Stranica 30 od 57 PrviPrvi ... 20282930313240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #1451
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa zato i pitam, trazim jos ideja. Vlastita glava se osjeca malo nepametno, da ne kazem glupo. Idem na pregled krajem sljedeceg mjeseca pa cu vidjeti sto mogu, a sto ne mogu dobiti i kamo eventualno mogu ici sama (i za koje pare). U Hrvatsku ne dolazim svake godine, zadnji put smo bili prije tocno dvije i vjerojatno necemo barem jos godinu dana (i sigurno ne opet zimi).

    Test intolerancije na hranu radi jedna klinika u gradu i rezultat je uglavnom jedinstven - ljudi koji odlaze kod tog lijecnika (bio je board certified i izgubio je licencu te kategorije) su mahom svi alergicni (on koristi tu rijec, a onda i oni) na gluten, mlijecne proizvode, kukuruz i soju, te teske metale iz cjepiva. Za lijecenje preporuca GAPS dijetu i nekakve tretmane, uz obavezno necijepljenje za detox. Ne karikiram, uopce.


    Beti, drago mi je da pratis sto pisem, savjet je na mjestu.


    Ajl kip ju posted. Ostajem trenutno pri IF-u, malo po malo pa ce i ova jutarnja kava izgubiti mlijeko. Ako nista drugo, osjecam se super, a i glupo mi je prekidati nesto novo nakon 9 dana... da bih probala nesto trece ili peto.

  2. #1452
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad je dobro imati uvid izvana.
    Dvije glave su pametnije.
    upravo to. vrlo je moguce da nesto ne vidis, a mislis da radis dobro

  3. #1453
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    usporavanje metabolizma
    zakiseljavanje organizma
    detoksikacija organizma
    test intolerancije
    test iz kapljice krvi
    prehrana po krvnim grupama

    Puno si mi zadala, ne mogu ovo odjednom

  4. #1454
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku

    Puno si mi zadala, ne mogu ovo odjednom
    Ma mozes. Pokrijes sve tako da pijes samo destiliranu vodu i buljis u sunce.

  5. #1455
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    na pšenicu, kvasac i kravlje mlijeko. jela sam sve ostale žitarice (rižu, zob, proso, heljdu, tjesteninu), kozje i ovčje sireve (mlijeko ne jer ne volim), pekla kruh, peciva i kolače od raznih vrsta brašna osim pšeničnog s praškom za pecivo umjesto kvasca, jela tamnu čokoladu. osjećala sam se i izgledala odlično. to što mi se sad više ne da sve to raditi je druga stvar
    MM je imao problema s alergijama/intolerancijom na mlijeko, jaja i pšenicu. Bio je mršav kao prut, pobornici testova na intoleranciju su odmah zaključili da se debljamo zbog hrane na koju smo alergični, ali činjenica je da mu je jelovnik bio znatno osiromašen, mada je jeo masu ugljikohidrata ( i to onih zabranjenih).
    Sad nam je prizdravio, fino se popravio za cca 20kg

  6. #1456
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ali u mršavi se ako se jedu alergeni bar moji klinci

  7. #1457
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ali u mršavi se ako se jedu alergeni bar moji klinci
    Jelena, ja stvarno ne znam, nakon svih ovih godina, kakve to alergije imaju tvoja djeca.

    Moja od njih - umiru. Mislim, ne jedu ih. To je stroga preporuka alergologa (i zdravog razuma). Ako ih pojedu, greskom, moram im dati adrenalin.

  8. #1458
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja pričam o vremenu kad su očito počeli biti alergični a da nismo znali,a cicali su,znači ne direktno unos hrane nek preraden

  9. #1459
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam. Moji nisu mrsavili, niti im je smetalo. Mrsavila sam jedino ja. No to je stvarno nebitno u ovom trenutku.

  10. #1460
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad je dobro imati uvid izvana.
    Dvije glave su pametnije.
    točno, zato bi trebalo najprije isključiti neke stvari pretragama, a ako je sve u redu onda razmišljati što i kako dalje.

  11. #1461
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mozes. Pokrijes sve tako da pijes samo destiliranu vodu i buljis u sunce.
    Ovo sam mislila u smislu da ne mogu obrazlagati besmisao svake stavke posebno.
    Ne moram reći koliko je besmislena detoksikacija organizma cudotvornim sokovima pored zdravih bubrega i jetre.
    Zato neću ostalo

  12. #1462

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Kaae, ja ti samo mogu reći da te razumijem.
    Teško je, jako je teško. Ja, iako mislim da sve radim dobro, nikako ne ide.
    Od mojih 58-62kg koje sam držala i nakon drugog djeteta (nakon trećeg bilo 69 - rodila s 36, a u svakoj trudnoći nabila po 20-30kg), trčanja (priprema za polumaraton, dakle prilično trčanja), vježbanja u teretani, u zadnje tri godine (prešla sam 40 god.), nabila 20kg...
    Kad idem nabrajati sve što bi bilo uzrok tome, netko drugi će reći da to nije razlog za toliko debljanje, ali kod mene je tako... i sad je problem na problemu, kila na kilu ...
    Štitnjača ne radi već 12 godina, dakle nije primaran uzrok jer prvih nekoliko godina se moglo kontrolirati.
    Ono što me bacilo u sve ovo je niz okolnosti:nekvalitetno spavanja, nesanica, loša prehrana, volim i slatko, troje djece, život s dementnom osobom i njezina smrt, promjena posla (na upola manju plaću) djelomično da bih mogla biti s djecom i tada bolesnom bakom - (bolest drugi nisu priznavali, tako da mi je to razdoblje bilo jako teško emocionalni i fizički - npr. radim poslijepodne, skuham i nagovarama pola sata-sat da pojede nešto, onda trčim na posao, nisam gladna kod kuće i naravno ogladnim poslijepodne i pojedem sendvič jer mi je najbrže i nisam stigla sebi još spremiti jelo prije odlaska; navečer dođem i pojedem oko 8) ... i uz sve to, još i godine (očito kriza....) . Sve što se naslagalo, i moja nesposobnost kontroliranja sve ga toga, naravno da me čini nezadovoljnom i vrtim se u krug.
    Pokušavam se "rekuperat", ali teško ide. Pazim na hranu, vježbam, ali najviše od svega me koči vlastita grižnja savjest kako sam se dovela u takvo stanje u kakvom sada jesam, i misao da nije sve trebalo biti kako je bilo, a godine su prošle. Nije samo problem u kilogramima koje imam, nego nedostatak energije i volje za bilo što, bolovima u leđima, opća slabost, nemam kondicije i sl.

    Nadam se da ću polako doći k sebi.
    Najviše energije mi daje jutarnje vježbanje (zbog vrste posla, mogu na grupno vježbanje od 9 do 10, tri puta tjedno).

  13. #1463
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    . Nije samo problem u kilogramima koje imam, nego nedostatak energije i volje za bilo što, bolovima u leđima, opća slabost, nemam kondicije i sl.
    Sve što opisuješ kod mene je baš bilo vezano za kilograme tj. životna snaga mi se vratila kad sam došla na normalnu težinu. Kad odu kilogrami, vjerujem da će i svi drugi problemi polako nestati.

  14. #1464
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vrijeska
    Vidjela sam te jednom i uopće te ne doživljama s takvim viškom koji opisuješ, al ti bolje znaš

    Vjerujem da ćeš uspjet u nakani da smanjiš kile i želim ti da ti se vrati energija kao Miloj majci.

  15. #1465
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Kaae, sve sam na ovoj temi što si pisala pročitala i ni ja nemam pojma što bi moglo biti.
    Ali nekako kad se sažmu iskustva koja su ovdje ispisana (npr. Vrijeskino, ali i moje) ispada da stvarno s godinama postaje teže tj žene koje sa 35, 45 ili 55 godina izgledaju zdravo i vitko ulažu u to neki napor. O tomu što će one same reći, ne bih jer mnoge će reći da jedu sve što hoće i koliko hoće, no to je vrlo rijetko istina. Ili ako je, nema za mene veze jer sam živeći tako dogurala skoro do 100 kg. Dakle, ja moram paziti. I teže, puno teže mršavim nego prije 10ak godina.
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 15.02.2019. at 14:07

  16. #1466
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    10 000 koraka je malo. Toliko predem sa sjedalackim poslom, odlaskom autom na posao , koracima po kuci i jednom setnjom sa psom.
    Sto se tice viskova , njih bi na kriticnim zonama imala i da si jos 10 kg mrsavija jer kad se mrsavi, mrsavi se na svim mjestima.
    Ako hoces ucvrstiti misice i djelovati ciljano preostaje ti jedino vjezbanje. Imas programa na internetu ili si sama zadaj 30 minuta nekih jednostavnih , a efikasnih vjezbi svaki drugi dan.
    Sirius, hvala ti puno na savjetima!
    Zapravo se nisam dobro izrazila. Ne mislim da sve skupa prođem 10 000 koraka nego se nastojim svaki dan prošetati cca sat, sat i pol i to bude 10 000 koraka. Ne računam cjelodnevne relacije po kući s dvoje mališana.

  17. #1467

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    10290 koraka je 6,79 km
    11806 koraka je 7,79 km,

    naravno, ako moja aplikacija ne laže.

    Imam za skinuti minimalno 15 kg.
    Za sada, šetam, pazim što jedem i zadovoljna sam. Osjećam se puuuuuno bolje u odnosu na neka prošla vremena.

    Jedino, kada pogledam da jedna fitness pločica ima oko 400 kalorija, smrači mi se. Ako to uzmem u obzir (pih, jedna pločica, dva- tri griza) i koliko sam ja jela, Bože dragi, još sam sa kilama super.
    Nije lako sa kilama dolje. I ne mislim da ću preko noći, ali dan po dan.... ići će to.

  18. #1468
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Pa i sve šnite kruha je isto 400 kalorija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.02.2019. at 16:46

  19. #1469
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je svakako neki visokokaloricni kruh ili je snita velicine tanjura.

  20. #1470
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Trebalo je pisati dve

  21. #1471
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Shvatili smo.
    Ali svejedno standardna snita kruha nije 200 kcl.

  22. #1472
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja misim da se ne trebamo zavaravat s godinama(ok ajd ako je baš menopauza).

    U mršavljenju/debljanju vrlo je zapravo jednostavna formula omjer između unesenog i potrošenog.

    Ako više uneseš, to treba i potrošit.
    Ako se ne trošiš :mrgeeen: treba manje jesti, zip na usta

    Jednostavnije zvuči nego što je kad treba provest u praksi.

  23. #1473
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Vjeruj mi da ima veze s godinama i stanjem organizma.

    Iako opet u visokim godinama zna zbog bolesti doći do gubitka kilograma. Baš gledam svojumamu kako kopni

  24. #1474
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja misim da se ne trebamo zavaravat s godinama(ok ajd ako je baš menopauza).

    U mršavljenju/debljanju vrlo je zapravo jednostavna formula omjer između unesenog i potrošenog.

    Ako više uneseš, to treba i potrošit.
    Ako se ne trošiš :mrgeeen: treba manje jesti, zip na usta

    Jednostavnije zvuči nego što je kad treba provest u praksi.
    Nije Lili baš tako. Malo se gleda i kakve su to kalorije, glkemički index itd. Puno žena reducira kalorije jako, jede zdravo pa opet ništa. Ja se sjećam kako jeKris pisla o treninzima, obrocima pa nije bilo rezultata,njoj je keto pomogao. Netko nešto.

  25. #1475
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nano žao mi je zbog mame.

    Kosjenka,
    Ja mislim da nema potrebe za posebnim režimima prehrane ukoliko nema zdravst.indikacija ono danas svi izbjegavaju ili uh ili pšenicu ili mliječne proizvode a nitko nema celijakliju ni alergije. Malo karikiram.

    Milsim da je previše brija a sve manje zdravog razuma i uravnotežene prehrane.

    Kužiš da generaliziram namjerno, al vjerujem da ćeš shvatit moju poantu.

    Ok nešto te nafima ne paše ti smanjit tu namirnicu, al ne izbacuješ 100 čuda na dugo razdoblje jer eto kažu da nije dobro.

    Po mom mišljenju treba izbacit šećere i rafiniranu industrijsku hranu i već si napravio jako puno.

    Jest za glavni obrok klasiku komad mesa, povrće, salatu i juhu. Normalnu količinu ne pun tanjur.
    Ne prejedat se, jest polako, dobro spavat i nastojat se manje stresirat.
    Uživat u životu!

  26. #1476
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    I obavezno trenirat nešto

  27. #1477
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pod treningom mislim minimalno 3x tj bar po sat vremena, trening je odličan ne samo za fozičku spremu nego blagotvorno djeluje i na psihu.

    Ne želim da se netko uvrijedi što “banaliziram“ ali zaista ako se nema zdravtv.poremećaj u načelu stcari stoje tako.

  28. #1478
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajme tipfelera pišem ti u hodu.Sorry.

  29. #1479
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ma da. Al onak istina je da je metabolizam sporiji. A ni tijelo ne sluša više. Ali je fizička aktivnost stvarno jako bitna.

  30. #1480
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Za mrsavljenje je puno bitnija prehrana tj. kolicina hrane, fizicka aktivnost je dodatni bonus .

  31. #1481
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Slažem se s obje, a znate zašto?
    Pa gle fizička aktivnost te odvede dalje od stola, za to vrijeme ne stojiš doma i ne gledaš za čim ćeš posegnut haha
    Pa dok dođeš na trening,odradiš ga,vratiš se doma istuširaš prođe po 2,5-3h

    A onda ti bude žao nakon takvog treninga usr..t sve ubacivanjem smeća u sebe ili prevelike količine hrane.

    A treba radit i na muskulaturi jer mišići sagorijevaju kalorije. Eto moje uzročno-posljedične veze.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 16.02.2019. at 13:19

  32. #1482
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Milsim da je previše brija a sve manje zdravog razuma i uravnotežene prehrane.

    Ok nešto te nafima ne paše ti smanjit tu namirnicu, al ne izbacuješ 100 čuda na dugo razdoblje jer eto kažu da nije dobro.

    Po mom mišljenju treba izbacit šećere i rafiniranu industrijsku hranu i već si napravio jako puno.
    potpuno se slažem!

  33. #1483
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    potpuno se slažem!

  34. #1484
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Napisat ću svoje iskustvo. Godinama sam počinjala dijetu na par dana i onda opet po starom nakon dva dana, maksimalno dva tjedna.
    A kile su samo rasle. Trbuh ogroman da su me znali pitati da li sam trudna.
    Spas mi je došao u dijabetičkoj dijeti od 1300 kcal, u 5 obroka. Uspijevam se tako hraniti i uspjela sam smšaviti za sada 5-6 kg, a i dalje mršavim.
    Imam više energije i bolje se osjećam.
    Još nisam počela vježbati, ali to mi je u planu.
    Sretna sam da sam nakon više od deset godina uspjela naći nešto što mi odgovara.
    http://www.plivazdravlje.hr/dijabeti...l-5obroka.html

  35. #1485
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sve je to super, ali ne zivi svatko u svijetu u kojem ima 2,5 - 3 sata za trening, ne dnevno, vec i tri puta tjedno. Ne kazem da je moja situacija bas tipicna, ali ne bi bilo puno drugacije da sam, recimo, samohrana majka ili udovica (cisto da ne postoji netko na koga mogu racunati da ih uzme X dana/sati tjedno). Ne pomaze ni klima u kojoj se nalazim. Ima trkaca i vjezbaca koji su vani cijelu godinu, ali stvarno nisam ta i sumnjam da bi velika vecina iz nasih krajeva izlazila na vjezbu na -20 - 35.

    Enivej, ja cvrsto vjerujem u matematiku oko gubljenja kila, s dodatkom vjezbanja. Ali vjerujem da se dogodi da se jednadzba zakomplicira.

    Izgubila sam dvije kile od prvog posta na temu IF-a. Nadam se da je trajno, ali vidjet cemo, s obzirom na ciklus. Ako nije trajno, barem je drugacije.

  36. #1486
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Vau, Kaae, pa to je odlicno.
    U koliko ? Dva tjedna?

  37. #1487
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Danas dva tjedna, da. Taman kako bi trebalo biti za pocetni gubitak vode. No vidjet cemo, sit gladnom ne vjeruje, ili kako vec.

  38. #1488
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Danas dva tjedna, da. Taman kako bi trebalo biti za pocetni gubitak vode. No vidjet cemo, sit gladnom ne vjeruje, ili kako vec.
    Meni se to cini odlicno. Makar samo tekucina bila.

  39. #1489
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Odlično.
    Ja sam pod fizičkom aktivnoscu, s rastom godina života mislila na svaku pa i najmanju, od šetnje,penjanja stepenicama umjesto liftom i tako dalje. Bas mislim da je to jako važno jer se čovjek lagano uljulja u neki konfor ili " lijenost".
    Kaee, bit će ti lakše samo kad još malo djeca narastu. Ti imas stvarno specifičnu životnu situaciju

  40. #1490
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Danas dva tjedna, da. Taman kako bi trebalo biti za pocetni gubitak vode. No vidjet cemo, sit gladnom ne vjeruje, ili kako vec.
    Kaae ovo je odlicno. Ako mozes bez kriza izdrzavat IF znaci da imas dovoljno masnoca u prehrani, a to je vazno. Nece ti setati secer i neces dolaziti u napast da posegnes za UH. A i voda se izgubi u par dana, dva tjedna je vec gubitak mase, ne samo vode

  41. #1491
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista nisam izgubila u par dana, prvi tjedan je gubitak bio cista nula. Ovo je zadnjih 5-6 dana. Nisam gladna uopce, odlicno se osjecam. Ne jedem 14-16 sati, kako koji dan, osim te jedne kave koju jos nisam izbacila (mlijeko iz kave, ne samu kavu). Ako nastavi trend nedobivanja, a ne samo gubitka, to ce biti uspjeh. Za sad mi je dovoljno da se osjecam super.

  42. #1492
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    odlično, baš mi je drago

  43. #1493
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano žao mi je zbog mame.

    Kosjenka,
    Ja mislim da nema potrebe za posebnim režimima prehrane ukoliko nema zdravst.indikacija ono danas svi izbjegavaju ili uh ili pšenicu ili mliječne proizvode a nitko nema celijakliju ni alergije. Malo karikiram.

    Milsim da je previše brija a sve manje zdravog razuma i uravnotežene prehrane.

    Kužiš da generaliziram namjerno, al vjerujem da ćeš shvatit moju poantu.

    Ok nešto te nafima ne paše ti smanjit tu namirnicu, al ne izbacuješ 100 čuda na dugo razdoblje jer eto kažu da nije dobro.

    Po mom mišljenju treba izbacit šećere i rafiniranu industrijsku hranu i već si napravio jako puno.

    Jest za glavni obrok klasiku komad mesa, povrće, salatu i juhu. Normalnu količinu ne pun tanjur.
    Ne prejedat se, jest polako, dobro spavat i nastojat se manje stresirat.
    Uživat u životu!
    To i jest dobar keto obrok i tako izgleda moj tanjur.

  44. #1494
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi da ima veze s godinama i stanjem organizma.

    Iako opet u visokim godinama zna zbog bolesti doći do gubitka kilograma. Baš gledam svojumamu kako kopni
    Jel seceras? To kod njih zna bit baš da kopni

  45. #1495
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Imam pitanje za vas koje ste na LCHF ili keto prehrani. Sve što sam do sada uspjela skinuti, doista sam uspjela zbog smanjivanja količine ugljikohidrata i izbacivanja onog najstetnijeg - slatkiša i pekarskih proizvoda. I stvarno mi je apetit puno manji.
    Sad si razmišljam da i cornflakes iz doručka zamijenim nečim drugim, premda već duže vrijeme polako smanjujem količinu u korist orašastih plodova.
    Dakle, doručak mi čine lanene sjemenke, malo bučnih sjemenki, malo suncokretovih, malo oraha, malo lješnjaka, velika žlica meda (mislim da to nije LCHF, ali ga ne želim izbaciti), kefir i najviše cornflakesa. Ako ga sam izbacim, a ničim ne nadomjestim, bojim se da mi se želudac neće dovoljno napuniti. A ako pojačam količine sjemenki, bojim se da ne bude previše kalorija. Mislila sam umjesto kefira kiselo vrhnje. Imate li prijedloga?

  46. #1496
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zobene?

  47. #1497
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje za vas koje ste na LCHF ili keto prehrani. Sve što sam do sada uspjela skinuti, doista sam uspjela zbog smanjivanja količine ugljikohidrata i izbacivanja onog najstetnijeg - slatkiša i pekarskih proizvoda. I stvarno mi je apetit puno manji.
    Sad si razmišljam da i cornflakes iz doručka zamijenim nečim drugim, premda već duže vrijeme polako smanjujem količinu u korist orašastih plodova.
    Dakle, doručak mi čine lanene sjemenke, malo bučnih sjemenki, malo suncokretovih, malo oraha, malo lješnjaka, velika žlica meda (mislim da to nije LCHF, ali ga ne želim izbaciti), kefir i najviše cornflakesa. Ako ga sam izbacim, a ničim ne nadomjestim, bojim se da mi se želudac neće dovoljno napuniti. A ako pojačam količine sjemenki, bojim se da ne bude previše kalorija. Mislila sam umjesto kefira kiselo vrhnje. Imate li prijedloga?
    Zasto mislis da trebas jos mrsaviti? Usla si odavno u normalan BMI .

  48. #1498
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Osobno smatram da uh nisu takvo zlo kakvim su predstavljeni u medijima.

    Ok smanjit ih povremeno, al potpuno ih izbacit dugoročno, meni je u najmanju ruku dvojbeno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2019. at 15:18

  49. #1499

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Mila majka, ima za kupit paleo müsli. Ne znam jel mymüsli dostavlja u RH, al dm isto ima paleo müsli.

  50. #1500
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Jelena, pokušavam izbjeći žitarice.
    Sirius, ma još samo koju kilicu skinuti, ništa radikalno.
    Lili, u potpunosti se slažem, ja i dalje jedem ugljikohidrate. Doduše, biram koje i kakve. Primjerice, umjesto kupovnih njoki radije si skuham heljdinu kašu i slično. No, samo me zanimalo ima li neki jednostavan recept tipa nešto kao musli od badema i slično. Možda će Kris imati neku ideju.
    Annie, hvala ti. Imala sam te iz DM-a, no čini mi se da je u njima bilo dosta pseudožitarica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •