Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Cijepljenje-sa 12 mjeseci ????????????

  1. #1
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno Cijepljenje-sa 12 mjeseci ????????????

    Sa dvije različite strane je suprug čuo da su djeca imala posljedice cijepljenja cjepivom sa godinu dana. I to unazad godinu-dvije.
    Osobe koje su to komentirale nisu znale o kojem se cijepivu radi ali kao posljedica je naveden autizam.
    Pomoć, jel znate išta o tome? Google mi izbacuje Mo-Pa-Ru, ali koliko ja znam Imunološki zavod više ne proizvodi cjepiva.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da je sad u igri Priorix.

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    I moj mlađi je cijepljen sa Priorixom pred 8 godina, zato me ovo i zbunjuje.

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ovdje je sve rečeno:
    Citiraj Aurora prvotno napisa
    Koliko je meni poznato strah od polivalentnih cjepiva (kombiniranih cjepiva protiv vise vrsta bolesti) proizlazi iz istog temeljnog izvora kao i strah od autizma, te cijepljenja opcenito. A to je od Andrewa Wakefielda. On je taj koji je plasirao, te i dalje zastupa tezu da su pojedinacna cjepiva bolja od kombiniranih iako to znanstveno nije utemeljeno. On je doduse prosirio strah od MoPaRu cjepiva (protiv ospica, zausnjaka, rubeole), ali gotovo sam sigurna da upravo od tuda potjeca i strah od svih ostalih kombiniranih cjepiva. Ono sto je zanimljiva jeste cinjenica da je Andrew Wakefield zelio plasirati svoje vlastito cjepivo protiv ospica, sto dovodi u pitanje njegov motiv za napad kombiniranih cjepiva koja su u konacnici prihvacena za masovnu upotrebu, a ne odredjena pojedinacna...
    http://forum.roda.hr/threads/91016-O...=1#post2939684

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ali to što si odgovorila nije bilo moje pitanje.
    Mene zanima što se događa kod na SADA, sa čime se cijepi i da li su to posljedice Priorixa. Jer ova djeca imaju posljedice unutar godinu dvije.

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, ali to što si odgovorila nije bilo moje pitanje.
    Mene zanima što se događa kod na SADA, sa čime se cijepi i da li su to posljedice Priorixa. Jer ova djeca imaju posljedice unutar godinu dvije.
    Dogada je isto sto se dogadalo i prije 8 godina.
    Isto je cjepivo u igri.

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    SADA, kao i uvijek, događaju se glasine, naklapanja, tračevi, rekla-kazala, ili da kao hommage mujici napišem - trlababalan

  8. #8
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moj brat je sa svojih godinu dana nakon primljenog mo-pa-ru, dobio meningitis, jedva je prezivio. Dokazano od cjepiva. To je bilo prije 10god, kako je danas, ne znam.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ok, a sa čime da ju cijepim? Jel se može nešto kupiti?

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meningitis nije autizam, zar ne, a meningitis je bio poznata, i kako bi rekao dr. R. rijetka ali realna nuspojava domaćeg MoPaRu cjepiva.

  11. #11
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    SADA, kao i uvijek, događaju se glasine, naklapanja, tračevi, rekla-kazala, ili da kao hommage mujici napišem - trlababalan
    Gle, dvoje prijatelja je iznijelo zapažanja iz svoje bliže okoline, meni to nije "trlababalan", pogotovo kada govorim o MOJEM dijetetu.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nema ništ za kupiti, a dok tvoja stasa za to cjepljenje još će se štošta peomjeniti

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, to je trlababalan, jer ne postoje nikakvi dokazi o povezanosti cjepiva i autizma. Još je dodatno naklapanje jer ste to čuli sa različitih strana i ne znate o kojem se cjepivu radi.

  14. #14
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je trlababalan, jer ne postoje nikakvi dokazi o povezanosti cjepiva i autizma. Još je dodatno naklapanje jer ste to čuli sa različitih strana i ne znate o kojem se cjepivu radi.
    Pa prema ovome što Jelena O kaže, ako se ništa ne može kupiti očigledno je samo jedno cijepivo u igri.

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nema ništ za kupiti, a dok tvoja stasa za to cjepljenje još će se štošta peomjeniti
    To je za cca. godinu dana.

  16. #16
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    šta fali priorixu? mi smo ga nekad kupovali, sad je besplatan.

    a te ti priče kruže stalno.
    prije dvije godine je moja susjeda mene isto pitala,
    dvoje kolega s posla su njenom mužu isto napunili glavu.
    na kraju su ga cijepili i što se dogodilo - ništa!
    priče o autizmu i cjepivu jesu naklapanja.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa prema ovome što Jelena O kaže, ako se ništa ne može kupiti očigledno je samo jedno cijepivo u igri.
    U igri je uvijek bilo cjepivo protiv ospica-zausnjaka-rubeole.
    Neovisno koji proizvodac i naziv.
    Price kruze vec godinama oko toga, nista novo.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    šta fali priorixu? mi smo ga nekad kupovali, sad je besplatan.

    a te ti priče kruže stalno.
    prije dvije godine je moja susjeda mene isto pitala,
    dvoje kolega s posla su njenom mužu isto napunili glavu.
    na kraju su ga cijepili i što se dogodilo - ništa!
    priče o autizmu i cjepivu jesu naklapanja.
    I moj je pred 8. godina cijepljen sa Priorixom.

  19. #19
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Autizam se javlja/zamjećuje oko prve godine..taman kad se dijete cijepi s tim cjepivom (jedna od doza).. pa se to nekome možda činilo kao poveznica.
    Nema nikakvih dokaza za to kao što je Mima već spomenula. Apsolutno nikakvih.
    I kaj vam nije čudno da nitko nije dobio autizam od sljedeće doze, sa 6 godina?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Cathy, nama su te iste glasine bile za ovo cjepivo sa 18 mj. 6u1.
    Do sad se nikad nije cijepio time (mislim u toj kombinaciji, 6u1).
    Nema izbora (u smislu nekog drugog cjepiva, ili da sam kupis) .
    Glasine su sve jace bile bas na moru kad je moj napunio 18 mj. (navodno, na splitskoj pedijatriji toliko i toliko slucajeva teskih nuspojava...).
    Kad smo se vratili u Zagreb, nama je bio termin za cijepljenje, pitala sam pedicu, ona nije imala nijedan slucaj zabiljezen u svojoj ambulanti (a ima hrpu djece, NZ je u igri).
    Uglavnom, iako mi nije bilo svejedno, cijepili smo se. Za sad, hvala Bogu, nije imao nikakvu nus pojavu.

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Cathy, nama su te iste glasine bile za ovo cjepivo sa 18 mj. 6u1.
    Do sad se nikad nije cijepio time (mislim u toj kombinaciji, 6u1).
    Nema izbora (u smislu nekog drugog cjepiva, ili da sam kupis) .
    Glasine su sve jace bile bas na moru kad je moj napunio 18 mj. (navodno, na splitskoj pedijatriji toliko i toliko slucajeva teskih nuspojava...).
    Kad smo se vratili u Zagreb, nama je bio termin za cijepljenje, pitala sam pedicu, ona nije imala nijedan slucaj zabiljezen u svojoj ambulanti (a ima hrpu djece, NZ je u igri).
    Uglavnom, iako mi nije bilo svejedno, cijepili smo se. Za sad, hvala Bogu, nije imao nikakvu nus pojavu.
    Puno hvala.
    Evo to me zanima, nedavna cijepljenja i iskustva sa istim.

  22. #22
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Evo egzaktni podaci iz 2015, pogledaj str 8, Tablica 3 i Slika 5

    http://www.halmed.hr/fdsak3jnFsk1Kfa...ama-u-2015.pdf

    nema nikakvog dramatičnog skoka u broju prijavljenih nuspojava cjepiva

  23. #23
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Evo egzaktni podaci iz 2015, pogledaj str 8, Tablica 3 i Slika 5

    http://www.halmed.hr/fdsak3jnFsk1Kfa...ama-u-2015.pdf

    nema nikakvog dramatičnog skoka u broju prijavljenih nuspojava cjepiva
    Da mi je znati kaj je bilo 2008, dramatični porast prijava.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kod nas se općenito nuspojave slabo prijavljuju, pa se broj ne slaže sa svjetskom statistikom.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    i sve je to super..i to su samo naklapanja..AKO se vašem djetetu ne dogodi..upps..

    nigdje nije dokazano znanstveno da ima povezanosti, ali nigdje nitko sa sigurnošću nije dokazao znanstveno da NIJE nepovezano..

    iz vlastitog primjera..
    iako dokaza nema, nijedan se dr (ni pedijatar ni šk medicina) nije odlučio preuzeti odgovornost i cijepiti moje dijete..
    pa nisam cijepila..

    eto

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas se općenito nuspojave slabo prijavljuju, pa se broj ne slaže sa svjetskom statistikom.
    Tako je. Kod nas se nispojave slabo prijavljuju, i nazalost kad se prijave komisija vrlo cesto odluci da nisu nuspojave pa ih ne uvede.

  27. #27
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    i sve je to super..i to su samo naklapanja..AKO se vašem djetetu ne dogodi..upps..

    nigdje nije dokazano znanstveno da ima povezanosti, ali nigdje nitko sa sigurnošću nije dokazao znanstveno da NIJE nepovezano..

    iz vlastitog primjera..
    iako dokaza nema, nijedan se dr (ni pedijatar ni šk medicina) nije odlučio preuzeti odgovornost i cijepiti moje dijete..
    pa nisam cijepila..

    eto
    oprosti što te pitam, ali, da li je tvoje dijete bolesno ili što?
    ne kužim ovo "nije se odlučio preuzeti odgovornost".

  28. #28
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam orijavila dvije teške nusmpojave, ali nijedna nije službeno registrirana..
    Znači samo od mene su trebale biti dvije, a kad ono nijedna..
    Pitam se koliko još ima takvih slučajeva?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je znati kaj je bilo 2008, dramatični porast prijava.
    Evo objasnjenja:

    "Razlog neočekivano visokom broju prijava u 2008. godini opisan je u izvješću o nuspoja vama iz 2008. godine, a prvenstveno je posljedica aktivnijeg pristupa praćenju nuspojava, potaknutog okružnicom svim cjepiteljima od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo kojom su zamoljeni da šalju mjesečna izvješća o broju primijenjenih doza i nastalih nuspojava".

    Izvor: Nuspojave cijepljenja u Hrvatskoj u 2010. godini

    A ovdje je izvjestaj za 2007. i 2008. godinu: Nuspojave cijepljenja u Hrvatskoju 2007. i 2008. godini
    Posljednje uređivanje od Aurora* : 20.01.2017. at 11:41

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam orijavila dvije teške nusmpojave, ali nijedna nije službeno registrirana..
    Znači samo od mene su trebale biti dvije, a kad ono nijedna..
    Pitam se koliko još ima takvih slučajeva?
    Puno. Ti izvještaji HZZO-a nisu realni. Treba gledati postotke u izvješćima zemalja koje doista popisuju nuspojave. Kod nas se to ne radi dovoljno dobro.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Evo objasnjenja:

    "Razlog neočekivano visokom broju prijava u 2008. godini opisan je u izvješću o nuspoja vama iz 2008. godine, a prvenstveno je posljedica aktivnijeg pristupa praćenju nuspojava, potaknutog okružnicom svim cjepiteljima od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo kojom su zamoljeni da šalju mjesečna izvješća o broju primijenjenih doza i nastalih nuspojava".

    Izvor: Nuspojave cijepljenja u Hrvatskoj u 2010. godini

    A ovdje je izvjestaj za 2007. i 2008. godinu: Nuspojave cijepljenja u Hrvatskoju 2007. i 2008. godini

    Hrvatska ima znacano manji broj nuspojava nego je navedeno u uputama proizvodaca.
    To navodi na cinjenicu da su Hrvati super narod ili se statistika ne vodi dobro.

  32. #32
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam prijavila pedijatrici i na Zavod za javno zdravstvo,

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hrvatska ima znacano manji broj nuspojava nego je navedeno u uputama proizvodaca.
    To navodi na cinjenicu da su Hrvati super narod ili se statistika ne vodi dobro.
    O tome se moze raspravljati.

    No, citiran je bio odgovor na Cathyno pitanje, koje je glasilo: "Da mi je znati kaj je bilo 2008, dramatični porast prijava" sto mislim da ipak jeste relevantno objasnjenje.

    Iz izvjestaja se osim statistickih mogu dobiti i brojna druga objasnjenja, koja na cijelu problematiku oko cijepljenja daju puno siru sliku. Ako se cita s razumijevanjem i ne sluzi mozda samo za selektivno izvlacenje informacija (cherry picking)...

  34. #34
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Sa dvije različite strane je suprug čuo da su djeca imala posljedice cijepljenja cjepivom sa godinu dana. I to unazad godinu-dvije.
    Osobe koje su to komentirale nisu znale o kojem se cijepivu radi ali kao posljedica je naveden autizam.
    Pomoć, jel znate išta o tome? Google mi izbacuje Mo-Pa-Ru, ali koliko ja znam Imunološki zavod više ne proizvodi cjepiva.
    S godinu dana starosti po kalendaru cijepljenja se daje cjepivo protiv ospica, rubele i mumpsa.

    Zadnjih četiri godine kod nas se koriste Priorix i M-M-RVAXpro.

    Zadnjih godinu dana Priorix.

    Autizam nema veze s tim cjepivom niti ijednim drugim.

    Uzrok autizma je nepoznat, ali se je više argumenata koji upućuju na nasljednu predispoziciju i prenatalne okolišne čimbenike.

    Kod bolesti djeteta za koju uzrok nije poznat, a postoje naznake da bi mogla biti nasljedna, razumljiva je reakcija roditelja tražiti "krivca" negdje drugdje.

    Zahvaljujući nekim sumnjivim izvješćima i "pokvarenim telefonima", cjepivo je baš zgodan kandidat za optužiti u tim situacijama.

    Ima na internetu puno informacija o istraživanjima uzroka autizma.

    Već i površno googlanje će pokazati da je uzrok nepoznat, da se razne hipoteze istražuju, kamo upućuju istraživanja i da je potencijalna povezanost s cijepljenjem opovrgnuta.

    Guglajmo.... ali ne samo na antivakcinalne stranice, nego npr, na stranice udruga roditelja djece oboljele od autizma.

  35. #35
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Hrvatska ima znacano manji broj nuspojava nego je navedeno u uputama proizvodaca.
    To navodi na cinjenicu da su Hrvati super narod ili se statistika ne vodi dobro.

    Niti su Hrvati super narod niti se statistika u Hrvatskoj ne vodi loše.

    Ni jedna zemlja na svijetu nema broj prijava nuspojava koji bi bio očekivan na temelju uputa proizvođača.

    Jer upute proizvođača govore o učestalosti nuspojava na temelju kliničkih ispitivanja.

    Ni jedan sustav praćenja nuspojava u svijetu se ne može "pohvaliti" s takvom učestalošću prijava kakve se dettektiraju u kliničkim ispitivanjima.

    Niti se to od njih ne očekuje.

    Moram li objašnjavati zašto?

  36. #36
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Kod nas se nispojave slabo prijavljuju, i nazalost kad se prijave komisija vrlo cesto odluci da nisu nuspojave pa ih ne uvede.

    Ovo nije istina. Na temelju čega to pišeš, Sirius?
    Sve se prijavljene nuspojave evidentiraju.

    A ako "komisija" procijeni da ne postoji povezanost događaja s cijepljenjem, to se navede u ocjeni uročno-poljedične povezanosti. Ali se prijava uredno evidentira i proslijedi..

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Niti se to od njih ne očekuje.

    Moram li objašnjavati zašto?
    Jer su pravila rigorozna, dočim u pravom životu nisu?

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ima li pojedinačnih verzija moparu, mujice ?

  39. #39
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li pojedinačnih verzija moparu, mujice ?
    Ja sam svoju kćer cijepila odvojeno jer nije smjela primiti cjepivo protiv parotitisa. Znam da je školska imala problema sa nabavom pojedinačnih cjepiva.

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    je samo si zaboravila da je ta tvoja kćer berba 2000, tak sam i ja radila za klinca godinu dana, jer je morao dobiti pojedinačna cjepiva po nalogu neurologa, mada je posle kod škole normalno cjepljen.

    znači zanima me kak je sada jel se može nabaviti jer se prije koju godinu nije moglo.

  41. #41
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je samo si zaboravila da je ta tvoja kćer berba 2000, tak sam i ja radila za klinca godinu dana, jer je morao dobiti pojedinačna cjepiva po nalogu neurologa, mada je posle kod škole normalno cjepljen.

    znači zanima me kak je sada jel se može nabaviti jer se prije koju godinu nije moglo.
    2002 , ali imaš pravo, situacija se mijenja.

  42. #42
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li pojedinačnih verzija moparu, mujice ?
    nažalost, nema.

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    koji od ta dva imaju manje veze s embrijima piceka?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.01.2017. at 13:15

  44. #44
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    koji od ta dva imaju manje veze s embrijima piceka?
    Koja dva?

  45. #45
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Kako nema pojedinačnih kad smo mi, zbog alergije na jaja, cijepljeni sa pojedinačnim Mo i Ru?

  46. #46
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Kako nema pojedinačnih kad smo mi, zbog alergije na jaja, cijepljeni sa pojedinačnim Mo i Ru?
    I mi, ali kaže Mujica da više nema.

  47. #47
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Još 2013. je sigurno bilo, tada smo se opet cijepili u 1. razredu.

  48. #48
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam svoje s onim koje ide u prvom razredu osnovce cijepila odvojeno.....
    Prije dvije godine...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 28.01.2017. at 18:19

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Koja dva?
    Priorix i M-M-RVAXpro

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Priorix i M-M-RVAXpro
    Jednako
    U oba su cjepiva virusi ospica i mumsa uzgojeni na čiketini.

    Ja sam svoje s onim koje ide u prvom razredu osnovce cijepila odvojeno.....
    Prije dvije godine...
    a ja sam prije dvije godine imao deset kila manje.

    Još 2013. je sigurno bilo, tada smo se opet cijepili u 1. razredu.
    tad sam imao 15 kila manje.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •