Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: kad jedan zapne za drugom ,,ruzno" ime

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno kad jedan zapne za drugom ,,ruzno" ime

    Sto mislite o tome kad jedan partner silno zeli dati ime djetetu koje se drugom partneru nikako ne svida? Odnosno, mislite li da bilokoji treba popustiti, i na koji nacin?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A dva imena?u biti stignete se predomisliti na kraju, pa možda i razmišljati o imenu drugog spola
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.01.2017. at 18:19

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    532

    Početno

    Nikako!! Idete do točke gdje ce vam se nesto obadvoma svidjeti...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Tako i ja i moj partner mislimo. No, u blizoj okolini imali smo slucaj gdje su roditelji dali ime djetetu koje se jednom bas ne svida, no popustio je jer je ovaj drugi to silnoooo zelio.

    Ja ne bih mogla svoje dijete zvati imenom koje mi je grozno...

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Tako i ja i moj partner mislimo. No, u blizoj okolini imali smo slucaj gdje su roditelji dali ime djetetu koje se jednom bas ne svida, no popustio je jer je ovaj drugi to silnoooo zelio.

    Ja ne bih mogla svoje dijete zvati imenom koje mi je grozno...
    pa to je očito bio izbor te osobe

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Vidim da tu osobu nista ne muci jer nije otvorila temu na forumu.
    ne znam zasto bi to onda trebalo muciti njezinu susjedu?!

  7. #7
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Na takve stvari ljudi pristaju ili iz ljubavi ili zbog mira u kuci. Njihova stvar u oba slucaja.

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ako ikada dobijemo dijete, a bude sin, njegovo ime mi se neće sviđati, ali će se jako sviđati njegovom tati, jer je za njega sentimentalno vezan (ime njegovog p. dide)
    Ipak, iako mi je to bilo jedno od manje lijepih imena, s vremenom sam ga i ja privoljela. Valjda sam i ja postala sentimentalna.
    Ako bude kćer, mogu birati ime koje god želim, a ono koje sam izabrala se sviđa oboma (ako se ne predomislim što se trenutnog odabira imena tiče).
    Rado bismo voljeli da napokon ta imena, ma koliko nekom "ružna" bila, dobiju svoje vlasnike

  9. #9
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ikada dobijemo dijete, a bude sin, njegovo ime mi se neće sviđati, ali će se jako sviđati njegovom tati, jer je za njega sentimentalno vezan (ime njegovog p. dide)
    Ipak, iako mi je to bilo jedno od manje lijepih imena, s vremenom sam ga i ja privoljela. Valjda sam i ja postala sentimentalna.
    Ako bude kćer, mogu birati ime koje god želim, a ono koje sam izabrala se sviđa oboma (ako se ne predomislim što se trenutnog odabira imena tiče).
    Rado bismo voljeli da napokon ta imena, ma koliko nekom "ružna" bila, dobiju svoje vlasnike

    držim ti fige

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    držim ti fige
    Hvala, draga

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    [QUOTE=sirius;2950004]Vidim da tu osobu nista ne muci jer nije otvorila temu na forumu.
    ne znam zasto bi to onda trebalo muciti njezinu susjedu?![/QUOTE

    muci? Nesto si ti krivo pokopcala.
    Bilo mi je zanimljivo, a i nepojmljivo da svoje dijete nazoves kako ti se ne svida... a jos ruznije od onog drugog sto ga to nije briga i inzistira na svojoj ideji.
    Osoba koja je popustila i dalje govori kako joj ime nikako ne sjeda i to me potaknulo da otvorim temu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Forka.... Ali bilo ti je ,,manje lijepo"... nije ti bilo ruzno... o tome se radi
    Posljednje uređivanje od fitnessgirl : 18.01.2017. at 21:56

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Mužu mi je ime mlađe bilo za ovo podneblje neobično, ali je meni bilo jedino moguće. Imala sam u rukavu i jedno za rezervu, ali to mu je bilo još "stranije" pa mu je ovo prvo na koncu zazvučalo skroz OK. Malo mudrosti i gotovo .

  14. #14
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Forka.... Ali bilo ti je ,,manje lijepo"... nije ti bilo ruzno... o tome se radi
    Vjerojatno si mislila na mene, ne na Forku (iako se ne bunim, mnogo voljem Forku )

    Ne mogu reći da mi je ijedno ime ružno, jer mi je to ružno

    Mogu mi biti ružne osobnosti ljudi koje nose ta imena, ali mi samo ime može biti manje ili više lijepo, ali ne i ružno

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Za svoju kcer je MM saznao ime kad ju je u prvom satu nakon poroda pratio u jedinicu intenzivnog lijecenja u drugu bolnicu. Dobio je od mene sms sa imenom, nije znao koje sam ime ( tj. imena) odabrala , niti je imao pravo veta.
    Da li mu je ime sjelo ili ne , odmah ili malo kasnije... pojma nemam.

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mužu mi je ime mlađe bilo za ovo podneblje neobično, ali je meni bilo jedino moguće. Imala sam u rukavu i jedno za rezervu, ali to mu je bilo još "stranije" pa mu je ovo prvo na koncu zazvučalo skroz OK. Malo mudrosti i gotovo .
    Dobra taktika.

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Za svoju kcer je MM saznao ime kad ju je u prvom satu nakon poroda pratio u jedinicu intenzivnog lijecenja u drugu bolnicu. Dobio je od mene sms sa imenom, nije znao koje sam ime ( tj. imena) odabrala , niti je imao pravo veta.
    Da li mu je ime sjelo ili ne , odmah ili malo kasnije... pojma nemam.
    pih...nije mu imalo sto ne sjesti, kad je ime jednostavno predivno

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mi smo imena dogovarali
    i krizali ono koje se onom drugom nije dopalo
    ovaj put ime bira mm, a ja imam pravo veta
    ali ako mi se ime onako, bas bas jako ne svidja (to u slucaju da ju zeli nazvati po svojoj baki, lol)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    358

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno si mislila na mene, ne na Forku (iako se ne bunim, mnogo voljem Forku )

    Ne mogu reći da mi je ijedno ime ružno, jer mi je to ružno

    Mogu mi biti ružne osobnosti ljudi koje nose ta imena, ali mi samo ime može biti manje ili više lijepo, ali ne i ružno
    Dada, na tebe :D

    Hoces reci da ne postoji ni jedno ime koje bas ne bi voljela dati svom djetetu? Ne da ti je manje lijepo, nego ti je ruzno... jako ti se ne svida...

    Recimo ne mogu zamisliti da svoje dijete zovem tipa Branko, Zeljko... okej da se tako zovu danas odrasli ljudi... nisu mi ta imena ultra ruzna, al nikako za moje dijete. Kuzis sta zelim reci?
    Da konkretiziram... bi li nazvala svoje dijete Ljubomir....ili Ljudevit... jer se eto to svida tvom muzu?

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Uopće ne mogu zamisliti da bi mi muž određivao ili čak (naslijeđem ili tradicijom) uvjetovao ime djetetu koje sam 9 mjeseci JA nosila i rađala .

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ne znam otkud mi ovo "i" u nasljeđu

  22. #22
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi se slozila da damo djetetu ime koje mi se ne svidja, a koje md-u puno znaci - recimo da je ime nekog dragog clana obitelji. No potpuno sam sigurna da bi se, kad bi se odlucili da se tako zove nase dijete, i meni to ime svidjelo. I uopce ne smatram imena ruznima. Ljudevit mi je recimo bas lijepo, a Ljubomira bi zvala Ljubo ljubav moja mala

  23. #23
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće ne mogu zamisliti da bi mi muž određivao ili čak (naslijeđem ili tradicijom) uvjetovao ime djetetu koje sam 9 mjeseci JA nosila i rađala .
    mislis na ovo kaj sam ja napisala?
    nitko nije nikome nista uvjetovao
    uopce ne znam kako bi to bilo moguce
    moja je ideja da ovaj put on bira ime, a zasto, to je druga prica
    i svidjaju mi se sva imena u uzem izboru...al recimo, nema sanse da bi to moglo biti neko ime koje meni nikako ne sjeda (u tom slucaju - kriza ga s popisa)

  24. #24
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ovako nekako kako je Jadranka napisala.

    Jednostavno ne mogu reci da su mi imena ruzna, gadna i sl., pregrubo mi je to, postujem ih.
    Moja neka filozofija.

  25. #25
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    mislis na ovo kaj sam ja napisala?
    nitko nije nikome nista uvjetovao
    uopce ne znam kako bi to bilo moguce
    moja je ideja da ovaj put on bira ime, a zasto, to je druga prica
    i svidjaju mi se sva imena u uzem izboru...al recimo, nema sanse da bi to moglo biti neko ime koje meni nikako ne sjeda (u tom slucaju - kriza ga s popisa)
    Ne, oprosti, nisam se uopće referirala na tvoj post. Znam neke slučajeve kad je jedna strana obitelji podrazumijevala da će se dijete zvati ovako ili onako pa je tako i ispalo.

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Bome nema sanse da bi mi se dijete zvalo Branko, Zeljko ili Spomenka. Ono bas mi se ne svidjaju takva imena za djecu a imam i neka koja su mi bas ruzna al nema sanse da ih tu napisem da se ne bi netko naljutio.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, moram ponoviti priču koju sam već puno puta na forumu pisala. Mi smo birali imena djeci zajedno i nismo imali problema s tim.

    ALIII nismo smatrali primjerenim da širimo priču, nego smo to obavili mm i ja. Ostali članovi obitelji nisu sudjelovali. Pa je ispalo da je ime koje smo odabrali mlađem sinu totalno neprihvatljivo mojoj svekrvi. Probala je sve da nas odgovori i nismo popustili. Tri godine nije se udostojala nazvati unuka njegovim imenom. MM se žderao radi toga, a ja sam rekla "pusti... vidjet ćeš". U nekom trenutku kad je već bio veliki, moj E. je baki rekao "Baka, ja se zovem E. Moje ime nije ni Gumbek ni Mali i hoću da me zoveš mojim imenom." Bome je dijete sve riješilo. Popustila je. Danas ni ona više nema nikakvih problema s tim.

    Btw. puuuno kasnije njezin brat nam je ispričao da je ona u mladosti imala nekog susjeda s tim imenom koji ju je maltretirao. MM i ja nismo za to znali, ali i da jesmo, vjerujem da se ne bi obazirali. Naš sin se izborio za svoje ime. Svaka mu čast!

  28. #28
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi se slozila da damo djetetu ime koje mi se ne svidja, a koje md-u puno znaci - recimo da je ime nekog dragog clana obitelji. No potpuno sam sigurna da bi se, kad bi se odlucili da se tako zove nase dijete, i meni to ime svidjelo. I uopce ne smatram imena ruznima. Ljudevit mi je recimo bas lijepo, a Ljubomira bi zvala Ljubo ljubav moja mala
    isto tako
    da se radi o imenu koje mom partneru osobno baš puno znači, vjerojatno bih se na sve prilagodila.

    s tim da znam u okolini i za primjere tipa: rodi se dijete, otac i očeva obitelj podrazumijevaju da će se dijete tako i tako zvati, iako znaju da se majci to apsolutno ne sviđa, inzistiraju na tome, majka zadrži dio inata da nikad svoje dijete ne nazove tim imenom nego "sine" ili neki nadimak
    ali to je dio šire patrijarhalne slike, pa tu istu ženu muž nije pitao za mišljenje ni kad je kupovao namještaj za njihovu kuću, čak ni kuhinju koju će praktički samo ona koristiti, tu je problem puno širi od imena

  29. #29
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće ne mogu zamisliti da bi mi muž određivao ili čak (naslijeđem ili tradicijom) uvjetovao ime djetetu koje sam 9 mjeseci JA nosila i rađala .
    Pa nije zato dijete samo tvoje, niti imaš neka veća prava.

    Da sam imala sina, zvao bi se po muževom didu. To ime ne bi bilo moj izbor, ali bi mi bilo prihvatljivo.

    Ja sam dala jednoj curki ime, mm drugoj. Ali to ime je moralo i meni biti ok.
    I u oba slučaja je ispalo po onoj nomen ist omen. :mrgeen:

  30. #30
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    isto tako
    da se radi o imenu koje mom partneru osobno baš puno znači, vjerojatno bih se na sve prilagodila.

    s tim da znam u okolini i za primjere tipa: rodi se dijete, otac i očeva obitelj podrazumijevaju da će se dijete tako i tako zvati, iako znaju da se majci to apsolutno ne sviđa, inzistiraju na tome, majka zadrži dio inata da nikad svoje dijete ne nazove tim imenom nego "sine" ili neki nadimak
    ali to je dio šire patrijarhalne slike, pa tu istu ženu muž nije pitao za mišljenje ni kad je kupovao namještaj za njihovu kuću, čak ni kuhinju koju će praktički samo ona koristiti, tu je problem puno širi od imena
    i ja isto ovako.

    u našem slučaju bila je stvar dogovora, za j je u principu moja mama dala ideju, a nama se svidjelo. za m smo imali popis imena koja su ok i meni i mm-u, i to je stajalo na frižideru, a j je dobio zadatak da izabere od ponuđenih. i on je i izabrao.

    ali, da je jedan od nas zapilao za neko ime, mislim da bih se prilagodila. pa makar mi bilo ružno. jer, šta, u principu ja imam jako puno imena koja su mi ili ružna sama po sebi ili me podsjećaju na neku osobu koja mi nikako ne sjeda pa opet ne valja. a na kraju se navikneš na sva imena i uopće ih ne povezuješ s ničim drugim nego jedino i isključivo s osobom koja ga nosi, djetetom. i postane ti super.

  31. #31
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i postane ti super.
    i ljubomir
    ono, ako ima personality, i ljubo je ok :D

  32. #32
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    A valjda to ovisi o internom dogovoru supružnika.

    Mi smo se dogovorili da ime za svako dijete trebamo blagosloviti oboje. Također nismo okolini objavljivali imena prije rođenja djece (opekli se na prvom), tako se zove i gotovo.

  33. #33
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    i ljubomir
    ono, ako ima personality, i ljubo je ok :D
    možda se neke forumašice i sjećaju kako sam se pokušavala prilagodit muževoj ideji da nam se kći zove Artemis
    a onda je on rekao da nije mislio ozbiljno, srećom

  34. #34
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja imam problem s prezimenima. Moj je izjavio da bi da ako bude kombinacija m-ž blizanaca, bar decko ima njegovo prezime, a cura zajednicko. Jer on zeli "nastaviti lozu", njegovo prezime je "posebno i poznato" i takve idiotarije. Nakon odrzane lekcije o patrijarhatu, spominjanja rodbine i rodnog kraja, receno mu je da si to zaboravi.
    No, problem je u tome sto volim budalu i znam da mu je ful bitno i realno je jedini koji nastavlja prezime koje je povijesno i osjecam kako posustajem i mrzim sve

    A sto se imena tice - oboje imamo pravo veta za imena koja nam se ne svidjaju, trazimo kompromis i nasli smo ga. Oboje imamo ime koje nam je super, ali ga drugi mrzi i ne dolazi u obzir, suprotno bi mi bilo nepojmljivo. Veci nam je problem sto bi oboje nazvali decka Lucifer, ali smo svjesni da nije najpametnije....koliko god nam se ime sviđalo.

  35. #35
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam imala situaciju sa prvorođenim, nije mi ni tradicija davanje imena po vlastitom ocu legla niti mi je to ime baš leglo, pa smo uzeli inačicu imena.
    Inače mm-ovi Dalmatinci luduju po davanju imena po didu i babi dok kod mojih Slavonaca to baš i nije zastupljeno.
    Dok nisam znala da će drugi biti dečko moja baka je pomagala s idejama za djevojčicu, pa sam ju pitala dali da bude Ivka po njoj al ona makar šta, Sofija ili Ida ti je prekrasno, svjetsko i baš damski .
    Uglavnom, teško da bi bez veta pristala.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam problem s prezimenima. Moj je izjavio da bi da ako bude kombinacija m-ž blizanaca, bar decko ima njegovo prezime, a cura zajednicko. Jer on zeli "nastaviti lozu", njegovo prezime je "posebno i poznato" i takve idiotarije. Nakon odrzane lekcije o patrijarhatu, spominjanja rodbine i rodnog kraja, receno mu je da si to zaboravi.
    No, problem je u tome sto volim budalu i znam da mu je ful bitno i realno je jedini koji nastavlja prezime koje je povijesno i osjecam kako posustajem i mrzim sve

    A sto se imena tice - oboje imamo pravo veta za imena koja nam se ne svidjaju, trazimo kompromis i nasli smo ga. Oboje imamo ime koje nam je super, ali ga drugi mrzi i ne dolazi u obzir, suprotno bi mi bilo nepojmljivo. Veci nam je problem sto bi oboje nazvali decka Lucifer, ali smo svjesni da nije najpametnije....koliko god nam se ime sviđalo.
    Gledeusvezi prezimena - moj sin ima kolegu koji ima dva prezimena, mamino i tatino. I što - ako on nađe ženu koja isto ima mamino i tatino prezime i nitko se ne želi odreći? Što onda? Hoće li dijete imati četiri prezimena? (Mislim da to ipak ne ide, čak nije ni dozvoljeno, ali morala bih provjeriti kako službeno ide...).

    Moji sinovi imaju tatino prezime. I kaj sad? Ja imam brata koji je neženja i bez djece, pa bi moj tata sad trebao biti očajan što se njegova "loza" neće nastaviti kroz prezime? Na sreću, njemu se fućka. On obožava svoje unuke, kako god se zvali. Ja imam drugačije prezime, ali nije mi padalo na pamet djecu opterećivati time. Imaju tatino i bok.

  37. #37
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Veci nam je problem sto bi oboje nazvali decka Lucifer, ali smo svjesni da nije najpametnije....koliko god nam se ime sviđalo.
    Pa nek muž promijeni svoje u Lucifer (kad mu se već sviđa, jel) .

  38. #38
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Oboje imamo ime koje nam je super, ali ga drugi mrzi i ne dolazi u obzir, suprotno bi mi bilo nepojmljivo. Veci nam je problem sto bi oboje nazvali decka Lucifer, ali smo svjesni da nije najpametnije....koliko god nam se ime sviđalo.
    pa podomaćite u lucijan

  39. #39
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Djeca imaju mater i cacu pa mislim da trebaju oba prezimena...u svakom slucaju materino jer si sigurniji tko te izgurao nego tko te napravio a sto se tice njihove djece i braka...to nek oni rjesavaju

    Adiomare - a ne svidja nam se lucijan niti druge izvedenice, bas lucifer

  40. #40
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ajme. a onda nemojte, neka vam ostane neprežaljeno

  41. #41
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kao sto rekoh, svjesni smo i htjeli bi da smo hrabriji, ali kaj sad imamo drugo ime koje nam se svidja

  42. #42
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Gledeusvezi prezimena - moj sin ima kolegu koji ima dva prezimena, mamino i tatino. I što - ako on nađe ženu koja isto ima mamino i tatino prezime i nitko se ne želi odreći? Što onda? Hoće li dijete imati četiri prezimena? (Mislim da to ipak ne ide, čak nije ni dozvoljeno, ali morala bih provjeriti kako službeno ide...).

    Moji sinovi imaju tatino prezime. I kaj sad? Ja imam brata koji je neženja i bez djece, pa bi moj tata sad trebao biti očajan što se njegova "loza" neće nastaviti kroz prezime? Na sreću, njemu se fućka. On obožava svoje unuke, kako god se zvali. Ja imam drugačije prezime, ali nije mi padalo na pamet djecu opterećivati time. Imaju tatino i bok.
    Peterlin u pravu si. Cetiri prezimene sigurno nisu dozvoljena.
    A koliko mi je poznato cak ni tri nisu al ne zelim sto posto tvrditi.

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku

    Adiomare - a ne svidja nam se lucijan niti druge izvedenice, bas lucifer
    čuj, u kombinaciji s tvojim avatarom, još da u potpisu stoji ime djeteta - lucifer, majke ti, ko u nekom hororu, jedina asocijacija koju imam je - rozmarina beba
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.01.2017. at 11:48

  44. #44
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin u pravu si. Cetiri prezimene sigurno nisu dozvoljena.
    A koliko mi je poznato cak ni tri nisu al ne zelim sto posto tvrditi.
    Mozes imati ime+prezime od ukupno 4 rijeci, kako ih rasporedis, ali ne znam nikoga s tri prezimena osim neke njemice

    Cvijeta ja sam samo protektivna, to mi u krvi a kcer ce imati ime koje znaci "ratnica" (sto cak nisam znala kad mi se svidjelo) pa ono....mozda nisi daleko

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    čuj, u kombinaciji s tvojim avatarom, još da u potpisu stoji ime djeteta - lucifer, majke ti, ko u nekom hororu, jedina asocijacija koju imam je - rozmarina beba
    He he he, dobar.... MM bi prije pomislio na Damiena Trottera (Devil Child - Only Fools and Horses) ali to je tu negdje...

  46. #46
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Mozes imati ime+prezime od ukupno 4 rijeci, kako ih rasporedis, ali ne znam nikoga s tri prezimena osim neke njemice

    Cvijeta ja sam samo protektivna, to mi u krvi a kcer ce imati ime koje znaci "ratnica" (sto cak nisam znala kad mi se svidjelo) pa ono....mozda nisi daleko
    To se sigurno odnosi na dva imena i dva prezimena.
    Imala sam slucaj u obitelji gdje nije bilo dozvoljeno
    tri prezimena. Udala se cura za covjeka koji vec nosi dva
    i nije mogla dodati svoje.....nedavno bilo pa cisto sumnjam da
    je se zakon tako skoro mijenjao.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 19.01.2017. at 12:09

  47. #47
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sad me zanima koje je to prezime posebno i poznato, haha
    meni su sva u hrvatskoj poznata

  48. #48
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    ne bih dala ime koji mi nikaako ne leži, naša prvorođena je dobila kompromisno ime jer se suprugu niti jedan moj prijedlog nije sviđao
    Kad sam ga pitala kako bi je nazvao, nije imao pojma pa sam predlagala dok se nismo složili

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    sad me zanima koje je to prezime posebno i poznato, haha
    meni su sva u hrvatskoj poznata
    Tuđman?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    .
    Citiraj fitnessgirl prvotno napisa Vidi poruku
    Sto mislite o tome kad jedan partner silno zeli dati ime djetetu koje se drugom partneru nikako ne svida? Odnosno, mislite li da bilokoji treba popustiti, i na koji nacin?
    O, trač tema, što da ne .

    Mislim da, ako se ni oko imena deteta na mogu ljudski dogovoriti, da nisu trebali ni da ga prave. Ali ja sam "malo" radikalna ovih dana.

    I mislim da taj, koji je "popustio", treba da dalje ljudski ćuti kad je već popustio, niko ga valjda nije tukao po ušima da popusti, a ne da se i dalje žali okolo kome stigne, jer je to krajnje jadno, nezrelo, i smešno.

    Ono, kao, ja bih u stvari jako voleo/volela moje dete, ali me u tome sprečava baš detetovo ime (koje je odabrala osoba sa kojom sam sam/sama odabrala da imam pomenuto dete)...Kako da ne.
    Ime je ime, osoba je osoba, osobu ne čini ime. Na kraju krajeva, kako svi kažu, pa napraviš neku izvedenicu od imena, simpatičniji nadimak.

    Eto znam primer, žena je htela da joj se curica zove Saša, muž je malo tradicionalnijih pogleda, ali nije mu smetalo Aleksandra. I oboje su sad zadovoljni i zovu dete kako su i hteli...

    Mi nismo imali muško ime odabrano. Nijedno. Nikako odabrati. Pa je muž predložio ime svog dede. Ja sam se dugo dvoumila, iako mi je ime zvukom i značenjem odavno lepo, jer je ime biblijsko i jedno od prvih na koje se desničari lože, a ja sam u oba slučaja totalno suprotnih shvatanja. I nikad mi nije bilo naročito privlačno to porodično nasleđivanje imena, uvek sam mislila da nije to za mene.
    Međutim, kada sam sina prvi put pogledala u oči, to je bilo to. To ime je bilo njegovo ime, ime za njega. Čak je i likom dosta povukao na pradedu. A drugi neka tumače njegovo ime kako hoće, ne mogu ja svetu ugoditi...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •