Stranica 41 od 57 PrviPrvi ... 31394041424351 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #2001
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala vam svima na ohrabrenju!
    Summer, kupila bih si ja još svašta, imam 500 ideja samo sam htjela naglasiti da nagrada nije bila čokolada ili nešto što bih si prije poželjela. Sad kad sam konačno došla do cilja ili posve nadomak cilju, stvarno mi se uopće više ne izaziva vraga s izletima u slatko.
    Pojedem ja koji put i nešto slatko, no to više ima društvenu ulogu, tipa kad se nešto slavi, naravno da uzmem i torte, sladoleda, što već bude, ali nema više onog puštanja kola niz brdo pa se dan za slatko pretvori u tjedan za slatko pa, u konačnici, stalno jedem slatkiše i imam tijelo kakvo ne želim...

  2. #2002
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima na ohrabrenju!
    Summer, kupila bih si ja još svašta, imam 500 ideja samo sam htjela naglasiti da nagrada nije bila čokolada ili nešto što bih si prije poželjela. Sad kad sam konačno došla do cilja ili posve nadomak cilju, stvarno mi se uopće više ne izaziva vraga s izletima u slatko.
    Pojedem ja koji put i nešto slatko, no to više ima društvenu ulogu, tipa kad se nešto slavi, naravno da uzmem i torte, sladoleda, što već bude, ali nema više onog puštanja kola niz brdo pa se dan za slatko pretvori u tjedan za slatko pa, u konačnici, stalno jedem slatkiše i imam tijelo kakvo ne želim...
    Bravo! Svaka, svaka ti čast! Samo ustraj i dalje i uživaj u slici u ogledalu

  3. #2003
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Što se prehrane tiče, izbacila sam slatkiše (osim iznimno) i sve pekarske proizvode. To je hrana koja je kod mene razvila pravu ovisnost, što sam ju manje jela, to sam ju, s vremenom, manje i htjela. Dakle, nikad ju tijelo doista nije trebalo, već sam se navukla i sad kad sam čista uopće, ali uopće mi ne fali. Ne tvrdim da bi tako ostalo kad bih se počela nagrađivati.
    Glavno pitanje mi je uvijek jesam li stvarno gladna ili mi se baš nešto malo jede. Stoga više gledam na sat, a manje u frižider jer, primjerice, znam da nakon doručka u 7 trebam pojesti nešto oko 11 i to onda jest prava glad.
    Shvatila sam da mi jako odgovara prehrana koja teži prema lchf, ali nije nikako čisti.

  4. #2004
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Krvna slika mi je bolja od svih do sada, željezo nikad tako dobro kao sada, puno više imam snage tako da se definitivno nisam zdravstveno unazadila. Sve je to išlo vrlo postupno. Kod mene pali to da nema puno praznog hoda i situacija u kojima mozgam što bih mogla jesti. Doručak si spremim unaprijed, užinu oko 11 također, ručak isto ili eventualno improvizacija, ali najviše tu bude šunke, sira, jaja, voća, povrća, a popodne ili navečer najviše voća ili ako sam baš jako gladna, može i nešto više, no to je ipak rijetko jer se tijekom dana najedem.

  5. #2005
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Kaae,nadam se da će reset uplatiti i kilogrami lijepo ići dolje...
    Mila majka, tvoja priča zvuci bas motivirajuće...
    Ja sam evo zapela... dugo već vučem višak kilograma, izgubim 2-3, pa vratim 4...

    Prije tačno godinu dana ostala sam trudna, sa 88 kg! Tu sam se već bila zabrinula jako, jer sam u prve dvije trudnoće dobila po 25 kg... i tako, uz šećer na granici, umanjila sam hljeb i slatko, pila vodu s limunom kroz dan, nisam jela obilne obroke - nista drastično... i na porod otisla sa svega 8 kg u plusu, odnosno 96. Nakon poroda ubrzo sam bila na predtrudnickoj kilaži, a mjesec dana kasnije i 5 kg u minusu. I tu sam zapela i stojim evo već 3 mj... ma ni grama dolje...
    istina jedem vise nego u trudnoći, ne lišavam se vise ni dezerta... a nikako se motivirati na vjezbanje...
    Ljuta sam sama na sebe, a nikako da nesto poduzmem...
    Možda me ovakva javna ispovijest pokrene ka ciljevima (prvi je sići ispod 80, sto nisam od 2014)...

  6. #2006
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mjesec plus jedan dan; sigurni manjak od 3.5 kg. Krenulo je super brzo, onda usporilo, ALI... dobila sam bila mengu, normalnu i na vrijeme, a uz nju nije nista otislo u plus, tako da sam skroz na konju. Otkako je sluzbeno i zavrsila (prije negdje dan i pol), otislo je pola kile tako da sam ovaj cas samo i iskljucivo pozitivno nastrojena. (Mogu ja to, ponekad. )

    Zao mi je sad sto nisam nista mjerila u centimetrima jer pocinjem primjecivati da se neki dijelovi tijela skroz mijenjaju. To sumnjam da ima direktne veze s 3.5 kg jer je to, kolicinski, sasvim zanemariv gubitak za moju kilazu, ali moguce je da se napokon vide rezultati strength treninga, koji su zadnjih pola godine stvarno ucestali, redovni i intenzivni. Noge (naravno, sto ce drugo... konj ostaje konj ) su sve cvrce, ali manjeg obujma, a naveliko se tope i sise, sto moze imati i veze s tim da je dojecem djetetu 3.5 godina.

    I dalje jedem po rezimu nutricionistice i postaje sve lakse jer uspijevam brze prepoznavati kolicinu makronutrijenata, naravno pogotovo u hrani koju cesto jedem. Naucila sam se ponovno na dorucak i cini mi se da mi, ovakav kakav je sad, odgovara (npr. nije mi uopce falio kad sam ga izbacila zbog IF-a).


    Mucim se najvise s mastima, zna se dogoditi i da mi fali trecina dnevne preporucene kolicine. S proteinima obicno nemam problema, a UH me najmanje brine kad usfali (sto se takodjer dogadja).

    Gdje da nadjem masti? (A da ne guram zlicu ulja u nesto u cemu mi to ulje ne treba...)

  7. #2007
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Masti?
    U čipsu.

  8. #2008
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Masti?
    U čipsu.
    Daj nesto drugo; da barem uzivam u "zabranjenom".

    Cips mi je bezveze.

  9. #2009
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Cvarci? Jel ih ima preko bare?
    Super za rezultate, odlicno...

  10. #2010
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Bucine kostice ili avokado

  11. #2011
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Orasi, bademi, sjemenke. Ja sam si od sjemenki i kiselog vrhnja smislila takav doručak koji je bombica, a bez žitarica.
    Inače, Kaae, što ti misliš zašto je sada napokon krenulo? Što se tebi čini, u čemu je mogao ranije biti zez?

  12. #2012
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma guram orasasto koliko mogu, uglavnom samo izvan kuce (alergije). Cvarke nemam, ali to bas ni ne volim.


    Mila majka, ne znam, odnosno jedina bitna razlika su makronutrijenti na koje nisam pazila. Jela sam relativno malo UH (osim iz voca) i sve drugo u normalnim kolicinama, uz oko 200 kalorija vise nego sad (ne svakodnevno). Trenutno me drzi na "skolski uravnotezenoj prehrani", s makrosima tocno izracunatim prema mojoj tezini pa namjestenih tako da stanu u kalorije za koje joj se cini da su neka dobra sredina izmedju deficita i zadovoljenih potreba.

    Zapravo me najvise zanima ima li ovo sad veze s ciklusima (zadnja dva) koji su se unormalili, ili je ono krvarenje od preko mjesec i pol samo po sebi znacilo nekakav reset.

  13. #2013
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    obilno zacini salatu. stavi dobru zlicu ulja (maslinovo, bucino), 10g ulja je 10g masti a to lako ode na salati
    tvrdi sirevi, za cas dodes do potrebne kolicine, spek, avokado...

  14. #2014
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    možete li mi preporučiti nekog nutricionista koji bi mi pomogao malo oko prehrane, tj slaganja menija kod keto?

  15. #2015
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pogledaj si stranicu ruled.me

  16. #2016
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    a evo i Đokovićeve dijete, majko mila odakle mu snage ako samo ovo jede https://www.jutarnji.hr/sport/sve-ta...-vode/9125135/

  17. #2017
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    a evo i Đokovićeve dijete, majko mila odakle mu snage ako samo ovo jede https://www.jutarnji.hr/sport/sve-ta...-vode/9125135/
    Crveno meso, nedavno je izjavio, godinama nije pojeo, no unatoč tome odbija se klasificirati kao vegetarijanac ili vegan.- Da budem iskren, ne volim oznake bilo kakvih vrsta. Jedem hranu koja se bazira na biljkama već nekoliko godina, ali zbog raznih krivih interpretacija i zloupotrebe tih oznaka, jednostavno ne volim koristiti ta imena.
    Moja je prehrana bazirana na namirnicama biljnoga porijekla, što je jedan od razloga zašto se tako brzo oporavljam. Više nemam alergije s kojima sam se prije borio. I to mi se sviđa - rekao je
    evo, ni on se ne voli svrstavati. ko ni naše forumašice kad ne žele da ih se zove feministkinjama


    na temu alergija koje spominje.. ja patim od cjelogodišnjeg rinitisa već godinama i mogu reći da mi se situacija popravila otkako ne konzumiram mliječne proizvode.
    imala sam i ranije jedan izlet od 3 mjeseca kada nisam uopće ništa mliječno jela, a onda sam se opet nekako vratila na staro. meso volim, ne znam kako bih ga izbacila... ali kad bi mi činilo dobro, zašto ne?
    crveno meso i mi rijetko jedemo, isključivo u ćevapima, filanoj paprici i domaćem suhom mesu što nije često.


    magriz, hvala ti preporuci. virnula sam sinoć, moglo bi mi pomoći da ne glavinjam.
    jer sad stvarno više ne znam gdje griješim i pomalo gubim volju jer sam stvarno disciplinirana i nemam izlete kad sam u režimu i zato me ljuti neuspjeh.

  18. #2018
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    AM , pratis li dobro unos kalorija? Jer bez toga keto, neketo nema rezultata. A na keto se lako unese dosta kalorija.

  19. #2019
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    AM , pratis li dobro unos kalorija? Jer bez toga keto, neketo nema rezultata. A na keto se lako unese dosta kalorija.
    prvo je pitanje jesi li zaista u ketozi. jer malo vrdanje s UH lako te poremeti. ako si gladna, nisi u ketozi i onda nema mršavljenja, a kalorije natrpavaš. ako jesi u ketozi, onda vjerojatno i nisi gladna i moraš se silit jesti jer ti često fali kalorija

  20. #2020
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    prvo je pitanje jesi li zaista u ketozi. jer malo vrdanje s UH lako te poremeti. ako si gladna, nisi u ketozi i onda nema mršavljenja, a kalorije natrpavaš. ako jesi u ketozi, onda vjerojatno i nisi gladna i moraš se silit jesti jer ti često fali kalorija
    Ma ja sam bila u dubokoj ketozi. I nisam mrsavila. Trakice nisu lagale. Ali nisam mrsavila. Ocito sam jela previse. Tada nisam mjerila kalorije.

  21. #2021
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    AM , pratis li dobro unos kalorija? Jer bez toga keto, neketo nema rezultata. A na keto se lako unese dosta kalorija.
    ma znaš što mene pojede? evo ljuta sam dok samo pišem, gdje kad se sjetim.
    da netko drugi, bilo tko od ljudi koje poznajem 2, 3, 4 mjeseca ne pojede: niti zrno riže, mrvu krumpira, kruha, kukuruza, ikakvih žitarica, išta slatko, ništa voća, ništa povrće sa visokim GI.. morao bi se vezati uz nekoga ili uz nešto da ga vjetar ne otpuhne.
    a nije baš da pri tom odricanju od navedenoga u zamjenu pojedem vagon jaja, mesa, slanine ili oraha..
    svi bi se skinuli kile, ali ne i ja.
    jedino što sam fino ispuhana. ali gujica je postojana.
    ok, nisam vagala ni mjerkala koliko čega jedem, smatrala sam da se i previše odričem da bih još bila i gladna. znam, kupit ću vagu, reče sinoć na onom linku da to treba.

  22. #2022
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Prvo : tezina se gubi po cijelim tijelu. Nazalost , ne ide samo u djelovima koji su kriticni. Zapravo ide najmanje u podrucjima koja su kriticna.
    Zao mi je, ali je tako. I ja bih rado da mi se sise manje, ali nd ide. Mjeri centimetre, mozda se tu nesto dogada.
    Drugo-kolicina, odnosno kalorije.
    Zao mi je, ali i bez toga nista. Jer ako uneses 2000 kcl u speku, jajima i avokadu...to je i dalje ocito previse hrane da bi tijelo koristilo vlastitu masnocu, a ne onu iz hrane.

  23. #2023
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pisi sto jedes, u gram,.prati kcal i makronutrijente

  24. #2024
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ne mogu. toliko sam frustrirana i male snage i trenutno se osjećam u vezi toga ko hebeni luzer jer se maltram od nove godine (s jednim, dva kraća prekida kad popizdim) i nisam u stanju od drveta vidjet šumu. samo sam si jadna i bog.
    još mi jutros javljaju da mi stižu i crocse koje su mi najvjerojatnije premale

    dat ću si vremena pročitati ono šta si linkala s razumijevanjem koliko uspijem jer je na engleskom. ako mi sjedne i nešto me prosvijetli složit ću si plan. nema za mene zime, vječiti sam optimist. smršavjeti je lako, nema koliko puta nisam smršavila do sada

  25. #2025
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Kaae

    Adio držim fige da pronađeš svoj način. I ja sam primjetila da su neke od nas kao i Đoković po nesvrstavanju

  26. #2026
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    evo, ni on se ne voli svrstavati. ko ni naše forumašice kad ne žele da ih se zove feministkinjama
    pa on se ni ne moze svrstati po prehrani ni u vegetarijance, a jos manje u vegane, docim...

  27. #2027
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa on se ni ne moze svrstati po prehrani ni u vegetarijance, a jos manje u vegane, docim...
    točno, ali to ipak ne sprječava neke da ga pokušavaju svrstati u vegane

  28. #2028
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    točno, ali to ipak ne sprječava neke da ga pokušavaju svrstati u vegane

  29. #2029
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    točno, ali to ipak ne sprječava neke da ga pokušavaju svrstati u vegane
    needucirani

  30. #2030
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ma znaš što mene pojede? evo ljuta sam dok samo pišem, gdje kad se sjetim.
    da netko drugi, bilo tko od ljudi koje poznajem 2, 3, 4 mjeseca ne pojede: niti zrno riže, mrvu krumpira, kruha, kukuruza, ikakvih žitarica, išta slatko, ništa voća, ništa povrće sa visokim GI.. morao bi se vezati uz nekoga ili uz nešto da ga vjetar ne otpuhne.
    a nije baš da pri tom odricanju od navedenoga u zamjenu pojedem vagon jaja, mesa, slanine ili oraha..
    svi bi se skinuli kile, ali ne i ja.
    jedino što sam fino ispuhana. ali gujica je postojana.
    ok, nisam vagala ni mjerkala koliko čega jedem, smatrala sam da se i previše odričem da bih još bila i gladna. znam, kupit ću vagu, reče sinoć na onom linku da to treba.
    O tom sam ja pisala proteklih godinu dana. Nis' nije funkcioniralo.

    I onda mi je teta nutricionstica rekla da pustim sve sto sam do sad isprobala i prebacim se na skroz uravnotezenu prehranu, ono kao textbook, barem na neko vrijeme. Izracunala mi je makronutrijente prema tezini (prvenstveno), zatim uzela u obzir dob i predmenopauzu, a onda odredila kalorije prema razini aktivnosti, izmedju ostalog.

    I izgleda da se nesto napokon dogadja. Relativno polako, ali ide. Najbitnije od svega je da nisam u nekontroliranom plusu.

  31. #2031
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    O tom sam ja pisala proteklih godinu dana. Nis' nije funkcioniralo.

    I onda mi je teta nutricionstica rekla da pustim sve sto sam do sad isprobala i prebacim se na skroz uravnotezenu prehranu, ono kao textbook, barem na neko vrijeme. Izracunala mi je makronutrijente prema tezini (prvenstveno), zatim uzela u obzir dob i predmenopauzu, a onda odredila kalorije prema razini aktivnosti, izmedju ostalog.

    I izgleda da se nesto napokon dogadja. Relativno polako, ali ide. Najbitnije od svega je da nisam u nekontroliranom plusu.
    ovo zvuči dobro...šteta što je tvoja nutricionistica meni malo predaleko, inace bi mi dobro došao kontakt...

  32. #2032
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ako si gladna, nisi u ketozi i onda nema mršavljenja
    Ne razumijem. Hoćeš reći da se mršavi jedino u ketozi?
    Peterlin, a što tebe muči?

  33. #2033
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem. Hoćeš reći da se mršavi jedino u ketozi?
    Peterlin, a što tebe muči?
    To je teorija ketogene dijete u kojoj jako srezes ugljikohidrate pa onda tijelo prede sa glukoze kako goriva na masnoce, odnosno ketone.
    Ketoza je zapravo sposobnost organizma da iz masnoca stvara ketone koji su energija .
    Cilj ketogene dijete je uci u ketozu, prebaciti organizam na ketone i tada lakse ,te ketone dobivas iz svojh masnoca.
    Prednosf ketoze je ta sto nema promjena secera u krvi koji zapravo uzrokuju glad ( jer su seceri na minimumu).
    Ali moras srezati i kolicinu kalorija da bi organizam trosio vlastite masnoce, a ne samo one iz hrane.
    Ali i kad si u ketozi moras paziti na kolicinu , odnosno kalorije.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.07.2019. at 13:55

  34. #2034
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Sirius, hvala ti! Pitam zato što sam sama smršavila upravo zahvaljujući redakciji nezdravih ugljikohidrata (slatkiši i pekarski proizvodi), a puno više masti i proteina i pretpostavljala sam da sam i ja u ketozi, no na sistematskom pregledu mi u urinu (ili mokraći, zaboravila sam) nisu našli ništa ketona. Što znači da sam ipak drugačije smršavila.

  35. #2035
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem. Hoćeš reći da se mršavi jedino u ketozi?
    Peterlin, a što tebe muči?
    Imam 10 kila kojih bi se rado riješila, ali traju mi već 18 godina (ne mijenjam težinu, stalno sam takva od drugog poroda). Baš sam neki dan probala suknju koju sam tada nosila, uredno stanem u nju.

  36. #2036
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, hvala ti! Pitam zato što sam sama smršavila upravo zahvaljujući redakciji nezdravih ugljikohidrata (slatkiši i pekarski proizvodi), a puno više masti i proteina i pretpostavljala sam da sam i ja u ketozi, no na sistematskom pregledu mi u urinu (ili mokraći, zaboravila sam) nisu našli ništa ketona. Što znači da sam ipak drugačije smršavila.
    Moguce da si povremeni i bila kratko u ketozi.
    Ali nije nuzno biti u ketozi da bi smrsavila.

  37. #2037
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem. Hoćeš reći da se mršavi jedino u ketozi?
    Peterlin, a što tebe muči?
    naravno da ne
    sirius je sve vec fino pojasnila. a i cinjenica da kad ljude koji jedu puno UH, stavis na prehranu bez UH (max 30g dnevno) onda vrlo jednostavno dolazi do mrsavljenja
    naravno, i ako paze da unesu max 1g proteina/TT, onda su definitivno u ketozi i kalorije se lako kontroliraju


    Peterlin, probaj jednostavno promijenit svoju kuhinju, po receptima, dosta pohas i spremas zapeceno. smanji kolicinu skroba i preusmjeri na lisnato povrce

  38. #2038
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Peterlin, deset kilograma stvarno nije puno. Tim više ako već duže održavaš tu težinu, znači da definitivno imaš kontrolu, što je super.
    Sirius, vjerojatno je tako, možda sam povremeno i bila. Ja težim keto prehrani, ali i dalje svako jutro jedem veliku žlicu meda i dosta voća.

  39. #2039
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    S velikom zlicom meda i dosta voca ti si sve samo ne keto.
    Posljednje uređivanje od magriz : 17.07.2019. at 16:04

  40. #2040
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S tom zlicom meda i vocem ces tesko biti i u niskom UH - zlica meda ima oko 17g ugljikohidrata. Plus, voce... ako nisu bobice (u kojima isto ima UH), vec si presla dnevni keto limit.

    Ja sam trenutno na 140-160g UH dnevno.

  41. #2041
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Vidiš, nisam znala da je med toliko težak što se ugljikohidrata tiče. Dakle, da nisam ni jela voće, već je med dovoljan da nisam u ketozi... Ipak, i s tom velikom žlicom meda, mršavljenje polako napreduje, ne žalim se.

  42. #2042
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    med je secer, obican secer. ima i korisnih tvari, ali u osnovi secer

  43. #2043
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Kužim. Zapravo, htjela sam reći da nisam bila svjesna da je i jedna žlica meda dovoljna da budem blizu limita za keto. Što se voća tiče, ma nije toga bilo previše. Cca dvije jabuke dnevno. Doduše, sad se puno častim lubenicom i trešnjama pa nema šanse da sam i blizu ketozi.

  44. #2044
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da ne
    sirius je sve vec fino pojasnila. a i cinjenica da kad ljude koji jedu puno UH, stavis na prehranu bez UH (max 30g dnevno) onda vrlo jednostavno dolazi do mrsavljenja
    naravno, i ako paze da unesu max 1g proteina/TT, onda su definitivno u ketozi i kalorije se lako kontroliraju


    Peterlin, probaj jednostavno promijenit svoju kuhinju, po receptima, dosta pohas i spremas zapeceno. smanji kolicinu skroba i preusmjeri na lisnato povrce
    Nije meni pohano problem, jer ja nisam ljubitelj toga nego djeca. Problema su dva: količina (trebalo bi uzeti manji tanjur) i pekara (ljubiteljica peciva vrsta raznih). Znam ja da bi se puno toga riješilo da se vratim na način prehrane koji sam imala prije udaje (juhe, salate, škrob samo vikendom) ali eto - lijena sam, iako vidim da ću zbog zdravlja (kičma, stopala) morati nešto poduzeti po tom pitanju. Zato bi mi dobro došla tablica, da ne mislim i ne vrludam.

  45. #2045
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni osobno manji tanjur nije opcija, gladovati ne mogu, to ne znači da se moram prejedati. Samo kada je 2/3 tog velikog tanjura zelenjava onda je sve ok. Ponekada imam i problem doći do 1200 kalorija.

  46. #2046
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa tablicu si sama slozi. ubaci u kalkulator omjere, kcal i makrose
    ili jednostavno izbaci pekaru


    znam, lako je reci, tesko odradit. i sama imam taj problem
    Posljednje uređivanje od magriz : 18.07.2019. at 09:13

  47. #2047
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa tablicu si sama slozi. ubaci u kalkulator omjere, kcal i makrose
    ili jednostavno izbaci pekaru


    znam, lako je reci, tesko odradit. i sama imam taj problem
    Na putu sam... Izbacivanje pekare je ok opcija. A tablicu već dulje pokušavam složiti po regulama prehrane u zoni, to mi se čini primjerenim.

  48. #2048
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    zona je ok. imas knjigu (mogu ti posudit ako zelis)? u njoj ima jako puno recepata

  49. #2049
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zona je ok. imas knjigu (mogu ti posudit ako zelis)? u njoj ima jako puno recepata
    Imam, fala...

    Samo mi je teško uskladiti obiteljsku prehranu (s pohancima i faširancima) i ovo, ali snaći ću se. Ne dira me izgled (nije to nešto nakaradno, iako ima prostora za poboljšanje) nego sam svjesna da nešto trebam napraviti s tim viškom kila da rasteretim kičmu i stopala.

    Ont. Do cilja malim koracima: umjesto sendviča sa sirom za gablec samo sir + breskva.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 18.07.2019. at 10:13

  50. #2050
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa mogla bi biti i opcija izbacivanja pohanaca i fasiranaca za cijelu obitelj, s obzirom da nisu bas nesto esencijalno ni za koga. Inace mi ponekad jedemo fasirance, ali bez prezli, a i nisu przeni. Skroz su dobri.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •