Stranica 1 od 57 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #1
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno prekomjerna težina

    pretpostavljam da vas ima dosta sa prekomjernom težinom na Rodinom forumu...
    pri tome ne mislim na 5,10 kg viška nego 20 i više
    da li je netko uspio "pobijediti" i riješiti se viška kg (bez jo-jo efekta) i na koji način?
    već skoro 20god se "borim" sa viškom, koji je, čini mi se, svake godine sve veći
    isprobala sam sve moguće dijete, treninge, figurelle, lchf, čitala raznu literaturu, članke na netu...
    izgubim nešto i čim prestanem vrate mi se kg, pa čak i više

    užasno mi je teško odoljeti "zovu" hrane, a sad sa x viška kg to već može biti i ozbiljan zdravstveni problem (iako ih za sada, srećom, nemam)

    pls iskustva, vjetar u leđa i sl.

  2. #2
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Bucka, kako i da li kontrolišeš veličinu porcije?

  3. #3
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Moja frendica skinula 20-30 kg. Evo već 2 god samo pada, ništa ne vraća. Izbacili junk food, čipseve, čokoladu, sokove, colu, kruh, tijesto, rižu... Prebacila se na meso s povrćem, voće, žitarice. Uzela osobnog trenera za početak, a sad i dalje vježba 3x/tj.

  4. #4
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A sto si si dala ovaj nick bas me bode u oci
    Ja sam u procesu, imala sam 25-35kg vise od svoje tezine prije.U godini dana sam izgubila 12kg i vjerovatno bih i bise da nisam trenirala, sada imam 15kg viska ali ispod sam sami misic i sposobna svasta izvesti
    I imam problem sa stitnjacom, pa mi se cini da je i to uzrok povremenoj stagnaciji.
    Pridruzi nam se na vjezbacicama, jedini nacin jest da promjenis stil zivota za stalno.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    tako je promjena životnog stila a prvi korak je često najteži.

    Ja na tvom mjestu ne bih počela s nekim rigoroznim režimom prehrane jer ako imaš toliko viška koliko kažeš i uz malo uredniju prehranu ćeš vidjet napredak a kad se na to nadoda tjelovježba sve će krenut u željenom smjeru i bit ćeš samim time motiviranija.

    Mislim da bi ti bilo dovoljno da za početak izbaciš rafiniranu hranu i smanjiš šećere i vjerujem da će se neki pomaci vidjeti relativno brzo.

    A na proljeće bih na tvom mjestu počela uvodit trčanje kao kardio trening koji sagorijeva daleko najviše kalorija a uz to ti se luči endorfin koji te drži u dobrom raspoloženju.

    i kako rekoše cure dođi k nama na Vježbačice.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2017. at 16:52

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da vas ima dosta sa prekomjernom težinom na Rodinom forumu...
    pri tome ne mislim na 5,10 kg viška nego 20 i više
    da li je netko uspio "pobijediti" i riješiti se viška kg (bez jo-jo efekta) i na koji način?
    već skoro 20god se "borim" sa viškom, koji je, čini mi se, svake godine sve veći
    isprobala sam sve moguće dijete, treninge, figurelle, lchf, čitala raznu literaturu, članke na netu...
    izgubim nešto i čim prestanem vrate mi se kg, pa čak i više

    užasno mi je teško odoljeti "zovu" hrane, a sad sa x viška kg to već može biti i ozbiljan zdravstveni problem (iako ih za sada, srećom, nemam)

    pls iskustva, vjetar u leđa i sl.
    Ne . Nisam uspjela ( jos) dugorocno.
    Ako sam jako diciplinirana smrsavim i onda nakon godinu dana kad vise nisam disciplinirana vratim se na staro.
    i tako godinama +/- do 10 kg.

    Stvar je zaista vrlo jednostavna. Pretilost i inzulinska rezistencija mi je u genima, niska sam i uz sve te faktore jedem previse. Tesko mi se pomiriti sa cinjenicom da trebam jesti puno manje nego kad sam bila mlađa.
    Ocito je da moram prelomiti u svojoj glavi da bih trebala ( i da mi je dovoljno za prezivljavanje) jesti puno manje porcije , ali to nikako da se uvjerim.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kakvo crno trcanje s 20+ kg viska? Nikakvo skakanje niti trcanje ona ne bi trebala raditi s tom kilazom ukoliko misli i dalje koristiti svoja koljena.
    Tjelovjezbu mora uvesti u zivot, ali vjezbe, tj. pokreti moraju biti kruzni dok ne skine dobar dio tog viska. Tek onda se moze dodavati opterecenje na zglobove.
    Orbitrek, bicikl, klupa za veslanje ne opterecuju koljena previse.

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    I rekla bih da sam skoro + 20 od svoje srednjoskolske tezine , ali u ovim godinama ne ocekujem da budem na toj tezini.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo crno trcanje s 20+ kg viska? Nikakvo skakanje niti trcanje ona ne bi trebala raditi s tom kilazom ukoliko misli i dalje koristiti svoja koljena.
    Tjelovjezbu mora uvesti u zivot, ali vjezbe, tj. pokreti moraju biti kruzni dok ne skine dobar dio tog viska. Tek onda se moze dodavati opterecenje na zglobove.
    Orbitrek, bicikl, klupa za veslanje ne opterecuju koljena previse.
    To Lili gleda one lude Amere koji tjeraju pretile sa 30+ kila da trce okolo. Kao lakse je promjeniti koljena nego reanimirati nekog ako ga srcani udar pokosi. ( realno ga kod trcanja i srcani moze puknut)
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.01.2017. at 17:08

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zasto ne? Mislim, ne zelim nikome sad tu ceprkat prstom po rani, ali meni je to onak, normalno. Pa i u srednjoj skoli sam bila iste visine? 10% razlike u kilazi mi se cini ok, al 20 kg mi se cini puno previse.

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Odgovarala sam ti na onaj post o srednjoskolskoj kilazi

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto ne? Mislim, ne zelim nikome sad tu ceprkat prstom po rani, ali meni je to onak, normalno. Pa i u srednjoj skoli sam bila iste visine? 10% razlike u kilazi mi se cini ok, al 20 kg mi se cini puno previse.
    Ne ocekujem da budem bas na TOJ tezini , ali sigurno nije dobro niti 20+.
    ovih tvojih do 10 % je ok, pod uvjetom da je osoba tada bila normalne tezine ( ne podhranjena i ne pretila).
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.01.2017. at 17:15

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvo crno trcanje s 20+ kg viska? Nikakvo skakanje niti trcanje ona ne bi trebala raditi s tom kilazom ukoliko misli i dalje koristiti svoja koljena.
    Tjelovjezbu mora uvesti u zivot, ali vjezbe, tj. pokreti moraju biti kruzni dok ne skine dobar dio tog viska. Tek onda se moze dodavati opterecenje na zglobove.
    Orbitrek, bicikl, klupa za veslanje ne opterecuju koljena previse.
    potpis

    bucka, angažiraj si privatnog trenera kroz nekoliko mjeseci dok se ne navikneš na vježbanje, potraži savjet nutricioniste pa ćeš uvidjeti gdje griješiš. Siguran uspjeh.

  14. #14
    Minimalist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    na obali
    Postovi
    369

    Početno

    Za pocetak isprazni špajzu od slatkisa i nezdravog. Uvedi zdrave prehrambene navike i puno puno hodaj. Za pocetak je i to dosta. Onda uvedi laganu vjezbu. I lokot na zube, nema druge.

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Bucku znam cc 35 godina. I skoro sam 100% sigurna da slatkisi u spajzi nisu njezin problem.
    Nije tip od slatko , grickalica i sokova.
    Niska je kao i ja, sa losom genetikom. I od prevelike kolicine konkretne i zdrave hrane se itekako moze debljati.

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa naravno. Evo ja samo zdravo kuham, a muz mi se 10 godina samo debljao. Previse hrane je previse hrane.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Marta u krivu.to su zablude.
    ja treniram trcanje u klubu vec godinu i pol u kojem treniraju i stari i mladi i mrsavi i deblji..nemam bremena sad za pisat detaljno al sad cu samo reci da imamo nekoliko osoba starije dobi koji su krenuli s viskom preko 20kg i sad su fit.

    kvaka je da se ne krece s trcanjem ho ruk udri 5km nego postoji skola/program. Na pocecima se vise hoda nego trci pa se jako polako postupno povecava minutaza trcanja na 2min i sl.

    evo Kris vam je primjer, trci po programu s postupnim povecanjima.

    a znanstveno je dokazano malo uguglajte da uopce nije istina za zglobove i koljena sto se nekad pricalo.upravo suprotno ucinak trcanja na koljena i zglobove je pozitivan al naravno treba pametno trenirati i raditi vjezbe snage.
    detaljnije cu drugi put.tesko mi tipkat na mob.

    uoatalom ima puno na netu vezano uz najnovije studije.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Za zglobove i koljena je dobro skinuti koju kilu i nabiti koji misic.
    Ako si u meduvremenu ne sredis hrskavicu.

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno. Evo ja samo zdravo kuham, a muz mi se 10 godina samo debljao. Previse hrane je previse hrane.
    Pa da. Koliko je tek previse hrane za nekoga tko je visok metar i sumska jagoda.
    Svakako mu je previse i onih preporucenih 2000 kalorija dnevno.

  20. #20
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Trčanje je zdravo za sve osim za ljude s prekomjernom kilažom koji se nikada nisu ničime bavili. Najprije vođeni trening, promjena prehrane. Slažem se da se trčati počinje s intervalima trčanje-hodanje, ali prije toga treba otpočeti predradnje koje obuhvaćaju vježbe svih mišićnih skupina. Lagano trčanje za koji mjesec. S obzirom da se družim s velikim brojem trkača, s obzirom koliko trče bili bi kao slamčica da se trčanjem toliko mršavi. Uglavnom su svi smršavili jer su počeli paziti koliko i što jedu.

  21. #21
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nikakve rigorozne dijete, na duge staze 0 bodova, ako ne i s posljedicama.
    Ukoliko zdravlje dopusta, jesti sve, ali umjereno i balansirano, 3 glavna obroka, izmedju nesto sitno da se odrzava stanje sitosti i metabolizam u pogonu.
    Ne odricati se nicega u potpunosti (opet, ako zdravlje dopusta).
    Ja volim naglasak imati na zdravijoj prehrani, ali mislim da je za tjelesnu tezinu kljucan broj kalorija.
    Fizicka aktivnost je definitivno pozeljna, ali za one lijene guzi*e i sportskim antigenima je dobra vijest da se smrsavjeti moze i bez vjezbanja

  22. #22
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    P. S. U vlastitu obranu, s psom prosjecno setam cca 1,5 h. Osim po ruznom vremenu. Ali to nekako ne ubrajam u ozbiljniju fizicku aktivnost, iako je i tijelu i psihi milo.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 13.01.2017. at 18:24

  23. #23
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Za nekog sa 20+ kg smatram da prvo treba regulisat količinu hrane koju unese pa tek onda sta unese. Vjerujem da bucka ne jede puno gluposti čim kaže da ne može odoljeti zovu hrane.
    Za početak, promijeniti tanjure iz kojih se jede, preći na manje. I količinu odmjeravati po principu šake. Veličina dlana za meso, dvije šake za povrće, masnoće u veličini palca, i ne mogu se sjetiti za ostalo koliko ide.
    Uz to ubaciti neko kretanje.
    I izbaciti sva grickanja okolo. Znam sta mene zezne, čim ne jedem redovno, a često ne jedem, grickam gluposti, umjesto da jedem osjetim glad.
    Prije godinu i po sam skinula tako 10 kg za tri-četiri mjeseca.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Za nekog sa 20+ kg smatram da prvo treba regulisat količinu hrane koju unese pa tek onda sta unese. Vjerujem da bucka ne jede puno gluposti čim kaže da ne može odoljeti zovu hrane.
    Za početak, promijeniti tanjure iz kojih se jede, preći na manje. I količinu odmjeravati po principu šake. Veličina dlana za meso, dvije šake za povrće, masnoće u veličini palca, i ne mogu se sjetiti za ostalo koliko ide.
    Uz to ubaciti neko kretanje.
    I izbaciti sva grickanja okolo. Znam sta mene zezne, čim ne jedem redovno, a često ne jedem, grickam gluposti, umjesto da jedem osjetim glad.
    Prije godinu i po sam skinula tako 10 kg za tri-četiri mjeseca.
    Ovo sa mjerenjem količine hrane na šake je iz Zone.

    Inače, i ja prijavljujem 20 kg viška (zapravo možda 15) ali istu kilažu sam imala i kao maturantica.

    Mogu imati manje kad striktno odvajam namirnice, kad izbacim škrob (slatko mi nije špica filma iako me ponekad namami, ali ne ćesto) i kad jedem male obroke svaka 3 sata. Dok kuham kompletne obroke svaki dan 2x, jako mi je teško odoljeti. Najbolje mi je kad jedem lešade i salate, kao što sam radila prije udaje, a ne sve što dohvatim, kao sada. Ali najveći problem mi je nedostatakkretanja što ne mogu riješiti uz sjedilački posao.

  25. #25
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Peterlin nisam znala da je iz Zone, to sam vidjela u planu ishrane koji se dobije s jednim vejzbalackim programom.
    Da objasnim, nisam probala s tim mjerenjem. Meni je pomogla promjena veličine tanjura, i više kretanja. I naravno nisam jela puno slatkoga.
    Ali to je bila promjena za tijelo koje je rezultiralo gubitkom kila.

  26. #26
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Moja poznanica je u godinu dana skinula 40+ kila. Postepeno je odlučila namirnicu po namirnicu mijenjati za zdraviju verziju. Poslije je utjecala na muža, mamu. Sad kuha čuda, piše recepte, objavljuje ih, zaista jedu, ne uskraćuje si hranu. Ja bih tako. Ne bih ni pod razno trčala s toliko kila (mm je trener pa sam nešto i naučila), ne bih si davala rokove, nego odlučila postepeno. Budi blaga prema sebi. Ako poklekneš nastaviš. Ima toliko finih slastica među raw receptima, bez šećera. Poslije ćeš uživati u hrani i usput biti puna energije, a i potreba za vježbanjem će doći. Sretno!

  27. #27
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nakon poroda ostalo mi je 24 kile viska.
    Vukla sam ih dok mali nije navrsio 6 mjeseci i poceo s dohranom. Tu mi se desio klik da sam ono što jedem.
    Instantno sam se (slucajno, tako je ispalo) prebacila na makrobiotiku, s vremenom izbacila meso, nevjerojatno zavoljela zdravu prehranu i kile su samo otišle. Sad mi se 60% prehrane bazira na sirovoj hrani. Sirova hrana je čudo, samo što nije lako za dorucak pojest čašu smoothia, a za ručak špagete od tikvice.

    Ostao mi je jojo efekt na trbuhu, nisam ja od vježbanja. Od šetnje, planinarenja i pentranja po drvecu jesam, al od vjezbe nikako. Mozda nebi bilo joja da sam vjezbala, al dobro.

    Štitnjaca ima puno utjecaja u svemu tome.

  28. #28
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Moze se trcati sa viskom kila i to sa debelim. Preporucuje se da se ne trci ako imas iznad 100kg. Ja sam krenula prosle godine sa 25kg viska i sve sto sam dobila je upala potkoljenica jer nisam trcala prema progamu. Ove godine sam u 8tj dosla do 35min trcanja u komadu iskljucivo prema programu a do istog cilja je dosao i mm koji ima 196cm i 103kg i zadnji put je trcao u osnovnoj skoli. Doduse ima 103kg misica ali bio je pocetnik i trcanju.Nikakve nuspojave osim dobrog osjecaja nisam imala.Treba znati svoje granice i biti strpljiv.Kao sto sam napisala ja imam 15do 20kg viska ovisi kako se gleda. 15 od tezine koje sam nosila u 20tim i bila super a 20 od tezime koju sam imala kada sam bila najmrsavija.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Evo teme za mene.

    Opet sam u fazi mršavljenja.

    Puno hodam, jer zbog tri puta operirane noge ne trčim .


    I manje jedem, smanjila sam porcije na trećinu.

    Bez međuobroka, bez kave , bez soka.


    Ide vrlo polako.

    Samo voda i čaj ( sa medom )

  30. #30
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Moze se trcati sa viskom kila i to sa debelim. Preporucuje se da se ne trci ako imas iznad 100kg. Ja sam krenula prosle godine sa 25kg viska i sve sto sam dobila je upala potkoljenica jer nisam trcala prema progamu. Ove godine sam u 8tj dosla do 35min trcanja u komadu iskljucivo prema programu a do istog cilja je dosao i mm koji ima 196cm i 103kg i zadnji put je trcao u osnovnoj skoli. Doduse ima 103kg misica ali bio je pocetnik i trcanju.Nikakve nuspojave osim dobrog osjecaja nisam imala.Treba znati svoje granice i biti strpljiv.Kao sto sam napisala ja imam 15do 20kg viska ovisi kako se gleda. 15 od tezine koje sam nosila u 20tim i bila super a 20 od tezime koju sam imala kada sam bila najmrsavija.
    Evo malo o trčanju i mršavljenju:
    http://www.trcanje.rs/mrsavljenje/tr...a-mrsavljenje/
    http://3sporta.com/zelite-smrsaviti-...ocekujte-cuda/

    Trčati se može i s viškom kilograma, no smršaviti nitko neće samo trčanjem, dok dođe u tu fazu potrebno je u nogama imati puno, puno kilometara (ovo govorim iz pozicije maratonca).

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U zadnjih 3-4 mjeseca smršavila sam 5 kila. Ne zato što sam htjela, otkrila sam to time da bez problema zakopčam odjeću
    Razlog je to da me boli želudac, osjećam težinu ako pojedem nešto što mi ne paše ili previše onoga što mi paše. A kako ne volim uzimati tablete koje služe samo da potisnu simptome u tijelu, to radije jedem manje količine hrane.
    I ne jedem nakon 6 uvečer.
    Ne vježbam, ako posao oko kuće i u vrtu ne zovete vježbom.
    Popijem jednu kavu, ujutro.
    Ne odričem se ničega, osim salama, ali to mi i nije neko odricanje. Ne jedem kekse ni ikakve grickalice.

    Samo je količina hrane razlog debljenja i/ili nemršavljenja.
    Dovoljno je jesti manje količine, postepeno smanjivati i jesti ono što se voli. Ne treba samoj sebi uskraćivati ono što se voli, to je kontraproduktivno. I ne jesti toliko da fali koji bitan element. Jer, kad jednom netko oboli i ne može jesti zbog bolesti a ne zbog debljine, to je tek teško.

    Malo vježbanja je zdravo, ali to ipak ovisi o svakom pojedinom čovjeku, može li i želi li.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Baš mi je drago da se javila Kris, slažem se s njom.

    Moram priznati da priznam samo mišljenej iskusnih trkača a ne nužno fitness trenera jer sam se susrela s previše njih koji ne znaju ajmo reći neke po meni osnovne stvari vezane uz treninge trčanja i nisu baš up to date.

    kinder jesi li ti maratonka? koliko se baviš trčanjem? samouko ili si u nekom klubu? Daj nam se priduži na temi Vježbačica, ima nas puno trkačica.

    Hoću reći da ovo nitko ama baš nitko nije rekao da ne treba prvo sredit prehranu nego je rečeno da će uz pravilniju prehranu vježbanje pomoći kod učvršćivanja tijela. Ja sam istaknula trčanje zbog količine kalorija sagorijeva, može bucka vozir bicikl, plivat, ići na pilates al neupitno je da će trčanjem potrošit više kalorija.

    Dakle ja na jednom treningu dužine vikendom izgubim 1.000 kalorija, tijelo mi se potpuno preoblikovalo, ne samo da sam smršavjela (nisam imala nikakve posebne probleme s kilažom) nego moje tijelo sad skroz drugačije izgleda, jahaće hlače su nestale, sva sam se učvrsnula. Jedem isto kako sam jela i prije nego što sam počela trčat prije godinu i pol, ne dobivam na kilaži koliko god da pojedem (što prije nije bio slučaj) al moram naglasit da ja nikad nisam jela nekakav junk.

    Spomenula sam da je jako bitno radit vježbe snage, jačati mišiće, može i sama doma ako ih zna ili zatražit pomoć sa strane (ako joj to nije preskup sport). Lako je reći uzmi osobnog trenera.

    Znam puno fit trkača, onih koji su baš puno smršavili, a oni koji su ostali debeljuce a idu na iste treninge na koje idemo i mi mislim da fakat imaju nezdravu prehranu da uz toliko trošenja ne gube kile.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    za mršavljenje je:
    1. prehrana
    2. osigurati redovit san i dovoljne količine istoga
    pa tek na
    3. mjestu je treniranje/vježbanje.

    Trčanje bi dalo onu dodtanu notu, da se čovjek osjeća bolje, kvaliteta života zagarantirano bolja (osobno jamčim), molim da se nitko ne ljuti al ja sam strastveni trkač i ja nikako da uspijem dovoljno zahvalit trčanju na svemu što mi je dalo to je i svojevrsna meditacija, odmor, ma ...svašta bih još pisala.

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba samoj sebi uskraćivati ono što se voli, to je kontraproduktivno. I ne jesti toliko da fali koji bitan element. Jer, kad jednom netko oboli i ne može jesti zbog bolesti a ne zbog debljine, to je tek teško.
    s ovime se slažem.
    ja recimo jedem svakih 2,5-3h sata, na to su me nekako spontano naveli moji treninzi, i taj ritam mi jako odgovara. Nekome drugome možda nešto drugo. Treba čovjek naći što mu paše.

  35. #35
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Lili75, trcim 2 godine, no posljednjih nekoliko mjeseci ne trcim zbog ozljede. Trcala sam u Udruzi zdravo trcanje, a u posljednje vrijeme sama (s muzem ali on nije trener vec samo trkac). Trcanje je krasna rekreacija, ali ostavlja danak na lokomotorni sustav (pri tome mislim na ozbiljno, dugoprugasko trcanje). Istina je da se tijelo preoblikuje, definitivno njime odrzavas kilazu bez problema.
    Ja sada odmaram od trcanja ali mislim da cu za koji tjedan opet poceti.
    Prikljucim vam se

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kinder
    jako mi je zao zbog ozljede sto zbog ozljede sto zbog pauze. Drzim fige za brzi povratak.
    Zato su jako vazne vjezbe snage i ne smije ih se preskakat.
    meni ce zapravo uskoro 2 god trcanja, ali jako pazim da sve idem postupno zato se jos drzim polumaratona, a na maratonske pripreme krecem u srpnju jer sam htjela pune 2 god trcanja prije nego krenem s dugoprugaskim trcanjem. Tad cu morat jos pojacat prehranu da se ne osusim.

    Jedva te cekamo na temi. brz oporavak zelim!

  37. #37
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Hvala Lili75, istina je da treba trcati postupno ali tu nema pravila. Sve zavisi kakva ti je biomehanika, netko ima stalno probleme, netko nikad. Biti ce bolje.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Tako je.Bit ce bolje.

    bucka di si????

  39. #39
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    da, trcanje sagorijeva puno kalorija. ali velika kilometraza i brzina. rekreativno trckaranje do 5 km par puta tjedno laganim tempom ne sagorijeva puno, a nakon trcanja kod mnogih otvara apetit do beskonacnih razmjera.
    kod pretilih ljudi puno vaznije je regulirati prehranu i vjezbati snagu. a najmanje sto treba je svih uvjeravati kako je trcanje super i jedini pravi put. vrlo cesto nije

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajd hvala na pojasnjenju magriz.
    Mislila sam da svatko moze iznijeti svoje iskustvo. Ili ?

    iako slazem se sa dijelom u vezi 5km. Al psihi pomaze to svakako.ili ni to ne ?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2017. at 22:17

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja imam jedno 10 - 15 kg viška. Trenutno. Zadnjih 10 godina variram sa težinom, u rasponu sam od 55 - 75 kg. Dakle, ili sam premršava ili sam debela. Jedem nezdravo. Volim čipi čips i coca colu. Eh.... volim bijeli kruh i šećer, prženo meso, pomes. Užas sam! Koliko se loše hranim, još sam sa kilama savršena. Nemam snage, ni kondicije. Osim po kući i oko kuće, slabo se krećem. Što više?! Katastrofa! Nakanjujem se to promijeniti. Kupila sam opremu za vježbanje, fiiiinu žensku sportsku torbu, tenisice, trenerku, ma sve u pasentu da mi bude ugodnije i ljepše krenuti, aliiiiii.... ja ni makac. I sve sad ću, pa sad... Pokušat ću sa vježbama, ali moram naći nekoga da me vodi. Jer, ja nemam snage pretrčati ni 200 m, o 10 trbušnjaka mogu samo sanjati. Dakle, trebam nekoga da mi pokaže kako krenuti kada mi je kondicija ravna nuli.

  42. #42
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd hvala na pojasnjenju magriz.
    Mislila sam da svatko moze iznijeti svoje iskustvo. Ili ?

    iako slazem se sa dijelom u vezi 5km. Al psihi pomaze to svakako.ili ni to ne ?
    naravno da moze ti svoje, ja svoje

    ja jako volim trcanje. trcim od srednje skole s vecim ili manjim pauzama. i trcanje mi je broj jedan. provela sam tri godine u klubu u stalnom druzenju s trkacima i iskreno, oni su jehove u svijetu sporta

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Rena a da.krenes u teretanu pa polako korak po korak pa kad nabijes kondu onda i na neki grupni aerobik ako vec volis drustvo i poticaj.
    A i kad uplatis onda je blesavo ne ici

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da moze ti svoje, ja svoje

    ja jako volim trcanje. trcim od srednje skole s vecim ili manjim pauzama. i trcanje mi je broj jedan. provela sam tri godine u klubu u stalnom druzenju s trkacima i iskreno, oni su jehove u svijetu sporta
    sekta al dobra i zabavna sekta.

  45. #45
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sekta al dobra i zabavna sekta.
    mozda. meni preiritantna

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    mozda. meni preiritantna
    Meni najbolji

  47. #47
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sekta al dobra i zabavna sekta.
    Sa hrane se prebacis na novu ovisnost - trcanje i eventualno selfije u teretani.
    Kao kad se sa droge u komuni prebacis na religiju.

  48. #48
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    upravo to. svatko ima svoje misljenje. i to je u redu. i treba druge pustit da nadu svoj put a ne silovati stalno samo jednim

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    6
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sa hrane se prebacis na novu ovisnost - trcanje i eventualno selfije u teretani.
    Kao kad se sa droge u komuni prebacis na religiju.
    Dobar!

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Sa hrane se prebacis na novu ovisnost - trcanje i eventualno selfije u teretani.
    Kao kad se sa droge u komuni prebacis na religiju.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 13.01.2017. at 22:56

Stranica 1 od 57 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •