Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 424

Tema: 3....2....1....Bubilo kreni u 2022.

  1. #1
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno 3....2....1....Bubilo kreni u 2022.

    Hvala lili, ta sam <3
    Postala sam maratonka! Prvo se isvinjavam sto nisam delila nameru da trcim maraton i treninge ovde, ali imam razloge. Naime, kada je moj tata morao u bolnicu u sptembru prosle godine, imala sam jak strah da ce nesto zbrljati, jer je bila i korona i zdravstvo je inace jako korumpirano. Godinama vec zelim maraton, i godinama vec dugo trcanje uz audiobooks mi predstavlja zadovoljstvo i oslobadja me na mnoge nacine. Jednostavno sam u jednom trenutku osetila da je zbog te korupcije, korone i prirode (zivotno ne kriticnih) operacija na koje je morao, velika mogucnost da nesto zbrljaju. Prijavila sam se na Oaklandski maraton, misleci da cu tako proslaviti ako prezivi, a posvetiti njemu ako umre. Kao sto znate, zbrljali su. Big time.
    Nakon tatine smrti mogla sam samo trcati. Trcala sam jako puno, i to mi je stvarno jako pomoglo. Od pocetka ove godine sam vec pretrcala 800km. Napravila sam majicu s njegovim likom (i cirilicom napisala njegov nadimak, pa sam danas ipak malo tripala da li je to ok :brrrr. Sve mi je bilo ekstremno emocionalno, pa ni mami nisam rekla da se spremam za maraton. Medjutim, osecala sam se da nekako izdajem vezbacice, pa sam ipak potiho nekima dojavila. Oprostite, toliko sam mogla.
    Nisam trenirala ni po kakvom planu, samo sam isla duze. Uvela sam dva dana dvostrukih treninga. Ustala bih jako rano ujutro ponedeljkom i sredom, i istrcala bih 16km pre nego probudim decu. Kad ih odvedem u skolu ili jos nekada jos 14, nekada opet 16, jednom ili dva puta i dvadeset. Sredom bih trcala manje nego utorkom, ali dosta velike, dvostuke duzine. Utorkom i cetvrtkom sam trcala majusne duzine, 7-10km, i isto tako i nedeljom s muzem. Petak i subota rest. Petkom sam radila restorative jogu, dvadeset minuta samo, ali dosta sam se upraksala tako da mi je to bilo dovoljno. Tapering sam uvela dve nedelje jer nisam nameravala brzo da trcim. Dosta sam pod stresom, jos uvek sam prilicno tuzna i disanje mi nije najbolje, tako da sam te duzine odradjivala jako sporim tempom i tako sam i ocekivala za maraton. Cilj mi je bio zavrsiti. Staza se zatvarala sedam sati od starta, a moj interni cilj je bio ispod 6 sati.
    Ova radna nedelja mi je bila pregrozna i nisam se stigla odmoriti, iako sam znatno manje trcala. To je dovelo do toga da sam sinoc dosta slabo spavala. Telo mi je bilo preuzbudjeno od treninga, mozak uzbudjen od posla (izmedju ostalog pisem i master tezu u kojoj imam jako kompleksnu analizu podataka). Misli su mi bile ok, uzbudjenje zbog maratona nepostojece jer me to cimnulo juce oko 1-2 i zaista me proslo. Ali telo nije htelo zaspati. Bas sam se zeznula. Medjutim, bila sam iskulirala i lezala sam dosta opusteno u krevetu, i odspavala sam nekih 4-5 sati na kraju. Ujutro sam ustala u 5, sto je za mene normalno do malo kasnije, i spremila se za trcanje.
    Prvi put sam trcala bilo kakvu trku, pa mi je sve bilo onako, polu-nepoznato. Stala sam kod wave 5, sto je naravno bio i poslednji wave. Cipove za pracenje smo imali u brojevima, tako da nije bilo nista dodatno osim broja (to sam preuzela prosle nedelje). Krenula sam jako lagano, medju sporacima, i prijalo mi je. Medjutim kako su mlje prolazile, ja sam po malo ubrzavala, da bih shvatila da u stvari mogu i ok brzinom da trcim. To tumacim odmornim nogama, jer stvarno od pocetka januara nisam posteno odmorila noge do ove nedelje. Mene inace nikad ne bole noge, zato sam uvek i msilila da sam bolja za long distance. Do 19. milje sam povremeno pila vodu, dva puta piskila, popila dve porcije gatorade i pojela jedan bar koji inace jedem (larabar, ne znam ima li po evropi). Staza je bila u stvari dupli polumaraton, s delom s poprilicnom uzbrdicom. Ukupni elevation gain je bio 272m. Znaci kad sam se priblizila delu s uzbrdicom u drugom krugu, prisla sam stolu s okrepom, i videla gu gel i banane. Pomislila sam da je zgodno da tad uzmem gu, a bananu kad se popnem na tu uzbrdicu, tako da sam pojela gu gel i ponela bananu. Onda je usledio uzas, hahaha. Znaci meni je toliko bilo muka od tog gela, da sam najozbiljnije mislila da cu morati da povracam. Inace nemam nikakvih stomacnih problema, ali valjda ta kolicina dextroze me je zveknula 'u glavu.' Naravno, pejs je polako padao, a meni je sve bilo gore. Na kraju sam morala i da hodam povremeno, i da se pitam da li ipak da povratim. Umor nije bio faktor, jer mi je od tog nizeg pejsa i heart rate isto pao. Ugl, mislim da sam na gu uzas izgubila jedno 10 minuta, i sto je najbitnije, uzivanje. Pre toga sam prosto uzivala. Bilo mi je super, zezala sam se s Oaklandjanima koji su bodrili i prosto se osecala kao da sam medju svojim ljudima. Oakland je 'problematican' grad u regiji, ali medju nama urbanistima ima grupu obozavalaca koji, izmedju ostalog, tvrdimo da je to jedini pravi, autenticni grad u Bay Area. Sve je to tacno, ali ako kli ne pojede gu :D
    Ugl dokotrljala sam se do cilja (poslednjih 7 km je bilo pravo povracajuce mucenje), i tu su me docekali troje od cetvoro dece (jedan je bio na baseball utakmici) i muz. Malo me zveknuo emotion kad sam ih videla, ali generalno sam se zaista super provela.
    E da, na kraju sam zavrsila za 4 sata i 55 minuta (slusajuci audio knjigu, naravno :D).

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Kli kli draga, progutala sam pricu u komadu. Ovaj dio s tatom me posebno raspekmezio

    Cestitam ti jos jednom od srca kod nas kazu jednom maratonka, uvijek maratonka!
    Da je maratonac biti lako, maratonac bi bio svatko.

    Nezaustavljiva si, za tebe je samo nebo granica.

    Drugi put u torbici ponesi svoje gelove vec isprobane da te gel tako ne izmuci. Drago mi je neizmjerno da si ostvarila svoj cilj.

    Ja bih ti savjetovala da probas odmorit medju svim obvezama (a ti vidi jel izvedivo) tijelu zaista treba odmor nakon m.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.03.2022. at 07:47

  3. #3
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Čestitke kli kli!

  4. #4
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Draga kli_kli, čestitam, predivna priča, baš me dirnula! Svaka čast, odlično si to odradila. Žao mi je što te na kraju izmučio taj gel ali eto, znaš za drugi put. Ja se divim što ti sve stigneš obaviti u jednom danu i tvoj opis priprema zvuči tako laganini a zapravo je iznimno puno ulaganja.

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bravo Kli Kli

  6. #6
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Bravo, kli kli! Ti si cudo i ziva volja. Sad odspavaj jedno jutro barem do 5

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Čestitam!! Bravo!
    Odlično si tajila pripreme i želju za trčanjem maratona!!

  8. #8
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    bravo!!!

  9. #9
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    kli_kli, ma naprosto fantastično! Ja kao vježbačica (makar ne često javljajuća) ne osjećam se izdano, neka tebe i tvojih putova :D

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Hvala svima <3
    Munkice, jutros sam ustala u 5 i riknula od smeha kad sam procitala tvoj post :D
    Vrijeska, znam, jeste neprijatno, osecala sam se kao jedna iz talasa rodinih tudnica koje bi samo objavile rodjenje deteta, a ne i trudnocu. Jbg, nisam mogla drugacije. Ima previse slojeva u tome. Inace sam toliko losa u skrivanju tajni da sam s 15 roditeljima objavila da pusim nakon mesec dana pusenja, a mami s 19 pokazala travu i objasnila sve oko konzumiranja iste. Tako da znas, nije mi bilo lako.
    Vertex <3

    btw, danas sam skroz super, ne boli nista, mogla bih trcati - ali necu

  11. #11
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    kli kli bravo bravo svaka cast!
    ja sam jednom ili dvaput probala nekakav gel, meni bude muka od toga, od tad preskacem. a ionako mislim da mi za moje duzine i nije potriban.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    kli_kli, nit trčim, nit znam što je gu gel...
    Ali znam što je ogroman trud i velika emocija i jaka želja i posebna posveta

    Hvala na inspirativnom postu i budi neizmjerno ponosna na sebe. Bravo!

  13. #13
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bubilo, ja sam jedno valjda 3-4 god redovma na dns vjezbama, one su za kraljeznicu tj za neagresivno jacanje misica odlicne.

    Betty, ja sam valjda 7 god na airex strunjaci bas je mekana, a dobro prijanja. Nepoderivo (ima otisak od pegle, al incidenti se dogadjaju).

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bravo, kli kli, ne kužim se, za gu... sam mislila da je neka kratica nekog običnog izraza, ali vidim da je to veliki achievement, da si jako ponosna, da ti je lijepo i dobro i jako te grlim! Svaka ptica ima svoje koje je podržavaju, ja sam u jednom jatu Hip Replacement Group for Active Poeple na FB-u, tamo ima fakat zvijeri i ima žena kojima se svašta izdogađalo, koje se bore ko lavovi i imaju ludilo rezultate (ti rezultati su normalan hod, a za neke i trčanje i skijanje), tako da je najvažnije oko svega da svako nađe svoju "Zusku", ostane aktivan i živi sa što manje boli i najbolje što može sa svojim tijelom.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.03.2022. at 16:27

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Bravo ina33, to je TO

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno 3....2....1....Bubilo kreni u 2022.

    Kako započeti temu nego sa velikim uspjehom.

    Bravo kli.kli. Ne samo na kliometrazi i pace, vec i na razlogu koji te gurao na uspjeh.


    U ovoj godini imamo vec dva maratona otrcana. Tako da mozda bi bilo bolje nazvati temu maratonke i one koje ce to poslati, ali ja se prva ne bih javila na temu. Mada nije da se i ovako javljam.
    Otrčati 5 km je uspjeh, otrčati 10 km je vec visa klasa. polumaratone trce vec prave trkacice, a maraton samo posebne osobe.

    No ovo je tema o vježbanju pa ne smijemo zanemariti i one koje plešu, opustaju se uz jogu, one koje vole zelezo vise od bilo kakve podloške....
    Svi koji zelite tipkajte i nagovorite one koje misle da ne mogu, zbog necega.
    Svi koji zele mogu, makar i sat dva tjedno. Ali treba naci sto najvise odgovara u tom trenutku. Tu smo pitajte. i pridruzite nam se.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 22.03.2022. at 19:42

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Svega ima vec na trzistu za cijeli dijapazon, zdravo-nezdravo, mlado-staro, zensko-musko. Ima specijalnoh treninga za zene 40 plus koje nemaju nikakvog iskustva i zele se pokrenuti - vjezbe s utezima. Stvarno ima svega po svacijem gustu i mogucnostima, samo je bitno krenut i malko ustrajat, a onda postaje i navika i potreba.

  18. #18
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja sam luda
    tjedan dana doma, covid pozitivna
    nema yoge, plesa, aaaaaaaaaaaaa
    a taman sam napunila sest dana tjedno aktivnostima sta mi pune

  19. #19
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ajme kakav suptilni pritisak s imenom u naslovu teme .
    Šta ću sad, jadna li sam…

    Dobro, dobro… budem, pokrenut ću se, prijavljivat ću… Ajme… .
    Evo krepana sam, al idem nešto odvježbat .

  20. #20
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Spajka je bila inspirirana i prekrasno napisala

    Ja bih također dala ideju onima koji imaju mogućnost uzeti Multisport karticu preko firme da je probaju koristit barem 2 mj. da se na taj način pokrenu.

    Meni je ta kartica mrak jer se s njom može ići na razne vrste sportova i aktivnosti: bazen, gym, squash, pilates, zoomba, yoga, badmington, stolni tennis, nordijsko hodanje, funkcionalni trening, sauna, cross fit, callanetcs, penjanje po stijenama, tenis, klizanje na ledu, borilačke vještine, odlazak u toplice (Jezerčica) i Amazingu (trampolini), ples, korektivan i medicinska gimnastika, aqua aerobic, meditacija, trampolini, škola trčanja, cycling, vježbe za kralježnicu, paket bazen.spa-sauna- jacuzzi...ma nema šta nema. U Zg je pokrivena velika većina sport. objekata. Uglavnom svatko može pronaći nešto za sebe.

    Ja obično idem tamo gdje mi je blizu posla ili blizu doma, miksam ovisno o trenutnim željama i potrebama.

    Sinoć sam bila na programu Fit Life, intenzitet možda nekih 6/7 od 10 (tako sam birala jer danas imam žestoke dionice), al sam se zato napalila idući tjedan kad mi prođe štafeta koju trčim u NED otići na Military drill. To će bit upala samo takva jeej ...

    Sutra ću navečer recimo pilates radi istezanja (u zgradi do moje) taman za nakon dionica u sri i nakon jutarnjeg hikinga u čet da se tijelo malo opusti i istegne. I tako ja sam oduševljena s tim miksanjem

    Preporučam i centar Allegru u Hypo centru jer je tamo i gym, saune (turska i finska), jacuzzi, bazen (totalno relax djir, nema guzve 2-3 čovjeka ako se ide ujutro ili odmah nakon posla), sve u jednom

    Za početnike ima super programa u mnogim sportskim objektima koji su na popisu, koga zanima neka zaviri:
    https://benefitsystems.hr/maps/region/0/#togglemap

    Najčešće se vidi u samom programu ocjena intenziteta, pa si čovjek bira po svojim preferencijama.

  21. #21
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    jeeej nova tema

    summer brzo ces se vratit svojim aktivnostima

    meni je cili tjedan natrpan, prekjucer 10km, jucer 5 km, danas rjesavam auto (malo sam ga tuknila ), sutra idem na pedikuru jer sam dobro sredila jedan nokat na zadnjem polumaratonu, prekosutra masaza napokon.
    Posljednje uređivanje od malena beba : 23.03.2022. at 09:31

  22. #22
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lili, kako to funkcionira, jel se to na sto odes placa s nekim popustom? Il se uopce ne placa?

    Summer, nadam se da si vec vani. Ta izolacija je bas za poludit.

    Ja sam odradila prvih tjedan i po bunny slope-a od Zuzke. Jucer i prekjucer sam radila workout #4 i bome imam upalu misica Iako je program zamisljen da se radi dan po dan, ja ga radim kako stignem/osjecam se - pa mi je za ovo trebalo nekih 2.5 tjedna. Usput, sa slicnim pristupom, yogiram s Adriene.

    MB, bravo za trcanje
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 23.03.2022. at 09:54

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    meni je cili tjedan natrpan, prekjucer 10km, jucer 5 km, danas rjesavam auto (malo sam ga tuknila ), sutra idem na pedikuru jer sam dobro sredila jedan nokat na zadnjem polumaratonu, prekosutra masaza napokon.
    pa fino si ga nakrcala, neka bravo! ja cu sutra depilaciju nakon posla, jučer sam masažu, a u pon frizeru koliko mi žene toga imamo aj aj...

    summer, držim fige da što bezbolnije prođe i da se što prije vratiš svom plesu

    Jadro, uplati se mjesečna članarina za karticu i koristiš sve usluge koje postoje preko kartice, jedini limit je da možeš jednu aktivnost dnevno osim ako odes u te neke centre koji imaju više toga pa npr. nakon gyma odeš se isplivat ili u saunu. Pogledaj popis objekata za Split.
    Neke firme sufinanciraju pa ta članarina bude neki sitniš ispod 100 kn, neke ne sufinanciraju kao moja pa se plaća 280 kn/mjesečno, al svejedno mi se isplati jer mogu kolik, kad i što hoću. Koristim je i za obiteljske posjete npr. kad idemo na klizanje zimi (sva klizališta su na popisu), bazene (svi gradski bazeni), toplice Jezerčica i sl. Isprobala bih i Amazingu s djecom. Kartica se može uzeti isključivo preko pravne osobe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.03.2022. at 10:55

  24. #24
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    čestitam, kli kli! šta misliš, hoćeš li još trčati maratone?

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Nek prespava , nije to danas ću pa ću za pol mjeseca novi.

  26. #26
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam nekoliko mjeseci išla na jogu 5 puta tjedno, radi se o vinyasi, tako da je to pravi trening, a ne opuštanje ( :uvrijeđena zbog spajkinog "opuštaju se uz jogu": ). Sad idem 4 puta, a kako se subotnji termin miče na jutro, što mi ne paše jer volim lijena subotnja jutra s mužem, sve se mislim kako bi mi pametno bilo to iskoristit za smanjit jogu na tri puta, a dodat jedan, a možda i dva termina u teretani (prijavila se na poslu, plaćaju nam). Ma već duže ja to mislim, ali pasala mi je joga i nije mi se dalo odreć nijednog termina. Zapravo bi mi najviše po guštu bilo kombinirat balet i jogu, a i dobro se nadopunjuju, jer mi se čini da je skoro jedino šta fali ovoj našoj jogi skakanje. Ali ne mogu termine iskombinirat kako mi odgovara. Prednost teretane je da ideš kad ti odgovara. Čak razmišljam da se javim jednoj određenoj trenerici iz centra u koji bi išla pa da mi složi program. Dosad sam uvijek sama sebi slagale treninge kad bi išla u teretanu.
    Posljednje uređivanje od vertex : 23.03.2022. at 15:59

  27. #27
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    betty, pojma nemam, iskreno! ako da, onda verovatno opet u Oaklandu.
    Ja bih rado neki ultra trail, ali za to mi treba malo vise slobode da jurcam po brdima. Za maraton sam buvalno sama trcala po mracnoj suburbiji :D

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    735

    Početno

    Vježbačice, planinarke. čitateljice... evo festivala za vas https://www.jutarnji.hr/kultura/knji...inama-15174654

  29. #29
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Super info, hvala.

    Ja sam jutros planinarila s curama po Medvednici, posao, pa sad depilacija, a i trk cu morat negdje ubacit.

    U Zg je jakoo zatoplilo, samo se nadam da ce potrajat moje omiljeno god.doba proljece da nece bit skok sa zime na ljeto.

  30. #30
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    kli kli jako lijepa priča
    čestitam na postignuću, volji, posvećenosti, organiziranosti, srcu, svemu, još jednom!

    jadranka odlično da si krenula s tom kombinacijom, BS je odličan za povratke!
    ovaj tjedan sam imala zusku 3 x
    trčanje po 5 km 2x
    jogu /meditaciju 2 x
    danas odustajem od trčanja, nisam dobro spavala
    i želim se malo družiti sa zemljom i cvijećem
    jedino se adriene neću odreći, idem odraditi nešto easy
    uživajte u nedjelji!

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Sretno Lili

  32. #32
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Ja bih također dala ideju onima koji imaju mogućnost uzeti Multisport karticu preko firme da je probaju koristit barem 2 mj. da se na taj način pokrenu.

    Meni je ta kartica mrak jer se s njom može ići na razne vrste sportova i aktivnosti: bazen, gym, squash, pilates, zoomba, yoga, badmington, stolni tennis, nordijsko hodanje, funkcionalni trening, sauna, cross fit, callanetcs, penjanje po stijenama, tenis, klizanje na ledu, borilačke vještine, odlazak u toplice (Jezerčica) i Amazingu (trampolini), ples, korektivan i medicinska gimnastika, aqua aerobic, meditacija, trampolini, škola trčanja, cycling, vježbe za kralježnicu, paket bazen.spa-sauna- jacuzzi...ma nema šta nema. U Zg je pokrivena velika većina sport. objekata. Uglavnom svatko može pronaći nešto za sebe.
    Nama nitko u firmi nije nudio tu karticu...
    Mora li firma imati određeni (veliki) broj uposlenih da bi to funkcioniralo ili kako to ide...?
    Da pitam preko sindikata?

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Forka pogledaj
    https://benefitsystems.hr/faq/
    Pitaj poslodavce ili neke aktivnije članove kolektiva , možda već imaju ili planiraju.
    Šanse da se dobije su veće ako je i direktorski kadar sportskije nastrojen ili / i ponekad s nekim odigra recimo bagminton


    Nemora biti određeni veliki broj zaposlenika, ali mislim treba biti 5+ eventualno onih koji bi uzeli, gradijentu subvencija i plaćanja su različiti....
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.03.2022. at 14:02

  34. #34
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Tnx, jelena.O, skužila sam u međuvremenu...
    Baš ću pitati

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Hvala jelena.o.

    Stafeta se zvala: Lilin izbor haha tako su nas decki nazvali jer moje ime ima veze s jednim poznatim tv formatom.

    Njih trojica i ja, postolje, srebro, 2.mjesto
    Trcala sam 5km na 4:28. (1.dan menge, izljev, zadovoljna).

    S obzirom na temperature, presretna da smo se odlucili za stafetu a ne cijeli pm

    Forka,
    Pojasnim sutra detaljnije, uglavnom kako rece jelena.o.

    Ja sam inicirala kod nas u firmi, ppkrenula cijelu pricu, dovela predstavnike Multisporta na sastanak kod vodstva i evo koristimo je.

    Jedini uvjet je da firma ima.minimalno 5 zaposlenih, za firmu ne mora bit nikakav trosak (a moze ako zele sufinancirat),samo stvar dobre volje i da potpisu Ugovor koji ih ne obvezuje na ista (obvezuje samo korisnike, radi se obustava s place za clanarinu, moze se i preskocit neki mjesec).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.03.2022. at 20:58

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Mi smo jucer obiteljski malo planinarili i odveli moje starce na rucak u Samoborsko gorje u jedan planin.dom s divnim pogledom.

    Danas ujutro moja utrka, pa obiteljsko bicikliranje 20ak km.

  37. #37
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    lili, bravo!

    ja sam se malo vratila u zivot
    covid je bio blag, kao jaca prehlada, bez temperature, zarazila sam samo sina iako sam imala hrpu kontakata (i to bliskih) dan prije jacih simptoma
    tako da sta se mene tice, cjepivo djeluje

    znaci, opet yoga, ples, nedjeljom navecer plesni party, sinoc sam dusu ispustila, nisam sjela dva i po sata
    skroz mi se svidja tako
    pomakao se sat, ja odmah zivnem cim je duzi dan - vjecna sam zaljubljenica u ovaj dio godine (vidi nick )
    tako da se veselim sto cu vise boraviti vani

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Bravo za come back summer

  39. #39
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Za ove sto trce, a nitko ih ne ganja ima jedna fora utrka:
    https://www.pakostanetrail.com/hr

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Prvi dio po grebenu je ravan, ali i malo opasan u slučaju gužve (treba se paziti da se ne posklizne i ne propadne u šipražje)

    drugi dio kroz šumu je prekrasan, a treći dio - uspon - prilično zahtjevan

  41. #41
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    duzi dan, ali mracnije jutro :D
    super za oporavak, summer <3
    lili, cestitam na trku s deckima, zakon ste!
    flopi

    ja sam pauzirala 4 dana nakon maratona, cekala da mi se neki parametri koje pratim vrate u optimalan raspon. Trcala sam 15km u petak, 8km u subotu i danas oko 8. Dogovaram se s drugarima s plivanja da pocemo ponovo. Osim sto sam ja bila odsutna, i glavna plivacica nije plivala jer joj je bilo hladno (otvoreni bazen, lagano grejan, a ona 55+ godina).

  42. #42
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala Flopi

    Tvoj ritam/stil vjezbanja mi se cini optimalnim za mene samo bi umjesto trcanja vozila biciklu.

    Lili, bravo za utrku! I jos prvi dan menge. Svaka cast!

    Summer, pravi povratak a i u Kli Kli

    Ovi mi je fora sa skupljanjem smeca. Dok sam radila na Marjanu, dugo vremena bi parkirala auto 20-ak min dalje od posla, pa jutrom u setnji kroz sumu skupljala smece, ne bas prerevno, 10-ak komadica dnevno. Al tamo i nema puno smeca.

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jadro, pretpostavljam di si prije radila u blizini Marjana, ajme kakvo okruzenje, miris borova, pogled mogu mislit

    Ja sam odlucila u narednom razdoblju malo svastarit, proljece za to sluzi sta ne?
    Kombinirat cu uz trcanje (njega cu smanjit), snagu onu pravu zestoku, planinarenje, bajk, plivanje ma sve sta mi srce pozeli
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2022. at 12:12

  44. #44
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    lili, sta ce rec da ces smanjit trcanje?

    ja sam dosta smanjila u zadnje vrime, stiscu me rokovi, pa me bolila potkoljenica pa sam pokupila neku virusnu upalu oka
    bit ce da sam pod stresom
    Posljednje uređivanje od malena beba : 29.03.2022. at 13:41

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    a joj malena, vjerujem da sad sve prolazi, držim fige!

    Uvijek ja tako nakon zimske baze (3,5mj), ne mogu i ne želim trčati 5x tjedno (preko 250km mjesečno) cijelu godinu. Sad ću malo nadoknadit sve što sam propustila od ostalih outdoor aktivnosti koje me vesele, a trčat ću 3x (ili 4x max) tjedno kako me šusne. kreće sezona utrka, pa ću više ići i na trailove koje obožavam. Nisam napravila pravu pauzu nakon maratona jer sam se dobro osjećala, noge bile lagane (inače obavezno uzmem po 2 tj odmora nakon m.). Želim snagu obavezno vratit, onu moju pravu jaku koju volim, bajkom ću sve više i na posao. A planinarenja isto jakooo volim, pa ću ih sve više uvest. I tako valjda bude vremena za sve to poubacivat uz obiteljska druženja s prijateljima, izlete, izlaske...vidi se da me proljeće jako raduje Narcise mi stoje u vazi na stolu kraj kompa na poslu, također i doma. i samo kao da govore: Proljećeeeeee

    A treba malo i odmorit između svega toga.

    Imam u planu jedno lijepo planinarenje za vikend, no prognoza se pogoršava nakon srijede, pa ćemo vidjet što i kako, dal da ili ne.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2022. at 14:21

  46. #46
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jadro, pretpostavljam di si prije radila u blizini Marjana, ajme kakvo okruzenje, miris borova, pogled mogu mislit
    A napisala je na Marjanu, i ozbiljno je mislila :D
    Evo dogovorila sam termin s trenericom, iako mi se baš i nije dalo, tako da bravo ja. Bit će mi korisno dodat malo raznolikosti, trebam se ozbiljnije posvetit ciljanim vježbama za dijastazu, a na kraju krajeva, bit će mi i drago kad jednom krenem.

  47. #47
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lokacija je bome bila dobra al jos bolje je kad se na posao moze pjesice

    Lili, svidja mi se tvoj proljetni ritam! Bas zvuci proljetno i energicno

    Vertex, super za dogovor s trenericom. Sretno!

  48. #48
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jadro jel de bas proljetni djir hahaha

    A lokacija ti je bila mraak.

    Vertex, odlicno da si se natentala i dogovorila s trenericom.

  49. #49
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Olaa cure jel se djira po svjezem zraku, sta god trenira? Necemo valjda u zimski san, sad kad je stiglo proljece

    Kod mene pomalo svega trcanja, gyma, snage al moram izdvojit jedno fora planinarenje na kojem sam bila na Krku.

    Otisle smo ujutro rano do Baske, a onda kruznu turu od 22km:
    Kanjon Vrženica-Rebica-Vela luka-Corinthia-Mala luka-Diviška-Mjesecev plato-Baska

    Bilo je predivno, posebno me se dojmio kanjon Vrženica jer obozavam pentranja i divokoza djir. Iako je otok gore gol, nema ni drveca, ni siprazja, pogledi su savrseni, boja mora u tim divljim valama nevjerojatna

    Bio nam je divan suncan dan s nesto vjetra, napunila sam dušu.
    6 i po sati smo planinarile, 1.100m visinske po tom krsu i kamenjaru.

    A spustanje mjesecevom stazom u Basku kroz borovu sumu je bio secer na kraju

    Jucer trk, danas odmorko ili snaga.

    Jedva cekam za uskrsnje blagdane malo promijenit okruzenje i tamo trenkat, idemo obiteljski u Istru u mobilne kucice. Istrazivanje nepoznatog aaaaa vec sad se topim
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2022. at 09:07

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    U sri planiram trail trcanje odmah direkt s posla, u cet pakiranje (ali ako uspijem ubacit cu ili snagu ili trk).

    Uzivajtee!

Stranica 1 od 9 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •