Stranica 22 od 57 PrviPrvi ... 12202122232432 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #1051
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo lavko!
    X

    Hug!

  2. #1052

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    Ja prije poroda imala 65 kg u trudnoci i prvoj i drugoj dosla do 96 kg s tim da samim porodom je otislo veoma malo svega 8-10 kg. Nakon prve nisam se ni uspjela vratit na staro iskreno nisam ni pokusavala (nosila 46 konfekcijski br) Nakon dr trudnoce su kile nekako same krenule dolje poslje pocela koristit lanene sjemenke. Danas imas m 68 kg i odrzavam na nacin da pijem zeleni caj s dumbirom, svaki dr dan tj kad se sjetim pojedem zlicicu kokosovog ulja. Izbacipa grickalice i umjesto njih pojedem orahe i sl... I tko me pozna od prije kazu da izgledam bolje negi dok sam cura bila. Mada bi trebala malo busu zategnut. A najvise me veseli sto su se grudi popravile

  3. #1053

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    Opss. Tek sad procitala neke postove pa skuzila da vi tu pisete o ovisnosti o hrani. Bez vrijedanja al to je moje misljenje. Mislim da hrana nam cini utijehu a problem je nesto dublji. Do god ne rijesimo taj priblem i posezemo za hranom do yad cemo bit ovisni o hrani. Tu bi mogli svatko od nas otvorit dusu, i zaista pomoc jedna drugoj

  4. #1054
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da vas ima dosta sa prekomjernom težinom na Rodinom forumu...
    pri tome ne mislim na 5,10 kg viška nego 20 i više
    da li je netko uspio "pobijediti" i riješiti se viška kg (bez jo-jo efekta) i na koji način?
    već skoro 20god se "borim" sa viškom, koji je, čini mi se, svake godine sve veći
    isprobala sam sve moguće dijete, treninge, figurelle, lchf, čitala raznu literaturu, članke na netu...
    izgubim nešto i čim prestanem vrate mi se kg, pa čak i više

    užasno mi je teško odoljeti "zovu" hrane, a sad sa x viška kg to već može biti i ozbiljan zdravstveni problem (iako ih za sada, srećom, nemam)

    pls iskustva, vjetar u leđa i sl.
    Danas sam se izvagala i sjetila ovog topića.
    18 kg manje nego prije nešto manje od 2 godine. Ovih zadnjih 5 kg je nažalost nestalo zbog loma noge, teške operacije i tjedana oporavka (koji će još potrajati).
    Nikad ne znaš što život nosi i ni sanjala nisam da će mi jelo biti nepotrebno , da ću se morati siliti išta pojesti. Apetit nula, meni , koja sam tako voljela jesti. BMI 20,1

    Bucka, nadam se da si ostvarila svoj cilj na neki puno lakši način.

  5. #1055
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Beti žao mi je zbog prijeloma noge.
    A gubitak kilaže je zavidan bilo 13 ili 18kg.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.04.2018. at 21:36

  6. #1056
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da li ste znale da se gubitkom kila i prsti stanje?
    Prije operacije su mi pokušali na sve načine skinuti prsten i nije uspjelo. Upravo sam ga skinula slučajno se igrajući s njime.
    To stvarno nisam očekivala.

  7. #1057
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    naravno da je to opčepoznato, kod svake trudnoće nabreknu i prsti, nakon poroda se drastično stanje

  8. #1058
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne znam. Meni su prsti čudno debeli bez obzira imala 55 ili 65 kg.

  9. #1059
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moji su, po mom mišljenju, tanki, ali imala sam zadnjih desetak godina dvadesetak kila više nego prije, sada sam ih skinula i prsti još tanji. Nekako to nisam očekivala. Jasno mi je da oteknu prsti, to je očekivano u trudnoći, ali meni se činilo da nema ni milimetra masnoće na prstima, oko zglobova, a ima, očito.
    Smotana ja, ni ni čudo nakon već sedam tjedana oporavka.

  10. #1060
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Zna li tko kojim se redom na tijelu nakuplja, odnosno gubi, masnoća. Prije sam o tome čitala negdje na netu, no nikako ne mogu pronaći.
    Kad počnem mršaviti, prvo mi se vidi na licu.
    Tema je inače vrlo zanimljiva i s veseljem sam ju čitala. U zadnjih godinu i pol dana sa 97 kg sam došla na 76 kg. Na moju visinu od 170 cm mislim da će nekadašnjih cca 65 kg biti super
    Ali i sad sam već druga žena!

  11. #1061
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kazu da sa trbuha najteze ide. Nisam znala da ima redoslijed bravo za napredak, znam tocno kako je to.
    Ja bih rekla da prvo odlazi to gdje ima najmanje. Tj.tu se najvise vidi.

  12. #1062
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne . Nisam uspjela ( jos) dugorocno.
    Ako sam jako diciplinirana smrsavim i onda nakon godinu dana kad vise nisam disciplinirana vratim se na staro.
    i tako godinama +/- do 10 kg.

    Stvar je zaista vrlo jednostavna. Pretilost i inzulinska rezistencija mi je u genima, niska sam i uz sve te faktore jedem previse. Tesko mi se pomiriti sa cinjenicom da trebam jesti puno manje nego kad sam bila mlađa.
    Ocito je da moram prelomiti u svojoj glavi da bih trebala ( i da mi je dovoljno za prezivljavanje) jesti puno manje porcije , ali to nikako da se uvjerim.
    Eto me na temi, iako sam zabranila pisanje onima koji nisu pretili.
    Imam jos nekoliko kila do normalnog BMI-a pa jos smijem.
    Dakle , od 01.09.2017. 16 kg manje. Iz broja 44/46 u broj 38/40, a hlace 36/38
    Prica je isla kao "zivot na vagi" samo sporije , bez kamera i izolacije.
    Individualni trenizi, nutricionist i redovita pracenja.
    Sad treniram redovito 3-4 tjedno u klubu ( trcanje) i vjrzbe snage kod kuce. Pazim da jedem redovito i ne preveliku kolicinu. Imam planove odraditi svoj prvi polumaraton u 10 mj i skinuti jos koju kilu. Ali sve u svemu nije lose.
    Na poslu me zovu " štaka" i govore " da sam grdo mrsava".
    Stvarno sam daleko od toga da sam grdo mrsava, nisam niti blizu mrsavosti, ali vec dugo nisa bila ove tezine, ovako dobro obilikovanog tijela i u ovakvoj formi, pa je prilicno jasna ljubomora u komentarima.

    Mila majka, hajde napisi malo vise detalja o svom putu.

  13. #1063
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Iz moga iskustva ( vodenih treniga snage ) najteze o svega, tj. najzadnje ide masno tkivo sa trbuha ispod pupka. Barem sto se zena nasih godina tice uz kombinaciju nekoliko poroda.
    To je nesto na cemu cu raditi jos dugo vremena.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.07.2018. at 21:08

  14. #1064
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    sirius, bravo, bas mi je drago

  15. #1065
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    O mom putu ukratko.
    Mislim da put do skoro stotke nikome na ovoj temi ne trebam previše pojašnjavati. Uz ljubav prema slatki

  16. #1066
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Tema je inače vrlo zanimljiva i s veseljem sam ju čitala. U zadnjih godinu i pol dana sa 97 kg sam došla na 76 kg. Na moju visinu od 170 cm mislim da će nekadašnjih cca 65 kg biti super
    je ta težina je idealna na tu visinu

  17. #1067
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    O mom putu ukratko.
    Mislim da put do skoro stotke nikome na ovoj temi ne trebam previše pojašnjavati.
    Jednostavno sam se sa 97 sjećala loše, psihofizički.
    Slatkiše sam skoro posve izbacila (u gostima uvijek malo uzmem, pristojnosti radi), tijesto zamijenila integralnom rižom, ječmom, pirom, izbacila salame tipa šunka za pizzu, ostavila samo pršut i domaće kobasice, kruh svela na maksimalno šnitu dnevno.
    I pazim na količine, polako jedem i dočekam osjećaj sitosti.
    Ono što mi je možda najviše konkretno pomoglo je uvijek isti, zdravi doručak (jogurt, corn flakes, med i sjemenke). Kada unaprijed znam što ću jesti, tada nema prostora za moje gastronomske slobode tipa malo pizze od jučer, čokolada koja je otvorena jer je, ako se već mora jesti slatko, to najbolje učiniti ujutro pa onda kad sam već zabrljala ujutro, mogu onda cijeli dan unaprijed proglasiti opuštenijim i tak, znate već koje su tipične fore i kako se zabrazbi.
    Dakle, reducirati izbor odmah ujutro pa će i cijeli dan proteći kontroliranje
    Naravno, uz što više kretanja, barem sat vremena žustrog hodanja svaki dan.
    Eto, to je meni pomoglo
    A za red mršavljenja pitam jer bih jako htjela da mi konačno nestane salo na unutrašnjosti bedra tako da i ljeti mogu nositi suknje a da mi se noge ne taru jedna o drugu

  18. #1068
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Vec sam negdje pisala.
    to je ko skidanje sa droge u komuni.
    jednu ovisnost zamjenis drugom.

    Da li je opsjednutost ili ne, ali mene moja ( ipak prevelika )tezina
    kosta kvalitete zivota. Ako stavimo na stranu cinjenicu da grudnjak ne mogu kupiti u Hrvatskoj, a niti mogu kupiti bilo kakvu haljinu zbog dispropircija tijela...ostaje mi nedostatak kondicije , bolovi u ledima i trnjenje ruku nocu.
    Ovim zadnjim boljkama sigurno ne pomaze mojih 10-15 kg previse.
    I samo da se osvrnem na ovo.
    Bolovi u ledima i trnci u rukama potpuno su nestali nakon dva mjeseca vjezbanja sa privatnim trenerom.
    Vrlo zestokog i ciljanog vjezbanja, dva puta tjedno u kojima sam izgubila manje od 2 kile , ali su mi se leda preporodila. Prehranu sam pocela mjenjati tek u 3 mjesecu vjezbanja.
    Kondicija je takva da mogu prezrcati 10 km u komadu solidnim tempom rekreativke od 40+ godina.
    Grudnjake jos nisam probala kupiti, ali nakon 6 mj. vjezbanja i prehrane kupila sam gotovu haljinu u trgovini.
    Strukiranog kroja u obicnom ducanu. Haljina je broj 38.
    To je bio totalni sok.

  19. #1069
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mila majka, ne znam da li vjezbas, ali postoje ciljane vjezbe za tvoje kriticno podrucje.
    Ciljane vjezbe za to podrucje daju jako dobre rezultate. Isprobano.

  20. #1070
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Nisam još vježbačica, ali čini mi se da bih uskoro mogla postati

  21. #1071
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam još vježbačica, ali čini mi se da bih uskoro mogla postati
    Ako ti neki od zagrebačkih bazena nije daleko, to je dobra fizička aktivnost za početak. Ulaznica 10 kn, otplivaš sat vremena ili čak manje za početak, a ideš kad stigneš.

    Evo, tu imaš radno vrijeme po lokacijama: http://www.sportskiobjekti.hr/default.aspx?id=173
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.07.2018. at 10:59

  22. #1072
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Mila_majko dolazi nam na vježbačice

  23. #1073
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I samo da se osvrnem na ovo.
    Bolovi u ledima i trnci u rukama potpuno su nestali nakon dva mjeseca vjezbanja sa privatnim trenerom.
    Vrlo zestokog i ciljanog vjezbanja, dva puta tjedno u kojima sam izgubila manje od 2 kile , ali su mi se leda preporodila. Prehranu sam pocela mjenjati tek u 3 mjesecu vjezbanja.
    Kondicija je takva da mogu prezrcati 10 km u komadu solidnim tempom rekreativke od 40+ godina.
    Grudnjake jos nisam probala kupiti, ali nakon 6 mj. vjezbanja i prehrane kupila sam gotovu haljinu u trgovini.
    Strukiranog kroja u obicnom ducanu. Haljina je broj 38.
    To je bio totalni sok.
    Ovo je baš motivirajuće kad počneš razmišljati što se sve promijenilo. Meni je najveća promjena što mi uopće nije vruće. A prije sam se stalno skuhavala. I što ne moram više uvijek kupovati najveći broj na polici. Lijepo imati majice koje nisu nužno L ili XL.
    I ne biti uvijek umorna, i nemati žgaravicu, i koljeno koje boli... I tak
    Peterlin, bazen je super ideja, no trenutno sam uz svoje malene sretna ako se stignem otuširati.
    Lili, možda dođem, polako, vidjet ćemo

  24. #1074
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Gubljenje masnog tkiva prvo ide od ekstremiteta (prvo podlaktice i potkoljenice) i lica, onda ide sljedeći dio tijela. Zadnje odlazi masno tkivo sa stomaka.
    To sam negdje davno čitala na nekoj fitnes stranici.
    Također, treneri kažu da se salo sa trbuha skida u kuhinji, odnosno, reduciranje unosa UH.
    Prvo sam iskusila na sebi, drugo nisam pokušala

  25. #1075
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    J-la ja imam drukčije info

    ja sam pak pročitala puno puta da ne postoji redoslijed nego da masno tkivo podjednako odlazi sa svih dijelova tijela.da ne postoji ciljano mjesto na tijelu s kojeg se želi i može smanjit masno tkivo.

    Dakle ako ga imaš najmanje po rukama čini ti se da ono ide prvo al zapravo ga tu imaš najmanje pa iz tog razloga brže se smanjuje.

    Netko ga ima najviše na trbuhu, netko po bedrima a netko po guzi itd.

    Zaključak: ne postoji ciljano reduciranje masnog tkiva na određenom dijelu tijela. Izvor: razni fitness treneri koje pratim na fejsu i časopisi.

  26. #1076
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    A za trbuh kažu da se kleše u kuhinji no ne vjerujem da je nečiji ravan trbuh rezultat smanjenog unosa uh nego uracnotežene prehrane općenito.

    Znam puno sportaša isklesanog trbuha koji itekako konzumiraju uh, mislim da se prevelika fama diže općenito oko uh. Uostalom neke sportove je teško trenirat bez uh: recimo trčanje.

    Inače se slažem s.j-la po forumu al evo tu na temi malo razilaženja u mišljenju
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.07.2018. at 22:30

  27. #1077
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jos malo pa cu se vratiti na svoju tezinu prije trudnoce. Bas me zanima hoce li mi se i trbuh vratiti u prvobitno stanje.
    Ako ne, sto onda? Mogu napraviti bezbroj trbusnjaka, imala bi plocice, ali pod salom, jer ga trbusnjaci ne tope, je li tako?

  28. #1078
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Tako je Optimist, treba regulirat prehranu a još bolje ako radiš i trbušnjake i druge ciljane vježbe.

    Iako ako imaš dobre genetske predispozicije, možda bude u sličnom stanju kao i prije T. bez prevelikih odricanja.

  29. #1079
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Zapravo, nista ni nisam reducirala, jedem sve kao i prije, jedino ne toliko zdravo, jer od malene jos ne stignem paziti na svaki obrok.
    Nikad nisam imala ravan trbuh, niti cu ga imati, ali je bio pristojan. Sad imam 4 kg viska pa se nadam da ce otici i dio s trbuha.

  30. #1080
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    optimist, za učvrstit trbuh i leđa puno su bolje vježbe u planku nego trbušnjaci
    možeš samo držati izdržaj na dlanovima ili na laktovima, ili možeš raditi razne vježbe u tom položaju: dizanje jedne po jedne noge, povlačenje jedne po jedne noge prema naprijed.. ima puno varijanti, jedna od njih su naravno sklekovi

  31. #1081
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    optimist, za učvrstit trbuh i leđa puno su bolje vježbe u planku nego trbušnjaci
    možeš samo držati izdržaj na dlanovima ili na laktovima, ili možeš raditi razne vježbe u tom položaju: dizanje jedne po jedne noge, povlačenje jedne po jedne noge prema naprijed.. ima puno varijanti, jedna od njih su naravno sklekovi
    X

  32. #1082
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Na sam spomen sklekova, sve mi se vise svidja moje trbusno salence
    Tnx, curke, mozda vam se obratim na vjezbacicama na jesen

  33. #1083
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A za trbuh kažu da se kleše u kuhinji no ne vjerujem da je nečiji ravan trbuh rezultat smanjenog unosa uh nego uracnotežene prehrane općenito.

    Znam puno sportaša isklesanog trbuha koji itekako konzumiraju uh, mislim da se prevelika fama diže općenito oko uh. Uostalom neke sportove je teško trenirat bez uh: recimo trčanje.

    Inače se slažem s.j-la po forumu al evo tu na temi malo razilaženja u mišljenju
    Moramo se sloziti da se ne slazemo mm radi u treningu preko 350 trbusnjaka, razne izdrzaje, izmedu svake serije plankove. Ima rock hard abs.. Ali kada lezi mozda komba genetike/prehrane?

  34. #1084
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    ček, ček sad sam znatiželjna, kako mu mogu biti tako tvrdi i čvrsti inače a dok leži...??? toliko drugačiji???

  35. #1085
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    sirius, ajd otprilike napiši koliko te ta priča koštala? cca?

  36. #1086
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Na sam spomen sklekova, sve mi se vise svidja moje trbusno salence
    Tnx, curke, mozda vam se obratim na vjezbacicama na jesen
    ma ne moraš radit sklekove, možda dođeš do njih, ali ni ne moraš
    probaj radit izdržaj koliko možeš, pa postupno povećavat

  37. #1087
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, ajd otprilike napiši koliko te ta priča koštala? cca?
    Kroz 8 mj. ukupno oko 7500 kn.

  38. #1088

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    a u koji fitness si išla ? može i na pp ako nije za otvoreni dio.

  39. #1089
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    a u koji fitness si išla ? može i na pp ako nije za otvoreni dio.
    Nasla sam trenera manjoj lokalnoj teretani koja je po lokaciji najbliza mojoj kuci. I sve to slucajnim pretrazivanjem interneta. Posaljem ti kontakt na pp.

  40. #1090
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja mislim da su za trbuh dobre i sve torzije, te vježbe koje dolaze iz baleta i pilatesa koje izvodiš iz cora.

  41. #1091
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da su za trbuh dobre i sve torzije, te vježbe koje dolaze iz baleta i pilatesa koje izvodiš iz cora.
    jarecimo radim torzije u polusjedećem položaju na podu s girjom od 12kg pa je spuštam skoro do poda, lijevo-desno pa koliko mogu.

  42. #1092
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kroz 8 mj. ukupno oko 7500 kn.
    pa za 8 mjeseci nije to ni tako velik iznos za takvu transformaciju koju ti imaš.
    To je nekih 940 kn mjesečno. A frigaj ga naše zdravlje vrijedi toliko.

  43. #1093
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    pa za 8 mjeseci nije to ni tako velik iznos za takvu transformaciju koju ti imaš.
    To je nekih 940 kn mjesečno. A frigaj ga naše zdravlje vrijedi toliko.
    Slazem se. Jasno, nekom je to puno jer ima minmalac ili nezaposlen. Ja sam imala par tisuca kuna ustedevine od povrata poreza i odlucila sam to uloziti u sebe, plus smanjila sam djecje privatne terapeute koje sam mjesecno placala toliko ( a nekad i duplo).
    Ali ja sam bila u kategoriji kad sam morala birati izmedu privatnog fizioterapeuta/kiroprakticara ili individualnih treniga. Tako da sam jos jeftino i prosla.

  44. #1094
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ček, ček sad sam znatiželjna, kako mu mogu biti tako tvrdi i čvrsti inače a dok leži...??? toliko drugačiji???
    Ma tvrdi su oni uvijek ali kada lezi se lijepo ocrtavaju...six pack. A kada stoji..ima skembicu.Onak imas ga za kaj uhvatiti

  45. #1095
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Ma tvrdi su oni uvijek ali kada lezi se lijepo ocrtavaju...six pack. A kada stoji..ima skembicu.Onak imas ga za kaj uhvatiti
    a ha sad kužim, obratno od ovog što sam mislila

  46. #1096
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, i meni se ocrtavaju bocni trbusni misici , ali imam jos prilicno sala preko njih ( a posebno onih drugih) tako da to bas ne izgleda kao na slikama.
    Ali moj postotak masnoce je stvarno jako visok za trbusnjake, ali cini se da sam ih posteno nabila kad se naziru ispod svih naslaga.

  47. #1097
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaključak: ne postoji ciljano reduciranje masnog tkiva na određenom dijelu tijela. Izvor: razni fitness treneri koje pratim na fejsu i časopisi.
    Hvala ti na odgovoru!
    Vidjela sam da se ranije na temi pisalo o ugljikohidratima u prehrani. Razumijem da se uz njihovu redukciju brže mršavi, no ako govorimo o zdravoj prehrani i dugotrajnom usvajanju dobrih navika, a ne samo dijeti dok se ne smršavi, ne mogu svoj jelovnik zamisliti bez ječma, pira, prosa, riže.

  48. #1098
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Lili ovo sto pišemo, nas obje, ti je ustvari jedno te isto
    Ja ne znam čovjeka koji ima više sala na rukama ili listovima nego na stomaku i bokovima.
    A vjeruj, kad skidaš salo sa stomaka, svo ono već nestalo sa ruku, nogu i lica ti je zanemarivo.

    A što se tiče sala na trbuhu i hrane, koliko se sjećam, isto povezuju sa inzulinom, odnosno osjetljivosti na inzulin. Tako da smanjen unos UH bi u tom slučaju bio razuman.

    Sirius, tebi sam milion puta rekla, svaka čast, i još milion ću
    Svaka čast!

    Mene samo nutricionist zanima, možeš i na pp cijenu jelovnika

  49. #1099
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Pitanje za sve koje su skidale puno kilograma (više od 15-ak): kako ste se motivirale u doba stagnacije? Što vas je tada najviše poticalo?
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 11.07.2018. at 23:31 Razlog: Greška

  50. #1100
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Što me motiviralo? Počela sam mršaviti radi zdravlja, a onda me ponijelo dalje to što mogu manje jesti, očito je trebalo samo krenuti.
    Pa odjeća, više ništa ne steže, grudnjak mogu zakopčati na najuže kukice, traperice padaju same Nevjerojatno kako me to motiviralo, dignem posudu sa cvijećem, a traperice spuznu do koljena!! Predivan osjećaj. Vrijedan sve one hrane koju nisam pojela zadnjih godinu i pol.

    I... obučem capri tajice dok vježbam. Capri tajice i majicu uz tijelo!! Znate li koji smiješak mi obasjava lice dok ovo pišem?

    Radi tog osmijeha vrijedi smršaviti. Samo pomislite na sebe sretnu i recite ne višku hrane.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •