Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 175

Tema: Parfem-kako ga birate?

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Parfem-kako ga birate?

    Pretražila sam forum i nisam našla temu..a i nisam baš bila sigurna na koji podforum.
    Uglavnom, zanima me kako sebi izaberete parfem?
    Godinama sam nosila 3 parfema. Kad sam bila mlada Kenzo jungle, poslije Kenzo flower a sada već godinama nosim Hugo Boss Orange.
    Jako rijetko mi se dogodi da mi se sviđa parfem. Na sva 3 parfema sam naletila slučajno preko testera u nekim novinama. Kad god sam išla u parfumeriju s ciljem da kupim parfem, taj parfem bi bio promašaj jer naravno sasvim drugačije miriše nakon par sati.
    Nedavno je kolegica s posla dobila parfem, na njoj divan na meni smrdi.
    Sad sam opet naletila na tester Lancome La vie est belle i sviđa mi se ali me nekako kopka da tamo negdje postoji savršen parfem za mene a ja mu nisam ni primirisala
    Ako idem u parfumeriju mirisati nakon 3 me boli glava i svi su isti, a opet nije isto u bočici i na koži a nije isto ni odmah i nakon pola sata.
    Kako vi ostale sebi odaberete parfem?

  2. #2
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Ovo i mene zanima

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  3. #3
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja šnjofam po parfumeriji. Uvijek ga probam na koži jer, bas kako si rekla, drugacije mirisi nakon nekog vremena. Većinom te koje isprobavam na kraju ne kupim Često dobijem parfem na poklon (to su mi dragi pokloni).
    Ja sam voljela L'eau par Kenzo, prvi parfem koji sam cak dvije bočice imala. Drugi koji imam dupli (jos uvijek) je Coco mademoiselle. Ne držim se samo istih, volim ih mijenjati i isprobavati.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ja prvo pomirisim tester bocicu. To mi je prva eliminacija.
    Ako mi se svidi, onda ga spricnem na ruku i odem van iz parfumerije. Vrlo brzo znam jel za mene ili nije.
    Ako nije, idem ispribavati dalje, neki drugi dan.
    Znaci, nikada na sebi ne ispribam vise od jednog parfema.

  5. #5
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    E da, nos prvo prema bočici. Priznajem, plitko, da i izgled bočice cesto odluci prema kojoj cu posegnuti.

  6. #6
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja prvo pomirisim tester bocicu. To mi je prva eliminacija.
    Ako mi se svidi, onda ga spricnem na ruku i odem van iz parfumerije. Vrlo brzo znam jel za mene ili nije.
    Ako nije, idem ispribavati dalje, neki drugi dan.
    Znaci, nikada na sebi ne ispribam vise od jednog parfema.
    Isto ovako, samo što ja obično probam 2 pafema, špricnem jedan na lijevu, drugi na desnu ruku.
    Tipa, kad sam već u Mulleru, prošetam i pored parfema pa se usput našpricam.
    Zadnji sam dosta drugo tražila, htjela sam malo promijeniti dotadašnje pa sam otkrila Narcisa Rodrigeza.
    Obožavam Guerlain Insolence, koristim Chanelove Mademoiselle i Chance…i obično preferiram od nekih samo parfem ili samo toaletnu, ovisi...
    Posljednje uređivanje od Optimist : 18.01.2017. at 21:42

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako na njemu piše CK znam da će mi biti dobar

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ja volim Diorove (osim Poisona koji mi je pregrozan)
    I ne spricam se puno tak da meni parfem traje, pa niti ne kupujem cesto.
    Imam ih mozda dva - jedan zimski i jedan ljetni

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne preostaje mi onda ništa drugo nego ovih dana poslije posla do Mullera..spricnem po dva na lijevu i desnu pa kući. Samo kako ću zapamtiti šta sam špricala?
    Trenutno naginjem tom Lancome jer me danas muž pitao po čemu tako fino mirišem. Rekoh po testeru znaš da sam potrošila sve parfeme pa se ponudio da mi ga on kupi.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 18.01.2017. at 21:53

  10. #10
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Neki dan smo došli u goste kod frendova, ljubim frendicu, a ona tako fiiiino miriše.

    Pitam je koji je to parfem, kaže taj od Lancoma, kupio joj muž :D

    Našpricam sebe…ni blizu…na meni mi se nije svidio…ali sam rekla mužu da zadrži misao kupnje parfema

  11. #11
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam si neki dan prvi puta u zivotu sama kupila parfem. Gucci rush, crveni.
    Zaljubila sam se u taj miris, isla se nekoliko dana spricat sa testerom dok ga na kraju nisam uzela.

    Tako biram, kad osjetim da je to to.

  12. #12
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Samo kako ću zapamtiti šta sam špricala?
    To se meni nekad zna dogoditi i sa samo 2 našpricana parfema

    A oni papirići mi za ništa ne služe…parfem direktno na kožu, jedino mi je to pouzdano.

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Teško.

    Al' srećom, imam neke svoje koje volim, pa nemam s tim problema.
    Doma ih moram svakako imati nekoliko, a jedan od njih je uvijek Chanel 5...

  14. #14
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    http://www.punmiris.com/dizajner/

    Prije kupnje si volim proučiti parfeme na ovoj stranici ..
    Volim jake orjentalne parfeme tak da uvjek moram imam bar jedan.
    Trenutno imam Lancom- Trezor i jedan nježniji Boss Femme.
    uvjek si uzmem jedan provjereni i jedan novi.
    Novi parefem po nekoliko puta špricnem po ruci prije same kupnje, volim znati koliko je trajan i kak se razvija na mojoj koži.
    Zapravo obožavam kupovati parfeme , nažalost zbog krize si kupim dva za Božić i oni mi traju cijelu godinu.
    Do Božića je bila kombinacija http://www.punmiris.com/parfem/Lanco...lle-14982.html i http://www.punmiris.com/parfem/Hugo-...p-Red-565.html

  15. #15
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    S obzirom da nisam jako dugo kupovala parfem, jel se meni čini ili su strahovito poskupjeli..30ml od 500kn pa na više?

  16. #16
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Ponekad za neke imaš dobre popuste u Bipi i u Dm-u..

    Pratim i snalazim se !!

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    i taj Lancom je bio na nekom popustu oko Božića…čekaj Valentinovo, tada zna biti dosta popusta...

  18. #18
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Martimex je znao imati po nekoliko parfema na popustu. Ja sam tako kupila YSL Nu, bio je na 50%, ali prije nekoliko godina.

  19. #19
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam si neki dan prvi puta u zivotu sama kupila parfem. Gucci rush, crveni.
    Zaljubila sam se u taj miris, isla se nekoliko dana spricat sa testerom dok ga na kraju nisam uzela.

    Tako biram, kad osjetim da je to to.
    Taj su imale moja sestra i mama

  20. #20
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prije dosta vremena je jedna zena prosla pored mene i ja sam ju zaustavila da mi kaze koji to parfem ima. Očarao me!

    Kako bas ne idem u parfumerije, a u dmu ili bipi ga nema, tako ga nikad nisam pomirisala ali sjecam se tog mirisa ko da je jucer bilo. Rekla je da se zove - "molecule". Bas moram otici da ga posnjofam, ako sam zaustavila zenu na cesti onda je stvarno dobar :D
    A meni parfemi bas nisu neki fetish, ova dva su se jednostavno desila.

  21. #21
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Apsu, sad si i mene zainteresirala :D

  22. #22
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Prije dosta vremena je jedna zena prosla pored mene i ja sam ju zaustavila da mi kaze koji to parfem ima. Očarao me!

    Kako bas ne idem u parfumerije, a u dmu ili bipi ga nema, tako ga nikad nisam pomirisala ali sjecam se tog mirisa ko da je jucer bilo. Rekla je da se zove - "molecule". Bas moram otici da ga posnjofam, ako sam zaustavila zenu na cesti onda je stvarno dobar :D
    A meni parfemi bas nisu neki fetish, ova dva su se jednostavno desila.
    Ne znam baš da ćeš naći Molecule kod nas (ako nađeš, javi).

    To u biti i nije parfem, nego neka kemijska formula koja vrlo čudno reagira, ali može biti čarobna ...

  23. #23
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam baš da ćeš naći Molecule kod nas (ako nađeš, javi).

    To u biti i nije parfem, nego neka kemijska formula koja vrlo čudno reagira, ali može biti čarobna ...
    molecule imaš u Topu

  24. #24
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    molecule imaš u Topu
    Znaš li možda okvirnu cijenu?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    oko 800kn

  26. #26
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    molecule imaš u Topu
    joj, tnx,baš ću ići pogledati, to mi je usput...

  27. #27
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, tnx,baš ću ići pogledati, to mi je usput...
    Javi cijenu!

  28. #28
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    joj, tnx,baš ću ići pogledati, to mi je usput...
    Sta je top? :seljak za parfeme:

  29. #29
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Sta je top? :seljak za parfeme:
    Pa parfumerija :D :D

    http://www.top.hr/

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Svake godine imam nepotreban poriv promijeniti parfem, ubijem se šnjofajući okolo i na koncu se vratim istom. Otprilike svako 10 godina namirišem nešto što me očara jer ako me ne očara, ne kupujem.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 18.01.2017. at 23:31

  31. #31
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    obavezno ga isprobati na koži, kako su cure već rekle, ti papirići ništa ne vrijede
    sjećam se da je na frendici divno mirisao jedan icebergov parfem, na meni je očajno bazdio, za ne povjerovati

    dugo sam nosila l'occitaneov green tea, eno ga još na dnu bočice, taj mi je predobar
    a ne znam ima li ga još za kupiti, moram pogledati

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa parfumerija :D :D

    http://www.top.hr/
    Mrzim kad mi se kao klijentu posvećuje apsolutna pažnja, volim kad me puste na miru da gledam, probam

  33. #33
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Sad kad vidim 800kn odma mi je malo manje dobar.. .. ma, koga ja lazem

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ja volim J'adore i skoro sve Miss Dior.
    To onak od boljih/skupljih.
    Zadnje sam kupila neki jeftini Burrbery i bas mi je dobar.
    Ali mi se cini da mi s godinama parfemi sve manje pašu

  35. #35
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim kad mi se kao klijentu posvećuje apsolutna pažnja, volim kad me puste na miru da gledam, probam
    i ja sam taj tip

    (to isto mrzim i kad biram naočale za sunce )

  36. #36
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    E da, nos prvo prema bočici. Priznajem, plitko, da i izgled bočice cesto odluci prema kojoj cu posegnuti.
    Zašto plitko?Meni su npr. svi Versace na izgled bočice odbojni,kićeni, napadni i slatkasti...
    A sad se sjeti prvog dizajna bočice L'eau par Kenzo...i prije nego si ga pomirisala, znala si da će biti lagan i prozračan zar ne?
    To je dugo godina bio i moj najdraži,kad bi ga pomirisala doslovno bi me mentalno katapultiralo u ljeto i plažu...

    Imala sam grupu Diorovaca na internoj prezentaciji parfema;cijelu filozofiju su mi ispričali...parfem za dan,parfem za noć,za različita godišnja doba...u obzir dolazi EDP ili le parfum, to je onaj najjači koncentrat koji nije na potisak...EDT je ono...vodica...LOL...

    nanošenje? opet filozofija...na prepone,iza uha, na zapešća ili stražnja strana koljena....ugl pulsne točke na tijelu....
    u,da i zaboravljam na ljeti popularne parfimirane losione za tijelo, isti miris može biti skroz drugačiji ako je u kremi...
    zato mi je savjet bio uvijek kupiti onaj oblik koji sam i isprobala...ljeti dakle namažem kremu i tako biram koju ću...

    a što se tiče parfema uvijek kupujem EDP ali manje pakiranje...radije nego EDT pa veći...stvarno dulje traje...
    dam prodavačici natuknice kakve "note" mi se sviđaju,prsnem po jedan na zapešće svake ruke i odem,parfumerije imaju toliko mirisima zasićen zrak da uopće ne dolazi do izražaja...njuškam ih tokom cijelog dana i ako mi se koji baš svidi kupujem...

  37. #37
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sjecam se prije dvadesetak godina kako me očarao Hugo Boss Woman, predivno nešto, lagano, ljetno, ko prefini sapun. Onda deset godina kasnije Kenzo Flower...mmm...

  38. #38
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    I ja iskljucivo kupujem EDP.
    I zaboravila sam napisati da nikada nisam cula za molekulu.

    Imam dobru pricu o svom prvom parfemu. Bila sam SŠ ili cak OŠ , tata je svake godine isao poslovno u Pariz i ja sam ga zicala parfem. I velim ja njemu, ma uzmi mi najmanju bocicu koju nadjes.
    I kaj sam dobila - pa cisti parfem, to se sada vise niti ne radi - ona mala bočica od 7 ml - Ungarova Diva - taman za dijete

  39. #39
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Joj ja vodim s njima bitku, ne mogu nikako naci ono svoj, probam isto , neki mi budu super prvi put, a drugi uzas, svaki probam po bar dva dana jer sam se jednom tako opekla.Probala sam Coco Chanel, odusevila se, tako puderast divan ma milina i kupila koza bocicu od 100ml i eto spricnula par puta i stoji kao i drugi.Frendica ima Gucci Rush 2 na njoj prekrasan na meni uzas, onda druga je vjerna Angel Thierry Mugler, ma ono stvoren za nju, njen potpis ma bas prekrasno tako neobican na njoj, na meni uzas.Cak sam jedno vrijeme mislila kupit od Thierry Mugler Alien i sva sreca da nisam ne znam kako sam pomislila da mi stoji taj parfem.Ok mi je bio od Versace Bright Crystal ali sam ga prestala koristit jer je postao posvudusa.Sada cesto stavim od Lusha Karma parfem ali bi si bas voljela nac neki svoj, ono da je bas potpis divim se ljudima koji u tome uspiju.Eto kod mene stoje parfemi godinama kad ni jedan nije to to.E i fin mi je Chanel Chance Tendre ali na meni brzo nestane kao i Chanel Chance Vive

    Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

  40. #40
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ovo sam našla prije par godina...

    SAVJETI ZA ISPROBAVANJE PARFEMA:
    • Nikada ne birajte parfem u ranim jutarnjim satima, kada Vam je osjećaj mirisa slab
    • Nikada ne sudite miris direktno iz bočice, jer tijekom isparavanja alkohol anestetizira osjetilo mirisa i promjeni miris parfema
    • Uvijek sami odaberite svoj miris, jer koža drugih ljudi reagira drugačije na miris toga istoga parfema
    • Nikada ne testirajte više od tri do četiri mirisa uzastopno, jer nećete biti sposobni pravilno ih procijeniti
    • Idealan način testiranja parfema je kada nanesete nekoliko kapi na Vašu kožu, pričekate malo i tada provjerite miris parfema
    • Zapamtite da je najbolje da birate zasićene, tople i senzualne mirise za vrijeme hladnijih mjeseca, dok za vrijeme toplijih birate mirise na bazi limuna ili cvijeća koje je pogodno za to razdoblje.

  41. #41
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    ja i dalje ne kužim kaj je to Molecule.

    Može malo detaljnije objašnjenje

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    čitam na topu - i niš ne razumijem, osim cijene

  43. #43
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja obično u "djutiću" na aerodromu, dok švrljam i čekam let. Nekako uvijek ubodem neki pravi.
    U parfumerijama uopće nemam naviku probavati mirise i nikad ne idem u namjensku kupnju parfema.
    Moj trenutni zimski favorit je Cartier La Panthere, a ljetni Viktor&Rolf Flower bomb i Hermes Rose Amazone

  44. #44
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kako mi ga kupe ako mi se ne svida, prosljedim dalje

    Dugo sam se drzala toga da uvijek mirisem isto i imam omiljeni parfem, tada sam shvatila da to nije za mene i imam nekoliko parfema(10tak) koje koristim prema raspolozenju i vremenu. Od old skul ROME pa do novijih poznatih/nepoznatih. Jako volim i parfumirane kreme/losione/sprejeve (ljeti ih cesce koristim) i parfeme od loccitana(bilo u kremi ili tekuci)

  45. #45
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ja upravo nosim lancome la vie est belle

    i da, meni je divan
    namirisala sam ga na sestri, tako sam kupila zadnjih par parfema
    uglavnom sto mi na njoj dobro mirise, dobro bude i meni

    neki su me jako razocarali
    angel od muglera je na testeru bio divan divan, mirisala sam tester dok god je bilo traga
    onda ga tek kupila, a ono, na meni prejak i skoro pa smrdi
    pa sam ga stavljala i mikrokolicinama, ali taj neki prevladavajuci miris mi se nikako nije svidjao
    zato vecinom odustajem od isprobavanja sama, ili namirisem na nekom pa mu dam sansu, ili cujem za neki koji svi hvale pa ga probam

    inace, prije sam godinama bila vjerna jednom i jeftinom parfemu: naomi od naomi campbell - meni on divno mirise i podsjeca me na neka lijepa vremena
    i sad ga uvijek imam, onako, iz nostalgije

    a mijenjam glavna 3:
    bvlgari mon jasmin noir (jasmin noir namirisala na forki , ali mi je ovaj za mene bolji)
    lancome La vie est belle
    escada magnetism (isto 'sa sestre')



  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mi ga kupe ako mi se ne svida, prosljedim dalje

    Dugo sam se drzala toga da uvijek mirisem isto i imam omiljeni parfem, tada sam shvatila da to nije za mene i imam nekoliko parfema(10tak) koje koristim prema raspolozenju i vremenu. Od old skul ROME pa do novijih poznatih/nepoznatih. Jako volim i parfumirane kreme/losione/sprejeve (ljeti ih cesce koristim) i parfeme od loccitana(bilo u kremi ili tekuci)
    Ovako i ja - s tim da češće proslijedim nego si ostavim... Ne volim parfeme, osim iznimno (crni Chanel ili 19-ica, nikako Chanel 5)

    Više volim toaletne vode. Parfemi su mi preteški. Od toaletnih voda volim miris bambusa, zelenog čaja i meda.

  47. #47
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    e da, cesto kupim kad je snizenje u kozma/dm-a pa ne ispadne tako puno
    ili preko amazona/online shopova
    nikad ne poklanjam parfeme, osim ako ne znam sigurno da netko nesto zeli, niti ih tako volim primiti 'napamet'

    i sad sam usporedjivala na punmiris, svi moji su oznaceni kao slatke note, vanilija, caramel, puderasto i vocno
    sad se osjecam kao kolac
    a ne bi ih ja tako opisala, meni su to topli, senzualni mirisi
    nisam ja za hladno, citruse i zeleni caj
    Posljednje uređivanje od summer : 19.01.2017. at 11:08

  48. #48
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Ja obično u "djutiću" na aerodromu, dok švrljam i čekam let. Nekako uvijek ubodem neki pravi.
    U parfumerijama uopće nemam naviku probavati mirise i nikad ne idem u namjensku kupnju parfema.
    Moj trenutni zimski favorit je Cartier La Panthere, a ljetni Viktor&Rolf Flower bomb i Hermes Rose Amazone
    spominješ cartier. mmm da mi je negdje naći njihov "so pretty", to je stari miris iz '95., jedan od mojih prvih parfemskih ljubavi.

    kako ih biram... ili mi je zanimljiv na prvi šnjof ili nije, a ako baš idem probati nešto određeno, pošpricam se i isto izađem van do neki slijedeći put, ne kupujem odmah.
    "la vie" od lancoma je meni super, ali na mojoj koži je bio nepostojan, nevjerojatno nešto za tako jak parfem! isto mi se dogodilo i sa "miracle" isto od lancoma.
    zaključila sam da s lancomom više ne želim raditi, biram druge kuće, očito da ja imam nepoćudnu kožu za njihove mirise :D

    primjećujem da što sam starija, više me obaraju slatkastiji nego svježiji, ranije je bilo obrnuto.
    inače imam hrpu parfema, ali nisam rastrošna ni kriva - dobivam ih na poklon.
    trenutno nosim bvlgari aqva divina, dobila za božić i ok je, ali nije skroz moj.
    a parfem za koji me apsolutno svi pitaju je jpg "madame" - isto ga nisam uspjela naći kod nas u parfumerijama.

  49. #49
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    blue light, dolce gabana i tako već godinama,
    ni sama ne znam koliko.

    obožavam prozračne, svježe, citrusne mirise.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Iskreno, ne biram.

    Prije sto godina sam počela koristiti Hugo Boss i ostavala mu vjerna do danas. Nije mi bitno koji je, glavno da je HB.

    I meni milijun drugih parfema jako fino miriši, ali me isto strah kak bi mirišali na meni, pa sam iz čistog straha i lijenosti ostala vjerna Hugu.
    I to će vjerojatno tako ostati do kraja života.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •