Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Nalaz kariograma ploda - triploidija

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Nalaz kariograma ploda - triploidija

    Drage cure,

    Vec sam imala 3 spontana. Zadnji plod je odnesen na citogenetiku gdje je napravljen kariogram i gdje se ustanovila kromosomska greska -triploidija,.gdje kod normalnih kromosoma se nalazi na svakome jedan vise,.umjesto normalnih46 bilo je69.
    Ovaj put je od samog pocetka bilo krivo, beta je bila visoka a plod nit ista se nije vidjelo u tjednu kad se mora vidjeti.
    Prosla dva puta je sve bilo ok do odredjenog tjedna kad je srce prestalo kucati.
    Nasi kariogrami su uredni.
    Da li mislite da li bi u mom slucaju bila opcija nekog postupka potpomognute ili cega vec???
    Imamo dijagnozu smanjene pokretljivosti ali nemam problema sa zacecem.

    Recite mi molim vas nesto pametno jer vise ne znam sto bi mislila.
    Hvala

  2. #2
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Kažu da ako pobaciš do 10. tjedna, onda je greška u genima (iako to nije uvijek tako). Jesu li kod tebe sva 3 pobačaja bila do tada?
    Na vašem mjestu otišla bih porazgovarati s nekim dobrim MPO liječnikom (ili više njih). Oni bi vam mogli preporučiti PGD dijagnostiku.

    http://forum.roda.hr/threads/60549-Pgd

  3. #3
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    I meni se desilo slično - i svi su rekli da je to greška prirode koja se rijetko događa, al eto desi se i nema šanse da se ponovi.
    Greška kod same oplodnje, nažalost.

  4. #4
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    U uspješnoj trudnoći sam ipak napravila Harmony, da izbjegnem amniocentezu, i rodila dvije prekrasne zdrave cure.
    Drži se i nemoj odustati

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne mora značit da je genetska greška kod pobačaja prije 10 tjedna.
    Ja sam ih imala 5 i nikad nije dokazana genetska greška.
    Iza toga sam prirodno ostala trudna i rodila zdravu curicu.
    Kod mene je bio problem manjak progesterona, navodno.
    I ta trudnoća mi je bila posljednja jer iza toga nikad više nisam zatrudnila.

  6. #6
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Svi su pobacaji bili do 10 tjedna.
    Prvi skoro 6 + 6,
    Drugi u 9 ( ali se plod prestao razvijati u 7 tj )
    Treci u 8 tj ( ali ovaj put se sve jako sporo razvijalo, od pocetka nije bilo dobro, sumnjali su na vanmatericnu, beta je bila jako visoka a vidjela se samo GV, pa se tek u 7 tjednu vidio plod i srce je na kraju kucalo i onda u 8 vise nije ( velicina ploda je bila za 6 tj ).
    Sve se vise manje dogadja u tom 6 ili 7 tjednu kod mene.
    Imam neke mutacije gen.za trombofiliju, pa mi je ovaj put uveden i Clexane, ali to naravno nije pomoglo ovaj put posto nije sigurno bila rijec o tome.
    Svakako cu porazgovarati sa dokt.koja me vodi, koja se takodjer bavi i mpo ali nekako mislim da me nece slati na to posto sam tri put ostala prirodno T.
    U Hr.ne rade ovaj postupak PGD ?
    A nazalost da idemo u Maribor ili Prag nismo u financijskom mogucnosti sada. Naravno, ako se ovako nesto bude i dalje dogadjalo, to ce nam svakako biti i opcija, samo se nadam da nece vise
    Nisam sigurna da li je i prije bila krom.greska zato jer bi sve bilo u redu do odredjenog tjedna, plod bi se vidio vec sa 6 + 1 tj.srce bi kucalo tada i onda samo prestane.
    Tjesim se da mozda, slijed.put, da ce mi clexane pomoci ako je bilo u pitanju trombofilija.

    Ali svakako cu porazgovarati s mpo dokt.
    Hvala cure

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •