Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Kako se resiti bocice???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    5

    Početno Kako se resiti bocice???

    Drage zene, molim vas za pomoc...
    Ovo mi je druga beba, prvu sam dojila 10 meseci bez ikakvih problema od prvog dana. Ovaj put situacija je nesto drugacija, i jako sam zbunjena jer ne znam sta da radim, ima previse informacija na internetu i ne znam sta bi za moj slucaj bilo najbolje resenje.
    Beba je rodjena na termin, sa 3380 gr, iz porodilista smo izasli sa 3080 gr. U porodilistu je beba stalno bila sa mnom, sisala je odmah i nisu joj davali nikakvu dohranu.
    Kada smo dosli iz porodilista beba je puno vremena provodila na dojci,i ja sam to prihvatila jer je jednostavno takva bebica. Puno je spavala na dojci i mnogo vremena mi je trebalo da je razbudim. Podoji su nam trajali oko sat, dva.
    Kada je patronazna dosla i kada sam joj rekla koliko vremena beba provodi na dojci, rekla mi je da ne sme tako, da moram da joj skratim podoj na pola sata! Ja nisam mogla sa dva sata dojenja to nikako skratiti na pola sata! Eventualno na sat vremena sa jako puno budjenja bebe. Kada je budna bila lepo je gutala, samo je problem bio sto su periodi budnosti bili jako kratki. Tada je pocela zeleno da kaki i patronazna je rekla da je beba gladna. Tu sam se ja naravno uspanicila i verovatno napravila gresku... Izdojila sam se da bih videla koliko tacno beba posisa. Pojela je 160 ml!! Znaci sa kolicinom mleka nemam problem, imam ga i vise nego sto njoj trenutno treba.
    E onda sam dozvoljavala bebi da sisa sat vremena,sa cestim budjenjem i na kraju sa kompresijama, da bih se nakon sat vremena izmuzla i videla koliko je jos mleka ostalo (obicno je oko pola dojke izvukla), da bih joj taj ostatak dala na flasicu. Tada je posle flasice bila zadovoljna i po 2,3h! Pocela je zuto da kaki. Ima dnevno oko 10 stolica i isto toliko i piski. Kaki za svaki podoj,i to u toku podoja, onako eksplozivno. Na kontroli nakon 2,5 nedelje dobila je 700 gr od izlaska iz porodilista sto su rekli da je dobro.
    E tu nastupa veci problem. Sada vec ima snage da vuce (bar mislim),ali opet izvuce polovinu dojke i vise nece... Vristi, trazi flasicu. Tesi me sto pre flasice bar hoce na dojku. Ponekad ne vristi, dovoljna joj je dojka ali ti podoji opet traju po 2h. Opet puno spava i dzabe je budim... I onda ja odustanem i opet se izmuzem jer me vec jako zabole bradavice, imala sam ranu na jednoj jos iz porodilista i zalecila se, ali plasim se da ce se vratiti ako toliko vremena provodi na dojci.
    E konacno da dodjem do svog pitanja... Da li bi SNS pomogao u mom slucaju? Ja bih napravila kod kuce to, ako ce nam pomoci da izbacimo flasicu u potpunosti. Znaci mleka imam vise nego sto je bebi sada potrebno, izmuzam se svaki put do kraja, znaci nakon svakog podoja, pa i nocu kada beba spava jer mi se napune dojke. Ne treba mi SNS za povecanje kolicine mleka nego za potpuno ukidanje flasice.
    Da li zurim? Beba ima 3 nedelje sada. Ne bih da je zbunjujem. Mada imam osecaj da je zbunjena i ona jadna a ja jos vise od nje. Sve mi je ovo zbunjujuce nakon uspesnog dojenja sa prvim detetom... Plasim se da bih je zbunila jos vise davanjem mleka na spric ili iz case.
    Uf ne znam da li sam razumljivo sve napisala...
    Znaci bebi je ovako super kako ja vidim. Srecna je kada posisa pola dojke pa ostatak dobije na flasicu. ALI mene bole ruke od tolikog izdajanja, i pored pumpice, i plasim se da NIKAD necemo moci da izbacimo tu flasicu! A jaaako bih zelela da je iskljucivo dojim koliko to ona bude zelela!!
    Pa eto molim vas savet... Ne mogu zvati SOS, jer sam iz Srbije, a ovaj forum mi se cini kao najbolji za savete i pomoc oko bilo cega vezanog za roditeljstvo...

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Prvo treba detektirati jednu stvar, a to je da je savjet patronažne o ograničavanju podoja loš i nije u skladu s preporukama stručnjaka. Bebi se ne ograničava vrijeme dojenja, posebno ne novorođenčetu tek tri nedjelje staro. Normalno je da puno spava, da je puno na cici, da plače. To bebe te dobi rade. Mislim da ti je bilo kakvo izdajanje suvišno, nepotrebno i da ga komotno možeš izbaciti odmah. Samim tim što kažeš da imaš dovoljne količine mlijeka. Treba znati da količina izdojenog mlijeka nije pokazatelj "zaliha" u sisi jer se mlijeko neprekidno stvara. Sisa nije tetrapak koji napuniš i gotovo. Ona je prije kao izvor koji teče i teče. Povremene zelene kakice nisu nikakav znak za alarm ni paniku. Beba smije imati povremeno zelenu kakicu. Treba reagirati kada se zelena kakica ne mijenja i ostaje takva duži period. Nakon podoja preporučila bih da bebu podigneš i lagano lupkaš da se podrigne. Nakon toga joj možeš masirati trbuh i raditi kružne pokrete nogicama, kao da vozi bicikl, da se tako lakše prdne ili pokaki. Vjerojatno je muče aerokolike od nagutanog zraka koji onda stoji prvo u jednjaku, poslije u crijevima i smeta bebu. Ako imaš jak refleks otpuštanja mlijeka (mlazevi mlijeka koji špricaju) možeš to pustiti da malo odteče, a onda pustiti bebu da cica lagano kako mlijeko nadolazi. Za bradavice postoje kreme, ne znam sada napamet, ali mogu potražiti ako netko drugi ne spomene prije. Gledaj da ranice posušiš. Tako bi trebale prije zacijeliti.

    Ukratko, prvi korak bi bio prekrižiti ograničenje podoja koje je patronažna uvela. Bebu pustiti da cica koliko god želi, na zahtjev.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Zutaminuta, hvala ti puno na savetu!
    Bradavice inace stalno susim na vazduhu, mazem ih lanolinom i koristim multi mam komprese. One su sada u redu, zarasle su, nego se plasim da opet ne popucaju i uz pravilan hvat...
    Kaka joj je bila zelena 3 dana pa sam pomislila da je stvarno gladna i da je patronazna u pravu. Cim sam uvela i svoje izdojeno mleko kaka je postala zuta!
    Beba posisa pola dojke i onda vristi... Dok mleko jako curi ne buni se, tek kad slabije pocne ici onda pocne jako da place. Zato sam pomislila da trazi flasicu. Dizem je stalno da podriguje, masiram stomacic, radimo i vezbe nogicama... Boli je stomacic, puno prdi, za to nam najvise pomaze marama za nosanje.
    Evo danas dojimo celo popodne uz dva puta dobijanja flasice nakon neutesnog plakanja...
    Stvarno nisam pametna...
    Sto se ogranicenja podoja tice vec sam napisala da je to i tako nemoguce...
    Stvarno me zanima da li bi SNS pomogao jer mi deluje da se beba buni kada mleko vec slabije ide, znaci cim mora malo vise da se potrudi da ga dobije ☺

  4. #4
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Draga knezi1989, izbacite bocicu pod hitno ! Kada bebu hranite na bocicu mlijeko joj samo curi u usta bez da se mora pomuciti i vuci pa ce vam sa vremenom odbiti dojku skroz. I sama ste primjetili da beba prihvaca dojku na pocetku podoja dok je onaj prvi mlaz mlijeka jos dovoljno jak. Probajte preduhitrit bebinu nervozu sa laganim kompresijama kako bi produzili vrijeme tog jaceg mlaza mlijeka i potaknuli novi. Kada beba unatoc tome ne zeli vise sisati prebacite je na drugu dojku i ponovite postupak. Mozete je prebacivati sa dojke na dojku i vise puta tijekom podoja sve dok ne zeli vise dojiti ili dok ne zaspi na dojci. To sto imate nosiljku je super jer ce vam omoguciti vise kontakta sa bebom, pruzite joj sto vise kontakta "koza na kozu", probajte mijenjati polozaje u kojem dojite.
    Sa sns sistemom dodatno cete stimulirati dojke sto pored izdajanja vam moze stvoriti dodatni problem da cete imati previse mlijeka i potencijalni zastoj ili mastitis. Probajte radije privoliti bebu na sisanje dojke sa puno mazenja,kontakta "koza na kozu" i budite opusteni i sigurni u sebe.
    Pratite pelene, ovo sto ste gore napisali je i vise nego dobar napredak.
    Posljednje uređivanje od bebeto : 15.01.2017. at 17:53

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovo sto kaze zuta za stolicu, to je samo donekle tocno - beba moze i uvijek imati zelenu stolicu; zelena stolica je samo jedna od boja koje su normalne za dojene bebe. Bitno je da stolica ima dovoljno (3-4 na dan u prvih 6 tjedana zivota) i da ima dovoljno mokrih pelena. Ne treba raditi ama bas nista oko zelene stolice ako su svi ostali parametri ok. Ako nisu, onda treba rjesavati njih, a ne stolicu.

    Knezi, koliko podoja ima beba u 24h?
    Koliko je od toga nocnih?
    Koliko ima mokrih pelena u 24h?
    Koliko pokakanih?
    Jede li bilo sto drugo osim majcinog mlijeka?
    Ima li dudu?

    Kad odgovoris na pitanja, onda cemo dalje.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Evo sad vec poslednja 24h nismo koristili bocicu, samo dojili, ali svaki podoj je zavrsen suzama... Ne znam koliko je to ispravno,zao mi je bebice.
    Jednu dojku voli vise nego drugu, na ovoj koju voli retko place. Probala sam joj dati ovu koju ne voli u polusnu dok jos ne ogladni jako i tako nije plakala ali nije ipak do kraja izvukla mleko, zaspala je.
    Podoji su nam izgledali ovako: ponudim jednu dojku, lepo sisa, kada primetim da krece sporije mleko krecem sa kompresijama dok se ne unervozi beba. To jedno vreme funkcionise. Onda ili zaspi pa se budi za 10 min za jos sisanja ili pocne da place i odbija dojku. Povuce pa ispusti iz usta i tako par puta dok ne pohisterise skroz. I onda je smirim da ne place, pa ponudim drugu, pa malo vuce i opet place, pa je opet prebacim na drugu i onda vec vise nista ne pali... Place na obe dojke i jedva uspevam da je smirim. Ponudila sam joj na spric, i kasikom ali ni to joj se ne svidja. I tako kada je konacno smirim ona zaspi i spava sat,dva... Ali zao mi da zaspi u suzama ili gladna...
    U 24h imamo od 7-10 podoja. 7 kada dajem svoje izdojeno mleko na flasicu, 10 kada ne dajem. Od toga su 2 ili 3 nocna od 00-06h ujutro.
    Pelena ima pokakanih koliko i podoja. Znaci od 8 do 10 dnevno i isto toliko i mokrih. E sacemo videti koliko ce imati nakon 24h bez flasice. Za sada je situacija nepromenjena, znaci koliko je bilo podoja juce i nocas toliko je i kakila i piskila.
    Ne dajem joj nista osim mog mleka.
    Dudu ima,ali je ne voli, pa je slabo koristimo. Ponekad joj pomogne duda da se smiri, ali uglavnom je to sisa...
    Hvala puno sto mi pomazete savetima, sigurnija sam u sebe i verujem da cemo uspeti izbaciti flasicu!!

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Moj se zna unervozit kad je sit, a ne može zaspati. Onda odbacuje dojku jer je pun i ne može primit u sebe još mlijeka. To vidim po tome što bljucne obilato. Onda plače jer ga to smeta, a hoće spavati. Zapravo je premoren i to što ne može utonuti u san isti čas ga dodatno nervira. Kada zaspi spava sat ili dva u komadu.

  8. #8
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, knezi, izuzetno je bitno, izdajala ti ili ne, da beba od tri tjedna sisa/jede 10-12 puta (ili vise!) unutar 24h. Ovih 7 ne moze biti prihvatljivo. Budi je, nudi je, radi sto god treba da se poveca broj podoja. Izdojeno mlijeko, bilo na bocicu ili na zlicu/spricu, nije nista drugacije od podoja, sto se tice jela unutar 24h. Izbaci bocicu sto prije, ako dajes to izdojeno mlijeko, daj ga na spricu ili zlicu. Dudu izbaci.

    Kad krenes nuditi podoje cesce, lako je moguce da ce se smanjiti bebina nervoza.

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Cak i ako joj podoji traju po sat-dva kako pise?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Jao ne znam sta se desilo, na pola posta sve je nestalo ne znam da li sam mozda slucajno poslala odgovor.
    Pocecu ispocetka za svaki slucaj.
    Flasicu nisam dala ni juce ni danas, niti cu vise dati. Uprkos suzama danas jako sam zadovoljna sto uopste vise ne koristimo flasicu. Uradila sam kako ste rekle i skroz je izbacila!! Trebala mi je neka vrsta potvrde da je to u redu, i drago mi je sto sam to od vas dobila
    Znaci pocinjem da sumnjam da nju ustvari boli stomak, da uopste nije ni trazila flasicu. Ceo dan smo dojile i svaki podoj zavrsen je suzama. Jedino sam je mogla smiriti u marami i kada sam je skinula golu pa je mlatarala nogicama i odjednom prestala da place i bila mirna pola sata!!
    Dojila sam na zahtev,kao i do sada. Ne vidim zasto je problem kada ima do 10 podoja, pa dobila je 700 gr za dve nedelje, i ni ne trazi da sisa vise od toga. Kada trazi uvek joj dam. Ona pocinje da place na sredini ili posle podoja, a ne zato sto trazi da je dojim... 7 podoja smo imali jer je duze bila sita nakon sto sam joj posle sisanja davala izdojeno, a i ti nasi podoji stvarno su dugo trajali. Kao sto rekoh dosta je dobila na tezini i puuuno je kakila, pa mi stvarno nema logike da je problem u broju podoja niti da je zbog toga nervozna... Ili gresim?
    Sta mislite, jesam li pogresila sto sam predpostavila da place za flasicom?? Muci li je stomak mozda??
    Moram da napomenem jos ovo jer sam bila jako sretna. Vecernji podoj danas zavrsio se bez suza, tako sto je posisala obe dojke do kraja i zadovoljno zaspala

  11. #11
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ima 3 tjedna, jel tako?

    Vrlo lako moguce je da je muce dojenacki grcevi, a tu u principu ne mozes nista, osim dojiti, nositi, skakutati na lopti, pjevati.. sto god. Pronaci cete zajedno nesto sto joj odgovara.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Nisi ti ništa pogriješila. Tebe je sestra smela s krivim uputama. Flašicu možeš ritualno spaliti. Bebu puno, puno nosaj. Vidi da uzmeš maramu ako još nemaš. Moj se nekad tek nakon 45 min nosanja zna podrignuti onako pravo junački. Znači da ga je cijelo vrijeme mučio zrak. Najgori dio s grčevima prođe do nekog 3. mj bebe.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Evo da napisem trenutnu situaciju...
    Definitivno su to grcevi... Ja sam krivo protumacila da ona zeli flasicu i da zato place...
    Dojimo lepo na zahtev, ima dovoljno mokrih i ukakanih pelena. Jedino sto zna puno da place i kad je boli stomak onda nece da sisa... I i dalje cesto odbija jednu dojku.
    Ali eto borimo se. Puno sisa, puno se nosamo, i u marami i van nje, pomaze joj da spava na mojim grudima i tako... Cekamo da prodju i ti grcevi pa se nadam da ce u potpunosti prihvatiti i drugu dojku. Ako i ne, nema veze, i starijeg sina sam 4 meseca dojila samo na jednoj... Izgleda da je ta dojka koju su oboje odbijali zbog neceg problematicna...
    zutaminuta, kaae, bebeto neizmerno sam vam zahvalna na vasim savetima i sto ste nam posvetili svoje vreme

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Molila bi za savjet/pomoc.Beba ima 4mjeseca,oko 6.500kg i 63cm ,rodjena sa 3.100,51cm. Mi od pocetka imamo problem sa dojenjem i dalje se patimo,odlucim da cu odustati ali se predomislim. Prvo je u rodilistu pila bocu pa kuci nije htjela siku. Na prevaru sa bocom smo je uspjeli staviti na sisu. Tjedan dana je samo sisala ali nije dobivala na tezini pa nam je patronazna rekla da trebamo dohranu uvesti. Jela je oko 380ml dnevno AD + sisanje ali smo tijekom mjeseci pokusavali to smanjivati. Sad smo na 40-100ml AD dnevno. uvijek prvo sisa pa ako bude gladna damo jos malo boce, tako da nikad ne znamo hoce li i koliko pojesti AD-a.Imala je periode kada siku nije htjela ni vidjeti pa periode da bocu ne zeli.Inace je jela otprilike svaka 2,5-3 sata po noci jedno budjenje. Kako manje jede AD jede svakih 1-2 sata,iako rijetko izdrzi 2 sata. Sisa po 5-7min i nece vise ili cim krene sisati zaspne. Dnevno ima preko 12 podoja.U dojkama bude jos mlijeka ali ona ne zeli vise vuci. Uvijek je na pocetku podoja stavim na onu "staru" dojku kako bi dosla do zasitnijeg mlijeka i tek onda nova dojka. Probala sam izdajati ali jefnostavno ne ide a ona kad uzme siku ide mlijeko. Mokrih pelena ima dosta, svaka 3 sata je presvlacim i uvijek su dosta pomokrene a ukakanih 1-2 dnevno. Dobili smo sa 3mj zubice i mislim da i ostali krecu (ako je to bitno).Malo sam otegnula uvod ali moje pitanje je kako probati produziti vrijeme podoja i je li to ok sto trazi sisati svaki sat ili se ne uspije najesti pa je gladna? Cesto tijekom dojenja joj krulji po crijevim i grci se pa se bojim da je gladna i krene navlaciti siku bez da pravilno vuce/guta, a bocu prihvati. Luda sam vise jer ne znam je li ispravno sto joj toliko forsiram siku a ne cini mi se zadovoljna

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj knezi1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da napisem trenutnu situaciju...
    Definitivno su to grcevi... Ja sam krivo protumacila da ona zeli flasicu i da zato place...
    Dojimo lepo na zahtev, ima dovoljno mokrih i ukakanih pelena. Jedino sto zna puno da place i kad je boli stomak onda nece da sisa... I i dalje cesto odbija jednu dojku.
    Ali eto borimo se. Puno sisa, puno se nosamo, i u marami i van nje, pomaze joj da spava na mojim grudima i tako... Cekamo da prodju i ti grcevi pa se nadam da ce u potpunosti prihvatiti i drugu dojku. Ako i ne, nema veze, i starijeg sina sam 4 meseca dojila samo na jednoj... Izgleda da je ta dojka koju su oboje odbijali zbog neceg problematicna...
    zutaminuta, kaae, bebeto neizmerno sam vam zahvalna na vasim savetima i sto ste nam posvetili svoje vreme
    Super vijesti, knezi! Drago mi je da ste se bolje usaglasili.

    Javi kako ide ili ako nesto zapne.

  16. #16
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Goca25 prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bi za savjet/pomoc.Beba ima 4mjeseca,oko 6.500kg i 63cm ,rodjena sa 3.100,51cm. Mi od pocetka imamo problem sa dojenjem i dalje se patimo,odlucim da cu odustati ali se predomislim. Prvo je u rodilistu pila bocu pa kuci nije htjela siku. Na prevaru sa bocom smo je uspjeli staviti na sisu. Tjedan dana je samo sisala ali nije dobivala na tezini pa nam je patronazna rekla da trebamo dohranu uvesti. Jela je oko 380ml dnevno AD + sisanje ali smo tijekom mjeseci pokusavali to smanjivati. Sad smo na 40-100ml AD dnevno. uvijek prvo sisa pa ako bude gladna damo jos malo boce, tako da nikad ne znamo hoce li i koliko pojesti AD-a.Imala je periode kada siku nije htjela ni vidjeti pa periode da bocu ne zeli.Inace je jela otprilike svaka 2,5-3 sata po noci jedno budjenje. Kako manje jede AD jede svakih 1-2 sata,iako rijetko izdrzi 2 sata. Sisa po 5-7min i nece vise ili cim krene sisati zaspne. Dnevno ima preko 12 podoja.U dojkama bude jos mlijeka ali ona ne zeli vise vuci. Uvijek je na pocetku podoja stavim na onu "staru" dojku kako bi dosla do zasitnijeg mlijeka i tek onda nova dojka. Probala sam izdajati ali jefnostavno ne ide a ona kad uzme siku ide mlijeko. Mokrih pelena ima dosta, svaka 3 sata je presvlacim i uvijek su dosta pomokrene a ukakanih 1-2 dnevno. Dobili smo sa 3mj zubice i mislim da i ostali krecu (ako je to bitno).Malo sam otegnula uvod ali moje pitanje je kako probati produziti vrijeme podoja i je li to ok sto trazi sisati svaki sat ili se ne uspije najesti pa je gladna? Cesto tijekom dojenja joj krulji po crijevim i grci se pa se bojim da je gladna i krene navlaciti siku bez da pravilno vuce/guta, a bocu prihvati. Luda sam vise jer ne znam je li ispravno sto joj toliko forsiram siku a ne cini mi se zadovoljna
    Goca, u kojem polozaju dojis? Mozes li mi malo detaljnije opisati podoj? Koliko puta dijete sisa nocu?

    Za dohranu, uz nastavak ukidanja AD-a i povecanje proizvodnje mlijeka, mozes li razmisliti u prebacivanju na alternativni nacin hranjenja, da ne jede AD iz bocice, vec nekako drugacije (casa, zlica, kako god)?

    Nemoj brinuti o masnom/zadnjem mlijeku jer je svo mlijeko dobro, pogotovo kod 12 podoja dnevno. Slobodno ponudi tu drugu dojku, koja djeluje punije.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj knezi1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda da je ta dojka koju su oboje odbijali zbog neceg problematicna...
    Moje sise su baš naočigled neravnomjerne. Lijeva je uvijek puna i kada treba nju izdajam, a druga je sitnija i kao da ima manje onih rupica. Tako da mi sada starije dijete uglavnom sisa desnu, mlađe lijevu. Zanimljivo je da se ipak oboje najlakše uspavaju na desnoj, valjda zato što je lakši mlaz.
    Citiraj Goca25 prvotno napisa Vidi poruku
    Sisa po 5-7min i nece vise ili cim krene sisati zaspne. Dnevno ima preko 12 podoja.U dojkama bude jos mlijeka ali ona ne zeli vise vuci. ...

    Malo sam otegnula uvod ali moje pitanje je kako probati produziti vrijeme podoja i je li to ok sto trazi sisati svaki sat ili se ne uspije najesti pa je gladna? Cesto tijekom dojenja joj krulji po crijevim i grci se pa se bojim da je gladna i krene navlaciti siku bez da pravilno vuce/guta, a bocu prihvati.
    Nemoj sisu sklanjati kad zaspe sve dok osjetiš da ipak nešto radi s bradavicom. Nekada bebe jako lagano vuku, a mlijeko svejedno ide.
    Bebe te dobi trebaju sisati svakih sat-dva. Ne slušaj priče onih koji tvrde da treba uvesti red i raspored. Kruljenje nije kao kod odraslih, od gladi, nego od aerokolika (zraka koji se nakupi), pa onda to prolazi kroz cijeli probavni sustav. Zbog toga su bebe često nervozne.
    Mislim da si na dobrom putu da ukineš bočicu. Samo hrabro dalje.

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Malo sam otegnula uvod ali moje pitanje je kako probati produziti vrijeme podoja
    kompresijama dojke
    znas li sto je to i jesi li mozda vec pokusavala?
    Posljednje uređivanje od emily : 26.01.2017. at 10:57

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Dojim je vecinom u kolijevka polozaju a pocetak dojenja budem u polulezecem polozaju i ona vise na meni jer imam jak let down pa mi se onako zagrcavala i plakala i ovako mi se dosta naguta zraka jer brzo guta ali manje nego prije. Po noci nekad jede svaka dva sata a nekad se samo jedan put probudi. Uopce nema pravila i rutine. Dojke mi se stalno prepunjavaju pa se po noci budim sva mokra i spavam s rucnicima Mislila sam da ce se to s obzirom na 4mj promijeniti ali stanje je isto kao prvi dan. Pretpostavljam da nije problem u kolicini mlijeka jer osjetim da ga ima (iako ne znam kako ga se jos toliko stvara s obzirom na AD a citam da curama odmah nestane cim uvedu AD. Ona jednostavno ima granicu do koje sisa i onda bez obzira sto ima mlijeka i sto radim kompresije ne zeli vise. Ako bas place iza toga onda joj AD napravimo popije i sretna. Probali smo joj na zlicicu davati ali pljuje kako je d3 gorki pila na zlicicu otad nece da ju vidi. Moze li joj moje mlijeko biti preslabo? Cesto kad sisa i dodje do te "granice" otresa nogam i baca se,podignem ju da podrigne malo pronosam i nastavimo ali nece, napravimo bocu nema bacanja niti problema. Svi mi govore da odustanem jer je sretnija na boci i da je to jednostavno beba koja nije za sisanje

  20. #20
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Čisto sumljam da ima beba koje nisu za sisanje. Koja je to formulacija. Bebama je sisanje prirodno kao i bilo kojem mladuncu sisavaca. To što smo mi kao društvo napravili od sisanja i dojenja je strašno. Za ostalo ti moraju savjetnice dat savjet, ja nisam mjerodavna. Iako moja E ima faze kad više ne želi sisati, digne se u krilu i gotova je, a nije uopće puno sisala. Neće pa neće i ti se majko misli što ćeš s svim tim mlijekom koje curi. Probaj joj ne dat bocu nakon toga, možda ne plače zbog gladi nego ju nešto drugo smeta. No ponovno se ograđujem, ja nisam savjetnica niti blizu, tek 5 mj staža.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mlijeko ne može biti preslabo.
    Djetetu je lakše popiti iz boce jer ne mora vući i koristiti mišiće.
    To što ti drugi govore, čine ti medvjeđu uslugu. Ne postoje bebe koje nisu za sisanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •