Stranica 56 od 57 PrviPrvi ... 64654555657 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,800 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #2751
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kosjenka, nemoj kruh. Nemoj. Zaboravi na kruh.
    Kako kaže moj kardiolog: kruh, krafna, kifla i mineralna voda- NE!
    On to ponavlja ko pjesmicu: kruh, krafna, kifla..
    Sve drugo može.
    Čak i čokolada ili neki kolač, ali malo, umjereno.

  2. #2752
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Tanči to je fantastično
    A izgleda mi i da tebi ne pada teško taj režim, dakle održivo.

    Odlična kombinacija prehrane i snage
    A da, kad profesionalci to poslože, onda funkcionira.
    Svima predlažem da angažiraju trenera.
    Skupo je, ali se dugoročno isplati.
    Je, ima na netu vježbi i programa i svega, ali kad je trener s tobom i pokaže ti pa te kontrolira i korigira i sve ostalo kaj ide uz to, onda je to tek pravi posao.

  3. #2753
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka, nemoj kruh. Nemoj. Zaboravi na kruh.
    Kako kaže moj kardiolog: kruh, krafna, kifla i mineralna voda- NE!
    On to ponavlja ko pjesmicu: kruh, krafna, kifla..
    Sve drugo može.
    Čak i čokolada ili neki kolač, ali malo, umjereno.
    Znaaam.
    Mi ovdje imamo odličnog trenera. Nije 1 na 1 ali prati skupinu, napredak, kontrolira svako izvođenje vježbe, viče na nas ali i pohvali.

  4. #2754
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A da, kad profesionalci to poslože, onda funkcionira.
    Svima predlažem da angažiraju trenera.
    Skupo je, ali se dugoročno isplati.
    Je, ima na netu vježbi i programa i svega, ali kad je trener s tobom i pokaže ti pa te kontrolira i korigira i sve ostalo kaj ide uz to, onda je to tek pravi posao.
    Dodat ću da uz navedeno sve ide ako je klijent zaista odlučio, ima volju i pridržava se zadanog. Ti si svoj dio vrhunski odradila i odradjuješ. Bravoo!!!

  5. #2755
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kosjenka,

    Evo iskreno ja bih te maknula s LCHF-a kao i s bilo kojeg režima koji neke namirmice nikako ne dozvoljava iz jednostavnog razloga jer to nije održivo. Zaista sam iskrena u dobroj namjeri.

    Vjerujem da bi ti meni koji je Tajči složila nutricionistica bio sasvim dovoljan orijentir. Naravno treba uzet u obzir i nečije tegobe i bolesti, cijelu sliku al ako se dobro sjećam ti falaBogu nemaš neke dijagnoze.

    Žao mi kad vidim da se trudiš na razne strane, vježbaš, aktivna si, bravoo za treninge, al očito nešto bi trebalo promijeniti s prehranom jer rezultat izostaje.

    Nešto ne štima, samo treba pronać što.

    Kakav ti je san, trajanje i kvaliteta?

    Sretnooo!!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.03.2023. at 16:33

  6. #2756
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ovu prvu rečenicu da pojasnim.

    Mislim na režime koji izbaciju cijele skupine namirnica npr UH.

    Naravno ds će svatko reć ds treba izbacut rafinirani šećer, "bijele"namirnice i sl.

  7. #2757
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tanci, to je mrak uspjeh! Super i za dobre nalaze, a i za ono sto se moze korigirati lijekovima.


    Nisam se jos narucila na vadjenje krvi; uskoro cu. Bas me zanima kakva je situacija, iako nista nije bilo van normale. (Osim zacakuljene inzulinske rezinstencije.)

    S jucerasnjim danom sam na -9.3 kg. Treutno mi je cilj doci do -10 do subote ujutro, ali ok... napola se salim. Ne volim pretjerivati. Danas je 8.5 tjedana otkako sam na terapiji. Poklonila sam prvu hrpetinu hlaca ovaj vikend; jedno 6-7 pari vise ne mogu nositi. Dugo sam se pjenila oko nedostatka vremena za rasciscavanje najnizih polica u ormaru, ali sad mi je drago da nisam. Taman imam sto nositi u razdobljima tranzicije.

    Najvise od svega uzivam u osjecaju gladi i sitosti. Nisam ni znala koliko mi je to falilo.

  8. #2758
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Lili hvala na savjetu ali ponavljam stoti put, sve ovo drugo nema rezultata. Ja pokušava biti na lchf-u, nisam zapravo još prelomila izdržala duže od 15 dana.
    Gle skinula sam 3-4kg, sve je ok. Samo znam da može bolje da se držim prehrane kak je red.
    Ono sto je najbitnije ja se najbolje osjećam kad ne jedem uh, no guzica jelte ..

  9. #2759
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Kaae, odlično. Baš mi je drago da tako dobro ide.

  10. #2760
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Lili hvala na savjetu ali ponavljam stoti put, sve ovo drugo nema rezultata. Ja pokušava biti na lchf-u, nisam zapravo još prelomila izdržala duže od 15 dana.
    Gle skinula sam 3-4kg, sve je ok. Samo znam da može bolje da se držim prehrane kak je red.
    Ono sto je najbitnije ja se najbolje osjećam kad ne jedem uh, no guzica jelte ..
    Mislim da ti to ne moze ne znam kako stetiti, naprotiv, ako guzica proradi tu i tamo. Pogotovo ako ti jelo predstavlja ikakvo zadovoljstvo. Druga stvar je s ketom, gdje unos UH u nedozvoljenoj kolicini totalno poremeti sav trud.

  11. #2761
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da se javim.
    Ja sam trenutno na -16 kg za 4 mjeseca.
    Dnevno unosim oko 1700 kcal
    Šećer natašte mi je sad ok. Jedino još regulacija šećera kroz 120 dana nije dobra pa sam tako prekjučer imala jednu nezgodnu epizodu sa naglim padom šećera, no čim sam pojela ručak, došla sam k sebi.
    Holter tlaka je ispao očajno loš pa mi je kardiolog poduplao terapiju i uveo statin jer je kolesterol graničan. Trigliceridi su ok i to nikome nije jasno. Pretpostavka je da je kolesterol od jetre jer su mi jetrene probe konstantno loše, a uzv jetre je ok.
    Jučer sam radila uzv srca i to je isto ok. Dva šuma je dr našao, ali kaže da je to normalno. Kći se slaže.
    Kardiolog mi je strogo zabranio sol, slanu hranu i mineralnu vodu jer je puna soli. On kaže da je manje zlo piti kolu. Budući da ne pijem ništa osim obične vode i kave ne sekiram se oko mineralne vode, ali evo, tko nije znao- nemojte piti mineralnu vodu.
    Vježbam triput tjedno s trenerom i sama. Kako kada. Ne stignem nažalost više, ali trener kaže da je ovo dosta.
    Polako mi je dizao opterećenje i sad radim sve do otkaza. Svaki trening cijelo tijelo 3-4 serije zagrijavanja s postepenim dizanjem kilaže i jedna radna s maksimalnim opterećenjem do otkaza. Izgleda teško, no nije. Sasvim je podnošljivo i izvedivo i poslije sam ok. Ništa me ne boli.
    Ono što je najbolje u cijeloj ovoj priči je da odlaze centimetri ko ludi i smanjila sam se za tri konfekcijska broja, a i zdravstvena slika ide na bolje.
    Nastavljam dalje...
    Ovo je fantastično, svaka ti čast! Što znači "opterećenje do otkaza" - dok se mišići ne počnu tretsti ?

  12. #2762
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kaae, pleae pojasni to uživanje u osjećaju gladi i sitosti? Nisi ga imala ranije ili ?

  13. #2763
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Lili hvala na savjetu ali ponavljam stoti put, sve ovo drugo nema rezultata. Ja pokušava biti na lchf-u, nisam zapravo još prelomila izdržala duže od 15 dana.
    Gle skinula sam 3-4kg, sve je ok. Samo znam da može bolje da se držim prehrane kak je red.
    Ono sto je najbitnije ja se najbolje osjećam kad ne jedem uh, no guzica jelte ..
    A dobro ako ti tako kažeš.

  14. #2764
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, pleae pojasni to uživanje u osjećaju gladi i sitosti? Nisi ga imala ranije ili ?
    Bili su poremeceni skorz jedno godinu dana, vjerojatno u vrijeme najjaceg divljanja inzulinske rezinstencije, prije i nakon sto je okrivena (a dok sam cekala da prodje nestasica lijeka). Uglavnom sam se hranila prema dobu dana, tipa jutro je za dorucak, sredina dana za rucak, to-i-to doba za veceru, medju obrocima nesto jer se to tako radi. Da sam cekala da sama prepoznam kad sam gladna, odnosno sita, vjerojatno bih bila jela 24h na dan ili nikad. Osjecaj je uvijek bio isti: potreba za necim, a sve, u principu odvratno. Da nisam imala nikakvog znanja o tome sto/koliko jedem, mogla sam vjerojatno tih godinu dana natuci i 150 kila jer bi mi bilo svejedno jedem li 500, 1500 ili 6500 kalorija u jednom obroku, odnosno jedna pileca prsa, tri ili osamnaest. Sve totalno ravno i uglavnom odvratno. Cijelo vrijeme sam osjecala potrebu za jelom, ali ne i normalnu, zdravu glad.

    Mislim, to mi je sad jasno, nakon sto sam naucila vise o IR, a i ponovno osjetila normalne fizioloske potrebe. Tad sam se samo osjecala kao govno koje se muci 24/7 na 1600-1800 kalorija i konstantno dobiva na kilazi.

  15. #2765
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je fantastično, svaka ti čast! Što znači "opterećenje do otkaza" - dok se mišići ne počnu tretsti ?
    Ma ne tresti. Barem ja se ne tresem.
    Do otkaza se misli da radiš ponavljanja dok više ne možeš ni jednom ponoviti pa napraviš pauzu 90 sec i povećaš kilažu i ponovno dok više ne možeš, a to ja osjećam na način da recimo imam osjećaj kao da će me grč uloviti.

  16. #2766
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Baš sam gledala myfitnesspal 01.02. 79 kg , danas 75,1kg . Nije to loše, ali znam da može bolje i da je u tih 4 kg bilo puno koraka naprijed pa nazad.
    Ono zašto meni paše lchf je to što mogu jesti koliko me traži, ako sam jako gladna mogu pojesti 3 kuhana jaja i zdjelu salate, ako jedem reda radi može i samo zdjela salate s mrvicom jajeta. Baš ako mi nije sila ne bih vagala i držala se nekih jelovnika. Bitno mi je samo da imam unaprijed pripremljene obroke, namirnice.

  17. #2767
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nema baš nikakve šanse da se pridržavaš nekog menija primjerice ovog od Tanči? Ne bi ni na njemu sigurno gladovala, al trebalo bi se bit discipliniran.
    Ja i dalje pokušavam ne zamjeri.

    3 kuhana jaja, ja to ne mogu ni zamislit...mene bi valjda jedino puškom natjerao da pojedem odjednom toliko kuhanih jaja, al različiti smo. U tome i je kvaka.

  18. #2768
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Bome to nemrem ni ja.
    Eventualno dva kuhana jaja i to jedva, mada ih sad skroz izbjegavam zbog kolesterola.
    Zrnati sir i salata? Tofu i salata? Pileća prsa i salata ili lešo povrće? Losos i salata ili lešo povrće? To nema puno kalorija, a ima volumen i zasiti.

  19. #2769
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    3 kuhana jaja, ja to ne mogu ni zamislit...mene bi valjda jedino puškom natjerao da pojedem odjednom toliko kuhanih jaja, al različiti smo. U tome i je kvaka.
    Napisala sam ako sam gladna mogu, većinom to bude jedno do dva, no ako pojedem i treće i to rijetko odjednom nego tipa u 9 i 13 sati to je meni čist ok. Sve skupa ne pređe 500 kalorija, znači ostane za ručak i večeru barem još 700.

  20. #2770
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Meni je misterij kako se u 2023. godini i dalje izbjegava jaje zbog kolesterola.
    Ponavljam, kad sam bila na LCHF-u 2013., jela sam jaja u ogromnim količinama i svim oblicima, uključivši i majonezu (što ima veze s uljem, ne s jajetom toliko) i nikad bolji HDL, nikad niži LDL, nikad ljepši ukupni.
    Ili je to samo moj organizam tako posložen?

  21. #2771
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je misterij kako se u 2023. godini i dalje izbjegava jaje zbog kolesterola.
    Ponavljam, kad sam bila na LCHF-u 2013., jela sam jaja u ogromnim količinama i svim oblicima, uključivši i majonezu (što ima veze s uljem, ne s jajetom toliko) i nikad bolji HDL, nikad niži LDL, nikad ljepši ukupni.
    Ili je to samo moj organizam tako posložen?
    Nije do tvog organizma. To su zastarjeli stavovi.

  22. #2772
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nije do tvog organizma. To su zastarjeli stavovi.
    Pa to sam i mislila, ali kako sam ja stvarno veliki štovatelj LCHF-a, mislila sam da je to možda pozitivna predrasuda.

  23. #2773
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja mislim da ja ja mogu bezbroj tvrdo kuhanih jaja, jedno za drugim

  24. #2774
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da ja ja mogu bezbroj tvrdo kuhanih jaja, jedno za drugim
    Ko da je to neki problem
    Salata i kuhana jaja , pih

  25. #2775
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja mogu punjena jaja, punjena samo zumanjkom, senfom i zlicicom vrhnja (ne po jajetu, vec na recimo 8 jaja). Sama tvrdokuhana, tu mi je limit dva.


    Ne znam ni ja zbog cega se jaja smatra problemom. Przeno, puno punomasnog mlijeka, puno putra, pekarski proizvodi, suhomesnato, pretjerivanje u crvenom mesu, kokosovo i palmino ulje = kolesterol.

  26. #2776
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Dugo pratim na faceu grupe keto, lchf gdje ljudi stavljaju nalaze. Svim upitnima se slika popravila, al da jesu to jaja i slanina ali zdjele i zdjele salata.
    Nekidan na poslu priča žena kolesterol, preporučena prehrana nema veze sa ovime što mi pričamo, no dobro.

  27. #2777
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dugo pratim na faceu grupe keto, lchf gdje ljudi stavljaju nalaze. Svim upitnima se slika popravila, al da jesu to jaja i slanina ali zdjele i zdjele salata.
    Nekidan na poslu priča žena kolesterol, preporučena prehrana nema veze sa ovime što mi pričamo, no dobro.
    Cesto primjecujem da preporuke za raznorazne situacije nemaju nikakve veze jedne s drugima, izmedju HR i tu u SAD-u. Mama ima problema s gastritisom i zuci, a ima i svekar. Mislim da niti jedna namirnica iz tih preporuka ne zivi na oba popisa.

  28. #2778
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Očito su naše peporuke zastarjele

  29. #2779
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Bome to nemrem ni ja.
    Eventualno dva kuhana jaja i to jedva, mada ih sad skroz izbjegavam zbog kolesterola.
    Zrnati sir i salata? Tofu i salata? Pileća prsa i salata ili lešo povrće? Losos i salata ili lešo povrće? To nema puno kalorija, a ima volumen i zasiti.
    Evo meni je ovaj jelovnik 10x privlačniji od 3 kuhana jaja sa salatom.

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Napisala sam ako sam gladna mogu, većinom to bude jedno do dva, no ako pojedem i treće i to rijetko odjednom nego tipa u 9 i 13 sati to je meni čist ok. Sve skupa ne pređe 500 kalorija, znači ostane za ručak i večeru barem još 700.
    Ma ja ne mogu zamislit da pojedem 3 kuhana jaja. Jednostavno ih ne volim toliko. Meni je jedno kuhano jaje dosta za mjesec dana. Znam ga recimo dodat u marendu i slično.

    Moj definitivni favorit za doručke i večere je svježi (najčešče zrnati) sir, dodam malo bućinog i vrhnja, nekad i lanenog ulja ili lanene sjemenke, nekad kukuruz, nekad kuhano jaje sa strane, ovisno šta imam u hladnjaku. Prodala bi se za svježi sir. Njamaaa.

    Kaae, zaboravi ti zahvalit na pojašnjenju osjećaja gladi i sitosti. Bome baš čudan osjećaj.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.03.2023. at 22:05

  30. #2780
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Cesto primjecujem da preporuke za raznorazne situacije nemaju nikakve veze jedne s drugima, izmedju HR i tu u SAD-u. Mama ima problema s gastritisom i zuci, a ima i svekar. Mislim da niti jedna namirnica iz tih preporuka ne zivi na oba popisa.
    Aj ako ti se da neke baš uočljive razlike na popisu namirnica, šta se npr.svekru preporuča da jede?
    Baš me zanima radi moje mame.

    Ja imam neke svoje stavove,al me baš i ne sluša.

    Pretpostavljam da prženu hranu i nareske pune konzervansa preporučaju izbjegavat na oba kontinenta.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.03.2023. at 22:11

  31. #2781
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Ja mogu koliko god kuhanih jaja. Ne smijem, jer bi me zabolio želudac, ali mogu bez problema.

    Kosjenka, ovo je stvarno super rezultat. Meni se sviđaju te prehrane koje omogućuju da se jede koliko te traži. Ne volim ta brojanja, vaganja, ma jednostavno mi se ne da i radije se bavim nečim drugim. Kužim da misliš da si mogla bolje, aaaali mogla si i gore, a 4 kg je super napredak!

  32. #2782
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Da često se misli da se nakrkači mesom i to je to, mesa se jede zapravo vrlo malo.
    Hvala Ti.
    Jučer radna akcija bašča, pojela špagete sa šalom domaćom, nisam si stigla skuhati. Vaga otišla više od pola kg gore.
    No dobro, bitno je ostatak vikenda izdržati.

  33. #2783
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    To je skroz normalno, uz ugljikohidrate. Vezu vodu, kilaza raste. No nisi dobila pola kile od sinoc, sigurno. Pojacaj danas proteine i unos tekucine i otici ce jucerasnji visak.

  34. #2784
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ko da je to neki problem
    Salata i kuhana jaja , pih
    Pridruzujem se

  35. #2785
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    To je skroz normalno, uz ugljikohidrate. Vezu vodu, kilaza raste. No nisi dobila pola kile od sinoc, sigurno. Pojacaj danas proteine i unos tekucine i otici ce jucerasnji visak.
    Znam Kaae.
    samo da ne nastavim u revijalnom tonu kad sam već jučer pa do ponedjeljka...
    Malo više vode bi se moglo do ponedjeljka nakupiti.
    No skontala sam da sam se skinula sa slatkog, tu i tamo kocka tamne čokolade, smanjila i orašasto.

  36. #2786
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Tanči,
    da li je ovo ta prehrana ?
    https://www.plivazdravlje.hr/dijabet...l-5obroka.html

  37. #2787
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    To je skroz normalno, uz ugljikohidrate. Vezu vodu, kilaza raste. No nisi dobila pola kile od sinoc, sigurno. Pojacaj danas proteine i unos tekucine i otici ce jucerasnji visak.
    Upravo tako, nije to nikakva dobivena kilaža nego voda.I ne treba je se gledat ko dobivenih pola kile.

    Mi trkači moramo povećat unos uh pred duže utrke (ja nisam ljubitelj uh osim krumpira i povrća, riža,tjestenina, pizze muko moja) i to mi uvijek tlaka, svi smo teži pred start zbog navučene vode a znamo da je lakše trčat što si lakši, no uh su tu radi glikogena.

    Kosjenka,
    Zaista u cijeloj raspravi zaboravili smo ti čestitat na izgubljenim kilama, to je fin i pošten gubitak. Bravooo

    Super za skidanje sa slatkog
    Meni su svježe datulje mrak zamjena u pms-u al ne znam jesu li ti dozvoljene
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.04.2023. at 11:44

  38. #2788
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je misterij kako se u 2023. godini i dalje izbjegava jaje zbog kolesterola.
    Ponavljam, kad sam bila na LCHF-u 2013., jela sam jaja u ogromnim količinama i svim oblicima, uključivši i majonezu (što ima veze s uljem, ne s jajetom toliko) i nikad bolji HDL, nikad niži LDL, nikad ljepši ukupni.
    Ili je to samo moj organizam tako posložen?
    Ja imam visoki kolesterol i kardiolog mi je doslovno zabranio puno toga pa i jaja i uveo statine. Imam i loše jetrene probe i još uvijek laganu upalu gušteraće.
    Nije problem u bjelanjku, već u žutanjku.
    Meni.
    Za ostale ne znam i ne zanima me.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #2789
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Nije.
    Meni je dijabetičku dijetu složila nutricionistica na Rebru i dnevni unos je oko 1700-1800 kcal.
    To je procjena prema mojim potrebama, a onda se umiješao kardiolog sa svojim preporukama jer, kao što rekoh, nalazi nisu dobri.
    Kardiolog je mlad čovjek, cca 35-40 godina star i sigurno nije zastarjeo.
    I ja mu vjerujem.
    Ja se ne “liječim” po Fejsu i forumima.
    Ja se liječim kod liječnika specijalistu bolnicama
    Mogu kasnije napisati točno što i kada jedem. Sad ne stignem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #2790
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ajd kad stigneš Tanči, rado bih pročitala.

    Meni je posve shvatljivo da ako imaš probleme s gušteračom, jetrenim i kolesterolom, trebaš izbjegavat jaja.

    Mom suprugu su toliko smetala dok je imao probleme sa žuči, da ih poslije nije jeo godinama iz straha.

  41. #2791
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Danas: 14 tjedana (veceras cu uzeti 15. injekciju), -12.3 kg. U principu nemam vise nikakvih nuspojava. Kile odlaze sporo i postojano. Jedem sve.

  42. #2792
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni se frendica žali (obje sredina 30ih) da si je debela, i to valjda min 5x tjedno spomene. Nisam više pametna kaj joj reć.

  43. #2793
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Danas: 14 tjedana (veceras cu uzeti 15. injekciju), -12.3 kg. U principu nemam vise nikakvih nuspojava. Kile odlaze sporo i postojano. Jedem sve.
    Baš mi je drago Kaae.
    Kod mene bio pomak pa nakon toga dosta stresno na poslu, jela sam sve po redu ali nije prestrašno.

  44. #2794
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Samo da se prijavim: otkako sam se vratila s porodiljnog i otkako više ne hodam puno i otkako sam si počela dozvoljavati malo pa onda još malo slatkiša, udebljala sam se 5 kg od početka rujna, dakle, u 8 mjeseci.
    I shvatila sam da opet želim na svoj režim bez slatkiša. I da ne želim jesti sladoled iza djece *da se ne baci*. Želim svoj keto-život nazad!
    Uglavnom, plan mi je 30 dana bez slatkiša. Pa ću onda vjerojatno još 30. Kad prođe neko vrijeme, nije više nikakav problem.
    Jedino ne znam da li da si dopustim med koji redovito stavljam u doručak i ponekad svježe datulje. Znam da je to drugačiji šećer od onoga industrijskoga, no možda bi imalo smisla barem prvo vrijeme

  45. #2795
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    ...ih izbaciti jer sam negdje čitala da je dobro izbjegavati zamjene za šećer da se tijelo odvikne od slatkih okusa.

  46. #2796
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Mila majka mislim da slobodno možeš svježe datulje i dodat malo meda u čaj i sl.

    Ja ne konzumiram baš nešto slatko (jer ga smatram nezdravim) ali najnormalnije pojedem svježe datulje recimo u pms-u.

    Ništa mi posebno ne vrate želju za slatkim. Kad ga čovjek prestane jesti, kao što si i sama napisala, želja sama od sebe i iščezne.

  47. #2797
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Draga Lili, hvala ti Imaš pravo, ostavit ću si datulje kao opciju za PMS, ne pojedem ja toga previše, a ipak mi baš pašu u te dane.
    Dva nepuna dana sam na svojoj staroj prehrani i već mi je nekako bolje.

  48. #2798
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Prijavljujem pomak: smanjila količinu hrane i još uvijek se čudim koliko mi nakon prevaljene 40-te godine treba malo hrane. Uvijek sam od žena oko sebe slušala o debljanju nakon ulaska u četrdesete, kao, nemoguće smršaviti, kilogrami se sami lijepe, no nikada nisam čula o tome da nam zapravo puno manje hrane treba. I da mnogima upravo zato viškovi dođu. Uglavnom, u zadnjih mjesec dana mršavljenje je napokon krenulo i iz stagniranja na 66 kg došla sam na 63! Još mi je cilj vratiti se na 60-61 kg, kao prošlog ljeta. Za moju konstituciju to je idealna težina.

  49. #2799
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Naravno, osjećaj u tijelu i razina energije koju imam s tom težinom su mi najbolji pokazatelji. I nije samo prehrana u pitanju, vratila sam se hodanju, cca 19 000 koraka mi je dnevni prosjek.

  50. #2800
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Super Mila Majko.ja padam polako, pa dva dolje jedan gore ali ajde. Smanjila sam količinu hrane, puno više povrća i voća svježeg. Trening 3-5puta tjedno. Muči me što će trebati cijeli osmi mjesec biti zatvorena dvorana.Moram se natjerati nešto doma raditi, barem malo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •