Stranica 2 od 57 PrviPrvi 12341252 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #51
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mozda. meni preiritantna
    X.... koja nema mjere....
    Dobro je sto mozes trcati sam

  2. #52
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    ahahaaahaaaa
    umirem na ovo o trcanju
    moj fred, koji se goooodinama bavi trcanjem, dugoprugas, uopce ne zeli pricati o trcanju
    jer, kako mi je objasnio, nema mjeru i skuzio je da je prenaporan drugima
    pa radije ne prica o tome uopce

  3. #53
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nego, ja da jedem ko Minimalist ili sasa, mogla bih samo hibernirati

  4. #54
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ups, ovo zadnje ide na drugu temu

  5. #55
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A ja se mislim..pa postoji ignore, zar ne..

  6. #56
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ovaj moj ludi frend je sam sebe stavio na ignore
    i to mi je kratko objasnio kad sam ga pitala da sto se nista ne hvali
    nije htio puno o tome, lol

  7. #57
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj moj ludi frend je sam sebe stavio na ignore
    i to mi je kratko objasnio kad sam ga pitala da sto se nista ne hvali
    nije htio puno o tome, lol
    cijenim takve

  8. #58
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    ginger, pa to je razumljivo, kad ti nisi u trkačkim vodama..kad je među "svojima" priča je vjerojatno drugačija..

  9. #59
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    ginger, pa to je razumljivo, kad ti nisi u trkačkim vodama..kad je među "svojima" priča je vjerojatno drugačija..
    apsolutno
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2017. at 23:32

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    ginger, pa to je razumljivo, kad ti nisi u trkačkim vodama..kad je među "svojima" priča je vjerojatno drugačija..
    pa da, to i on kaze
    o trcanju prica samo sa svojim trkacima
    s ostalima ne, jer je skuzio da nema mjeru i da je naporan drugima
    pa radije ne prica uopce o tome, jer ne zeli da ga ljudi izbjegavaju jer je dosadan
    inace je bas zabavan i drustven tip, ne nedostaje mu drugih tema

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ginger super ti je frend.

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma superzabavan je opcenito

    nego, Dijana, kako nisam?
    vidis da sam od trcanja i trudna ostala

  13. #63
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    aj vidi fakat , soooori, još ćete ti i tvoj frend izmjenjivati trkačke priče.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hoce hoce cim 4.kcer malo stasa eto nase Ginger opet u trkacke vode

  15. #65
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    4.kceri Ginger

  16. #66
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ostavi mi Ginger.

    Nego bucka. Da je odgovor jednostavan to ne bi bio problem koji je u svijetu.
    Znam da su ti u figureli sce ovjasnili u vezi prehrane. Ako se dovro sjecam tvojih postova tamo si bila vise puta.
    Disciplina je opaka stvar. Pogotovo ako je ovisnost prisutna.
    A i situacija koju imas doma nije bas jednostavna. Dva mangupa te iscrpe i sa slamcicom iz tebe isisaju zadnji atom snage. A tad se svi okrenemo brzopoteznom prezderavanju.
    Pitanje: koliko klinci imaju sad? Znam da ti je najstarija ko moj BC pa s njom vise nemas problema. Ali za dva mangupa ne znam tocno. Prebrzo mi vrijeme leti.
    Da li sad konacno se naspavas?
    Po meni kad zadovoljis osnovne zivotne potrebe mozes se tjerati na neke promjene u stilu zivota.

  17. #67
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ovo ostavi mi Ginger mislim da je trcanje napravilo cuda. Dok je samnom mirno pratila BR sve je bilo OK. Tako da vraca se ona u moje drustvo. Ja sam joj sigurna luka

  18. #68
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja nemam veliki visak, ali 5-8 kg sigurno, a 8 sam u nekom periodu vec uspjesno skinula
    ok, dio te tezine je sad misicna masa, ali svejedno ima i bf viska

    vjezbam redovito (i tu mislim pet do sest puta tjedno, po pola sata do 40 min, kuci, razne programe, ja sam od onih sto se nikako ne mogu zaljubiti u trcanje)
    jedem prilicno zdravo s povremenim izletima i taj zadnji visak nikako skinuti
    mislim da je kod mene problem u velicini porcija i manjem broju obroka

    uz to, na vise mjesta procitah da je kljuc mrsavljenja i po prioritetima:

    nutrition, sleep, stress, daily movement, training

    a ja tu sigurno padam na spavanju i stresu pa sam odlucila poraditi na tome
    bar je sa spavanjem jednostavno, stres je vec druga prica

    dobra stvar je sto kod veceg viska rezultate vidis brze, pa ti daju polet za dalje
    i jos bih istakla ono tvoje 'kad prestanem'
    nema 'kad prestanem', rjesenje mora biti trajno
    zato ne smije biti nesto drasticno, prenaglo ili tesko izdrzivo
    jer onda svi pucamo
    motivacija nije jaka kao rutina
    dakle, kreni s manjim koracima
    dnevna brza setnja, zamjena nekih namirnica, izbacivanje ocitih 'krivaca'
    a onda polako mozes prilagodjavati i pojacavati
    ja bih svakako preporucila neki oblik vjezbanja, vazno je i za ubrzanje metabolizma, energiju, tonus, a i podize raspolozenje
    (a i kad odvjezbas neces se odmah baciti na losu hranu, bar kod mene tako djeluje, kao da sam uzalud radila )
    ako si mozes priustiti nutricionista, odlicno
    i sretno
    Posljednje uređivanje od summer : 14.01.2017. at 00:38

  19. #69
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam skinula prilicno puno kila (40? pojma nemam), znam za centimetre obujma da je preko 50 oko struka. Pocela sam jedno 5 godina prije rodjenja prvog djeteta, nisam dobila nis' natrag, osim u trudnoci, ali i to je otislo, oba puta, unutar jedno 6 mjeseci od poroda. Nakon sina sam izgubila dodatnih 10, sad nakon kceri stojim na predtrudnickoj. Ne stignem vjezbati, sto moram uskoro rijesiti, ali jedan od glavnih problema je to sto uzasno lose spavam.

    Mojih 5 cents je da je stvarno najveci dio price u glavi. Kad se sve poslozi na pravo mjesto, onda nije tesko mijenjati nacin prehrane (jesam), pokrenuti guzicu (jesam, ali nikad drasticno). Plus sto meni nikad nije nesto osobito odgovaralo neko drasticno uskracivanje. Jedem manje i prilicno drugacije nego prije 8-9 godina.

    Inace sam opcenito teska, i kao osoba i kao na vagi. Imam, zapravo, dosta misicne mase, a i brdo viska koze. Prestara sam da bi se povuklo. Ali ok. Jos 15-ak kila i meni dosta. Samo se treba opet pokrenuti...
    Posljednje uređivanje od Kaae : 14.01.2017. at 05:31

  20. #70
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mogla bih roman napisati o temi.
    (Ne o trčanju, već o višku kila)
    Ali nema potrebe.
    Moje dugogodišnje iskustvo kaže:
    Previše unosa- previše kila.
    Točka!
    Pustimo opravdanja.
    To su sve prazne priče.
    Neka svatko par dana zapisuje što sve stavi u sebe i šokirat ćete se.
    Npr. ja sam mislila da malo jedem i to je točno ali
    Pila sam po desetak kava dnevno.
    I računica kaže:
    U svakoj kavi deci i pol mlijeka= 75 kcl plus dvije žličice šećera 100 kcl= 175 kcl x 10= 1750 kcl samo na kavama!!!!
    A to je na moju visinu dnevna količina kalorija.
    Smanjila sam kave, ukinula šećer, ali je i dalje mlijeko tu pa sad svaka kava nosi "samo" 75 kcl.
    Eto, samo jedan primjer, a vjerujem da ih svatko može naći tisuću.
    Štitnjača, nespavanje, problemi...
    Imamo ih svi i to nije izgovor.
    Treba se pokrenuti i smanjiti unos i kile moraju ići dole.
    Lili i Kris su lijepo objasnile kako krenuti s vježbanjem i to uz korigiranu prehranu je ključ uspjeha.
    Dugoročnog.
    Nikakve drastične dijete i divljačko vježbanje ne dolazi u obzir.
    S tim se postiže samo jo- jo efekt.
    Savjetovala bih sistematski kod svog LOM-a i ako je sve ok, a vjerojatno je- krenuti.
    Za početak ne treba ni teretana, ni osobni treneri, ni specijalna oprema.
    Samo volja.

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Tanči je pametno napisala da treba osvijestiti što trpamo u usta.

    * * *

    Još mi je ovo palo na pamet, lakše mi je svaki put bilo smanjiti količine hrane i promijeniti način prehrane u proljeće. Kad krene svježe mlado bilje, nekako mi je prirodno krenuti u tom smjeru. Zimi obično pazim samo da zadržim kilažu tj.da ju ne povećam.

  22. #72
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je težina super padala dok sam Bila na pet obroka dnevno, svaka tri sata, ujutro uh, popodne proteini, jelovnik sam radila u dogovoru sa sestricnom koja je nutritionist, prehrambeni coach.
    10 kg u 3 i pol mjeseca skinula.
    Trebalo mi je godinu dana da ih vratim.
    Ljuta sam na sebe jer sam prestala jesti po njenim uputama, a fakat se jede sve. Pa i čips ako netko želi.

    Jelovnik je dizajniran za svakog posebno, u skladu s navikama i željama.

    Sve nešto čekam da me ulovi dobra volja, pa da krenem opet. Meni je samo problem u glavi. Ok, ima i genetike, ali odluka mi teško pada.

  23. #73
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    P.s.
    I ja imam 20 kg viška.

  24. #74
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kad kazete 20 kg viška, na odnosu koju kilazu to kažete?
    Nekad sam pisala na vjezbacicama, meni je nerealno željeti 57 kg koje sam imala u osnovnoj školi.
    Moja zdrava težina, i kojoj težim je 65 kg, znači 10 manje na mojih 173 cm. Odnosno obim tijela da mogu ući u 38.
    Nemojte biti prestroge sa svojim ciljevima.

    Slažem se svakom koja je napisala o postepenom pristupu, kao i da je san jako bitan. U dane neispavanosti u sebe unesem samo takve gluposti.

  25. #75
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Previše unosa- previše kila
    x

    i pomalo se nakupilo.
    U godini danana novom poslu s puno prekovremenih, izjedanjem pizza u prekovremenim satima je rezultiralo s 10 kg viška. Previše za tako kratak rok. Naravno nisam imala vremana ni volje za vježbanjem.
    Tu je i stres, nespavanje...
    Prije godinu dana sam promijenila posao ali nikako na zelenu granu, sve nešto probam pa nikako. Koketiram sa lchf-om no neuspješno je. Već se sprdamo na poslu kako dopodne pijem smutljivce i kojekakve planove imam koji iz 17h padaju u vodu. Kad me ponude kolačima na poslu odbijam sa "samo navečer jedem šećer i ugljikohidrate"
    Vježbala nekad jesam ali nikada tako strastveno, mislim niti jedan od onih silnih programa nisam završila, al nema veze. Na vježbačice me se već stid vraćati.
    Uglavnom, što sam starija sve je teže.

  26. #76
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kada sam se ja udebljala (prije 5 godina) moj nacin prehrane je bio otprilike ovakav:
    Vratila sam se iz makrobiotike na "normalnu" prehranu tj. nezdravu, nisam mogla drzati taj tempo uz posao, redovito jesti, jel. Jela sam kada sam stigla(obicno navecer), svaki dan bi bilo u igri nekoliko kava, casa vina/zestice/piva. Coksa mi je bila BF uz red bullove da odrzim eneregiju. Radila sam po 16h dnevno. Grickalice nikad nisam voljela ali burek, pizza i ostali junk food mi je bila ovisnost. Vecinom bi bilo pravila da mi je jedan obrok u danu bio. Dosla sam do 100kg na svojih 165cm. 4 godine ne pijem nikakav alkohol,niti prigodno,kavu bez secera pijem 3 godine vec, kuham skoro svaki dan. Dvije trudnoce u tom razdoblju, jedan porod.Sto sam u trudnoci dobila cca 8kg otislo je samo. Slatko jedem rijetko, obicno u pms i to eventualno 2 reda cokse ili nesto slicno.
    Godinu i nesto sitno sam aktivna u pravom smislu, 12kg sam izgubila i stagniram. Pomirila sam se sa time samo u smislu da se ne zivciram oko stagnacije vec sam motivirana njome, jos uvijek ucim. Moj ideal je 64kg iako mm tvrdi da bi i 70 bilo super jer sada ispod svega stoje misici.

    Nemam inzulinsku rezistenciju,malo mi je secer prenizak nataste ali imam problem sa stitnjacom ali ne bih rekla veliki.
    Posljednje uređivanje od KrisZg : 14.01.2017. at 11:34

  27. #77
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dugogodišnje iskustvo kaže:
    Previše unosa- previše kila.
    Točka!
    Nikakve drastične dijete i divljačko vježbanje ne dolazi u obzir.
    S tim se postiže samo jo- jo efekt.
    Za početak ne treba ni teretana, ni osobni treneri, ni specijalna oprema.
    Samo volja.
    slažem se potpuno

    prije par mjeseci sam imala jako neugodan zdravstveni problem zbog kojeg sam izbacila slatko, dakle, jela sam sve potpuno normalno (ne vjerujem u teorije da su uh loši, jedem sve, i kruh i žitarice i krumpir) samo nisam jela ništa slatko osim žličice meda u čaju

    rezultat je bio izgubljenih 5-6 kg u mjesec dana (koliki mi obično i bude višak, slažem se s mišljenjem da ne treba težiti za kilažom koji smo imali u srednjoj školi, dapače, izgledam očajno, ispijenog lica, kao da sam bolesna ako previše kila ode dolje)

    ne kažem da je ovo rješenje za svakoga, kod mene funkcionira
    kad popustim i opet krenem jesti slatko (nikad puno, red-dva tamne čoske ili par keksa ili kolača) kile se vraćaju

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    na svojih 171 cm visine i 45,5 godina bila bih sretna da imam 68 kg.
    Sa 63 izgledam kao kostur, a sa 73 kao burence .

    edit sad sam bačva , i burence bi mi bilo super
    Posljednje uređivanje od maria71 : 14.01.2017. at 12:17

  29. #79
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ni ja ne vjerujem da su UH losi, dapace. Ipak, treba raditi razliku od kuda oni potjecu, preferirati integralne, a ne rafinirane zitarice.
    Treba unositi sve, i UH i bjelancevine i masnoce, samo treba naci pravi omjer.

  30. #80
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni osobno tih 5 obroka dnevno o kojima svi pricaju nikad nije odgovaralo. Ja jedem za dorucak (2h nakon budjenja) dva deci tekuceg jogurta, za rucak u menzi obicno uzmem pola porcije, navecer pojedem isto nesto kuhano ali ne previse. U medjuvremenu ne jedem medjuobroke, evntualno pojedem komadic sira ili neku vocku. Kad sam jednom isla brojati kalorije to je bilo oko 1800 dnevno. S tim rezimom i bez tjelovezbe mi je tezina stabilna, a ja nisam gladna. Sve iznad toga (npr puna porcija za rucak ili veceru, redoviti medjuobrok slatkog i sl) me pocelo gurati s kilama prema gore (sad u 40-im, prije nije).

    Za smrsaviti je potrebno smanjiti unos hrane i kalorija na ispod 2000, i to ne privremeno nego trajno, jer gubitkom kila se smanjuje bazni metabolizam i tijelu treba manje kalorija da stagnira s kilama nego prije. Alternativa je nakon mrsavljenja poceti s intenzivnim vjezbanjem da kompenzira opet povecan unos kalorija - no apsolutno svi preporucaju za smrsaviti prvo reducirati unos kalorija, a vjezbanje tek nakon toga.

    Sto se uh tice, primjetila sam da naravno mogu mrsaviti i kad jedem uh, ali svakako brze ide kad ih ne jedem.

  31. #81
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Rekla bih da i konstitucija igra veliku ulogu
    Npr.ja sam sa173 cm visine i 65 kg prilicno dezmekasta i okruglasta, sa 70 izgleda gadno, a sve preko toga groteskno

    Do rodenja prvog djeteta 53 kg, premalo na moju visinu
    Do rodenja drugog djeteta 58 to je bolje ali isto malo suhonjavo, sa 59 -60 sam sebi najljepsa i ono sto je najvaznije, osjecam se sjajno!
    Sad 62- smetaju te dvije itekako, npr .kod traperica, vezanja pertli, stalno imam neki filing da me guzica preteze...
    Dok moja kokegica iste visine, sa punih 20 kg vise ( sto ne bih vjerovala da nisam vidjela na svoje oci) ne izgleda debelo, dapace izgleda snazno i misicavo, zategnuto, bez celulita i bez grama sala...
    Ali na moje kosti i tjelesnu gradu ta kilaza nikako ne ide
    Sto je najbolje od svega ona se ne bavi apsolutno nicim i jede ako dva puta dnevno jer vise nema potrebe. Eto.

  32. #82
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    imam 44 godine, 162cm i oko65kg. volim jesti i ne volim vjezbati (vjezbam samo zbog spustenog mjehura). ne jedem meso 25 god. maturirala sam s 55 kg, diplomirala isto. moj problem je sto nemam motivacije - sto bi se promjenilo u mom životu ako smršavim?
    s druge str. kad vidim moju mamu sa štakom kako teško hoda bojim se da će mi starost tako izgledati.
    kako se vi motivirate? npr. ja ne jedem meso jer ne podnosim okrutnost prema životinjama i ako mi zamiriši okrenem glavu. voljela bi imati neko tako jasno objašnjenje zašto ne pojesti sve na što naiđem.

  33. #83
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    zapravo evolucija je napravila da pojedemo sve sto je ponudeno, jer tko zna kada ce opet biti hrane.
    Jedino je nezgodno to sto je sad hrana dostupna i ima je previse.
    Posljednje uređivanje od sirius : 15.01.2017. at 10:51

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Mamitzi nije tema, aliradis li meso za obitelj

  35. #85
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    jelena kuham meso i za ljude i za životinje (samo sam loša u mesnici kad treba izabrati komad)

  36. #86
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Trcim dosta, recimo oko 20-30km tjedno, ovisi. Osim toga i vjezbam jos 2-3 puta tjedno sta u teretani, sta grupno. I imam visak kg. Jer ne znam zatvorit usta tako da bez toga mozete trcat/vjezbat svaki dan a i dalje dobivat na kilazi. Kao ja

  37. #87
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    Trcim dosta, recimo oko 20-30km tjedno, ovisi. Osim toga i vjezbam jos 2-3 puta tjedno sta u teretani, sta grupno. I imam visak kg. Jer ne znam zatvorit usta tako da bez toga mozete trcat/vjezbat svaki dan a i dalje dobivat na kilazi. Kao ja

    Hahaha, mb, ti baš znaš motivirat' ljude

  38. #88
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    hahah forka kad je tako dok ne zatvoris usta mozes ti trcat do prekosutra meni nikako da se dogodi taj klik u glavi

  39. #89
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    Negdje sam procitala da je prehrana 80% a vjezba 20%.

  40. #90
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Citiraj Minimalist prvotno napisa Vidi poruku
    Negdje sam procitala da je prehrana 80% a vjezba 20%.
    upravo to je ono o cemu ja pricam

  41. #91
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    Baš razmisljam......za 2 tjedna se važem nakon mjesec dana zdrave prehrane. Bila bih zadovoljna s 4kg manje. Mislim da je realno a nije prenaglo.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Meni osobno najodvratnije je psilium to je ono kaj preporučujem najgorem neprijatelju

  43. #93
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Minimalist prvotno napisa Vidi poruku
    Baš razmisljam......za 2 tjedna se važem nakon mjesec dana zdrave prehrane. Bila bih zadovoljna s 4kg manje. Mislim da je realno a nije prenaglo.
    Pa daj se izvaži sada nakon 2 tjedna, ako si smršavila 2 kg, bit ćeš zadovoljna, a moja znatiželja zadovoljena

  44. #94
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Minimalist prvotno napisa Vidi poruku
    Baš razmisljam......za 2 tjedna se važem nakon mjesec dana zdrave prehrane. Bila bih zadovoljna s 4kg manje. Mislim da je realno a nije prenaglo.
    jedva čekam tvoje vaganje Minimalist..i ne zaboravi si izmjerit obujam jer je to čak i važnije, no to i sama znaš.

    Bravo, bravo za ustrajnost i odluku koje se držiš! Respect!

    Ajme Flopice kako objasni ove svoje kilaže ma ti ne možeš bit ni gadna, ni groteskna, ti si

  45. #95
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Pa daj se izvaži sada nakon 2 tjedna, ako si smršavila 2 kg, bit ćeš zadovoljna, a moja znatiželja zadovoljena


    Lili vjeruj mi da mogu

  46. #96
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Bome flopi, ni meni to ne ide u glavu. Ti si komad!

  47. #97
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Otjerasmo bucku, i one, kojima stvarno treba pomoć, a ne problem kile ili dvije viška...

  48. #98
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    moj problem je sto nemam motivacije - sto bi se promjenilo u mom životu ako smršavim?
    s druge str. kad vidim moju mamu sa štakom kako teško hoda bojim se da će mi starost tako izgledati.
    kako se vi motivirate? npr. ja ne jedem meso jer ne podnosim okrutnost prema životinjama i ako mi zamiriši okrenem glavu. voljela bi imati neko tako jasno objašnjenje zašto ne pojesti sve na što naiđem.
    Potpis...
    Meni motivacija traje kratko... svaki put kad počnem, sve kraće.

  49. #99
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    Ni ja neman motivacije, nisam od pomoci.... ja imam 7-8 kg viska realno, nerealno 10 (to je ono koliko bi ja tila skinit)

  50. #100
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam skinula 13kg na Lchf prehrani i super se osjećam na toj prehrani. Godinu dana sam se držala sto posto svega a zadnja 2-3 mjeseca brljavim pa se vratilo 3-4kg i sad sam odlučila ukinuti to brljavljenje.
    Mislim da treba vidjeti i koja su naša očekivanja i neka slika koju imamo u glavi a što je realno. Sad kad čitam odnos visine i kilaže koju vi pišete ja po tome imam prekomjernu težinu. Sad sam 162 i 65kg i nosim konfekcijski 38...u neke stanem i u 36. Svi koji čuju da imam 65kg ne vjeruju mi...kažu da lažem..da imam manje. Preko ljeta sam imala 62kg i svi su me pitali jesam li bolesna i što sam to napravila od sebe, a prema onim tablicama 62kg bi bila moja gornja granica kilaže. MM bi bio sretan da sada na ovo dobijem još 5kg...kad sam imala 62kg njemu je to bila katastrofa....rekao mi je da je htio kost i kožu da bio onda takvu i oženio

    Hoću reći...da se ne treba previše opterećivati s tablicama...svi smo drugačije građeni (ja sam pješčani sat) i na istu visinu i istu kilažu drugačije izgledamo i drugačije je to raspoređeno. Mislim da je idealna kilaža ona s kojom se dobro osjećamo...naravno ako t nije pretilost...ali sumnjam da se netko dobro osjeća s tolikim viškom kilograma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •