Stranica 56 od 80 PrviPrvi ... 646545556575866 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,800 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #2751
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    Marina Vujčić: Pedeset cigareta za Elenu

    knjiga mi je bila ok,
    odnosno pisana je lijepim jezikom i ima dosta dijelova koje bih kao citate mogla pojedinačno izdvojiti,
    ali nisam toliko oduševljena koliko sam očekivala od knjige
    ja ću reći da mi je stvarno bila dobra
    ali valjda su mi bila tako velika očekivanja da je i meni nešto ostalo nepotpuno

  2. #2752
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Vedrana Rudan: Ples oko sunca, autobiografija
    Britkog jezika, očekivano. Ne špara ni okolinu, ni sebe.

  3. #2753

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Rosa Montero: Smiješna ideja da te više neću vidjeti

    Kratka knjižica, lako se čita, a izvrsna je, oduševila me!
    Polazište je kratak dnevnik žalovanja koji je Marie Curie pisala neposredno nakon muževe smrti. Autorica diskretno provlači paralelu s vlastitim iskustvom smrti supruga, ali zaista je diskretna, nije podlegla onoj čestoj boljki pisaca "ja pa ja a slušajte mene". Zaista je 90% knjige upravo o Marie Curie, njezinom životnom putu i preprekama s kojima se morala suočavati - od onih političko-profesionalnih, pa do društvenih (činjenica da je bila žena samo joj je otežavala situaciju u svakom pogledu). Na stranu što je Marie Curie zaista fascinantna osoba, sviđa mi se i način na koji je autorica pristupila temi - ne prikazuje je kao sveticu-znanstvenicu, nego kao čovjeka, kompletnu osobu koja se kao i drugi ljudi borila sa samom sobom i svijetom oko sebe.
    Svakako preporučujem!

  4. #2754
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Francesca Melandri: Eva spava

    Hvala svima na preporukama, upravo, suznih očiju, dovrših ovu prekrasnu knjigu, jednu od onih za koje želite da nikad ne završe...

  5. #2755
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Francesca Melandri: Eva spava

    Hvala svima na preporukama, upravo, suznih očiju, dovrših ovu prekrasnu knjigu, jednu od onih za koje želite da nikad ne završe...

  6. #2756
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Magda Szabo - Vrata
    Jedva jedvice sam zavrsila knjigu. Ne znam tko me vise zivcirao, Emerenc ili pripovjedacica.

  7. #2757
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Magda Szabo - Vrata
    Jedva jedvice sam zavrsila knjigu. Ne znam tko me vise zivcirao, Emerenc ili pripovjedacica.
    Jao, drago mi je da nisam jedina koja se namučila s ovom knjigom...

  8. #2758
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Bilo je još forumašica kojima Emerenc nije sjela, npr. jen_gen

    Meni je isto išla na živce, ali mi je knjiga svejedno bila odlična. A ona gotička atmosfera mi je na trenutke bila odbojna, a na trenutke privlačna.

  9. #2759
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je još forumašica kojima Emerenc nije sjela, npr. jen_gen

    Meni je isto išla na živce, ali mi je knjiga svejedno bila odlična. A ona gotička atmosfera mi je na trenutke bila odbojna, a na trenutke privlačna.
    Meni se recimo puno više sviđala velika bilježnica Agote Kristof, ali nezahvalno je uspoređivati knjige. Nisam ja rekla da je knjiga Magde Szabo loša, to i ne mislim, ali bilo mi ju je teško čitati.

  10. #2760
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da to jako ovisi o trenutku čitanja
    ja inače jako teško čitam, teško se koncentriram, misli lete na milion drugih svakodnevnih problema
    ali Vrata sam progutala
    jedna od boljih knjiga koje sam ikada pročitala

  11. #2761
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Magda Szabo - Vrata
    Jedva jedvice sam zavrsila knjigu. Ne znam tko me vise zivcirao, Emerenc ili pripovjedacica.
    Mene su i Emerenc, a i pripovjedacica zivcirale u filmu. Na isti nacin koji su me poslije zivcirale Lina i Lenu od Ferrante u knjizi, imam poriv upast u radnju i reci ma dosta vise Lile i dosta vise Emerenc, dabili Emerenc

  12. #2762
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A imam dojam da je sad ta neka opsesivna zensko-zenska veza postala tema u umjetnosti, valjda se musko-zenska (a i musko-muska) iscrpila.

  13. #2763

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Tom Hillenbrand: Kradljivac kave
    Dobar 3.
    Zadnja trećina je napeta i zanimljiva, prve dvije trećine nisam čitala s takvim guštom.

  14. #2764

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene su i Emerenc, a i pripovjedacica zivcirale u filmu. Na isti nacin koji su me poslije zivcirale Lina i Lenu od Ferrante u knjizi, imam poriv upast u radnju i reci ma dosta vise Lile i dosta vise Emerenc, dabili Emerenc
    I mene je Emerenc živcirala, i ježila sam se od nje na mahove, ali mi je knjiga ipak bila izvrsna.
    U filmu mi je ipak najjači dojam ostavio izbor glazbe, otvorio mi je drugu dimenziju cijelog tog djela.

  15. #2765
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo je još forumašica kojima Emerenc nije sjela, npr. jen_gen

    Meni je isto išla na živce, ali mi je knjiga svejedno bila odlična. A ona gotička atmosfera mi je na trenutke bila odbojna, a na trenutke privlačna.
    Ajme jurana kako se ti svega sjecas :D

    Pocela sam sinoc carstvo nemoci od tatjane gromace i stvarno mi nije sjela. Procitala sam nekih 20 str i sve skupa me podsjeca na neki tinejdzerski dnevnik. Toliko kuknjave nisam vidjela od bele hamvasa koji je ipak, po meni, dobar pisac. Bas sam razocarana jer sam puno ocekivala od nje, puno mojih frendica ju je bas nahvalilo.

  16. #2766
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Tkdj sam dal drugu sansu houllebecqu - elementarne cestice- i opet cu odustati. Jesnostavno mi je iritantan i mislim da nije dobar pisac, ili jednostavno meni nema nista za ponuditi.

    S druge strane, Knut Hamsun me je odusevio (plodovi zemlje). Moram priznati da nisam bila ni cula za njega prije Knausgaarda koji ga dosta spominje

  17. #2767
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jen, jesi procitala Knausgarda do kraja? Sta kazes?

  18. #2768
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Jesam. Ubio me esej o hitleru...preopsirno mi je to bilo, previse.
    Druga polovica knjige dobra, ali sve u svemu mi je zadnja knjiga mozda najmanje draga.

  19. #2769
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Tkdj sam dal drugu sansu houllebecqu - elementarne cestice- i opet cu odustati. Jesnostavno mi je iritantan i mislim da nije dobar pisac, ili jednostavno meni nema nista za ponuditi.

    S druge strane, Knut Hamsun me je odusevio (plodovi zemlje). Moram priznati da nisam bila ni cula za njega prije Knausgaarda koji ga dosta spominje
    Hvala na podsjećanju... Blagoslov zemlje - to mi je bila omiljena knjiga u mladosti.
    Sjetila sam se toga negdje lani, kad se moj stariji pripremao za maturu iz hrvatskog. Naime, kad su spominjali Antuna Brana Šimića, spomenuli su da je on preveo tu knjigu. Imala sam staro izdanje Hit biblioteke i izgubila u svojim brojnim selidbama (kao i Lumbura i još hrpu knjiga koje su mi bile drage), ali 2015. je objavljena ponovno: http://www.sareni-ducan.hr/ducan/?wp...agoslov-zemlje

  20. #2770
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, šteta što je bio nacist

  21. #2771
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, šteta što je bio nacist
    Kad je to napisao (1917) nije baš bilo previše nacista ... a poslije je bilo svega.

  22. #2772
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam. Ubio me esej o hitleru...preopsirno mi je to bilo, previse.
    Druga polovica knjige dobra, ali sve u svemu mi je zadnja knjiga mozda najmanje draga.
    Meni je čak taj dio o Hitleru bio zanimljiv, koliko god predugačak, ali opet dosta sam naučila. Više me mučio dio gdje je baš svima izložio ženinu bolest

  23. #2773
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je čak taj dio o Hitleru bio zanimljiv, koliko god predugačak, ali opet dosta sam naučila. Više me mučio dio gdje je baš svima izložio ženinu bolest
    pa je, ali to je premisa cijele moje borbe. izlaganje svega i svakoga. kad to prihvatiš u početku, kasnije nemaš problema s tim (bar ja).
    a koliko sam skužila, žena je sve pročitala prije i dala svoj blagoslov.
    imam eventualni problem apropo djece, ali to opet nije problem koji se tiče književnosti, već etike.
    iako, kuži se neki njegov unutarnji bias, kako o nekim likovima nije nijednu ružnu riječ napisao (tipa ona djevojka s kojom je dugo bio na g, ne sjećam se kako se zove, ili tonje).
    ali dobro, koliko god se čovjek trudi napisati sve kako misli da se dogodilo, opet je sve fikcija.

  24. #2774
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Jucer sam guglajuci nasla zenin intervju u kojem se ne slaze, jer da, kad je ljudi vide, misle 'Karl Owe', pa 'ime njene dg', pa 'slaba', smeta joj taj osjecaj da ljudi mise da je poznaju na temelju citanja knjige jer 'to je samo knjiga'. Moguce da je i promijenila misljenje. Ja nikako da krenem u to. Mislim da bi me ljutio taj aspekt izlaganja ostalih. I zena pise, slicno kao i on, navodno, neka poluatobiografija o djetinjstvu i kao 'sve sto unutra pise joj se stvarno dogodilo'.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.01.2020. at 11:14

  25. #2775
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Neke živcira Emerenc, a neke Karl Owe ...
    (još uvijek mi druga knjiga Moje borbe stoji na polici , al' dat ću mu opet šansu ).

    No, ja sam trenutno začarana Francescom Melandri. Nakon Eva spava, pročitala sam Viši od mora, ajme, kako žena piše, kako jednostavno i lako profilira, kako stvara situacije...
    Tema je također vrlo zanimljiva, zatvorenici, njihova rodbina, teške boje... neću više... pročitajte...

  26. #2776

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Neke živcira Emerenc, a neke Karl Owe ...
    (još uvijek mi druga knjiga Moje borbe stoji na polici , al' dat ću mu opet šansu ).
    Bogme si strpljiva. Meni je prva knjiga Moje borbe bila sasvim dovoljna, ostale sam zaobilazila u širokom luku

    Upravo dovršavam roman "Heloiza ili povratak riječi" Goce Smilevskog. Nisam previše očekivala na početku, ali knjiga me ugodno iznenadila. Srednjovjekovna priča o Heloizi i Abelardu ispričana je u potpunosti iz ženske perspektive, i doima se vrlo uvjerljivo. Bolje od "Sestre Sigmunda Freuda" istog autora koju sam čitala prije nekoliko godina i koja mi je poprilično išla na živce (ne sjećam se više točno zašto, mislim da je problem bio u glavnom liku).

  27. #2777
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bogme si strpljiva. Meni je prva knjiga Moje borbe bila sasvim dovoljna, ostale sam zaobilazila u širokom luku
    A, čuj... znaš ono: "kupila, pa da ne propadne..."

  28. #2778

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Sam te platil, bum te jel

  29. #2779
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja sam nakon prve borbe bila sigurna da neću nastaviti, ali mi znatiželja nije dala mira.
    Nakon druge sam bila sigurna da ću pročitati do kraja.
    I tako i bi. :fanfare:
    Posljednje uređivanje od Jurana : 31.01.2020. at 09:59

  30. #2780
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    No, ja sam trenutno začarana Francescom Melandri. Nakon Eva spava, pročitala sam Viši od mora, ajme, kako žena piše, kako jednostavno i lako profilira, kako stvara situacije...
    Tema je također vrlo zanimljiva, zatvorenici, njihova rodbina, teške boje... neću više... pročitajte...
    Dvpoumila sam se bih li ju uzela kad nije bilo Eve, ačl sam se bojala nda nije neki nastavak ili tak nešto .

    Čitam, Rosella Postorino: Hitlerove kušačice, jako jako zanimljivo. Priče o ženama, Njemicama, čiji je posao bio ovaj iz naslova.

  31. #2781
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Sam te platil, bum te jel

    Hahaha, baš tako!

  32. #2782
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mene su naživcirali i Emerenc i Karl O. Pročitala sam Genijalnu prijateljicu - ali nisam baš nestripljiva za nastavcima
    Zadnje knjige su mi bile Eva spava i Obraćenica - o kako je to dobro!
    Obje sam čitala uz guglanje lokacija, pojmova, povijesnih događaja i osjećam se puno bogatija nakon njih.

    Natura morta - rimska novela Josefa Winklera je negdje bila preporučena, možda čak i ovdje - nisam sigurna.
    Imam neki popis koji radim pa povremeno uzmem u knjižnici nešto s njega.
    Dakle, opis rimske tržnice od prije dvadesetak godina je brutalno realističan - opisi ubijanja i komadanja životinja koje su valjda žive tamo prodavane su odvratno živopisni,
    doslovno si možeš predočiti papke, krijeste, crijeva, krv... kako se prostire na sve strane. Cijela knjiga je u tom tonu - pa i naslov to govori ali nisam znala .
    I onda pročitam na jednom mjestu da je ovaj kineski virus vjerojatno došao iz takvih nekih uvjeta - s njihovih tržnica koje su takve

  33. #2783
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nakon prve borbe bila sigurna da neću nastaviti, ali mi znatiželja nije dala mira.
    Nakon druge sam bila sigurna da ću pročitati do kraja.
    I tako i bi. :fanfare:
    Eto, tome se i ja nadam...

  34. #2784
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Dvpoumila sam se bih li ju uzela kad nije bilo Eve, ačl sam se bojala nda nije neki nastavak ili tak nešto .

    Čitam, Rosella Postorino: Hitlerove kušačice, jako jako zanimljivo. Priče o ženama, Njemicama, čiji je posao bio ovaj iz naslova.

    Meni se to isto dogodilo, nije bilo Eve, uzela sam ovu. Al' s obzirom da sam u tom trenu čitala Hrabala, kad sam ga išla vratiti ukazala mi se Eva , pa sam je zgrabila i prvo nju pročitala!
    Posljednje uređivanje od Forka : 31.01.2020. at 10:50

  35. #2785
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Ponovno iščitavam Vrkljanicu, počela sam od svih antologija i zbirki poezije (to uvijek čitam, nove i stare paralelno uz prozu), a sada i njezinu prozu, iako sam sve iščitala i ranije. Paše mi.
    Osim toga, Disanje u Mramor, litavske navodno autorice s velikim potencijalom, Laure Sintije Černiauskaite, prema kojoj je sniljen i istoimeni film. Poetično, malo mračno, za sada mi se sviđa.

  36. #2786
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Kazuo Ishiguro "Never let me go"
    Koji je to majstor u dočaravanju neke atmosfere, to je čudo jedno :respect:
    Počinjete čitati misleći da je riječ o školarcima u nekom običnom internatu, lagano vam sviće da je ipak nešto drugo u igri, i bez nekog "velikog praska" otkrivate da je istina puno mračnija.... Velika preporuka za ovu knjigu, kao i za sve Ishigurove knjige, uostalom. Nisam čitala na engleskom nego sam u knjižnici nabasala na neko sarajevsko izdanje.

  37. #2787
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam nedavno dovršila Pokopanog diva i stvarno moram potpisat da je majstor u dočaravanju atmosfere, i jezik mu je isto majstorski (čitala sam na engleskom).
    Na kraju dana sam čitala daaaavno i sjećam se da mi je isto bila divna, pogledat ću i Never let me go, mislim da mi je mama ima.

    Ovdje ću se zahvalit Forki na preporuci za Eva spava, apsolutno uživam!

  38. #2788
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Angie, jesi citala onu za koju je Kazuo dobio Nobela? Jel ti ta isto dobra? Mene zestoko razocarao, ne mogu samo od atmosfere zivit, Kafka u 21. stoljecu, al Kafka mi je super bio, a ovo prerazvuceno, predugo, totalno razocarenje, na rubu da na 3/4 knjige odustanem. Kazuo mi je razocarenje ranga Elfride Jelineck, za koju mislim da su fulali Nobela jer oni...ne mogu ja fulat
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.02.2020. at 15:43

  39. #2789
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno


  40. #2790
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Čekaj ina, a za koju misliš da je dobio Nobela? I kako si uspjela poslati prazan post, čak bez ijedne točke

  41. #2791
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    Ovdje ću se zahvalit Forki na preporuci za Eva spava, apsolutno uživam!
    Drago mi je, al' i ja sam preporuku za knjigu pokupila ovdje

  42. #2792
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj ina, a za koju misliš da je dobio Nobela? I kako si uspjela poslati prazan post, čak bez ijedne točke
    I mene zanima


    Btw, Nobelova nagrada ne dodjeljuje se nužno samo za jedno djelo, najčešće se to odnosi na cjelokupni opus...

  43. #2793
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Angie, jesi citala onu za koju je Kazuo dobio Nobela? Jel ti ta isto dobra? Mene zestoko razocarao, ne mogu samo od atmosfere zivit, Kafka u 21. stoljecu, al Kafka mi je super bio, a ovo prerazvuceno, predugo, totalno razocarenje, na rubu da na 3/4 knjige odustanem. Kazuo mi je razocarenje ranga Elfride Jelineck, za koju mislim da su fulali Nobela jer oni...ne mogu ja fulat
    Slažem se samo za Elfriedu Jelinek, ona je i meni bila razočarenje.

    Kazuo mi je skroz okej, bez obzira na sporost .
    Posljednje uređivanje od Forka : 03.02.2020. at 18:33

  44. #2794
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj ina, a za koju misliš da je dobio Nobela? I kako si uspjela poslati prazan post, čak bez ijedne točke
    Kad pisem s moba mi se koji out post prikaze ko prazan. Bez utjehe sam citala, meni boze sacuvaj. Drzala sam to za sebe jer sam mislila ma it's me, al jedna prof knjiz s FF-a mi je isto rekla boze sacuvaj kad sam joj posudila knjigu i ono da je to jedva zavrsila...pa sam se osokolila rec misljenje. Jesi tu citala?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 04.02.2020. at 10:14

  45. #2795
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ne, tu nisam... Čitala sam Remains of a day, Pokopani div, Nikad me ne pusti da odem, Blijed pogled na bregove i još neku al se sad ne mogu sjetiti koju i te su mi sve super!

  46. #2796
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tx, mislim da cu mu oprezno nekad dat sansu onda .

  47. #2797
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Ja sam nedavno procitala Pokopanog diva, i jos uvijek imam pomijesane dojmove. To mi je bila prva Ishigurova knjiga, znala sam ga samo kao autora Remains of the day, pa sam se nemalo iznenadila kad je poceo sa zmajevima, vitezovima i ostalim fantasy dekorom kojeg nikad nisam gotivila. Al, knjiga ima ono nesto. Atmosfera mu je ocito, sudeci po ostalim dojmovima, vrlo jaka strana.
    Ja upravo zavrsila Atwoodinu Sluskinjinu pricu. Ona stvarno dobro pise. Btw, seriju nisam gledala.
    Mozda se usudim citati i onu neku njenu novu knjigu, alegoriju na Shakespeara koju ste nedavno spominjale, ali me trta #nepoznajeklasike

  48. #2798

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda se usudim citati i onu neku njenu novu knjigu, alegoriju na Shakespeara koju ste nedavno spominjale, ali me trta #nepoznajeklasike
    Ako misliš na "Vražji okot", nemaš se čega bojati jer je na kraju knjige na 4-5 stranica detaljno prepričan sadržaj Shakespeareove "Oluje" koja je provodni motiv u romanu. Tako da prvo pročitaš taj dio, a onda kreneš na sam roman
    I ja sam čitala tim redom, jer sam originalnu "Oluju" čitala davno i dosta detalja sam zaboravila, pa mi je dobro došlo podsjetiti se.

    Što se tiče Ishigura, čitala sam neke njegove knjige (zadnje - Blijed pogled na bregove) i svidjele su mi se, ali "Bez utjehe" nisam uspjela dogurati do kraja, naprosto nisam imala strpljenja odustala sam vrlo brzo.

  49. #2799
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    BIANCA BELLOVA: Jezero

    Interesantno.
    Posljednje uređivanje od Nera : 04.02.2020. at 16:32

  50. #2800
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Francesca Melandri: Eva spava

    Hvala svima na preporukama, upravo, suznih očiju, dovrših ovu prekrasnu knjigu, jednu od onih za koje želite da nikad ne završe...
    Sličan osjećaj.
    Nakon pročitane knjige poželjeh proputovati vlakom cijelu čizmu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •