Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: I mi krenuli u postupak posvajanja dijeteta!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno I mi krenuli u postupak posvajanja dijeteta!

    Pozdrav svima! Čitam Vas sve već dugo i stalno tražim da li ima nekih novosti vezano uz posvojenje dijeteta.
    Suprug i ja (mm 31god i ja 27 god) smo prije nove godine odlučili pokrenuti postupak posvajanja dijeteta. Ja sam do sada imala 5 spontanih pobačaja i to u ranim tjednima trudnoće i jednostavno sam si dala mira malo od toga svega jer me to sve psihički jako pogodilo. Suprug i ja smo nakon razgovora odlučili da bi ipak posvojili dijete, i to ne jedno nego dvoje! Predali smo papire u Centar za soc.skrb prije nove godine i pozvani smo na prvi razgovor u centar sa pravnicom 13.2. u 13h! Malo me iskreno strah! najviše me strah razgovora sa psihologom!!! Pa da Vas pitam nešto! Kakva ste pitanja imali kod psihologa? Da li ste imali i one neke testove gdje ste morali tražit razlike ili sličnosti znakova ili oblika predmeta? Nebi baš htjela zbog toga da ne prođem kod psihologa. Inače sam NSS i zanima me da li netko zna da li ču zbog toga možda imati problema kod posvajanja? I da li mi možete reči koliko se dugo čeka na posvojenje dijeteta? Da li se to sada malo ubrzalo ili je kako je bilo i prije da se čeka više od godine dana.? Mi smo se odlučili za curicu do 3 mj. i dečka do tri godine a ako bi imali braču u dobi do tri godine onda bi posvojili braču i malo dijete do tri godine. U onom prvom zahtjevu koji smo predali u centar smo napisali za dvoje ali na razgovoru budemo rekli da bi uzeli i ovako znači dvoje brače i jedno malo do 3.mjeseca. I zanima me još jedna stvar. Da li ste vi dobili u Centru brojeve i adrese na koje ste slale molbe ili ste morale same googlati po internetu.? Eto to bi bilo to za sada od mene! Ako netko ima odgovore na ove moje nedoumice bilo bi mi drago da mi se javite.! Pozdrav!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Evo za početak pozdrav i tebi i zelim vam srecu, da sto prije uspijete!
    Za razgovore se ne trebas bojati to je potpuno opusten razgovor pricate o sebi, odmosu vasem hobijima, poslu..stvarno nista strasno, testiranja su meni bila jednostavna, mm-u je trebalo duze jer je previse razmisljao, najbolje odgovoriti na prvu sto ti dođe.. Mislim da tvoja strucna sprema nebi trebala biti neki odlucujuci faktor, al ispravit ce me vec netko ako nisam u pravu..
    Drago mi je da zelite posvojiti vise djece al savjetujem da se ne ogranicavate na tu dob od 3mj, jednostavno dvoje djece do 3 god starosti..
    Pozz

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj u dobru i zlu prvotno napisa Vidi poruku
    Evo za početak pozdrav i tebi i zelim vam srecu, da sto prije uspijete!
    Za razgovore se ne trebas bojati to je potpuno opusten razgovor pricate o sebi, odmosu vasem hobijima, poslu..stvarno nista strasno, testiranja su meni bila jednostavna, mm-u je trebalo duze jer je previse razmisljao, najbolje odgovoriti na prvu sto ti dođe.. Mislim da tvoja strucna sprema nebi trebala biti neki odlucujuci faktor, al ispravit ce me vec netko ako nisam u pravu..
    Drago mi je da zelite posvojiti vise djece al savjetujem da se ne ogranicavate na tu dob od 3mj, jednostavno dvoje djece do 3 god starosti..
    Pozz
    Joj hvala vam na odgovoru.! Kazem bas me to muci vezano uz tu moju strucnu spremu najvise i te testove.! Ako se smije znati,vi jos cekate ili ste vec posvojili dijete? I ako jeste koliko je dijete bilo staro i koliko ste dugo cekali? Mi smo napisali i za malo dijete do 3 mjeseca samo iz razloga toga sto zelimo proci s tim malim dijetetom sve od mjenjanja pelena,puzanja,progovaranja prvih rijeci da i mi to dozivimo jel kazem,ne znam da li budemo ikad mogli imati svoje dijete.! Samo zbog toga!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    334

    Početno

    Nismo jos posvojili..
    Shvacam ja vase razloge, svi bi mi to voljeli proći, al tesko cete tako malu bebu posvojiti zbog zakona i sudova, i da neka majka istavi bebu u rodilistu opet mora proci 2 mj za slucaj da se ona predomisli, pa onda sud..neznam..
    A kad vas upisuju u registar onda imate tri opcije , dijete do 3g starosti , predskolsko odnosno do 7 i starije od 7..barem mislim da je tako, nesjecam se vise..
    Samo si dajte vremena, otvorite srce vidjet cete da ce vam s vremenom biti svejedno i spol i dob i boja koza, sve su to djeca zeljna ljubavi i pažnje..

  5. #5
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj rency1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima! Čitam Vas sve već dugo i stalno tražim da li ima nekih novosti vezano uz posvojenje dijeteta.
    Suprug i ja (mm 31god i ja 27 god) smo prije nove godine odlučili pokrenuti postupak posvajanja dijeteta. Ja sam do sada imala 5 spontanih pobačaja i to u ranim tjednima trudnoće i jednostavno sam si dala mira malo od toga svega jer me to sve psihički jako pogodilo. Suprug i ja smo nakon razgovora odlučili da bi ipak posvojili dijete, i to ne jedno nego dvoje! Predali smo papire u Centar za soc.skrb prije nove godine i pozvani smo na prvi razgovor u centar sa pravnicom 13.2. u 13h! Malo me iskreno strah! najviše me strah razgovora sa psihologom!!! Pa da Vas pitam nešto! Kakva ste pitanja imali kod psihologa? Da li ste imali i one neke testove gdje ste morali tražit razlike ili sličnosti znakova ili oblika predmeta? Nebi baš htjela zbog toga da ne prođem kod psihologa. Inače sam NSS i zanima me da li netko zna da li ču zbog toga možda imati problema kod posvajanja? I da li mi možete reči koliko se dugo čeka na posvojenje dijeteta? Da li se to sada malo ubrzalo ili je kako je bilo i prije da se čeka više od godine dana.? Mi smo se odlučili za curicu do 3 mj. i dečka do tri godine a ako bi imali braču u dobi do tri godine onda bi posvojili braču i malo dijete do tri godine. U onom prvom zahtjevu koji smo predali u centar smo napisali za dvoje ali na razgovoru budemo rekli da bi uzeli i ovako znači dvoje brače i jedno malo do 3.mjeseca. I zanima me još jedna stvar. Da li ste vi dobili u Centru brojeve i adrese na koje ste slale molbe ili ste morale same googlati po internetu.? Eto to bi bilo to za sada od mene! Ako netko ima odgovore na ove moje nedoumice bilo bi mi drago da mi se javite.! Pozdrav!
    Pozdrav od friške i ponisne mame dvojice sinova.
    Ne bih ovdje u detalje kako je nama bilo u procesu posvojenja naše dječice, imaš moj post pod nazivom Sreća neopisiva gdje sam otpočetka pisala kako je sve išlo u našem slučaju.
    Što se tiče testova i razgovora u Centru, naša su iskustva vrlo pozitivna; testovi su, pretpostavljam, u svim Centrima isti, a razgovori sa psihologom i socijalnom radnicom, vjerujem da ovise od Centra do centra. Ne treba se bojati, samo budite to što jeste i bit će sve ok. Pozdravljam vašu odluku da posvojite dvoje djece odjednom i složila bih se što je rekla U dobru i zlu, ne treba se ograničavati uzrastom. Treba biti realan i fleksibilan, a to Centri ipak na kraju prepoznaju. Naša su djeca bila 5 i 6 godina kad smo ih posvojili i naravno da smo i mi željeli što mlađe dijete no na žalost, stvarnost je sasvim drugačija. Ali nemoj se obeshrabriti, gčavu gore i hrabro u borbu za svoju dječicu koja vas negdje željeno iščekuju.

    Ako imaš kakvih pitanja, slobodno pitaj, rado ću odgovoriti.
    Sretno!!!!

  6. #6
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Ako trebaš adrese Centara, rado ću ti ih poslati. Imam ih sve

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne postavljajte tako specifične uvjete i ne budite isključivi. Nije posvajanje ulazak u dućan u kojem kažete - dajte, molim, curu do 3 i dva dečka do 33 mjeseca, a ako ih nema troje, onda dvoje do 3g. Nitko vas neće ozbiljno shvatiti.

    Možeš napomenuti da si mlada, 27 g., i da priželjkuješ što mlađe dijete, a spremni ste posvojiti i braću/sestre. Mislim da je to korektno uvjetovanje.

    Dobro razmislite o ideji posvajanja troje djece odjednom. Djeca najčešće dolaze iz nepovoljnih životnih uvjeta, trebaju nadoknaditi puno propuštenih stvari koje se u "normalnim" obiteljima odvijaju spontano, imaju razvojne teškoće, ponekad trebaju kratkoročnu ili dugoročnu pomoć psihologa, logopeda ili defektologa, ponekad fizijatra ili drugih specijalista. Neke posljedice lošeg životnog starta prenose se i na cijelo školovanje tijekom kojeg trebaju stalnu pomoć....a to sve skupa iziskuje prvenstveno vrijeme za posvetiti se svakom od njih, a onda energiju, novac itd.
    Fraza "ljubav je dovoljna" dobro zvuči, ali je stvarnost ponekad demantira.

    Pitat će vas jeste li spremni posvojiti djecu s fizičkim ili psihol.teškoćama i do kojeg stupnja teškoća, bolesnu djecu (na koje ste bolesti "spremni"), sve to sami sa sobom morate raščistiti.
    Starija djeca imaju već svoju povijest i tešku emocionalnu prtljagu, ali su problemi već uglavnom vidljivi.
    Bebice su manje "opterećene" i misliš da će biti "vaše" tj.da ćete uspostaviti čvrstu vezu odmah, ali im je zdravstveno stanje nepoznanica, ne poznaješ obiteljsku anamnezu, ne znaš ništa.

    Psiholoskog se testiranja ne trebaš bojati, koncipirano je tako da ne testira ni znanje ni stručnu spremu. Sadrži test inteligencije (slično kao na vozačkom ispitu) koji se ne vezuje uz pismenost ili matemat. znanja, a ostalo je test ličnosti čiji je glavni zadatak filtrirati neodgovarajuće profile (ne znam... neodgovorne, psih.nestabilne, podvojene, sadiste, psihopate i sl.).

    Vrijeme čekanja ovisi o sreći, količini postavljenih uvjeta i najviše o vlastitom angažmanu. Nema pravila, od mjesec dana do 5 godina, ponekad i beskonačno.


    Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Amondi procitala sam puno vasih objava ovdje po forumu i drago mi je da ste i vi postali roditelji!! Zelim vam svu srecu ovog svijeta!!! Hvala Vam na savjetu i sad sam malo mirnija po pitanju psiholoskog testiranja.! Ako Vam nije problem,posaljite mi adrese,to bi mi puno pomoglo!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Čokolada hvala na savjetu! Vidite mi nismo o tome razmisljali tako kao i vi i sad kad malo bolje pogledam mislim da ste u pravu sto se tice toga da posvojimo troje dijece. Istina. Svako dijete zahtjeva svoju paznju... razgovarat cu prije odlaska u Centar sa suprugom jos o tome. Znam da nam ne bi trebala biti bitna boja koze dijeteta ali eto,moj suprug ne prihvaca dijete druge boje koze. Mozda se to s vremenom promjeni. Hvala na svim savjetima koje ste mi dali svejedno! Javit cu vam novosti nakon 13.2.2017 kada imamo prvi razgovor u CZSS.!!

  10. #10
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Citiraj rency1989 prvotno napisa Vidi poruku
    Amondi procitala sam puno vasih objava ovdje po forumu i drago mi je da ste i vi postali roditelji!! Zelim vam svu srecu ovog svijeta!!! Hvala Vam na savjetu i sad sam malo mirnija po pitanju psiholoskog testiranja.! Ako Vam nije problem,posaljite mi adrese,to bi mi puno pomoglo!!
    Molim te onda tvoj mail

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.01.2017. at 23:05

  12. #12
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Amondi, napisi da si vidjela mail, da ga mogu pobrisati (zbog imena).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 30.01.2017. at 19:59

  13. #13
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno

    Vidjela mail

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala Amondi!

  15. #15
    Amondi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    324

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •