Stranica 36 od 80 PrviPrvi ... 26343536373846 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,751 do 1,800 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #1751
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Al' bar sam citala Slejdovu vilu :D
    Kakva je?

  2. #1752
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    pobjeđujem u plitkosti- osim što je fakat zgodan, ja sam se i slikala s njim
    Ja nisam mogla ići, ali sam nagovorila kćer da ide u booksu - preoduševljena čovjekom, objasnila mu da je mama veći fan, i slikala se s njm - za mene

  3. #1753
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Booksa je stavila snimku razgovora na svoj portal http://booksa.hr/kolumne/video/video...chell-u-booksi

    Nadam se da postoji i za razgovor u MSU...

  4. #1754
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    I ja sam ljubomorna.

    Naša knjižnica ponekad nabavi neke knjige na engleskom pa su nedavno nabavili nekoliko knjiga koje su prošle godine bile u užem izboru za Man Booker. Među njima Exit West Mohsina Hamida.

    Lijepa je to knjiga, i aktualna.

    Zaljubljuju se dvoje mladih u neimenovanom gradu na Bliskom Istoku kojeg uskoro osvoje militanti. Život u gradu postaje preopasan i teško podnošljiv pa učine što i mnogi drugi - pobjegnu kroz tajanstvena vrata koja se otvaraju na raznim točkama u svijetu i koja ih odvedu u izbjeglički logor u Europi. Otamo bježe dalje u jedan velegrad i još dalje. Gledamo kako njihov migrantski život utječe na njihov odnos.

    Fantastični element vrata koja vas teleportiraju na drugi kraj svijeta, ali i drugi elementi približavaju ovaj roman magijskom realizmu. U jednom trenutku knjiga mi je bila krasna, i mislila sam da će me do kraja sasvim zanijeti, ali to se nije dogodilo. Razumijem odluku pisca da izbjegne pisanje o samom putu izbjeglica, već se koncentrira na njihovo snalaženje na krajnjim destinacijama, (odatle ta fantastična vrata) ali čini mi se da je tu i propustio priliku, izgubio na uvjerljivosti. Neke stvari su jako uvjerljive i mogla sam se uživjeti, a neke dijelove sam doživjela površnima. One se napetosti u zraku, kada je rat nadomak grada, nažalost i sama sjećam. Također je teško čitati kako ljudi izgube na ljudskosti u očima drugih kad postanu migranti.

    Knjiga govori o emigraciji, o međusobnim odnosima ljudi koji bježe i o njihovom odnosu prema samima sebi i prema svojoj prošlosti.

    Nadam se da će biti prevedena na hrvatski.

  5. #1755
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je?
    Meni kratka, ali slatka. Zasebni likovi i zasebne price povezane mjestom dogadjaja. Vec sam pisala, nesto kao spin off Kostanih satova.

  6. #1756
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ne znam jel netko spominjao rupi kaur?
    slučajno sam pronašla "sunce i njeni cvjetovi"i nisam se mogla odvojiti od pjesama te sam kupila knjigu.
    veselim se što mi se svidjela živa pjesnikinja koja piše na jeziku koji dovoljno dobro znam (ovo zvuči suludo), tako da mogu očekivati nove zbirke

  7. #1757
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Slučajno sam u knjižnici nabasala na Dane zaborava, Elene Ferrante pa sam je uzela.
    Znam da je Ferrante ovdje dosta omiljena, stoga ću ovo napisati iznimno pažljivo: meni se ova knjiga nije baš svidjela .
    Bila mi je dosadnjikava i išla mi je ta Olga većinu vremena prilično na živce.
    Okej, nisam se nikad našla u takvoj situaciji, priznajem da ne znam ni sama kako bih reagirala da me, u najboljim godinama, muž napusti i ode s mlađahnom kćeri svoje kolegice (mislim da ne spojlam, ovo je radnja knjige ukratko ), ali meni je to sve bilo malo too much oldfashioned, totalno nespojivo s vremenom i okolnostima u kojima živimo. Pa onda te njene reakcije, to neko kvaziludilo koje ju spopadne, da ne nabrajam sad niz detalja i događaja iz knjige koji su mi totalno blesavi i nesuvisli...

    Uglavnom, "prijateljica" mi je bolja od ovoga, premda ne bitno, al' odlučila sam joj (mu? što je na kraju Ferrante?) dati još jednu šansu i zabilježila se za "Priču o novom prezimenu". Možda me uhvati u boljem trenutku !

  8. #1758
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Prije bih rekla da je ovakvo tvoje mišljenje u većini, a ne u manjini. I to je sasvim u redu - malo mi je smiješno što ovo uopće pišem.

    Meni nije jasno zašto se neki ljudi ljute ako se nekome drugom sviđa neka knjiga koja se njima ne sviđa.

  9. #1759

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Slučajno sam u knjižnici nabasala na Dane zaborava, Elene Ferrante pa sam je uzela.
    Znam da je Ferrante ovdje dosta omiljena, stoga ću ovo napisati iznimno pažljivo: meni se ova knjiga nije baš svidjela .
    Bila mi je dosadnjikava i išla mi je ta Olga većinu vremena prilično na živce.
    Okej, nisam se nikad našla u takvoj situaciji, priznajem da ne znam ni sama kako bih reagirala da me, u najboljim godinama, muž napusti i ode s mlađahnom kćeri svoje kolegice (mislim da ne spojlam, ovo je radnja knjige ukratko ), ali meni je to sve bilo malo too much oldfashioned, totalno nespojivo s vremenom i okolnostima u kojima živimo. Pa onda te njene reakcije, to neko kvaziludilo koje ju spopadne, da ne nabrajam sad niz detalja i događaja iz knjige koji su mi totalno blesavi i nesuvisli...
    Evo, ja mogu za tu knjigu reći skoro pa isto

  10. #1760
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Iako je meni Napuljska tetralogija neusporediva u kvaliteti i dojmu, Dani zaborava mi nisu bili losi.
    Samo bih se htjela osvrnuti na nerazumijevanje postupaka lika, pogotovo zbog spominjanja konteksta vremena i, pretpostavljam, vece emancipacije zena koje si ne bi smjele "dopustiti" takve reakcije.
    Mozda je tesko nekome tko funkcionira na skroz drugoj razini, s mnogo vise psihicke snage i mentalne volje (i sad riskiram samu sebe proglasiti "labilnijom", hehe) shvatiti da je taj raspad posljedica drugacijeg emocionalnog koda. Kao sto svi ne dozivljavamo isto, primjerice otkaz ili zastrasivanje. I taj dozivljaj nema veze s postignutim standardima u radnickim pravima ili pravnoj drzavi.
    Nadam se da se kuzi sto hocu reci

  11. #1761

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Iako je meni Napuljska tetralogija neusporediva u kvaliteti i dojmu, Dani zaborava mi nisu bili losi.
    Samo bih se htjela osvrnuti na nerazumijevanje postupaka lika, pogotovo zbog spominjanja konteksta vremena i, pretpostavljam, vece emancipacije zena koje si ne bi smjele "dopustiti" takve reakcije.
    Mozda je tesko nekome tko funkcionira na skroz drugoj razini, s mnogo vise psihicke snage i mentalne volje (i sad riskiram samu sebe proglasiti "labilnijom", hehe) shvatiti da je taj raspad posljedica drugacijeg emocionalnog koda. Kao sto svi ne dozivljavamo isto, primjerice otkaz ili zastrasivanje. I taj dozivljaj nema veze s postignutim standardima u radnickim pravima ili pravnoj drzavi.
    Nadam se da se kuzi sto hocu reci
    Naravno da se kuži svjesna sam ja toga što pišeš, ali svejedno mi je taj lik baš zbog svojim postupaka i tog raspada bio toliko dalek i stran da mi je cijela knjiga bila nečitljiva.
    Ali očito sam potpuno drugog mentalnog sklopa. Sad mi pada na pamet knjiga Zeruye Shalev "Muž i žena", koja mi je svojedobno jako loše legla. Pročitala sam je do kraja, izvrsno je napisana i zaista ide u dubinu ljudskih emocija - ali pripovjedačica mi je bila kao s neke druge planete i nisam se nikako mogla uživjeti u njezin način razmišljanja.

  12. #1762
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Eva Menasse: Vremenski kristali

    U ovom romanu ima malo glavnog lika. Pričaju se priče o raznim ljudima oko nje iz kojih mi gradimo lik junakinje. To ide do krajnosti: u jednom poglavlju mi se činilo da se uopće ne spominje, a onda sam shvatila da se spominje u par rečenica, sasvim izvan glavne radnje. Počinje odlično - prva priča je briljantna i veći dio knjige je bilo tako zanimljivo i poticajno, ali onda sam doživjela zasićenje. Čini mi se da bi knjiga bila bolja da je 100 stranica kraća, da je malo probranija. Čini mi se također da eksperiment s karakterizacijom glavnog lika nije uspio ili barem se meni nije u potpunosti izgradila.

    Književnici se mora odati priznanje na sposobnosti stvaranja tolikih svjetova.
    Ali mogla je i koji manje

  13. #1763
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam Dane zaborava citala prije Genijalne prijateljice i mene je knjiga pak odusevila. Smijala sam se naglas, bila je urnebesna, bas sam uzivala. Pogotovo scena kad ne moze izaci iz stana pa se sminka, totalni trip!

  14. #1764
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    A sinoc sam slistila Slade House i razocarana sam. Kostani satovi u malom (a i Kostani su mi bili njegova najslabija knjiga). Fali mi stari Mitchell, stil, suptilnost, finoca... nadam se da ce se uskoro okaniti atemporalaca.

  15. #1765

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A sinoc sam slistila Slade House i razocarana sam. Kostani satovi u malom (a i Kostani su mi bili njegova najslabija knjiga). Fali mi stari Mitchell, stil, suptilnost, finoca... nadam se da ce se uskoro okaniti atemporalaca.
    Znači, ne treba mi biti žao što nisam nabavila knjigu s potpisom
    Cijela knjiga je o atemporalcima, ili miješa žanrove kao i u drugim knjigama?

  16. #1766
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Cijela cjelcata, iz perspektiva razlicitih osoba, male razlike u stilovima poglavlja, ali sve vec vidjeno. Da se razumijemo, knjiga je zanimljiva i napeta, ali to nije ono zbog cega citam mitchella.

  17. #1767
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam Dane zaborava citala prije Genijalne prijateljice i mene je knjiga pak odusevila.
    Meni je isto bila odlična i prije Prijateljica. Dapače, koji put sam mislila što Prijateljice, pogotovo ova mirnija, ne reagiraju malo vulkanskije da sve sažežu, nego sve se nešto ustežu i pate godinama, kroz sve te romane . Već na kraju prve, na vjenčanju, ova iz Dana zaborava bi na onom vjenčanju već napravila dar mar. Slažem se pak vezano za Zeruyu - s njom ne dijelim isti kod - ja i ona smo isto iz različitih svemira.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 26.09.2018. at 13:59

  18. #1768
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    A sinoc sam slistila Slade House i razocarana sam. Kostani satovi u malom (a i Kostani su mi bili njegova najslabija knjiga). Fali mi stari Mitchell, stil, suptilnost, finoca... nadam se da ce se uskoro okaniti atemporalaca.
    I meni su Satovi zbog atemporalaca lošiji... but it's maybe me, mogu se zamisliti kao žizeća ostavljena žena, ali ne mogu ko neki eterični atemporalac.

  19. #1769
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Od Zerye sam citala samo Kasnu obitelj, i bila mi je dobra. Nije mi osobito bitno da se migu osobno uzivjeti i povezati se s likom, a da me pitate sto mi je bitno, to pak ne znam...

  20. #1770

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ferrantica me apsolutno odusevila s kvatrologijom. Dani zaborava su mi bilo dobri, i mene su podsjetili na Zeruyino ludilo, iako se Ferrante ipak puno odmjerenim izražava.
    A sinoć sam, više- manje na silu, završila Troubling love. Da nije motiva i situacija koje se provlače kroz sve njene knjige, a da ne znam čija je knjiga, ne bi ni prepoznala njen stil. Cini mi se da je puno teze baratati s protagonistima koji su svi odreda antipaticni, i čitatelju i piscu.
    Posljednje uređivanje od lunja : 26.09.2018. at 18:32

  21. #1771
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Dani zaborava su mene baš naživcirali i to toliko da sam ostale knjige odlučila preskočiti.
    Pustiti psa da strada zato jer ju je muž ostavio za mene je primjer pretjerane okrutnosti koji ne želim ponavljati

  22. #1772
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Dani zaborava su mene baš naživcirali i to toliko da sam ostale knjige odlučila preskočiti.
    Pustiti psa da strada zato jer ju je muž ostavio za mene je primjer pretjerane okrutnosti koji ne želim ponavljati


    A, ne znam je l' mi gore to što je pustila psa da strada ili što malome u fibri koji povraća nije ni čašu vode donijela da ne dehidrira .
    A sve to ju, k tome, nije spriječilo da se poseksa sa susjedom, tek tako

  23. #1773
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Ferrantica me apsolutno odusevila s kvatrologijom. Dani zaborava su mi bilo dobri, i mene su podsjetili na Zeruyino ludilo, iako se Ferrante ipak puno odmjerenim izražava.
    A sinoć sam, više- manje na silu, završila Troubling love. Da nije motiva i situacija koje se provlače kroz sve njene knjige, a da ne znam čija je knjiga, ne bi ni prepoznala njen stil. Cini mi se da je puno teze baratati s protagonistima koji su svi odreda antipaticni, i čitatelju i piscu.
    Kako te oduševila kad si na silu završila Troubling love i svi su ti antipatični?

  24. #1774
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    cure, pa baš ne morate toliko spojlati
    dani zaborava su mi na polici
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 26.09.2018. at 23:02

  25. #1775
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    cure, pa baš ne morate toliko spojlati
    dani zaborava su mi na polici

    sorry, nisam kanila... bijah izazvana

  26. #1776

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Troubling live nije dio tetralogije.

    I sad kao dokaz izrazu “sto ljudi, sto ćudi”, dani zaborava su mi bili grozni i neshvatljivi (iako mi je, kad sam se požalila na knjigu,razvedena prijateljica, inače potpuno čvrsta žena, rekla da je to bas tako!!!)

    Tetralogija mi je super.

    Zeruyini muž i žena su me bas jako opalili (barem u trenutku, možda da sad čitam, da bi bilo drugacije). Kasna ljubav ok a ona prva knjiga, već sam potisnula i kako se zove, nikako nikako shvatljiva!



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #1777
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Troubling live nije dio tetralogije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Aha, ispričavam se, "polupala sam lončiće", zapravo ni ne znam nazive 3. i 4. nastavka, pa sam automatski mislila da je to jedan od njih

  28. #1778
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja Dane zaborava nisam shvatila tako ozbiljno, vise kao neku satiru.

  29. #1779
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam se mogla potpuno uživjeti u njezino mahnitanje, samo kad sam se zamislila u toj situaciji

  30. #1780
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    I sad kao dokaz izrazu “sto ljudi, sto ćudi”, dani zaborava su mi bili grozni i neshvatljivi (iako mi je, kad sam se požalila na knjigu,razvedena prijateljica, inače potpuno čvrsta žena, rekla da je to bas tako!!!)

    Meni je super u toj knjizi kako lik evoluira tj. kako prati rastavu kroz faze šoka, suočenja, pomirenja. I nekako mi se činilo da bi to bilo "baš tako"... pristup mi se čini pošten, od te (auto)destruktivnosti do ponovnog slaganja komadića i funkcioniranja.

  31. #1781
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Po Danima zaborava snimljen je istoimeni film https://www.imdb.com/title/tt0474694/?ref_=nv_sr_1

    Meni je isto na dijelove Olga bila neshvatljiva, a na trenutke sam ju kužila. Mene u fazi PMS-a ponekad ulovili ludilo slično njenom mada se za sada uspijevam kontrolirati.
    U svakom slučaju knjiga mi je bolja od filma, ali može ga se pogledati ako ništa onda zbog činjenice da jednu od uloga ima i Goran Bregović

  32. #1782
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Vi kužite da ona nije stvarna osoba?

  33. #1783
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Vi kužite da ja knjigu vraćam u knjižnicu?

  34. #1784
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Vi kužite da ja knjigu vraćam u knjižnicu?
    Alex

    Btw, nećeš puno propustiti

  35. #1785
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Vi kužite da ona nije stvarna osoba?
    http://forum.roda.hr/threads/91134-%...=1#post3065491

  36. #1786

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Nir Baram: Dobri ljudi

    Ne znam zapravo što misliti o ovoj knjizi. Sažetak s ovitka me privukao, inače volim takve teme. Ali tijekom čitanja imala sam dojam da mi knjiga i svi likovi nekako izmiču. Dva naoko potpuno nepovezana glavna lika iz dviju naoko različitih sredina i država (iako je očito autorova namjera bila prikazati ljude u dvije vrste totalitarnih režima u usponu). Dio o Saši mi je bio relativno lako čitljiv, jer sam se već načitala sličnih knjiga, ali Thomasa nikako nisam mogla uhvatiti ni za glavu ni za rep, sve do pred kraj (vjerojatno ni samom liku nije baš bilo jasno što mu se dešava, ali onda bi to značilo da je prilično glup, a po svemu vidimo da nije glup - tako da mi je sve skupa bilo zbunjujuće).
    Uglavnom, nisam htjela odustati na polovici, pa sam dogurala do kraja, ali ne znam jesam li više ja čitala knjigu, ili knjiga mene

  37. #1787
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Danijel Dragojević: Kasno ljeto

    Nova zbirka pjesama moga omiljenog pjesnika.
    Divno.
    Snovito.
    Ljekovito.
    Uživala sam.

  38. #1788
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    http://www.tim-press.hr/hr/knjige/vi...ige/via-appia/
    Via Appia - Jacques Maury de Saint Victor
    putovanje najstarijom talijanskom cestom, krasan putopis koji spaja antičko vrijeme sa danasnjim Mezzogiornom,

  39. #1789
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čitam
    https://www.mvinfo.hr/knjiga/12148/moja-druga-polovica
    intrigantna tema
    ali meni nije dobro napisana
    nekako mi je sve skupa nedorečeno

  40. #1790
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku

    Zeruyini muž i žena su me bas jako opalili (barem u trenutku, možda da sad čitam, da bi bilo drugacije). Kasna ljubav ok a ona prva knjiga, već sam potisnula i kako se zove, nikako nikako shvatljiva!
    JA sam svojedobno počela čitati Muža i ženu i uopće se nisam mogla maknuti s početka jer me nešto u tom Zeruyinom pisanju pogodilo tako jako duboko i zapravo mi se činilo da je taj tekst naprosto prebolan za čitanje.
    Kasna obitelj mi je bila odlična a Ljubavni život jedva probavljiv, ima nešto osobito mučno u njenom pisanju. Ali meni se zapravo sviđa taj njen stil strastvenog ludila. Možda bih mogla pokušati opet sa Mužem i ženom, možda sam spremnija.

    Zavidim svima na druškanju s Mitchellom. JA sam samo preko sasine fotke uspjela malo dojma steći, zgodan je. Mislim sigurna sam da mi ne bio ni približno tako zgodan da je HRTov inkasator

  41. #1791
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    http://www.h-alter.org/vijesti/udar-...na-javno-dobro

    Jeste li vidjeli?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #1792
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.h-alter.org/vijesti/udar-...na-javno-dobro

    Jeste li vidjeli?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jesam, na žalost.

    Škole, muzeji, knjižnice, to su sve po meni non-profit organizacije i strašan je ovaj trend u kojemu se od apsolutno svakog segmenta u društvu očekuje određena dobit.

    Ne znam što reći...

  43. #1793

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    Škole, muzeji, knjižnice, to su sve po meni non-profit organizacije i strašan je ovaj trend u kojemu se od apsolutno svakog segmenta u društvu očekuje određena dobit.
    Da ali ni taj trend nije od jučer.

  44. #1794
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da ali ni taj trend nije od jučer.
    Znam. Tim gore.

  45. #1795
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Bekim Serjanovic - Dnevnik jednog nomada
    Nije mi ovo djelo nista posebno. Zbrckano je, pocinje kao dnevnik s dogadjajima iz zivota, da bi odjednom postao doslovno lektira. Bolje bi mi funkcioniralo kao eseji o Serjanovicu znacajnim piscima ili djelima.

    Guzel Jahina - Zulejha otvara oci
    Ni ovo mi se nije svidjelo. Recenice su prekratke, opisa je previse. Ama bas nista spisateljica nije prepustila citateljevoj masti. Znamo u svakom trenutku zasto junaci rade to sto rade, kako to rade, koliko to rade, sto misle dok to rade, sto govore dok to rade. A steta. Jer osnovna prica je intrigantna - progon tatarskih kulaka (veleposjednika) 30.-ih godina proslog stoljeca u Rusiji i nacin zivota u kolhozu u sibirskoj tajgi.

  46. #1796
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.h-alter.org/vijesti/udar-...na-javno-dobro

    Jeste li vidjeli?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Koma. Mogu mislit da će prevladat bezvrijedne knjige i da će se profit-oritented knjižnice punit naslovima Ane Bučević, Nensi ex žene Nogometaša, ispovijedima javnih ličnosti koje su majstori vještina i mogu utjecati na theta valove sugovornika... još jedna poluga za srozavanje znanja, a možda bude i monografija "ručnog rada" kanadskog umjetnika iz showa, to bi sigurno imalo prođu. Od knjižnica će napraviti novinske portale na taj način.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2018. at 20:11

  47. #1797
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    288

    Početno

    Uf, koji opis, ina. Katastrofican, ali nazalost istinit.
    Posljednje uređivanje od chesil : 03.10.2018. at 20:24

  48. #1798
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Mislim zapravo da bi knjižnice trebale moći djelovati edukativno svojom ponudom, a ne ostavit samo na tržištu da oblikuje ponudu... kako to napravit, ne znam.

  49. #1799
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Rosa Montero: Lijep i mračan

    Totalno genijalno ovogodišnje otkriće!
    Priču pripovijeda djevojčica, a knjiga je istovremeno i lijepa i mračna s elementima bajkovitog ozračja utopljenog u surovoj realnosti.
    Jedva čekam pročitati još neke njene knige!

  50. #1800
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Dva su problema vezana uz prijedlog novog zakona o knjižicama:
    1. dosad su fakulteti i škole imali obavezu osnivanja knjižnica. Fakultetske knjižnice su, osim za nabavljanje literature, služile i kao mjesto za učenje jer nemaju svi studenti dobre uvjete za to kući/u sobi. Školske knjižnice su trebale omogućiti jednake uvjete za sve učenike jer nemaju sva mjesta narodne knjižnice. Iz perspektive Zagreba gdje svaki kvart ima svoj ogranak knjižnice, to se možda ne čini tako bitno, ali Šibenik npr. ima samo jednu narodnu knjižnicu u centru grada i djeca iz rubnih kvartova često koriste školske.
    Osim toga, školskim knjižnicama je iznajmljivanje knjiga tek četvrtina djelatnosti, u njima se održava nastava, kulturnoumjetnička djelatnost, mjesto je u kojem učenici putnici borave dok čekaju prijevoz i dr.
    Ideja da se knjižnične usluge autsorsaju je teško nepoznavanje stvarnih aktivnosti školskih knjižnica.

    2. ne inzistira se na knjižničarskom obrazovanju za djelatnike knjižnica jer su oni, valjda, samo oni koji slažu knjige na policama i dodaju ih korisnicima, a knjige se same inventariziraju, katalogiziraju, klasificiraju. Ne vidim svrhe ove promjene, osim da postane lakše zapošljavanje nestručnih.

    Svugdje u svijetu se ide za tim da knjižnice postanu što više javno dobro - da se nijedna usluga ne naplaćuje i da budu otvorene za sve skupine društva - da se u njima uči jezik, da pomognu u zapošljavanju, da informacijski opismenjuju korisnike, jedino u nas žele da knjižnice postanu privatne i natječu se na tržištu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •