Stranica 67 od 80 PrviPrvi ... 1757656667686977 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,301 do 3,350 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #3301
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Poželite li pogledati slike krajolika koji pisac opisuje u knjizi koju upravo čitate?
    Ili puštate samo svojoj mašti na volju?

    Jako se dvoumim upravo sada dok me N. Evans vodi krajolicima Montane u potrazi za vukovima. Mislim da ću ostati u knjizi, a stvarnost krajolika propustiti.

  2. #3302
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Dok čitam, samo zamišljam, ali kad završim, onda obavezno guglam.

  3. #3303
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jurica Pavičić: Prometejev sin

    Ovoj knjizi sam se veselila skoro kao Ferrantici, i iz istog razloga, jer me knjiga povezana s ovom prije nekog vremena oduševila, a radi se o Crvenoj vodi. Prometejev sin je isto dobra knjiga, ali nije Crvena voda. Nije onako temeljita ni duboka. Sam je Pavičić napisao da je to proširenje jedne njegove pripovijetke, a da je nastala i paralelno uz neki srodni scenarij.
    Nije mi je bio problem čitati, lako i brzo to ide, ali mi žao zbog površnosti i propuštene prilike za još jedno briljantno djelo.

    Inače ima i tipfelera, i lektorskih propusta, kao da im se žurilo objaviti, a par puta se potvrdilo koliko je pisac gradsko dite i koliko mu je otočki krajolik zapravo stran. Npr. glavni lik kao dijete provodi ljeta na Škoju i onda bere kupine i maginje. A maginje zriju u studenom/prosincu
    Teško da je ovo neki bitan element za roman, ali kod mene je postiglo da me je izbacilo iz atmosfere i da se slika dječaka u gustišu rasprši jer ne mogu istovremeno vidjeti kupinu i maginju zrelu.
    Jao, ja sad moram potražiti što su maginje , tako da bi mi vjerojatno promakla ova činjenica.

  4. #3304
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne trebaš uopće stavljati škartoc, grmovi planike, koji daju plodove maginje, rijetki su.

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Planika

    Na engleskom se zove strawberry tree (ima i u nas naziv jagodnjak). To je stablo simbol Madrida, grb prikazuje medvjeda koji staji kraj planike i jede maginje.
    Mi u Šibeniku plod zovemo prva.

  5. #3305
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebaš uopće stavljati škartoc, grmovi planike, koji daju plodove maginje, rijetki su.

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Planika

    Na engleskom se zove strawberry tree (ima i u nas naziv jagodnjak). To je stablo simbol Madrida, grb prikazuje medvjeda koji staji kraj planike i jede maginje.
    Mi u Šibeniku plod zovemo prva.
    Hvala na info - nisam to nikad vidjela u prirodi, a možda i jesam ljeti kad nema ovih karakterističnih plodova.

  6. #3306

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebaš uopće stavljati škartoc, grmovi planike, koji daju plodove maginje, rijetki su.

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Planika

    Na engleskom se zove strawberry tree (ima i u nas naziv jagodnjak). To je stablo simbol Madrida, grb prikazuje medvjeda koji staji kraj planike i jede maginje.
    Mi u Šibeniku plod zovemo prva.
    Nisam ih nikad vidjela uživo, ali znam za planiku (maginju) jer se na štandovima u centru Zagreba (Hrvatski otočki proizvod) svojedobno mogao kupiti pekmez od njenih plodova
    Sad mi je i jasno zašto ih nisam vidjela uživo - nikad nisam boravila na otocima u studenom/prosincu

  7. #3307
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ne trebaš ići na otoke - npr u Zadru i oko njega ih baš ima dosta.

  8. #3308
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ima i u Zagori

  9. #3309
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    U Primorju ih zovemo planika. Ma meni uopće nije čudno da netko s kontinenta ne zna za to drvo i njegov plod, ali Pavičić je iz Splita, osim toga, što ga spominješ ako nisi siguran? On je uvijek prepametan i sve zna o svemu mogućemu, bar se tako postavlja, zato mi je ovo u rangu epic failova.

  10. #3310
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    U Primorju ih zovemo planika. Ma meni uopće nije čudno da netko s kontinenta ne zna za to drvo i njegov plod, ali Pavičić je iz Splita, osim toga, što ga spominješ ako nisi siguran? On je uvijek prepametan i sve zna o svemu mogućemu, bar se tako postavlja, zato mi je ovo u rangu epic failova.
    Tak sam i ja mislila o njemu, dok jednom nije u Jutarnjem pisao nešto vezano uz moju struku - pa sam tak skužila da nemreš baš biti tak široko upućen u sve.

    Al ovo za planiku/maginju je stvarno čudno. Nemam veze s Dalmacijom osim kaj tamo ljetujem, pa znam za nju

  11. #3311
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Tak sam i ja mislila o njemu, dok jednom nije u Jutarnjem pisao nešto vezano uz moju struku - pa sam tak skužila da nemreš baš biti tak široko upućen u sve.
    Piše i o mojoj, i to sve krivo

  12. #3312
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Inače je jučer, uz puno negativnog publiciteta, izašao 5. roman o Cormoranu Strikeu J. K. Rowling (aka Robert Galbraith).
    Roman ima 944 stranice, a već su za 4., koji ima oko 600, govorili da je predug za krimić

    Vidjet ćemo kako funkcionira.

  13. #3313
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Inače je jučer, uz puno negativnog publiciteta, izašao 5. roman o Cormoranu Strikeu J. K. Rowling (aka Robert Galbraith).
    Roman ima 944 stranice, a već su za 4., koji ima oko 600, govorili da je predug za krimić

    Vidjet ćemo kako funkcionira.
    Hvala na info, moja mama će biti jako sretna, iako će čekati još dugo da knjiga bude dostupna u audio formatu na hrvatskom.

  14. #3314
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    U Primorju ih zovemo planika. Ma meni uopće nije čudno da netko s kontinenta ne zna za to drvo i njegov plod, ali Pavičić je iz Splita, osim toga, što ga spominješ ako nisi siguran? On je uvijek prepametan i sve zna o svemu mogućemu, bar se tako postavlja, zato mi je ovo u rangu epic failova.
    Epic fail, apsolutno!

    Disclaimer1: na mom otoku zovemo je manjiga
    Disclaimer2: Pročitala sam Pavičićevu Knjigu o jugu i jako me osvojila. Crvenu vodu još nisam, ali želim. A sad me zanima i ova nova...

  15. #3315
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Dok čitam, samo zamišljam, ali kad završim, onda obavezno guglam.

    Ja guglam usput...
    (Recimo, baš sam puno guglala dok sam čitala Patriu...)

  16. #3316
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja guglam usput...
    (Recimo, baš sam puno guglala dok sam čitala Patriu...)
    K
    ad se opet bude moglo normalno putovat idemo na vikend putovanje - umjesto kave u Zagrebu. Jest ćemo pintxose i pit sidru

    I ja guglam al nisam kod Patrie. U stvari jesam. Guglala sam članove ETE

  17. #3317
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    K
    ad se opet bude moglo normalno putovat idemo na vikend putovanje - umjesto kave u Zagrebu. Jest ćemo pintxose i pit sidru

    I ja guglam al nisam kod Patrie. U stvari jesam. Guglala sam članove ETE

    Moze!
    Samo, bojim se da nam vikend nece biti dovoljan...

  18. #3318
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pročitala "Boginje sa Žitkove", preporučam, iako nije sama tema "my cup of tea" ("ženska duša", čaranje i čarobiranje, prokletstva itd.), zabavila me. Na trenutke nisam uspjela točno polovati koja je koja od boginja i kako je s kim povezana, kraj mi je malo nagao i nedorečen, ali sve u svemu - čisto OK, zanimljivo, vuče na čitanje.

  19. #3319
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala "Boginje sa Žitkove", preporučam, iako nije sama tema "my cup of tea" ("ženska duša", čaranje i čarobiranje, prokletstva itd.), zabavila me. Na trenutke nisam uspjela točno polovati koja je koja od boginja i kako je s kim povezana, kraj mi je malo nagao i nedorečen, ali sve u svemu - čisto OK, zanimljivo, vuče na čitanje.
    Ooo, hvala na ideji, ovo mi je baš zanimljivo.

  20. #3320

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Spominjala sam prije nekih mjesec dana novu zbirku priča Rumene Bužarovske.
    U međuvremenu je objavljeno i njezino hrvatsko izdanje: https://mvinfo.hr/knjiga/13978/nikamo-ne-idem

    A ovdje možete pročitati i intervju s autoricom. Zanimljiva su joj zapažanja. A priče su joj izvrsne, još jednom ih preporučujem.

  21. #3321
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Alena Mornštajnova: Hana, čitam i plačem. Al ju ne mogu ispustit iz ruku. Tema je holokaust, al nije klasično pisana, neg kroz tragediju jedne obitelji, odnosno naslovnog lika. Nisam još došla ni do pola, al osim kaj plačem, lagano se čita jer autorica lijepo pripovijeda, likovi su zanimljivi.

  22. #3322
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ooo, hvala na ideji, ovo mi je baš zanimljivo.
    Ja bila uvjerena da si ti to već preporučila . Mislim da će ti se svidjeti, ima i krimi momenata.

  23. #3323
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    dočekali smo!
    izlazi novi roman Nade Gašić

  24. #3324

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    O, pa ovo je odlična vijest
    Toliko je vremena prošlo od njezinog zadnjeg romana, u međuvremenu sam pročitala par njezinih priča (ili proznih fragmenata) koji su bili vrlo tjeskobno (anksiozno) intonirani, pa još imajući u vidu njezine godine - mislila sam da neće više ni napisati roman. Drago mi je da ipak jest, i to još s tako aktualnim motivom.

  25. #3325
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    dočekali smo!
    izlazi novi roman Nade Gašić
    Ajme veselja
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 18.09.2020. at 10:55

  26. #3326
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    To!

  27. #3327
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Olga Tokarczuk: Bjeguni
    Reći ću samo kratko: ova je knjiga totalno po mom guštu!
    Uživala sam od početka do kraja...

    O Tokarczuk i njenim knjigama pročitajte i ovaj sjajan tekst:
    https://mvinfo.hr/clanak/kabinet-cud...EQgwxDukhQlf1U

  28. #3328
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Odličan tekst!

  29. #3329
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

  30. #3330

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    I počinje emitiranje na HBO3 u nedjelju, 27.9., u 21 h

  31. #3331
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I sad ću ja morat kupit taj HBO il kaj? Taman sam se riješila Netflixa

  32. #3332
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A ja pročitala da je na HTV3, znači opet mjeseci čekanja

  33. #3333
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja pročitala da je na HTV3, znači opet mjeseci čekanja
    ja nemam ni HBO ni Netflix

  34. #3334
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Francesca Melandri - Viši od mora
    Jako upečatljiv kratki roman o boli koju prolaze/su prolazile obitelji crvenih terorista u Italiji. Opisuje putovanje seljanke Luise, čiji je muž u zatvoru, i učitelja Paula, čiji je sin u zatvoru, na zabačeni otok gdje se nalazi kaznionica. Igrom slučaja, nevrijeme ih zatoči jednu noć na otoku, a čuva ih zatvorski policajac.

    Fredrik Backman - Medvedgrad
    Ne čitam inače baš te skandi light krimiće, pa se tu i tamo podsjetim zašto ih ne čitam :D
    Posljednje uređivanje od chesil : 25.09.2020. at 23:59

  35. #3335
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    Pročitala sam knjigu "Moja mačka Jugoslavija" u jednoj večeri (noći) i sad mi je nekako zbrkano. Jako mi se svidjela ali mislim da bi trebala čitati još jednom sporije. Ne znam je li netko od vas pročitao i kako vam se svidjela?

  36. #3336
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

  37. #3337
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar mi je tekst iako nisam gledala seriju . Načelno, ne volim gledati ekranizacije, mislim da se nekako uvijek dio značenja pogubi ili promijeni. Ma, ne volim ja gledat serije tj. onda duplirat stvar. Od ekrana, najdraži su mi kino ekrani.

  38. #3338
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Da, dobar je tekst, al' žao mi je što serija nije "na visini"

  39. #3339
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Pročitala sam prekrasnu knjižicu: Afonso Cruz: Knjga godine.
    Jedna od onih koje pročitate na brzinu, a onda o njima razmišljate dugo i često, jer sadrži puno divnih mudrosti, upakiranih u dječja razmišljanja.
    I puno divnih autorovih crteža.

  40. #3340

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobar je tekst, al' žao mi je što serija nije "na visini"
    Gledala si pa si to zaključila, ili ti je žao što se Pavičiću nije svidjela?

    Jučer sam pogledala prvu epizodu i, iako imam nekih zamjerki (najviše upada u oči ova scenaristička, koju i Pavičić spominje, plus još neke sitnije), u cjelini mi se sviđa ono što sam vidjela. Atmosfera je dobro pogođena, kao i prelijevanje vremena radnje iz sadašnjosti u prošlost. Glumački mi se jako svidjela (osim izbora jednog glumca, ali to ću još procijeniti do kraja serije, možda i promijenim mišljenje).
    Šteta što se u seriji više ne čuje euskera, ali pretpostavljam da je to bilo tehnički teško provedivo.
    U svakom slučaju, namjeravam pratiti i dalje. Ja volim ekranizacije čak i ako nisu savršene (a nijedna nije), zabavlja me uspoređivati i tražiti specifičnosti knjige vs. filma. Naravno, uvijek je bolje najprije pročitati knjigu, ali nije uvjet. Još se sjećam kako sam 1992. slučajno na TV vidjela francusku verziju "Jadnika" iz 1958., oduševila se filmom i nakon toga progutala cijelu knjigu u tri dana dugo vremena mi je taj roman bio među najboljim knjigama koje sam ikad pročitala. A zapravo je film potaknuo čitanje knjige.

  41. #3341
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Šteta što se u seriji više ne čuje euskera, ali pretpostavljam da je to bilo tehnički teško provedivo.
    .

    Proivela sam vikend u Baskiji i nisam čula euskeru. Tada me to jako jako iznenadilo. Iako su natpisi dvojezični, svi govore kastiljski.

    Naletjela sam na udrugu za očuvanje jezika i kupila par suvenira s natpisima - i naravno, niš nisam kupila sebi i sad mi je žao ko psu. Nadam se da ću se kad tad tamo vratiti

  42. #3342
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Gledala si pa si to zaključila, ili ti je žao što se Pavičiću nije svidjela?
    Ma nisam gledala, na žalost...
    Iz pročitanog Pavičićevog teksta sam to zaključila , primjedbe mi se čine prilično objektivne...
    No, kad pogledam (a tko zna kad će to biti), javit ću svoje dojmove .

  43. #3343

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nisam gledala, na žalost...
    Iz pročitanog Pavičićevog teksta sam to zaključila , primjedbe mi se čine prilično objektivne...
    No, kad pogledam (a tko zna kad će to biti), javit ću svoje dojmove .
    Ma jesu, objektivne su, ne kažem ja da nema pravo.
    Ali ovako napisano zvuči gore nego što jest - mislim da serija ipak nije tako loša

    Jedini detalj koji mi je stvarno smetao je izbor glumca za ulogu najmlađeg sina u obitelji Joxiana i Miren (Gorka) - u knjizi je on adolescent, praktički još dječarac (dosta mlađi od brata i sestre), a na filmu je mrga koji fizički izgleda kao brat-blizanac Joxe Maria pa u kombinaciji s još dječačkim replikama koje izgovara, ostavljao je dojam malo zaostalog u razvoju

  44. #3344
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Madeline Miller: Ahilejeva pjesma

    Hvala anamar na preporuci jer inače ovu knjigu ne bih uzela jer me ne zanima grčka mitologija i slabo je poznajem. Zapravo, sad bih trebala reći da sam je slabo poznavala jer nakon ove dvije knjige imam dojam da sam sasvim dobro informirana, a da se nisam osjećala poučavanom, nego sam se jako zabavila. Ahilejeva pjesma je prvi roman autorice i, iako ima ponekih malih slabosti, vrlo je uspješan debi. Zanimljivo je, emotivno, glatko prenosi poruke koje želi prenijeti. Književnica je knjigu pisala deset godina jer je, nakon što ju je već završila u prvoj inačici, napisala posve iznova jer je tek tad pronašla Patroklov glas. Moja jedina zamjerka je baš u tome, što nisam imala dojam da je to glas muškarca, stalno sam imala dojam da je Patroklo - pripovjedačica. Zato je onako i rasturila u Kirki.



    Madeline Miller: Kirka

    Kirka je odličan, zreo roman, bez slabosti. Svaka čast Miller kako je od mitološkog lika i likova stvorila pravi suvremeni, zamalo realističan roman s psihološkim proživljavanjima. Čak mi je u dijelu kad Kirka postane majka malo probudila PTSP jer sam imala dojam kao da opisuje moje rano roditeljstvo. Kažu da je Kirka feministički tekst, ali ja to nisam primjećivala jer valjda više i ne čitam drugačije. Preporučujem i onima koje ne zanima Stara Grčka jer nije ni mene, prije.


    Nisam našla da se o ovim romanima pisalo na temi/temama, je li tko čitao?

  45. #3345
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pogledala sam trailer, ne izgleda los, al ne gledam ja nacelno serije ako nisu s tubrp manje epizoda i nacelno ekranizacij stvarno ne u smjeru nakon knjige, kao prvo (ako je film) ajde da.

    Jurana, hvala na preporukama!

  46. #3346

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Milan Majerović Stilinović: Što sam naučio na planini. Priče u hodu
    Prekrasna knjižica, za one koji vole prirodu i planine. Crtice i reminiscencije s autorovih planinarenja. Napisano lirski, gotovo bi se svaka pričica mogla svrstati u pjesme u prozi.
    Mislim da ću si tu knjigu pokloniti za rođendan!

  47. #3347
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Elizabeth Strout: Amy i Isabelle

    Kompleksan odnos majke i kćeri (like mother, like daughter shema), vješto napisano, ali prilično predvidljivo, na trenutke i malo dosadnjikavo.
    U cjelini neloše, ali nije mi bilo senzacionalno...

  48. #3348
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Jurana hvala na preporuci, ja obozavam grcku mitologiju i sad sam si ovo zapisala da moram posuditi.
    Sto je najgore, kao da mi zvoni da je i meni anamar davno davno to preporucila ali ne znam zasto nisam posudila.

  49. #3349
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pročitala Murakamija, "Muškarci bez žena"
    moram priznati da su mi draže kratke priče ženskih autorica, poput Alice Munro ili naše Tanje Mravak, bit će da se lakše povezujem s ženskim likovima u tom formatu

    Sad čitam Toni Morrison, Ljubljenu. Ne znam to bolje opisati nego da mi je i samo čitanje bolno, fizički i psihički bolno, al opet sam sva zatravljena i zgrčena i hipnotizirana i neću je ispustiti iz ruku dok je ne pročitam do kraja.

  50. #3350
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana hvala na preporuci, ja obozavam grcku mitologiju i sad sam si ovo zapisala da moram posuditi.
    Sto je najgore, kao da mi zvoni da je i meni anamar davno davno to preporucila ali ne znam zasto nisam posudila.
    Jesam, jesam prije skoro 8 godina

    Ahilejeva pjesma i Kirka su svakako beletrističko putovanje vrijedno pažnje. Meni su ti romani, svaki u svoje vrijeme, bili dobrodošao bijeg od stvarnosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •