Stranica 48 od 57 PrviPrvi ... 384647484950 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #2351
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    mila majka, oooodlicno!!!
    meni se tvoja kilaza cini savsenom!

  2. #2352
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Za nekoga tko nije u treningu, ovo je vise nego dobro

  3. #2353
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ako zelis dodatnu promjenu, predlazem da pocnes vjezbati. Ima kompletnih gotovih programa koji traju pola sata.
    Na vjezbacicama mislim da spajka uvijek na pocetku teme stavi sve programe i sve vazno...
    Posljednje uređivanje od zhang : 14.04.2021. at 15:04

  4. #2354
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Vise ne. Lijena je ta spajka postala.

  5. #2355
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ahahahhahahhahaha spajka
    Onda ne proslogodisnjim vjezbackim temama

  6. #2356
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala vam svima na potpori. Pa moram priznati da sam i ja bila sretna kad mi je na tom kalkulatoru masnoća pisalo da sam u "fit" kategoriji, nisam nikada sebe tako vidjela. Uvijek sam voljela kretanje i biti aktivna, no i jela sam jako puno tako da nisam baš bila vitka
    Nego, što se vježbanja tiče: vrlo rado čim bude malo više vremena. Konkretno, imam bebicu od 7.5 mjeseci koja se jako puno voli nositi tako da svaki slobodni tren koristim za to da se otuširam, operem suđe, malo nešto sredim po stanu pa mi se trenutno svakodnevno vježbanje čini preambicioznom misijom. No, bebica voli spavati u nosiljci tako da smo danas, na primjer, prošle skoro 13 kn, što je meni odlična vježba i jako me veseli. Ali, da, znam da će za oblikovanje struka trebati i malo ciljanih vježbi. Doći će i to na red
    Posljednje uređivanje od Mila majka : 16.04.2021. at 19:13

  7. #2357
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ali kupila sam već elastičnu traku za pilates pa si to računam kao početak rada na vježbanju

  8. #2358
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mila majko, ja bih ti rekla da si ti vaznija od spremljene sobe i opranog sudja.
    Kada beba zaspe, prvo odradis neki od ovih treninga, a onda spremanje kuce koliko i kad stignes.

  9. #2359
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ma beba ti je jos mala, ima vremena, samo polako

    Ne znam kako ti beba spava nocu, ako ti fali sna, ja bih ti radije sugerirala da malo i ti odspavas ili bar odmoris preko dana.
    Ipak imas troje djece od kojih je jedno mala beba.

    Imas super kilažu, tako da sve u svoje vrijeme.

  10. #2360
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam svima na potpori. Pa moram priznati da sam i ja bila sretna kad mi je na tom kalkulatoru masnoća pisalo da sam u "fit" kategoriji, nisam nikada sebe tako vidjela. Uvijek sam voljela kretanje i biti aktivna, no i jela sam jako puno tako da nisam baš bila vitka
    Nego, što se vježbanja tiče: vrlo rado čim bude malo više vremena. Konkretno, imam bebicu od 7.5 mjeseci koja se jako puno voli nositi tako da svaki slobodni tren koristim za to da se otuširam, operem suđe, malo nešto sredim po stanu pa mi se trenutno svakodnevno vježbanje čini preambicioznom misijom. No, bebica voli spavati u nosiljci tako da smo danas, na primjer, prošle skoro 13 kn, što je meni odlična vježba i jako me veseli. Ali, da, znam da će za oblikovanje struka trebati i malo ciljanih vježbi. Doći će i to na red
    Polako, pusti struk, vježbanje i kile, a pogotovo spremanje kuće.
    Kad beba spava, legni i ti i odmori.
    To je najvažnije.
    Za vježbanje i sve ostalo ima vremena. tek si rodila.

  11. #2361
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sad vidim i da je Lili napisala isto.
    Potpisujem ju!

  12. #2362
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mila majko,
    ako ti se vjezba, vjezbaj. Meni je pomoglo sto sam smanjila ocekivanja. Ako sam uspjela trcati 3 puta tjedno, super, ali nekada bi proslo i 10 dana da nisam trcala. I to je isto ok. Odaberi aktivnost koja ti se svidja i kreni tempom koji ti odgovara. Ako ti se ponekad ne da, i to je ok.
    Moji pokusaji vjezbanja prije trudnoce su svi propali jer sam si nabila tempo i prevelika ocekivanja pa bih brzo odustala.
    Nakon prvog djeteta sam pocela trcati pomalo 6 mjeseci nakon poroda. Ponekada bi pauze izmedju trcanja bile i skoro 3 tjedna. Sad sam pocela 2 mjeseca nakon poroda jer mi je jednostavno trebalo da ostanem mentalno zdrava Beba sad ima 6,5 mjeseci.
    Slazem se sa Zhang. Kucanski poslovi mogu cekati ili ih TM moze obaviti
    Pridruzi nam se na vjezbacicama.

  13. #2363
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Zanimljivo vas je čitati i kako svatko razmišlja na neki svoj način. Pitanje je što se zapravo podrazumijeva pod vježbanjem. Ja, recimo, svaki radni dan, dok su mi starija djeca u vrtiću, pređem s bebom u nosiljci u prosjeku više od 10 km, jučer nešto više od 13 km, najbolje spava unosiljci tako da mi se odlično spojilo ugodno s korisnim. Nije to spora šetnjica. Kada bih htjela vježbati kod kuće uz neki program, trebala bih onda skratiti vrijeme za hodanje, a to vrijeme vani i u pokretu mi je veliko veselje. I jako mi je pomoglo pri mršavljenju, ma i ne samo za to, ja sam ovisnica o landranju okolo. Ipak, mislim da ću ubaciti nešto umjereno tipa par puta tjedno.
    Da, vidim da je Spajalica stavljala odličnih uvoda u temu, ovo je najmlađe na što sam naišla: http://forum.roda.hr/threads/92273-V...i-trcanje-2018
    Odlično i jako korisno, sad ću malo vidjeti prijedloge za totalne početnike.

  14. #2364
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za mene hodanje s bebom nije vježbanje, već fizička aktivnost.
    I to je sasvim dovoljno.
    Vježbanje je redovito odlaženje u teretanu ili na bazen, primjerice i odrađivanje pomno isplaniranog treninga od sat vremena.
    Tko to može doma, isto ok.
    To je za mene vježbanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2365
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Pa da, fizička aktivnost. Mozak slabo radi

  16. #2366
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Mislim da ti je kombinacija treninga par puta tjedno i hodanja super za ono sto zelis postici. Da odvjezbas 3x tjedno, to je super. Nekad kisa pada pa ne mozes u setnju...

    I moj post je isao u smjeru da smo mi zene opcenito skone sve druge i sve ostalo staviti ispred sebe. Ovo sto je munkica dobro skuzila...

    Sjecam se da sam s prvim pokusavala sve napraviti dok on spava, i spremanje i kuhanje i ovo i ono... Treninzima sam se vratila nakon vise od godinu i pol. Naprosto, dok odradim sve po kuci, on se probudi.
    Sa drugim sam sebe stavila prije svih tih stvari... Kad zaspe, ja samo nogama razgrnem igracke, napravim mjesta i odvjezbam. I tek nakon toga radim sve ostalo. Kuca mi je jednako bila u kaosu i nakon prvog i nakon drugog djeteta, ali sam barem u verziji 2 ja bila zadovoljna.

    Ako imas volje, Jillian Michaels ima dosta dobre programe, Body shread ili Body revolution, traju cca pola sata. Stavis play i odvjezbas...i onda ostalo..

  17. #2367
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Mila majko, ja bih ti rekla da si ti vaznija od spremljene sobe i opranog sudja.
    Kada beba zaspe, prvo odradis neki od ovih treninga, a onda spremanje kuce koliko i kad stignes.
    iako
    treba ponekad i pospremit da imaš di vježbat, ipak ti treba bar nekoliko kvadrata lego free zone, a poželjno je i usisat povremeno, da baš ne gutaš prašinu dok radiš burpeeje (ne pitaj kako znam)

    svejedno, mila majka, ja sam počela vježbat kad je moja malena imala 6 mjeseci, program koji zhang spominje: Body revolution. vježbe traju pola sata, zamišljeno je da radiš 6 dana u tjednu, ali i 2-3 dana je skroz ok ako ti je to maksimum. Pola sata stvarno nije puno vremena za pronaći. Preduvjet je da imaš nekoga kome možeš uvalit dijete tih pola sata i fizički prostor, i jedni mali utezi. Ali ono što dobiješ vrlo brzo.. vriejdi truda, šta da ti kažem

  18. #2368
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja sam s oboje pocela nakon cca 3 mj (oba puta carski, brz oporavak imala), ali ne doma. Nikad nisam bila taj tip.

    Trebao mi je psihofizicki odmak tako da sam isla na organizirani trening (aerobic centar) u terminu kad bi mm dosao s posla oko 17h-18h u neposrednoj blizini stana.
    Tih sat vremena 2-3x tj su bili vrijeme za mene i tatino vrijeme s bebom koju nije vidio citav dan.

    Moram napomenut da su meni setnje bile mrak za skidanje tog viška nakon poroda, zaista sam se super stesala setnjama.

    S frendicama sam znala setat i po 3xdnevno (s 1.djetetom, vec se bilo teze organizirat se s vise djece, svaka sa svojim obvezama).

    Mila majka, ja bih ti jedino preporucila ako ikako mozes prebacit bebu u kolica jer s vremenom kad otezaju, to zna fakat bit opterecenje za ledja.

    Da ne kazem da s bebom u kolicima mozes odabrat i neke druge fizicke aktivnosti recimo trckaranje/rolanje dok guras kolica ili beba spava u kolicima a ti u parku, na travi, Jarunu gdje god odradis neke vjezbe na svjezem zraku

    Moze se i vozit bebu na bajku u sjedalici a ti se rekreiras..ma ima dosta toga samo covjek treba imat koliko toliko sna.

    Ja sam u fazama nespavanja preskakala treninge jer mi je bio potrebniji odmor.

    A sto se tice standarda cistog stana i to sam tada snizila iako ne moze se izbjec.
    Mene je vise izludjivalo kuhanje dohrana pa odvojeno za nas.

    Eto mozda ti nesto posluzi.

    Moj savjet je tate nauciti sto prije da se takodjer angaziraju oko djecice, dok ih on izvede malo van u setnju ti si mozes priustit pola sata za sebe
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.04.2021. at 10:49

  19. #2369
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja se opet debljam. Dobila sam više od 3 kg. Jedem malo, jedem samo u onih 8 sati. No, sve se manje krećem, jer me nije volja ni za što. Baš sam nekako potonula. Opet. Pa kad vidim vagu, još dublje potonem, ali me ni to ne tjera da se trgnem i krenem. Ni na kućni bicikl ne sjednem, kamoli da okrećem pedale.
    Lastane, što da radim?

  20. #2370
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se opet debljam. Dobila sam više od 3 kg. Jedem malo, jedem samo u onih 8 sati. No, sve se manje krećem, jer me nije volja ni za što. Baš sam nekako potonula. Opet. Pa kad vidim vagu, još dublje potonem, ali me ni to ne tjera da se trgnem i krenem. Ni na kućni bicikl ne sjednem, kamoli da okrećem pedale.
    Lastane, što da radim?
    Pridružujem se jadikovkama.... Vježbam manje nego bi trebalo, nakupila 2 kile tijekom zime... Doma silom prilika moram sjediti na kauču, jer u malom stanu sinovi uče svaki u jednoj sobi, a mm i ja kamo god da se strpamo - smetamo.

    Jedva čekam proljeće. Otvorili smo sezonu košnje trave u subotu, pa se nadam da ćemo i dalje tako, baviti se gruntom. Još da mi je bliže, pa da se ne moramo vozikati 30 km u jednom smjeru, gdje bi nam bio kraj...
    S druge strane, baš osjećam i teret godina ove zime, ufff... Bole me kosti, a za moj reumatični organizam prekomjerna težina stvarno nije dobrodošla. Spremam se na bicikl, rekla sinu da mi ga uredi, ali danima pada kiša pa mi se ne da. Ima tu puno utjecaja i stanje duha - otkad je počela korona, svi smo nikakvi. Vidim to svuda oko sebe.
    Valjda će biti bolje kad bude ljepše vrijeme.

  21. #2371
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se opet debljam. Dobila sam više od 3 kg. Jedem malo, jedem samo u onih 8 sati. No, sve se manje krećem, jer me nije volja ni za što. Baš sam nekako potonula. Opet. Pa kad vidim vagu, još dublje potonem, ali me ni to ne tjera da se trgnem i krenem. Ni na kućni bicikl ne sjednem, kamoli da okrećem pedale.
    Lastane, što da radim?
    u vrt!

  22. #2372
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Idem u vrt, ali je vrijeme ludo. Ili bura nosi i mene i zemlju. Ili kiša ili mi se ruke smrznu.
    Čekam pravo proljeće.
    Ja bih u toplice, da plivam, termalna voda me oporavi, a znam da ove godine ništa.
    A i zub vremena je tu.

  23. #2373
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    u vrt!
    Što se tiče cvijeća, mogu potvrdit da joj je predivno i sve uređeno, a ne znam jel Beti sadi povrće.

    Cure, inače se preko zime dobije sitno koja kila,možda ih sad samo više uočavate zbog cjelokupne nevesele atmosfere oko nas.

    Ja ću samo dodat da se čovjek puno bolje psihički osjeća nakon fizičke aktivnosti, najteže se natjerat na taj prvi korak, poslije ide lakše. Vrijeme je također neko depresivno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.04.2021. at 11:46

  24. #2374
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima i povrća u vrtu, ali to nije dosta velik fizički napor. Očito mome tijelu treba više vježbe. Ne znam više kako bih mogla smanjiti hranu, odrekla sam se toliko toga što volim jesti.

  25. #2375
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i povrća u vrtu, ali to nije dosta velik fizički napor. Očito mome tijelu treba više vježbe. Ne znam više kako bih mogla smanjiti hranu, odrekla sam se toliko toga što volim jesti.
    Toplice su bolja varijanta. Bome, meni bi isto dobro došlo, a nema šanse da nađem slobodan trenutak prije ljeta...ufff... Možda kakav vikend barem do Jezerčice.

  26. #2376
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Idem u vrt, ali je vrijeme ludo. Ili bura nosi i mene i zemlju. Ili kiša ili mi se ruke smrznu.
    Čekam pravo proljeće.
    Ja bih u toplice, da plivam, termalna voda me oporavi, a znam da ove godine ništa.
    A i zub vremena je tu.
    sve toplice rade cijelo vrijeme

  27. #2377

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Beti3, znam da si na onu drugu stranu od Ri, ali moja ti je preporuka Thalasso Opatija, njihov wellness. Ja sam danas tako lijepo iskoristila sunčano jutro za sebe - parkiram ispred Thallasso, hodam Opatija - Lovran - Opatija, uz more, to je oko 11 km i nakon toga se lijepo oporavim u bazenu, još malo plivanja, malo jacuzzija - liječi tijelo i dušu. Treba se najaviti, ograničen je broj, ali preko tjedna stvarno nije gužva (danas smo bile ukupno 2).

  28. #2378
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    sve toplice rade cijelo vrijeme
    Znam da toplice rade, ali ne stižem. Trebaju mi bar 3 dana.
    Riječanka, da li je to neki hotel ili bolnica?

  29. #2379
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da toplice rade, ali ne stižem. Trebaju mi bar 3 dana.
    Riječanka, da li je to neki hotel ili bolnica?
    Nisam Riječanka, ali mislim da je to ovo: https://thalasso-wellness.hr/

  30. #2380

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    Beti3, znam da si na onu drugu stranu od Ri, ali moja ti je preporuka Thalasso Opatija, njihov wellness. Ja sam danas tako lijepo iskoristila sunčano jutro za sebe - parkiram ispred Thallasso, hodam Opatija - Lovran - Opatija, uz more, to je oko 11 km i nakon toga se lijepo oporavim u bazenu, još malo plivanja, malo jacuzzija - liječi tijelo i dušu. Treba se najaviti, ograničen je broj, ali preko tjedna stvarno nije gužva (danas smo bile ukupno 2).
    ovo ću se ja uputiti iz zg
    čini mi se odličnim

  31. #2381
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Betiy, bas me cudi da nisi znala za to jer ti je zapravo blizu.
    Bili smo nekad prije i mi tamo.

  32. #2382

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Da, to je to. Imaju često i akcije na tretmane lica, masaže ... svašta za malo se "počastiti".

  33. #2383
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znači ipak je to u bolnici. Ne, nisam za to. Ležala sam tri tjedna u Thallassotherapii, naplivala se u bazenu, prohodala sam opet kod njih, svaka čast, ali ne bih opet.
    A tamo je i Covid odjel. Bolje kopati u vrtu. Jučer mi je vrijeme dopustilo da uzmem motiku u ruke. Vaga kaže 500g manje

  34. #2384
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ipak je to u bolnici. Ne, nisam za to. Ležala sam tri tjedna u Thallassotherapii, naplivala se u bazenu, prohodala sam opet kod njih, svaka čast, ali ne bih opet.
    A tamo je i Covid odjel. Bolje kopati u vrtu. Jučer mi je vrijeme dopustilo da uzmem motiku u ruke. Vaga kaže 500g manje
    Uzmi i neki diuretik - ne lijekove, nego recimo čaj od koprive, da ukloniš eventualne viškove tekućine iz tkiva. Odmah se osjeti na vagi.

    Isto djeluju i krastavci, brusnice, tikve i bundeve, đumbir i limun. Nije puno, ali čovjeka veseli kad vaga kaže manje

  35. #2385
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Ako imas volje, Jillian Michaels ima dosta dobre programe, Body shread ili Body revolution, traju cca pola sata. Stavis play i odvjezbas...i onda ostalo..
    Hvala ti puno na preporuci, zguglala sam ju, no malo sam toga našla na youtubeu, jesi li kupovala dvd s vježbama? Tri puta tjedno vježbanje mi se čini realnim ciljem.

  36. #2386
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam s oboje pocela nakon cca 3 mj (oba puta carski, brz oporavak imala), ali ne doma. Nikad nisam bila taj tip.

    Trebao mi je psihofizicki odmak tako da sam isla na organizirani trening (aerobic centar) u terminu kad bi mm dosao s posla oko 17h-18h u neposrednoj blizini stana.
    Tih sat vremena 2-3x tj su bili vrijeme za mene i tatino vrijeme s bebom koju nije vidio citav dan.

    Moram napomenut da su meni setnje bile mrak za skidanje tog viška nakon poroda, zaista sam se super stesala setnjama.

    S frendicama sam znala setat i po 3xdnevno (s 1.djetetom, vec se bilo teze organizirat se s vise djece, svaka sa svojim obvezama).

    Mila majka, ja bih ti jedino preporucila ako ikako mozes prebacit bebu u kolica jer s vremenom kad otezaju, to zna fakat bit opterecenje za ledja.

    Da ne kazem da s bebom u kolicima mozes odabrat i neke druge fizicke aktivnosti recimo trckaranje/rolanje dok guras kolica ili beba spava u kolicima a ti u parku, na travi, Jarunu gdje god odradis neke vjezbe na svjezem zraku

    Moze se i vozit bebu na bajku u sjedalici a ti se rekreiras..ma ima dosta toga samo covjek treba imat koliko toliko sna.

    Ja sam u fazama nespavanja preskakala treninge jer mi je bio potrebniji odmor.

    A sto se tice standarda cistog stana i to sam tada snizila iako ne moze se izbjec.
    Mene je vise izludjivalo kuhanje dohrana pa odvojeno za nas.

    Eto mozda ti nesto posluzi.

    Moj savjet je tate nauciti sto prije da se takodjer angaziraju oko djecice, dok ih on izvede malo van u setnju ti si mozes priustit pola sata za sebe
    Hvala ti Lili, ti si nam puno toga korisnoga dala na ovoj temi i meni si uvijek bila motivacija Tražim na netu ima li kod mene u Novom Zagrebu kakvo vježbanje za mame i bebe, no ništa ne nalazim. Angažiranje tate je super, to je područje na kojemu ćemo poraditi, a kolica, da, bit će mi sve potrebnija i polako planiram selidbu iz nosilje ili barem varijantu kolica + nosiljka.

  37. #2387
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Vaga kaže 500g manje
    Pretpostavljam da si nešto starija od mene. Ja ću za koji dan 39 godina i mršavljenje jednostavno ide puno sporije nego prije 10 godina tako da meni ovih 500 g zvuči super. Pogotovo što kod tebe to nije početak mršavljenja i skidanja 30 ili 40 kg. U svakom slučaju to nije mali pomak na vagi

  38. #2388
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti Lili, ti si nam puno toga korisnoga dala na ovoj temi i meni si uvijek bila motivacija Tražim na netu ima li kod mene u Novom Zagrebu kakvo vježbanje za mame i bebe, no ništa ne nalazim. Angažiranje tate je super, to je područje na kojemu ćemo poraditi, a kolica, da, bit će mi sve potrebnija i polako planiram selidbu iz nosilje ili barem varijantu kolica + nosiljka.
    Aaa hvala ti, bas mi je drago ako sam pomogla

  39. #2389
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da si nešto starija od mene. Ja ću za koji dan 39 godina i mršavljenje jednostavno ide puno sporije nego prije 10 godina tako da meni ovih 500 g zvuči super. Pogotovo što kod tebe to nije početak mršavljenja i skidanja 30 ili 40 kg. U svakom slučaju to nije mali pomak na vagi
    Hvala ti. Dosta sam ja smršavila zadnjih 4-5 godina, i lijepo održavala. Zadnje vrijeme nije bilo "lijepo", ali evo i danas je opet manje. Pokrenula sam se. Ti si toliko uspješna da se ne mogu uspoređivati, ali dosta sam starija, pa sam zadovoljna i malim pomacima.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.04.2021. at 18:22

  40. #2390
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ali opet drugačije se skidaju kile posle poroda,nego ako se zalomilo kila ili kiletina
    Bravo za sve
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.04.2021. at 21:29

  41. #2391
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno na preporuci, zguglala sam ju, no malo sam toga našla na youtubeu, jesi li kupovala dvd s vježbama? Tri puta tjedno vježbanje mi se čini realnim ciljem.
    Meni je trenutno najjednostavnije doći do vježbi na Fitness Blenderu, ima more besplatnih videa. Najbitinije mi je da mogu preko mobitela si odvrtiti video. Ove druge, ja smotana, nisam našla dostupne na youtubeu ili sl.
    Ima doduše Zuska Bunny slope, ali treba dosta opreme.

  42. #2392
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Hvala puno, super je taj fitness blender.
    Jučer sam malo slavila i svašta jela. Danas se opet vraćam svom stalnom režimu. 62 kg trenutno imam. Cilj mi je doći do 59 ili 60 kg i imati ljeto u kojemu mu nije vruće zbog sala. I vidjeti kako se s tim osjećam. Srednjoškolska težina mi je bila 58 kg no sad sam ipak 20 i koju godinu starija tako da mi možda neće dobro stajati kao tada, vidjet ćemo...

  43. #2393
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj Mila majka prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno, super je taj fitness blender.
    Jučer sam malo slavila i svašta jela. Danas se opet vraćam svom stalnom režimu. 62 kg trenutno imam. Cilj mi je doći do 59 ili 60 kg i imati ljeto u kojemu mu nije vruće zbog sala. I vidjeti kako se s tim osjećam. Srednjoškolska težina mi je bila 58 kg no sad sam ipak 20 i koju godinu starija tako da mi možda neće dobro stajati kao tada, vidjet ćemo...
    Da tijelo se promijeni s godinama i porodima na način da ako imamo tu staru težinu s faxa (od 20-tih) izgledamo puno mršavije nego što smo tada izgledale.
    Ja sam na faksu imala 57-58 kg, sada sam godinama oko 59kg, a ako padnem na 58kg (to mi se dogodi na maratonskim pripremama) doslovce sam kost i koža, bez guze i cica (ok njih ni inače nemam hahaha), eto ta 1kila napravi tu ogromnu razliku da me svi zaustavljaju i pitaju šta se događa zašto sam tako suha. A ne volim takve upite Na faxu me to nitko nije pitao jer jednostavno nisam tako mršavo izgledala s istom kilažom.

    Da danas 25 god kasnije imam 57kg vjerujem da bi se svi pitali jesam li bolesna nedajBože. Visoka sam 168,5 cm.

    Eh da i ogromna je razlika je li čovjek u treningu, koliki mu je omjer masti i mišića, građa tijela i dr. ima više toga u igri.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2021. at 09:16

  44. #2394
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Sulkus priče je da bi se ti Mila majka mogla vrlo različito osjećat/izgledat s 60kg ili 59kg, da bi razlika mogla biti ogromna iako se radi samo o jednoj kili jer je to možda to tvoje "granično" područje. Nadam se da me kužiš šta hoću reći.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2021. at 09:18

  45. #2395
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Kao netko tko cijeli život mora paziti što i kako i kad jede i kao netko tko je u mlađim godinama mislio da postoji ta neka idealna kilaža htjela bih samo napomenuti da u određenim godinama ne treba svatko težiti sresnjoškolskoj kilaži.
    Ovo što Lili kaže, s godinama s par kila više izgledamo mršavije nego 20 godina prije s manjom kilažom.
    Treba naći kilažu koja je zdrava, s kojim se ugodno osjećamo i koju možemo održavati pa makar to bilo i par kila više od nekakve 'propisane' idealne kilaže.

  46. #2396
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Ne, ne, nisam ni mislila da trebam doći do svoje srednjoškolske težine. Kad se malo prisjetim, i s tih tadašnjih 58 kg mislim da sam izgledala malo punašnije nego sa sadašnjih 62 kg. Nevezano za srednjoškolsku težini, samo bih htjela doći do neke svoje idealne težine, mislim da sam blizu. Kako nisam u treningu i kako nemam neku mišićnu masu, mislim da imam još par kila lufta.

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ja se ne sjećam jesi li negdje napisala kako si ti uspjela skinuti tolike kile i u kojem vremenskom rasponu...

    Svaka čast. Ja sam u obrnutom procesu - jojo - gore dolje, samo svaki put sve više gore ...

    Proteklih godinu dana me totalno bacilo unazad, tj. rad od kuće.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 27.04.2021. at 09:45

  48. #2398
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sulkus priče je da bi se ti Mila majka mogla vrlo različito osjećat/izgledat s 60kg ili 59kg, da bi razlika mogla biti ogromna iako se radi samo o jednoj kili jer je to možda to tvoje "granično" područje. Nadam se da me kužiš šta hoću reći.
    Rekla bih da se sa 64 kg i 59 kg bude isto osjecala. Nikad nece biti zadovoljna. Jer mentalna promjena u odnisu na fizicku jako dugo traje . Ako se ikad dogodi.

  49. #2399
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da se sa 64 kg i 59 kg bude isto osjecala. Nikad nece biti zadovoljna. Jer mentalna promjena u odnisu na fizicku jako dugo traje . Ako se ikad dogodi.
    Veliki potpis. To je ogromna borba i rad na sebi. Nisam nikad imala toliku prekomjernu kilažu, radilo se o najviše 10kg, ali sjećam se sebe kad sam skinula jako puno kila i nosila broj 36, a u ogledalu si izgledala ogromno.
    S godinama sam posložila neke stvari u glavi i puno je bolje, ali i dalje je to borba koja traje.

  50. #2400
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da se sa 64 kg i 59 kg bude isto osjecala. Nikad nece biti zadovoljna. Jer mentalna promjena u odnisu na fizicku jako dugo traje . Ako se ikad dogodi.
    Mila majka sada ima 62kg i želi pasti na 60kg (ili 59 kg), ne znam moj dojam je da je Mila majka dosta realna i da nema taj issue s mentalnom stranom nego samo želi iskusiti i probati probiti i tu granicu. Čak mi se čini spremnom prihvatiti i činjenicu da zapravo možda bolje izgleda sa 61 kg nego sa 60 kg i da tolika žrtva nije vrijedna. Svjesna sam da su mentalne promjene teške i zahtjevne ali vjerujem i izvedive.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.04.2021. at 09:52

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •