Stranica 12 od 57 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #551
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ispravak, trenutni bivši pušač - a ne nepušač

  2. #552
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    E baš gledam rahela.

    Ja pak često poželim da postoji tabletica koja bi "umirila" trbuh i riješila me briga što staviti u njega..

    Kuham što jednostavnije, ali ne i nezdravo, ali od mene nikad nekog gurmana niti vrhunskog kuhara, jednostavno, hrana me ne zanima
    toliko u životu.

    Tko je ono pisao za jaja?
    Svaki dan pojedem dva za doručak (ali bez dodanih masnoća), dodam sira, povrća, kruha, i mirna sam bar 3 sata, a znam da sam tijelu dala što treba.

  3. #553
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja se prek dana stvarno dobro mogu kontrolirati, ali tu kontrolu izgubim navečer. Od umora obično uzmem tak nekaj za utjehu - kako sam rekla, kod mene to nije slatko neg tijesto.
    Gledam MMa, on je puno discipliraniji od mene - odnosno, on se ne dovede u takvo stanje umora. Lijepo si radi pauze tokom dana tak da zapali cigaretu. To je nekakvih njegovih 5-10 minuta mira nekoliko puta u danu. kaj ja znam možda bih trebala smisliti nekakvu 5 minutnu meditaciju nekoliko puta dnevno, pa do umora ne bi ni došlo.

    I baš mi se čini, da je taj umor kod žena baš uzrok posezanju za hranom koja nije potrebna, neg je "utjeha"

  4. #554
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja zato jedem jaja navecer,naravno bez kruha ako je velika glad u pitanju 2 a ako nije jedno sa time da nikada ne pojedem bas dva jer uvijek dijelim obrok sa smizlom pa mi ona pojede bar 30% vecere. jedino rucak jedem u miru pa se i tu pitam kako imam problem. vise od godine ne jedem solo
    Negdje sam pisala o bc kofi kako je bljak ako nije u blenderu, eto povlacim napisano. Trenutno je pijem i nije da je bas bljak ali nije mi niti privlacno

    Jucer sam prala kosu, bili smo popodne na kavi, sva roba je zavrsila u pranju, otusirana legnem u krevet i skuzimo da nam kosa bas smrdi po dimu, njemu tih 6mm kose...kompletno je smrdila, mogu si misliti kako je moja. Od kafica u zg mi se eventualno svida leggero jer ima strogo odvojen pusacki od nepusackog i imaju proteinski shake.
    Umor je najveci okidac, nikada me nije manje briga sto cu staviti u usta nego kada sam umorna, kolicinski ne pojedem puno ali stavit cu prvo sto se nade pod rukom.

  5. #555

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    mene malo frustriraju ove podjele na ove koji uzivaju u hrani i ove kojima hrana ništa ne znači ili imjau hipertireozu.
    mislim, ja mislim o hrani i kuhanju više od bilo kojeg prosjeka i više nego većina na ovoj temi. užasno mi je važno da sve što stavim u usta bude jako fino. ali- ja biram jesti malo i fino. biram. pitala me prošli tjedan frendica koja je sad na dijeti da kako nisam gladna sa svojom standardnom prehranom- ja sam ju pitala tko joj je rekao da nisam gladna? ponekad sam gladna. ali ja mislim da tijelo ne mora stalno biti u comfort zoni. i meni je isto užasno teško odoljeti finoj hrani i sljedećoj porciji. i ja ne poznajem žene starije od 30 godina koje su mršave- BMI 20- da se ne odriču- svjesno, ne zato što ne vole jesti.
    Ja tako mogu kad sam na godišnjem. Tj tako nekako i funkcioniram na g.o. i redovito smršavim. Ali tijekom godine dok radim teeeško. Stres nosi svoje a i morala bih se jako precizno organizirati.

    + Trinine priče o dugotrajnom hodanju i razgibavanju po vrtu usred dana, jako izazovno ako nisi samozaposlena i ne živiš u manjem mjestu/gradu.

  6. #556
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tako mogu kad sam na godišnjem. Tj tako nekako i funkcioniram na g.o. i redovito smršavim. Ali tijekom godine dok radim teeeško. Stres nosi svoje a i morala bih se jako precizno organizirati.

    + Trinine priče o dugotrajnom hodanju i razgibavanju po vrtu usred dana, jako izazovno ako nisi samozaposlena i ne živiš u manjem mjestu/gradu.
    X

    Ja silom prilika sjedim 8 sati i to je najveće zlo. Nema spasa. Strada cirkulacija, kičma, ruke, zglobovi, vid... a o mozgu da i ne govorim. Ustanem, prošećem po stepeništu, ali ne mogu si priuštiti sat vremena razgibavanja ili (što bi mi izuzetno koristilo) promjenu osi - da bar 15 minuta u sredini dana legnem i dignem noge na povišeno.

    Kako i koliko radim (više od 30 godina) nemam BAŠ NIKAKVIH prigovora na svoje zdravlje i kondiciju.

  7. #557
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Da jedem koliko mogu i sve što hoću, ne bih mogla proći kroz vrata.
    Ovako stalno pazim. Al očito ne pazim dovoljno .

  8. #558
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Da jedem koliko mogu i sve što hoću, ne bih mogla proći kroz vrata.
    Ovako stalno pazim. Al očito ne pazim dovoljno .
    Ja isto.

    ALIIII sad ću biti partibrejkerica i naći dobru stranu viška kila (naravno, ako nije prevelik): Prije 2-3 godine (u svibnju će tome biti pune tri) nadrapala sam i završila na nekoliko tjedana u bolnici, sve skupa štajaznam 3 mjeseca na bolovanju. ČOVJEČE, da nisam imala svoju rezervu zimskog sala, mislim da bih se loše provela. Ovako, ostala sam bez nekakvih 6-7 kila i poslije ih dugo dugo nisam vratila. Mislim da čak nikad nisam došla na kilažu prije bolesti. Skupim par kila po zimi, izgubim ih preko ljeta... ali tada sam izgubila duplo jer nisam mogla jesti i baš sam se loše osjećala, pa je višak dobro došao...

  9. #559
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku

    Tko je ono pisao za jaja?
    Svaki dan pojedem dva za doručak (ali bez dodanih masnoća), dodam sira, povrća, kruha, i mirna sam bar 3 sata, a znam da sam tijelu dala što treba.
    Nisi dala tijelu sto treba. toliko jaja nije pametno dati tijelu.4-7 tjedno je najvise sto tijelo prihvaca bez losih posljedica

  10. #560
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Beti, nemoj me..jedva sam našla zdrav doručak koji mogu jesti duže od mjesec dana a da mi ne dosadi.

    Imam veliki problem naći što mi se uopće jede za doručak, jedno vrijeme sam čak doručkovala ručak, dakle jela ga dvaput, smutiji mi na uši
    izlaze, jogurte ne volim, nisam tip od krafni i peciva..ma..kažem ja, tabletica bar za doručak bi mi ponekad dobro došla.

  11. #561
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    + Trinine priče o dugotrajnom hodanju i razgibavanju po vrtu usred dana, jako izazovno ako nisi samozaposlena i ne živiš u manjem mjestu/gradu.
    Ne znam koliko Trina hoda.Ali ja, evo u Zagrebu dnevno prehodam 6-8km, a ne koristim niti lift.

    Bucku je zanimalo je li netko smršavio i ostao mršav.
    MM, dok se hranio po montinjaku, tj. dok je jeo meso s povrćem, a UH ne znam s čime (valjda opet s povrćem), bio je fino vitak. Kada se vratio na meso s krumpirom, vratile su se i kile (bar 15ak).
    Zašto se vratio na meso i krumpir - ne znam, tvrdio je da mu je povrće fino i da mu ništa ne fali na montinjaku.

  12. #562
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja sam unazad godinu, dvije dana debela i bez obzira na sjedeći posao, na djecu, obaveze bla bla istina je da sam se udebljala jer nisam izlazila iz zone ugode.
    Volim jesti, mogu jesti fino ko sasa al mogu i koješta natrpati u sebe i teško mi je stati, volim ležati i čitati, gledati serije, družiti se za stolom, kuhati peći svašta nešto i zato sam debela.
    Nije istina da ja sama ne mogu pronaći pola sata dnevno da uz komp odradim za početak neke lagane vježbice ili da odem prošetati.
    Pogledajte malo na temi o vježbačicama koje su to žene zmajevi, kakve poslove radi i koliko obaveza imaju pa svejedno nađu 5 minuta za odskakutati.
    Sa redovitim vježbanjem nekako se i smanji potreba za hranom, ne možeš se natrpati pa ići skakati. Ili kako Cvijeta kaže odeš prošetati pa ni ne misliš na hranu koja ti taj tren možda ni ne treba.

  13. #563
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je za skidanje kila najveći demotivator MM. On uvijek voli da je malo viška. Jednom kad sam pretjerala je zaprijetio da će naći novu s oblinama, jer da me upoznao oblu, a da je htio mršavicu onda bi našao mršavicu

    Uglavnom, ja točno znam kada ću uspjeti promjeniti prehrambene navike i skinuti kile a kad ću odustati već nakon 3 dana. Naučila sam s godinama, pa onda ne započinjem i ne mučim se kad mi glava nije na pravom mjestu.

    U 9mj 2015 sam dostigla najveću kilažu ikada 76,5kg na 162cm. Doslovce sam osjećala da me salo oko trbuha steže oko vrata. Užasna sam si bila i jedan dan se prelomilo u glavi i rekla sam sad je dosta, nastaviš li ovako dokle ćeš doći. Cilj mi je bio 65kg. Prešla sam na LCHF. Meni odgovara, odlično se osjećam.
    Do cilja sam došla u 7mj 2016. 65kg. Onda kako ljeti inače manje jedem izgubila sam neplanirano još 3kg i na more otišla sa 62kg. I tih 62kg na mojih 162cm, ne biste vjerovali ali ne izgleda dobro. Svi su me pitali jesam li obolila.
    Nakon ljeta sam se vratila na tih svojih idealnih 65kg i super osjećala. I negdje u 10-11mj sam prvi put zgrješila i znala sam, u tom trenutku sam znala da ću dalje brljaviti. I sad sam na 68kg a želim se vratiti na tih 65kg.

    Ne znam niti jednu osobu koja voli hranu, ali baš voli, mora paziti na kilažu, da je smršavila i više nikada nije vratila barem par kila. Ne kažem da ih nema, nego ih ja ne poznajem.

    Svake ovisnosti se teško riješiti, međutim jesti moraš, pušiti i piti ne moraši možemo se slagati ili ne ali to je činjenica.
    Ja kad prvi put pokleknem ode sve u nepovrat, a ono po malo svega ne ide. To je išlo u 20-tima, poslije 35. to po malo svega kod mene ne skida kile.

    Uglavnom, ja sam baš gurman, jako volim hranu, okuse i to ne junk food nego baš finu hranu. I ne jedem kad sam nesretna i napeta, onda imam grč u želucu i mršavim. Jedem više kad sam sretna i opuštena.

    Htjela sam još spomenuti i MM-a. On jede pa skoro dvostruko manje od bilo kojeg muškarca kojeg sam ikada znala uključujući i brata, radi fizički posao, dnevno prijeđe 18-20 000 koraka i apsolutno svaki zalogaj mu se vidi na vagi.

  14. #564
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Čitam vas već danima i baš si razmišljam...sve cure koje znam iz srednje, da su tad bile mršave su sad kako prelazimo 30. dobile na kilaži. I to dosta. Ima ih od punijih pa do debelih. Pogotovo nakon što su rodile.
    Nekad se baš začudim, ja nikad nisam bila od mršavih. A sad ispada da sam jedna od rijetkih koja je ostala na istoj liniji od tad

    Nakon što sam rodila dugo sam se rješavala zadnjih 6 kila, i pomoglo mi jedino svakodnevno vježbanje s Jillian. 20min dnevno, 6 dana u tjednu, godina dana. Nikad nisam bolje izgledala...

  15. #565
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam vas već danima i baš si razmišljam...sve cure koje znam iz srednje, da su tad bile mršave su sad kako prelazimo 30. dobile na kilaži. I to dosta. Ima ih od punijih pa do debelih. Pogotovo nakon što su rodile.
    Nekad se baš začudim, ja nikad nisam bila od mršavih. A sad ispada da sam jedna od rijetkih koja je ostala na istoj liniji od tad
    a mi prošle godine bili na 15.godišnjici mature i baš komentirali da sve cure izgledaju ili isto ili vitkije nego u srednjoj ili početkom faxa

  16. #566
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Ma da? Vidiš kako su razlike...
    Ajd ove s faksa su ostale više-manje iste, ali srednja se totalno promijenila. Za barem 5 cura iz razreda znam da su iz mršavica došle u kategoriju koja bi bila debele, i bila sam doslovce u šoku kad sam ih vidjela.
    OK mi smo zadnje imali 10 godina mature, možda sad upadnu dijete i vježbanja, pa se situacija promijeni do 15.godišnjice. (moram izračunati koliko imam do tad... aha, još 2 godine )

  17. #567
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, a za 20. i 25. godišnjicu se to sigurno promijeni - tad žene uhvate vremena za sebe .

  18. #568
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    na moju 10 godišnjicu, meni su svi rekli da sam identična ko i u srednjoj, a nosim 2 konf.broja više nego tad. valjda sad bolje stiliziram što stavljam na sebe

  19. #569
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Nama je sljedeće godine 20g mature. Za 15 godina mogu reći da su se sve cure-žene proljepšale a dečki-muškarci nekako ostarili, očelavili, dobili trbuhe , a očekivala sam suprotno, kako ono kažu muškarci ko vino.

  20. #570
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je za skidanje kila najveći demotivator MM. On uvijek voli da je malo viška. Jednom kad sam pretjerala je zaprijetio da će naći novu s oblinama, jer da me upoznao oblu, a da je htio mršavicu onda bi našao mršavicu

    * * *
    Htjela sam još spomenuti i MM-a. On jede pa skoro dvostruko manje od bilo kojeg muškarca kojeg sam ikada znala uključujući i brata, radi fizički posao, dnevno prijeđe 18-20 000 koraka i apsolutno svaki zalogaj mu se vidi na vagi.
    Ovako je i kod mene... hehehe....

    Ja sam sebi dobra, izgledam kako izgledam ("oblo" je dobar opis) ali jedino što me zanima je zdravlje. Sad ćemo valjda u veljači na sistematski, pa će se vidjeti. Prije par godina sam imala granične masnoće, lani i predlani su bile ok. A kile su isto granične, hehehe....

  21. #571
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    mene malo frustriraju ove podjele na ove koji uzivaju u hrani i ove kojima hrana ništa ne znači ili imjau hipertireozu.
    mislim, ja mislim o hrani i kuhanju više od bilo kojeg prosjeka i više nego većina na ovoj temi. užasno mi je važno da sve što stavim u usta bude jako fino. ali- ja biram jesti malo i fino. biram. pitala me prošli tjedan frendica koja je sad na dijeti da kako nisam gladna sa svojom standardnom prehranom- ja sam ju pitala tko joj je rekao da nisam gladna? ponekad sam gladna. ali ja mislim da tijelo ne mora stalno biti u comfort zoni. i meni je isto užasno teško odoljeti finoj hrani i sljedećoj porciji. i ja ne poznajem žene starije od 30 godina koje su mršave- BMI 20- da se ne odriču- svjesno, ne zato što ne vole jesti.
    Mene isto smeta to generaliziranje. Volim fino jesti, ali ne volim osjećaj prejedenosti (ne znači da ponekad to ne napravim) - onu težinu u želucu, da se ne možeš maknuti sa stolice, da si jeo i jeo i nakon što si prestao biti gladan samo zato što je fino... To si napravim možda par puta godišnje i svaki put požalim. Ako mogu opisati idealnu količinu za ručak - to je da nakon obroka mogu popiti kavu a da mi ne stoji u grlu.
    Ne bih rekla da sve preko 30 se svjesno odriču nečega, ja sam do 40 mogla jesti bilo što - ali opet, kažem, nisam se prejedala jer to ne volim. Ali jesam u jednom trenutku se počela debljati, a razlog je to što sam postupno počela povećavati količinu hrane za obrok (niti broj niti sastojke - samo količinu). I to nije išlo odjednom nego je trajalo cca 2g u kojima sam natukla 6-7kg. Obrnuti proces je jednostavan - jedem opet manje, u početku svjesno, nakon mjesec dana mi je ponovno manja količina hrane postala taman za jednaki osjećaj sitosti nakon obroka. Kod mene u uredu ima dosta kolegica u ranim 40-im i većina je u kategoriji mršavih a nisu ni na kakvoj dijeti, nego jedu kao i inače.

    Najmršavija sam bila kad sam se hranila po pekarama, ništa kretala, i s navršenih 39 godina - ali je stres na poslu bio na maksimumu i potpuno mi je ubijao apetit...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 31.01.2017. at 13:08

  22. #572
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nama je sljedeće godine 20g mature. Za 15 godina mogu reći da su se sve cure-žene proljepšale a dečki-muškarci nekako ostarili, očelavili, dobili trbuhe , a očekivala sam suprotno, kako ono kažu muškarci ko vino.
    meni za 2 godine 30-godišnjica mature

  23. #573
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    meni za 2 godine 30-godišnjica mature
    Isuse, ja fakat nemam tu kaj delati...

    Ja sam maturirala 1980. pa si vi sad računajte (baba, hehehe)

  24. #574
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    11 više nek meni za 2 godine
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.01.2017. at 14:00

  25. #575
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    ja se rodila 82

  26. #576

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam u onoj kategorije gdje kilaža raste s godinama, a nisam karakter da smanjim unos hrane, promijenim vrstu hrane ... što god. I tako sam došla do najveće kilaže do sada izmjerene.

  27. #577
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Peterlin, moja je mama cca 2 godine starija od tebe
    Uvijek mi je to na umu kad te čitam.

  28. #578
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ne moraju kile doći s godinama. Evo moja mater sa svojih 63 iste građe ko ja. A bila je debela do kraja srednje škole. I onda je promijenila stil života kojeg se dan danas drži, sve po onom receptu kojem sam vam napisala-jesti male porcije, ne previše slatkog i puno ali stvarno puno se kretati. A ona voli jesti i gurman je, slaba na kolače i sve slatko. I normalno da je to žrtva, ne dozvoljavati sebi jesti onoliko i što hoćeš. Ali bitna je volja

  29. #579
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    MM ima preko 40 g i BMI manji od 20 (bez nekih korekcija za godine), a uopće se ne kontrolira i nije bolestan i cijeli je život takav. Vjerojatno svi misle da je takav jer mu ja sve pojedem Ja sa svojim BMI 23 izgledam valjda kao tenk pored njega.

    sasa, napisat ću si na zid - Moje tijelo ne mora cijeli dan biti u comfort zoni!
    To je najmudrije što sam danas pročitala

  30. #580
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    meni osobno bi comfort zona značila pretjerivanje u jelu - kad se pojede više od onog što bi trebalo samo zato što je fino
    nisam za gladovanje, ne znam kako bih funkcionirala i obavljala sve što trebam gladna

  31. #581
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mitovski kad pušiš i ovisan si, onda ti ta cigareta doslovno dođe kao nasušna potreba
    istina da hranu MORAŠ unositi jer ćeš u protivnom umrijeti a nikotin i ostali šit ne moraš
    ali pušač ne razmišlja na takav način, on hoće dim jer je ovisan i možeš ga frigati

    ovisnost je ovisnost

    samo što kod hrane VIDIŠ te posljedice, ne možeš ih ignorirati
    kod pušenja nisu tako uočljive i možeš ih komotno ignorirati
    do određenog trenutka, jel...
    a neki ni nakon toga...

    ja razumijem da je prejedanje i sve vezano za prekomjerno jedenje borba
    želiš još, to ti je zona ugode, time se relaksiraš, tražiš utočište, uživaš u tome
    isto kao i kod pušenja
    znaš da te truje, da ti ne čini dobro, ali maštaš kad ćeš sjesti u miru s kavom i ćikom
    mediatacija...
    pa onda osvješćivanje, grižnja savjesti, razgovori sa samim sobom
    začarani krug
    iz kojeg je teško naći izlaz
    nekima nije, ali većini koje ja poznajem jest
    to je taj ovisnički mehanizam
    mislim da bez čvrste odluke da nešto PROMIJENIŠ ZAUVIJEK nema izlaza iz začaranog kruga
    i ono što je najvažnije, svjesna odluka da ćeš tako morati dok si živ
    mislim da se onima koji ne uspijevaju najteže pomiriti baš tim
    da je GOTOVO

  32. #582
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ma ja ipak mislim da nije isto. nikotin stvara ovisnost. dokazano. hrana - ne. ja ne vjerujem u ovisnost o hrani na način na koji si ovisan o nikotinu/alkoholu/drogama
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 31.01.2017. at 16:30

  33. #583
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,617

    Početno

    Ja se tu onda osjećam ko klinka uz Peterlin, ja sam rođena 1985.


    Inače, također spadam u one koji uživaju u hrani, ali se ne mogu prejedati. Moja svekrva uvijek komentira kako malo jedem, a ja budem puna. No ja jako volim pekarske proizvode, sve ugljikohidrate, slatkiše... Ali ne pretjerujem ni u čem.
    Nikad se ne bih mogla u potpunosti okreći slatkog i uh, barem sada tako mislim. Da moram, zbog zdravlja...e to je druga priča
    Posljednje uređivanje od Vrci : 31.01.2017. at 16:36

  34. #584
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    zašto ne Cvijeto?
    ja mislim da je to itekako ovisnost
    teško ti je izaći iz tog kruga
    jedeš, previše jedeš, svjestan si da ti ne čini dobro, da ćeš biti jadan i bijedan
    pa opet u trenutku ne znam, tuge, stresa umora posežeš, vuče te na još...

    ne znam
    nisam osobno nikad imala taj problem, ali poznajem jako dobro neke koji jesu
    ono što čujem meni se apsolutno može usporediti sa ovisnošću bilo koje vrste
    alkoholizam, nikotin, kocka, narkotici...
    zapravo sam skužila da sam se ja identično osjećala u svojoj borbi s nikotinom
    sve isto
    samo objekt drugačiji

  35. #585
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoji ovisnost o hrani, a i lijecenje od te ovisnosti.

    I meni je jako bitno sto jedem, pogotovo otkako sam promijenila navike i jedem manje. Bitno mi je sto kuham ili sto narucujem negdje vani, zelim u principu uzivati u svakom zalogaju, ako je moguce. Je, ok, ponekad cu pojesti govno poput McDonaldsa, ali to je ponekad. Svi kod kuce jako volimo dobru hranu i to nam je apsolutno najveca stavka u kucnom proracunu. Na srecu su opceniti troskovi zivota ovdje niski pa si bez veceg razmisljanja mozemo priustiti stvari koje, recimo, u nekom drugom dijelu Amerike mozda i ne bismo mogli.

    Ovo s hodanjem, osim u vrlo rijetkim prilikama (tipa jucer, kad sam dan provela na klupici u ambulanti, cekajuci da nam dijagnosticiraju gripu), prehodanih 8-9 kilometara na dan nemaju nikakve veze sa skidanjem kila. To je neki zlatni standard koji, uz 10,000 koraka, preporucuje American Heart Association ne za mrsavljenje vec za odrzavanje minimalne dnevne aktivnost. Ono da ne zakrzljas 100% i da ti ne otpadnu svi dijelovi tijela. Tih 8-9 prehoda osoba ciji dnevni posao nije osmosatno sjedenje za kompjuterom (ali ne znaci da mora biti medicinska sestra ili konobar, ma kakvi, dovoljno je da X puta prosece do printera ili nekog drugog ureda na kraju hodnika) i tko, recimo, hoda po kuci kad je doma, umjesto da gleda TV od povratka na posao do spavanja. Stvarno nije nikakva fizicka aktivnost, osim ako se ciljano ne ide brzo hodati, 30+ minuta u komadu, s podizanjem otkucaja srca u zonu topljenja masti, ili vise. Do tog ne dolazi hodanjem do tramvaja ili printera, osim ako je osoba toliko fizicki u losem stanju (ili ima toliko puno kilograma) da je obicno hodanje veliki stres za organizam.

  36. #586
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ja sam samo došla pitat gdje su Forka, Nano i Optimist na Vjezbacicama da se družimo ?

  37. #587
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Opet sam izvadila karimat
    I nasla video vjezbanja s trakom - dobila sam neku reklamnu od banke
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 31.01.2017. at 18:46

  38. #588
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Eto, sad to fino napišeš i na Vjezbacicama .

  39. #589
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam samo došla pitat gdje su Forka, Nano i Optimist na Vjezbacicama da se družimo ?
    Što ne otvaraš?

  40. #590
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    meni osobno bi comfort zona značila pretjerivanje u jelu - kad se pojede više od onog što bi trebalo samo zato što je fino
    nisam za gladovanje, ne znam kako bih funkcionirala i obavljala sve što trebam gladna
    Isto kao i sita. Velikom vecinom je nosenje sa odredenim fizickim stanjem stav u nasoj glavi.

    Ja se slazem sa sasom i jos nekim curama, iznad odredjenih godina, dobar izgled je rezultat ulaganja i odricanja, rijetko tko ima takvu genetsku lutriju da se moze trpati bez da se udeblja. Moze u mladosti, ali kasnije je to poslijedica manje ili vise svjesne kontrole hrane i kretanja.

    Tko god ima problema sa viskom kilograma, trebao bi se u svojoj glavi pomiriti sa slijedecim cinjenicama:
    - potrebno je pratiti kalorijski unos iducih 5 godina
    - kome se 5god cini puno, treba pratiti 8 godina
    - prvih 3 mjeseca ne treba vjezbati po nikakvim programima, nego svaki dan hodati sat vremena, i to povrh svih onih hodanja koje inace cini
    - u tih tri mjeseca, trudit se da svaki dan prijedje vecu udaljenost
    - nakon 3 mjeseca moze se poceti razmisljati o nekim programima treninga
    - da ce biti trenutaka u danu, pa i dana kada ce pojesti losu hranu/previse i da to nije dozvola da se tako nastavi, nego da se kaze shit happens i vrati na tracnice

    E da, i BMI je kao mjerilo bezveze. Ono sluzi samo kao orijentir da li netko ima prekomjeru tezinu i svrstava nas u glupe tablice i prosjeke, ali ne govori nista o tjelesnoj kompoziciji i omjeru masnog i misicnog tkiva.

    Eto, to bi ugrubo bilo mojih 5 centi

  41. #591
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Ja mislim da se bez ikakvog izgladnjivanja može biti u formi i nakon 40-te uz aktivno bavljenje sportom, normalnu uravnoteženu prehranu i kvalitetan san. Ja ne mogu pojmit da sam svjesno gladna, slušam svoje tijelo, ako tijelo traži ja mu dam. Čak mislim da je kontra-efekt, uzvratit mu sa: Ne dam ti! Uopće ne obraćam pažnju što sam i koliko pojela, isključivo se vodim osjećajem.

    Meni odgovara upravo to često jesti, pa automatski jedem manje količine, nikad nisma ni jela junk, uvijek neku normalnu hranu koja prolazi pod zdravu (što je danas kome zdravo je isto dvojbeno). Jedem namirnice našeg podneblja a ne neke karifeke ove one zdrave čudnovatih naziva, ok mi je probat i nekad pojest al to nije moja uobičajena prehrana. Rafinirano izbjegavam a slatko mi se više ni ne jede otkako jedem češće organizam više ne traži. i to je to. Nemam nikakve posebne mršave gene al nastojim dobro spavat, treniram redovito i jedem. Ja vjerujem da je hrana lijek i treba predstavljat užitak.

    Čak bih rekla da sam bolje izgledam nego prije 7-8 godina kad sam rađala i djeca su bila mala pa se bilo teško organizirat.

    vjerujem da će biti teže kod ulaska u menopauzu zbog hormona, al o tome još ni ne želim razmišljam, "tek" mi je 41
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.01.2017. at 20:41

  42. #592
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se bez ikakvog izgladnjivanja može biti u formi i nakon 40-te uz aktivno bavljenje sportom, normalnu uravnoteženu prehranu i kvalitetan san. Ja ne mogu pojmit da sam svjesno gladna, slušam svoje tijelo, ako tijelo traži ja mu dam. Čak mislim da je kontra-efekt, uzvratit mu sa: Ne dam ti! Uopće ne obraćam pažnju što sam i koliko pojela, isključivo se vodim osjećajem.
    Ovo moze osoba koja trenira i jede 'cisto'.
    Osoba sa 15/20+ kg nema dovoljnu potrosnju i nema cistu prehranu, ne moze se voditi 'osjecajem' jer je osjecaj zamaskiran zeljom.
    Zato kod tebe ovo funkcionira, a kod nekog drugog ne.

    S time se rijetko tko radja, najcesce je rezultat toga da ti performanse treninga ovise o izboru/kolicini hrane pa onda svjesno biras pametnije.
    Posljednje uređivanje od zhang : 31.01.2017. at 20:58

  43. #593
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao i sita. Velikom vecinom je nosenje sa odredenim fizickim stanjem stav u nasoj glavi.
    kako kod koga, kod mene je to neizvedivo, jednostavno zato što mi bude loše, osjećam slabost
    stvarno ne vidim smisao u trpljenju gladi, što ne znači da ćemo se natrpati bilo čime da bismo tu glad zadovoljili
    isto ako osjećamo umor, a imamo priliku, odmorit ćemo se, ako nam se spava, ići ćemo spavati, ako osjećamo žeđ, pit ćemo
    ne znam zašto bi hrana bila iznimka
    Posljednje uređivanje od n.grace : 31.01.2017. at 21:31

  44. #594
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    kako kod koga, kod mene je to neizvedivo, jednostavno zato što mi bude loše, osjećam slabost
    stvarno ne vidim smisao u trpljenju gladi, što ne znači da ćemo se natrpati bilo čime da bismo tu glad zadovoljili
    isto ako osjećamo umor, a imamo priliku, odmorit ćemo se, ako nam se spava, ići ćemo spavati, ako osjećamo žeđ, pit ćemo
    ne znam zašto bi hrana bila iznimka
    potpis

  45. #595
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    mislim da nitijedan zdrav način gubljenja kilograma ne uključuje padanje u nesvijest od gladi. plus što one dijeti tipa bolnička, UN dijeta i njima slične smatram opasim po zdravlje.

  46. #596
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    kako kod koga, kod mene je to neizvedivo, jednostavno zato što mi bude loše, osjećam slabost
    stvarno ne vidim smisao u trpljenju gladi, što ne znači da ćemo se natrpati bilo čime da bismo tu glad zadovoljili
    isto ako osjećamo umor, a imamo priliku, odmorit ćemo se, ako nam se spava, ići ćemo spavati, ako osjećamo žeđ, pit ćemo
    ne znam zašto bi hrana bila iznimka

    pa nitko pod "gladi" ne misli da ne jedeš 2 dana.
    ako si na reduciranom režimu prehrane (namjerno ne pišem riječ dijeta) onda JESI gladna ako pojedeš pola tanjura umjesto 2 koliko je tijelo naviklo primiti. i tu glad treba istrpit.
    i vjeruj mi, može se funkcionirati. vrlo lako

  47. #597
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo moze osoba koja trenira i jede 'cisto'.
    Osoba sa 15/20+ kg nema dovoljnu potrosnju i nema cistu prehranu, ne moze se voditi 'osjecajem' jer je osjecaj zamaskiran zeljom.
    Zato kod tebe ovo funkcionira, a kod nekog drugog ne.

    S time se rijetko tko radja, najcesce je rezultat toga da ti performanse treninga ovise o izboru/kolicini hrane pa onda svjesno biras pametnije.
    da da upravo tako zhamg, lijepo si me nadopunila upravo to.Ovakav moj sistem funkcionira kod mene upravo iz razloga koje si/sam.navela.
    Za redukciju se sasvim sigurno osjeti glad.

    ja sam recimo shvatila sasu (mozda pogresno) da ona uobicajeno i svjesno tako funkcionira s tim osjecajem gladi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.01.2017. at 21:53

  48. #598
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    I btw, jeste li znali da je prosjecna velicina zeluca zapremine cca 1l?
    A nikad ne bi trebao biti pun.
    Pa racunajte

  49. #599
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    pa to su samo dvije pive
    a di je hrana?
    Posljednje uređivanje od Ginger : 31.01.2017. at 21:56

  50. #600
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Slazem se u potpunosti sa Zhang!
    Ja ne poznam nikoga blizu i preko 40-te da bez imalo truda izgleda dobro i fit.
    Lili, ti jedes apsolutno zdravo ,uz intenzivni trening vec duze vrijeme tako da ti to ne izgleda tesko. Ali vjerujem da je mnogima takav zivot nezamisliv.
    I ne mislim da si stalno gladan ako pazis na kolicinu i vrstu hrane, na pocetku sigurno da je tesko i organizam trazi ali treba pojest manju kolicinu, stati prije onog osjecaja aposultne sitosti i nakon nekog vremena glad ce prestati. S vremenom se organizam navikne na manje kolicine i glad nije toliko intenzivna a i dovoljno je manji obrok da se zasitis. Kao sto Lili kaze.
    Ali bez jake volje, tesko je definitivno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •