Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Fuyan pill - odcepljivanje jajovoda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno Fuyan pill - odcepljivanje jajovoda?

    Drage moje da li ste ikad cule za ove kinesko alternativno lijecenje problematicnih jajovoda? Sustela na nekim stranim stranicama al u nas se nigdje ne spominje?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    39

    Početno

    Da takodjer citam za Clear passage na Floridi, nekakve tehnike masaze sto takodjer prirodno odcepe jajovode .

  3. #3
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Moj problem i razlog moje neplodnosti su bili moji začepljeni jajovodi. Nekad davno, prije ulaska u MPO vode pokušala sam između ostalog i neku istočnjačku metodu čišćenja, zaboravih joj ime, grijanja s čašicama i ručno masiranje pa vađenje...Da sam današnje pameti, ne bih to ponovila. Boljelo je i bilo je skupo. I nije niti pomoglo. Ja osobno smatram da se začepljeni jajovodi teško mogu odčepiti. To ne znači da ne može doći do začeća prirodnim putem i sa takvim jajovodima, u nekim slučajevima može, znam ih i osobno. Ali nažalost, puno su brojnije situacije gdje dolazi do vanmateričnih trudnoća s kojima se desi da se takvi jajovodi i odstranjuju. Oni jednostavno budu oštećeni i nedovoljno kvalitetni. Često i razviju toksičnu tekućinu koja samim svojim postojanjem smanjuje mogućnost začeća. Ja osobno sam za vađenje takvih jajovoda i postizanje trudnoće potpomognutim putem. Na kraju krajeva, nakon odstranjenja mojih jajovoda ostvarila sam dvije trudnoće upravo tako.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 13.12.2018. at 12:56

  4. #4
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nikad čula za fuyan pill ni za clear passage, ali čula sam za razne ricinusove obloge, omotane cigle, toplice...meni je to sve u istom rangu, onom trla baba lan

    Mislim, jajovod je iznutra širok par milimetara- ako se ne varam u svom najužem dijelu tipa 1mm- pa i kad se radi HSG na dvojbene jajovode se smatra da su šanse za trudnoću povećane jedan ciklus, a onda se stanje vrlo brzo vrati na staro. Tako da mi stvarno nije jasan taj mehanizam vanjskog raskidanja priraslica, dreniranja embriotoksične tekućine kod sactosalpinxa itd.

    Iako, ima slučajeva dijagnosticiranih začepljenih jajovoda koji su se “samootčepili” i ostvarila se trudnoća, ali to uglavnom nisu bili oni sa -salpinxima i dg su obično bile haesgeovske, a ne laparoskopske. A i te mirakule bih ja prije pripisala nekim prirodnim procesima u tijelu nego masaži toplim uljima. Tako da te metode naškodit neće (osim novčaniku i eventualno dragocjenom vremenu ako netko baš zabrije na njih), al pomoći od toga ne bu.

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ja mislim trla baba lan. I mislim da ti je bolje provjeriti pouzadnost tih izvora na kojima se to nalazi. Na internetu se piše i o tome da je candida uzrok svih rakova, ali zla farma industrija sprejčava da se jednostavnom candida dijetom čovječanstvo spasi od raka itd.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •