Stranica 80 od 80 PrviPrvi ... 3070787980
Pokazuje rezultate 3,951 do 3,965 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #3951
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Kako sam se sjubila s kindleom, odlucila sam se odvaziti na novog neprevedenog Mitchella - Utopia avenue.

    Prica je o bendu u 70-ima s cameo likovima poput Bowiea i Floyda. Ja sam s engleskim na ti ali me je ipak bilo strah citati Mitchella na engleskom zbog sve sile frazeologije i jezicnih igara koje mi mogu promaknuti u originalu. Zasad je ok, mislim sigurno mi nesto promakne ali promaklo bi mi mozda i na hrvatskom

    Ja Mitchella obozavam i knjiga me je instantno uvukla, on je super pisac i zna graditi pricu, medjutim ne mogu se oteti dojmu da mu je zadnjih par knjiga mainstream stilska vjezba. Kad se sjetim atlasa, crnog labuda u tisucu jeseni.. to su ipak knjige koje kad sam citala sam mislila, ajme, velicanstven je. Bumo vidli do kraja knjige

    Evo da dovršim dojmove zadnjeg Mitchella.
    Uglavnom zadnji dojam mi je meh, iako me se knjiga snažno dojmila. znam da zvuči nemoguće, ali govorim kako jest
    To mi je definitvno njegova najlošija knjiga. Likovi su mi najslabije razrađeni dosad. Epizoda s paranormalnim je samo epizoda, samo tangenta na prijašnje radove (bilo mi je draže da je onda kompletno o tome, kao recimo Koštani satovi). ovako je stvarno miš maš svačega, a zapravo ni vrit ni mimo.

    Radnja je zapravo u kasnim 60-ima, a ne 70-ima kako sam prije napisala, i vidi se da Mitchell stvarno voli to razdoblje (baš kao i ja ).
    Cameo pojavljivanja (bowie, brian jones, leonard cohen, janis joplin, john lennon) su granično interesantna ka iritantnim. Nekoliko fabularnih epizoda me podsjetilo na Game of Thrones (), ono, ne vidim svrhu, razlog, nikakvog fabularnog raspleta niti značaja.
    I onda kraj koji je totalno bezveze i nepovezan.

    ali opet, knjiga te uvuče, ne možeš je ispustiti. Strastveno opisuje glazbu i summer of love vibru. Vješto postavlja priču s više naratora, više vremenskih linija, flashbackova, i po običaju, majstor cliffhangera.

    I par zbilja veličanstvenih uvida i rečenica. Voli te kratke univerzalne bljeskove poput Grief is the bill of love (rich man's Coellho) koji rezoniraju.

    Da sumiram, knjiga koju imam dojam da bi mogao napisati i pisac puno nižeg ranga i potencijala.

    Voljela bih da se Mitchell vrati u svoju staru formu i da prestane toliko svaštariti.

    ne kužim, možda peca ček za scenarij zadnjih par knjiga, ali što je previše, previše je.

    još ga volem, beznadna sam

  2. #3952
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tanja, jos jednom hvala na preporuci knjige onog brit doktora, sad 'pasem po aplikaciji po njegivovom knjigama, sve su mi dobre, osig. si mi mjesec dana zabave ! Odslula sam bozicne dogadjjaje i What Seems To Be The Problem, miks edukacije, povijesti medicine i buducnosti, po kljucnim organima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.07.2021. at 23:47

  3. #3953
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da dovršim dojmove zadnjeg Mitchella.
    Uglavnom zadnji dojam mi je meh, iako me se knjiga snažno dojmila. znam da zvuči nemoguće, ali govorim kako jest
    To mi je definitvno njegova najlošija knjiga. Likovi su mi najslabije razrađeni dosad. Epizoda s paranormalnim je samo epizoda, samo tangenta na prijašnje radove (bilo mi je draže da je onda kompletno o tome, kao recimo Koštani satovi). ovako je stvarno miš maš svačega, a zapravo ni vrit ni mimo.

    Radnja je zapravo u kasnim 60-ima, a ne 70-ima kako sam prije napisala, i vidi se da Mitchell stvarno voli to razdoblje (baš kao i ja ).
    Cameo pojavljivanja (bowie, brian jones, leonard cohen, janis joplin, john lennon) su granično interesantna ka iritantnim. Nekoliko fabularnih epizoda me podsjetilo na Game of Thrones (), ono, ne vidim svrhu, razlog, nikakvog fabularnog raspleta niti značaja.
    I onda kraj koji je totalno bezveze i nepovezan.

    ali opet, knjiga te uvuče, ne možeš je ispustiti. Strastveno opisuje glazbu i summer of love vibru. Vješto postavlja priču s više naratora, više vremenskih linija, flashbackova, i po običaju, majstor cliffhangera.

    I par zbilja veličanstvenih uvida i rečenica. Voli te kratke univerzalne bljeskove poput Grief is the bill of love (rich man's Coellho) koji rezoniraju.

    Da sumiram, knjiga koju imam dojam da bi mogao napisati i pisac puno nižeg ranga i potencijala.

    Voljela bih da se Mitchell vrati u svoju staru formu i da prestane toliko svaštariti.

    ne kužim, možda peca ček za scenarij zadnjih par knjiga, ali što je previše, previše je.

    još ga volem, beznadna sam
    Ne znam, možda i ne bi - nedavno sam pročitala knjigu Daisy Jones i šestorka koja ima jako sličnu fabulu kao Utopia Avenue - isto razdoblje, nastajanje benda, kreativni proces - a opet cijelo sam vrijeme mislila o tome koliko mi je Utopia bolja i draža. Nije briljantna, tu se slažem, ali svejedno mi je ostala u toploj uspomeni.

    U zadnjoj knjizi koju sam pročitala lik je pisac krimića koji pati zbog tog književnog usmjerenja i stalno žali što nije pisac poput Mitchella (više puta se on izrijekom spominje)

  4. #3954

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, jos jednom hvala na preporuci knjige onog brit doktora, sad 'pasem po aplikaciji po njegivovom knjigama, sve su mi dobre, osig. si mi mjesec dana zabave ! Odslula sam bozicne dogadjjaje i What Seems To Be The Problem, miks edukacije, povijesti medicine i buducnosti, po kljucnim organima.
    Nisam ni znala da on ima još knjiga ona koja je u nas prevedena je stvarno izvrsna.

    Ja upravo pročitala Pavličića, "Tajne zanata". Tematski me to jako zanimalo, jer su to tekstovi u kojima demistificira proces pisanja, govori i o odnosu pisca prema vlastitom tekstu, o odnosu literature i stvarnosti, o ulozi urednika (pritom jako lijepo piše o Zlatku Crnkoviću, čovjeku koji je obilježio hrvatsko nakladništvo), i tako. Ali istovremeno priznajem da mi je bio - dosadan točno mu se iz stila vidi da je stari djedica koji opširno i pedantno objašnjava stvari koje se i ne bi morale tako pedantno objašnjavati nakon nekoliko poglavlja već sam prepoznala obrazac teksta (obično kaže: "Za to postoje dva (tri) razloga, a sad ću i objasniti koji su to razlozi.") Uglavnom, jedva sam dočitala knjigu do kraja. Možda sam trebala ona prva poglavlja preskakati, jer su mi zadnja poglavlja bila zanimljivija, ali tada sam već gubila strpljenje.

    A na polici mi stoji i peti nastavak stripa "Arapin budućnosti" počela sam ga čitati, ali se trudim da ne čitam prebrzo, iako bih ga mogla slistiti u jedno popodne. Fenomenalan strip koji ozbiljne i teške životne situacije prenosi kroz neku dozu djetinjaste zafrkancije. Fascinira me koliko jedna slika (crtež) može puno reći, i strip je u ovom slučaju bio medij bolji od klasične knjige. Da imam mjesta u kući za pet debelih velikih knjiga, najradije bih si nabavila sve nastavke da im se povremeno vraćam.

  5. #3955
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam ni znala da on ima još knjiga ona koja je u nas prevedena je stvarno izvrsna.

    Ja upravo pročitala Pavličića, "Tajne zanata". Tematski me to jako zanimalo, jer su to tekstovi u kojima demistificira proces pisanja, govori i o odnosu pisca prema vlastitom tekstu, o odnosu literature i stvarnosti, o ulozi urednika (pritom jako lijepo piše o Zlatku Crnkoviću, čovjeku koji je obilježio hrvatsko nakladništvo), i tako. Ali istovremeno priznajem da mi je bio - dosadan točno mu se iz stila vidi da je stari djedica koji opširno i pedantno objašnjava stvari koje se i ne bi morale tako pedantno objašnjavati nakon nekoliko poglavlja već sam prepoznala obrazac teksta (obično kaže: "Za to postoje dva (tri) razloga, a sad ću i objasniti koji su to razlozi.") Uglavnom, jedva sam dočitala knjigu do kraja. Možda sam trebala ona prva poglavlja preskakati, jer su mi zadnja poglavlja bila zanimljivija, ali tada sam već gubila strpljenje.
    I ja sam je upravo pročitala i dojam mi je sličan, osobito ovo o dedici koji koristi priliku da kaže sve što želi o temi, a da ga nitko ne prekida
    Toliko bi mi bio zanimljivije bilo da piše o konkretnim knjigama koje je čitao i pisao, nego ova iscrpna apsktraktna razmatranja. Crnkovićeve knjige o knjigama koje je čitao, prevodio i uređivao su jako zanimljive, nema potrebe za preskakanjem kao u ovoj.

  6. #3956

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam je upravo pročitala i dojam mi je sličan, osobito ovo o dedici koji koristi priliku da kaže sve što želi o temi, a da ga nitko ne prekida
    Toliko bi mi bio zanimljivije bilo da piše o konkretnim knjigama koje je čitao i pisao, nego ova iscrpna apsktraktna razmatranja.
    O, da, to svakako. Tim više jer se i u njegovom pisanju mogu vidjeti određene faze - ja nisam čitala sve Pavličićeve knjige, ali svojedobno sam ga dosta čitala i baš sam pratila promjene u izboru teme, likovima, raspletu, to bi mi stvarno bilo zanimljivo čuti iz njegovog kuta.

    Kad sam komentirala ovaj stil iz "Tajni zanata" doma, sin je rekao "Takve su mu i Bakrene sove" (sjećam se da je, dok je čitao "Bakrene sove", gunđao da kakav mu je to starački dosadni stil u inače zanimljivoj knjizi). Ja tu knjigu nisam čitala, ali mogla bih, da usporedim stilske faze

  7. #3957
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ja sam pročitala SVE i vjerojatno bih mogla prestati, izgubila sam gušt, ali me dalje tjera kombinacija taštine i OKP-a

  8. #3958

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pročitala SVE i vjerojatno bih mogla prestati, izgubila sam gušt, ali me dalje tjera kombinacija taštine i OKP-a
    Ne znam kakav bih to morala imati OKP da poželim pročitati sve Pavličićeve knjige
    Doduše, pred kraj srednje škole me puknulo da moram pročitati SVE Zoline romane i SVA djela Vladana Desnice, ali toga je ipak bilo manje Pavličića je teško nadmašiti po produktivnosti.

  9. #3959
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, jos jednom hvala na preporuci knjige onog brit doktora, sad 'pasem po aplikaciji po njegivovom knjigama, sve su mi dobre, osig. si mi mjesec dana zabave ! Odslula sam bozicne dogadjjaje i What Seems To Be The Problem, miks edukacije, povijesti medicine i buducnosti, po kljucnim organima.
    i ja sam oduševljena knjigom i planiram pročitati i ostale
    gledala sam njegove intervjue na netu, lik je super!
    hvala tanji_b

  10. #3960
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Je li netko citao david fostera wallacea?

    Buduci da sam se okurazila s kindleom otvorio mi se cijeli svijet knjiga koje sam oduvijek htjela procitati a nije bilo prijevoda.

    Pocela sam infinity jest od df wallacea i sad mi je jasno zasto nije bilo prijevoda

  11. #3961
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Anouk Markovits - Zabranjena sam
    Intrigantna tema - svijet ortodoksnih hasidskih židova, ali sam se tu i tamo gubila tko, gdje, što, jer je autorica odlučila u vrlo malo stranica stisnuti priču o 4 generacije.
    Zato me potakla odmah istraživati o toj primarno njujorškoj sekti, pa sam naišla na Netflixovu seriju Unorthodox i odmah odbingeala sve 4 epizode.
    Najviše me užasava ta dogma o množenju, jer žena je cijeli svoj plodni život trudna, brrrr.

    Na prvom dijelu godišnjeg pao je i Zov kukavice Roberta Galbraitha aka J. K. Rowling, taman neobvezno štivo koje sam tražila. Slijedi Dudov svilac.

  12. #3962

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Anouk Markovits - Zabranjena sam
    Intrigantna tema - svijet ortodoksnih hasidskih židova, ali sam se tu i tamo gubila tko, gdje, što, jer je autorica odlučila u vrlo malo stranica stisnuti priču o 4 generacije.
    Zato me potakla odmah istraživati o toj primarno njujorškoj sekti, pa sam naišla na Netflixovu seriju Unorthodox i odmah odbingeala sve 4 epizode.
    Najviše me užasava ta dogma o množenju, jer žena je cijeli svoj plodni život trudna, brrrr.
    Čitala sam prije nekoliko godina tu knjigu i dojam mi je bio sličan - knjiga je bila zanimljivija zbog tematike, a manje kao književno djelo.

    U ovom periodu, prije godišnjeg, čitam knjige koje sam pokupila u knjižnici a ne čine mi se tako očaravajuće da ih nosim sa sobom na odmor. Jedna od takvih je i roman rumunjskog autora Bogdan-Alexandru Stanescua, "Djetinjstvo Kaspara Hausera" . Dakle, pitam se zašto sam uopće posudila tu knjigu u knjižnici, a onda i zašto sam je pročitala do kraja. Nije loša, ne mogu to reći, ali me cijelo vrijeme prožimao neki osjećaj gađenja i zapravo sam se loše osjećala čitajući je. Zapamtit ću iz prvog poglavlja kadu punu žohara i starog paraliziranog djedicu koji hračka na televizor svaki put kad se na ekranu pojavi Ceausescu

  13. #3963
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja sam na godišnji (meni nažalost već polako prolazi) ponijela baš totalno neobavezno štivo - Roberta Galbraitha aka J. K. Rowling, Zov kukavice i Dudov svilac, samo što se to prebrzo pročita jer je napeto i dobro pisano, ali na sreću u Tisku sam našla i treći dio, Karijeru zla. Stvarno dobri krimići, vidi se koliko Rowling mašte ima čak u ovom žanru.

  14. #3964
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam na godišnji (meni nažalost već polako prolazi) ponijela baš totalno neobavezno štivo - Roberta Galbraitha aka J. K. Rowling, Zov kukavice i Dudov svilac, samo što se to prebrzo pročita jer je napeto i dobro pisano, ali na sreću u Tisku sam našla i treći dio, Karijeru zla. Stvarno dobri krimići, vidi se koliko Rowling mašte ima čak u ovom žanru.
    Imaš još Smrtonosno bijelo i Nemirnu krv iz iste serije. Meni je to baš primjerena literatura za ljeto.

  15. #3965
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Nastavljamo ovdje

Stranica 80 od 80 PrviPrvi ... 3070787980

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •