Moje odusevljenje sa bezpelenastvom zapocelo je prije nego sam rodila, ali nisam se odmah usudila niti procitala dovoljno. Kada je moj P. imao 3, 4 mjeseca krenuli smo "ucenje" kakanja. Pisanje nam nije islo (ili samo ja nisam bila dovoljno odlucna jer sada primjecujem da je suh do 4 ujutro, a i sve cesce preko dana) pa je i dan danas u peleni sa gotovo 7 mjeseci pri cemu sam se drzala savijeta Bauerove da se bezpelenastvo prilagodi sebi i da moze ici postepeno. Sve se cinilo divno dok odjednom mali P. nije poceo odbijati vrsiti nuzdu, a nece niti u pelenicu. Dignem mu nogice. Vristanje. Ne uvijek, ali cesce da nego ne. I ne radi se o tome da sam krivo protumacila jer cesto piski, a ponekad i kaka istovremeno placuci. To je grozno i to je sve ono sto bespelenastvo ne bi trebalo biti, ali nekad jednostavno osijecam da nemam izbora i da moram isforsirati da izbaci to iz sebe ( jer naravno da je nervozan cijeli dan i da se smiri kad napokon izbaci) iako najcesce niti ne obavi do kraja jer sam ustrajna kolko toliko u tome da ne forsiram. Poznanica koja je prakticirala bezpelenastvo sa svoje dvoje djece, savjetovala je da promjenim mjesto ili polozaj. Postoji neki polozaj u kojem mozda izdrzi 10 sekundi vise prije pobune. Smatram da je korisno da postoji topic sa problemima jer oni koji se odluce moraju znati da i oni postoje (iako se nadam da ih oni nece obeshrabriti jer i dalje smatram da je genijalna tako rana komunikacija sa svojim djetetom cak i sad kad mi on tako otvoreno zeli reci da ga nesto muci), ali takodjer i da mozemo cuti korisne savjete. Ima li itko slicnih iskustava ili mozda nekih drugacijih? Ima li tko neki dobar savijet (jer je meni ovo trenutno jako stresno)?