Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Koliko često perete djeci ruke?

  1. #1
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno Koliko često perete djeci ruke?

    Moj 16mjesečnjak ne voli da mu se peru ruke. Zapravo nije oduševljen kad ga se dira po rukicama u bilo kojoj opciji. Ja perem ruke milijun puta na dan, ali u pravilu poslije nečega, a ne baš prije nečega. Recimo - nakon što stavim veš prati, nakon što narežeme meso, nakon što dođem izvana... Al pošto je uvijek trenutak nakon nečega prilično često sebi perem ruke. Prije jela sebi ne perem ruke jer sam pripremila to jelo i pri tome barem 5 puta oprala ruke i često zaboravim djetetu prije jela oprati ruke. Operem njemu poslije jela, kad dođemo izvana i ako se zaprlja negdje vidljivo.

    Je l vi djeci koja još ne znaju sama oprati ruke zbilja marljivo prije svakog od 5 obroka, ili koliko već jedu, operete ruke? Objektivno bakteriološki ne vidim svrhu u tome, budući da još uvijek svašta s poda stavi u usta. Ali je pitanje hoću li ga moći poslati kad bude veći da pere ruke prije jela, ako sad vidi da se ne peru prije jela?

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Pa u pravilu nastojim da pere prije obroka. Nakon i nije nuzno, obrise krpom ili polize prste. I kad dodje izvana u kucu. Ja perem stalno, i prije i poslije i tijekom pranja sudja, kuhanja, pospremanja....valjda 30x na dan...

  3. #3
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Peremo kad dođemo iz vana i prije jela.
    U sredini eventualno ako vidim da ima crno među prstima :nemajka:

  4. #4
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pere kad dođe izvana, poslije wc-a, nekad prije jela, nije bas svaki put kad stavi nesto u usta.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Pere kad dođe izvana, poslije wc-a, nekad prije jela, nije bas svaki put kad stavi nesto u usta.

    Da, wc se podrazumijeva. Isto tako, ne pere ako uzme neki zalogaj usput.

  6. #6
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    On je još pelenaš, al da, moram se pokušati češće sjetiti. Zube se sjetimo navečer "oprati" (to ne sliči baš pranju, malo se protrlja četkicom), čisto radi navike.

  7. #7
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kada psi zabale, i kada umrlja hranom.

  8. #8
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Nakon igranja na otvorenom, prije jela, nakon diranja životinja.

  9. #9
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Propuzala, mete sve pred sobom, tako da stalno!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    kad je mali propuzo i htjeo sve dirat i pogledat, uvijek me je bilo strah prvljastine..pa mu malo malo prala ruke...dok nisam shvatila da to nema smisla to je dijete i nemogu mu ne dat nista ili mu stalno prat ruke...sada ima godinu...uvijek prije i nakon jela..a kad dodjemo kuci i bili negdje vani onda umivanje i pranje ruku..prije spavanje je svakako tusiranje p ne perem ruke posebno.

  11. #11
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    zašto umivanje nakon svakog dolaska izvana? ajde ako ste baš bili u parku s pijeskom. Inače ne vidim razloga...al to sam ja.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto umivanje nakon svakog dolaska izvana? ajde ako ste baš bili u parku s pijeskom. Inače ne vidim razloga...al to sam ja.
    zato sto ima bas osjetljivu kozu i kad je bio beba mala..dok malo prvljastine dodje na lice odma dobije sitan osip...i kad se puno znoji isto..ili neko je snama vani pa ga koji put cmokne (sminka)...pa sam tako nekako uvela..i mirna glava

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto umivanje nakon svakog dolaska izvana? ajde ako ste baš bili u parku s pijeskom. Inače ne vidim razloga...al to sam ja.
    Ovo sam i ja sa starijim imala, njega je smetala prašina i prljavština na koži. Mlađi ne, taj je bio musavac, ali sam morala dooobro paziti što udiše jer je bio astmatičar. Ali ruke i lice su mogli biti ne samo musavi nego doslovce blatni. Niš munije smetalo, a stariji je odmah dobio osip po licu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •