Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: KB Merkur-iskustva sa doktorima

  1. #1
    dina32

    Početno KB Merkur-iskustva sa doktorima

    Kako namjerava roditi u KB Merkur molila bih sve koji su imali iskustva sa doktorima u tom rodilištu da mi napišu nekoliko informacija. Naime, zanima me kod kojeg doktora ili doktorice je najbolje kontrolirati trudnoću s obzirom da sa istima želim dogovoriti prisustvo na porodu. Spremna sam ići i privatno, sve platiti, ali da to onda nisu pusta obećanja. Čula sam za neke doktore da su jako dobri npr. Podobnik i Duić, ali ne znam koliko su pristupačni i spremni na suradnju. Na jednom starom rodinom linku također sam vidjela da se dosta hvalilo dr. Rokija (navodno se radi o nekom mlađem doktoru). Njega mi je spominjala i jedna kolegica s posla kojoj je on radio carski rez. Rekla je da je on dosta ljubazan i pristupačan (mislim da se radi o njemu), ali da je bila strašno razočarana pristupom ostalih doktora porodu – predugo forsiranje prirodnog poroda, tako da je sve trajalo 15 sati a na kraju ipak carski. Dijete je dobilo neku infekciju, sada je sve u redu, ali ipak ...... Kaže da joj se to vjerojatno moglo desiti u bilo kojem našem rodilištu, tako da ovo nije iznimka, ali da joj je to loše iskustvo stvorilo užasan strah oko eventualnog drugog poroda. Zbog svega toga mislim da je najbolje imati jednog doktora od početka trudnoće do poroda.
    Stoga molim sve koje su imale iskustva sa bilo kojim gore spomenutim doktorom ili možda nekim drugima da mi odgovore.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja sam bila na jednoj kontroli kod dr. Rokija i svidio mi se, a i na tečaju je ostavio dobar dojam - smiren, daje dosta informacija i čini mi se brižan. čak me se sjetio kad me vidio na viziti pa smo pričali.
    porodio me dr. Zadro, isto mi je bio dobar, ne baš komunikativan ali super je sve obavio. :D

  3. #3
    dina32

    Početno

    Ako se ipak definitivno odlučim za Merkur da li mi možeš dati informaciju kako doći do dr. Rokija. Vjerojatno određene dane radi u bolničkoj ambulanti, ali ja bih radije, da izbjegnem gužve i čekanja, išla privatno, pa te molim da li možda znaš gdje mogu dobiti informaciju da li on negdje radi privatno.
    Također da li netko ima informacije da li se isplati ići privatno kod prof. Podobnika i koje prednosti to daje kod poroda.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    dina32, ima već nekoliko topica o Merkuru i liječnicima koji tamo rade pa malo pregledaj forum.

    Ja sam išla privatno kod Podobnika koji je izvrstan stručnjak i bio mi je na porodu, ali samo zato jer je slučajno tu noć bio dežuran.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Nisam tamo rodila, ali sam išla tamo na par pregleda kod dr. Duića (OK) i na kiretažu (neuspjela trudnoća) kod dr. Radić (OK).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    92

    Početno

    meni je bio Roki na porodu,ali je otišao kad mu je završila smjena pa je dovršio Kulišić(ako dobro pamtim)! Roki je jako ugodan. on ti u trudničkoj radi ponedjeljkom, pa probaj! a jednom je i mene pregledao Zadro i isto mi se činio nekomunikativan, ali nakon pregleda sam izvlačila iz njega i onda se raspričao i čini mi se stvarno ok. i u viziti mi je Zadro bio jako ugodan-jedini koji je rekao dobar dan, pitao trebamo li što i pogledao bebice kak su slatke :D ! inače znam i za dobra iskustva s doktoricom Stasenko (ona ti je u ambulati četvrtkom). eto-to je što ja znam od doktora da su ok!

  7. #7
    dina32

    Početno

    Hvala na informacijama. Meni je problem što radim, a bolničke ambulante uglavnom rade za vrijeme mog radnog vremena, pa mi je najidealnija varijanta ići privatno. Zvala sam već spomenutu kolegicu kojoj je dr. Roki radio carski rez, ali ona ne zna da li on radi i privatno jer nije kod njega kontrolirala trudnoću, ali kaže da joj je netko rekao da svi (ili neki od njih) imaju svoje e-mail adrese na koje ih se može kontaktirati. Nedavno je bila na nekoj kontroli kod svoje doktorice u Poliklinici Sunce te se, budući da ove godine planiraju drugo dijete, informirala gdje joj je onda najbolje kontrolirati trudnoću i roditi, s obzirom na loše iskustvo od prije. Rekla joj je da je Merkur ipak OK i nahvalila stručnost većine doktora, te budući da oni imaju ugovor sa Merkurom da će joj ona u tom slučaju nekoga preporučiti. Poučena iskustvom od prije kaže da je i njezino mišljenje da je bolje odmah na početku trudnoće imati doktora u bolnici kome se u slučaju bilo kakvih komplikacija može obratiti. Kada je došla roditi doktoricu koja ju je primila prvi put je vidjela, kao i većinu drugih doktora, osjećala je da sve ide presporo, suprug je u nekoliko navrata želio intervenirati da vidi što se događa ali su mu stalno ponavljali da je sve u redu i da porod samo što nije završio, te se nemalo iznenadio kada su mu rekli da je porod tek nakon 15 sati završio hitnim carskim rezom.. Dr. Rokija jako hvali jer kaže da je on prvi zaključio da porod sporo napreduje iz razloga lošijeg položaja djeteta te da je potreban carski rez. Malo sam pretražila I tekstove na forumu i vidim da ima dosta proturiječnih informacija o jednim te istim doktorima. Neki su jednima super drugima ne. Iz svega ovoga izgleda da je možda onda najbolje ići kod dr. Rokija, ali ne znam da li on radi i privatno (čula sam da recimo u Petrovoj neki doktori rade privatno popodne u bolnici, ali ne znam da li i u Merkuru). Nezgodno mi je nazvati bolnicu i to pitati pa ako netko zna neka mi javi, može privatna poruka.

  8. #8
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    stvarno ne znam da li dr. Roki radi privatno, ali da ipak probaš otići ponedjeljkom u ambulantu pa ga tamo pitaš? preporučam ti da dođeš rano, prije 8, i u tom slučaju gotova si oko 10 (da, da, nažalost... ). i trebaš uputnicu od socijalnog ginekologa za svaki pregled.
    što se tiče dr. Podobnika, cura koja je bila sa mnom u sobi kontrolirala je trudnoću kod njega privatno i bila je zadovoljna, ali joj nije došao na porod - u viziti je malo s njom popričao, i to je sve.

  9. #9
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Iskreno, nisam baš sigurna da možeš dogovoriti da ti željeni doktor dođe na porod, makar išla i kod njega privatno.
    Kaj se to stvarno može?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    92

    Početno

    fidji, ja to isto ne vjerujem! nekim ljudima se potrefilo da je taj doktor slučajno u smjeni! neće ti nitko doći u bolnicu ako nije u smjeni (bar je ne znam za takav slučaj). jedino znam za slučajeve da te doktor kod kojeg vodiš trudnoću naruči na inducirani porod kad je on dežuran! a to baš i nije neki izbor!
    jedino te možda malo drugačije gledaju ako si kod nekog od "njihovih" vodila trudnoću. a možda i ne! :?

  11. #11
    dina32

    Početno

    Po ovom što sam ovdje pročitala i čula iz prve ruke situacija mi izgleda još puno gore nego što sam ju zamišljala. Znači, ispada da se uopće ne isplati kontrolirati trudnoću privatno jer ionako ovisim o sreći tko će mi se desiti na porodu i nadati se da će sve završiti brzo i bez posljedica. To mi baš i ne daje neku utjehu. Nije da tražim nešto posebno nego samo određenu dozu sigurnosti koju bojim se neću imati ako nekoga u bolnici ne znam. Moram reći da sam prilično zbunjena time što je stvar poimanja stručnosti nekog liječnika, čisto subjektivna činjenica i moram reći da sada još manje znam kod koga mi je najbolje ići. Najžalosnije je što je u svim rodilištima sličan ili gotovo identičan pristup pa nemamo baš puno izbora.

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Doći će skoro svaki i izvan svojega radnog vremena.
    Ako mu platiš, naravno!

  13. #13
    dina32

    Početno

    Meni je jasno da bilo kakve povlastice sigurno nisu zabadava, samo nisam znala da li kontrola privatno znači nešto kod poroda (budući da je i to već dobrim dijelom plaćeno).

  14. #14

    Početno

    Malo sam kasnije vidjela ovu temu, pa evo možda nije kasno da ti iznesem moje iskustvo u svezi odabira doktora.
    Prvi porod (SD) jako loše iskustvo, slično kao što je gore navedeno za jedan slučaj. Porod pretjerano dug i težak, okončan u zadnji čas carskim rezom nakon više ni sama ne znam koliko sati. Zaključak je da smo tamo nekoga znali tj. imali vezu i da se netko samo malo više angažirao, vjerojatno bi sve završilo odmah carskim rezom, a ne bih se toliko mučila.
    Drugi porod (Zajčeva) neusporedivo sa prvim porodom. Išla sam na sve kontrole privatno (preko preporuke) i uopće nije bilo nikakvih problema. Odmah sam išla na carski i sve je prošlo u najboljem redu. Točno je da je kontrola privatno svaki mjesec koštala što na kraju i nije bila mala cifra, ali mi nije bilo žao. Znala sam kome se u bolnici mogu obratiti ako nešto ne bude u redu. Jer sve je dobro dok nema nikakvih problema.
    Dakle, ja ti preporučam da ideš na kontrole privatno (ali samo kod doktora koji radi u bolnici u kojoj misliš roditi) jer ti to može nešto u konačnici značiti, u svakom slučaju barem znaš nekoga na koga se možeš pozvati. Ako želiš mogu ti na PP poslati informaciju o doktoru kod kojega sam ja išla privatno.

  15. #15

    Početno

    Vidim da ima hrpa tekstova i pitanja o tome da li tražiti vezu u rodilištu ili ne, ići privatno i slične stvari. Usprkos vezi koju sam imala (Zajčeva), privatno platila dosta velik novac za sve potrebne preglede u trudnoći, ipak sam imala loše iskustvo i sve to mi apsolutno nije ništa značilo, dapače možda čak i odmoglo. Privatno sam kontrolirala trudnoću kod doktora koji radi u bolnici, imala sam obećanje da će biti na porodu (naravno za pristojnu naknadu), broj mobitela i tome sl. Dogovorili smo se u slučaju da njega nema u bolnici a ja dođem roditi da će on telefonom o svemu informirati dežurnog doktora. Međutim, kada sam došla u rodilište tog doktora nije bilo, na mobitel se nije javljao, tamo nitko nije imao pojima o bilo čemu u vezi mog slučaja. Imala sam kompliciranu trudnoću i trebala sam najvjerojatnije roditi carskim rezom, ali ne..... rodila sam ja prirodno nakon višesatnog mučenja za mene i dijete. Da ne govorim koliko smo poslije hodali sa djetetom kod raznih specijalista ne bi li ustvrdili je li sa djetetom sve u redu i da li ima kakve posljedice. Kako gore u jednom tekstu piše da se žena užasno boji drugog poroda nakon lošeg prethodnog iskustva, mogu reći da bih ja drugi put umrla od straha, ne od boli, nego od same procedure poroda koja se provodi u svim našim rodilištima.
    Usput, vidim da tu spominjete dr. Rokija u jako pozitivnom kontekstu. Ja stvarno nemam takvo isustvo sa njime (ako mislimo na istog doktora). Nije mi bio na samom porodu ali je bio u smjeni kada sam došla u bolnicu. Ne mogu suditi o njegovoj stručnosti jer to stvarno ne znam (vjerujem da je dobar doktor jer nemam razloga u to sumnjati), ali moram priznati da mi se nije svidio njegov pristup i komunikacija. Neposredan je, ali malo previše za moj ukus, da ne nabrajam dalje.

  16. #16
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno Ja super zadovoljna

    Ja sam rodila u Merkuru i stvarno sam bila super zadovoljna

    Ne znam kak je s drugim doktorima ali meni je privatno trudnocu vodio prof. Ciglar i on mi je i bio na porodu (sve se dogovoris). Rodila sam carskim rezom (prvorotkinja, malo zamucena plodna voda i 10 dana prenijela) i ispalo je sve super - moj Lucek (28.3.2003.) - 5860g i 53cm, ocjena cista desetka, a odnos svih doktora, pocevsi od prof. Ciglara fenomenalan

  17. #17
    Bella

    Početno

    Evo friška informacija. Ja sam rodila u Merkuru prije tri tjedna na carski i to su mi radili i Podobnik i Roki. Sve je prošlo O.K. Inače su ti svi doktori manje više gore dobri, a posebno dok im je šef u smjeni onda sve klapa ko urica. Sestre u rodilištu su dobre, ali zato na intenzivnoj.. bože me sačuvaj! Totalna koma (izuzev sestre Nede ili Nade tako nekako se zove)!!!
    Sobe su preuređene i većinom sve imaju svoju kupaonu (mislim da dvije nisu još sredili).

  18. #18
    molu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    901

    Početno

    Meni su bas sestre na intezivnoj bile super (rodila 28.3.2003). Jako su se puno trudile oko svih nas, cak su mi mm pustile u sobu i dodavale mi telefon kad je netko od mojih zvao

  19. #19
    dina32

    Početno

    Vidim da je moje pitanje izazvalo brojne rasprave. Svima se zahvaljujem na odgovoru posebno na privatnim porukama. Moram priznati da sam dobila različitih mišljenja pa mi je bilo teško donijeti krajnju odluku. Jako me iznenadilo da sam za jednu te istu osobu dobila toliko različitih mišljenja. Valjda je sve stvar osobnog doživljaja. Izabrala sam ipak jednog doktora koji radi privatno. Neću ga reklamirati, za sada mi sve izgleda u redu ali nakon svega što sam ovdje pročitala svemu pristupam sa dozom opreza.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •