Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Problemi u praksi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno Problemi u praksi

    Moje odusevljenje sa bezpelenastvom zapocelo je prije nego sam rodila, ali nisam se odmah usudila niti procitala dovoljno. Kada je moj P. imao 3, 4 mjeseca krenuli smo "ucenje" kakanja. Pisanje nam nije islo (ili samo ja nisam bila dovoljno odlucna jer sada primjecujem da je suh do 4 ujutro, a i sve cesce preko dana) pa je i dan danas u peleni sa gotovo 7 mjeseci pri cemu sam se drzala savijeta Bauerove da se bezpelenastvo prilagodi sebi i da moze ici postepeno. Sve se cinilo divno dok odjednom mali P. nije poceo odbijati vrsiti nuzdu, a nece niti u pelenicu. Dignem mu nogice. Vristanje. Ne uvijek, ali cesce da nego ne. I ne radi se o tome da sam krivo protumacila jer cesto piski, a ponekad i kaka istovremeno placuci. To je grozno i to je sve ono sto bespelenastvo ne bi trebalo biti, ali nekad jednostavno osijecam da nemam izbora i da moram isforsirati da izbaci to iz sebe ( jer naravno da je nervozan cijeli dan i da se smiri kad napokon izbaci) iako najcesce niti ne obavi do kraja jer sam ustrajna kolko toliko u tome da ne forsiram. Poznanica koja je prakticirala bezpelenastvo sa svoje dvoje djece, savjetovala je da promjenim mjesto ili polozaj. Postoji neki polozaj u kojem mozda izdrzi 10 sekundi vise prije pobune. Smatram da je korisno da postoji topic sa problemima jer oni koji se odluce moraju znati da i oni postoje (iako se nadam da ih oni nece obeshrabriti jer i dalje smatram da je genijalna tako rana komunikacija sa svojim djetetom cak i sad kad mi on tako otvoreno zeli reci da ga nesto muci), ali takodjer i da mozemo cuti korisne savjete. Ima li itko slicnih iskustava ili mozda nekih drugacijih? Ima li tko neki dobar savijet (jer je meni ovo trenutno jako stresno)?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Nitko???

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Valjda je vrijeme da se ponovo javim nakon navrsene godine i donesem neke zakljucke. Je li moguce da tako malo dijete zadrava nuzdu? Itekako moguce. Hura za sve prodavatelje ideologije. Moze li to dovesti do problema? Moze jer dijete ocito moze zakljuciti da je zadrzavanje nuzde pozeljno (mozda). Sada vec komunuciramo (neverbalno). Pitam: P. hoces kakati, hoces pis pis? Odmice glavom: "Necu" i tako svaki put. Jos uvijek to obavljamo tako da ga stavim iznad lavora. On je jednostavno shvatio da se to tako radi i strano mu je to raditi drugacije (tuta, skoljka). Tuta/kahlica je predmet za igranje. Na nastavku za skoljku je zabavno sjediti 30 sekundi onda krece negodovanje. Cak sam ga probala drzati u polozaju kao inace sa tutom ispod guze - negodovanje. Pelenu nema jer je nepotrebna. Imam osjecaj da moze drzati do iznemoglosti. Po noci ne spavamo: stenje, odize guzu, grci se, pisic se ukruti. Nece piskit, nece kakat. Ako ga stavim vristi. Nema sanse to izbacit iz njega. Ne moze spavat muci se. Ujutro nekako jedva to izbaci. Slonovska hrpa zapocinje sa tvrdim kuglicama. Vidjela frendica jedan dan pa pita: "je li ovo tvoje ili njegovo?" Radi li se mizda o problematicnom djetetu? Prema tvrdnjama pedijatrice, u mnogim stvarima je napredan. Prema mojem zapazanju, hiperaktivan je i tesko mu je sjedit na mjestu duze od 10 sekundi. To je stvar (npr. hoce li imati dijete sa posebnim potrebama) koju roditelj ne moze predvidjet kada se odluci za bespelenastvo. Bih li imala problema s njim kod uobicajenog skidanja iz pelene, nikada necu saznati iako sam kroz razgovor s ljudima cula sve vise primjera kod kojih djeca zadrzavaju nuzdu, a ne radi se o bezpelenasima. Jesam li ja grijesila? Jesam sigurno i jos uvijek osjecam da grijesim i znam da moje dijete treba samo preuzeti inicijativu. Za sada cesto ono potrazuje mene i po tome prepoznajem da treba vrsiti nuzdu. Izgradilo je povjerenje, ali nazalost ima osijecaj da to ne moze samo. Imamo neki znak (pokazivanje rukom) za kakanje koji pokazuje u tom trenu kad kaka. Jednom u zivotu me tim znakom obavjestio da mu se kaka i tada sam odlucila cekati iskljucivo taj znak, ali nije uspjelo jer ne zeli obavijestiti da mu se kaka, a ja ne mogu cekati do iznemoglosti jer si ocito ne mogu pomoc kad vidim da mu se kaka i muci se. U tom trenutku, samo mu zelim pomoc da se olaksa. Eh zaglavili smo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •