Stranica 39 od 57 PrviPrvi ... 29373839404149 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2816

Tema: prekomjerna težina

  1. #1901
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Joj, Jelena, stvarno. I ti uzmes praznike kako tebi pase pa izvuces djecu mjesec dana iz skole? Ok, kod mene to tako ne ide.

  2. #1902
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja ne. Ali vidim da svako malo to drugi rade
    Znam tebi ne znaci nist 5 dana jer ti treba najmanje 40 da dodes sim

  3. #1903
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dobila sam termin kod neke tete nutricionistice 18.6.

    Izgleda da se svi naoko (prema informacijama na stranicama Mayo sistema) bave uglavnom edukacijom pacijenata s dijabetesom i onima koji idu na gastric operacije (bariatric, ovaj, onaj). Ova zena je navela general nutrition i wellness kao posebne interese pa se nadam da cemo imati o cemu razgovarati.

    Malo sam traumatizirana nutricionistima koje srecem kroz posao ili sam bila u dodiru s njima kroz neke druge izvore jer im se savjeti uglavnom svode na stetnost zasladjenih gaziranih pica (preporuka: diet drinks), pazite da je mlijeko bez masti ili maksimalno 1% i jedite sto manje french fries i potato chips. Nadam se da ce u razgovoru 1:1 ove teme biti zanemarene.

    Cekam jos jednu da se javi, onu iz lokalnog ducana.

  4. #1904
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam termin kod neke tete nutricionistice 18.6.

    Izgleda da se svi naoko (prema informacijama na stranicama Mayo sistema) bave uglavnom edukacijom pacijenata s dijabetesom i onima koji idu na gastric operacije (bariatric, ovaj, onaj). Ova zena je navela general nutrition i wellness kao posebne interese pa se nadam da cemo imati o cemu razgovarati.

    Malo sam traumatizirana nutricionistima koje srecem kroz posao ili sam bila u dodiru s njima kroz neke druge izvore jer im se savjeti uglavnom svode na stetnost zasladjenih gaziranih pica (preporuka: diet drinks), pazite da je mlijeko bez masti ili maksimalno 1% i jedite sto manje french fries i potato chips. Nadam se da ce u razgovoru 1:1 ove teme biti zanemarene.

    Cekam jos jednu da se javi, onu iz lokalnog ducana.
    Nemoj se obeshrabriti - nutricionisti (kao i meteorolozi) mogu sirokim narodnim masama dati jedino opcenite upute, a tek u razgovoru 1:1 mogu reci konkretno....

    Sorry na offt - ne mogu odoljeti. Sjetilo me na pricu kolege s posla. Njegova sestra je zvala Hidrometeoroloski zavod da pita kakvo ce vrijeme biti taj-i-taj tjedan. Dobila je opceniti odgovor, a nakon toga je rekla "Slusajte, mi se spremamo mijenjati kroviste, bitno mi je da znam tocno, da nas ne uhvati kisa dok je kuca nepokrivena." Meteorolog ju je tada pitao za koordinate, da tocno zna na kojem mjestu se kuca nalazi i javio joj se u roku 10 minuta s tocnom prognozom po satima koja se pokazala 100% ispravnom. Aliiii za cijelu Hrvatsku ili samo za odredjenu zupaniju to se ne moze izvesti.

  5. #1905
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    dobar vic peterlin mada to nije

  6. #1906
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dobar vic peterlin mada to nije
    Ma htjela sam samo reći da je jako teško davati općenite savjete koji bi vrijedili za sve ljude - to se svodi na štetnost slatkih i gaziranih pića i masnoća, baš kako je Kaae i napisala. Prehrana po mjeri kroji se prema potrebama pojedinca.

  7. #1907
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    skužila samo se krivo izrazila
    to je crtica iz života

  8. #1908
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se obeshrabriti - nutricionisti (kao i meteorolozi) mogu sirokim narodnim masama dati jedino opcenite upute, a tek u razgovoru 1:1 mogu reci konkretno....

    Sorry na offt - ne mogu odoljeti. Sjetilo me na pricu kolege s posla. Njegova sestra je zvala Hidrometeoroloski zavod da pita kakvo ce vrijeme biti taj-i-taj tjedan. Dobila je opceniti odgovor, a nakon toga je rekla "Slusajte, mi se spremamo mijenjati kroviste, bitno mi je da znam tocno, da nas ne uhvati kisa dok je kuca nepokrivena." Meteorolog ju je tada pitao za koordinate, da tocno zna na kojem mjestu se kuca nalazi i javio joj se u roku 10 minuta s tocnom prognozom po satima koja se pokazala 100% ispravnom. Aliiii za cijelu Hrvatsku ili samo za odredjenu zupaniju to se ne moze izvesti.
    Vidjet cemo za koji tjedan!

    Javila se i ova iz ducana, kod njih su konzultacije besplatne, ako zelim setnju po ducanu uz edukaciju citanja etiketa na hrani (to svakako ne trebam, uz godine i godine muke s kilama i dvoje djece s alergijama, tu aktivnost sam skroz apsolovirala). Privatne konzultacije su $125 po satu (uz mogucnost da plati osiguranje, ako opcenito pokriva takve posjete, sto meni vjerojatno opcenito nece jer nemam nikakvu dijagnozu i zapravo "nikakav problem").

  9. #1909
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kaae, šta očekujes od nutricionista?
    Da ti napravi plan prehrane?

    Ako se to može online, možda da ti neki odavde napravi plan, vjerujem da su naši mnogo jeftiniji.

  10. #1910
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Iskreno, pojma nemam, odnosno nadam se da mi prvo mogu pomoci odgnonetnuti sto ne valja i sto i kako da mijenjam. Od IF-a, do hrane koju jedem. Je li vrijeme za izbacivanje grupa namirnica, ili nesto pedeseto. Stvarno ne znam.

    Nakon toga eventualno konkretan plan, iako to mogu samo i iskljucivo tako da ne iskljucuje djecu, odnosno da je sve dovoljno fleksibilno da moze, uz minimalne varijacije, odgovarati meni, a i maloj djeci (3 i 6 godina) s alergijama na hranu.

    Ovoj kod koje imam termin sredinom lipnja je moj cijeli medical history iz Amerike na dohvat ruke, s obzirom da je u istom sistemu. S obzirom da nikad nisam nista bas direktno radila s nutricionistima, ne znam sto bi sve eventualno netko u HR trebao.

  11. #1911
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ne vjerujem da će ti isključivati grupe namirnica.
    A to šta bi im bilo potrebno, stvarno ne znam. Nego mi je taj iznos od 125 dolara velik, ako za manje novce možeš ovdje dobiti isto, samo online.
    I stvarno ti je nezgodno, valja se svima uklopiti.

  12. #1912
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    pa kod nas su konzultacije i izrada plana prehrane kod nutricionista oko 500kn, pa cak i do 1000
    nije to bas puno manje usporedujuci standard

  13. #1913
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Rekla bih da je to puno gore, uz usporedbu standarda.

    Bas me zanima sto ce biti jer, kao sto rekoh, pojma nemam. Sad cu nestrpljivo cekati taj 18.6. ili sto vec.

  14. #1914
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    J-la se super sjetila.
    Lako dogovoriš s nutricionistom razgovor preko Scypea, izneseš svoju povijest, probleme, specifičnosti, naknadno pošalješ ako treba neke dodatne podatke vezane uz zdravstv.stanje i probaš par mjeseci po novom jelovniku.

    Zaista nemaš što izgubiti, a vjerujem da bi ti cure mogle nekog provjerenog preporučiti. Zašto ne probati, nemaš što izgubiti?!

    Sretno kojeg god nutricionistu izabrala!!

  15. #1915
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Predugo se mučiš s tom situacijom, baš mi je žao.

    Držim fige da se ukaže neko rješenje uskoro!

  16. #1916
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa kod nas su konzultacije i izrada plana prehrane kod nutricionista oko 500kn, pa cak i do 1000
    nije to bas puno manje usporedujuci standard
    Eto, ni cijene nisam znala. Možda je kod nas jeftinije, ipak je kod nas manji standard nego u HR, a vjerujem da ima školovanih ljudi koji znaju svoj posao.

    Kaae, iščekujemo s tobom taj 18.06.

  17. #1917
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vjerujem da će ti isključivati grupe namirnica.
    A to šta bi im bilo potrebno, stvarno ne znam. Nego mi je taj iznos od 125 dolara velik, ako za manje novce možeš ovdje dobiti isto, samo online.
    I stvarno ti je nezgodno, valja se svima uklopiti.
    Pa nisam sigurna da kod nas konzultacije manje koštaju... Evo primjera: https://www.nu3vex.com/planovi-prehrane-cijena/

  18. #1918
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Meni se to ne čini puno novaca ako je za poboljšanje zdravlja, bolji osjećaj, povratak energije i u konačnici bolju kvalitetu života.

    Općenito mislim da na zdravlju ne treba “škrtariti“ a na svemu drugome se može. Hoću reći tako postupam kad se radi o meni i članovima obitelji.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 30.05.2019. at 21:39

  19. #1919
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to ne čini puno novaca ako je za poboljšanje zdravlja, bolji osjećaj, povratak energije i u konačnici bolju kvalitetu života.

    Općenito mislim da na zdravlju ne treba “škrtariti“ a na svemu drugome se može. Hoću reći tako postupam kad se radi o meni i članovima obitelji.
    Nije problem dati novce, problem je u tome što plaćaš osiguranje cijeli svoj radni vijek, a to ti nije pokriveno. Ali to je offt.

  20. #1920
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Istina Peterlin, a opet s druge strane su pokrivene neke usluge koje opet nema šanse da ću koristit preko zdravstvenog nego odem privatno (npr. zahvati na venama).

    Meni se čak čini da kod nas postoji ambulanta “za probleme s težinom“ (ne znam točan naziv), međutim već pretpostavljam kako jedan te isti papir prehrane daju svim pacijentima, nema tu individualnog pristupa koji je prijeko potreban.

  21. #1921
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Postoji ambulanta za lijecenje debljine na uputnicu.
    Nalazi se na Rebru. Dobiju se pregled, pretrage savjetovanja i jelovnici.

  22. #1922
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Naravno da ima individualni pristup.
    Unese se kilaza i to odluci o kolicini kalorija. Nije svima jednako.

  23. #1923
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da ima individualni pristup.
    Unese se kilaza i to odluci o kolicini kalorija. Nije svima jednako.
    full je individualan.

    Pričam o vrsti jelovnika ne o kcal jer kod Kaae je specifična situacija doma i s prehranom djece, njenim zdravstv.stanjem, te drugim ograničenjima, pa bi to sve trebalo pomno proučit i uskladit.

  24. #1924
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    full je individualan.

    Pričam o vrsti jelovnika ne o kcal jer kod Kaae je specifična situacija doma i s prehranom djece, njenim zdravstv.stanjem, te drugim ograničenjima, pa bi to sve trebalo pomno proučit i uskladit.
    Aha, to sigurni ide na uputnicu.

    Ali ovi za placanje bi si mogli malo vise truda dati.

  25. #1925
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Inace, meni je najgenijalnije kad pricam s pacijentima o jeloviku. Pa onda svi dobiju jednako: 3 susene marelice i namaz od avokada.
    Pa kad Katica (59) iz Duge Rese dobije namaz od avokada 2x tjedno jer je zdrav. Mora da je Katica cijeli zivot jela taj avokado.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.05.2019. at 15:47

  26. #1926
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sirius

  27. #1927
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja se zapravo realno bojim da ce mi reci da jedem jogurt s 0% masti, pijem vodu, i da kupujem sladoled, puding i cokoladice s zero added sugar.

    A onda se, s druge strane, nadam da sam u krivu.

  28. #1928
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji ambulanta za lijecenje debljine na uputnicu.
    Nalazi se na Rebru. Dobiju se pregled, pretrage savjetovanja i jelovnici.
    Jel isto kao i sa onom za dijabetes pa završiš na klasičnoj dijeti za dijabetičare sa tonama kruha?

  29. #1929
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jel isto kao i sa onom za dijabetes pa završiš na klasičnoj dijeti za dijabetičare sa tonama kruha?
    Valjda nije. Vidis da ima avokada u jelovniku.

  30. #1930
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se zapravo realno bojim da ce mi reci da jedem jogurt s 0% masti, pijem vodu, i da kupujem sladoled, puding i cokoladice s zero added sugar.

    A onda se, s druge strane, nadam da sam u krivu.
    Ajme Kaae, pa to bi bilo totalno amaterstvo i neprofesionalizam, nećeš se takvima davat u ruke.

    Možda se fakat bolje konzultirat online s nekim preko bare.

  31. #1931
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jednom davno mi je netko s te strane bare predlozio jelovnik za dijetu... taman kao ovi sto se provlace po forumu, za dijabetes. Cetiri-pet obroka dnevno, kruh s kuhanim krumpirom.


    Siroke mase, tu kod mene barem, "lijece" debljinu van zdravstvenog sustava, shakeovima i drugim proizvodima multi-level marketinga. Nutricioniste uglavnom posjecuju dijabeticari (koji brinu o tome kako se hrane), osobe s kronicnim bolestima i stanjima, a i svaka trudnica s gestacijskim dijabetesom. I naravno, obavezni su susreti s nutricionistima prije i poslije bariatric i drugih operacija vezanih uz redukciju mase. Vrlo lako postoji mogucnost da ce moja pitanja i ideje biti neobicni.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 31.05.2019. at 19:29

  32. #1932
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Moje kolege su se obratile ovdje jednom liječniku za redukciju tjelesne težine.
    On im je prvo radio test intolerancije na hranu pa na osnovu toga radio jelovnik.
    Testu intolerancije ne vjerujem, ali sam vidjela jelovnike. Uglavnom su limitirani na neki kalorijski unos, a jako su zanimljivi i raznovrsni. Kolegica je za jedan doručak čak imala med.
    Kolega je izgubio oko 40 kg na tim jelovnicima.
    Eto i pozitivan primjer.

  33. #1933
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa da i ja znam dosta slučajeva kao j-la, Kaae ne možeš sad suditi temeljem jednog svog iskustva s Europom nekad “davno“.
    Svugdje ima nutricionista i “nutricionista“. Moj dojam je da kod nas zaista zadnjih godina ima vrhunskih nutricionista, osobnih trenera i sl.

    Na temi vježbačica nekad je bilo full iskusnih forumašica koje o prehrani znaju jakoo puno npr.zhang.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 31.05.2019. at 22:46

  34. #1934
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma naravno da ima.

    Ali ja ipak nisam tamo i ne znam ni odakle bih pocela.

  35. #1935
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Moram priznat da je meni prilično smiješno ovo, Kaae ode kod doktora (jednog ili više) u Americi, čudno nam je to što kažu, daj ti Kaae obavezno ovdje kod nas kod doktora
    sumnjivi su nam ti tvoji nutricionisti, ma radije preko interneta nađi nekog našeg
    nisam znala da smo tako obećana zemlja

  36. #1936
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Ne smatram da je ovdje bolje, nego jeftinije. Jer ako će prvi susret platiti 125 dolara, onda ni ostalo neće biti jeftinije.

  37. #1937
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se zapravo realno bojim da ce mi reci da jedem jogurt s 0% masti, pijem vodu, i da kupujem sladoled, puding i cokoladice s zero added sugar.
    .
    Tang pa bome ni ovo ne zvuči obećavajuće, tebi da??
    Kaae se već predugo muči i vrti u krug.
    Jel ti imaš neki pametniji savjet za Kaae?

    Ja kao i j-la mislim da će je to u konačnici manje financijski ispasti, a možemo i na pp poslat Kaae neke kontakte. Potpuno je svejedno od kuda je nutricionist, al da nije tip konzumiraj Colu Zero.

  38. #1938
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Vidjet cemo sto je i kako je ova teta s kojom imam termin 18.6. ili kad vec. Ne znam koliko ta kosta, vjerojatno puno vise, s obzirom da je u Mayo sistemu (klinika/bolnica), a ne u obicnom Konzumu, kao ova sto kosta $125. No tu u klinici mozda pokrije osiguranje, a mozda i ne (to je sad nebitno za ovu pricu; ponekad se iznenadim pozitivno, a ponekad negativno). Ako pokriva osiguranje, onda ce mi biti prakticki besplatno jer smo trenutno u vrlo povoljnoj situaciji sto se toga tice - ajd da ima neke koristi od cijele trakavice uzasa s muzem.

    Ako ispadne bezveze/preskupo, onda cu dalje razmisljati. Trenutno mi se stvarno cini komplicirano hvatati nekoga po Hrvatskoj, objasnjavati cijelu pricu, natjeravati nemoguce termine (ako zele sa mnom razgovarati osobno), odgonetavati koja zelenjava se jede umjesto neke koje ove nema (ili obratno) ili koji dio zivotinje je neki dio meni nepoznat ili nemoguc za nabaviti (o ribama i morskim plodovima da ne pricam), itd. Lovu saljem u koverti ili PayPalom?

    To cu ako mi ova teta kaze da ne pijem Colu sa secerom. Onda cu rado primati preporuke.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 02.06.2019. at 06:51

  39. #1939
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A stvarno pijes koka kolu bilo kakvu?

  40. #1940
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno



    Popila sam pola case, mislim, nekakve diet ili obicne prije koji tjedan, zapravo. I mozda jos jednom recimo 2018 i 2016-te i sigurno recimo 1996.

  41. #1941
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja pijem svakih par dana limenku. Ima li spasa za mene?

  42. #1942
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Bit ce kad pocnu obicnu vodu pakirati u koka kola limenke zezem se naravno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.06.2019. at 09:40

  43. #1943
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ne treba unaprijed “znati” sto ce ti reci, jer ides 1na1. ali da bi to bilo dobro, pripremi se. vec sam ti prije rekla da biljezis sto jedes, ne kad krenes pazit, nego sada, da nutricionist zna sto jedes. u detalje. to je vazno, ne pijes li kolu ili ne. uzmi 10 dana, hodaj s blokicem/mobitelom oko vrata i biljezi. vrstu i kolicinu. mfp je odlicna aplikacija za to. tek temeljem toga i cijele zdravstvene anamneze moze nutricionist znati i savjetovati. ako mu velis - jedem malo i birano, ne zna nis i vjerojatno ti nece vjerovati. imaj dokaze, za njega i sebe

  44. #1944
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznat da je meni prilično smiješno ovo, Kaae ode kod doktora (jednog ili više) u Americi, čudno nam je to što kažu, daj ti Kaae obavezno ovdje kod nas kod doktora
    sumnjivi su nam ti tvoji nutricionisti, ma radije preko interneta nađi nekog našeg
    nisam znala da smo tako obećana zemlja
    ovdje možeš otići u laboratorij i napraviti krvne pretrage na što god ti liječnik odredi, tamo ne možeš, da ne pričam o troškovima liječenja i operacija tamo
    za to jesmo obećana zemlja

  45. #1945
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da svakak ponesi i zadnji krvni test koji imas

  46. #1946
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ne treba unaprijed “znati” sto ce ti reci, jer ides 1na1. ali da bi to bilo dobro, pripremi se. vec sam ti prije rekla da biljezis sto jedes, ne kad krenes pazit, nego sada, da nutricionist zna sto jedes. u detalje. to je vazno, ne pijes li kolu ili ne. uzmi 10 dana, hodaj s blokicem/mobitelom oko vrata i biljezi. vrstu i kolicinu. mfp je odlicna aplikacija za to. tek temeljem toga i cijele zdravstvene anamneze moze nutricionist znati i savjetovati. ako mu velis - jedem malo i birano, ne zna nis i vjerojatno ti nece vjerovati. imaj dokaze, za njega i sebe
    Koji je meni šok bio kad sam za doručak pojela jednu tikvicu i 125 gr mozzarele, pa vidjela koliko je to kalorija. A ostala gladna

    Ovo je odličan prijedlog, bilježiti šta se jede.

  47. #1947
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je meni šok bio kad sam za doručak pojela jednu tikvicu i 125 gr mozzarele, pa vidjela koliko je to kalorija. A ostala gladna

    Ovo je odličan prijedlog, bilježiti šta se jede.
    nisu samo kalorije bitne, nego i makronutrijenti. to isto treba pratiti
    100g mozzarelle ima skoro 20g proteina i skoro isto masnoca. a 100g nije puno. covjek se lako premasi.

  48. #1948
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Kaae svakako bi trebala pisati svaki dan vrstu hrane i kolicine koje jedes jer bez toga nema smisla ni ici kod nutricioniste. To ce joj puno olaksat kod sagledavanja kompletne slike.
    Jel te to trazila?

  49. #1949
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a s druge strane ne vjerujem da ćeš svaku pojeedinu stvar vagati. ja znam kak je to meni muka kad moram jednom u dve godine to raditi za klince. Vjerovatno postoji neki pametniji način tog zapisivanja

  50. #1950
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nista me nitko nije trazio; ne narucuje se ovdje tako na preglede (ako nesto traze, posalju poruke na portalu, a ja nisam dobila nista).

    Vazem kad god ne znam odoka, pisem. Radila sam to godinama prije, a i sad vec neko duze vrijeme. Ponijet cu telefon sa sobom, naravno. Nalaze ne moram nositi; sve postoji u elektronskom obliku.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •