Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Posljedica pareze facijalisa

  1. #1
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno Posljedica pareze facijalisa

    Bok,

    Neki od vas znaju da me.nakon poroda oprala pareza n.facijalisa iliti Bellova pareza. Nakon fizioterapije i nešto malo akupunkture,stanje se popravilo,međutim- ta strana lica je dobila sinkinezije tj. Nepravilne mišićne pokrete prilikom smijanja ( zatvaranje.lijevog oka), nakrivljen osmjeh itd. Desna strana lica,koja je zdrava,je naravno u tom periodu preuzela i funkciju lijeve strane pa su sad na njoj mišići prenabildani i to sve skupa iako na prvu neprimjetno,ne izgleda bog zna šta..

    Čitala sam o botoxu kao eventualno terapiji međutim hzzo ne pokriva tu situaciju,eventualno da.se živac nije oporavio itd.
    Pa.me zanima:

    - Ima li itko iskustva s ovakvom situacijom ( možda zna nekog i sl.)?

    - Je li netko išao na botox i ako da,koliko to košta,imate li preporuku za nekog( po.mog.plast.kirurg ili maksilofac.kirurg a ne dermatolog)

    - Na lijevoj strani.lica,kod.oka,su mi izraženije bore i to.dosta ( jer stalno škiljim) pa.mi treba neka stvarno dobra krema,serum,sluz il šta već da si to malo ublažim.

    Eto,ako itko.ima kakav savjet,biti ću zahvalna

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Samo šaljem hug... ali nemam ništ pametno za savjetovati. B kompleks su ti sigurno dali, ostalo si sve napisala. Treba tu biti strpljiv. Držim fige da nađeš nešto prikladno. Ne sviđa mi se botox jer mi se čini da bi to moglo učiniti stvari gorima, ali valja provjeriti iskustva. Vani se koristi i barokomora, ali ne znam u kojoj fazi oporavka. Negdje sam naletjela na taj podatak.

  3. #3
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    vraga, ništa mi nisu dali jer sam dojila..osim lupocet po potrebi, a bolovi su bili neizdrživi do te granice da sam dobila panični poremećaj od svega toga...

    pa problem s botoxom je ako ga daju previše da se ne dogodi spazam mišića pa da npr. ne mogu oko zatvoriti do kraja, a opet dobra stvar je da se s njim retreniraju mišići pa im se vraća i njihova normalna funkcija, odnosno mimika. i što traje max 5-6 mj.

    al uz to,meni su ostale vrtoglavice, bolovi čim mi nešto trigira tu stranu lica/uha/živca/zuba itd. vidjela sam da se u australiji to daje preko njihovog zdravstvenog,pa si mislim-ne može biti baš tako loše.

    a vidjet ću, možda se još netko javi.

    Ako ništa drugo, stvarno bi mi dobro došla prpeoruka za kremu koja briše bore ne zbog starosti nego zbog estetike

    Hvala na zagrljaju I ja tebi šaljem jedan!

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nemam neposrednog iskustva, nego posrednog starog nekih 20-tak godina, u ST-u se dogodilo - osoba je išla u barokomoru relativno brzo (tipa par mjeseci ili ranije, ne sjećam se) i ostala bez posljedica, tj. posljedice koje je imala su se smanjivale i skoro u potpunosti nestale. Od b-vitamina, imaš vrlo jake neurobion kapsule, više ne treba privatni recept, mogu se kupiti u slobodnoj prodaji. Kreme za bore... nema te kreme, premda sam neko vrijeme posezala za skupom kozmetikom za zrelu kožu tipa ove skupe. Sretno!!!

  5. #5
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    za barokomoru mi je kasno..kao i za bilo koji drugi oblik terapije...išla sam-ništa bolje

    zato i pitam za botox, možda se još tko javi.

    JBG, nije neka sreća al to mi je malte ne zadnji pokušaj.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    za barokomoru mi je kasno..kao i za bilo koji drugi oblik terapije...išla sam-ništa bolje

    zato i pitam za botox, možda se još tko javi.

    JBG, nije neka sreća al to mi je malte ne zadnji pokušaj.
    A što kaže neurolog?

    Btw. jesi probala akupunk4uru? Nemam kristalnu kuglu, ali tu se to spominje: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/2292/

  7. #7
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Neurolog ništa ekstra, rekao je daće se živac oporaviti ali nikad više kao što je bio, išla sam na EMNG koji je bio super. to je bilo prije više od 2 godine pa nema smisla sad na akupunkturu,eventualno za te bolove. mene muči taj estetski dio + taj osjećaj nejednakosti pri kontrakciji mišića lijeve i desne strane.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Pa pitaj stručnjake što misle....

    Idi na najmanje dva mjesta, da čuješ što ti kažu kirurzi koji se time bave. SretnO!

  9. #9
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    evo peterlin, naručena sam kod neurologa na kontrolu, termin je 10.5

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Nanimira zanima me jesi li na kraju isla na botox kako bi umanjila vidljivost pareze?
    I jesi li koristila još neke terapije, vitamine Itd. kako bi vratila lice u sto simetricnije stanje?
    Ja sam nakon poroda isto dobila parezu facijalis....dobar dio se oporavio, ali lice mi se nikad nije vratilo u prvobitno simetrično stanje a jos su mi se pojavile i sinkinezije...

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam neposrednog iskustva, nego posrednog starog nekih 20-tak godina, u ST-u se dogodilo - osoba je išla u barokomoru relativno brzo (tipa par mjeseci ili ranije, ne sjećam se) i ostala bez posljedica, tj. posljedice koje je imala su se smanjivale i skoro u potpunosti nestale. Od b-vitamina, imaš vrlo jake neurobion kapsule
    ja bih ti isto preporučila b-vitamin, i to ovaj medicinski, ne iz dm-a.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo, da li si uspjela nać nekog za botoks? I da li dalje imas posledice? Imam isti problem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •