Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 175

Tema: Parfem-kako ga birate?

  1. #51
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    i sad sam usporedjivala na punmiris, svi moji su oznaceni kao slatke note, vanilija, caramel, puderasto i vocno
    sad se osjecam kao kolac
    trnu zubi, ha?
    ali volim ja i malo svježije za ljeto!

    "onaj tvoj" magnetizam me toliko kopka, ali nema ga nigdje za probati, prevrnula cijeli zagreb
    znam da si ga našla na lijepa.hr, ali voljela bih ga pomirisati.

  2. #52
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    dogovorimo sljedeci put kavu, a ja dodjem s parfemom
    ja cu bit ona sta mirise na dulce de leche
    (moji vlastiti parfemi mi zvuce grozno ovako opisani )

  3. #53
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    e da, cesto kupim kad je snizenje u kozma/dm-a pa ne ispadne tako puno
    ili preko amazona/online shopova
    nisam sigurna u ovo.
    Obično su snižene toaletne vode male militraže - koje se brzo i potroše.

    Ak kupiš veću bočicu i još EDP u parfumeriji - sigurno će dulje trajati. Trebalo bi to sve uzimati u obzir s ovim našim sniženjima

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Čitam ova objašnjena na webu parfumerije - kao pjesme zvuče... prekrasno... ali ja ništa ne razumijem miris korijena zaprljanog zemljom?? (odoh u vrt iščupat korijen...) a za neke biljke jedva da sam ikad čula ... a o jedinstvenosti i skupoći "spem whale" mirisa ne bih ...

    Po tom pitanju sam neuka i jako mi je žao... isto tako ne razumijem se u vina (inače ništa ne pijem, nije mi ukusno), ali voljela bih znati što ponuditi nekome uz koje jelo i znati o čemu drugi pričaju kad pričaju da je baš fino, mirisno, punog okusa itd.itd...

  5. #55
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Čitam ova objašnjena na webu parfumerije - kao pjesme zvuče... prekrasno... ali ja ništa ne razumijem miris korijena zaprljanog zemljom?? (odoh u vrt iščupat korijen...) a za neke biljke jedva da sam ikad čula ... a o jedinstvenosti i skupoći "spem whale" mirisa ne bih ...

    Po tom pitanju sam neuka i jako mi je žao... isto tako ne razumijem se u vina (inače ništa ne pijem, nije mi ukusno), ali voljela bih znati što ponuditi nekome uz koje jelo i znati o čemu drugi pričaju kad pričaju da je baš fino, mirisno, punog okusa itd.itd...
    Jooj i meni su ti opisi SF, ništa ja to ne osjetim, znam samo reći dali mi se sviđa ili ne.
    Tako sam ja jednom čitala opis nekog vina i pisalo je okus mokrog kamena, pa sam nazvala MM-a i pitala ga jel kad lizao mokar kamen , rekao mi je da nisam normalna.

    A jeste primjetile kako s godinama jedan te isti parfem na vama ne miriše isto? Od neke 20-25 sam nosila Kenzo Jungle. Nije bilo osobe koja me nije pitala koji parfem imam jer miriše božanstveno, ono baš je bio stvoren za mene. Nakon par godina probam ga ja ponovno i strahota, smrdio je na meni.

    Uglavnom, kako par dana nosim taj tester La vie est belle, sviđa mi se i mislim da ću njega kupiti, a onda na ljeto potražiti neki laganiji.

    Dali je netko probao Lady Million-Paco Rabanne? Kolegice na poslu ga stalno spominju da su ga prije koristile i da je savršen.

  6. #56
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    dogovorimo sljedeci put kavu, a ja dodjem s parfemom
    ja cu bit ona sta mirise na dulce de leche
    (moji vlastiti parfemi mi zvuce grozno ovako opisani )
    deal. kopka mene i dahlia noir od givenchy, imaš taj?
    šalim se, taj sam probala i bila sam jesenas s njim hoću-neću, ali mislim da ću stat na loptu jedno vrijeme.
    imam ih više nego dovoljno

  7. #57
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sigurna u ovo.
    Obično su snižene toaletne vode male militraže - koje se brzo i potroše.

    Ak kupiš veću bočicu i još EDP u parfumeriji - sigurno će dulje trajati. Trebalo bi to sve uzimati u obzir s ovim našim sniženjima
    ne znam, ja sam kupila par komada bvlgarija - bio je na 30% snizenju ako se ne varam, edp 25 ml
    znam iskoristiti i bodove jer ih imam hrpu
    toaletne vode u principu ne kupujem, osim ako nema edp a meni napeto, imam dojam da se to nista ne osjeca

  8. #58
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moj glavni parfem, najdraži već valjda 20 godina je issey miyake. čak i tu nisam sklona promjenama i onaj klasik mi je najdraži, al hbg, nikad nije na sniženju, pa sam sad kupila isto njegov, neki drugi, koji je bio na sniženju.
    inače, neki parfemi me podsjećaju na neka životna razdoblja. točno me vrate. recimo ck one. ajme. rane dvadesete :D i sad mi je isto super miris, ali...ne ide, nije to - to. a neki drugi pak su mi bili super u nekom periodu, a sad to ne mogu ni zamisliti. recimo gucci rush. majko moja, sad nema šanse da ga stavim na sebe.
    volim parfeme
    a biram ih tako što u parfumeriji sebi našricam na ruku, jedan miris, najviše dva, pa onda šnjofam tu ruku do navečer. ili odmah operem jer ne mogu podnijeti miris.

  9. #59
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    spominješ cartier. mmm da mi je negdje naći njihov "so pretty", to je stari miris iz '95., jedan od mojih prvih parfemskih ljubavi.
    Sad mi govoriš, stajao mi je doma valjda 4-5 godina, neotvoren, dobila na poklon, pošnjofala ga negdje, nije bio "moj". Mislim da sam ga i ovdje bila nudila.
    Na kraju sam ga, mislim, utopila u neki poklon, ne sjećam se više.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 19.01.2017. at 11:02

  10. #60
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    najgora zbunjoza mi je bila kad je moj otac kupio isti parfem koji mi je imao tadasnji momak. ajme

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    summer
    e da, i nikad u jednom periodu nemam više parfema. uvijek samo jedan. eventualno ljetni i zimski. i nitko mi ne poklanja parfeme, ne znam jel mi itko ikad poklonio parfem

  12. #62
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni jako rijetko poklanjanju parfeme, ali sad sam se sjetila da sam dobila od klijentice Moschino Cheap&Chic i meni se ne sviđa, pa ako ga netko voli, poklonim mu ga.

  13. #63
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mi govoriš, stajao mi je doma valjda 4-5 godina, neotvoren, dobila na poklon, pošnjofala ga negdje, nije bio "moj". Mislim da sam ga i ovdje bila nudila.
    Na kraju sam ga, mislim, utopila u neki poklon, ne sjećam se više.






  14. #64
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    najgora zbunjoza mi je bila kad je moj otac kupio isti parfem koji mi je imao tadasnji momak. ajme
    uff,ovo se i meni jednom dogodilo...znam da sam mu prigovarala da što će njemu tako mladenački miris....
    khm,a i MM je nedavno kupio jedan meni upečatljivi iz prošlosti...

    Kod nekih brendova EDP je jedina vrsta parfema koju proizvode. Ona sadrži veću koncentraciju parfemskog ekstrakta (10-20% u 90% alkohola) za razliku od toaletne vode EDTa koja sadrži samo 4-10% parfemskog ekstrakta u 80-90% alkohola.
    Onaj le parfum je mislim 40% ekstrakta....

    uuu,sad vidim da ju je netko spomenuo, mene Laura Biagotti Roma katapultira u srednju školu....

    ja sam ih prije imala po 7-8 sigurno ali sam ih često koristila ( ne valjda da dugo stoje načeti),u zadnje vrijeme nikako,samo ljeti parfimirane kreme,imam 2....i skupljala sam bočice,na kraju pri seljenju bacila 2 pune kutije od cipela...šteta....

    joj,da sad sam se sjetila što su mi ovi "parfumeri pričali", kada bi napravili redizajn parfema (dakle samo nova bočica) daju nalog da se povuku sve stare sa polica i onda oni to kad dobiju nazad unište...aaaaaa.....

  15. #65
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    JOj, sad sam se sjetila prekrasnog parfema kojeg sam bila ukrala mami kad sam otišla na studij, Givenchy III .
    Vidim da netu da je lansiran 1970. , a sad se skupo prodaje pod vintage.

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, ja sam kupila par komada bvlgarija - bio je na 30% snizenju ako se ne varam, edp 25 ml
    pa to ti i govorim - usporedi cijenu tog sniženog od 25 ml sa onim nesniženim od 50 ml ili 100 ml. Možda griješim ali mislim da je tako. jedino ako često mijenjaš parfeme pa voliš male boćice. 25 ml čak i ja brzo potrošim.

    No, nisam ja sigurna u svoju teoriju jer ono kaj ja volim DM, ni BIPA ni Kozmo ne drže, tak da mi je ionako svejedno

  17. #67
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja mirise intenzivno povezujem sa određenim razdobljima u životu. Npr. YSL Elle sam počela koristiti nekako s početkom 2. trudnoće, paralelno s početkom jutarnjih mučnina. Sad, osam godina nakon toga, kad osjetim taj miris dođe mi zlo.
    Kad osjetim Red Jeans od Versace-a (nedavno bio na sniženju u nekoj od parfumerija, pa se našpricala nostalgije radi), sjetim se kraja osnovnjaka.
    Jako mi je žao što se više ne proizvodi jedan Fendijev parfem koji mi je MM kupio na početku veze. Puno godina nakon toga, kad sam pomirišala taj parfem u nekoj parfumeriji u Italiji, gotovo da sam osjetila iste leptiriće u trbuhu kao i prije 15 godina kad smo se zaljubili .

    I definitivno jedan od parfema za koji ne mogu prežaliti da se prestao proizvoditi, jer je to valjda jedini parfem kojeg sam kupila u 5 primjeraka, Givenchy Eau Torride. Savršen ljetni miris. Imao je Givenchy inačica iza toga, ali jedino je ovaj imao tu neku dozu svježeg duhana (ako je netko nekad pomirisao).

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, ja sam kupila par komada bvlgarija - bio je na 30% snizenju ako se ne varam, edp 25 ml
    znam iskoristiti i bodove jer ih imam hrpu
    toaletne vode u principu ne kupujem, osim ako nema edp a meni napeto, imam dojam da se to nista ne osjeca
    ja sam se opet uhvatila računice - gledam cijene Bulgari parfema od 25 ml. One su oko 350 kn, znači sa popustom su 250 kn.

    Da bi došla do 100 ml, treba ti takve 4 bočice. 4x250 *= 1000 kn. Mislim da ni u Mulleru nisu parfemi po 1000 kn . Ok, neki vjerojatno jesu.

    Malo sam skrenula s teme, ali ako imate omiljeni parfem, puno je bolje kupiti veliku bočicu

  19. #69
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jooj i meni su ti opisi SF, ništa ja to ne osjetim, znam samo reći dali mi se sviđa ili ne.
    Tako sam ja jednom čitala opis nekog vina i pisalo je okus mokrog kamena, pa sam nazvala MM-a i pitala ga jel kad lizao mokar kamen , rekao mi je da nisam normalna.

    A jeste primjetile kako s godinama jedan te isti parfem na vama ne miriše isto? Od neke 20-25 sam nosila Kenzo Jungle. Nije bilo osobe koja me nije pitala koji parfem imam jer miriše božanstveno, ono baš je bio stvoren za mene. Nakon par godina probam ga ja ponovno i strahota, smrdio je na meni.

    Uglavnom, kako par dana nosim taj tester La vie est belle, sviđa mi se i mislim da ću njega kupiti, a onda na ljeto potražiti neki laganiji.

    Dali je netko probao Lady Million-Paco Rabanne? Kolegice na poslu ga stalno spominju da su ga prije koristile i da je savršen.
    Dobila ga jednom za Bozic i nikako mi nije sjeo. Duuuuugo sam ga imala, spricala se za ducan, plac i sl. da se ne baci
    Cesto su mi govorili kako fino mirisem kad sam ga imala na sebi.
    O ukusima...

    Jedan od najdrazih laganijih mi je Bvlgari Omnia amethyste.

  20. #70
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    JOj, sad sam se sjetila prekrasnog parfema kojeg sam bila ukrala mami kad sam otišla na studij, Givenchy III .
    Vidim da netu da je lansiran 1970. , a sad se skupo prodaje pod vintage.
    Mene zanima što se desi sa parfemom koji stoji toliko vrijeme u bočici? Pretpostavljam da moraju parfemi imati neki rok trajanja? Ili se ovo koristi više kao suvenir?
    Pitam zato jer sam i ja na ebayu našla neke parfeme koje sam npr. koristila 2005. i prestali su se proizvoditi. Znam da nije isto ako je parfem korišten i neotvoren, ali ipak ...

  21. #71
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mislim da ih treba držati u kutiji. a koliko i u kutiji izdrže - ne znam
    ali sigurno imaju nekakav rok trajanja ili se nekaj promijeni, kaj ja znam

  22. #72
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se opet uhvatila računice - gledam cijene Bulgari parfema od 25 ml. One su oko 350 kn, znači sa popustom su 250 kn.

    Da bi došla do 100 ml, treba ti takve 4 bočice. 4x250 *= 1000 kn. Mislim da ni u Mulleru nisu parfemi po 1000 kn . Ok, neki vjerojatno jesu.

    Malo sam skrenula s teme, ali ako imate omiljeni parfem, puno je bolje kupiti veliku bočicu
    pa je bolje za one koji furtom koriste jedan miris čitavo vrijeme, inače se bočica od 70ml ne da lako potrošiti, trebaju goodine. i baci se neiskorišten do kraja.

  23. #73
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja imam još gore nazive za parfeme od ovih parfumerija, pa ih zovem gumasti, papreni, lubeničasti, limunasti - i nemam problema sa izborom jer mi se uvijek sviđa samo neka vrsta, npr. sada limunasti/papreni, kad sam bila mlada gumasti, a u međuvremenu lubeničasti. Evo sad ne bih mogla korisiti lubeničasti parfem nikako, a godinama mi je Happy od clinique bio jedini izbor.

  24. #74
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    pa je bolje za one koji furtom koriste jedan miris čitavo vrijeme, inače se bočica od 70ml ne da lako potrošiti, trebaju goodine. i baci se neiskorišten do kraja.
    ma daj - pa dosta nas je napisalo da koristi jedan dva parfema - meni je 100 ml Miss Diora bilo premalo
    a ne špricam se manijakalno, samo ne mijenjam parfeme

  25. #75
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam još gore nazive za parfeme od ovih parfumerija, pa ih zovem gumasti, papreni, lubeničasti, limunasti - i nemam problema sa izborom jer mi se uvijek sviđa samo neka vrsta, npr. sada limunasti/papreni, kad sam bila mlada gumasti, a u međuvremenu lubeničasti. Evo sad ne bih mogla korisiti lubeničasti parfem nikako, a godinama mi je Happy od clinique bio jedini izbor.
    moj je lubeničasti :D

  26. #76
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo ja se na prehvaljeni light blue nikad nisam naučila i danas se špricam s njim samo zato što ga imam i znam da je ljudima lijep.
    ali prvi susret s njim mi je bio: ajme, pa ovo se ne razlikuje puno od air wicka


    nano, u vrijeme kad sam nosila samo jedan bvlgari velike mililitraže - nisam ga mogla dugo potrošiti.
    ali velika mililitraža je sigurno isplativija kome treba, to je.

  27. #77
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    moj je lubeničasti :D
    apsolutno,Issey Miyake je kralj lubeničastih parfema

  28. #78
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja volim Chanel, i Chance sve inacice i peticu.. jedino mi je coco mds malo precest u tramvaju.. i jako volim Dior Poison i Pure poison. U prvoj trudnoci nosila sam Gucci Rush. To me uvijek vrati na dan kad sam isla u rodiliste[emoji173][emoji173]. A dobila sam nedavno Gucci Guilty koji mi je grozan pa ako netko voli poklanjam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #79
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    dugim stajanjem ipak promijeni malo miris a i pomalo hlapi iz bočice,kao i whiskey...ipak je glavni sastojak alkohol...

    kad kažete malo,koliko je to "šprceva" pri nanošenju?
    meni 2 sasvim dosta...

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Eh, nisam napisala što trenutno koristim - ovo: https://www.lijepa.hr/lijepa_hr/guer...tte-100ml.html

    Od istog proizvođača nije loša ni ona s mirisom mandarine i bosiljka.

  31. #81
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ma naravno da je veliko pakiranje povoljnije no malo
    ali ja nisam sigurna zelim li toliko istog parfema, i ipak veci trenutni trosak
    pa radije kupim manje pakiranje (i jos kad je snizeno)
    a i mijenjam parfeme, ovih par koje koristim, ujutro ovisno o inspiraciji, pa mi i mala bocica vremenski dugo traje

  32. #82
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja sam godinama vjerna Chanel parfemima, nekako su mi najpuniji i najbolje mi pašu. Volim Eau Premiere, Noir, Mademoiselle, Allure a odlični su mi Chanel exclusives koji se mogu kupiti samo u Maritimexu na Trgu bana, Beige i No22.

    Parfeme često dobijem na dar pa najčešće proslijeđujem dalje jer mi ih ne treba toliko. Baš ako mi je neki super, super, zadržim ga. Odem u parfumeriju pomirisati, ne otvaram. Ja sam se zapravo frapirala kad sam prije godinu dvije ušla u parfumeriju i shvatila koliko su parfemi poskupjeli. Pa nekad si mogao kupiti bilo koji za manje od 400 kn, sad su dvostruko toliko.
    Ovaj Molecule me sad baš zaintrigirao, otići ću to pomirisati.

  33. #83
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja se na prehvaljeni light blue nikad nisam naučila i danas se špricam s njim samo zato što ga imam i znam da je ljudima lijep.
    ali prvi susret s njim mi je bio: ajme, pa ovo se ne razlikuje puno od air wicka
    ako me sretneš u gradu, prepoznat ćeš me po mirisu air wicka

  34. #84
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    neću, puno ih nosi air wick, čak i ja :D

    sad ozbiljno: nakon puno hvalospjeva o njemu, imala sam velika očekivanja, ali jedino što sam u prvi mah osjetila je bio miris limuna.
    kasnije sam naučila na njega, ali nikad mi nije bilo do kraja jasno zašto ga žene toliko vole i hvale.
    ok, sad mi je jasno: ja volim šećer, ne limun - zato

  35. #85
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja volim taj citrusno-svježi miris.

  36. #86
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ja volim taj citrusno-svježi miris.
    probaj i versace versense, ako već nisi. taj je onako gorski svjež

  37. #87
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    kod nas je mm zadužen za parfeme jer u tome uživa i ima bolji nos.
    obično se mota po parfumerijma pa donese hrpu testera ili našpricanih papira pa to onda danima šnjofa i maltretira me s tim.

    jedno vrijeme je bio opsjednut vetiverom i vetiver mi je izlazio na uši, djeca su mi mirisala po vetiveru, kuća sve.
    sad je htio neki koji miriši na kožu, duhan i sandalovinu pa mi je cijela kuća mirisala po nekakvom tamjanu tjedan dana od tih papirića. na kraju je izabrao neki koji je ok, ali ga zezam da miriši ko neki djed, malo je onako retro staromodan.

    obično mi on kupuje parfeme, ali ih nemam ni približno ko on, on ih ima milijardu
    zadnji sam tražila da mi kupi ball d afrique od byreda iz topa, koji je donio sebi za probati tester, pa mi se svidio.

    ja mrzim citrusne i svježe parfeme, volim da su onako malo bezobrazni. volim ck euphoriu, guerlain petite robe noire, dobra mi je bila od diora black dahlia, ne znam još što sam nosila, provocative interlude od elizabeth arden, shiseido zen, givenchy play...

    midnight rain od la prairie mi je bio super super, ali kad sam ga kupila me je boljela glava od njega pa sam ga poklonila dalje,

  38. #88
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    morala sam ići guglati vetiver.
    I nisam puno pametnija.

    Jedino kaj znam da bum išla probeti te Molecule

  39. #89
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    išla sam nedavno u neku parfumeriju na kvatriću, mislim da se zove lana, gdje imaju više kao niche parfeme. tamo sam pomirisala par muških parfema, mislim da je sad jako popularan oud u parfemima, to je valjda neko drvo, ajme, skoro sam se ispovraćala, glava me je boljela. to najbolje mogu opisati kao truli stari panj zaliven jelenjom mokraćom...

  40. #90
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    evo i ovdje molekulica , ako je to taj


    sjetila sam se zašto još ne volim parfeme velike mililitraže: nije praktičan za ručnu torbicu. ok, stane, ali teško da bih ga teglila.

  41. #91
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja ne nosim parfem u torbi. Špricnem ujutro i to je to

  42. #92
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    e sad vidim da taj molekula niti nije skup. Pa ima ga 100 ml za 730 kn- pa to je jeftinije od parfema u DMu na sniženju

  43. #93
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kako biram? Ako si ja kupujem, kupim onaj koji je na akciji, a da je neki poznatiji...Meni svi parfemi osim onih ih Lush-a dobro mirišu.

  44. #94
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ekscentričnih molekula ima 1, 2 i 3 do sada, a 4. izlazi u travnju ove godine. tko zna koji se tebi svidio, optimist!
    trojka bi bila za našu tashunicu.

  45. #95
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Versace nisam nesto fan iako me momentalno u tinedjerske dane vrati onaj blue jeans haha.
    Od versace imam woman i on mi ke bas drag. Veliku bocicu.
    Pa bvlgari nemam pojma koji(srebrni) njega sam dobila kada sam rodila roma za nostalgiju.ck one mala bocica, njega niti ne koristim. Chacharel amour amour za vecernje, burberry london za kisne dane pa neki mix kolekcionarski marlene dietrich pa orginal kolonjsku vodu wunder wasser, bruno bannani neki narandasti.Pa jos hrpa nekih "prirodnih" yves rocher, locc itd...
    Od tih jeftinijih jako sam voljela od rosselini neki crveni koji ne znam zakaj nisam nikada kupila vise. Od onih koje si zelim kupiti pri vrhu mi je my name od trussardi

  46. #96
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Zimi mi je postao omiljeni Angel- Thierry Mugler, a ljeti volim te citrusne note tako da sam ljetos kupila Loccitane Eau de Toilette Verveine Agrumes.

  47. #97
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Meni je odličan Gucci Guilty i Paco Rabanne Lady Million.
    Imam i Chanel Chance, prije par godina mi je Mds prestala fino mirisati.

    Kad kupujem parfem uz njega odmah kupim i losion za tijelo.

  48. #98
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ekscentričnih molekula ima 1, 2 i 3 do sada, a 4. izlazi u travnju ove godine. tko zna koji se tebi svidio, optimist!
    trojka bi bila za našu tashunicu.
    Svidio se Apsu, ne meni!
    Meni ce se tek svidjeti.
    Kad u 5, 6, 7...izbace vetiver, pojacaju jasmin i da baca na visnjevac

  49. #99
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Kad je tek izašao Lacoste Pour Femme, osjetim ga na jednoj djevojci, očarao me. Na meni je bio užas, imala sam ga ali je drugačije mirisao nego na njoj.

    Trenutno imam Burberry the Beat, najljepši mi je od svih njihovih.

    Najsličniji Light blue je Moschinov I love love, dugo najdraži miris.

    Versace mi uglavnom ima jake mirise, pa ga izbjegavam.

    Špricam se puno puta . Dva puta na obje strane vrata, pa par puta u zrak da prodjem kroz to i na ručni zglob.

  50. #100
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajme, sad sam se sjetila.
    Mama je nekome bila kupila parfem Gloria Vanderbilt, ali sam ga se docepala i nisam ga godinama pustala. Daaaavno je to bilo, otkrila sam ga valjda u pubertetskim danima, znam da mi ga je sogorica poslije kupovala kad je kao studosica ljeti radila u Njemackoj.
    Sad mi je bzvz.
    A od jaaaaakih i dan danas volim Lancomov Magie noire.
    Pamtim ga iz djetinjstva, tatina sestricna ga je koristila, i koristi, nju ne mogu zamisliti bez tog parfema.
    I mojoj mami je omiljen.
    Koristila sam ga i ja, ali ipak vise ide uz zrelije godine.
    Posljednje uređivanje od Optimist : 19.01.2017. at 15:30

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •