Stranica 13 od 57 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #601
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Rekla sam da je bolje maznut dvije kuglice sladoleda , a ne pivu. Volumen je manji.
    A tek cokolada, ona je jos bolje koncentrirana.

  2. #602
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jedan od meni omiljenih citata (H. Miller: Rakova obratnica)
    "Život se sastoji od onoga što čovjek cijeloga dana misli. Ako je tako, onda moj život nije ništa drugo nego debelo crijevo. Ja ne samo da cijeloga dana mislim na hranu nego o njoj i sanjam nocu."

  3. #603
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Mozda bezveze lupam jer ne razmisljam cijeli dan a kamoli noci o hrani ali mozda bi takva osoba trebala pronaci neki drugi izvor srece i zadovoljstva koji ce je okupirati i zadovoljiti pa ce se smanjiti i ta preokupacija jelom.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 31.01.2017. at 22:02

  4. #604
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se u potpunosti sa Zhang!
    Ja ne poznam nikoga blizu i preko 40-te da bez imalo truda izgleda dobro i fit.
    Lili, ti jedes apsolutno zdravo ,uz intenzivni trening vec duze vrijeme tako da ti to ne izgleda tesko. Ali vjerujem da je mnogima takav zivot nezamisliv.
    I ne mislim da si stalno gladan ako pazis na kolicinu i vrstu hrane, na pocetku sigurno da je tesko i organizam trazi ali treba pojest manju kolicinu, stati prije onog osjecaja aposultne sitosti i nakon nekog vremena glad ce prestati. S vremenom se organizam navikne na manje kolicine i glad nije toliko intenzivna a i dovoljno je manji obrok da se zasitis. Kao sto Lili kaze.
    Ali bez jake volje, tesko je definitivno.
    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bezveze lupam jer ne razmisljam cijeli dan a kamoli i noci o hrani ali mozda bi takva osoba trebala pronaci neki drugi izvor srece i zadovoljstva koji ce je okupirati i zadovoljiti pa ce se smanjiti i ta preokupacija jelom.
    potpisujem ivana s na oba posta.
    X

  5. #605
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jedan od meni omiljenih citata (H. Miller: Rakova obratnica)
    "Život se sastoji od onoga što čovjek cijeloga dana misli. Ako je tako, onda moj život nije ništa drugo nego debelo crijevo. Ja ne samo da cijeloga dana mislim na hranu nego o njoj i sanjam nocu."
    Tako nekako.
    Kada si na reduciranoj prehrani ( a tip si koji voli hranu i misli o hrani) samo promjenis nacin razmisljanja pa mislis o hrani koju NECES pojesti.
    Mislim da bi jedini pravi zen i nacin bio da postoji formula u kojoj se postaje Trina, pa da jedes da prezivis i da uopce ne dozivljavas hranu .

  6. #606
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bezveze lupam jer ne razmisljam cijeli dan a kamoli noci o hrani ali mozda bi takva osoba trebala pronaci neki drugi izvor srece i zadovoljstva koji ce je okupirati i zadovoljiti pa ce se smanjiti i ta preokupacija jelom.
    Pa da , bacis se na vjezbanje . : komuna:

  7. #607
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ovaj je bio gladan zbog siromastva.

  8. #608
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa nitko pod "gladi" ne misli da ne jedeš 2 dana.
    ako si na reduciranom režimu prehrane (namjerno ne pišem riječ dijeta) onda JESI gladna ako pojedeš pola tanjura umjesto 2 koliko je tijelo naviklo primiti. i tu glad treba istrpit.
    i vjeruj mi, može se funkcionirati. vrlo lako
    pa nisam ni ja mislila da se ne jede dva dana
    ali ako ću raditi do kasno u noć, ići spavati oko jedan, dva, neću pojesti zadnji obrok u šest sati

  9. #609
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Vjezbanje je zapravo najjednostavniji izbor, i najucinkovitiji. A mozes se i ponovo zaljubit, kao sto rece jedna draga forumasica

  10. #610
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj je bio gladan zbog siromastva.
    Jelena, nisam citala. Vjerujem da na temi nema takvih slucajeva

  11. #611
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, treba tu još definirati i pojam gladi. Meni se čini da tako nešto u životu okusila nisam. NISAM i tu je točka. Glad u smislu "eh, dalo bi se nešto gricnuti" se ne računa. To nije prava glad. Bar ne za mene. Češće mi je poticaj za jelo navika i dosada nego potreba. Znate kako znam? Ako je dan popunjen, ne smeta me što gablec nije u 10.30 nego u13.15 ili ga se preskoči. Danas mi se to dogodilo. Pa ako sam mogla danas, mogla bih lako i inače bez međuobroka, bez grickalica...dalo bi se. Ne usudim se tvrditi da bi istog trena sve došlo na mjesto, aliiii ima prostora za poboljšanja.

    Ont. Nisam cijelu sezonu preskočila više od jednog treninga, ako i toliko, ali sutra če biti takva situacija. Možda uspijem uloviti nadoknadu...

  12. #612
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Vjezbanje je zapravo najjednostavniji izbor, i najucinkovitiji. A mozes se i ponovo zaljubit, kao sto rece jedna draga forumasica
    a i neocekivano ostati trudan

  13. #613
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Peterlin, ja se pocnem tresti i preznojavati, rusim se
    ne moram pojesti jako puno i jako kaloricno
    ali ne funkcioniram gladna

  14. #614
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Vjezbanje je zapravo najjednostavniji izbor, i najucinkovitiji. A mozes se i ponovo zaljubit, kao sto rece jedna draga forumasica
    Istina:
    -em gubiš kalorije
    -em si van kuće dalje od hladnjaka
    -em ti bude žao trud uložen u treniranje shebat glupostima koje ćeš ubacit u sebe

    a super tko se može i zaljubit pa izgubit apetit ko u mladosti, ja ne vjerujem više da je to kod mene moguće zato treniram

    ginger za trudnoću

    Bome ni ja ne funkcioniram gladna, padam u nesvijest i grizem zato uvijek imam nešto uz sebe ako se ide na duge sastanke i sl.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.01.2017. at 22:16

  15. #615
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Vjezbanje je zapravo najjednostavniji izbor, i najucinkovitiji. A mozes se i ponovo zaljubit, kao sto rece jedna draga forumasica
    Budem pitala muza sto misli o tome (sjecam se da je davno zaljubljenost kod mene bila ucinkovita redukcija).
    i on se zali da ima previse kila. Pa cemo razmotriti situaciju .

  16. #616
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ja se pocnem tresti i preznojavati, rusim se
    ne moram pojesti jako puno i jako kaloricno
    ali ne funkcioniram gladna
    točno ovako i kod mene
    najgore je što mi se počnu tresti ruke

  17. #617
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    a i neocekivano ostati trudan
    Išššš

    Mislim da nista od ljubavi. Ostajem na napolitankama.

  18. #618
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    A da ne ispadne da sam dosla nesto popovati, s takvim gustom bi pojela sad cokoladu, i to onu najgoru tipa Milka ili Dorina ali necu, em je nemam doma a i nisam mjesecima pa bi mi cisto bilo zao.

  19. #619
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Budem pitala muza sto misli o tome (sjecam se da je davno zaljubljenost kod mene bila ucinkovita redukcija).
    i on se zali da ima previse kila. Pa cemo razmotriti situaciju .
    opcija_ljubavnik možda izglednija?

  20. #620
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    A da ne ispadne da sam dosla nesto popovati, s takvim gustom bi pojela sad cokoladu, i to onu najgoru tipa Milka ili Dorina ali necu, em je nemam doma a i nisam mjesecima pa bi mi cisto bilo zao.
    Bravo ivana s !!!!
    ja neuobičajeno kasno maloprije pojela ostatke od djece: palenta s jogurtom i vrhnjem, al i dalje sam neka gladnjikava.

  21. #621
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    opcija_ljubavnik možda izglednija?
    Izglednija mozda, ali ne i prakticnija.
    Nije da mi treba jos komplikacija u zivotu.
    I vlastita djeca su mi dovoljna.

  22. #622
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa nisam ni ja mislila da se ne jede dva dana
    ali ako ću raditi do kasno u noć, ići spavati oko jedan, dva, neću pojesti zadnji obrok u šest sati
    pa pojedi u osam, devet. ali ne preobilan. i onaj u šest onda preskoči

    a i ako radiš do kasna, skuhaj si kavu i pijuckaj. uostalom, tko je vidio radit do tako kasnog nedoba

  23. #623
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Onda ti nema druge sirius nego na susjednu temu sto prije!

  24. #624
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Išššš

    Mislim da nista od ljubavi. Ostajem na napolitankama.
    sirius, nemas beda ako vjezbas doma
    ovo je samo za trcanje dokazano
    kad rodim, ostajem skakutati unutar svoja 4 zida, lol

  25. #625
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ja se pocnem tresti i preznojavati, rusim se
    ne moram pojesti jako puno i jako kaloricno
    ali ne funkcioniram gladna
    Samo ti jedi... Ja ne dijelim savjete. Svatko najbolje zna za sebe, a ja sam sigurna da bi se u mom slučaju dalo popraviti bmi.

  26. #626
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ti jedi... Ja ne dijelim savjete. Svatko najbolje zna za sebe, a ja sam sigurna da bi se u mom slučaju dalo popraviti bmi.
    pa moram jesti
    al nemam problema s kilama inace pa ne govorim o tome
    nego o tome da je glad pozeljna
    meni nikako nije
    ako ne rucam, a to moze biti i pileci file sa brokulom i zelenom salatom, ja cu se do vecere garantirano srusiti
    znaci, ne moram se najesti onako da ne mogu disati
    ali moram jesti i ne mogu i ne zelim biti gladna
    iako, netko bi mozda od mog obroka ostao gladan, a sasa bi se sigurno prenajela

  27. #627
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    pa nisam ni ja mislila da se ne jede dva dana
    ali ako ću raditi do kasno u noć, ići spavati oko jedan, dva, neću pojesti zadnji obrok u šest sati
    Meni je nakon nekog vremena i ovo postalo ok. Jedem oko 6-7, i gladna sam tek ujutro kad se probudim.
    I stvarno primijećujem i na sebi i na mužu da se lakše kile lijepe ako se navečer jede/gricka

  28. #628
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo nasla sam super nacin za mrsavljenje. Influenza A. U 36 sati mi fali nesto preko 2kg, a nit' povracam, nit' imam proljev, jedem relativno normalno i imam temperaturu do 37.5C.

  29. #629
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne lajkam.

  30. #630

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Prijavljujem - 2kg otkada pratim ovu temu.

    Topic djeluje motivirajuće.

    Reducirala sam kruh i jednostavne ugljikohidrate

  31. #631
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    -em ti bude žao trud uložen u treniranje shebat glupostima koje ćeš ubacit u sebe
    Moram se nadovezat na ovo jer ne pali kod svakoga
    Za ovo ipak treba volja! Ja vjezbam vec par godina i trenutno imam vise kila nego kad sam pocela vjezbat! Stres me dotukao.

  32. #632
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao i sita. Velikom vecinom je nosenje sa odredenim fizickim stanjem stav u nasoj glavi.

    Ja se slazem sa sasom i jos nekim curama, iznad odredjenih godina, dobar izgled je rezultat ulaganja i odricanja, rijetko tko ima takvu genetsku lutriju da se moze trpati bez da se udeblja. Moze u mladosti, ali kasnije je to poslijedica manje ili vise svjesne kontrole hrane i kretanja.

    Tko god ima problema sa viskom kilograma, trebao bi se u svojoj glavi pomiriti sa slijedecim cinjenicama:
    - potrebno je pratiti kalorijski unos iducih 5 godina
    - kome se 5god cini puno, treba pratiti 8 godina
    - prvih 3 mjeseca ne treba vjezbati po nikakvim programima, nego svaki dan hodati sat vremena, i to povrh svih onih hodanja koje inace cini
    - u tih tri mjeseca, trudit se da svaki dan prijedje vecu udaljenost
    - nakon 3 mjeseca moze se poceti razmisljati o nekim programima treninga
    - da ce biti trenutaka u danu, pa i dana kada ce pojesti losu hranu/previse i da to nije dozvola da se tako nastavi, nego da se kaze shit happens i vrati na tracnice

    E da, i BMI je kao mjerilo bezveze. Ono sluzi samo kao orijentir da li netko ima prekomjeru tezinu i svrstava nas u glupe tablice i prosjeke, ali ne govori nista o tjelesnoj kompoziciji i omjeru masnog i misicnog tkiva.

    Eto, to bi ugrubo bilo mojih 5 centi
    Potvrda boldanog, mada je ovo, većina vas vidjela.

    https://www.facebook.com/FitMessDiar...type=3&theater

  33. #633
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pokretacica topika je bila iskrena i napisala puno toga o cemu drugi sute.

    cinjenica je kad se pokrenes, pocnes vjezbati, pocnes i misliti malo o tome sto jedes. u ovo "moderno" doba svi mogu brojati kalorije. imas sat, fitness pal, pa brojac ovoga, brojac onoga.

    probelm je onima koji ne hodaju dovoljno, rade pod stresom i lagano im je ruka u nekoj zdjelici/vrecici/bilo cemu a da toga u konacnici nisu ni svjesni. pojesti vrecicu badema sigurno ne doprinosi zdravlju, a znamo da su bademi zdravi.
    doci do pozitivnog efekta je osvjestavanje onog sto nam treba i onog sto stavimo u sebe.
    no to smo vec vise puta napisali.
    Lili napisati da nemas nikakvih probelma u formi i izgledu u 40tim, a pretrcis tjedno xy kilometara, na posao se odvezes biciklom, jedes "laganu" hranu, je malo smijesno. evo bucka se iznenadila kad sam joj rekla da njenih 4 km setnje dnevno je malo. da to treba povecati. htjeli to mi priznati ili ne tijelo se mijenja, njihove potrebe se mijenjaju (ne uci se bezveze na nutricionizmu prehrana svih generacija posebno). E sad je na nama da se prilagodimo tome. da shvatimo da ne mozemo jesti kao teenageri. koji otvaranjem frizidera ostave u njemu pustos. ja da to narpavim jednom tjedno bili bi prestrasno.

    I nije lako samnjiti hranju, maknuti se iz zone ugode. nikako nije. ali jedini je nacin.

  34. #634
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Za ovo da ne poznajete nikoga iznad 40te da je mrsav bez truda. Ja poznajem i to su redom moje 3 tetke i mater. Mater se zdravo hrani preko 20god. Bez mesa, zitarice, mahunarke itd. Jedna tetka jede sve od jutra do navecer, dvije jedu normalno. Istina da su sve 4 mljeckave i nemaju kondiciju ali su mrsave. Beat that. Ja ne mogu kriviti niti genetiku

  35. #635
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja mislim da mi svi u zapadnim zemljama u prosjeku jedemo previše.

  36. #636
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Već sam ovo pisala na vježbačicama, pa ću opet ovdje. Kad sam se vratila sa porodiljskog, dan mi je izgledao ovako: ujutru uz kafu na poslu sam s kolegom usput znala pojesti čokoladu/štapiće ili nešto slično, u 10 je bio doručak, u 12 kafa uz koju se jelo opet kao uz jutarnju kafu, užina oko 14 ostaci od doručka, ručak kod kuće oko 17.30 pa do spavanja šta još stignem.
    Ispočetka, doručak je bio dvije kifle, sa namazima (maslac, sirni namaz, pekmez) i još nešto od narezaka. Poslije, jer nas je bilo puno, sa kifla smo prešli na hljeb, kao jefitnije. Nisam imala kontrolu koliko toga pojedem. Užina je bila sve ovo što sam pobrojala za doručak. Ručala kao da nisam ništa jela do tada. Do spavanja su bili uglavnom neki ostaci od male. Nerijetko, znali smo uzeti kolače, onako uz kafu.
    Za pola godine sam dobila oko 5 kg.

    Kad sam postala svjesna koliko jedem i koliko imam tih međuobroka, tad sam počela mršat. Naravno, počela sam i vježbati, te se više kretati (uglavnom s malom po parku). Od maja do oktobra sam smršala 10 kg.
    Meni je pomoglo što sam postala svjesna koliko jedem.

    I da Sani, jedemo puno.

  37. #637
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tako nekako.
    Kada si na reduciranoj prehrani ( a tip si koji voli hranu i misli o hrani) samo promjenis nacin razmisljanja pa mislis o hrani koju NECES pojesti.
    Mislim da bi jedini pravi zen i nacin bio da postoji formula u kojoj se postaje Trina, pa da jedes da prezivis i da uopce ne dozivljavas hranu .
    ja ne želim biti Trina.
    Hrana je gušt, a cigareta smrdi.

  38. #638
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    točno ovako i kod mene
    najgore je što mi se počnu tresti ruke
    cure - jeste kontrolirale šećer? Meni je nizak, pa isto znam imati takve simptome. I doktor me na to upozorio i savjetovao da uvijek u torbi imam dekstrozu. i u biti moram kesti često, i malo

  39. #639
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nano, ne moraš vrijeđati. osim toga, i cigareta je gušt, a i alkohol. i kao kod hrane, stvar je u količini da bi se moglo zvati gušt.
    trina sasvim sigurno nije vitka samo zato što puši.

  40. #640
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Koga je Nano uvrijedila, cigaretu?

  41. #641
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    baš sam htjela napisati, koga sam uvrijedila.

    Jednostavno me piknulo u oko - ne Trinina vitka linija i pisanje na temi, koliko pričanje o kontroli i zdravlju, osobe ovisne o cigareti, pa makar to bilo 5 cigareta dnevno

  42. #642
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo da ne poznajete nikoga iznad 40te da je mrsav bez truda. Ja poznajem i to su redom moje 3 tetke i mater. Mater se zdravo hrani preko 20god. Bez mesa, zitarice, mahunarke itd. Jedna tetka jede sve od jutra do navecer, dvije jedu normalno. Istina da su sve 4 mljeckave i nemaju kondiciju ali su mrsave. Beat that. Ja ne mogu kriviti niti genetiku
    Kris, ne radi se o tome samo da je netko mršav već da dobro izgleda sa 40 plus. Skinny fat izgleda često gore nego kad je netko, kako ono kalkulator reče, umjereno predebel. Mršavi geni su u velikoj većini slučajeva ogromna prednost, hebiga ti si izgleda u onoj manjini koja potvrđuje pravilo

  43. #643
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    naravno da ne cigaretu, gluposti. mislim da je jasno da je spominjanje trine u kontekstu smrđenja cigarete bezobzirno.
    ispričavam se ako sam samo ja tako doživjela i pretjerala s reakcijom.

  44. #644
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    AdioMare, nisam htjela uvrijediti Trinu. Ali osobno, cigareta mi smeta. Ne u kafiću, tamo znam da ću doći i biti u dimu, ali kada oko mene puše pa čak i na tramvajskoj stanici, mičem se od njih.
    Smeta mi, a mislim da svi manje više znate koliko su pušači neobzirni prema nepušačima.

    No tema nije pušenje.

    Iako stvarno mislim da ljudi koji puše ili npr piju nešto više od "normale" manje jedu.
    kaj ja znam . nisam baš vidjela debelog alkoholičara.

    tako da svi mi imamo neke male slabosti - hrana, cigareta, alkohol - s time da mi se čini da ovi kojima je to hrana ne ugrožavaju druge, nego samo sebe. A ostale dvije ovisnosti ugrožavaju i okolinu

  45. #645
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo moj svekar je debeli alkoholičar.
    mislim, možemo sad tu pričati i o pušenju, ali ne znam koliko pomaže onom tko ne puši, a ima problem s kilažom.

  46. #646
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne pomaže ni to d da se javi netko kome hrana nije gušt i objašnjava kako je jednostavno paziti što stavljaš u usta (od hrane, mislim)

  47. #647
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    možda. ali ako ćemo pravo, meni su neke mršavice s topica otvorile oči, a vidiš, bila sam uvjerena da sve oko toga znam.

  48. #648
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    cure - jeste kontrolirale šećer? Meni je nizak, pa isto znam imati takve simptome. I doktor me na to upozorio i savjetovao da uvijek u torbi imam dekstrozu. i u biti moram kesti često, i malo
    Nano, ja sam sad u trudnoci radila ogtt 2 puta
    na taste su mi vrijednosti od 4,8-5,1
    ali, sat i dva sata nakon glukoze su vrijednosti dosta niske
    zakljucak dr je bio da trebam, kao i ti, jesti cesto i malo
    a uh bi trebali biti slozeni

  49. #649
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ginger pa slozi ih u par redova, red kruha, red nutelle, red keksa, red linolade

  50. #650
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    spajka
    trenutno tako nekako i radim, haha
    ma sad jedem sve sto vidim, bas sam stalno gladna
    al sve u svoje vrijeme, jel...
    recimo, ja uvijek smrsavim za vrijeme ambrozije, jer izbacim neke stvari koje mi pogorsavaju simptome alergije
    gore navedeno ni ne ponjusim

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •