Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pribavljanje punomoći HR građanina u inozemstvu

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Pribavljanje punomoći HR građanina u inozemstvu

    Pliz pomoć!!

    Ako netko živi u inozemstvu i konzulat mu je predaleko, postoji li način da u svom mjestu stanovanja pribavi punomoć? Opunomoćio bi osobu u HR da u njegovo ime kupi nekretninu.

    Hvala!

  2. #2
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Moj suprug je bio u inozemstvu a trebali smo djetetu izvaditi osobnu- to sad ne može jedan roditelj. Obzirom da u toj zemlji nema našeg konzulata, raspitala sam se u MUP-u i oni su rekli da bi prihvatili punomoć ovjerenu kod javnog bilježnika/notara u toj zemlji. I tako je i bilo. Mm je napisao izjavu na engleskom, ovjerio je kod JB i poslao je meni postom.
    Raspitaj se sto u slučaju da ne možeš do konzulata i da li bi prihvatili ovako nešto.

  3. #3
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Zaboravila sam napomenuti da sam morala u MUP-u izravno kod neke šefice jer ovi na šalteru nisu znali/imali ovlasti/htjeli odgovoriti na moje upite.

  4. #4
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ok, super, hvala ti! Ja sam iščitavala po forumima, spominje se apostila. Baš ću pitati i javne bilježnike ovdje.

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    koelgica je prodavala nekretninu u SLO i morala je apostil imati.

  6. #6
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Moguce je dati punomoc bez potpisa te druge osobe?

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, super, hvala ti! Ja sam iščitavala po forumima, spominje se apostila. Baš ću pitati i javne bilježnike ovdje.
    Naravno da mora biti apostile. To je dokaz da je potpis javnog bilježnika baš onaj koji je u sudskom registru.

    Kad kod nas radiš punomoć za inostranstvo, ideš kod bilježnika i napraviš punomoć. Zatim ideš na sud udariti apostile na tu punomoć.
    Pa ideš kod ovlaštenog sudskog prevoditelja da i punomoć i apostile prevede na jezik zemlje u koju ide punomoć. I onda na taj ovjereni prijevod napraviš apostile na sudu
    Sve sam to prošla kod nas. Vjerujem da je isto i u drugim zemljama. S tim da se kod mene radilo o dalekoj zemlji i ne baš svakodnevnom jeziku. Sve se može. Samo dosta živaca i novaca. I vremena.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mora biti samo potpis osobe koja DAJE punomoć.

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Narancica000 prvotno napisa Vidi poruku
    Moguce je dati punomoc bez potpisa te druge osobe?
    kako misliš "druge osobe"?
    ako ti meni daješ punomoć, moj potpis je nepotreban.

  10. #10
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    To sam htjela pitati, nespretno sam postavila pitanje

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj suprug je bio u inozemstvu a trebali smo djetetu izvaditi osobnu- to sad ne može jedan roditelj. Obzirom da u toj zemlji nema našeg konzulata, raspitala sam se u MUP-u i oni su rekli da bi prihvatili punomoć ovjerenu kod javnog bilježnika/notara u toj zemlji. I tako je i bilo. Mm je napisao izjavu na engleskom, ovjerio je kod JB i poslao je meni postom.
    Raspitaj se sto u slučaju da ne možeš do konzulata i da li bi prihvatili ovako nešto.
    nekaj friško?meni prije 2 godine nije trebao drugi roditelj, mada smo skupa otišli napraviti, jer je jedan stao u red dok je drugi zabavljal decu

  12. #12
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ne znam koliko je frisko, ovo je bilo prošle godine u 2. mjesecu. Znaci može jedan roditelj podnijeti zahtjev a onda drugi mora podići osobnu. Ako oboje podnesu zahtjev, bilo koji može podići.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •