Stranica 52 od 80 PrviPrvi ... 242505152535462 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 3965

Tema: Što čitate 3.

  1. #2551
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Malo je reći da sam oduševljena knjigom. Tip knjige koji najviše volim, a i ono kaj mi je najednostavnije čitati - poglavlja su kratka i sveko je kao neka priča. Prepliću se životi i sudbine dvije obitelji malog Baskijskog sela. U jednoj obitelji je član ETE u drugoj, je žrtva ETE

  2. #2552

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Malo je reći da sam oduševljena knjigom. Tip knjige koji najviše volim, a i ono kaj mi je najednostavnije čitati - poglavlja su kratka i sveko je kao neka priča. Prepliću se životi i sudbine dvije obitelji malog Baskijskog sela. U jednoj obitelji je član ETE u drugoj, je žrtva ETE
    Ta knjiga mi je na rezervaciji, jedva čekam da je dobijem!

    Trenutno čitam knjigu po preporuci s ove teme - Besmrtni život Henriette Lacks (a nas su na faksu učili da se žena zvala Helen Lane, u knjizi je i objašnjeno odakle ta zamjena). Zanimljivo mi je sadržajno, ali ne mogu reći da sam oduševljena knjigom, to je više novinarsko-publicistički tekst, a ne književnost. Iako, zaista sam svašta doznala i osvijestila - npr. činjenicu da su još 50-tih godina u Americi razdvajali bolnice za bijelce i obojene, ili da uzimanje uzoraka tkiva za istraživanje uopće nije bilo regulirano nikakvim propisima - danas mi je to nepojmljivo.

  3. #2553
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ta knjiga mi je na rezervaciji, jedva čekam da je dobijem!

    .
    Ak sam dobro skužila, samo su 3 primjerka u Zagrebu. Jučer ju je MM donio i veli da neću stići pročiitati tak debelu knjigu, a nema produžavanja. Možda si ti iza mene.
    Ali već sad sam sigurna da ću je stići. Predobra mi je. Tip knjige kakvu najviše volim čitati.

    I fora su mi Baskijske rijčei - neke sam i naučila jer sam nakon kratkog boravka u Baskiji počela pratiti jednu njihovu grupa. Ma ta pokrajina me stvarno oduvijek fascinirala i nadam se da ću jedno otići tam na duže

  4. #2554

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ak sam dobro skužila, samo su 3 primjerka u Zagrebu. Jučer ju je MM donio i veli da neću stići pročiitati tak debelu knjigu, a nema produžavanja. Možda si ti iza mene.
    Nisu samo 3, na katalogu KGZ ih ima znatno više. Samo u mojoj knjižnici su dva primjerka (ja sam prva koja sam je rezervirala), u Gradskoj su 3, kao i na Medveščaku, Krvavom mostu i Ogrizoviću, a ima ih i u manjim knjižnicama izvan centra. Nije takva frka

  5. #2555
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma taj katalog je totalno nepregledan - meni je izbacilo 3 knjige: 2 na Krvavom mostu i jednu na Cvjetnjaku. I baš sam se tome čudila.

    I da, stvarno im je loša stranica - već dugo koristim online produljivanje posudbe i baš svaki put dosta dugo klikam dok ne nađem gdje se to nalazi

  6. #2556
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Joj, hvala, volim takav tip knjiga!

  7. #2557
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Slazem se za nepreglednost kgz-ovih web stranica.

    Ja zavrsila Umijece igre americkog pisca Chada Harbacha.
    Roman je bas americki. Nemam bolji izraz Prati 5 likova na malom koledzu koje povezuje bejzbol. I da, bas mi je taj bejzbol predstavljao najveci problem jer ga ne pratim niti razumijem, ali kad se sport makne u stranu, roman je dobar. Malo podjeca na Eugenidesov Bracni zaplet, valjda zbog atmosfere koledza i mladih likova. A na omotu hrvatskog izdanja kocoperi se i Franzenova pohvala ovom Harbachovom prvijencu.

  8. #2558

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citam Janet Fitch: Bijeli Oleander, odusevljena sam. O djevojcici cija osebujna majka zavrsi u zatvoru, a nju sele iz jedne u drugu udomiteljsku obitelj. Bez trunke nedejeljnopopodnevne patetike, jako pametno stivo s idealnom dozom poetike, obavezna lektira za svakog roditelja, zato je i kacim ovdje.
    Nazalost cini mi se da nije prevedena na hrvatski.

  9. #2559
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    .. ali postoji odličan film i to sa odličnom Alison Lohman (i Michelle Pfeiffer)

  10. #2560

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    .. ali postoji odličan film i to sa odličnom Alison Lohman (i Michelle Pfeiffer)
    da. to ostavljam za poslije knjige

  11. #2561
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Édouard Louis: Raskrstimo s Eddyjem

    Uzela sam ga pročitavši vaše preporuke, i da, izvrstan je...
    Kratak, ali vrlo nabijen emocijama i čak pomalo mučan roman.

    Ne znam je li autor raskrstio sam sa sobom, imala sam dojam nakon čitanja da još uvijek nije...

  12. #2562
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ajmeeee, što izvuče, ta mi je knjiga baš ostala u super uspomeni, nisam znala da ima nastavak, hvala ti na toj info
    I meni je E. Strout jedna od top
    Ne samo da Lucy Barton ima nastavak, već sljedeći mjesec izlazi i nastavak Olive Kitteridge. Zove se Olive, Again

  13. #2563
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    https://www.theguardian.com/books/20...e-21st-century

    Evo jednog anglocentricnog popisa, za sve one koji vole top liste :D
    Moj skor je 12/100

  14. #2564

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.theguardian.com/books/20...e-21st-century

    Evo jednog anglocentricnog popisa, za sve one koji vole top liste :D
    Moj skor je 12/100
    Moj je 18/100, slično

    Pročitala u jednom dahu i četvrti nastavak Arapina budućnosti i sad se pitam kako izdržati do petog (zadnjeg) nastavka, tko će to dočekati

    A u našoj kvartovskoj knjižnici pokušala sam danas posuditi najnovije objavljen roman "Kuga i kolera" - biografiju znanstvenika A. Yersina. Pokušaj je završio tako da ni knjižničarke ne znaju gdje im je nestala najnovija knjiga koja je s katalogizacije došla prije tri dana nije posuđena, nije u spremištu, nije na polici, a gdje je - nemaju pojma, možda ju je netko ukrao, iako ne mogu vjerovati da bi itko krao knjige iz knjižnice...

  15. #2565
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je 18/100, slično

    Pročitala u jednom dahu i četvrti nastavak Arapina budućnosti i sad se pitam kako izdržati do petog (zadnjeg) nastavka, tko će to dočekati

    A u našoj kvartovskoj knjižnici pokušala sam danas posuditi najnovije objavljen roman "Kuga i kolera" - biografiju znanstvenika A. Yersina. Pokušaj je završio tako da ni knjižničarke ne znaju gdje im je nestala najnovija knjiga koja je s katalogizacije došla prije tri dana nije posuđena, nije u spremištu, nije na polici, a gdje je - nemaju pojma, možda ju je netko ukrao, iako ne mogu vjerovati da bi itko krao knjige iz knjižnice...
    Još je u kancelariji
    Moj skor je 24

  16. #2566
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Hvala na popisu. Iako nisam došla ni do 10, našla sam na listi Zeca jantarnih očiju. Da je samo ta jedna knjiga bila na mojoj listi, opet bih bila zadovoljna, jer to mi je naj naj knjiga u zadnjih nekoliko godina.

  17. #2567
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Moj skor je jedno desetak, al' ovaj popis mi je malo faličan...
    Dobro veli chesil, baš je anglocentričan, fali tu još puno dobre literature .

  18. #2568

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na popisu. Iako nisam došla ni do 10, našla sam na listi Zeca jantarnih očiju. Da je samo ta jedna knjiga bila na mojoj listi, opet bih bila zadovoljna, jer to mi je naj naj knjiga u zadnjih nekoliko godina.
    Upravo citam tu knjigu, procitah 100 stranica..i ne ide mi bas...
    Dosadnjikava mi je, jos se nista posebno ne desava..
    Planirala sam ju vratiti u knjiznicu neprocitanu, ali nakon tvog posta cu ju ipak procitati do kraja

  19. #2569

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Inace pratim vase preporuke, citam koliko stignem uz bebu..
    Zadnje sam procitala trilere- Živi pijesak i Posljednja gospođa Parrish..
    Preporuka, obje sam procitala u dahu..

    Imate li jos kakvu preporuku za dobar triler? To mi najvise lezi..

  20. #2570
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo citam tu knjigu, procitah 100 stranica..i ne ide mi bas...
    Dosadnjikava mi je, jos se nista posebno ne desava..
    Planirala sam ju vratiti u knjiznicu neprocitanu, ali nakon tvog posta cu ju ipak procitati do kraja
    Eh, to je publicistika - nije bitno da se nešto događa. Meni je bilo fascinantno kako su opisana zbivanja "iza kulisa" povijesnih događaja, kulturno okruženje Pariza između dva svjetska rata, a knjiga zapravo pokriva sagu jedne židovske obitelji od Odesse, preko Beča i Pariza do Londona, pa na kraju Japana.

    Istina je da knjiga nije dinamična u smislu krimića, ali ostala mi je u baš lijepom sjećanju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.09.2019. at 11:03

  21. #2571
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.theguardian.com/books/20...e-21st-century

    Evo jednog anglocentricnog popisa, za sve one koji vole top liste :D
    Moj skor je 12/100
    ja sam na 20/100 ali i inače pratim guardianove popise jer su mi možda i najkvalitetniji uopće, tako da nije prvi put da vidim naslove, a neki su mi već dugo na listi želja...

  22. #2572
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku

    Ja zavrsila Umijece igre americkog pisca Chada Harbacha.
    Roman je bas americki. Nemam bolji izraz Prati 5 likova na malom koledzu koje povezuje bejzbol. I da, bas mi je taj bejzbol predstavljao najveci problem jer ga ne pratim niti razumijem, ali kad se sport makne u stranu, roman je dobar. Malo podjeca na Eugenidesov Bracni zaplet, valjda zbog atmosfere koledza i mladih likova. A na omotu hrvatskog izdanja kocoperi se i Franzenova pohvala ovom Harbachovom prvijencu.
    Meni je divan bio ovaj roman. Bejzbol je kao glavni ali ustvari nije, ostale su mi druge stvari u sjećanju.
    Zec jantarnih očiju se meni jako svidila. Istina je da je radnja usporena ali je zanimljiva priča o prijenosu figurica kroz stoljeća u različitim povjesnim okolnostima.

    Ja sam završila Sladoledari, Ernest van der Kwast, cijela u sjetnom tonu,ali je zanimljiva skroz.
    https://fraktura.hr/sladoledari.html

    Sad čitam Zulejha otvara oči.
    Pročitala sam tri Arapina budućnosti, genijalan strip, uzela sam i zadnji dio.
    I Povratak kući, Yaa Gyasi
    https://znanje.hr/product/povratak-kuci/203671

  23. #2573
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pročitala sam Sladoredare. Osim priče, meni je zanimljiv i kraj otkuda dolaze. Dio Dolomita koji mi je poznat a nisam ni znala za sladoled

  24. #2574
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

  25. #2575
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Konačno!
    Uskoro novi Mitchell: https://www.theguardian.com/books/20...-in-five-years
    Sviđa mi se i tema - o glazbi

  26. #2576
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    za Mitchella

    inače, završila sam Moju borbu, i moram reći da sam na kraju ostala bez teksta.
    Baš mi treba odmak da se priberem, odnosno saberem dojmove i donesem neki zaključak. Knjiga me je baš uznemirila, posebno sami završetak. Veliko djelo, samo se pitam po koju cijenu

  27. #2577
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    za Mitchella

    inače, završila sam Moju borbu, i moram reći da sam na kraju ostala bez teksta.
    Baš mi treba odmak da se priberem, odnosno saberem dojmove i donesem neki zaključak. Knjiga me je baš uznemirila, posebno sami završetak. Veliko djelo, samo se pitam po koju cijenu
    a daaaj
    molim te zabijeli spojler ili pošalji pp

  28. #2578
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Pročitala sam Agresivnost, nov i opasan tabu, Jespera Juula, i kao s prvom knjigom Kompetetno dijete, osjećam se kao da na kraju opet ništa ne shvaćam. Mislim on je u pravu. Ali oni primjeri me dotuku. S jedne strane tvrdi da treba jasno reći ne, i postaviti granice, i objasniti, ali onda recimo daje primjer majke koja djetetu odgovori sa "Ne želim biti glupa mama. Želim biti najbolja mama." i sad to po njemu ne valja. Valjda jer je fokus prebacila na sebe, ali eto, nije mi najjasnije. Još mislim da je super i da su njegove knjige apsolutna lektira svakom tko se bavi s djecom, ali teško je sve to usvojiti.

  29. #2579
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Izlazi i novi Stoner, prijevod knjige koja se zove mislim Butcher's Crossing, Fraktura izdaje u listopadu.

    Nisam citala Juula, pokoj mu dusi, al nekako mislim da nam se temperamenti ne bi slozili.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.09.2019. at 19:51

  30. #2580
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Možda bi se iznenadila. On nije za to da se djetetu pasivno agresivnim sladunjavim tonom pojašnjava kako ne bi trebao udariti bracu, već da se djecu pusti na miru, pa makar bilo krvi.

  31. #2581

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ovaj tjedan pročitala sam dvije knjige s povijesnom podlogom:

    Rosella Postorino: Hitlerove kušačice - pripovijest o mladoj ženi koja je 1943. mobilizirana u Hitlerovo tajno sklonište, Wolfsschanze, kako bi tamo radila kao kušačica hrane - čak i pod cijenu otrovanja. Roman se dotiče i Stauffenbergovog neuspjelog atentata, i pada Njemačke, sve je to obuhvaćeno, i knjiga nije loša, ali ipak mi je djelovala pomalo neuvjerljivo. Osobito ljubavni dio priče koji mi je bio totalno neuvjerljiv.

    Simon Mawer: Praško proljeće
    Isprva sam bila skeptična prema romanu o Čehoslovačkoj kojeg piše Englez. Međutim, autor je vrlo vješto osmislio priču u kojoj su glavni likovi ne-Česi, pa su samim tim oni samo promatrači dramatičnih zbivanja u ljeto 1968. S jedne strane su to dvoje studenata koji stopiraju Europom, u Češku naiđu slučajno. S druge strane tu je diplomat u engleskom veleposlanstvu u Pragu, koji ima povlašten položaj i pristup informacijama. Priča je spretno ispričana, i iako mi je knjiga u početku bila malo dosadna, vrlo brzo me zaokupila, dobro je napisana i lako se čita. Ima svojih slabih točaka, npr. ljubavni odnosi među likovima su ponekad i prekomplicirani , a autor u nekim situuacijama ne može pobjeći od dociranja, iako to čini manje nego što bih očekivala u ovakvoj knjizi.

  32. #2582
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bi se iznenadila. On nije za to da se djetetu pasivno agresivnim sladunjavim tonom pojašnjava kako ne bi trebao udariti bracu, već da se djecu pusti na miru, pa makar bilo krvi.
    Ja se slažem s inom - čitala sam Juula, ali nam se temperamenti ne slažu do te mjere da ga smatram biblijom. Mislim, točno je to što piše, ali kao i sve drugo - treba i njegove knjige uzeti sa zrnom soli.

  33. #2583
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    za Mitchella

    inače, završila sam Moju borbu, i moram reći da sam na kraju ostala bez teksta.
    Baš mi treba odmak da se priberem, odnosno saberem dojmove i donesem neki zaključak. Knjiga me je baš uznemirila, posebno sami završetak. Veliko djelo, samo se pitam po koju cijenu
    Obozavam Knausgaarda i Moju borbu. Spremam se procitati posljednju knjigu. Zaista smatram da je jedan od najvecih pisaca 21. stoljeca. A cijena.. on ju je za svoju umjetnost ocito spreman platiti.

  34. #2584
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    a daaaj
    molim te zabijeli spojler ili pošalji pp
    evo pišem: na samom kraju knjige piše o bolesti svoje žene. Cijelo vrijeme, svih ovih godina dok sam ga čitala sam branila to njegovo ogoljavanje jer je bio bespoštedno iskren i prema sebi, nimalo se nije štedio niti uljepšavao svoje mane i postupke. Ali ovdje je riječ o bolesnoj ženi, koju ovakvo pisanje doslovno može ubiti. Uopće da ne govorim da će to jednom čitati njegova djeca Svaka čast umjetniku u njemu, ali ovaj dio nije fikcija i stvarno mi je to na kraju bilo mučno za čitati (voajer u meni je gutao, naravno). Nadam se da će me netko jednom razuvjeriti da to nije prevelika cijena za platiti, jer sad stvarno mislim da jest, i to ne njemu nego njegovoj (sadašnjoj, mladoj) obitelji.

  35. #2585

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Razveo se on i od te žene.

    I meni to smeta od prve knjige, i ja mislim da je cijena prevelika i da ljudi oko njega nisu krivi što su mu u rodu pa da moraju tako biti izloženi.

  36. #2586
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Razveo se on i od te žene.

    I meni to smeta od prve knjige, i ja mislim da je cijena prevelika i da ljudi oko njega nisu krivi što su mu u rodu pa da moraju tako biti izloženi.
    Znam, a i četvrto dijete su prije toga još napravili
    ali meni nije problem pisanje ako su ljudi zdravi, ježi ga, imaš peh što ti je pisac u obitelji, ali kod ovakve bolesti bih povukla granicu.

  37. #2587
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne znam. Meni se čini da baš kod bolesti nema potrebe za tajenjem jer nitko bolest nije htio i nije to ponašanje stvar nečije razmaženosti ili manjkavosti karaktera, nego je stvar bolesti.
    Možda sam pod utjecajem priče o objavljivanju Staklenog zvona S. Plath koje sam nedavno pročitala - njena majka je dugo branila da se knjiga objavi u Americi, iako nije pisana kao autobiografija, nego kao roman - zato što opisuje pokušaj samoubojstva i hospitalizaciju u psihijatrijskoj ustanovi. Na kraju se pokazalo da je ta knjiga mnogima pomogla. Ovakvo otvoreno pisanje može pomoći micanju tabua s mentalnih bolesti.

    Koliko se sjećam, Knausgaardova žena je od njega tražila jedino da ne ispadne dosadna i nije joj teško palo čitati o svojoj bolesti, nego o njihovom braku.

  38. #2588
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Al je nakon toga objavila i sama knjigu jer je rekla da ne zeli biti samo lik u tuđem romanu.

  39. #2589
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jurana, vidi ovdje https://www.vanityfair.com/style/201...ome-to-america

    Ja sam Knausgarda obožavala od prve stranice, ali sad nakon 3.500 stranica ili koliko ih već ukupno ima, mislim da je narcis i to mi je pokvarilo užitak u čitanju. Odličan je pisac, i dalje mi je ova knjiga izvrsna, ali neke je stvari trebao izostaviti radi svoje djece (samo moje mišljenje, naravno)
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 02.10.2019. at 09:10

  40. #2590
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Pa evo, i ona kaže: to je knjiga. I ja je čitam kao knjigu, ne kao sudsko izvješće. Ne pitam se je li istinito niti provjeravam podatke iz njihovih biografija. Nisam se to pitala ni u knjizi Educated koja je autobiografija. Čim je prošlo umjetničku obradu, nije više prirodno ni stvarno, nego je umjetno. Umjetno>umjetnost

  41. #2591
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pa jest knjiga i književnost, ni ja to ne sporim. Samo se pitam kako će se djeca osjećati kad budu čitala. A činjenica je da su se na kraju roditelji i rastali. Ono što je moj point je da mi je njegov narcizam na kraju malo pokvario užitak čitanja. A čak sam i 400 stranica o biblijskim likovima i Hitleru pročitala sa zanimanjem

  42. #2592
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    cure, iznajmite sobu

  43. #2593
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    sori aleks! betty je kriva lijepo sam htjela sve prešutjeti dok mi se ne slegnu dojmovi
    Posljednje uređivanje od Angie75 : 02.10.2019. at 10:21

  44. #2594
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    U zadnje vrijeme biram potpuno krive knjige za svoj ukus.
    Nakon romana Daniel Stein, prevoditelj, od kojeg sam odustala, upisujem i Surika u neprocitane. Ulicka definitivno nije za mene.
    Odustala sam i od romana Ovuda smo nekada hodali Kjella Westoa. Previse likova, zapravo, previse plosnih likova. Steta. Njegov roman Privid bio mi je dobar.
    I na kraju Crna kutija Amosa Oza. Od nje nisam odustala, procitala sam do kraja. No, nije mi se svidjela. Ne mogu uprijeti prstom u tocan razlog.

    Idemo dalje, uzela sam par romana s Guardianovog popisa, mislim da cu imati vise srece s Englezima.

  45. #2595
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    U zadnje vrijeme biram potpuno krive knjige za svoj ukus.
    Nakon romana Daniel Stein, prevoditelj, od kojeg sam odustala, upisujem i Surika u neprocitane. Ulicka definitivno nije za mene.
    Odustala sam i od romana Ovuda smo nekada hodali Kjella Westoa. Previse likova, zapravo, previse plosnih likova. Steta. Njegov roman Privid bio mi je dobar.
    I na kraju Crna kutija Amosa Oza. Od nje nisam odustala, procitala sam do kraja. No, nije mi se svidjela. Ne mogu uprijeti prstom u tocan razlog.

    Idemo dalje, uzela sam par romana s Guardianovog popisa, mislim da cu imati vise srece s Englezima.



    A vidiš, meni su i Ulicka i Westo baš lijepo "sjeli"...

  46. #2596
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Dakle, Fernando Aramburu: Patria, kakva romančina!
    Hvala ti, Nano, na preporuci, ova me je knjiga posve obuzela.
    Teško je reći što mi se točno svidjelo, jer svidjelo mi se sve.
    Tema je fenomenalna, o Baskima sam, priznajem, imala preskromno (pred)znanje, potjerala me da čitam o njima i izvan literarnog predloška.
    A kako dobro piše, kakav stil, i kako veličanstveno plete radnje oko središnjeg događaja u romanu!
    Skače iz iz jednog vremena u drugo, pa što je bilo prije, što poslije, a opet, ništa nije konfuzno, i sve teče kako treba, i sve vam je jasno...
    Čak i euskera (baskijski jezik), čije pojedine riječi ubacuje s vremena na vrijeme i koji mi se isprva činio čudan, zapravo je divan.
    Ukratko, jedna od onih knjiga za koje poželite da nikad ne završe.
    Fe-no-me-nal-no!
    Da ne otkrivam previše, dodajem još samo da mi je ova knjiga u najužoj konkurenciji za naj-knjigu godine

  47. #2597
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, drago mi je. I mene je oduševila, često i rasplakala.
    Ja sam pak dosta znala o Baskiji, čak ju i posjetila, naučila par riječi, al ipak neke stvari nisam znala, uglavnom vezane uz ETU.
    Likovi su odlični, jako "pitoreskni", nemrem se odlučiti tko mi je najdraži.

    I ono kaj je meni, nekoncentruranoj, jako bitno - knjiga se s lakoćom čita

  48. #2598
    chesil avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    286

    Početno

    Malo kasno javljam, ali mozda netko vidi. Veceras u 22:50 na HRT3 film Pokot, prema ovdje vrlo hvaljenom romanu Tjeraj svoj plug preko mrtvackih kostiju Olge Tokarczuk.

  49. #2599
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj chesil prvotno napisa Vidi poruku
    Malo kasno javljam, ali mozda netko vidi. Veceras u 22:50 na HRT3 film Pokot, prema ovdje vrlo hvaljenom romanu Tjeraj svoj plug preko mrtvackih kostiju Olge Tokarczuk.

    uuuu,
    hvala

  50. #2600

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Richard Flanagan: Prvo lice

    Kome se svidio njegov roman Uskim putom duboko na sjever, preporučujem i ovu knjigu. Tema se dijelom temelji na osobnom iskustvu - i Flanagan je kao mlad, neafirmiran pisac započeo kao "pisac iz sjene" pišući memoare izvjesnog australskog mutikaše i varalice (Johna Friedricha, u romanu nazvanog Siegfried Heidl).
    Roman je vrlo slojevito napisan, Flanagan je majstor stila, drži pažnju čitatelja u svakom trenutku, voli se vraćati na ranije spomenute detalje. Sama radnja mi je na mahove bila i zamorna, ali vjerojatno je i autorovo iskustvo rada s takvim čovjekom bilo podjednako zamorno. Ali upravo njegov stil pripovijedanja je ono što me držalo cijelo vrijeme.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •