Stranica 45 od 57 PrviPrvi ... 35434445464755 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #2201
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Lili pa on baš sebe reklamira suprotno, da ako ga se sluša, željeni rezultati se mogu postići u kratkom roku.

    I na slikama tih transformacija piše gore 12 tjedana. I radi samo online treninge. U biti možda vi koji gledate na fb to ne vidite, ne znam jel objavljuje, ja gledam na instagramu. Meni šteta guzica i sisa što ženama uništi, ali valjda one to žele.

    Nemam pojma, vidim da piše dosta i o tim proteinima u prahu i sličnim preparatima. Ja to nikad ne bih pila jer znam osobu koja se na taj način otrovala olovom. Doslovno, olovo u proteinima. Ne ulijeva mi taj pristup neko povjerenje, ali ako ima ljudi kojima paše, super.
    Riri da mogu se postići, ali i održati.
    Ne trenira on samo on line, ljudi mu dolaze na treninge i vodi ih. Jako je fleksibilan s terminima. Osim ako nešto nije promijenio.

    Ne znam za proteine u prahu, al nemojte radit bauk da je to odmah sve neka tamo “kemija“.

    Ja sam totalni prirodnjak, pa konzumiram povremeno (recimo kad sam u nekim žešćim pripremama) proteine od konoplje,to je prah sjemenki konoplje. Prirodan s dodatkom omege, eco i vegan friendly. Zašto to uzimam u pripremama? Pa zato što ne želim izgubit svoju guzicu


    Inače nisam pobornik nikakvih dodataka, al kad si izložen velikim sportskim naporima, treba se češće kontrolirat i uzet što ti fali npr. željezo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.08.2019. at 23:10

  2. #2202
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Mitovski,
    Bravooo za glavu

    Kaae sad sam tek skužila za tagiranje šta si rekla

    Riri nemam instagram, pa ne vidim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.08.2019. at 23:11

  3. #2203
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Bravo Mitovski. Svaka čast za stav, mislim da i jeste najbitnije prvo postaviti stvari u glavi.

    Ne znam Lili, na instagramu piše da je trenutno dostupno samo online treniranje. Nije ni bitno, ne planiram trenirati, samo kažem.
    Prema proteinima u prahu i prema drugim dodacima stvarno imam toliku averziju da ih nikad ne bih smiksala i popila. Znam ja da je to moj psihički problem, je*iga.

  4. #2204
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Da nam je samo to psih.problem di bi nam bio kraj
    Slažem se da je najbitnije prvo posložit glavu.

  5. #2205
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam danas poslozila svasta, no glava nije bila na popisu.

    Drz'te fige, sutra (tj za nekoliko sati) je fundraiser koji organiziram vise manje sama.

    Mozda sam smrsavila od priprema.

  6. #2206
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Sretno Kaae!

  7. #2207
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Drzimo fige...
    Sretno

  8. #2208
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Baš zadnjih dana razmišljam o stvarima koje su se na zadnjim stranicama teme ovdje vrtile. Pogotovo ono što je Sirius pisala da je cijelo vrijeme polugladna pa reakcije da joj nije dobro složen meni i slično.
    Bila sam na tjedan dana vrlo aktivnog, planinskog odmora. U planinama sam prije tri godine shvatila da ne želim više da mi moje tijelo bude prepreka za toliko lijepih stvari i odlučila da želim puno toga promijeniti. I od tada se odista sve promijenilo.
    Iskreno, često imam osjećaj nakon obroka (i možda je to ona poluglad o kojoj se pisalo) da bih mogla pojesti puno više od onoga što sam pojela. S druge strane, jako sam dobro svjesna kamo me dovelo jedenje onoliko hrane koliko mogu/želim pojesti.
    Dakle, nakon obroka nisam više s težinom u cijelom tijelu i troma, već mogu odmah poletjeti za djecom
    Uglavnom, svjesno biram reći ne svojim željama jer konačno izgledam kako već godinama želim. Ali da kažem da nikada nisam gladna, doista bih lagala jer sam vrlo nadarena za maštanje o svakojakim delicijama i imam dobar staž u prejedanju, a to zapravo nije prava glad već više navika da jedem previše i da ne razlikujem glad od želje za nekom hranom.
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 05.08.2019. at 14:47 Razlog: Tipf

  9. #2209
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Baš zadnjih dana razmišljam o stvarima koje su se na zadnjim stranicama teme ovdje vrtile. Pogotovo ono što je Sirius pisala da je cijelo vrijeme polugladna pa reakcije da joj nije dobro složen meni i slično.
    Bila sam na tjedan dana vrlo aktivnog, planinskog odmora. U planinama sam prije tri godine shvatila da ne želim više da mi moje tijelo bude prepreka za toliko lijepih stvari i odlučila da želim puno toga promijeniti. I od tada se odista sve promijenilo.
    Iskreno, često imam osjećaj nakon obroka (i možda je to ona poluglad o kojoj se pisalo) da bih mogla pojesti puno više od onoga što sam pojela. S druge strane, jako sam dobro svjesna kamo me dovelo jedenje onoliko hrane koliko mogu/želim pojesti.
    Dakle, nakon obroka nisam više s težinom u cijelom tijelu i troma, već mogu odmah poletjeti za djecom
    Uglavnom, svjesno biram reći ne svojim željama jer konačno izgledam kako već godinama želim. Ali da kažem da nikada nisam gladna, doista bih lagala jer sam vrlo nadarena za maštanje o svakojakim delicijama i imam dobar staž u prejedanju, a to zapravo nije prava glad već više navika da jedem previše i da ne razlikujem glad od želje za nekom hranom.
    Meni je ovo najbolji post na ovoj temi. Ono sto mi se sviđa je to sto je napisan bez dociranja i pojednostavljivanja.
    Osobito ovaj dio sa svjesnim odricanjem. Mislim da je (u ovom ili onom obliku) vecini zena koje su ikad imale probleme sa tezinom upravo u ovome kljuc - jesmo li u stanju svjesno se odreci necega (sto jako zelimo, jer ako ne zelimo jako onda to nije odricanje).
    Tebi Mila majka zelim puno uspjeha u odrzavanju!

  10. #2210
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Draga Betty Blue, hvala ti na lijepim komentarima i željama. Nisam htjela odmah odgovarati da ne monopoliziram temu.
    Mislim da sam do svega što sam napisala došla tij

  11. #2211
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    ... tijekom godina. Kad sam bila mlađa (20+), uvijek sam mislila da će se linija već nekako s godinama riješiti, da se meni, eto, više prima, a nekome manje. Nakon 35 godine za mene je došlo doba malo veće zrelosti i iskrenosti. Kad se okrenem oko sebe i pogledam žene koje me svakodnevno okruženju, one koje jesu sve i svašta i u neodmjerenim količinama, redovito imaju višak kilograma. I koje su vitke, uglavnom to nisu slučajno.

  12. #2212
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Kaae nam se ništa ne javlja.
    Ima li kakvih novosti, Kaae?

  13. #2213
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Tu sam, tu sam. Guzvetina je - moji su u gostima, pokusavamo nekamo putovati dok su tu i dok ne pocne skola (bili smo par dana u Omahi, sad cemo par dana u Chicago i onda je to to za ovo ljeto), raspremam nesto kao po kuci, prodajemo staru kucu... Plus pokusavam pohvatati sve na poslu jer me nije bilo par dana, a sad opet idem na put. Kaos na sve strane.

    Bila sam kod nutricionistice i ona je zadovoljna napretkom, a valjda sam onda i ja. Nakon menge, koja je opet dosla na vrijeme i trajala normalan broj dana, sad sam na nekih 4 - 4.5 kg u minusu, sto bi trebalo biti ok za nekih 2 mjeseca kaoticnog zivota. Ja bih da ide brze, ali izgleda da je to totalno nerealno za situaciju, godine, hormone, sto god. Prema trendovima od prije posjeta nutricionistici, kroz 3 ciklusa bih bila u plusu 3 - 6 kila pa je ovo onda super.

    Rekla je da mi do daljnjeg ne bi nista mijenjala, da i dalje jedem 1,400 - 1,500 kalorija na dan, jednake makronutrijente kao do sad i da se vidimo krajem listopada (i da se naravno javim u bilo kojem trenutku ako imam pitanja ili nesto opcenito trebam).

    Postaje mi malo lakse ocijeniti koliko je cega u cemu, ali da je super lako, nije. S obzirom da vecina hrane koju jedem nije nesto iz kutije, tesko mi je napamet pogadjati makrose (valjda cu jednog dana i to bolje nauciti), dok s kalorijama znam puno bolje. No sto je, tu je. Ne mogu reci da sam gladna ili zeljna tko zna cega, ali recimo da je ovo mjerenje sad nekakva moja tlaka. U subotu idemo na put i morat cu pogadjati kako znam i umijem sto jedem i koliko sam pojela. Imat cemo kuhinju u stanu, ali nerealno je ocekivati da cu imati vremena pripremati obroke, s obzirom da cemo biti u Chicagu samo cetiri noci.

    Sise su mi se smanjile i primjecujem po robi da mi drugacije stoji ili cak pada, ali dio toga pripisujem i vjezbanju, gdje sam opcenito najvise napredovala.

  14. #2214
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Kaae ide to tebi, polako al sigurno

  15. #2215
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Tu sam, tu sam. Guzvetina je - moji su u gostima, pokusavamo nekamo putovati dok su tu i dok ne pocne skola (bili smo par dana u Omahi, sad cemo par dana u Chicago i onda je to to za ovo ljeto), raspremam nesto kao po kuci, prodajemo staru kucu... Plus pokusavam pohvatati sve na poslu jer me nije bilo par dana, a sad opet idem na put. Kaos na sve strane.

    Bila sam kod nutricionistice i ona je zadovoljna napretkom, a valjda sam onda i ja. Nakon menge, koja je opet dosla na vrijeme i trajala normalan broj dana, sad sam na nekih 4 - 4.5 kg u minusu, sto bi trebalo biti ok za nekih 2 mjeseca kaoticnog zivota. Ja bih da ide brze, ali izgleda da je to totalno nerealno za situaciju, godine, hormone, sto god. Prema trendovima od prije posjeta nutricionistici, kroz 3 ciklusa bih bila u plusu 3 - 6 kila pa je ovo onda super.

    Rekla je da mi do daljnjeg ne bi nista mijenjala, da i dalje jedem 1,400 - 1,500 kalorija na dan, jednake makronutrijente kao do sad i da se vidimo krajem listopada (i da se naravno javim u bilo kojem trenutku ako imam pitanja ili nesto opcenito trebam).

    Postaje mi malo lakse ocijeniti koliko je cega u cemu, ali da je super lako, nije. S obzirom da vecina hrane koju jedem nije nesto iz kutije, tesko mi je napamet pogadjati makrose (valjda cu jednog dana i to bolje nauciti), dok s kalorijama znam puno bolje. No sto je, tu je. Ne mogu reci da sam gladna ili zeljna tko zna cega, ali recimo da je ovo mjerenje sad nekakva moja tlaka. U subotu idemo na put i morat cu pogadjati kako znam i umijem sto jedem i koliko sam pojela. Imat cemo kuhinju u stanu, ali nerealno je ocekivati da cu imati vremena pripremati obroke, s obzirom da cemo biti u Chicagu samo cetiri noci.

    Sise su mi se smanjile i primjecujem po robi da mi drugacije stoji ili cak pada, ali dio toga pripisujem i vjezbanju, gdje sam opcenito najvise napredovala.
    Kaae, jednom.smo bili na hokejaskoj utakmici i stajali u dugackom redu za hot-dog. U jednom trenutku lik ispred nas izvadio je digitalnu vagu te izvagao pecivo i hrenovku.

  16. #2216
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno



    Ok, to bih mogla i bez vage, lol

  17. #2217
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kaae bravo! Ipak se pomaknulo, odlično! Meni isto ide sporo, mojih 4-5kg gubitka je trebalo 3 mjeseca. Prije 5 g ovim načinom prehrane bi to već bilo - 10.
    No evo da prijavim još - 2 kg izgubljene na moru kao posljedicu velikih vrućina i gubitka ikakvog apetita.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 14.08.2019. at 22:53

  18. #2218
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Draga Kaae, hvala ti na apdejtu. Ni meni napredak uopće ne djeluje malenim. Ma, svakih pola kile je već velik napredak. Da imam digitalnu vagu, vjerojatno bih se veselila i svakom dekagramu manje.

  19. #2219
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Kaae, samo naprijed, ne ide to linearno... Sve će biti ok.

  20. #2220
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ima li igdje ikakvih novosti? Ja već duže vrijeme uspijevam održavati težinu koju sam htjela, ali sam malo po malo opet uvela slatko. I sad vidim da se ovisnost rapidno vraća.
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 23.09.2019. at 01:24

  21. #2221
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    I zato sam se sama sa sobom odgovorila da nema slatkog do Božića. To su tri mjeseca i vjerujem da će mi do tada želja posve uminuti. Uplašim se kad vidim koliko me lako malo čokolina vodi do još malo pa još malo pa još malo sladoleda pa ovoga i onoga. Čista droga. Bježim dok je sve još pod kontrolom.

  22. #2222
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nema novosti. Zapela sam opet u maratonskom ciklusu, ali ovaj put stagniram, sto je svakako bolje nego prijasnjih 2-3 kile gore.

  23. #2223
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nema novosti. Zapela sam opet u maratonskom ciklusu, ali ovaj put stagniram, sto je svakako bolje nego prijasnjih 2-3 kile gore.
    Ovako i ja - godinama ista malo prevelika težina. Tješim se na isti način, to je bolje nego oscilacije, aliiii moram napomenuti da se puno teže "odlijepiti" od takve težine koju nosimo dugo vremena.

  24. #2224
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam ovu trenutnu natukla u neredovitim ciklusima; 2-3 ili vise kila po ciklusu.

  25. #2225
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hmmm
    Meni se sad u klimakteriju događaju čudne stvari.
    Kile odlaze, a nisam na dijeti.
    I prsa su mi se malo smanjila.
    Doduše, puno radim. Previše.
    I zaboravim jesti.
    Kad promislim, nije to ni tak loše.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #2226
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Potonula ova tema...

    Nemam nis' pametno za prijaviti sto se tice uspjeha jer ga - nema, osim ako ne zelim biti izuzetno dobra prema samoj sebi pa reci da su dobivenih 1.5 - 2 kg u ciklusu od 123 dana zapravo prilicno dobar rezultat. Jos uvijek sam mrvu ispod pocetne tezine (one tamo neke prije odlaska nutricionistici), ali tko zna dokle ce tako.

    Ono sto mozda znam, odnosno sto pretpostavljamo, je da je stvarno uzrok totalnom kaosu na hormonalnoj bazi. Bila sam na pregledu prosli tjedan, dan ciklusa 115, i razgledavali smo zdravu maternicu (sto je naravno super), ali s endometrijem od 1.3 mm, sto znaci da je lako moguce doslo vrijeme za predmenopauzu da vjerojatno postane menopauza. Naravno, nista nije konacno odmah i sad pa to sve skupa i dalje moze potrajati par stoljeca. Desetljece. Sto vec. Izvadila sam krv, provjerili smo prolaktin i FSH. Prvi je normalan (iako jos uvijek dojim), a drugi je 35 ili nesto takvo, sto je potvrdilo onu sliku s ultrazvuka. Ginekolog je rekao da ce na uputnici biti i estradiol, ali ne znam jesu li ga zapravo i vadili.

    Enivej, dobila sam raznorazne pilulice za izazivanje umjetnog ciklusa pa kad se taj pojavi, razmisljat cemo sto dalje.

  27. #2227
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja se ozbiljnije krenula sa lchfom pocetkom devetog, jela sam fino i obilno a kg su polako isle dolje. Bas sam bila zadovoljna, sita, puna energije. Nedostajalo mi je jedino vremena za vjezbanje da bas bude sve kako bi htjela.
    No sredinom desetog nas je sastavila prva mmova

  28. #2228
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Pobjegao mi post.
    prva mm- ova dijagnoza, bolnica koja nije u mom gradu nego jako udaljena. Doduse samo vikendima sam isla za Zg pa sam preko tjedna jela neki prilagodjeni lchf. Za mjesec dana jos jedan udar, obroke preskacem, ne jedem baš ono što smatram zdravim, jedem malo...je da kile idu dolje ali moram se zbrojiti.
    Sad smo malo nadosli, idemo doma na neko vrijeme, kratko ali dovoljno da se resetiram i bar malo uvedem reda.
    No kako Tanci kaze mozda i nije tako lose. Mogla sam zaglibiti na drugu stranu pa uslijed stresa početi zderati, tome sam bila prike skola (doduse to su ovako neke uobicajene stresne situacije tipa rokovi)

  29. #2229
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Potonula ova tema...

    Nemam nis' pametno za prijaviti sto se tice uspjeha jer ga - nema, osim ako ne zelim biti izuzetno dobra prema samoj sebi pa reci da su dobivenih 1.5 - 2 kg u ciklusu od 123 dana zapravo prilicno dobar rezultat. Jos uvijek sam mrvu ispod pocetne tezine (one tamo neke prije odlaska nutricionistici), ali tko zna dokle ce tako.

    Ono sto mozda znam, odnosno sto pretpostavljamo, je da je stvarno uzrok totalnom kaosu na hormonalnoj bazi. Bila sam na pregledu prosli tjedan, dan ciklusa 115, i razgledavali smo zdravu maternicu (sto je naravno super), ali s endometrijem od 1.3 mm, sto znaci da je lako moguce doslo vrijeme za predmenopauzu da vjerojatno postane menopauza. Naravno, nista nije konacno odmah i sad pa to sve skupa i dalje moze potrajati par stoljeca. Desetljece. Sto vec. Izvadila sam krv, provjerili smo prolaktin i FSH. Prvi je normalan (iako jos uvijek dojim), a drugi je 35 ili nesto takvo, sto je potvrdilo onu sliku s ultrazvuka. Ginekolog je rekao da ce na uputnici biti i estradiol, ali ne znam jesu li ga zapravo i vadili.

    Enivej, dobila sam raznorazne pilulice za izazivanje umjetnog ciklusa pa kad se taj pojavi, razmisljat cemo sto dalje.
    takav fsh je čista menopauza. zašto ti izazivaju ciklus?

    meni estradiol pokazuje menopauzu, a fsh se ne da.
    ali ja imam simptome menopauze, umjetno izazvane, ali tu su.

  30. #2230
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zato sto FSH spada u nisku kategoriju za menopauzu, a ni nemam nikakvih konkretnih simptoma, osim sto menge nema 123 dana i mucim se s zadrzavanjem PMS-ovske tekucine. Sve drugo je apsolutna nula. Umjetni ciklus je cisto pokusaj rjesavanja problema s tim razvucenim PMS-om, a nakon toga cemo razmisljati o tome trebam li bilo sto drugo s hormonalne strane ili je to to. Mislim, sto god da je; nije da mi moze reci da vise nikad necu imati mengu.

    Prije 10 godina su mi rekli da s FSH-om koji sam imala tad necu prakticki nikako imati djece u kucnoj radinosti, a vjerojatno ni drugacije, s obzirom da AMH, a hebi ga, imam ih dvoje, ispalio ih, izmedju ostalog, taj isti FSH bez icije pomoci. Tako da se bas i ne oslanjam potpuno na bilo kakve rezultate, oduvijek su svi u rasulu.

  31. #2231
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Volim gledati Život na vagi.
    Kaže pobjednik da je jeo zbog emocionalnih teškoća. A-ha!
    A mogućnost za dobivanje 150000 kuna je lijek za sve te teškoće.
    Malo sutra, debljame se jer jedemo više nego trošimo. Mršavimo jer jedemo manje nego trošimo.
    Emocije tu igraju ulogu samo onome tko zavarava sam sebe.
    Čovjek je smršavio nekih 70 kg u 6 mjeseci. Silan uspjeh! Ali, to je vježba i prehrana, a ne emocije.
    Uf, Al' sam stroga jutros! Vičem i na sebe da ne bih slučajno uzela još komad hrane. I neću! (pa ma koliko utješenija bih trenutno bila sa kolačem. Patii! Tvoje zdravlje ne treba više kila!)

  32. #2232
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a beti3, sad si ko onaj iz Živog zida kad kaže ma kakva depresija, zagrlite stablo, okopajte vrt

    postoje dijagnoze poremećaja u prehrani i one itekako imaju veze i sa emocijama i sa patternom razmišljanja i sa koječim
    smršavit u 6 mjeseci unutar nekog showa da bi dobio neku lovu je jedna stvar, a te kile i drugačiji način života zadržat je potpuno druga. Čitala sam da većina ljudi koji smršave na tim showovima, ma i koji pobijede, kroz neko vrijeme vrate sve kile.

  33. #2233
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Bome i ja mislim da su emocije bitna stvar. Kod mene su dvije razine - kad sam loše češće posegnem za hranom, a kad sam uuužasno onda ne mogu više jesti. Ovo drugo sam iskusila možda dvaput u životu.

    Premda bih baš ja osobno prije upala u Betin opis, onih koji vole jesti

  34. #2234
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Emocionalni izjelice itekako postoje.
    Najpoznatija je Oprah koja je prva javno progovorila o tom velikom problemu.
    Stvar je u tome da prejedajući se osoba poslije osjeća ugodu, zatim grižnju savjesti pa opet jede da bi osjećala ugodu.
    Pogotovo to dolazi do izražaja kad je osoba tužna iz nekog razloga.
    Kako neki zablokiraju i uopće ne mogu jesti kad su tužni i pod stresom, tako neki utjehu traže u hrani.
    @Saša bi o ovome sigurno imala puno za napisati.
    Ne pratim tv pa ni mršavljenja na tv- u, ali tvrditi da je netko smršavio samo zbog novca je u najmanju ruku zločesto.
    Ne vjerujem da su se ti ljudi izlagali javnosti zbog mogućnosti dobitka 20000€
    Netko tko je ušao u šou sa cca 200 kg taj je itekako svjesan da ima problem i da ga mora riješiti, ali mu nitko nije rekao kako.
    Najlakše je filozofirati i osuđivati.
    Treba biti pošten i realan.
    Za skinuti 70 kg treba veliki trud i ozbiljno treniranje.
    Svakodnevno po nekoliko sati.
    Rijetki to mogu.
    Rijetki to izdrže da ne posustanu i odustanu.
    Zato svaka pohvala svima koji su to prošli i prolaze i uspjeli.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #2235
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ja mislim da tim ljudima koji su dotjerali do 150-200 kila lova nije praktički nikakav motivator.
    Sigurno bi i dali 150 k/kn samo da konačno smršave. A na TV idu zato jer im je to zadnja šansa, ono, ako ne smršave dok ih cijela država gleda, pod nadzorom profesionalaca i uz podršku sebi sličnih, neće nikad...a i to što zarade će se brzo istopiti jer su vjerojatno morali dati otkaze/staviti firme u mirovanje/uzeti neplaćeno, trebat će na operacije zatezanja kože, pa i kompletnu novu garderobu...

  36. #2236
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Postoji emocionalno prejedanje. Gledala sam ŽNV i baš sam sretna zbog tih ljudi, nije im bilo lako.

    Ja sam bila emocionalni (pre)jedač i sigurno je depresija dovela do mojih kila. Nije to bilo kao kod njih, ali 100 kg na visinu od cca 168 cm i dob od 20ak godina je bilo puno previše. Smršavila sam kad sam sredila svoju glavu i misli. Meni motivacija nije bila lova, ali ne vidim ništa loše u tome ni da nekome jeste, zašto ne. Pa svi imamo nešto što nas pokreće. I slažem se sa Argente, tih 150 000 kn će se istopiti.

    I sad sam počela više jesti jer ležim u bolnici više od mjesec dana, ali mi je jasno da više jedem i zašto više jedem. Luda sam ako nemam čokoladu uz sebe kad god mi se smisli da je jedem. I plačem kad nemam čokoladu. I naravno, debljam se jer je većinom imam. Da mi je uredna trudnoća i da sam ja uredna u glavi, sigurno ne bih toliko žderala, jel.

    U biti, iako nemam ništa protiv toga da je novac nekome motivator, svejedno mislim da nije. Jer ima ljudi tamo koji su puno smršavili do finala, a davno su ispali i znali su da nagradu ne mogu osvojiti. Nadam se da neće vratiti te kile, baš dobro izgledaju.

  37. #2237
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Znala sam I ja pogledat ZNV, zaista izgeldaju ko drugi ljudi. Slazem se najveci izazov je odrzat kilazu I poslije, al mislim da su puno naucili. Uostalom pa bili su im u posjetima I bivsi kandidati koji jos uvijek odrzavaju kilazu.

    Nekima je ovime spasen zivot, to su zaista pretilne osobe bile. Ozbiljno ugrozeno zdravlje, ne pricamo uopce o estetici.
    Hebiga ako si profuckao takvu priliku I nisi nista is svega naucio,a cuj to je odgovornost svakog pojedinca. Oni su ipak nastavili u svom domacem okruzenju par mjeseci skidat kile I u finally pokazali rezultate.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 11.12.2019. at 17:42

  38. #2238
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    U finalu

  39. #2239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Žnv stvarno traje 6 mjeseci?

  40. #2240
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Žnv stvarno traje 6 mjeseci?
    3 mjeseca kuce i kamera+
    3 mjeseca doma
    = konacno vaganje nakon 6 mj

  41. #2241
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Od 1. dana showa do finala je 6 mj, znači kandidati koji su ispali na početku su bili u međuvremenu doma 4-5 mj, a ovi koji su ostali do zadnjega su izašli nakon 3 mj a preostalih 3 mjeseca proveli doma i na njima samima je bilo kako će se hraniti i trenirati. Znači svekukupno od 1.dana do finala 6 mj, nadam se da ti je jasno jer sam vrlo "plastično" i jasno to opisala.

  42. #2242
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    sirius i ja istodobno

  43. #2243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Ne Pratim to pa nije bilo malo čudno
    Ali sad je ok

  44. #2244
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod Beti je sve uvijek savrseno. Fino sam se smjestila ispod oblaka pa cekam da me malo posere odozgo pa da mozda pokupim malo tog savrsentva. Mrvu, i to ce biti dovoljno.
    (Ima mjesta, ako se netko zeli pridruziti.)

  45. #2245
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Eto me

  46. #2246
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Kaae, ti mene nikada nećeš razumjeti.
    Čudno mi je to. Na posve smo suprotnim kolosjecima. Ali to je u redu.
    No, nije u redu da me vrijeđaš. Dobra sam i pristojna osoba.

  47. #2247
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Inače, prošlogodišnji pobjednik je moj prijatelj iz djetinjstva. Predragi dečko. A kak ja uopće ne gledam telku (osim kvizova), tek tu i tamo nisam to uopće skužila, dok mu se ime nije krenulo vrtiti po svim portalima.

    Ali i ja se slažem da ima "napornih" forumašica, ali onda ih treba staviti na ignore. I neke tupe po svom toliko da je to nečitljivo. Sto cura stavi argumente, ali ne ona jedna je u pravu (tema mame odgajateljice) - skroz sam OT. Sorry, ali ja ću stati na stranu Kaee i Tanči., iako me nitko ne pita na čijoj sam strani, i uopće nije tema.

  48. #2248
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Postove koji se ne ticu teme cu poslije obrisati. Ako nastavite s raspravom van teme dobit cete opomene.
    Inace postoji gumb prijavi ako vam treba.

  49. #2249
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Nema koristi od tog gumba. Pa ga ne koristim.

    Ima koristi za mršavljenje ako se manje jede. Pa to koristim, kad mogu.

  50. #2250
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Draga Kae, drago mi je što ipak, ako sam dobro shvatila, stvari idu u smjeru otkrivanja hormonske neravnoteže. Nadam se da će ti naći pravu terapiju i da će ti barem malo biti lakše kad dobiješ crno na bijelo ipak neku dijagnozu i potvrdu (koja ti zapravo ni ne treba) da nisi luda i da nisi neuka izjelica....
    Držim fige za dalje.
    Što se mene tiče, već cca pola godine stojim na 62 ili 63 kg, što mi je na 171 cm i općenito s obzirom na to kako se osjećam super.
    No, zadnjih su se mjesec dana stvari dramatično promijenile. Naime, trudničke mučnine donijele su mi totalni kaos, potrebu za kruhastim stvarima i slatkišima koji mi pomažu da smanjim jutranju mučninu. Rado bih jela svoj zdravi koktel sjemenki, ali trenutno mi je dosta odbojan. Dva ili tri keksića ujutro trenutno mi olakšavaju život. Premda se osjećam loše i stalno se bojim debljanja... Znam da nije tema za prekomjernu težinu, ali i jest jer se nosim s psihološkim posljedicama ranije pretilosti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •