Stranica 1 od 80 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno Što čitate 3.

    Dvojka nam je dosegla 132 stranice, pa prigodno, s novom godinom, započinjemo s novim brojem

    I dalje čitamo ...

  2. #2
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ... jednog austrijskog pisca, Arno Geigera, "Alles über Sally"
    nisam dugo čitala na njemačkom pa se ne mogu odlučiti jel mi je to sad tako teško ili mi se jednostavno ne sviđa stil. Tema je intrigantna, žena u 50-im godinama kojoj je muž trenutačno malo dosadio pa se spetlja sa susjedom

  3. #3
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Budući da dosta kasnim, počet ću svoj pregled 2016. citiranjem popisa omiljenih knjiga forumašica:
    tanje_b
    anamar
    Nere
    Htjela sam ih i citirati, kad ono, nova tema.

    Evo mog popisa:

    McEwan: Okajanje
    Smith: London NW
    Egan: Vrijeme je opak igrač
    Tartt: Češljugar
    Kingsolver: The Poisonwood Bible
    Ishiguro: Nikad me ne ostavljaj
    Mitchell: Koštani satovi
    Le Guin: Lijeva ruka tame
    McCourt: Angelin prah
    Novak: Ciganin, ali najljepši

    Najdraža mi je Češljugar, a odmah iza nje je Vrijeme je opak igrač.

    Cijeli ovaj popis je vrlo probran jer mi je 2016. bila izvrsna godina u čitanju, rekla bih i najbolja u mom životu. Da sam morala napisati baš sve odlične knjige, popis mi sigurno brojio preko 20.


    Angie?
    Posljednje uređivanje od Jurana : 12.01.2017. at 15:17

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jurana, nikako da se uhvatim posla
    nisam pisala u nikakav blok, moram jednostavno preroštati topic a čini mi se da mi stalno za to fali vremena! ajde idem odmah probati ustvari. Smrt prokrastinaciji!

  5. #5
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ajmeee, trebalo mi je pola sata. Toliko dobrih knjiga u 2016!!!! Ajde da je bar po nečemu bila dobra

    Na prvom mjestu mi je Karl Ove Knausgard sa prva tri dijela Moje borbe
    Dalje neću rangirati, sve su mi ušle u najuži izbor:
    Vrijeme je opak igrač, Jenifer Egan
    Češljugar, Donna Tart
    Stoner, John Williams
    Mileva Einstein, teorija tuge - Slavenka Drakulić
    Sudbe i srdžbe, Lauren Groff
    Doppler, Erlend Loe
    Vrata, Magda Szabo
    Polovica žutog sunca, Chimamanda Ngozi Adichie
    Dani zaborava, Elena Ferrante
    Na more, Petra Soukupova
    Wolf Hall, Hillary Mantel

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čitam Rane Karin Slaughter, i odlična mi je
    najbolji njen krimić do sada, i zapravo sama krimi priča je tu najmanje važna
    za ne vjerovati kakav je bio položaj žene u američkoj policiji, ali i u društvu, prije samo 40 godina
    http://www.vecernji.hr/knjige/krimic...liciji-1074052

  7. #7
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jako dugo vremena sam citala biografiju Rudolfa Nurejeva (E. me navukla na baletne teme ): ova je jako opsezna, do najsitnijih detalja, uglavnom mislim da sam ju citala preko 2 mjeseca.

    Sad sam zavrsila i pocela novu knjigu, John Niven: The Sunshine Cruise Company.
    Na cca stotoj stranici sam i moram ju dalje preporuciti.
    Zestoka, britka i zabavna.
    Posljednje uređivanje od Elly : 16.01.2017. at 09:15

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Preporučam novi roman Ivice Ivaniševića Primavera. Priča počinje nakon 1. svjetskog rata u siromašnoj splitskoj obitelji koja nema drugog izlaza nego da udovica majka pošalje jednog sina u svećenike, drugog u vojnu službu a trećeg ostavi kod kuće. Ugledni profesor teologije iz Rima, oficir kraljevske vojske iz Kruševca sa ženom iz bogate visoko pozicionirane beogradske familije i neuspješni mali krojač nađu se na okupu nakon dvadesetak godina, na majčin poziv. Igra slučaja im svima uzbudljivim događajem u noći na Sudamju presudno promijeni živote.

    Likovi su odlično karakterizirani, zaplet i rasplet majstorski postavljeni, ima tu neočekivanih obrata, prerušavanja i zamjena koji osiguravaju komične efekte. Atmosfera predratnog vremena i odnosa u Splitu, mentalitet i jezik su odlično pogođeni. Priča je puna duhovitosti i topline a nije patetična.

    U svakom slučaju, računajte na par sati čitanja u komadu, jer nećete moći prestati prije kraja!

  9. #9
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sad gledam popis od prošle godine, a budući da su gotovo sve preporučene s ove naše teme - uglavnom su sve bile ili dobre ili odlične.
    A moje najbolje ove godine su:

    Pierre Lemaitre: Vidimo se tamo gore
    Robert Harris: Pompeji, Imperium i Lustrum (tri knjige)
    Diego Marani: Nova finska gramatika
    David Michell: Koštani satovi (odlična, ali ipak iza Atlasa oblaka)
    Donna Tart: Češljugar
    Joel Dicker: Istina o slučaju Harry Quebert
    Katarina Bivald: Čitateljica u potrazi za sretnim završetkom

    Inače, kad sam otkrila Roberta Harrisa, derala sam po njegovim knjigama koliko sam ih uspjela pronaći.

    Od domaćih sam čitala Dragu Hegla Donjogradsku obalu - odlična
    Ivicu Ivaniševića - Primavera odlična, Otpusno pismo i Knjiga žalbe dobre
    Marina Vujičić - Susjed i Božo dobre

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Obilježavam topic da ga lakse nađem

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja sam čitala Harrisa - i baš mi je bio odlična priprema za putovanje u Italiju

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Rezervirala Ciganina, s nestrpljenjem ga ocekujem.
    Posudila Novu finsku gramatiku, Angelin prah i Francusku suitu, mislim da cu ih tim redom i citati

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana, nikako da se uhvatim posla
    nisam pisala u nikakav blok, moram jednostavno preroštati topic a čini mi se da mi stalno za to fali vremena! ajde idem odmah probati ustvari. Smrt prokrastinaciji!
    Ovo je dobra ideja...pregledati topic. I budući da su mi na drugom topicu (onom o filmovima vs knjigama) napisali da u biti trebam prijaviti i sve krimiće i drugu literaturu, prijavljujem Larsa Kepplera: Hipnotizer; Paganinijev ugovor (ima još dvije iz istog serijala, to isto namjeravam pročitati)
    Još jedna koju nisam kanila tu zapisati jer mi je čitanje toga isto čista relaksacija - Jan Guillou: Dvije vatre (to je četvrti dio serijala Veliko stoljeće, a čini mi se d7a nije i zadnji...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.01.2017. at 20:42

  14. #14
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Evo i mojih rezultata za 2016.

    Skoro sve pročitane knjige su bile više-manje dobre.
    Ipak izdvajam (random, jer teško mi je definirati kriterij za redoslijed) ove:

    Zoran Ferić: Na obali blizu mora
    Ivica Prtenjača: Brdo
    Bekim Sejranović: Tvoj sin Huckleberry Finn
    Magda Szabo: Vrata
    Jonathan Franzen: Čistoća
    John WIlliams: Stoner
    Erlend Loe: Doppler

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pročitala Kjell Westo: Ovuda smo nekad hodali
    stvarno je divna knjiga, nevjerojatno dobro dočarana atmosfera Helsinkija u razdoblju između dva svjetska rata, sviđaju mi se i Westoovi pogledi na ženske slobode
    slično sam naučila i iz knjiga Sofi Oksanen, kod njih (Baltik i Skandinavija) je povijest tek bila burna mi smo tu male bebe koliko je kod njih raznih frakcija i sukoba bilo, što malo otežava praćenje knjige ali je vrlo zanimljivo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala Kjell Westo: Ovuda smo nekad hodali
    stvarno je divna knjiga, nevjerojatno dobro dočarana atmosfera Helsinkija u razdoblju između dva svjetska rata, sviđaju mi se i Westoovi pogledi na ženske slobode
    slično sam naučila i iz knjiga Sofi Oksanen, kod njih (Baltik i Skandinavija) je povijest tek bila burna mi smo tu male bebe koliko je kod njih raznih frakcija i sukoba bilo, što malo otežava praćenje knjige ali je vrlo zanimljivo.
    Jesi čitala i Westov "Privid 1938."? Ta knjiga me zbilja fascinirala. I ovaj drugi roman mu je odličan. Nadam se da će u Frakturi prevesti još nešto od njega, baš bih ga rado još čitala.
    Inače, po "Ovuda smo nekad hodali" je snimljen i film, ali nisam se detaljnije interesirala o njemu.

  17. #17
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Privid 1938. nisam čitala, ali ću ga potražiti. Vidim da kronološki kreće baš tamo gdje je stao s "Ovuda smo...", a to me razdoblje također jako zanima.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Privid 1938. nisam čitala, ali ću ga potražiti. Vidim da kronološki kreće baš tamo gdje je stao s "Ovuda smo...", a to me razdoblje također jako zanima.
    Da, ali Privid nema toliko izraženu povijesnu komponentu, više opisuje osobnu dramu na koju su povijesna zbivanja imala utjecaja. Povijesna podloga objašnjena je u uvodu (Westo je povjesničar po struci i potrudio se širem čitateljstvu objasniti zbivanja u Finskoj 1918. i nakon nje).
    K tome još daje tako napetu priču da do samog kraja iščekuješ razriješenje zagonetke.
    Drugačija knjiga, ali opet izvrsna.

  19. #19
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Oduševljena sam ovim odazivom u osvrtima na 2016.

    Ako me uhvati OKP, možda ih na kraju izlistam sve u jedan post

  20. #20
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Dva glasa za ovog, četiri glasa za onog, deset za onog

  21. #21
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    John Williams: Stoner - quatre points

  22. #22
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    U 2016., nazalost, nisam puno knjiga procitala jer sam ljetos imala nezgodu i zavrsila na 2 operacije oka u pet dana pa nekoliko mjeseci nisam mogla citati.
    Al evo najboljih (ne nuzno ovim redom):

    Chimamanda Ngozi Adichie, Grimizni hibiskus; Polovica zutog sunca; Americanah
    Eugenides, Srednji spol
    Karte za izgubljene ljubavnike (ne sjecam se pisca)
    Anouk Markovits, Zabranjena sam
    Ruth Ozeki, Prica za vremensko bice
    Franzen, Cistoca

  23. #23
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    2016
    grad lopova, hipnotizer, agnesina ispovijed, čovjek zvan ove, nužne laži, pustila sam te, djevojka sa svim darovima...

    djevojke i sve ptice pjevaju procitala ovih dana i nisam bas jako ocarana

  24. #24
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku

    Chimamanda Ngozi Adichie, Grimizni hibiskus; Polovica zutog sunca; Americanah
    ...
    Karte za izgubljene ljubavnike (ne sjecam se pisca)
    Baš sam počela s Amerikanom i svidja mi se!

    Karte je napisao Nadeem Aslam, a ta je knjiga (nepravedno) ispala s mog the best of popisa za 2016.

  25. #25
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nova finska gramatika ce definitivno biti na mom popisu najboljih knjiga u 2017.
    Predivno.

  26. #26
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Nova finska gramatika ce definitivno biti na mom popisu najboljih knjiga u 2017.
    Predivno.
    Je, odlična je.
    Sad sam baš razmišljala zašto je nisam stavila na popis, pa sam dugotrajnom metodom traženja po forumu ( ) skužila da sam je čitala u 2015.-oj!
    Činilo mi se kao da je to bilo nedavno...

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Forka

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Na moj popis najboljih iz 2017. već ide My brilliant friend
    a iz 2016. na tron stavljam dvije Alice Munro: Služba, družba bla bla brak i Love of a good woman
    Eugenidesov Bračni zaplet
    Elizabeth Strout: Amy and Isabelle
    i Zadie Smith: White teeth


    za ovu svrhu meni je dušu dao Goodreads, praktičniji od kopanja po forumu, a bilježnice uvijek izgubim

  29. #29
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    U pimjerku Amerikane koju čitam netko je kemijskom posarao svaki 'cool' koji se pojavljuje u tekstu.
    Malo me to iznervirao. Inače često u knjigama iz knjižnice nabasam na bilješke na marginama ili potcrtane odlomke. Ali takve me stvari više rastužuju zbog uništavanja knjige iz knjiznice, a ovo križanje mi je baš diglo paru.

  30. #30
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Mrzim kad me takve stvari izbace iz ravnoteže i rasprše uživljenost, ali još me više izlude greške nakladnika - tipfeleri i pravopisne greške, a i loši prijevodi.

    U knjizi Kad smo krali konje 90% pozitivnih načinskih priloga prevedeno je kao fino, a ta je riječ stilski obilježenija nego se čini na prvi pogled. Npr. kad piše bilo je fino vrijeme, ja bih svaki put zastala i pomislila: kako misliš fino, što fali lijepom vremenu?

    A u Doppleru se jako osjeća nedostatak lekture, i općenito Jesenski i Turk imaju najslabije uređene knjige.

    Kad smo već kod toga, oprostite na onom jučerašnjem nepismenom quatre points
    Posljednje uređivanje od Jurana : 18.01.2017. at 09:58

  31. #31
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Potpis na Juranu.
    A ovo za saranje po knjigama, ne mogu pojmiti takav bezobrazluk i bahatluk

    On topic: zavrsavam Amelie Nothomb, Ni Evina ni Adamova. Razocarana sam; osim par zanimljivih podataka o Japanu i Japancima, knjiga je pisana vrlo sturo, stil mi je previse jednostavan.
    Vi koje ste citale Nothomb, kakvi su vam dojmovi?

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koje ste citale Nothomb, kakvi su vam dojmovi?
    Ja je obožavam. Jedina zamjerka što ona daje užitak u premalim dozama za mene - jedan dan i gotovo, knjige su male i brzo se čitaju.

  33. #33
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Koje su ti najbolje njene knjige? Dat cu joj jos jednu sansu.

  34. #34
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    laumi, meni je ta knjiga bila čak i jedna od boljih njezinih, s tim da nisam velik obožavatelj, baš iz razloga što mi je njezin stil uvijek preštur. Mislim da piše previše, a premalo, ako me razumiješ... No ovdje me je baš zainteresirao Japan, cijeli taj meni nevjerojatno stran sustav, tako da sam tu knjigu progutala.

    Jurana, a što je to bilo nepismeno u quatre points, ne vidim grešku?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim kad me takve stvari izbace iz ravnoteže i rasprše uživljenost, ali još me više izlude greške nakladnika - tipfeleri i pravopisne greške, a i loši prijevodi.

    U knjizi Kad smo krali konje 90% pozitivnih načinskih priloga prevedeno je kao fino, a ta je riječ stilski obilježenija nego se čini na prvi pogled. Npr. kad piše bilo je fino vrijeme, ja bih svaki put zastala i pomislila: kako misliš fino, što fali lijepom vremenu?

    A u Doppleru se jako osjeća nedostatak lekture, i općenito Jesenski i Turk imaju najslabije uređene knjige.
    Mene su po tom pitanju znala smetati Alfina izdanja, ali ne sva. Kako kad.
    Jezično najlošije izdanje koje sam čitala nedavno bio je "Kazus Kukockoga" Ljudmile Ulicke. Knjiga je fantastična, jedna od meni najboljih u protekloj godini, ali taj jezični dio mi je pokvario užitak. Čak sam razmišljala o tome da kupim knjigu, ali sam odustala, baš zbog lošeg izdanja.
    (izdavač je Demetra, mislim da su ionako na izdisaju)

  36. #36
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam pročtala dosta toga od nothomb, ali prva koju sam pročitala mi je i dalje najbolja, a to je strah i trepet. ta mi je knjiga zbija dobra.

    ni evina ni adamova mi je bila ok. ok su mi i higijena ubojice i protiv katiline.

    ima i par zbilja loših. ali je svejedno volim čitati :D

  37. #37
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana, a što je to bilo nepismeno u quatre points, ne vidim grešku?
    A izgleda da je ipak točno napisano, ali ja sam toliko zahrđala u francuskom da više nisam sigurna.

  38. #38
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pročtala dosta toga od nothomb, ali prva koju sam pročitala mi je i dalje najbolja, a to je strah i trepet. ta mi je knjiga zbija dobra.
    Strah i trepet isto - i meni je ta bila prva. Mislim da ni Evinu itd. nisam niti čitala, ali ako je to nastavak, a navodno je, Straha i trepeta... na listi mi je. Ne sjećam se da mi se nešto njeno ono baš nije svidjelo, sve njeno mi je oko 4.

  39. #39
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A izgleda da je ipak točno napisano, ali ja sam toliko zahrđala u francuskom da više nisam sigurna.
    totalno kužim :hug:

    nego, jeste vidjele da Julian Barnes ima novu knjigu? Buka vremena se zove. Snimila sam je u izlogu Tiska ili negdje, nisam uopće čula da je nešto njegovo novo izdano kod nas. Inače ga jako volim, i ova ide na listu odmah!

  40. #40
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana, a što je to bilo nepismeno u quatre points, ne vidim grešku?
    ni ja :/

  41. #41
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pročtala dosta toga od nothomb, ali prva koju sam pročitala mi je i dalje najbolja, a to je strah i trepet. ta mi je knjiga zbija dobra. ni evina ni adamova mi je bila ok. ok su mi i higijena ubojice i protiv katiline. ima i par zbilja loših. ali je svejedno volim čitati :D
    I meni je "Strah i trepet" bila prva Nothomb koju sam pročitala, i ostala najbolja, premda sam iščitala sve što je prevedeno jer mi je zanimljiva.

  42. #42
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pročitala sam Specijalnu potrebu Lade Vukić. Sigurno će mi biti na popisu za 2017. Ne čudi me što je dobila nagradu VBZ-a za 2016.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Pročitala roman Marie Semple "Kamo si otišla, Bernadette?" - na preporuku. Hm, nakon pročitanog, mogu reći - dobro zamišljeno, ali loše izvedeno. Radnja je puna rupa, a isto tako i likovi - neuvjerljivi su. Inače po stilu pomalo podsjeća na "Ženu koja je legla u krevet na godinu dana" Sue Townsend, ali i taj me roman svojedobno malo razočarao. Uz naznaku da ipak dajem prednost britanskom humoru pred američkim
    Ako ništa drugo, barem se brzo i lako čita, i nije neko zahtjevno štivo, pa dobro dođe za opuštanje. Samo, nakon takvih knjiga se osjećam kao da sam se prejela grickalica, a pritom ostala gladna

  44. #44
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čitam Kako vojnik popravlja gramofon i fascinirana sam kako nešto može biti toliko duhovito i ganutljivo u isto vrijeme.
    A koje jezične dosjetke i igrarije - odlično!


    Sad sam se sjetila još samo jednog teksta gdje sam se naglas smijala brišući suze: Dežulovićev

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila još samo jednog teksta gdje sam se naglas smijala brišući suze: Dežulovićev
    Dežulovićev tekst je izvrstan (i inače ga volim čitati), ali mi je sve drugo nego smiješan.
    Valjda zato jer sam vrlo sličnu priču imala u užoj obitelji. Ako ništa drugo, njegov tekst je optimističan i daje nadu onda kad ti najviše treba.

  46. #46
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja čitam Černobilsku molitvu od Svetlane Aleksievič, i isto sam tog dojma, vrlo vrlo potresno je sve, a onda svako malo promoli se neka šala ili bizarna situacija da se naglas nasmijem, valjda jer su mi emocije nabijene svo vrijeme

    U ekstremnim situacijama kao što je rat (i u ovom slučaju katastrofa, ali vrlo slično je ustvari), te male ljudske situacije i bedastoće se još više istaknu.
    Ovdje ljudi razmišljaju na način "pa treba vadit krumpir, treba uzorat zemlju", ono svakodnevno, i ne mogu jednostavno pojmit koliko se sve odjednom promijenilo, šta vam znači sad to odjednom - radijacija

    baš sam sva ustvari uzdrmana, ljubim muža i djecu nešto više nego inače, i sve mi se čini da je najveća sreća na svijetu živjeti običan dosadni ljudski život: ono, radiš, obitelj, kuća, nešto zabave.. pa to je Jack pot

  47. #47
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    tangerina, ja isto mislim da živim privilegiranim životom i da moja obitelj ima nevjerojatno sretne okolnosti. Čak i kad nema plaće svaki mjesec.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 20.01.2017. at 10:42

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    29

    Početno

    Nekidan mi je unuk da knjigu Mali princ. I bas mi je drukcija sada nego kad sam je davno citala.

  49. #49
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Pročitala drame Nine Mitrović i Pepeljugino maslo Tene Štivičić.
    Sad uživam u Amerikani. Nisam ju mogla ispustiti pa sam u jednoj večeri pročitala trećinu.

  50. #50
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja gustam u Kostanim satovima

Stranica 1 od 80 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •