Čitam Češljugara, ali ne ide mi, došla sam do cca 100te stranice od 600njak, puževim korakom. Uglavnom, možda sam imala prevelika očekivanja, em Pulitzer, em preporuke od prijateljica, em tu s foruma. Nije mi problem u izrazu, već u temi, pomalo mi je neuvjerljivo sve skupa - za sada.
    Naravno, ne odustajem još, vikend slijedi!

    p.s.jedva čekam dočepati se Novaka

  34. #734
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    meni je užasno žao kaj sam se natjerala pročitati Češljugara - nije to knjiga za mene.

  35. #735
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Hm, skočit ću ja do knjižnice po još štiva, nekako me kriza hvata kad sam na samo jednoj knjizi, a kamoli kad mi ne ide baš....

  36. #736
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni je užasno žao kaj sam se natjerala pročitati Češljugara - nije to knjiga za mene.
    Ajme, sad sam radoznala!
    Uparavo čitam Češljugara i mislim se kako mi je lijepo sjela od početka ( na 50 str.sam) i usput se nadam da ce mi tako ostati do kraja...
    Posljednje uređivanje od flopica : 18.08.2017. at 15:41

  37. #737
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma svii imamo razlicite ukuse. Meni je tam na kraju bilo previse svega. Ne znam kak bih to opisala

  38. #738

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Srebrna, Marina Roki
    Realistična, jednostavno pisana, to daje tempo radnji... Autorica opisuje svoju svakodnevnicu, lako se poistovjetiti s njom, blizu 50-tih našla je sreću, život joj je uredan, jednostavan, sretna rutina... Naravno, ima jedan veliki Ali... Drugi dio knjige opisuje svoje osjećaje, kroz što je prolazila nakon tog Ali, psihoanaliza... Tu sam se malo gubila, na momente mi se činilo da pretjeruje, razvodnjuje, usporava... Možda je samo meni lakše prihvatiti bajkovite sretne trenutke, a bježim od dijelova gdje nastaju problemi?

  39. #739
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma svii imamo razlicite ukuse. Meni je tam na kraju bilo previse svega. Ne znam kak bih to opisala
    ma naravno!
    nego me baš nekako zagolicalo, toliko mi je super da mi je sumnjivo
    baš sam pomislila je li moguće da mi tako dobra ostane do samog kraja jer obično mi se dogodi da me na nekim dijelovima pojedine super knjige razočaraju
    ništa, kad saznam javim svoje dojmove...

  40. #740
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    pročitala brzinski Otpusno pismo,https://www.goodreads.com/book/show/...-otpusno-pismo, baš mi je ok

  41. #741
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Olive Kitteridge od Elizabeth Strout, dobro, 'munroasto'.

  42. #742
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Da prijavim na brzinu: Cudno je u mojoj glavi - Orhan Pamuk. Reci cu samo - dosadjivala sam se prvih stotinjak stranica, i tek sam poslije shvatila da me radnja zainteresirala tek kad su se u njoj pojavili zenski likovi. Btw, bilo mi je zanimljivo otkrice da skoro svi stariji u mojoj familiji znaju sto je boza.

    Zatim Dani zaborava - Elena Ferrante i Mileva Einstein, teorija tuge - Slavenka Drakulic. Sasvim slucajno, dva djela o ostavljenim zenama, bas me smlavila tematika. No, Ferrante i dalje odlicna, a na Einsteina vise ne gledam istim ocima.

    Sad se pokusavam opustiti uz Sto godina samoce. Priznajem, Marqueza nisam dosad citala, ne znam sto ocekivati od ovih milijun likova i njihovih seksualnih odnosa LOL

  43. #743
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Vjerojatno ste svi vec pročitali, a ja sad čitam Črna mati zemla. Prije nje pročitala Ja sam Malala.

  44. #744
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno ste svi vec pročitali, a ja sad čitam Črna mati zemla. Prije nje pročitala Ja sam Malala.
    Obje odlične!

  45. #745
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Počela sam : Ovuda smo nekada hodali.
    Pročitala Smokvu - nije moj tip knjige iako mi ima dobtih dijelova

  46. #746

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Maria Fasce: Žena iz Isle Negre - roman u kojem je jedan od glavnih likova Pablo Neruda, a pripovjedačica je djevojčica, Elisa, čija majka je radila kao kućna pomoćnica u domu slavnog pjesnika. Dobro ispričana priča, koja nosi svoju unutarnju napetost, likovi su portretirani minimalistički, više kroz dijaloge i detalje nego kroz opise, sve u svemu - užitak za čitanje, preporučujem!

  47. #747
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Lydie Salvayre Obican zivot o dolasku nerafinirane kolegice i ured i zivot jedne tankocutne udovice i medjusobnom ratu, kako to udovica percipira. Dobro, 'nothombasto'.

  48. #748
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Margaret Atwood: Sluškinjina priča - odlična! mračna, realistična, zastrašujuće moguća

    Iva Ušćumlić Gretić: Duhovi
    u početku mi je bila depresivna, čak malo dosadnjikava, ali kad se uhvati ritam - za čas sam ju pročitala.
    Odmah nastavila sa istom autoricom - Omara. Sviđa mi se (pročitala sam cca polovicu knjige)

  49. #749
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Goran Tribuson: Propali kongres

    Lagano, ljetno, nepretenciozno...
    Zgodno za pročitati, al' opet, ništa posebno...
    Što'no bi rekla ina33, tipično 'tribusonasto'

  50. #750

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Iva Ušćumlić Gretić: Duhovi
    u početku mi je bila depresivna, čak malo dosadnjikava, ali kad se uhvati ritam - za čas sam ju pročitala.
    Odmah nastavila sa istom autoricom - Omara. Sviđa mi se (pročitala sam cca polovicu knjige)
    Meni su Duhovi bili bolji od Omare.
    Za Omaru sam zaključila da bi podnaslov mogao glasiti: "Zašto Iva Ušćumlić više nije i Gretić"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •