Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Štitnjača u trudnoći

  1. #1
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno Štitnjača u trudnoći

    Trudna sam 12 tjedana, danas sam vadila krv i TSH je 3,7. To je kao u granicama normale, mada svugdje čitam da TSH u trudnoći treba biti ispod 2, 2.5. Nalaz T3 i T4 će biti gotov u ponedjeljak.
    I u prvoj trudnoći sam prije poroda vadila TSH, nalaz je bio 3.3 i doktorica me pitala da li pijem kakvu terapiju za to. Ostala sam paf jer mi nitko terapiju nije spominjao.

    Da li je ovo nalaz za zabrinutost? Do sad sam imala nekakvo krvuckanje i smeđarenje pa sam još na Duphastonima, ali osim toga nikakvih tegoba.

  2. #2
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nije za zabrinutost u smislu da ce sada nastetiti bebi i ugroziti trudnocu odmah, ali preporucujem ti da odes ipak kod endokrinologa. Mozda te stave na minimalnu dozu euthyroxa za vrijeme trudnoce, jer ti tsh moze dalje skakati i moze dovesti do problema. Trazi gin ili dr.opce prakse uputnicu za endokrinologa, trazi da na njoj stoji da si trudna i odmah se naruci.

  3. #3
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Pitala sam i doktoricu Podobnik Brlečić, kod koje sam prvi put rodila, i kaže da je ovo za bar minimalnu dozu lijeka jer bi TSH u ovoj fazi trudnoće trebao biti ispod 2,5.
    U gradu nažalost nemam endokrinologa, morat ću tražiti dalje...

  4. #4
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ovo su vrijednosi za trudnice,
    u prvom tromjesečju trudnoće su 0.1-2.5 mIU/L,
    u drugom tromjesečju 0.2-3.0 mIU/L,
    a u trećem 0,3-3,0 mIU/L.


    Ja sam imala na početku 4.64 i dobila terapiju 25mg Tiraq tableta...

    S 17tt je bio 2,55 nastavila sam piti po jednu tabletu od 25mg
    s 22tt je bio 3,5 u pijem i dalje 25mg s time da srijedom i subotom pijem 50mg znači dvije tablete....

    Prije nisam nikad imala niakkve probleme sa štitnjačom....

  5. #5
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Meni zna tsh i prec tu gornju granicu, i to tocno osjetim, umor, suha koza i kosa, neka tromost...pa se nakon par mjeseci spusti ispod 3, samo od sebe. Vidim da mi je gore kad sam npr. pod vecim stresom na poslu.
    Uzimat cu sigurno terapiju, samo da vidim konacan nalaz i da ju netko propise.

  6. #6
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Evo mene opet s problemom stitnjace.
    Na pocetku trudnoce je TSH bio 3.7, dobila sam 12,5 mg Eutiroxa (pola tablete), snizili smo ga na 3.3 (dakle jos uvijek nedovoljno, nakon cega sam pocela uzimati 2x tjedno citavu tabletu od 25), da bi mi sad, u 32 tjednu trudnoce TSH skocio na 4.6.
    Od sutra cu uzimati citavu tabletu od 25 mg, valjda ce se sniziti.
    Kad mogu opet prekontrolirati TSH? FT4 mi sad nije rađen, a znam da ga endokrinolozi traze.
    Posto sam ajmo rec pri kraju trudnoce, jel ovaj skok TSH moze dovesti do kakvih problema? Ne kuzim odakle to povecanje sad....

  7. #7
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Nije ti to preveliko povecanje koje bi moglo napraviti problem,a i pratis stalno i pod terapijom si.
    Ne brini

  8. #8
    Vlatk@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    193

    Početno

    Nadam se krvarenje, kontrakcije...uvijek neko veselje za mene panicarku, samo mi je jos stitnjaca falila

  9. #9
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    TSH se i u toku dana može mijenjati,pa ne brigaj...ali TSH bez ft3 i ft4 ne mora ništa značiti, tako da ako su ti oni ok ovo nije opasno.

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam pitala citavu trudnocu tiraq radi tsh 3.5. Dobila sam ga i prije trudnoce nakon pobacaja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •