Stranica 14 od 80 PrviPrvi ... 412131415162464 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #651
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Ne fali, upravo čitam
    volim taj mračnjak i volim prikaz skandinavaca i njihova života

    na polici čekaju Stoner i Čistoća
    jedva čekam, samo ne nam s kojim da krenem :teškedvojbe:

  2. #652
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    flopica, meni je Ledena princeza bila onako
    nije me privuklo da čitam ostale knjige istog autora

    Cistocu nisam čitala, a za Stonera dajem veliki plus

    Peterlin, bas me zanima kakva je Szabo, Vrata su me oduševila

    procitala u zadnje vrijeme Smila osjeća snijeg, puno očekivala, odlično počelo, ali poslije mi je bilo malo naivno, sredjivala je negativce bolje kao Bata Životinja Nijemce i domaće izdajnike

    Osmica, one makedonske spisateljice (tipkam na mob, ne da mi se traziti ime) je poprilično dobra
    dopala mi se, bas je dobro opisala razmišljanja, postupke likova
    preporuka

    preporuka i za ljubitelje krimića, U mračnoj, mračnoj sumi

    kako je mala navukla torbu knjiga uzmem i koju njenu, sada lektiru
    procitala Pokajnika Milene Mandic
    o vrsnjackom zlostavljanju
    meni je to prenaglaseno i samo zlostavljanje i poslije pokajnistvo
    ali mozda nije loše da djeca to pročitaju da vide kakve posljedice moze imati buling

    sad čitam paralelno Debelu Silvije Šesto i Knjigu zalbe Ivice Ivanišević
    meni je Debela dosta zgodna, mislim da bi mi se u tinejdžerskim godinama bas dopala
    moja je rekla "pa ok je" ali bez nekog oduševljenja
    njoj je distopija super, ostalo je sve onako

  3. #653

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja je rekla "pa ok je" ali bez nekog oduševljenja
    njoj je distopija super, ostalo je sve onako
    Ovo bi pitanje prije išlo na onu drugu, dječju temu, ali kad već ovdje spominješ, da pitam... naime, i moj je počeo čitati te distopije Marie Lu, pročitao je "Legendu" i "Genijalku", našao da postoji i 3. knjiga ("Šampion"), ali meni se čini da ta nije prevedena na hrvatski. Jesam li u pravu?
    (sjećam se da je tvoja V. čitala svojedobno nešto iz te serije, zato i pitam, jer ste sigurno sve već proučili na tu temu )

    Od lektire "za odrasle", trenutno čitam:
    Sanja Lovrenčić: Zagrebačko djetinjstvo šezdesetih
    U stvari niz crtica o odrastanju u zagrebačkom centru, nije neka napeta literatura ni po nečemu posebna od tolikih drugih autobiografskih knjiga, ali ja jako volim čitati Sanju Lovrenčić pa mi baš paše. Volim njezine rečenice, gdje u nekoliko naoko nebitnih detalja stvori uvjerljivu atmosferu, sliku, osjećaj, sjećanje. Knjiga je opuštajuća, bez ikakve dinamike, idealna za usporen ljetni dan.

    Andy Jelčić: Godina seobe srca
    Roman našeg inače uglednog prevoditelja. Isprva mi se nije činio baš nešto (malo nespretan stil), međutim, malo-pomalo me zainteresirao. O obitelji zagrebačkog liječnika 60-tih godina (opet te 60-te!) koji odlazi na godinu dana raditi u Sudan. Radnja se prebacuje, malo u Zagreb, malo u Sudan, malo prati samog liječnika, malo njegovu ženu i već poodraslu djecu, ima svega. Nije loše, ali čekam kraj za kompletni dojam.

  4. #654
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    tanja, ne nije
    bila je u najavi za kraj prošle godine
    pa su rekli do proljeća, pa ljeta....
    navodno bi trebalo do kraja ove godine
    ja sam joj nabavila engl. izdanje
    nisam sigurna da je njen engleski dovoljno dobar za to pročitati, ali neka proba
    (novog HP je procitala na engleskom)

  5. #655
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Liliana Cosi: "Etoile: moj zivot" - imala sam osobnih razloga da procitam ovu knjigu, i iako je povijesno-pedagoski dio, prema ocekivanjima, vrlo zanimljiv, zaprepastio me je vjerski dio knjige, nisam znala da je do te mjere religiozna (pripada Pokretu fokolara, o kojima dosad nisam znala nista.).
    ,
    Martha Hall Kelly: "Lillac Girls" - o konc. logoru Ravensbruck i vivisekciji. Vrlo zanimljiva knjiga.

  6. #656
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Dave Eggers 'Hologram za kralja', jako mi se svidjela. Svidjela mi se i Eggarsova prva knjiga 'Circle'.

  7. #657
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Lauren Beukes - Djevojke koje sjaje
    solidan krimic

  8. #658
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Da se odmorim od Hosseinija (a i nekako odgađam jer mi je divan i preostalo mi je samo Tisuću žarkih sunaca, pa kao, za zimnicu☺), uzela sam Stupove zemlje, Ken Follet (njegova Stoljetna trilogija me oduševila). Za sada mi je page-turner totalno, danas sam već dosta pročitala na plaži. Za poslije Folleta, Donna Tart, Češljugar.

  9. #659
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj ja ga nisam mogla
    bilo mi preuvrnuto
    mislim na djevojke

    inace demantiram samu sebe za debelu, lektira za 8.razred
    ne svidja mi se bas nesto
    pocelo zanimljivo
    ali kasnije je udrobila svega
    i droge i sexa i abortusa i nevjere i smrti
    i ne svidja mi se glavni lik
    kao osoba

  10. #660
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    procitala sam i Male lazi od Moriarty, djelce ko rodjeno za citanje na plazi

    ali uvjerili su me da je serija snimljena po knjizi sjajna, pa kad dodje na tv (za koju godinu ) namjeravam svakako pogledati

  11. #661
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Serija je bezvezna kao i knjiga, osim što ima genijalnu glumačku postavu.

  12. #662
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    OMG OMG! Upravo sam na netu našla podatak da Ken Follett izdaje treću u nizu knjigu iz serijala Kingsbridge/Stupovi zemlje!! ''A Column of Fire (scheduled for release on 12 September 2017''

  13. #663
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    MalaRiba, čitaš li Folletta na engelskom ili?
    Jer, tražim nastavke Pada divova, ali ih nema u prijevodu. A očito i neće biti tako uskoro s obzirom na sudbinu Algoritma.

  14. #664
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Stupove na hrv, posudila sam u knjižnici, a Century trilogy sam na eng, MM mi je skinuo.

  15. #665
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pročitala Arthur Golden: Sjećanja jedne gejše
    Završavam Hugo Claus: Tuga Belgije
    Posljednje uređivanje od Nera : 11.07.2017. at 15:35

  16. #666
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    dočepala sam se u knjižnici sluškinjine priče
    seriju nisam gledala, nego samo čula o njoj
    knjiga mi je jako zanimljiva

  17. #667
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pročitala sam i Mirelu Holy: Vražica nosi Pradu, a bogovi konfekciju
    Što reći neg da je prava vražica?

  18. #668
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Čitam Violinu iz Auschwitza. O holokaustu očima graditelja violina. Dirljivo. Preporuka!

  19. #669

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam Violinu iz Auschwitza. O holokaustu očima graditelja violina. Dirljivo. Preporuka!
    Pročitala sam "Violinu iz Auschwitza" nedavno, i iznenadila me nevjerojatna sličnost nekih detalja s romanom Jaumea Cabrea "Ispovijedam".
    Na stranu što su oba djela katalonskih autora, ali neke podudarnosti su me zbilja zatekle.
    A još više me iznenadilo kad sam malo čitala o autorima i shvatila da je "Violina iz Auschwitza" napisana prije Cabreova romana. Čovjek bi mogao pomisliti da je Cabreu bio poznat ovaj roman (jer, na kraju krajeva, radi se o katalonskoj književnosti), pa da je posudio neke motive i razradio ih u sklopu kompleksnije i veće cjeline.
    Da sam "Violinu" čitala prvu, sigurno bi me se više dojmila nego ovako, jer Cabreov roman je... neponovljiv. Naprosto genijalan. I Cabre piše o Holokaustu, ali ga stavlja u povijesni i općeniti kontekst, sa zaključkom da zlo govori univerzalnim jezikom kroz stoljeća.
    Uglavnom, preporučujem oboje, za bolji doživljaj cjeline

  20. #670
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    prevedena je nova Ferrante.

    ja ću zbog rajona preći na engleski. ali još mi se neda

  21. #671
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam sad na četvrtoj (i malo sam se štufala ,tj izgubila sam sve simpatije prema glavnoj junakinji, istriskala bih je najradije)
    i stvarno bih preporučila engleske verzije, jezik zbilja nije kompliciran za pratit

  22. #672
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    kad bih karikirala, rekla bih da sam zbog "stvari" prešla na engleski. tko je čitao, zna o čemu pričam. :D
    istina je da sam prešla na engleski jer hrvatskog nije bilo. ali, "stvari" su me izbezumljivale.

  23. #673

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam pročitala sve četiri, i ne podnosim spisateljicu - Lenu, Bože što je bezvezna.
    Lilu volim

  24. #674
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ispovijedam će biti jedna od idućih knjiga s popisa. Hvala Tanja!

  25. #675
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Završila Stupove zemlje, 1.dio, predivna knjiga, prikaz srednjevjekovnog načina života. Imam već i 2.ali radim pauzu uz Otpusno pismo, I.Ivanišević / M. Vujčić.

  26. #676
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Završila jutros i Otpusno pismo, trebala bih češće čitati hrvatske autore! Kako dobra knjiga, epistolarna forma, završetak je wow! Preporuke!

    Sad se bacam na ljetno štivo, Victoria Hislop, Nit.

  27. #677
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Završila jutros i Otpusno pismo, trebala bih češće čitati hrvatske autore! Kako dobra knjiga, epistolarna forma, završetak je wow! Preporuke!

    Haha, meni se baš završetak nije svidio

    http://forum.roda.hr/threads/91134-%...=1#post2974219

  28. #678
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Pa kraj mi nije pružio, kao čitateljici, neku ugodu, olakšanje, ali mi je definitivno bio wow, onak, razjapila sam usta dok sam čitala. Dapače, danas sam se par puta ulovila da razmišljam o tome kako je kraj antiklimaktican i da (spoiler alert)

    što je to sve glavnoj junakinji trebalo! E to mi je fora, da tračak knjige ostane u meni i kad zaklopim knjigu. Wow!
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 17.07.2017. at 00:26

  29. #679
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, meni se baš završetak nije svidio

    http://forum.roda.hr/threads/91134-%...=1#post2974219
    tako i ja

  30. #680

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Počela sam čitati Mala Pariška Knjižara, Nina George. Na prvu je vrlo simpatično lagano ljetno štivo.
    On drži brod-knjižaru, književnu ljekarnu, svakom svom klijentu preporučuje knjigu prema osobnim potrebama, kao svojevrsni lijek za situaciju u kojoj se nalazi... Svima pomaže, samo za svoj problem ne nalazi rješenje... Ne može se nositi s odlaskom voljene...
    Ali nije ljubić ...

  31. #681
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Da li je netko čitao Rembrandtovu tajnu?

  32. #682
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam čitati Mala Pariška Knjižara, Nina George. Na prvu je vrlo simpatično lagano ljetno štivo.
    On drži brod-knjižaru, književnu ljekarnu, svakom svom klijentu preporučuje knjigu prema osobnim potrebama, kao svojevrsni lijek za situaciju u kojoj se nalazi... Svima pomaže, samo za svoj problem ne nalazi rješenje... Ne može se nositi s odlaskom voljene...
    Ali nije ljubić ...
    Dopala mi se. Baš sam ju nedavno pročitala.

  33. #683
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Počela sam čitati Mala Pariška Knjižara, Nina George. Na prvu je vrlo simpatično lagano ljetno štivo.
    On drži brod-knjižaru, književnu ljekarnu, svakom svom klijentu preporučuje knjigu prema osobnim potrebama, kao svojevrsni lijek za situaciju u kojoj se nalazi... Svima pomaže, samo za svoj problem ne nalazi rješenje... Ne može se nositi s odlaskom voljene...
    Ali nije ljubić ...
    To sam lani čitala na godišnjem. Baš ljetno štivo, bilo mi je ok...

  34. #684
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    dječak kakvog nema
    meni dosadno za poluditi

  35. #685
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko čitao Rembrandtovu tajnu?
    Jesam. Zanimljiv zaplet, ali stil pisanja me toliko iznervirao da sam joj dala trojku

  36. #686
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Opet sam ulovila VBZ-ovu Europom u 30 knjiga. Ovaj put Makedonka Lidija Dimkovska: Skrivena kamera. Pomalo nabacano sa svih strana, nekad mi teško pratiti tijek njenih misli, al interesantna mi. Ostalo mi 30ak strana i iščekujem završetak. Tak me zanima kaj bu bilo!

  37. #687
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Te VBZove ja bas cesto ulovim u knjižnici. Zadnje sam uzela Portugalskog pisca

  38. #688
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Neda Miranda Blažević-Krietzmann: Opseg otpora

    Uzela sam ovu knjigu prije svega iz nekih svojih starih razloga (nebitno za priču), a potom, svidio mi se i naslov, pomalo houellebecqovski...
    Riječ je o autoričinoj autobiografiji, pa premda nisam apriori ljubiteljica toga žanra, osim ako se ne radi o meni turbo zanimljivim osobama, prionuh čitanju. Moram reći da mi je mjestimice čak bila i vrlo zanimljiva, pogotovo u onim dijelovima u kojima govori o svojoj obitelji, zatim o studiranju na Filozofskom fakultetu i atmosferi u Zagrebu i Hrvatskoj u to vrijeme. Opisi pojedinih profesora, rekapitulacija kolegija, pojavljivanje nekih ljudi iz kulturnog miljea Zagreba, vlastiti životni put, bolesti, putovanja, muževi... skroz neloše...
    Na nekim mjestima je, barem meni, malo previše ulazila u nepotrebne detalje, a osnovna zamjerka mi je pomalo docirajući ton.
    Sve u svemu - okej.

  39. #689
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Pročitala sam Nit, Victoria Hislop, nije ljetno štivo, ni blizu tome što sam očekivala (valjda zbog naslovnice i jer sam znala da se radnja odvija u Grčkoj). Prikaz grada Soluna kroz 20. stoljeće, kroz prvi, drugi te grčki građanski rat. Osobno mi je bilo zanimljivo jer sam bila u Solunu i imam tamo prijatelje, no smatrala sam ga samo tranzitnom zonom, što mi je tada, studentici, uistinu i bio. Sad sam saznala malo više o samoj povijesti grada, a i Grčke. Vješto Hislopica plete svoje niti kao pisac, no povremeno sam imala dojam da se na neke događaje mikrofokusirala i razvukla ih a neke je samo spomenula, po nekom svom ključu.

    Sada slijedi ili tartičin Češljugar ili od Foletta Stupovi zemlje , 2.dio. Možda krenem paralelno jer mi je Češljugar prevelik za na plažu #firstworldproblems
    Posljednje uređivanje od MalaRiba : 24.07.2017. at 22:53

  40. #690
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    La Temlanza vinograd života, Marie Dueñas. Ok za more. Roman. Nista spektakularno ali za ljeto skroz dobar izbor

  41. #691
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jonathan Coe: The Rotters' Club. Na 120. stranici sam zakljucila da ju *moram* preporuciti dalje.

  42. #692
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Annie Proulx: Obavijesti o kretanju brodova
    Svidjela mi se, iako mi je ispočetka teško išla. Smještena na Newfoundland i opisuje ga s ljubavlju, kao i njegove stanovnike. Odlični opisi prirode i vremena. Stil neobičan, jezik zgusnut, u skoro svakoj rečenici fali neki rečenični dio. Mislila sam da se ja sporo probijam jer čitam na engleskom, ali onda sam našla da se i izvorni govornici slabije snalaze. Napisana devedesetih, u desetljeću trilera, pa onda i pokušana biti predstavljena kao triler, ali daleko od njega. Meni zanimljivo osvježenje.

    Sophie Dahl: Igranje s odraslima
    Roman o odrastanju - koje ja uvijek volim i u kojima mi je uvijek najbolji dio na početku, kad se radi o ranim godinama, a što je protagonist stariji, manje mi se sviđa. Ono je vrlo dobar roman, ima nekih nedorečenih dijelova, ali meni je bio jako čitljiv, u jednom danu sam ga slistila. Privuklo me je što je autorica unuka Roalda Dahla a i svi drugi članovi obitelji su umjetnici pa sam ja mislila da će biti autobiografski. Nije, osim u naznakama.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 25.07.2017. at 13:42

  43. #693
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Tracy Chevalier, "The New Boy". Toplo ju pnreporucujem dalje. Cita se u par sati, bez ispustanja iz ruku. Prica je moderni Otelo, zapravo (ovo nije spoiler, pise i na omotu) se radi o izdanjima Shakespearovih djela koje prepricavaju suvremeni pisci. I je radnja sasvim poznata, napisano je toliko dobro, toliko aktuelno, da se cita kao nesto sasvim novo.
    Po mojoj ocjeni, mogla bih ju dati i E. (13,5g) da procita.

    Inace, slijedeca izdanja Hogarth Pressa po Shakespearovim djelima su:
    - Margaret Atwood, Oluja
    - Howard Jackobson, Mletacki trgovac
    - Jo Nesbo, Macbeth
    - Anne Tyler, Ukrocena goropadnica
    - Jeanette Winterson, Zimska prica
    http://hogarthshakespeare.com/

  44. #694
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Dopala mi se Skrivena kamera Lidije Dimkovske pa svakako namjeravam potražiti i njen nagrađeni roman Rezervni život.
    Nakon nje Olja Savičević Ivančević: Pjevač u noći nakon kojeg namjeravam potražiti njen roman Adio kauboju.
    Sad čitam tursku spisateljicu Ece Temelkuran: Žene koje pušu u čvorove. Za sad sam pročitala stotinjak stranica. Glavne junakinje su 4 suvremene muslimanke u potrazi za svojom biti. One su ranjive i snažne istovremeno, krhke i odlučne...
    Sad sam se sjetila Tangerine kad je jednom rekla kako u zadnje vrijeme čita samo žene. To se i meni dogodilo.
    Na polici me čeka Polovica žutog sunca jer mi se dopala njena Amerikana, a vjerujem da ću uskoro uspjeti uloviti i Purpurni hibiskus.
    Uglavnom za 2 tj g.o. sam pripremila 4 knjige. Imat ću kaj čitati.

  45. #695
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, slijedeca izdanja Hogarth Pressa...
    /
    Samo prijavljujem da sam umjesto ovog gore što je elly napisala, ja pročitala Hogwarts Express

  46. #696
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Nera, a Tangerina te čita i misli "vidi i ona čita samo žene"

  47. #697
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj MalaRiba prvotno napisa Vidi poruku
    Samo prijavljujem da sam umjesto ovog gore što je elly napisala, ja pročitala Hogwarts Express
    Oprosteno ti je, od osobe koja je sinoc po X-ti put gledala Harry Potter and the Goblet of Fire

  48. #698
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Nera, a Tangerina te čita i misli "vidi i ona čita samo žene"
    A jesmo ludače!

  49. #699
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Svetlana Aleksievič, Rabljeno doba

    link nudi odličnu recenziju. ja ću samo reći da nije ljetna literatura, i da me bacila u bed i depresiju, ali sam presretna da sam je pročitala.
    Dugo sam je vukla, inače pročitam po tri knjige u toliko vremena, ali jednostavno ne ide brzo, stalno je spuštaš i razmišljaš o životu, idejama, potrebama i željama, kapitalizmu, socijalizmu, okrutnosti, čovjeku, slobodi, sustavu...
    preporuka za duge zimske noći.

  50. #700
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Shoko Tendo, priča o djevojci koja je odrasla kao kći gangsterskog šefa.
    Mislim da su me zapravo privukle tetovaže na njenom tijelu.
    Vjerojatno će trajati dobrih godinu dana dok pročitam ovo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •