Stranica 26 od 57 PrviPrvi ... 16242526272836 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,251 do 1,300 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #1251
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba jesti manje količine svaka 3 sata. Eh, sad - što je manja količina, to je individualna stvari.

    Imaš onu knjigu o zoni - https://www.superknjizara.hr/?page=k...id_knjiga=3180, jer to je program koji nije dijeta nego način života. Bitno: treba se svaka 3 sata jesti određena količina (prema tjelesnoj masi ili mjeriš svojim šakama) bez odstupanja, kako bi se zadržala stabilna razina inzulina.

    Evo jednog članka, da ne morate čitati cijelu knjigu, a da steknete dojam o čemu je riječ. Zvuči suvislo: http://ordinacija.vecernji.hr/zdravi...e/zona-dijeta/

    Meni je svaka 3 sata super pomoglo, s tim da sam vodila računa da su UH (ograničene količine) ujutro, a proteini popodne. Povrće sam jela neograničeno cijeli dan.

    Ovu knjigu sam davno čitala, nisam nikad probala tu metodu, ali moja prijateljica je godinama na toj metodi i jako je zadovoljna.

  2. #1252
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    svaka djieta koja drži do sebe prvo naglasi da oni nisu dijeta nego način života

  3. #1253
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mislim da je poanta u održivosti
    koliko je koji "način života" dugoročno održiv

  4. #1254
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mojca, moj savjet je da pojednostavis stvari.
    Hajdemo korak po korak.
    Moj plan za tebe bi bio ovakav:
    1. Nutricionista ( imam jednu sa preporukama na tvom djelu grada) neka ti ona izmjeri sve omjere u tjelu sastavi jelovnik obzirom na stil zivota i prehrane. To nije preskupo, ne oduzima puno vremena ( pacenja su jednom mjesecno) , a rezultati ce na vagi i razini energije biti vidljivi brzo. Uz to povecati kolicinu hodanja svaki dan.
    2. Nakon nekog vremena , kad se ufuras u nove navike , individualni trenizi.
    Nadi trenera ili trenericu ( kineziologa) u najblizoj teretani do koje mozes pjesice, a izgleda ti ok. Nadi nekoga tko zna posao , s kim.ce ti biti ugodno i koga ces moci ubaciti u raspored.

    I korak 3. najtezi. Nastavis drviti po jedan i dva .

  5. #1255
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mojca, moj savjet je da pojednostavis stvari.
    Hajdemo korak po korak.
    Moj plan za tebe bi bio ovakav:
    1. Nutricionista ( imam jednu sa preporukama na tvom djelu grada) neka ti ona izmjeri sve omjere u tjelu sastavi jelovnik obzirom na stil zivota i prehrane. To nije preskupo, ne oduzima puno vremena ( pacenja su jednom mjesecno) , a rezultati ce na vagi i razini energije biti vidljivi brzo. Uz to povecati kolicinu hodanja svaki dan.
    2. Nakon nekog vremena , kad se ufuras u nove navike , individualni trenizi.
    Nadi trenera ili trenericu ( kineziologa) u najblizoj teretani do koje mozes pjesice, a izgleda ti ok. Nadi nekoga tko zna posao , s kim.ce ti biti ugodno i koga ces moci ubaciti u raspored.

    I korak 3. najtezi. Nastavis drviti po jedan i dva .

    Sve ja to znam. U teoriji, praksa me muči.

    Sestrična mi je nutricionistica, nije u Zagrebu, ali je "phone call away". Njezin program koji sam ranije slijedila (a koji je zapravo promjena životnih navika), se pokazao uspješan (kažem, 10 kg u 3,5 mj), kad sam ga napustila trebalo mi je preko 12 mj da vratim te kile. Zašto sam ga napustila, to je već drugi par cipela.

    Evo za trenera/trenericu se raspitujem... nebrojeno puta sam rekla da se ja ne mogu obavezati na neki termin, kad nikad ne znam kad će MD biti doma ili neće. To smo apsolvirali na onoj drugoj temi... i to je nešto što moram naučiti.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 17.01.2019. at 13:20

  6. #1256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a da termin staviš u vrijeme kad mala ide na nešto, pa dve muhe odjednom

  7. #1257
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sve ja to znam. U teoriji, praksa me muči.

    Sestrična mi je nutricionistica, nije u Zagrebu, ali je "phone call away". Njezin program koji sam ranije slijedila (a koji je zapravo promjena životnih navika), se pokazao uspješan (kažem, 10 kg u 3,5 mj), kad sam ga napustila trebalo mi je preko 12 mj da vratim te kile. Zašto sam ga napustila, to je već drugi par cipela.

    Evo za trenera/trenericu se raspitujem... nebrojeno puta sam rekla da se ja ne mogu obavezati na neki termin, kad nikad ne znam kad će MD biti doma ili neće. To smo apsolvirali na onoj drugoj temi... i to je nešto što moram naučiti.
    Gledaj, da ti je vazno ( i da si sebi dovoljno vazna) nasla bi vremena i volje, a ne izgovore.
    To znas i sama.
    Onda nadi psihologa da popricas o tome.

  8. #1258
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nakon sto mi je dijagnosticirana inzulinska rezistencija prije trudnoce, dr mi je zabranila slatko i rekla da ogranicim ugljikohidrate. Imala sam par kg viska, ali ne bih rekla debela. I ja imam problem da kad ogladnim bih nekog mogla dekapitirati.
    Uglavnom, bit je u glikemijskom indeksu. Hrana nizeg gi nas odrzava dulje sitima dok ona visokog gi uzrokuje nagli porast pa pad secera koji u nekima budi ubojiti nagon
    Prehrana + dojenje + kretanje i skoro pa sam na srednjoskolskoj tezini..

  9. #1259
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Evo za trenera/trenericu se raspitujem... nebrojeno puta sam rekla da se ja ne mogu obavezati na neki termin, kad nikad ne znam kad će MD biti doma ili neće. To smo apsolvirali na onoj drugoj temi... i to je nešto što moram naučiti.
    Pa jel možeš rezervirati samo par termina, tipa 5-10, dok ti ne pokaže koje vježbe i kako ih raditi da se ne ozlijediš, a onda nastaviš sama u zbrda-zdola terminima koji tebi odgovaraju? Teretane uglavnom rade do 22 h, pa dotle će muž valjda već doć s posla za tih par puta.
    Posljednje uređivanje od Argente : 17.01.2019. at 13:44

  10. #1260
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gledaj, da ti je vazno ( i da si sebi dovoljno vazna) nasla bi vremena i volje, a ne izgovore.
    To znas i sama.
    Onda nadi psihologa da popricas o tome.
    Znam.
    Bolje da šutim o tome da mi je jedna od tri najbolje prijateljice psiholog.

  11. #1261
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Pa jel možeš rezervirati samo par termina, tipa 5-10, dok ti ne pokaže koje vježbe i kako ih raditi da se ne ozlijediš, a onda nastaviš sama u zbrda-zdola terminima koji tebi odgovaraju? Teretane uglavnom rade do 22 h, pa dotle će muž valjda već doć s posla za tih par puta.
    Bila sam ljetos na vježbanju zbog rupture, žena mi sve pokazala.
    Koliko puta sam vježbala doma? Nula.

  12. #1262
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam ljetos na vježbanju zbog rupture, žena mi sve pokazala.
    Koliko puta sam vježbala doma? Nula.
    dzabe mi tebi sve govorile

  13. #1263
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a da termin staviš u vrijeme kad mala ide na nešto, pa dve muhe odjednom
    To je jedina opcija, ionako ju on najčešće vodi na trening.

  14. #1264
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    dzabe mi tebi sve govorile

    Je.

    Quilty as charged.
    Znam.

    Jedino me tješi to da sam ipak nekad svaki dan bila u Maksimiru na trčanju, da sam ispenjala lijepu količinu vrhova u Alpama, da sam 10 godina redovito vježbala jogu... da znam dosta o pravilnoj prehrani...
    I nadam se da će ova grozna faza proći i da ću se vratiti sebi. Možda.

  15. #1265
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam ljetos na vježbanju zbog rupture, žena mi sve pokazala.
    Koliko puta sam vježbala doma? Nula.
    Ma ne doma, u obližnjoj teretani! Pa to je glavna prednost teretane, da možeš otić u bilo koji dan bilo i koje vrijeme koje tebi odgovara...ako muž kasni, jbg, i u 21 h je dovoljno dobro..bar nije gužva

  16. #1266
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Je.

    Quilty as charged.
    Znam.

    Jedino me tješi to da sam ipak nekad svaki dan bila u Maksimiru na trčanju, da sam ispenjala lijepu količinu vrhova u Alpama, da sam 10 godina redovito vježbala jogu... da znam dosta o pravilnoj prehrani...
    I nadam se da će ova grozna faza proći i da ću se vratiti sebi. Možda.
    Ma nece i neces, dok ne odlucis da ce proci i da se trebas vratiti sama sebi. Dzabe sve ovo sto znas, jos ce te vise i izluditi.

  17. #1267
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I nadam se da će ova grozna faza proći i da ću se vratiti sebi. Možda.
    hoće, kad ti odlučiš da je dosta i da si na prvom mjestu TI

  18. #1268
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ili kad odrežeš dramu i zatvoriš kljun na godinu dana. Šta, samo 365 puta legneš i probudiš se gladna, i eto te mršave

  19. #1269

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Znam.
    Bolje da šutim o tome da mi je jedna od tri najbolje prijateljice psiholog.
    Mislim da nema puno smisla da osoba od koje bi tražila stručnu psihološku pomoć bude u nekom privatnom odnosu s tobom. Tj. govorim općenito.

  20. #1270
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nece i neces, dok ne odlucis da ce proci i da se trebas vratiti sama sebi. Dzabe sve ovo sto znas, jos ce te vise i izluditi.
    Baš tako.
    Luda sam više od same sebe i nesposobnosti da se pokrenem.

    Sličica:

    Dok je Smjehuljica preko praznika bila kod moje mame vježbala je čitanje (koje joj baš i ne ide), moja mama je zabrijala da dijete ne vidi dobro. Ja sam u roku pola sata zakazala okulistički pregled. Pregled je pokazao da je sve ok i ja sam počala brijati da treba logopeda. U roku pol dana sam skupila preporuke za logopeda i naručila ju.

    Sredinom prosinca dobila sam uputnicu za sebe za dermatologa. Poslala sam mail na centralno naručivanje prekjučer. Jer mi se počelo gaditi gledati rozi post-it na kojem piše da to moram napraviti.

  21. #1271
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nema puno smisla da osoba od koje bi tražila stručnu psihološku pomoć bude u nekom privatnom odnosu s tobom. Tj. govorim općenito.
    Naravno.
    Kad sam pred 9 godina zbilja trebala terapeuta, otišla sam njenoj kolegici.

  22. #1272
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    hoće, kad ti odlučiš da je dosta i da si na prvom mjestu TI
    Znam.
    Ali nisam odlučila.
    :robasgreškom:

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kad odrežeš dramu i zatvoriš kljun na godinu dana. Šta, samo 365 puta legneš i probudiš se gladna, i eto te mršave
    Dok sam bila sama, to je bilo više nego moguće.

  23. #1273
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A opet.. ja sam do ove jeseni vježbala doma.
    I tako zadnjih 4-5 godina, s manjim ili većim prekidima.
    Lijepo djecu u sobu, pustiš pol sata crtić ili stjeraš u krevet i imaš pol sata za sebe.
    Za početak ne treba više.

    Mislim, ne pišem to sad samo radi Mojce, ona to veće sve zna, nego ako netko drugi čita i nećka se... pun je net vježbi, većeg i manjeg intenziteta, i za trošak sportskog grudnjaka, tenisica i eventualno podloge za vježbanje imaš sve doma.
    Plus je što te nitko ne vidi, možeš kao ja u boksericama i potkošulji.
    I ono, nisam ja za vježbanje doma... Probaj tjedan dana pa ćeš vidjeti jesi li ili nisi.
    Možda baš jesi.

    Gym4you radi od 0-24, možeš prije posla...
    Bazeni rade od 6...
    Svi se oni polako prilagođavaju ekipi bez vremena i rasporeda...

    Edit: Mojca, jbg... sad si u najboljim godinama da se staviš visoko na listu prioriteta.

  24. #1274
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Dok sam bila sama, to je bilo više nego moguće.
    ma možeš i sad, sve se može

    sere svatko tko kaže da je lako, jer fakat nije, nije jednostavno, nema brzog rješenja
    ali može se
    napravi neki mali korak već danas, nemoj odgađati početak
    sutra opet napravi taj isti korak i možda dodaj još nešto
    kad za*****, a zajebat ćeš sigurno, nemoj odustati nego nastavi dalje kao da se ništa nije dogodilo

    ja si pratim kalorije na Loseit aplikaciji
    dobro dođe kao osvještavanje koliko zapravo jedemo
    i i fora je jer računa kalorije na tjednoj bazi, tako da ako danas pojedem dva komada pizze ili krafnu, ne utječe na tjedni rezultat jer je u tjednu sigurno bio dan kada sam jela puno manje

  25. #1275
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i nađi si nešto što te inspirira i motivira
    i nađi načina da uživaš u putovanju a ne da budeš nestrpljiva da dođeš do cilja
    šta god odabereš, to mora biti dugoročno održivo inače će se sve vratiti nazad

  26. #1276
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    To je jedina opcija, ionako ju on najčešće vodi na trening.
    Onda to iskoristi ili jedan vodi tam drugi nazad

  27. #1277
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako.
    Luda sam više od same sebe i nesposobnosti da se pokrenem.

    Sličica:

    Dok je Smjehuljica preko praznika bila kod moje mame vježbala je čitanje (koje joj baš i ne ide), moja mama je zabrijala da dijete ne vidi dobro. Ja sam u roku pola sata zakazala okulistički pregled. Pregled je pokazao da je sve ok i ja sam počala brijati da treba logopeda. U roku pol dana sam skupila preporuke za logopeda i naručila ju.

    Sredinom prosinca dobila sam uputnicu za sebe za dermatologa. Poslala sam mail na centralno naručivanje prekjučer. Jer mi se počelo gaditi gledati rozi post-it na kojem piše da to moram napraviti.
    I sto bi se mi trebali sad diviti da dijete stavljas visoko na listu prioriteta ( cak i kad NE treba. Npr. ovaj logoped, dijete je zavrsilo prvo polugodiste prvog razreda, ocekivano je da jedva cita, a ne dobro. Osim ako nije napredno u citanju.) , a od sebe zadnju rupu na svirali i žrtvu?
    Da se razumijemo ja imam dvoje djece sa vrlo ozbiljnim poteskocama koje traju godinama, prosla sam s niima terapija i terapeuta ne znam im niti broj. O kucnom radu da ne govorimo. Ali imam previse godina da si mogu priustiti da budem zadanja rupa na svirali. Tijelo i um to vise ne mogu podnostiti.
    U jednom trenutku sam " zrtvovala" cak i vlastitu djecu , i njihove privatne skupe terapije da sebi platim nutricionistu i trenera.
    Moram reci da sam osobno imala puno bolje rezultate od njih i da je to stvarno dobro ulozen novac.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.01.2019. at 15:40

  28. #1278
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Moram reci da sam osobno imala puno bolje rezultate od njih i da je to stvarno dobro ulozen novac.

    Čim više uložiš u sebe, činiš veću uslugu Smjehuljici, jer neće morat bedinat prerano ostajelu mater. Sigurno će joj biti draže s tobom pustopašno skakutati po planinskim vrhuncima nego ti pomagat preko ceste s pet banki!

  29. #1279
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I sto bi se mi trebali sad diviti da dijete stavljas visoko na listu prioriteta ( cak i kad NE treba. Npr. ovaj logoped, dijete je zavrsilo prvo polugodiste prvog razreda, ocekivano je da jedva cita, a ne dobro. Osim ako nije napredno u citanju.) , a od sebe zadnju rupu na svirali i žrtvu?
    Da se razumijemo ja imam dvoje djece sa vrlo ozbiljnim poteskocama koje traju godinama, prosla sam s niima terapija i terapeuta ne znam im niti broj. O kucnom radu da ne govorimo. Ali imam previse godina da si mogu priustiti da budem zadanja rupa na svirali. Tijelo i um to vise ne mogu podnostiti.
    U jednom trenutku sam " zrtvovala" cak i vlastitu djecu , i njihove privatne skupe terapije da sebi platim nutricionistu i trenera.
    Moram reci da sam osobno imala puno bolje rezultate od njih i da je to stvarno dobro ulozen novac.

    Ne ne očekujem divljenje.
    Ovo je samo bila sličica situacije koje sam svjesna.

  30. #1280
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ma možeš i sad, sve se može

    sere svatko tko kaže da je lako, jer fakat nije, nije jednostavno, nema brzog rješenja
    ali može se
    napravi neki mali korak već danas, nemoj odgađati početak
    sutra opet napravi taj isti korak i možda dodaj još nešto
    kad za*****, a zajebat ćeš sigurno, nemoj odustati nego nastavi dalje kao da se ništa nije dogodilo

    ja si pratim kalorije na Loseit aplikaciji
    dobro dođe kao osvještavanje koliko zapravo jedemo
    i i fora je jer računa kalorije na tjednoj bazi, tako da ako danas pojedem dva komada pizze ili krafnu, ne utječe na tjedni rezultat jer je u tjednu sigurno bio dan kada sam jela puno manje

    Tako nekako i funkcionira taj program koji sam pratila.

    Idem potražiti tu aplikaciju. thx.

  31. #1281
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam smrsavila sama od sebe jedno 20ak kg kad sam pocela nekak vise paziti na sebe i svoje potrebe a manje na sve ostale. nisam ni vjezbala ni nis, gledala sam svoje guste i odjednom prestala imati stalnu potrebu za hranom.

  32. #1282
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ne zaboravi spomenuti da si i pocela pusiti, mika.

  33. #1283
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam smrsavila sama od sebe jedno 20ak kg kad sam pocela nekak vise paziti na sebe i svoje potrebe a manje na sve ostale. nisam ni vjezbala ni nis, gledala sam svoje guste i odjednom prestala imati stalnu potrebu za hranom.
    Da samo znaš koliko puta si mi pala na pamet ovih dana

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  34. #1284
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam smrsavila sama od sebe jedno 20ak kg kad sam pocela nekak vise paziti na sebe i svoje potrebe a manje na sve ostale. nisam ni vjezbala ni nis, gledala sam svoje guste i odjednom prestala imati stalnu potrebu za hranom.
    Jeste primijetili lajtmotiv koji stalno spominjemo, vratiti sebe u fokus?
    Nista bez zdrave doze egocentričnosti.

  35. #1285
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste primijetili lajtmotiv koji stalno spominjemo, vratiti sebe u fokus?
    Nista bez zdrave doze egocentričnosti.
    Da.
    Nije mi zaludu ta prijateljica psihologinja u jednoj rođendanskoj čestitki napisala da mi želi puno samoljublja.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  36. #1286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Vjeruj to isto je i netko njoj napisao

  37. #1287
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mojca ja bih bila tako sretna zbog tebe da se pokreneš, da sebe staviš u fokus.
    Evo možeš krenut s vježbanjem u terminu kad Smjehuljica trenira,neka je muž vodi.

    Prrpprodila bi se da se izvučeš iz tog mindseta u koji si upala.
    I još fino dođeš kod nas prijavljivat treninge i prehranu

    Meni se jako sviđa taj režim prehrane kojim si skinula kile, baš mi zvuči dobro.

    Ja nema šanse da ne jedem satima, jedem svako malo jer mi tako odgovara i baš to svako malo mi pomaže da se zapravo nikad ne prejedam.
    Očito različito paše različitim ljudima.

    Ja sam jutros na sastanak donijela neke zdrave kao krekere/pločice sa sjemenkama jer ja nisam mogla izdržat dva duga sastanka da niš ne pojedem satima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.01.2019. at 18:51

  38. #1288
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Potpisujem betty od prvpg do zadnjeg slova.
    Mojca znanje je dvosjekli mac.
    Okreni ga konacno u pravom smjeru u kojem ces Ti biti sretna.

  39. #1289
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne zaboravi spomenuti da si i pocela pusiti, mika.
    pusim cigaru dnevno, osim kad izadem a to je rijetko, tak da mi to nije bio neki posebni pomagac

  40. #1290
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Ali da, i pusenje i casa vina, a najvise odlasci od kuce i pustanje moje bande da se snadu bez da ja vodim racuna o svemu, to mi je najdrazi gust

  41. #1291
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    Ali da, i pusenje i casa vina, a najvise odlasci od kuce i pustanje moje bande da se snadu bez da ja vodim racuna o svemu, to mi je najdrazi gust
    Dakle, povratak sebi. :-;

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  42. #1292
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Pa ne znam koliko je to povratak jer sam ja prilicno sjebana osoba ali godilo mi je da se malo izmaknem iz uloge kucne pomocnice, cistacice, dadilje, katice za sve itd.

  43. #1293
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Baš mi je drago da je tema živnula!
    Slažem se sa Sirius, mislim da je za vitku liniju prehrana ključna.
    Mojca je spominjala nedostatak vremena i brze, nezdrave obroke.
    Meni je u tome najviše pomoglo da imam u kući zdravih alternativa kruhu i mazanju namaza. Tipa orasi, srdelice u konzervi, jaja, sir, šunka. Naravno, manja količina od one koju bih mogla pojesti.
    Znam da je zima možda i najteži period. Sjećam se da sam prošle godine cijeli siječanj i veljaču imala 85 kg. A vani snijeg, ne mogu van s kolicima, ili stariji bebač stalno bolestan pa opet ne mogu van. I tada me jedino hrana pod kontrolom držala na stabilnoj kolaža. Ali je s proljećem sve krenulo!

  44. #1294
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Sad tek kužim da cijelu 25. i 26. stranicu ove teme nisam ni vidjela pa se nadovezujem na Sirius od prije par dana. Malo sam izvan tijeka.

  45. #1295
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Je, slažem se, davno sam prihvatila da je najlakši način za smršavit ne imat ništa "gotovog" doma, ni keksa, ni kruha itd. Ako si baš gladna, evo ti tamo tikvice u frižideru pa si ih pripremi. Ali to mi sad nije opcija jer ne živim sama niti u društvu osobe koja je također na dijeti...dakle, snaga volje će morat bit jača, a odvikla sam se od gladi zadnjih godina
    Nemojte mi "ali ne moraš biti gladna, evo ja na mayo/un/lhcf/blatruć nikad nisam gladna"...na skoro svima sam bila, i gladna sam, gladna čokolade i hamburgera i kremšnita i ćevapa. OK, smršavila bih, ali jer bih istrpila, a ne jer sam našla super izbalansirane obroke s kojima bih si suzbila i glad i pohlepu

  46. #1296
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I možemo li zaključiti da "povratak sebi" automatski znači "odlazak od ostalih"

  47. #1297
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Arđo

  48. #1298
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Da dam i ja svoj doprinos temi
    Meni ce uskoro prva godina ketogene prehrane. Onaj koji kaze da je gladan na lchf, nije znao kaj radi. Lchf je obilje prema keto. Moji rezultati nisu bili spektakularni kao kod nekih ali su stabilni. Uz IR i hashimoto ne znam da li je moglo ici brze i bolje ali je islo kako je islo. Trenutno sam na svojoj zimskoj tezini iz mladosti a napon snage premasuje tinedjerske dane gladi nema na vidiku, niti zdrnadosti radi iste jer je secer stabilan. Buduci da sam uigrana vec..nema filozofije oko obroka. Danas npr.mix povrca sa konzervom tune/majonezom. Nista komplicirano. U gostima komad mesa i salata. Svi su se naviknuli oko mene vec na to. Tu jedini problem postaje kako pojesti onoliko koliko trebas da nisi u velikom deficitu jer realno ja bih mogla na jednom obroku biti.
    Fasting je prica za sebe. Preporucujem ga svakome. Za pocetak si mozete olaksati eventualne simptome sa juhicama. Ja sam nosila juhu sa sobom svugdje i spasavala me. Nakon nekog vremena doista upoznas sebe, koji je osjecaj gladi a koji dosade. Kao i svaki trening zahtjeva uhodavanje i izlazak iz zone komfora.
    Meni nije nuzno da odrzavam taj nacin prehrane ali mi se svidja. Radije biram pun tanjur hrane nego 1 pecivo. Kada jedem uobicajeno za cas me osjecaj vrati jer se osjecam bolje. Rekla bih da osciliram izmedu keta i opustenog lchf.
    Povremeni izleti se ne odrazavaju na kilazi iako sam se u njih upustila tek nakon dosta vremena.

  49. #1299
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si baš gladna, evo ti tamo tikvice u frižideru pa si ih pripremi.
    Ja sam sinoć razmišljala hoću li si raditi večeru ili popiti čašu crnog
    Jednostavnost je pobijedila

  50. #1300
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Cubana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •