Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Molarna T????

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Molarna T????

    Drage cure,

    Vec sam pisala na drugoj temi, ali moram novu otvoriti jer je komplicirano.
    Naime, opet cu u kratkim crtama.
    Imala sam tri spontana.
    Zadnji je bio sa kromoskom greskom, triploidija, gdje je ispitano na citogenetici.
    Pricajuci dns s prijateljicom,.jako sam se uplasila radi slijed.
    Paralelno citajuci na netu o molarnoj T,.gdje pise da takodjer izaziva krom.greske i bas tu triploidiju i beta ostaje pozitivna dosta dugo.
    Phd nalaz nije pokazao molu, ali je pisalo da su vidljivi tromblasti.
    Meni je kiretaza bila 4.1.i jucer kad sam radila test za T,.ponovno, vec 4.da vidim da li je beta skroz pala, test je bio jako slabo poz. Prvo sam mislila da je neg.ali sam za svaki slucaj pogledala dns i pojavila se opet neka jako svijetla sjena.
    A citala sam da beta ostane dugo poz.nakon mole.
    Da li netko mozda zna da li je moguce da posto je plod uzet i odnesen na citogenetiku za kariogram da je ostao premali sadrzaj za phd pa da se iz tog razloga u phd nalazu nije pokazala parcijalna mola.??
    I da je bas na tom mjestu koji je odnesen za kariogram bila parcijalna mola? Da li bi se opcenito dokazala prisutnost mole u bilo kojem dijelu posteljice?
    Plodu je navodno srce kucalo taj predzadnji uzv kad sam bila ali sad se bojim da nisu pogrijesili, da se slucajno nije nesto drugo treperilo?
    Pretpostavljam da mislite da sam luda, ali sad sam jako prestrasena i paranoicna i nakon svega jednostavno vise nisam najnormalnija.

  2. #2
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne mislim ni da si luda, niti paranoična. Na tvom mjestu i ja bih istraživala sve.
    Nekako mi se ne čini vjerojatno da nisu vidjeli parcijalnu molu na phd, bez obzira na veličinu uzorka, ali u medicini 1 i 1 jako često nisu 2.
    Probaj otići do svog ginekologa (ili onog tko te vodio u bolnici) i vidi što ti kaže na taj nalaz phd-a posteljice. Nek te pošalje vaditi krv da se točno vidi koja ti je razina bhcg.
    Možda se javi netko s boljim savjetom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Idem sutra privatno jer ne mogu docekati termin u Petrovoj.
    Hvala puno, javim sto je rekla dokt.

  4. #4
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mono, ima li novosti?
    hocu da ti napisem moje iskustvo s pobacajem iz 2014 jos danima, ali nikako da dovrsim post, odem od kompa, tab se zagubi...
    Kod mene je bio bligted ovum koji je krenuo zakasnjelom betom koja se duplala, ali sve zajedno je bilo u zakasnjenju. Medjutim, nakon sto uzv-om utvrdjeno da je u pitanju blighted ovum, ja sam pocela da osecam da beta jako raste (odjednom povracanja, simptomi trudnoce koje prepoznajem dobro, jer to mi je bila 5. trudnoca po redu). Dr je rekao da je sve ok, da cekam pobacaj, i da uzmem neki lek ako krvarenje bude jako (uzela sam recept, ali ne i lek, pa ne znam ni koji je). Krvarenje se jest pojacalo, ali nikad nije bilo jako. Posteljica jeste izasla, ali ja sam se i dalje osecala trudno, i nekako me mucilo sto sve to zajedno nikako da prodje (par godina pre toga sam imala pobacaj s kiretazom, tako da mi nije bio prvi put da pobacujem pa da neiskustvo moze da izazove zbunjenost). Pocela sam da radim testove nakon nekog vremena, clearblue digital, i shvatila sam da mi beta preko mesec dana nakon izlaska posteljice nije pala do kraja. Grozno iskustvo. Dr je bio miran, tvrdio da je sve ok, i ja sam mu generalno verovala, s epizodama uznemirenosti. Kad je test bio ipak bled, prestala sam da ih radim, misleci da pada, pa pasce nekad i na 0. Dosao je i 'ciklus,' vreme ovulacije, radili na bebi, napravila test 'na vreme' - kad ono - pozitivan! Srecom, prestao je da bude pozitivan nakon dan-dva, tako da sam to 'proglasila' biohemijskom. Misljenja sam da je mozda bilo povezano i s tom neuspesnom trudnocom, za koju eto, i pored opisanih okolnosti i mojih briga, doktor nije mislio da je parcijalna mola. Dva meseca kasnije, kad se sve malo stabilizovalo, ponovo sam zatrudnela, taj put uspesno.
    Nadam se da ni kod tebe nije parcijalna mola, i da ces ubrzo ostvariti zdravu trudnocu

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Hvala na tvom iskustvu.
    Nije molarna, bila sam kod dokt.i rekla je da bi se valjda vidjelo iz phd.
    Vadila sam betu,.koja je 14, makar bi vec.odavno trebala biti 0.
    Opet ju vadim za tjedan dana pa cu valjda znati vise.
    Lakse mi je naravno jer nije mola.

    Ti imas djecicu? Bila.su dva spontana u 5 trudnoca??

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Imam, 4 dece od 6 trudnoca. Jedan pobacaj je bio missed u 13. nedelji, a drugi blighted ovum o kom sam gore pisala.
    Meni je nakon kiretaze beta pala skroz u roku od maksimalno 10 dana (bila oko 7500 pre kiretaze), ali evo vidis kako se vuklo s spontanim pobacajem. Valjda se nekad i tako desi. Ja sam prilicno sigurna da mi je posteljica s gestacijskom izasla u komadu, da ne opisujem bas to iskustvo..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Prva trudnoca...Na prvom uzv u 6 nedelji nije bilo otkucaja bebinog srca. Ponovljen uzv nakon 15 dana i dalje nista. Nakon toga me dr poslala da radim betu i pokazalo se da je naglo pala, prepolovila se za dan bukvalno. Nakon toga sam dobila tablete za izazivanje pobacaja...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    9

    Početno

    [QUOTE=Niki222;2971404]Prva trudnoca...Na prvom uzv u 6 nedelji nije bilo otkucaja bebinog srca. Ponovljen uzv nakon 15 dana i dalje nista. Nakon toga me dr poslala da radim betu i pokazalo se da je naglo pala, prepolovila se za dan bukvalno. Zatim sam dobila tablete za izazivanje pobacaja... Ph nalaz pokazao parcijalnu molu i sad cekam prvu kontrolu. Zanima me ima li vas koje ste poslije toga imale normalnu trudnocu i kada bih smjela ponovo pokusati,jer sam citala da se ceka min.godina.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ima jakoo puno cura koje su imale normalnu trudnocu, za to ne brini. a sto se cekanja tice, ja sam isto cula 6mj kad je parcijalna i godinu dana kada je kompletna. Mozda ce ti cure koje su to prosle, bolje reci.
    Sretno!

  10. #10
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    U pitanju je bila parcijalna mola,posle oko godinu dana je stigla nova trudnoća-sve prošlo ok (mala u maju puni tri godine ).Čini mi se da je bila preporuka bar 6 meseci,sećam se da je beta brzo opala ali sam ja tu zimu imala probleme sa sinusima tako da nismo ni pokušavali.

    ps.pre toga jedna uredna trudnoća
    Posljednje uređivanje od lovely___love : 03.04.2017. at 00:37

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •