Stranica 14 od 57 PrviPrvi ... 4121314151624 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 651 do 700 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #651
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja nisam radila ogtt, a nalaz glukoze je normalan (oko 5)
    ali vjerujem da je kod mene isto kao kod Ginger, da glukoza pada nakon sat, dva
    osjećaj je vrlo neugodan i zadnja stvar na pameti tada su kile, pojedem nešto da se ne srušim

  2. #652
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    sta ste mi napravili od topica!!

  3. #653
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    objasnili ti da ne smijes jesti, trebas pusiti, malo popiti i puno setati
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.02.2017. at 09:30

  4. #654
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    da ne mislite što sam novoga saznala, evo, podijelit ću s vama.
    dakle, da je trpi i šuti - to sam znala. ono što me prosvijetlilo je: to tako mora biti!


    cijeli život tražim rješenje za sitog vuka i ovce na broju, ali nema toga.
    ja sam svoj odgovor našla!

  5. #655
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    objasnili ti da ne smijes jesti, trebas pusiti, malo popiti i puno setati

  6. #656
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    objasnili ti da ne smijes jesti, trebas pusiti, malo popiti i puno setati

    kratko i jasno

  7. #657
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    objasnili ti da ne smijes jesti, trebas pusiti, malo popiti i puno setati


    Ma daaaj, baš sam se trudila prenijeti svoje iskustvo .

  8. #658
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    bucka, sorry

    ja bih ti konkretno još preporučila da ujutro prije jela popiješ ovo (ako već ne piješ nešto slično):
    http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...---367390.html

    meni je fino, a čak da ti ne pomogne u mršavljenju, sigurno je dobro za zdravlje
    čak ne moraš staviti toliko limuna ako ne voliš kiselo
    Posljednje uređivanje od n.grace : 01.02.2017. at 09:36

  9. #659
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    bucka, sorry

    ja bih ti konkretno još preporučila da ujutro prije jela popiješ ovo (ako već ne piješ nešto slično):
    http://zadovoljna.dnevnik.hr/clanak/...---367390.html

    meni je fino, a čak da ti ne pomogne u mršavljenju, sigurno je dobro za zdravlje
    čak ne moraš staviti toliko limuna ako ne voliš kiselo
    ovo konzumiram svako jutro samo bez đumbira i manje limuna

  10. #660
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    probaj s đumbirom, ljutkasto je (meni je fino)
    jedno vrijeme sam pila redovito, mogla bih opet početi

  11. #661
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    spajka
    trenutno tako nekako i radim, haha
    ma sad jedem sve sto vidim, bas sam stalno gladna
    al sve u svoje vrijeme, jel...
    recimo, ja uvijek smrsavim za vrijeme ambrozije, jer izbacim neke stvari koje mi pogorsavaju simptome alergije
    gore navedeno ni ne ponjusim
    Jel možeš makar na pp malo detaljnije o ambroziji i prehrani.

  12. #662
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel možeš makar na pp malo detaljnije o ambroziji i prehrani.
    mogu ja.

    Ja sam jedan jedini put u životu bila na nečemu što se zove dijeta. Odnosno pokušala sam se hraniti po lchf- u . Glavni razlog za to mi je bio veliki trbuh i nemogućnost nošenje odjeće koju imam u ormaru.
    Nisam uspjela biti skroz na lchf-u jer sam ipak svako malo pojela kakvo tijesto, no ipak sam dosta pazila. Nisam baš smršavila, ali mi je trbuh bio manji. No ono kaj se isto dogodilo, da je to sezona kada su mi simptomi alergije na ambroziju bili minimali,.
    najmanji ikad.

    No ni bolja liniji ni manji simptomi ambrozije nisu me ohrabrili da i dalje budem na lchf-u. Jednostavno - ovisna sam o tijestu i jako jako sam patila. Ti lchfovi kruhići, nisu mi bili ono kaj ja volim, a i previše vremena sam gubila na pripremu hrane

  13. #663
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel možeš makar na pp malo detaljnije o ambroziji i prehrani.
    da ne ljutimo vise bucku saljem pp
    al otprilike ovako kako je Nano napisala

  14. #664
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    spajka je u elementu

    Ginger i n. grace ja vas razumijem
    ako ne pojedem hvata me treskavica, crnilo pred očima i posvemašnje ludilo
    nerovoza strašna, kad pojedem, drugi čovjek
    i meni je glukoza u granicama normale

    Nano u pravi si, lchf je odličan za ispuhivanje trbuha
    tijesto i ja volim ali ne mogu ga jesti
    loše mi je nakon njega, trbuh težak poput kamenja, umor i pospanost

    za lchf ti zapravo ne treba previše vremena, barem meni ni
    npr. vikendom ustajem rano i do 9 ispečem jedan kruh za preko tjedna koji jedem samo za doruča, šnitu-dvije
    do sljedećeg vikenda taman bude dovoljno
    ispečem i po dvije ture pogačica koje čuvam u frizu pa to koristim za marendu na poslu ili umjesto kruha uz neka jela (npr. dželadiju koju ne mogu solo)

    kad spremam ručak, svojima stavim krumpir/tjesteninu/pire itd., a sebi npr. napravim pire od mrkve/celera/korabe iz juhe
    ili njima pečem krumpir u pećnici, sebi batat/ljubičasti luk/komorač/patlidžan ...
    njima kuham špagete bolonjez, sebi umjesto tijesta tikvicu/patlidžan/tikvu/svježi kupus izrendano, pa na maslinovom u woku 3-4 min.
    i tako, stvarno se brzo ufuraš, nije to neki poseban trud koji iziskuje dodatne sate i sate za štednjakom...

  15. #665
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da ne mislite što sam novoga saznala, evo, podijelit ću s vama.
    dakle, da je trpi i šuti - to sam znala. ono što me prosvijetlilo je: to tako mora biti!


    cijeli život tražim rješenje za sitog vuka i ovce na broju, ali nema toga.
    ja sam svoj odgovor našla!
    E, tako je. Najlakše je kad hranu shvatiš kao potrebu, kao gorivo za tijelo, a ne kao izvor hedonizma. Mi smo u ovom svom obilju stvarno
    počeli ogromno težište stavljati na hranu..

  16. #666
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    bucka sorry ako te ljutimo
    ponese nas, svako svoje iskustvo, svoj primjer, svoja razmišljanja pa ode voz...

    spajalica je spomenula da 4 km nije zapravo dovoljno
    slažem se
    tu se potroši vrlo malo kalorija
    imam sat pa znam da kad s evratim iz šetnje pomislim kako sam pala s nogu, koliko muvinga, sva zadovoljna
    a ono ni 400 kalorija ne potrošim
    za veće gubljenje kalorija ništa bez jače, kontinuirane aktivnosti
    plus korekcija prehrane
    ima vježbača koji su turbo aktivni a nisu šlank, dapače
    samo su učvršćeni
    baš gledam jučer jedan video, cura je prilično obla, a skače ko čigra i sva je mišićava, ostala sam impresionirana

  17. #667
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sebi radim povrce uz saft, jer jednostavno ne volim tjesteninu koju ostatak obitelji obozava. Nisam ni znala da je to lchf princip.

    Bas me zanima kolika kolicina i vrsta hrane je dovoljna da se zasitite. Kome se da pisati. Nekako mi se cini da to "jedem poput pticice" i "prezderavam se" ima jako rastezljive granice.
    Meni je dorucak od dvije snite moulino bianko toasta i jedne, tanko rezane snite tilzita dovoljno do podna. Popijem i 1,5 dl nesa, ali u 1,5 dl vruce vode, jednu ravnu kavsku zlicicu secera i mlijeka u kolicini jedne zlicice, toliko da oboji vodu.

  18. #668
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Potvrda boldanog, mada je ovo, većina vas vidjela.

    https://www.facebook.com/FitMessDiar...type=3&theater
    Cura ne samo da na zadnjoj slici ima VIŠE kila, već izgleda onako kako većina vas želi izgledati (barem ako sudimo po fotkama koje mi šaljete).
    offtopik, šta ti se mora desiti da ti uopće padne na pamet takva želja, i kakva je to stranica koja okuplja žene koje imaju takve sulude želje?

  19. #669
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    ja sada potpisujem da bi u 37 rađe bila u formi i jača nego mršavica kakva sam nekad bila.
    Meni osobno lchf i pripremem jela nisu problem, problem mi je odoljeti tanjuru tjestenine ili rižotu.
    No i tu se može doskočiti, monti, rezultati odlični samo kombiniranje. Recimo porcija tijesta sa povrtnim umakom i zdjela salate . Slično je nešto i sa krono prehranom.
    Ja moram na lchf ako mislim skinuti, a bilo bi idealno da onda ostatak života se hrani po tom nekom montiju...samo
    Nego spominjale ste figurelu i slično. Moja kuma nikako nije mogla sama natjerati se na nekakve regulacije prehrane, vježbanje ali slučajno je naletjela na ekipu iz herbalife. Poanta je da kupuješ neke njihove praškove, imaš nutricionistu, organizirano vježbanje.
    Njoj je pomoglo, ona vjeruje da su joj baš ti napitci pomogli i da je to važnije od totalnog preokreta s hranom i baš intenzivnog vježbanja. No dobro. U međuvremenu je ponovo ostala trudna, rodila, dojila i je malo punija ali ne onako. Nisam ju sada pitala dali pije praškove ali ostale su joj zdrave navike.

  20. #670
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, Kosjenka, herbalife
    nemoj to, pls

  21. #671
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    offtopik, šta ti se mora desiti da ti uopće padne na pamet takva želja, i kakva je to stranica koja okuplja žene koje imaju takve sulude želje?
    Pa pobogu cvijeto, fitness stranica !

    Ja bih voljela imati više mišića .

  22. #672
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kod mene varira ovisno o pms-u, umoru, nervozi, sezoni
    puno je faktora u igri

    neki prosjek je sljedeći:

    kava velika s mlijekom, šalica 2 dl, mlijeka 0,5

    D: 3 dl kefira, 1-2 šnite kruha od badema/sezama/lana/banana/brusnica, kako kad ili banana palačinka (2 jaja i banana na masnoći)
    to je oko 6:30-7:00

    UŽINA: kava i sendvić od dvije (veličine šake ali tanke) lchf pogačice sa šunkom/pršutom/svježim ili dimjlenim sirom, nekim home made namazom, list- dva salate ili premotana slana palačinka (2 jaja i šunka, špek, pršut)
    to je oko 10:00
    R: meso/riba/povrće prilog, dinstano, pečeno, kuhano, sirovo kako kad ili varivo
    kad je meso onda 1 šnicla npr., kad su kobasice 2-3, ako je varivo obično 2 tanjura, riba npr. 1 orada srednja
    jedem iz velikih tanjura i nekako su uvijek napunjeni podosta, recimo 2-3 skupljene šake
    juhe pojedem pun tanjur a ponekad još jednu zaimaču pride ( bistre, mesne, krem, povrtne)
    zdjelica salate
    bez kruha
    MO: jabuka, home made krekeri (badem, sezam, bućine sjemenke) e tu se loše kontorliram, slani su i hrskavi oko 100 gr min. pojedem
    ili šaka badema plus 4-5 datulja
    ako je ručak bio (pre) obilan (ponekad znam baš pretjerati, jedem ko bauštelac) onda večeru preskačem, popijem čaj oko 18:00 i neku voćku
    V: donedavno sam pretjerivala, oko 20:00 bi bilo:
    domaća kobasica, slanina, vrhnje, tuna namaz/ tost sendvić šunka/sir sa lchf pogačicom
    pod zadnje sam srezala takav režim pa je često preskočim i nisam gladna
    bila sam malo u krevetu ko na ražnju ali ta me kriza prošla

    e ako trčim popodne, obavezno večeram, to me izgladni do padanaj u nesvijest

    zna uletiti i koja zdjelica čipsa navečer uz seriju ili fina bombonjera (to mi je apsolutni neodoljivo pa ih nemam u kući zadnje vrijeme)
    zadnja 2 tjedna negdje nema ni toga

    eto
    mislim da je to dosta unosa
    i da imam prostora za srezati porcije
    zasada nemam vidljive posljedice ali nakon 40-te mislim da ću morati malo stegnuti remen

  23. #673
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Kosjenka ti si i bila na lchf-u ako se sjećam?

    nisam nikad bila na dijetama pa ne znam ništa o tome
    ali za lchf mogu potvrditi da si sit i najeden a kg idu dolje
    još ako si na nekom strožijem, na kakvom sam bila zbog zdravstvenih razloga (0 šećera) samo se topiš

    nisam pristalica praškova nikakvih
    Posljednje uređivanje od flopica : 01.02.2017. at 10:56

  24. #674
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mitovski kad pušiš i ovisan si, onda ti ta cigareta doslovno dođe kao nasušna potreba
    istina da hranu MORAŠ unositi jer ćeš u protivnom umrijeti a nikotin i ostali šit ne moraš
    ali pušač ne razmišlja na takav način, on hoće dim jer je ovisan i možeš ga frigati

    ovisnost je ovisnost
    Međutim, kod hrane je razlika u tome što se jesti mora. U tome je dodatni izazov.
    Liječeni alkoholičari ne popiju pivo u društvu, niti jednom mjesečno, a kamoli nekoliko puta dnevno. Ako se liječiš o ovisnosti o kocki, ne zaigraš rekreativno nekoliko puta na dan.

    Inače, mislim da je dobro pratiti navike ljudi koji dobro održavaju težinu. Lako je moguće da ne razumiju svi, ili ne razumiju u potpunosti, probleme osobe koja se bori s prekomjernom težinom, ali svejedno, vjerojatno se iz uspješnih modela drugih može nešto primijeniti i na vlastiti život.

  25. #675
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    slažem se vertex
    kod hrane je još taj dodatni otežavajući element u pitanju
    ne možeš reći neću više nikad jesti jer jesti se mora
    samo pokušavam objasniti da je teško ovisiti o bilo čemu, a ponekad ne znaš prekinuti s lošom navikom
    i oni koji s eprejedaju znaju da bi u određenom trenutku morali stati jer više nije u pitanju održavanje egzistencije nego ulazak u komfort zonu
    tu cigaretu naravno da ne moraš zapaliti da bi ostao na životu ali nekako ti se nađe u prstima jer imaš osjećaj (lažan) da ti je prijeka potreba

  26. #676
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    NanoiBeba, nadam se da se sad osjećaš bolje i lakše, nakon što si se dobro isprdala samnom. Vidim da si strašno osjetljiva na ovu temu, pa ću ti što obzirnije pokušati objasniti. Ja nemam problema s viškom kila, imam s manjkom. Znači, kako ti imaš problema s prevelikom željom za hranom, ja imam s nedostatkom te iste želje. Da sam se upustila, nakon četiri poroda i po 20 kila dobivenih u svakoj trudnoći, sad bi izgledala kao jedna tanka hrpa viška kože, labava i mršava. A budući da se želim osjećati dobro u svom tijelu, morala sam itekako paziti kako jedem, kako živim, kakav mi je stil života. Kao što ti možeš prestati paziti što i koliko jedeš i natući još sto kila, tako sam ja mogla prestati paziti što i koliko jedem i imati 40 kila, pustiti da mi koža s trbuha visi do koljena, da mi guzica izgleda ko pasje uši i da imam kondicije ko moja pokojna baba pred smrt. Nisam to htjela pa sam počela paziti da imam više obroka, da se ne pretrpavam smećem i da se krećem toliko intenzivno da se učvrstim jednako kao da vježbam ili idem u teretanu, da bi se definirala. Znači ista stvar kao kod tebe, samo u obrnutom pravcu i samokontrola i strog režim je i umom slučaju jednako važna. Cigarete su nevažne u mom slučaju, budući da meni NE treba ništa da mi smanji apetit. Moji postovi nisu bili zlonamjerni nego dobronamjerni jer moji mršavi geni, kako ih vi zovete, meni ne znače previše ako mi je moja mršavost problem.

  27. #677
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    flopice, slažemo se...

  28. #678
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    bucka, nesto kostruktivno... evo nasla sam i na engleskom: https://de.metabolic-balance.com/Ern...t/Das-Original to nije nikakva dijeta, nego se svakom pojedinacno prema metabolizmu (vrlo detaljne pretrage krvi i slicno) odreduju namirnice koje tijelo odlicno ili manje odlicno podnosi. ne znam da li to ima u hrvatskoj, u njemackoj i austriji ima dosta lijecnika koji su se obucili n atom polju.
    Posljednje uređivanje od seni : 01.02.2017. at 11:22

  29. #679
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Joj Trina, ja živim s pušačem. I zato si mi na zubu. Dok on puši, ja jedem. Ono kaj se ne razumijemo je da svatko od nas ima neku ovisnost. Barem malu. I zato je to tako teško pisati i generalizirati. Ali sigurno da stoji ono ak pušiš i piješ, manje jedeš. valjda se shvatili da je on mršav, a mene ima

    tak meni MM stalno doma govori - opet jedeš. A on lijepo zapalia i obavi svoj gušt, tak da je meni možda žao kaj nisam pušač - možda bi mi trbuh bio manji.

    Moja kilaža je još u granici normale za moje godine, ali voljela bih imati manje. Poanta je da od tempa kojim živimo, svi imamo neki ispušni ventil, a na ovoj temi nam je to uglavnom hrana.

    A sada se vraćam na temu. Jedna moja prijateljica je silom htjela smršaviti i počela je paziti kaj jede, ali kile nisu išle dole. Valjda godine, kaj ja znam. I onda je ona isto pribjegla nekakvoj kemiji - pojma nemam, možda baš herbalife. I tek tada je uspjela skinuti kile. Jednostavno bez tok nekog dodaka nije iššlo. I sada održava težinu bez problema ali isto veli da su joj usta više zatvorena, neg otvorena, odnosno da je stalno pomalo gladna, i da ne jede sve kaj i koliko bi htjela

  30. #680
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    joj, Kosjenka, herbalife
    nemoj to, pls
    Kažem da je njoj pomoglo da se u glavi presloži, mada ona vjeruje u prašakove.
    Znala sam biti sarkastična i reći jeje, od praška a ne zato što si jela posni sir s kuhanim jajetom i ručala salate s lešo mesom umjesto pohanog s krumpirima i bureka.

  31. #681
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    gledano na navike zadnja 2 mjeseca ja živim s čovjekom koji će svaki dan popiti jedan espreso u kafiću i uz njega će zapaliti samo jedan marlboro i to ako ga ima - ne mora mu biti.
    znači kutiju ima po 2-3 tjedna.
    vikendom će popiti samo 1 dl dobrog vina.
    krafnu neće ni probati ako ih pečem kasnim popodnevnim satima kada on više ne jede. inače, kolač će pojesti samo jedan, ali jednom do dva puta tjedno. da ih ima svaki dan on ih neće jesti svaki dan, neka ima.
    moja nano, ne da sam luda od njega, nego bih ga mogla ubiti!
    posebno kad mi kaže da ja samo moram tako ili onako. a šta da mu kažem kad je tako? jedini argument koji imam je da nije lako.

  32. #682
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kad čujem Herbalife ili tako te neke praškove, digne mi se kosa na glavi.

    Meni LCHF savršeno odgovara kad ga se držim baš strogo. Odlično se osjećam. Probava savršena, nisam umorna, ten savršen, nema candide, nema težine u trbuhu, nisam gladna, jer ako mi se i dogodi da sam gladna u 22h pojedem nešto po lchf-u i ne udebljam se.

    Tek kad sam prešla na LCHF shvatila sam koliko mi smetaju UH, pšenica i gluten. Strašno mi teško padne kad nešto takvo pojedem. Osjećaj strahovite težine u trbuhu, želudac me boli, umor veliki.

    Nikada nisam jela velike količine hrane. Svekrva me jednom pitala dali mi ne paše njena hrana kad tako malo jedem. Prijateljice su se uvijek čudile količini hrane. Npr. u restorane ne volim ići jer nikada ne mogu pojesti cijelo glavno jelo, pojedem eventualno pola. I nikada ne jedem predjelo niti desert. Nikada se ne prejedam.
    Međutim šalica riže, krumpira ili tjestenine meni valjda ili usporava metabolizam ili šta već da mi se kile nalijepe. Moram se pomiriti s tim da moram jesti puno manje hrane i drugačiju hranu. Jednostavno smo različiti.

  33. #683
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    mitovski sve to i imam puno više energije.
    Ne bi bio problem da povremeno pojedem i nešto drugo, recimo integralni rižoto s povrćem i puno salate pa čak i parmezana unutra da ima, ali samo da se ja znam zaustaviti na toj jednoj maloj porciji.

  34. #684
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    seni ne govorim njemački, ali to je bit će test intolerancije na namirnice?
    kod nas je to oko 3000 kuna, ne znam kakva je situacija sada, ali znam osobu koja je nadobudno otišla na taj test, a rezultat joj pokazao da je intolerantna na agrume i kavu. koje rijetko konzumira i bez kojih može.
    da si uštedim te 3000 i više kuna, ja sam svojevremeno apsolutno izbacila iz prehrane ove najčešće krivce za intoleranciju: pšenične i mliječne proizvode i to na 3, 4 mjeseca.
    zaključila sam da ipak nisam intolerantna bar što se njih tiče jer se nisam osjećala ništa bolje niti ispuhanije nego kad bih uzimala "složene" UH povremeno ili svježi sir/kefir povremeno.

    vidjela sam i da je na skidajkile bio popust 40% na program mršavljenja ali ne želim to plaćati jer osnovne principe pravilne prehrane znam, kada hoću-mogu, za trčanje široka mi cesta :D, imam i gizdavog kettlera u spavaćoj sobi - ko novi, tako da je kod mene sve stvar samo dosljednosti i ustrajnosti.
    ono što me zaista koči je usporen metabolizam slijedom nekih ajmoreć godina, perimenopauza koja me svojski šora i tijelo izmučeno raznim redukcijama koje više od pola života nije u komfort zoni, a zabadava.

  35. #685
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    gledano na navike zadnja 2 mjeseca ja živim s čovjekom koji će svaki dan popiti jedan espreso u kafiću i uz njega će zapaliti samo jedan marlboro i to ako ga ima - ne mora mu biti.
    AM, iz tvog posta sam pomislila da imaš novog muža zadnja dva mjeseca
    inače, svaka čast na karakteru!

  36. #686
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma pizdarije su to sa cigaretom i mrsavoscu. Mit koji se odrzao jos od manekenki/glumica sa pljugom u ustima dok je reklamiranje istih jos bilo dozvoljeno.
    Citam i mislim si da li sam bas takav baksuz buduci da sam bila blizu 100kg dok sam bila pusac a jos me niti genetika nije nagradila nego ispadnem jedino zaobljeno zensko u familiji.Djeca mi imaju predivnu liniju, bar na njih nije preslo ali itekako lijepo i kvalitetno jedu i stalno napominjem koliko je vazno da imaju kontrolu na onime sto jedu, pogotovo sinu koji pohara fridz pa vec nekolilo godina a sada je tinedjer. Tupim mu da ce u 30tim biti ogroman ako misli lezati i jesti.
    Nekada sam mislila da imam teske kosti dok nisam skuzila da su mi bokovi u sirini kao i kod sina pa je otpala i ta ideja.

  37. #687
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    http://www.metabolic-balance.com/us/the-program.aspx evo engleska varijanta. http://www.metabolic-balance.com/us/the-program.aspx adio mare na znam bas puno o tome, ali bilo je puno u medijima, zvuci vrlo suvislo, nije nikakva xy dijeta, te je navodno vrlo ucinkovita. neki su je radili ne zbog mrsavljenja, nego zbog poboljsanja zdravlja. apoanta je da se svakome pristupa individualno.

  38. #688
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ma pizdarije su to sa cigaretom i mrsavoscu. Mit koji se odrzao jos od manekenki/glumica sa pljugom u ustima dok je reklamiranje istih jos bilo dozvoljeno.
    Citam i mislim si da li sam bas takav baksuz buduci da sam bila blizu 100kg dok sam bila pusac a jos me niti genetika nije nagradila nego ispadnem jedino zaobljeno zensko u familiji.Djeca mi imaju predivnu liniju, bar na njih nije preslo ali itekako lijepo i kvalitetno jedu i stalno napominjem koliko je vazno da imaju kontrolu na onime sto jedu, pogotovo sinu koji pohara fridz pa vec nekolilo godina a sada je tinedjer. Tupim mu da ce u 30tim biti ogroman ako misli lezati i jesti.
    Nekada sam mislila da imam teske kosti dok nisam skuzila da su mi bokovi u sirini kao i kod sina pa je otpala i ta ideja.
    Ma to ti je selektivno čitanje pa se onda izvlači ono što kome odgovara. MM puši tri put više od mene, ima skoro sto kila i sad već problem s kilažom. Nema to veze s ničim takvim. Moja kilaža se nije mijenjala dok nisam pušila.

  39. #689
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ne neg ovi kaj puno jedu i puše imaju dve ovisnosti, a svi ostali samo jednu ono il jedeš ili dimiš, .... il piješ alkohol

  40. #690
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a ne znam, meni se čini da bih se udebljala bar 15 kg da prestanem pušiti
    svi koje znam su se udebljali, ama baš svi.
    naravno da je sve u glavi, al hbg, ovako me nakon ručka još nešto čeka pa mi lakše prestat jest

  41. #691
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Cvijeto, problem je u prestajanju pušenja.
    Većina kada prestaje pušiti natuče još koju kilicu.

  42. #692
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    svi koje znam su se udebljali, ama baš svi.
    Evo moja dobra prijateljica nije. Dugogodišnji je strastveni pušač bila, sad ne puši već nekoliko mjeseci i nije dobila ni grama. Mislim čak da je i smršavila.

  43. #693
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    U godinu i nesto od kada ne pusim, pala sam do sada 14kg

  44. #694
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Znaci, treba pocet, pa prestat.
    Uspjeh gubitka kilograma je zagarantiran

  45. #695
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ne neg ovi kaj puno jedu i puše imaju dve ovisnosti, a svi ostali samo jednu ono il jedeš ili dimiš, .... il piješ alkohol
    Što ti meni sad hoćeš reći? Da su svi debeli ljudi samo ovisnici? Kao što sam ja smrdljiva ovisna o duvanu? Pa ti želiš smršaviti, ja ne želim prestati pušiti. Kad sam ja prestala pušiti zbog trudnoće, imala sam dobar razlog i prestala sam pušiti. Imaš li ti dobar razlog za smanjiti hranu? Ne ide ti u korist ovo tvoje forsiranje ovisnosti o hrani. Ili imaš motivaciju ili je nemaš.

  46. #696
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci, treba pocet, pa prestat.
    Uspjeh gubitka kilograma je zagarantiran
    Trebaš prestati pričati o nečemu što nije tvoj problem a skoncentrirati se na svoj.

  47. #697
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ajme kaj si ti nabrijana.
    A sve samo zato kaj sam napisala da cigareta smrdi

  48. #698
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Trebaš prestati pričati o nečemu što nije tvoj problem a skoncentrirati se na svoj.
    X

    kada krenemo rasprava o kilama imam dio ekipe koji uvijek nešto, te ako si doma blago tebi doma si pa si možeš kuhat kako želiš, stigneš ovo ono, ako radiš e onda blago tebi nema pristupa hrani ja sam doma tik do špajze pa svako malo zavirim, pa ovo ili ono.
    Nismo svi isti nemam svi iste navike, no dok sam bila u ajmo reći u formi vječito je ekipa meni brojala da em imam brz metabolizam, em da imam vremena jer radim od doma, em da nemam toliko djece..ma mislim svašta nešto. e sad kad sam se udebljala sad valjda imam i posao i djecu i kuću, a istina je da sam se samo ulijenila i da ne pazim što jedem, moje vrijeme nema veze s time, samo je bitno kako ću ja sebi posložiti prioritete.

  49. #699
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kosjenka ima tu istine
    meni uvijek tako
    ako čitam, ako trčim, ako vježbam, ako gledam film, ako raskuhavam..
    uvijek to zato što imam višak vremena
    a ni slučajno zato što ustajem prije 6 i što sam prilično organizirana

    tko hoće nađe način
    tko neće nađe izgovor

    znam po sebi, kad nešto ne bih iz kojekavih razloga, smislim nevjerojatne izgovore
    sam sebi lažeš...

  50. #700
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za pad secera i slicno, meni je davno preporucen (endokrinolog) sir, neki masniji, tipa ementalera. Ne cokoladice i slicni jednostavni UH.


    Sve se na topicu svodi na to da se javljaju pogresne interesne strane, a mene nitko ne cuje (ili sam opako tasta pa previse ocekujem ). Mozda ako napisem brojeve, ispadne sve jasnije. Neka tamo davna tezina koju znam, a nije mi bila najvisa, iznosila je 135 kg (stotridesetipet). Na ovoj slici sam u suknji iz 2007, koju sam nosila nesto prije nego sam dostikla maksimum obujma. Fotkano je 2012, dva mjeseca prije nego sto sam ostala trudna s prvim djetetom. Sad imam 15-16 kila manje nego sad i stanem u ovu suknju, vjerojatno, dvaput. (Prije jedno dva ljeta smo u njoj, u isto vrijeme, bile moja (vitka) sestra i ja, bez ikakvih problema.) Sad imam vece sise nego na toj slici, snaslo me dojenje od preko cetiri godine pa eto, i skroz nepostojecu guzicu, sto je nasljedno. Imam tonu viska koze, ali ok, to se da pospremiti u dobru robu.

    BMI mi je 32, ali udio masnog tkiva nije u tom rangu (na srecu sam jako misicava) pa se nitko ne zabrinjava. Zelim skinuti jos oko 15 kg i nadam se da cu to odraditi u sljedecih godinu, godinu i pol. U ovom trenutku jednostavno nisam spremna na dodatno odricanje. Odrzavam bez problema. Dobila sam nesto kila u obje trudnoce, ali i bez problema dosla na predtrudnicku. Nakon prvog djeteta sam, bez puno muke, izgubila dodatnih 10, sad nisam nista dodatno.

    Naradila sam se svakako. Promjena zivotnog stila i prehrane nije bila lagana jer, iako sam mislila da sam super ok, nisam bila. Jela sam stostruko previse i kretala se pedesetorustroko premalo, iako sam i u vrijeme najvise tezine hodala svaki dan, barem dva puta, od Kvatrica do Glavnog Kolodvora, plus jos svuda. Nisam bila ni na kakvoj 'dijeti', nekad davno sam uzimala neku glupost koja nije bila stetna, bila je cijenovno prihvatljiva i mislim da mi je djelovala povoljno kao placebo (to je bilo pradavno, 2008.) Prije prvog djeteta sam oko 2.5 mjeseca intenzivno provodila 45-60 minuta dnevno na orbitreku i skinula 13.5 kila u tom periodu. I sad bih tako, ali nisam se uspjela vremenski organizirati, uz posao, dvoje male djece i brdo okolnosti oko muza i slicno. Bit ce bolje.

    Koristila sam MyFitnessPal (dostupno je bilo kome, bilo gdje, a i besplatno je) jer sam nekako covjek od brojeva, ponekad, pa mi je bilo super znati u kojem trenutku moram reci dosta - to ono kad bi guzica htjela jos, a brojke kazu da ne smijem. Kad krenem ponovno u zrvanj, opet cu vjerojatno tako. Na kraju krajeva, mrsavljenje stvarno jest matematika, moras potrositi vise nego sto si unio. U cijeloj racunici je bitno znati sve ostale varijable, a to se razlikuje od covjeka do covjeka (i moze se prokuziti).

    I da, evidentno je da sam od ovisnika o hrani i mahnitog zderaca dosla do posve razumne, izlijecene osobe. Krvav put, ali moze se. Sad kad zderem, znam da zderem i to mi je ok. Vrlo rijetko se dogadja i uvijek je svjesna odluka, iz ovog ili onog razloga.


    ('oce li me vise netko primijetiti, dapasmater? )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •