Stranica 5 od 57 PrviPrvi ... 345671555 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #201
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tako je j-la

    A bucka pa jel bi onda mogla pojest normalan dorucak u 9h? Ne kuzim do 10h pregladnis a ne da ti se ujutro jesti?! Kad zapravo pojedes dorucak i sto?

    Uguglaj program Skidaj kile! Kazu da je odlican jer imaju cjelovit pristup od prehrane vjezbanja raznih tretmana i sl.

    Poznam puno zadovoljnih klijenata.

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius .

    Predlažem vam brži tempo, od šetnje nema ništa.
    Za tempo ne brini. To je uvijek brze. Stalno kasnim .
    imam i tri kata stepenica, valjda se i to racuna.

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Do koje brzine je vama šetnja, a od koje brza šetnja, ja hodam brzinom manjom od deset min po km, ali to smatram brzom šetnjom, brže mogu samo trcati

  4. #204
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    10 min po km je jako brza setnja. Meni je sve ispod 12 min po km brzo

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ja znam.brzine kojima hodam al nemam pojma kojom brzinom hodam

  6. #206
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kak ne stisneš endomondo i sve ti kaže,

  7. #207
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    što se tiče ovog mjerača koraka na mobitelu, najbolje mi je kad pogledam na njega nakon što sam bila u supermarketu ili u nekom velikom dućanu tipa Bauhaus, i skužim da sam tamo prehodala nekoliko kilometara. Onda mi bude jasnije zašto toliko umorna izlazim iz njih

  8. #208
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Kažu da bismo, kad bismo dnevno radili 10 tisuća koraka, bez promjena prehrane u godini dana smršavili 10 kg.
    Ma.

    Skoro godinu dana hodam okolo s fitbitom; prosjecno prehodam 12,000 - 15,000 koraka na dan (9 - 11 kilometara, otprilike) i nista ne mrsavim, ako ne pazim na prehranu i ne ubacim bas vjezbanje. Sad sam u tri i pol tjedna u Zagrebu (znaci nisam radila 6-7 sati dnevno) hodala 20,000 - 23,000 koraka na dan i opet nista pametno. Skinula sam oko kilu i pol. Ali pokupila sam bila i norovirus.

    American Heart Association preporuca tih magicnih 10,000 koraka na dan, ali ne za mrsavljenje, vec da ono ne riknes od nekretanja.

  9. #209
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tih 10000 koraka onda je cca 6-7 km kaj ne, samo pitam

  10. #210
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma.

    Skoro godinu dana hodam okolo s fitbitom; prosjecno prehodam 12,000 - 15,000 koraka na dan (9 - 11 kilometara, otprilike) i nista ne mrsavim, ako ne pazim na prehranu i ne ubacim bas vjezbanje. Sad sam u tri i pol tjedna u Zagrebu (znaci nisam radila 6-7 sati dnevno) hodala 20,000 - 23,000 koraka na dan i opet nista pametno. Skinula sam oko kilu i pol. Ali pokupila sam bila i norovirus.

    American Heart Association preporuca tih magicnih 10,000 koraka na dan, ali ne za mrsavljenje, vec da ono ne riknes od nekretanja.
    A možda je onda THE broj 20 tisuća koraka. Jer kilo i pol u 3 tjedna i pol je više od 20 kg u godini dana.

  11. #211
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nije nek je virus napravil kaj je mislio

  12. #212
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ma ne može broj koraka sam po sebi bit dovoljan za mršavljenje nikako, uvijek je stvar u odnosu inputa i outputa
    ako želiš smršavit, trebaš broj kilometara koji inače prelaziš povećat, mada ja stvarno ne bih očekivala čuda od dodatna dva kilometra

    Mi smo neka čudna kultura postali, ovdje gdje živim većina ljudi svugdje ide autom. Meni se čude što idem pješke u 500 metara udaljen dućan, nude mi da me prebace. Onda dođe proljeće i lijepo vrijeme, i moja kolegica odluči da od ponedjeljka dolazi pješke na posao (1-1,5km). U srijedu već pita jel se kuži da je smršavila. Do sljedećeg ponedjeljka je nazad u autu.

  13. #213
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    To je živa istina, tangerina. Živim u kvartu iz kojeg ima 25 minuta do grada i ja sam apsolutno jedina koja ide pješke i svaki put mi nude prijevoz, nije im jasno da bi netko namjerno hodao.

    A ono rijetko kad se vozim busom, uvijek se iznenadim za koliko kratke dionice su ljudi spremni platiti 10 kuna - pa bus jedva da krene, a oni već moraju izaći, i sve po ravnom. Čak i srednjoškolci. Da nemaju pametniji način da potroše te novce, ne ulazi mi u glavu.

  14. #214
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne samo da broj koraka nije dovoljan za mršavljenje, nego iz mog iskustva niti trčanje.
    ok, ne sad neka brzina pitaj Boga koja, nego trčanje mojim tempom, ali redovito. svaki drugi dan od 3-5 km, nekad i više, skoro nikad manje.
    pa ništa.
    ono što pojedeš viška to će ti se pohraniti, vrlo jednostavno.
    a ovo što kažeš, tangerina, o vožnji non-stop da, to je istina. muž i ja kada činimo nešto za sebe idemo šetati
    umjesto da je osnova kretanja, hodanje je postalo isplanirana akcija

  15. #215
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja vam kažem, kad popodne/predvečer, u periodu 7-9, umjesto da si doma, hodaš brže oko 5-6 km (za to mi treba više od sat vremena, pa još ako nekog sretnem :D ) kao prvo - ne napraviš kolač, što mi je omiljena zimska zabava, a kao drugo u to vrijeme - ništa ne jedeš. i meni je to automatski smanjeni unos kalorija. a nešto ipak i potrošim. :D

  16. #216
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    To je živa istina, tangerina. Živim u kvartu iz kojeg ima 25 minuta do grada i ja sam apsolutno jedina koja ide pješke i svaki put mi nude prijevoz, nije im jasno da bi netko namjerno hodao.

    A ono rijetko kad se vozim busom, uvijek se iznenadim za koliko kratke dionice su ljudi spremni platiti 10 kuna - pa bus jedva da krene, a oni već moraju izaći, i sve po ravnom. Čak i srednjoškolci. Da nemaju pametniji način da potroše te novce, ne ulazi mi u glavu.
    Bogati, do tvoj kvarta treba covjek planinarit iz centra grada.

  17. #217
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ne samo da broj koraka nije dovoljan za mršavljenje, nego iz mog iskustva niti trčanje.
    ok, ne sad neka brzina pitaj Boga koja, nego trčanje mojim tempom, ali redovito. svaki drugi dan od 3-5 km, nekad i više, skoro nikad manje.
    pa ništa.
    ono što pojedeš viška to će ti se pohraniti, vrlo jednostavno.
    upravo sam ovo i ja rekla na predhodnoj strani. kod mene se radi o tjednoj kilometrazi izmedju 20 i 30 km pa nista :/
    ako se ne pazi koliko i sta se jede, nista od toga.

  18. #218
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jurana, reci mi koliko ti minuta treba od posla uzbrdo do stadiona?

  19. #219
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je j-la

    A bucka pa jel bi onda mogla pojest normalan dorucak u 9h? Ne kuzim do 10h pregladnis a ne da ti se ujutro jesti?! Kad zapravo pojedes dorucak i sto?

    Uguglaj program Skidaj kile! Kazu da je odlican jer imaju cjelovit pristup od prehrane vjezbanja raznih tretmana i sl.

    Poznam puno zadovoljnih klijenata.
    oko pol 9 pojedem jogurt ili kefir i onda jedem oko 12-12i30
    ali do 10h bez ikakve klope mislim da ne bi izdrzala

  20. #220
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    upravo sam ovo i ja rekla na predhodnoj strani. kod mene se radi o tjednoj kilometrazi izmedju 20 i 30 km pa nista :/
    ako se ne pazi koliko i sta se jede, nista od toga.
    Moje iskustvo (zapravo, mm-a) kaže da je korigiranje prehrane glavna stvar u cijeloj priči. Pojačana tjelesna aktivnost više služi tome da da ponovo pokrene mršavljenje kad se ono zausstavi. A zaustavlja se s vremena na vrijeme, bez obzira na dijetu/prehranu.
    Posljednje uređivanje od marta : 20.01.2017. at 09:11

  21. #221
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne može broj koraka sam po sebi bit dovoljan za mršavljenje nikako, uvijek je stvar u odnosu inputa i outputa
    ako želiš smršavit, trebaš broj kilometara koji inače prelaziš povećat, mada ja stvarno ne bih očekivala čuda od dodatna dva kilometra

    Mi smo neka čudna kultura postali, ovdje gdje živim većina ljudi svugdje ide autom. Meni se čude što idem pješke u 500 metara udaljen dućan, nude mi da me prebace. Onda dođe proljeće i lijepo vrijeme, i moja kolegica odluči da od ponedjeljka dolazi pješke na posao (1-1,5km). U srijedu već pita jel se kuži da je smršavila. Do sljedećeg ponedjeljka je nazad u autu.
    Pa za dućan koji je 500m kužim, ja idem autom i u bliži dućan, jer mi je teško nositi natrag hrpetinu stvari. Tako da kužim da se u dućan ide autom, lako je u jednom smjeru, problem je natrag.

    Šta se tiće posla, imam 10km do posla, mogla bi dio javnim prijevozom, pa još 25 mi pješke, sve skupa oko 1h minimalno, ako mi ne pobjegne bus ili tramvaj, onda bude i 1,20 min. Autom bude oko 40 min, što mi je ipak velika razlika.

  22. #222
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    oko pol 9 pojedem jogurt ili kefir i onda jedem oko 12-12i30
    ali do 10h bez ikakve klope mislim da ne bi izdrzala
    Pa i ne trebaš izdržavat, nije to zatvorska kazna. Možda trebaš ranije pojest taj jogurt. Ili malo kasnije. Često te sitne korekcije pomognu da se čovjek osjeća bolje.

  23. #223
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ne kužim stvarno zašto je za cijelu priču bitno da ja pojedem jogurt u 8 ili 10 (umjesto u 9 kada ga sad jedem)?
    što bi se promijenilo?

  24. #224
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ma vjerojatno se ne bi promijenilo ništa. Ali ponekad se pomicanjem obroka može prilično smanjiti osjećaj gladi. Samo ti to nitko ovdje ne može odrediti kad i što, to moraš sama isprobavati.

  25. #225
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja bih umrla od gladi s jednim jogurtom do podne.
    ne kužim kako se može tako uopće normalno funkcionirati na poslu?
    mislim da je za one koji ne mogu ujutro jesti, odlično rješenje nekakav smuti.

  26. #226
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Jurana, reci mi koliko ti minuta treba od posla uzbrdo do stadiona?
    Treba mi 30-35 minuta do kuće uzbrdo, ali ne idem tim putem, nego glavnom cestom.

    Slažem se da je mršavljenje prvenstveno stvar prehrane.

  27. #227
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Pa za dućan koji je 500m kužim, ja idem autom i u bliži dućan, jer mi je teško nositi natrag hrpetinu stvari. Tako da kužim da se u dućan ide autom, lako je u jednom smjeru, problem je natrag.
    ma da kad ideš u veliku nabavku, ovo moje se odnosilo na kupovanje marende na pauzi na poslu

  28. #228
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jogurt , ne jogurt.
    Totano nebitno za pricu.
    Previse kalorija na dnevnoj bazi. Tocka.
    Npr. klopa u menzi ima barem 800 kcl obrok ( jelovnici u nasoj kuhinji imaju navedene kalorije pa znam)
    plus sve ostalo-previse.

  29. #229
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Npr. klopa u menzi ima barem 800 kcl obrok
    Zato je u principu bolje klopu nositi od doma; doma možeš smanjit ulje, vrhnje, sol itd.

    Ali ako se ne može, onda treba uračunati taj ručak, i ostalo smanjiti. Malo matematike i puno discipline.

  30. #230
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da je mrsavljenje samo matematika svi bi manekeni bili.

  31. #231
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih umrla od gladi s jednim jogurtom do podne.
    ne kužim kako se može tako uopće normalno funkcionirati na poslu?
    mislim da je za one koji ne mogu ujutro jesti, odlično rješenje nekakav smuti.
    ako se kasno navecer jede, onda nisi ujutro gladan
    ili ti jednostavno ne pase hranjenje ujutro
    smuti ili ne smuti, ne jede ti se ujutro

    mene je godinama zivcirala sveopca preporuka "OBAVEZNO se mora doruckovati jer je dorucak najvazniji obrok u danu, doruckuj kao kralj... " blabla
    ja ne volim ujutro jesti
    cak i kada ne veceram kasno, nemam apetita ujutro
    popijem kavu/caj kad dodjem na posao, i to je to
    tek kasnije, oko pola 10 ogladnim i onda gricnem taj neki "dorucak"

    a vidim da se i trend poceo mijenjati, bas danas clanak na tportalu

  32. #232
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mene su isprepadali s pričom da je kava na prazan želudac jako štetna, pa ja probam, trudim se i svašta nešto ali evo, 10 je a ja tek smuti popila nakon jako velike kave. Oko 12 ću salatu od jaja, karfiola i sira, navečer možda samo gustu juhu ili već koliko budem gladna.
    Bucka, a zašto ne probaš opet lchf? Napisala si da si skinula 14kg, jesu se vratile?

  33. #233
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Bucka, a zašto ne probaš opet lchf? Napisala si da si skinula 14kg, jesu se vratile?
    vratile su se
    čak i više
    iako sam se dobro osjecala tada zapravo nisam sigurna u tu teoriju izbjegavanja ugljikohidrata

    vjerujem da treba izbjegavati peciva, kruhove, pecene krompire,,, ali ne i neke zobene pahuljice i slicno

  34. #234
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne može broj koraka sam po sebi bit dovoljan za mršavljenje nikako, uvijek je stvar u odnosu inputa i outputa
    ako želiš smršavit, trebaš broj kilometara koji inače prelaziš povećat, mada ja stvarno ne bih očekivala čuda od dodatna dva kilometra

    Mi smo neka čudna kultura postali, ovdje gdje živim većina ljudi svugdje ide autom. Meni se čude što idem pješke u 500 metara udaljen dućan, nude mi da me prebace. Onda dođe proljeće i lijepo vrijeme, i moja kolegica odluči da od ponedjeljka dolazi pješke na posao (1-1,5km). U srijedu već pita jel se kuži da je smršavila. Do sljedećeg ponedjeljka je nazad u autu.
    vidiš ja od kuće do posla imam malo više od 3.5 km, ali napravim jedan krug na sredini kod crkve i eto ti njih 6 km.

  35. #235
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jogurt , ne jogurt.
    Totano nebitno za pricu.
    Previse kalorija na dnevnoj bazi. Tocka.
    Npr. klopa u menzi ima barem 800 kcl obrok ( jelovnici u nasoj kuhinji imaju navedene kalorije pa znam)
    plus sve ostalo-previse.
    e ali ti možeš pojesti i pola čak i četvrtinu doze, pa podijeliš s kolegom i ušparate i lovu i kalorije

  36. #236
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    e ali ti možeš pojesti i pola čak i četvrtinu doze, pa podijeliš s kolegom i ušparate i lovu i kalorije
    Ali problem je u količni, 1/4 porcije neće držati...Trebaš pojesti i količinu, a ne samo brojati kalorije.

  37. #237
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    vratile su se
    čak i više
    iako sam se dobro osjecala tada zapravo nisam sigurna u tu teoriju izbjegavanja ugljikohidrata

    vjerujem da treba izbjegavati peciva, kruhove, pecene krompire,,, ali ne i neke zobene pahuljice i slicno
    Neću pametovati jer moj lchf izdrži do prvog okupljanja s društvom uz stol.
    Uglavnom plan mi je lchf dok ne skinem cca 5-7 pa onda krenem na neku keto ili monti prehranu i da mi to postane svakodnevica.

  38. #238
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja cu nakon cijelog ovog topica na kontrolirani rezim prehrane (uz pomoc nutricionista po preporuci), vjezbanje bar 3x tjedno (uz svoja 2 redovna treninga ubacit jos 1 ili 2), hodanje kao do sada, a bilo bi sigurno dobro svratiti i do psihoterapeuta da proba(mo) otkriti razlog mojoj zelji i potrebi za prejedanjem

  39. #239
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja cu nakon cijelog ovog topica na kontrolirani rezim prehrane (uz pomoc nutricionista po preporuci), vjezbanje bar 3x tjedno (uz svoja 2 redovna treninga ubacit jos 1 ili 2), hodanje kao do sada, a bilo bi sigurno dobro svratiti i do psihoterapeuta da proba(mo) otkriti razlog mojoj zelji i potrebi za prejedanjem
    Super. Mozda da ubacis dizanje kakvih utega, kazu da misici trose kalorije i nakon vjezbanja. Ne moze skoditi.

  40. #240
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Super. Mozda da ubacis dizanje kakvih utega, kazu da misici trose kalorije i nakon vjezbanja. Ne moze skoditi.
    Mišići nadkoljenice i gluteusi su veliki mišići koji puno troše za vrijeme vježbanja a i poslije. Znači bucka, bacaj se na čučnjeve i iskorake .

  41. #241
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Mislim da se be treba iščuđavati nad raznim jelovnicima i sustavima. Ja također spadam u one koji orincipjelno doručkuju voće, čaj, vruću limunadu s medom i đumbirom, odnosno ljeti neki smoothi. Nisam nikada bila ni na kakvoj djeti i imam istu kilažu kao u srednjoškolskim danima.
    ja naprosto ne mogu ujutro jesti i sjećam se kako me je obradovalo kad su u onom konceptu " fit for Life" zastupali sasvim drugu teoriju o doručku.
    Iako principjelo mislim da je taj principi suvisao u vrućoj Kaliforniji, a ne posvuda, te da ne postoji sustav koji je svima dobar, smatram pametnim prilagodbu priče o doručku koji ovisi ini zone da li je večera obilna ili ne.
    Osobno smatram duže periode bez hrane dobrim za tijelo, ali naravno prvenstveno gledaš jaki se osjećaš.

    bucka postoji jedna metoda jednog njemačkog doktora (čije sam ime zaboravila) koji iz jedne jako, jako detaljne analize krvi zaključuje koje su namirnice dobre ili loše za pojedinu osobu.
    principjelno je ideja da se poboljša zdravlje, ali pojava bilo signifikantno smanjenje težine ljudi kojima razne djete nisu pomogle.

  42. #242
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja cu nakon cijelog ovog topica na kontrolirani rezim prehrane (uz pomoc nutricionista po preporuci), vjezbanje bar 3x tjedno (uz svoja 2 redovna treninga ubacit jos 1 ili 2), hodanje kao do sada, a bilo bi sigurno dobro svratiti i do psihoterapeuta da proba(mo) otkriti razlog mojoj zelji i potrebi za prejedanjem
    to je pravi put. sretno.

  43. #243
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    žao mi je ako sam prije koji tjedan započela trend javljanja forumašica koje imaju manji višak kg - moje je mišljenje kako svatko od nas ima svoje viđenje koliko mu je kg previše jer u literaturi te granice su različite i rastezljive na nekih 5-10kg za određenu visinu i dob.
    obzirom da sam se izvagala nakon pola godine i vidjela da imam više kg nego sam mislila odlučila sam slijediti mm koji želi još smršaviti. on je prije godinu, dvije smršavio mislim 12 kg pijući smutije i ne jedući nakon 6 ili 7 navečer (nije želio početi trčati svelikm viškom kg).
    ne prvi put u životu(nemojte mi dati opomenu jer ružno govorim o mužu -ja njega stvarno ludo volim),pomislila sam da ako može on sigurna ja mogu puno bolje.
    ustvari me zanima imate li neka iskustva o poklanjanju večere neprijatelju?

  44. #244
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Meni se teško večere odreći, kasno idem spavati i često radim navečer.
    Skužila sam da mi je bolje unaprijed pripremiti neku prihvatljivu večeru nego nervozna što od posla što od gladi oko 22h raditi sendvič.
    Sinoć sam jela neki dimljeni svježi sir iz lidla koji sam malo zalila maslinovim, dodala dvije ukiseljene habanero paprike i malo domaće šunke, sve to sam pomotala u zelenu salatu.
    Zasada mi je uspjeh večera po lchf-u.

  45. #245
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mamtizi kros se nece buniti
    Ako ides kasno spavati pojedi veceru oko 19. Ne zezaj se s nekom brzoprolaznom hranom. Vec hranom koja ce te nahraniti.
    O visku kila se salzem da svako od nas ima drugaciji metar sto za sebe sto za druge

  46. #246
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    I da TM je zbilja smrsavio. Ja takve stvari ne primjecujem ako bas ne bodu oci. Medjusobno si pomažite.

  47. #247
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    možda će nekima od vas biti korisno razmisliti o prehrani po montignacu.
    recimo, bucka, kod njega je jutrima zastupljen UH obrok, ali sa smanjenim udjelom ostalih masnoća (u mlijeku, jogurtu, ili već šta se jede).
    govorim po sjećanju, davno je bilo, ali imam (vrlo korisnu) njegovu knjigu doma i planiram se podsjetiti. meni je bilo efikasno, centimetri su zaista nestajali, a vidim da si i sama mišljenja da potpuno izbacivanje UH za tebe nije dobro.
    sjećam se da mi je puno više odgovarao njegov jelovnik slijedeći tablicu namirnica s niskim GI nego lchf.
    ovo "krkanje" masnoćom kod lchf - svaka čast, neka su zdrave masnoće u pitanju, ali i tu treba biti oprezan i umjeren.
    to je moje mišljenje, ne nekog nutricionista :D

  48. #248
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    žao mi je ako sam prije koji tjedan započela trend javljanja forumašica koje imaju manji višak kg - moje je mišljenje kako svatko od nas ima svoje viđenje koliko mu je kg previše jer u literaturi te granice su različite i rastezljive na nekih 5-10kg za određenu visinu i dob.
    obzirom da sam se izvagala nakon pola godine i vidjela da imam više kg nego sam mislila odlučila sam slijediti mm koji želi još smršaviti. on je prije godinu, dvije smršavio mislim 12 kg pijući smutije i ne jedući nakon 6 ili 7 navečer (nije želio početi trčati svelikm viškom kg).
    ne prvi put u životu(nemojte mi dati opomenu jer ružno govorim o mužu -ja njega stvarno ludo volim),pomislila sam da ako može on sigurna ja mogu puno bolje.
    ustvari me zanima imate li neka iskustva o poklanjanju večere neprijatelju?
    Da.

    Kad bih se toga bila u stanju držati svaki dan, bilo bi mi bolje. Ovako - preskačem večeru 2 puta tjedno kad imam rekreaciju navečer i bolje mi je nakon toga (bolje spavam i drugi dan ujutro sam gladna i mogu pojesti kaloričan doručak, pa nemam potrebe prejedati se cijeli dan.

    Te dane kad vježbam preskačem večeru jer ne mogu vježbati punim želucem pa mi zadnji obrok bude najnajkasnije oko 6 popodne, a obično se zaustavim na ručku u 4 popodne i eventualno jednoj jabuci nakon toga.

    Moj problem nije večera nego jedenje između obroka i konstantna dostupnost hrane i doma i na poslu (ne svakodnevno, ali često - uvijek netko nešto donese, uvijek netko nešto ima - sve dijelimo, lijepo nam je zajedno, ali to ima cijenu jer dva-tri slana prutića sa sirom su puuuno više nego ništa).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.01.2017. at 09:56

  49. #249
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    još bih dodala, slušala sam neki dan jednu nutricionisticu koja kaže da nema potrebe, ali zaista, tijelu davati zadnji obrok u 18 sati ako nećeš ići spavati u 21. to je zločin po njoj.
    obično nitko od nas ne ide u 21, ljudi kasnije liježu, navike su se promijenile, i potpuno je normalna stvar da će i večerati kasnije.
    sad, nije svejedno što. ona preporučuje da to nikako ne bude voće, tjestenina ili drugi UH toga tipa, riža... - može se pojesti neka riba, sir, nemasno meso sa salatom - znači proteinski obrok + vlakna.
    a obično bi svi mi, kao, pojeli za večeru nešto lagano pa pojedemo neko voće. ne, dapače, između ostalog: voće za večeru će nam dati još pokoju masnu stanicu iako ne znamo ni što bismo s onim koje imamo, bar ja.

  50. #250
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    iskopirala sam zdenkin komentar na montignaca, odmah na početku je dala u jednom postu osnovne smjernice
    Efikasno, zdravo i fino. Meni Montignac prehrana nije dijeta, nego hrana koju najviše volim. Osnovno je da izbacuješ jednostavne ugljikohidrate (kolači, tjestenine, kukuruz, krumpir i sl.), pogotovo u prvoj fazi skidanja kila. Kruh možeš jesti, ali ujutro i ne jedeš ga s mesom i ostalim proteinima. Njih jedeš s povrćem. Mesa, ribe... i povrća možeš jesti koliko želiš, a kruh, tjestenine, riža i žitarice isto dolaze u obzir, ali samo integralni i umjereno. Ne treba ih potpuno izbacivati da ne bi došlo do suprotnog efekta, odnosno do neizdržive želje za ugljikohidratima. Alkohol je isto jednostavni ugljikohidrat, pa ga u prvoj fazi treba izbaciti, no ova dijeta ipak dozvoljava vino, pogotovo crno, naravno umjereno. Dozvoljena je i čokolada s visokim udjelom kakaa.
    Uglavnom, uravnotežena i fina prehrana, odlična ona za one koji vole fine proteinske zalogaje i povrće. Nije za vegetarijance. Uz Jedem, dakle mršavim, postoji i Montignacova kuharica s tako finim receptima da ih slobodno možeš priređivati i za goste.
    evo, OVO je ta knjiga i vrijedi ju pročitati.

Stranica 5 od 57 PrviPrvi ... 345671555 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •