Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: trne mi srednji prst desne šake

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno trne mi srednji prst desne šake

    zadnjih 2 mj su mi lagano trnule sake par puta dnevno. onda me jedne noci probudila bol jer mi je otrnuo i bolio srednji prst desne sake i bol skroz do.lakta. proslo bi kroz neko vrijeme. nocas mi je svako malo trnuo, ali sada dio izmedju srednjeg i prestenjaka. bol grozna. ali cim se ustanem i prohodam sve nestane. gdje mogu najbrze to poslikati i pogledati?ili je dovoljno da odem do fizioterapeuta za pocetak. citam po netu, pa neki spominju diskove i zivce, al nekuzim se bas
    Posljednje uređivanje od willow_tree : 17.01.2017. at 07:13

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni to izgleda kao sindrom karpalnog tunela.
    http://www.bilicvision-ortopedija.hr...la-ili-tunela/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    citala sam.o tome jer radim na blagajni u banci vec 12 god, ali kod karpalnog su uglavnom palac do srednjeg, a meni.je srednji i od sinoc kaziprst. cudno.mi.je to sto cim ustanem.sve prodje, a cim sjednem krenu lagani trnvi. tak da si mislim da je nesto sa ledjima

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Poznato....

    Meni su uzrok degenerativne promjene na vratnoj kralježnici.

    Ono što pomaže je dooobro odabran anatomski jastuk (promijenila sam ih dosta, a i sad imam više primjeraka pa mijenjam po potrebi), joga, plivanje, masaža i slično. I ne smijem cijelu noć prespavati u jednom položaju. Čim osjetim trnce, tražim drugi položaj.

  5. #5
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Dali si mozda mijenjala posao ili su ti ruke iz nekog razloga postale preopterecene ili s njima radis nesto drugacije nego inace?Kada sam promijenila posao su mi pocele strasno trnut ruke, prvo je to bilo zanemarivo ali kasnije je bila bol do suza, nista nije pomagalo vise svaku sam noc po tri sata bila budna dok ne prestane.Snimala sam vratnu kraljeznicu, doktorica mi je rekla da vec tu nije dobar nalaz ali da odem jos na testiranje zivaca u rukama.A kako sam prestala radit posao koji sam radila tako je i kroz neko vrijeme prestalo to trnjenje a par mjeseci iza sam ostala trudna i kako tog trnjenja nije vise bilo na tu pretragu nisam ni otisla.Najbolje da doktoru kazes sta je, sigurno ce te onda poslat da obavis dalje pretrage

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    nisam.mijenjala.posao, ali su nam mijenjali nesto oko radnog mjesta i zadnjih mjesec i pol sjedim u prilicno losoj pozi. ne ravno prema ekranu, vec na koso i istezem se u lijevo prema klijentu. meni se cini da je sve zbog toga, jer me poceo nesto.i desni kuk boliti i nesto iznad riti

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    sve na desnoj strani. lijevo je sve ok. zvala sam fizioteraputicu i idem kod nje odmah u 19. odmah je znala o cem pricam. i ono gore sta sam napislala za karpanli, kaze da moze biti cijela saka.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Možeš li sjediti na lopti?

    Mi imamo na poslu nekoliko lopti i uvijek nekome treba, ne stalno ali pomogne...

    I ovo - razgibavanje vrata (dobila sam informaciju o ovome tu na Rodi i dobro je - zahvaljujem forumašici koja me na to uputila): http://www.slideshare.net/katarinafi...anje-kompjuter

  9. #9
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Da lako moguce da je zbog toga, odi si vidi da ti ne postane jos gore , kazem meni su bili strasni bolovi, da mi je neko rekao da to trnjenje moze prec u takvu bol nebi mu vjerovala

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a magnezij ne bi mogo pomoći?

  11. #11
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ne znam, meni nije ja sam pila 500mg al nis, jedino sto me zeludac od njeg bolio

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    bila kod nje, izmasirala mi ledja vise donji dio, vrat i ruku, izvukla ledja i vrat. rekla je da su ledja u pitanju, jer cim se dignes iz sjedeceg ili lezeceg polozaja, sve se istegne i nema pritiska. Sinoc je bilo lakse, samo je trnulo, al nisam niti cekala da vidim dokle ide bol, vec sam se odmah digla, prosetala par min i proslo je. kaze da treba punooo hodati, vjezbati...sve sto vec svi znamo, al dok te negdje ne copi mislimo da nam ne treba. pokazala mi je vjezbu koja je jako dobra za vrat i kraljeznicu i danas sam to radila na poslu: staviti dlan na celo i gurat glavu u njega ali glavu ne pomicemo. isto tako i sa lijeve i sa desne strane glave.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    i da ti trnci stvarno mogu preci u groznu bol. kolegica sa posla se jedno jutro probudila i nije mogla saku otvoriti. isto kicma....

  14. #14
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Da ma sigurno vratna kraljeznica, cuda napravi odredeni polozaj ili nesto sto nisi radio prije.Ja da nisam dozivjela tu bol nebi vjerovala.Meni je za tu kraljeznicu rekla da bi trebala kod fizijatra prvo a onda kad to sve prode sama doma vjezbat, ali eto sva sreca sad je prestalo

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    meni nocas bilo super

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Willow, možeš li mi na pp poslati kod koga si bila na masaži.
    Meni trne desna ruka, nekad jedan prst, nekad više njih... ujutro se probudim, užas od osjećaja ... onda gibam prste jedno 5 minuta da mi se vrati osjećaj u cijelu šaku.
    Rad na računalu, miš u desnoj ruci, očito loš položaj na koji sam se naučila i kad probam promijeniti položaj, ne odgovara mi...

  17. #17
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    otkad sam kupila anatomski jastuk, da kucnem, niti jednom se nisam probudila utrnula.
    godinama su mi trnuli mali prst, prstenjak i srednji na lijevoj ruci, od vratne.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Probala sam i to... ali ne odgovara mi...
    uopće ne mogu zaspati...

  19. #19
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i meni je trebalo neko vrijeme da se priviknem, sad je ok.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    S promjenama treba biti uporan i strpljiv, a nekako mi strpljenje baš i ne leži... očito je i mene zahvatila ova era instant rješenja za sve ...

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Probala sam i to... ali ne odgovara mi...
    uopće ne mogu zaspati...
    Probaj još neki - nije svaki dobar. Vidi u dućanu da li ima mogućnosti da probaš (štajaznam, Jysk ima krevete i slično, pa se može probati da li drži glavu u dobrom položaju). Ne smije biti ni previsok ni prenizak nego točno toliko koliko baš tebi treba da ti vrat ne visi. Ja svoj čak okrećem jer mi nije svejedno da li ležim na boku (tada podmetnem debelu stranu) ili na leđima (tada koristim tanku stranu).

    Na kraju mi je najbolji ispao neki jeftilen iz Lidla koji je bio pretanak mom starijem sinu, a on ima moj iz Našeg doma.

  22. #22
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja sam kupila u ikei.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    trakošćanska, kod.doma.sportova, salon branka. ona je fiziterapeut i stvarno odlicna.meni.je evo.rijesila te trnce, upalu tetive desnog ramena proslo.ljeto. muzu je pukao misic na listu, dolazila je i nedjeljom samo da mu to rijesi. stvarno sve najbolje. koga kod da sam poslal svi su zadovoljni. svakrva ima parkinsa i.njoj isto.puno.pomaze

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Hvala ti!
    nazvat ću

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    mene kada su hvatali ti trnci jedino mi je pomagalo da se ustanem i prohodam. nista drugo. i bas je bolno....

  26. #26
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ooooo kako karpalni tunel booooli.I nikakve tablete ni masaže ne pomažu. Trnu prsti, šaka se grči, boli čak i lakat. Vrlo specifična bol i ne znaš kad je najgore, dal dok radiš ili poslje kad se ruka ohladi. Pomaže promjena kretnji, drugačiji način rada rukama (žalim one za računalom), promjena posla, operacija. Mene je bolilo kad bi bilo previše posla (udarni tempo na poslu po 10 sati) i tako bi trajalo mjesecima do nekog normalnijeg tempa. Prošlo je definitivno kad sam dala otkaz.

  27. #27
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Vrijeska, kupi Tempur jastuk ("original", onaj mali valoviti), skup je očajno, ali vrijedi svake kune i traje 6-7 godina nepromijenjen. Trebaš 1-2 tj.za naviknuti se, kasnije moraš putovati s njim jer više ne možeš bez njega.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.01.2017. at 23:28

  28. #28
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    kasnije moraš putovati s njim jer više ne možeš bez njega.
    ovo sam ja baš sinoć pomislila kad sam legla,
    nema šanse da više ikuda idem bez novog jastuka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •