Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Je li ovo znak SOOR-a

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    53

    Početno Je li ovo znak SOOR-a

    Pozdrav!
    Beba ima skoro 2 mjeseca! Dojke su bolne pri podoju kao da me netko bode iglom! Beba ima dolje osip koji se nakon tretiranja betrionom i nistisinom vrati nakon nekoliko dana! Radi li se o SOOR-u ? U ustima blizu usana ima nešto bijelo!

  2. #2
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Boli li dojke samo pri podoju ili i inače ? Jeste li probali skinuti bebi naslage u ustima ? Ima li sluznica ustiju sedefast odsjaj ?

  3. #3
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Da li vas bradavice svrbe, jesu li promijenile boju ? Jeli beba nemirna pri podoju ?

  4. #4
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Beba ima osip na guzi,mazemo plimycolom po savjetu patronazne. Jezik mu je bijel a drugih znakova soora nema. Probala sam obrisati jezik gazom a nisam bas uspjela jer beba stišće usta.
    Znači li taj pelenski osip da je soor u pitanju?

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako ni ti ni beba nemate problema oko dojenja (znaci simptomi soora na dojkama i/ili bebinim ustima, bol, odbijanje dojke...), onda pelenski osip nema veze. Gljive u pelenskom podrucju mogu postojati same za sebe, ali mogu biti i jedan od simptoma soora.

  6. #6
    slavonika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    83

    Početno

    Nemamo poteskoca nikakvih, dijete dobiva super na tt i ne odbija dojku. U petak idemo na prvi sistematski sa mj dana pa cemo vidjeti sto kaze pedijatrica

  7. #7
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Podižem...
    Beba stara 7 dana, bijele naslage na jeziku, ne daju se baš skinuti. Mene grudi peckaju kod podoja. Osipa nema niti imamo ikakvih poteškoća kod dojenja. Soor ili samo naslage mlijeka?

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,167

    Početno

    Mislim da bi to bile naslage, ali ako se pečenje pojača ili počnu problemi onda idi pedici. Nazovi Rodin SOS broj da te bolje upute. Soor nisam imala sa svojima, ali su im jezici obično bili bijeli (mada nisam to ni išla skidati), a peckalo me unutra u sisi, u tkivu, kao da netko poteže konce, kad bi krenulo mlijeko jače. Radi li se o tome kod tebe ili ti je vrh bradavice to što peče?

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bacila sam oko na jezik od svoga. Ima malo bijelih naslaga na straznjem dijelu jezika. Meni se to cini uobicajenim.

  10. #10
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da bi to bile naslage, ali ako se pečenje pojača ili počnu problemi onda idi pedici. Nazovi Rodin SOS broj da te bolje upute. Soor nisam imala sa svojima, ali su im jezici obično bili bijeli (mada nisam to ni išla skidati), a peckalo me unutra u sisi, u tkivu, kao da netko poteže konce, kad bi krenulo mlijeko jače. Radi li se o tome kod tebe ili ti je vrh bradavice to što peče?
    Baš ovako nekako kako ti opisuješ da te peckalo. Dojenje nam ide sve bolje, ništa se buni, tako da mislim da je ipak do naslaga...

  11. #11
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Bacila sam oko na jezik od svoga. Ima malo bijelih naslaga na straznjem dijelu jezika. Meni se to cini uobicajenim.
    Jadranka, i nama je na stražnjem dijelu. I meni se činilo uobičajenim i nisam uopće obraćala pažnju dok me 3 osobe nisu pitale zašto joj je jezik bijel.. pa sam se zabrinula da nije soor

  12. #12
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako ne mozes ostrugati bijele naslage gazom i ako osjecas peckanje u dojkama neovisno o refleksu otpustanja mlijeka, vise nego vjerojatno jest soor.

  13. #13
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    753

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ne mozes ostrugati bijele naslage gazom i ako osjecas peckanje u dojkama neovisno o refleksu otpustanja mlijeka, vise nego vjerojatno jest soor.
    Kae, peckanje više ne osjećam, ali naslage se i dalje teško skidaju, drugih poteškoća nemamo. Obratit ću se našoj pedijatrici da sam sigurna.... Hvala...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Kak probate očistiti bijelo s jezika ?
    Naš ima 3 mj.
    Ima nešto sitno bijelo al ne puno...
    Kak znate da je soor?
    Jedino što ja primjecujem dok jede da je jako nemiran, mlati s nogama sve u 16, i mrmlja, pusta dojku i opet hvata..
    Moje bradavice su ok, ne bole, nemaju rana, malo su crvenkaste, tvrde i suhe jer non stop navlači al na veće namazem lanolin...
    Jel mogu biti te gljivice povezane i sa njegovom stolicom? Kaka 1x tjedno.. čak i duze...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima...imam sestomjesecnu bebu i od rodenja je sklona sooru. Upravo se 15 dana borimo sa sorom...dobile smo Daktarin ali ne djeluje...sada nam je pedijatrica prepisala Rojazol..perem dojke sodom , vodom, termalnom vodom ali pomaka niti njoj niti meni nema. Da li jenetko imao ovakav problem?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •