Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Recepti za hranu bez icega

  1. #1
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno Recepti za hranu bez icega

    Ne stavljam na dohranu; napunila je godinu dana, mogu je i sluzbeno svrstati u svejede. Osim sto nista ne smije jesti.

    Trazim ideje za dorucak i veceru. Rucak je ok, s obzirom da vecina kuhane hrane relativno lako moze biti pripremljena bez tisucu i jednog sastojka. Jutarnji i vecernji obrok malo teze. Ok, puno teze. Nemam kapacitet za kuhanje tri dnevna obroka, a i ne zelim da jede npr. krumpir gulas za dorucak, rucak i veceru.

    Za tjedan dana krece u vrtic. Jos pregovaramo i dogovaramo oko prehrane; ili ce netko iz vrtica ici u lov ili cu ja pakirati dva dnevna obroka i uzinu. Ne znam zapravo sto mi je gore.

    Beba se hrani BLW metodom od pocetka, jede slozena jela bez problema (samo ih je tesko sloziti od nekoliko namirnica ). Ne zeli nista s bananom, nju namirise preko cijele sobe i samo vice NE NE NEEEEEE! Takodjer izgleda da ne voli kasaste stvari, ali ako joj je bas jako fino (a nisam uspjela definirati sto to znaci), ponekad ce nesto malo pojesti. Tipa, kad joj ponudim neki apple sauce, uglavnom nece. Citrusi su joj najdraze voce, jede limete kao luda. No ja nudim sve, sto voli i ne voli, samo da smije. Nije ljubitelj mesa, ali tu i tamo nesto malo pojede.

    Ono sto ne smije su sljedece namirnice:
    - jaja
    - mlijeko i mlijecni proizvodi
    - kikiriki
    - soja
    - mrkva

    Zatim, dok se ne istrazi dalje:
    - crveni grah
    - orasasti plodovi, ukljucujuci njihova zamjenska 'mlijeka' i brasna
    - kokos

    Ne jede ribu i morske plodove jer je uspjela probati samo malo lososa. Sad smo nekako u limbu s uvodjenjem novih namirnica jer otprilike jednom tjedno ide alergologu na hranjenje tim-i-tim pa mi ne daju da se previse igram van njihove kuce, da ne pomijesamo rezultate.

    Cijenim sve moguce i nemoguce ideje za dorucke i vecere.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Moj godinama za doručak jede kruh i pekmez, moja proizvodnja ili palačinke bez glutena
    Nekad znam skuhati rižu, žgance, proso pa opet to pojede s pekmezom i šalicom rizinog mlijeka.
    Večera nam je kreativnija, ostaci juhe od ručka, neki ugljikohidrat, i puretina većinom na naglo, jako voli povrće recimo kelj, karfiol i slično to je većinom na lešo, osim tikva i tikvica koje bacim samo preko mesa da uvene.
    Jedanput tjedno dobi doma bezgluteinsko tijesto s nekim saftom.
    Znam da ne želiš čuti moj meni, ali bar sam probila led.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Nekad kad je kao smio krumpir to nam je bio obavezni nedjeljni dorucak

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Smije zobene pahuljice i proso?.kasa od nih , znaci na vodi i u to ubacis neko voce koje voli / smije. Mozda cak i suho tipa grozdjice, smokve, datule

  5. #5
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ovo što ti cure kažu - kaša od zobenih pahuljica (ja sam svojima kuhala s jabukom), proso s voćem

    ako prolazi napitak od zobi, napraviš joj rižu na "mlijeku" - skuhaš rižu u vodi, dodaš zobeni napitak, grožđice (kažeš da voli agrume, u to odlično ide malo ribane korice limuna - naravno, neprskanog, ako smije), zasladiš s onim što inače koristiš, kuhaš dok riža bude mekana, to je jako fino (mi volimo javorov sirup kao zaslađivač)

    žganci sa zobenim mlijekom, kuhane žgance raširiš na papir za pečenje i stavljaš gore povrće koje smije jesti (pasirani paradajz, brokula, kukuruz?)i i zapečeš u pećnici

    muffini od zobenih pahuljica, ribanih jabuka i vode/zobenog ili rižinog napitka s malo praška za pecivo, opet možeš dodati suho voće ili pekmez

    možeš joj raditi i pite od voća, za tijesto kombiniraš zobene pahuljice s rižinim brašnom, dodaš prstohvat soli, ulje koje smije, sok od jabuke, umijesiš tijesto i gore staviš jabuke/kruške/što već može

    knedle od krumpira punjene pekmezom, njoki s povrćem ili umakom od povrća i mesom

    krem juhe i variva od povrća koje smije jesti

    loptice od riže i suhog voća (nema recepta, skuhaš rižu, dodaš sjeckano suho voće i oblikuješ u loptice - a to možeš i na slano, sa sjeckanim povrćem)

    tjestenina s umacima od povrća

    smije li leću i slanutak? ako smije, tu su ti variva, lećni bolonjez, namazi (hummus)

    juhe od mesa, povrća i tjestenine

    ako se sjetim još čega, napišem

  6. #6
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    sad sam skužila da tražiš ideje za doručke i večeru, za večeru može i ostatke od ručka (tako mi uglavnom radimo)

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zobenu kasu nitko u nasoj obitelji ne jede, grozna nam je kakva god bila. Zob jedemo u jogurtu, mi koji mozemo. Njoj sam nudila u apple sauceu ili nekom drugom pasiranom vocu, ali ne zeli (nije isto kao i jogurt, sto jest jest). Probala sam i kuhanu i sirovu i natopljenu i kakvu god, cak i s brdom secera. Nece. I ok mi je to jer ni ja ne mogu, uzasna mi je stvarno (i muzu, rodjenom Amerikancu... a oni to jedu kao non stop).

    Suho voce u principu ne smije zbog moguce kontaminacije orasidima, pogotovo kikirijem. Tako da nis' od toga do daljnjeg, dok alergolog ne smisli plan za dalje.

    Smije gluten (psenicu i drugo). Da ne smije jos i to, propucali bismo se svi.

    Zgance nece, to valjda spada u kase. Nece ni griz i slicno. Probala sam i na gusto/cvrsto, ali nece.

    Grozno mi je jer doruckuje kruh i pekmez (ne svidja joj se uglavnom pekmez nikako) ili breadsticks ni sa cim, ili voce. Vecera isto nesto nasumicno, povrce na pari, ostatak od rucka... snalazimo se, ali nisam uopce zadovoljna njezinim menijem. Zalosno je i to sto bas stvarno uziva u jelu, kad se docepa neceg sto smije.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 04.02.2017. at 21:13

  8. #8
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ako može gluten, onda imaš puno varijanti s tijestom, i na slano i na slatko
    probaj joj ponuditi kuhanu tjesteninu s prženim mrvicama na ulju pa na to pekmez
    tako joj možeš i povrće pripremiti na prženim mrvicama

    čak joj možeš pohati kruh (bez jaja i mlijeka, samo izmiješaš brašno i vodu ili napitak od zobi ili riže, malo posoliš i u to umačeš kriške kruha i pržiš na ulju, a možeš na taj način pripremiti i povrće - brokula, cvjetača, kolutovi luka - u smjesu za pohanje se inače može staviti i malo kurkume)
    Posljednje uređivanje od n.grace : 04.02.2017. at 21:23

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Recept za zobenu kašu by Jamie Oliver Možda pomogne - nitko tko je probao nije joj odolio

    Za jednu osobu:

    • 50 g zobenih pahuljica
    • 200 ml vode
    • mrvica soli
    • ½ velike ili jedna mala banana (narezana na vrlo tanke ploškice)
    • malo cimeta
    • žlica mljevenog maka
    • žlica kokosa
    • 1 žlica meda ili javorovog sirupa
    • šačica preprženih badema


    1. Zakuhati vodu, dodati sol i zobene pahuljice, pa kuhati miješajući na laganoj vatri dok pahuljice ne upiju vodu i dok ne dobijete glatku kašu.

    Maknite s vatre, umiješajte sve sastojke, prebacite u zdjelicu za posluživanje i pospite bademima pa poslužite još toplo.


    Evo još kombinacija koje predlaže Jamie O:

    • kupine, jabuke i med
    • banana, viski, muškatni oraščić i med (za odrasle)
    • čokolada sa 70& kakaa i mermelada od naranče

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Probaj friganu/pecenu polentu, ovo sto kaze grace. Moji i mi obozavamo kad ostane polente, poprziti ju na masl ulju. Onda preko naribamo parmezan, hbg, al funo je i bez.

  11. #11
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Palačinke bez mlijeka i jaja. http://www.coolinarika.com/recept/pa...-jaja-i-mleka/


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  12. #12
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Baš sam i ja htjela napisati da žganci ne moraju biti kaša. Skuhaš gušće, ili se jednostavno stvrdnu, i narezeš ih na štapiće (kad sam prvi put naletitla na to, procitala verziju s maslinama), tak ih baciš na tavu. Njih primi u ruku i zabavlja se.

  13. #13
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    pita od keksa i jabuka:
    http://www.coolinarika.com/recept/os...eksa-i-jabuka/

    samo nađi kekse bez maslaca i preskoči šlag

    ove linkane palačinke su super, a možeš ih raditi i sa zobenim ili rižinim mlijekom umjesto vode

    nisam fan margarina, ali u dućanima zdrave hrane imaš eko-margarine koje koriste vegani, uopće nisu loši, da joj imaš još nešto za mazanje na kruh

  14. #14
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i naravno, smanji šećer na žlicu-dvije u kolaču

  15. #15

  16. #16
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Rižino mlijeko kao zamjena za mlijeko?

    Smije slanutak? Umjesto pekmeza daš hummus u kojem nema tahinija ukoliko ne smije sezam.

    Popečci od prosa - skuhaš proso, ubaciš luk i povrce koje smije, napravis popecke i na 20min u pecnicu.

    Quinoa je zanimljiva za dorucak, skuhas dan prije, ubacis malo meda, kakaa, cimeta, ovisi sto smije i ima finu kasu za ujutro.

  17. #17
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Ne znam jel radiš mlince. Oni su samo brašno, voda, sol i malo octa za elastičnost pa ih razvaljaš u krug da budu ko tortilje i spečeš na tavi. Punjenje može biti slana ili slatka verzija, povrće s mesom ili voće.
    Jučer sam ih punila s puretinom, salsom i zelenom salatom (i sirom i vrhnjem al tome u ovoj priči nema mjesta).

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  18. #18
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Recept za zobenu kašu by Jamie Oliver Možda pomogne - nitko tko je probao nije joj odolio
    Evo mi odoljeli cim sam procitala da se zobene pahuljice kuhaju na vodi. Ono, ok, hvala.

    Sve ovo ostalo, to je steta baciti u tu kasu; treba pojesti fino bez zobi rastocene u vodi... Beba vecinu stvari s popisa ne moze ili nije probala.

  19. #19
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Slanutak nije probala; nazalost spada u kategoriju gdje nam je proglasen oprez (zbog kikirikija). Iz price grahorica sigurno jede grasak i mahune.

    Probat cu ove palacinke bez icega, to je pretpostavljam neka americka debela palacinka?

    Przena palenta, na to sam zaboravila. Meni je fino, a mozda ce i ona htjeti. Kasastu stvarno nikako nece.

    Kupovni puding i keksi, no go. U gotovo svemu sto dolazi u kutiji nalazi se sojin lecitin ili barem nesto iz mlijeka. Vegetarijanski i/ili veganski proizvodi, od zamjene za sireve i margarine, do mesa, su na bazi soje (tofu i slicno), a to ne smije.

    Probat cemo peci nesto sa zobi. Kvinoju jede s paradajzom. Hmm.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Evo mi odoljeli cim sam procitala da se zobene pahuljice kuhaju na vodi. Ono, ok, hvala.

    Sve ovo ostalo, to je steta baciti u tu kasu; treba pojesti fino bez zobi rastocene u vodi... Beba vecinu stvari s popisa ne moze ili nije probala.
    a može se ta kaša skuhati i na mlijeku, ali ono vam je na popisu zabranjenih namirnica.

    tvrdokorni odbijači

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    ne mora ta palčinka biti debela američka,ali ljepše ispadne ako je manja, ja recimo radim od mješavine hajdinog, prosenog, kukuruzno rižinog brašna i ispadnu 4-5 komada na veliku tavu za palačinke, pa spečem par tura, za njega i mene taman. valjda si skužila da je lakše okretti manju palačinku nego veliku ako je bez jaja.

    moji svi odreda vole i zapečenu rižu, skužanu rižu do kraja ili koju minutu pred kraj, bacim u protvan,malo maslinova ulja i kratko zapečem( danas će biti svađa oko riže)


    moj ne jede gluten i još hrpu stvari koje tvoja jede

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Kaee, mozda bi jednostavnije bilo da si napisala sto smije jesti.
    Bome vam nije lako

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    a kaj šunko jede za doručak?

  24. #24
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mlijecno, jaja, sto god. Njemu zbog alergija nije svakodnevni meni u problemu. (Plus, zadnji test je pokazao prakticki negativni IgE, tako da je moguce da je prerastao svoje probleme.)

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    A vi šta jedete, ako jedete skupa ujutro?


    Moj veliki je kad je klinka bila stvarno bebač, volio jest cornflekse s mlijekom, pa kad je ona počela kao doručkovati ( jeste iza godinu dana), dala sam joj cornflekse s rižinim mlijekom.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mlijecno, jaja, sto god. Njemu zbog alergija nije svakodnevni meni u problemu. (Plus, zadnji test je pokazao prakticki negativni IgE, tako da je moguce da je prerastao svoje probleme.)
    što znači negativan, da ga nema ( 0) ili da je ispod one granice ( tu misliš na sveukupni?),ako je stvarno sveukupni i moja klinka je imala jedan pik s 13mjeseci kad je ukupni rast bio maleni, ali je sve nadoknadila u idućem testiranju s mnogostrukim brojkama( tada je počela reagirati na drveće)

  27. #27
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Doruckujemo skupa, ako uopce, samo vikendom.

    Ukupni IgE ne zanima naseg alergologa bas nesto pretjereano, tim vise sto ljudi sa sezonskim alergijama imaju astronomske brojke. IgE na pistacije i indijske orascice, zasebno, su bili tipa 0.37 i 0.36, a <0.35 se ne detektira kod nas i ne smatra alergijom. Ide na hranjenje za tjedan, dva.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Mojoj su baš ta granična rješenja bila jako loše, sve dok joj nije ige slao na čistu nulu bilo je problema, moja je tek nakon pune dvije godine od testiranja smjela pojesti neku hranu bez posljedica, recimo godinama joj je soja isto u toj granici, kad je zadnji put pojela jednu hranu na koju sumnjam da je bila s sojom odjednom je počela povraćati
    U svakom slučaju sretno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.02.2017. at 07:01

  29. #29
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo da javim - prva je u obitelji koja ipak jede zobenu kasu. Mora biti raskuhana (u vodi) do boli, kao neka masa za lijepiti tapete i ni za zivu glavu u njoj ne smije biti nikakvih dodataka. Ne zeli da je hranim, vec voli onako, na sobnoj temperaturi u grudama.

    Od ostataka kase sam uspjela ispeci soft-baked kekse. Njoj se svidjalo takvo kakvo je, ali morat cu doraditi recept i povecati pravu masnocu, a smanjiti zamjenu za putar, iliti applesauce, cisto da duze traju i da ih ne moram drzati u frizideru. Nakon sto jos jednom napravim, s boljim omjerima svega i svacega, podijelit cu recept. Zapravo je ukusno.

    Za sutra sam joj napravila przenu palentu. Nadam se da ce jesti. Nadoknadjuje 600 grama koje je izgubila u sedam dana influenze pa zapravo ne bira sto trpa u sebe otkako je ponovno projela.

    Od ponedjeljka krece u vrtic, a dogovor je da cu ja pakirati dorucak i rucak do daljnjeg, dok ne nauce kako njezini obroci izgledaju i ne upoznaju namirnice koje kupujem. Onda ce za mjesec, dva kupovati i kuhati oni. (Izmedju ostalog moram prikupiti svu dokumentaciju o PP, na temelju koje ce vrtic dobiti dozvolu za posebnu nabavu i jelovnik.)

    Uglavnom, sad cu se svakako nakuhavati. Jos cekam da mi kazu moze li, ili ne moze, hrana koja se grije. Nadam se samo da nece svaki rucak morati biti hladan.

  30. #30
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Oho, dobre vijesti! Nadam se da ce joj i prženi žganci biti fini.
    A tebi s nakuhavanjem sretno

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Kaj je to PP?

  32. #32
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Jelena je bi rekla -posebne potrebe ?

  33. #33
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Na ovo sam jutros naišla, možda se ponekad može kvalificirati kao večera: ludi kolač
    edit: prije doručak, zapravo.
    Posljednje uređivanje od vertex : 09.02.2017. at 14:17

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena je bi rekla -posebne potrebe ?
    mislila sam na to, ali to ne ispada hrpa papira nek alergolog ili već neko napiše kaj dete ne smije uzimati nikako bez nadzora, ove testiće koji će joj raditi tak i tak se polagano uvodi, i to ne bi smio raditi neko sa strane , napose ne u vrtiću

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    vertex, to je super kolac. Mima mi je dala taj recept na topicu o torti, pravili smo nekoliko puta, ali bez kakaa (moram joj to tek dati). Ne znam je li za kakao treba toliko secera, ali ako se radi bez, treba puno, puno manje. Ja sam ga rezala na pola i punila marmeladom i mandarinama.

    PP su posebne potrebe; danas idem po papire (cijelu knjigu, prakticki).

  36. #36
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    za kolač s kakaom stavim pola šalice (za bijelu kavu) smeđeg šećera
    i svaka čast ako si ga uspjela razrezati na pola, meni nikako nije uspjelo jer je jako krhak (možda kakao ima veze s tim)

  37. #37
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moj je onako dosta mokar i gumen. Jedan mi se raspao skroz, drugi su bili ok za rezanje po pola. S ovim sto se raspao, tu je zapravo bila moja greska. Stvarno sam bila prenasilna.

  38. #38
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Znači to je ukusno i bez kakaa? Fascinantno :D Baš ću ga probat, ali ipak s kakaom.

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Stvarno je ok, ali treba smanjiti secer na recimo 2/3 iz recepta, mozda cak i manje. S kakaom je vjerojatno jos i bolje.

    Pravit cu ovih dana opet, ali mislim da cu staviti u kalup za muffine i ubaciti borovnice u smjesu.

  40. #40
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Nisam skuzila smije li lan, ako smije, evo zgodne zamjene za bjelanjak u slatkim ili slanim receptima ( koristila sam za popecke od povrća, krekere i kekse)
    4 žličice lanenih sjemenki i 80 ml vode: ta smjesa lagano treba vreti 5-7 minuta, pustiti da se ohladi i zgusne, pa je propustiti kroz gazu i stisnuti dok se sva tekućina ne iscijedi - kao jedno jaje koristi se oko 50 ml te tekućine.

    S palentom zgodni obroci mogu se napraviti kad se kuhana ulije u kalupe od muffina i po želji doda sjeckano kratko kuhano povrce, tikvice, brokule, cvjetača ili grašak, pa zapeče.

  41. #41
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Probala sam ovo s muffin kalupom danas i grozno je ispalo. Odozgo je kao malo nastala korica, a unutra u kalupu je ostala kuhana palenta. Przena joj se jako svidela, a ovo iz kalupa se bojim da nece jesti.

    Ne znam smije li lan, ali probat cemo nekad - nije joj na popisu zabranjenih namirnica.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    a jesi li rezala zgance s modlama, ili dala da si sama reže?

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koje, one sto sam przila? Ja sam ih narezala na stapice, preprzila na maslinovom ulju i dala joj da ih tako drzi u ruci.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Ne prije prženja, staviš tanjur malo hladniji ispred nje taman dok se malo stvrdne i daš joj srćeka i zvjezdice pa nek sama radi

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad vec pecem raznorazne oblike i okuse onog kolaca bez icega.

    Jucerasnja kreacija je bila s borovnicama.

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Njam

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,502

    Početno

    Joj kad bi takva kreacija mogla ispasti i u bezgluteinskoj verziji to bi bilo mmm

  48. #48
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Moze ispasti tako i u bg verziji, samo u brasno treba dodati zlicu psyllium ljuskica.
    Psylium u bg brasnima povezuje kao sto u glutenskom brasnu povezuje gluten, i na kraju se kruh ili biskvit koji nema glutena ne raspada nego je jako lijepo povezan.
    Radim cesto kruh od prosenog i bucinog brasna, nema glutena a ispada fenomenalno.

  49. #49
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Apsu, moze recept? Tnx!

  50. #50
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Apsu, recept na sunce

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •