Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Vanmatericna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    1

    Početno Vanmatericna

    Pozdrav..imam pitanje .imam 23 godine i curicu od 4 godine..jucer idem na hitnu zbog jakih bolova u desnoj strani..kazu mi da je vanmatericna trudnoca do desnog jajnika,a plodna kesa u maternici..da napomenem da krvarim od 13.01..sinoc i danas su mi radili betu koja je oko 300..lezim u bolnici i cekam kad ce mi neko nesto rec..jel ima ko ovakvih iskustva?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne razumijem. Vidi se trudnoca u maternici i kod desnog jajnika? Dva ploda ?
    Beta je samo 300?
    Posljednje uređivanje od sirius : 04.02.2017. at 19:02

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Vjerojatno se mora odluciti kad ce te operirat. Ili tko. Najbolje je laparoskopski, to je ujutro. Laksi je oporavak nego kod klasicne operacije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Jako mi je zao sto to prolazis ja sam dva puta imala vanmat ernicnu ali u jajovodu prvi put su mi laparaskopski odstranili jajovod a drugi put drama bila sam 5 dana na promatranju onda su odlučili za ciscenje jajovoda a nakon 7 dana beta nije pala opet laparaskopski i odstranili i drugi ali ne brini jedna cura je imala plod na jajniku i u maternici odstranili su joj jajnik i jajovod a plod u maternici je ostao i nastavio se normalno razvijati

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozz svima

    Zanima me kakve su sanse za trudnocu poslije vanmatericne. 28.2. u 7tj su mi odstranili lijevi jajovod sa plodom. To mi je bila prva trudnoca )nakon 3god pokusavanja) Doktor mi je u bolnici rekao 3mj pazit se i 6 mj prirodno raditi na trudnoci. Sad me zanima kako znati kad je ovulacija na desnom jajniku. I kolike su sanse da se ponovi vanmatericna.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Znatizeljna, ja sam imala izvanmaternicnu. Savjetovali su mi pauzu od 6 mj., a mi smo se cuvali godinu. Bez problema sam nakon nje ostala trudna.
    Samo, ja sam na srecu izbjegla operativni zahvat. Primila sam injekciju Metotreksata.
    Sve ti ovisi kako se i gdje plod ugnijezdi. Na to ne mozes utjecati i ne mozes unaprijed znati...
    Ja kod ovulacije osjecam probadajucu bol u jajniku, a ako sama ne mozes raspoznati te dane-mozda da odes na folikulometriju.

  7. #7
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Znatiželjna jesu li ti provjerili je li desni jajovod prohodan?
    Ja sam imala dvije vanmatericne, jednu u lijevom jajovodu a drugu u rogu maternice sa lijeve strane. Ako je desni jajovod prohodan, šanse su ti dobre jer sam negdje čitala da čak i desni jajovod može usisati jajnu stanicu iz lijevog jajnika.
    Sretno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Postovi
    52

    Početno

    24.12.2016 godine sam imala vanmatericnu...36 godina imam,prirodno zaceto,tjedan dana prije imala sam dan kasnjenja i uzela test,pozitivan,iati taj dan kasnije ujutro sam prokrvarila malo,otisla odmah doktoru,dala mi je duphaston,nakon toga par dana nije me bolilo,nakon 5 dana javljam se u bolnicu najvise iz straha jer osjetim da nesto ne valja,malo me bolio lijevi jajnik kao za ovulaciju,3 put mjere betu i ona raste za 200 jedinica 3 dan,gledaju na uzv i ustanove na lijevom jajovodu prosirenje,isti dan navecer sam bila na stolu i operirana laparoskopski,drugi dan 25.12 su me sprdili kuci. Jako brzo sam se oporavila,vec nakon 2 dana sam bila skorz ok,nakon operacije tocno 28 dana sam dobila stvari,isla radit pretrage hormona briseva,sve ok bilo. 13.4.2017 zadnja menstruacija,test pozitivan,prirodno zaceto,i guram dalje. Htjela sam reci da je eto moguce,da ne spominjem da sam doktora molila pred operaciju da pregleda prohodnost drugog janovoda na sto mi je odgovorio da se to na radi u istom aktu,tako da sam tih par mjeseci zivjela u velikom neznanju i raznim slutnjama. Jos nesto,kad sam ostala trudna,ovulacija je bila na lijevom jajniku,osjetim ih savrseno svaki put,tako i ovaj... kako je doslo do desne strane nemam pojma,citala sam o tim teorijama ali na moje pitanje za to doktor je rekao da je to tehnicki jako tesko,no evo desilo se. Svim curama sam
    Htjela reci da je ipak moguce,i da ne gube nadu nakon ovakve drame koju dozive,a odurno je... oprostite na dugackom postu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Mojoj prijateljici, inace cura je isto aktivna na ovom forumu, je doktor rekao da je moguce da se jajnu stanicu usisa drugi jajovod..tako da eto, samo potpisujem tvoj post

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Potpis. Takodjer sam imala vanmaternicnu i laparoskopski mi je odstranjen jajovod. Pošto smo htjeli još djece, pitala sam kakve su šanse za novu trudnoću ako je drugi jajovod prohodan - dr. mi je objasnila da su šanse svaki mjesec 50% ovisno o tome na kojem je jajniku ovulacija, ali i da postoji šansa da preostali jajovod "usisa" jajnu stanicu sa drugog jajnika. To se rijetko događa ali nije nemoguće.
    Uglavnom, ja sam nakon te operacije ponovno prirodnim putem ostala trudna i rodila treće dijete. I da - točno svaki mjesec mogu skužiti po jakoj boli i probadanju na kojem je jajniku ovulacija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Drage sve...evo ja sam nova na forumu mislim si kome da se javim i s kim da se malo konzultiram dok lezim na sv duhu sa vanmaternicnom trudnocom
    Moja prica je sljedeca...menstruacija dolazi tocno na dan 22.10. Prava normalna m... koja nakon 6 dana ne staje povlaci se smedi iscjedak pa onda malo krvi malo smede i tak tjedan dana...reko nesto ne valja...uglavnom da ne duzim.. ja kod ginekologa...nista se ne vidi..papa uredan... ali beta 205 nakon dva dana 295 nakon jos dva 409... zadrzana sam odmah u bolnici sa dijagnozom vanmatericne trudnoce...pa kratim vrijeme citajuci malo o drugim iskustvima i molim vas da me netko utjesi i da malo snage za dalje...hvala!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Dijagnoza vanmatericna...u bolnici cekam sutra operaciju, ne znam opisati kako se osjecam trenutno...strah pomijesan sa nadom da ce se dogoditi cudo i da je ipak sve u redu...ne znam...beta je bila 205 pa 295 pa 409...sutra opet vadimo betu i radimo ultrazvuk

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Ima netko?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Zanima me ako tema nije aktiva ili ako nitko nije zainteresiran za koju rijec utjehe i pomoci jer ko je proso sve ovo zna kako se osjecam...da li je moguce usmjerit me na drugu temu pod neki drugi naslov gdje ce netko odgovorit ba post. Hvala

  15. #15
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja imala. rijesena lijekom metatrexatom. poslije trudnoca normalna. kako si

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Upravo sam danas primila isto mtx...hvala vam puno na odgovoru i ohrabrenju. Nadam se da ce.i kod.mene biti tako

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    86

    Početno

    Cure, kakva je procedura s mtx? Ja bih sutra trebala dobiti injekciju pa me zanima sto me ceka. Koliko dugo se bude u bolnici? Beta mi je 158.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    I ja da se ukljucim na ovu tuzu temu i da je malo osvjezim. 1.1.2018 sam hitno operisana laparoskopski, vanmatericna. Beta je vec bila 3000. Odstranjen prvi jajovod.
    1.8.2019 opet hitno operisana, vanmatericna, beta 3000. Odstranjen drugi jajovod.
    U oba navrata test pozitivan tek 5-7 dan kasnjenja. Oba puta imala lagano smedjarenje i probadanje u dijelu gdje su jajnici. Prije bilo cega sto mi se desilo imala sam HSG uredan kao i sve druge nalaze. Da stvar bude jos gora - moja mati je imala rodjaku koja je izgubila zivot u 19oj godini od vanmatericne (ali prije 25godina). Tako da su oba puta gleali i meni da izvuku zivu glavu..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    42

    Početno

    Na moje molbe i preklinjanja (kada sam imala drugu VM) da mi doktori daju taj mtx lijek - rekao je da time samo obezbjedujujem ponovnu vanmatericnu sebi u zivotu. Taj lijek inace unistava cilije u jajovodu a bez cilija - jajovod nema funkciju.

  20. #20
    galicia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    420

    Početno

    Moja prva trudnoća je završila laparaskopskim uklanjanjem lijevog jajovoda.
    Golema tuga, more suza, osjećaj krivnje... Ali sam preživjela i iz toga izašla jača.
    Meni je rečeno čekati 3 mj.
    Prvu ovulaciju nakon toga smo pogodili i rodila zdravog dječaka.
    Ovulirao je lijevi jajnik i rekli su mi da je to vrlo rijetko, ali da može jajašce iz jednoga jajnika završiti u drugom jajovodu.
    Da ne duljim, ista mi se stvar s ovulacijom u lijevom jajniku dogodila i nedavno s trećom trudnoćom. Ginekologinja je rekla da sam čudo.
    S drugim djetetom nisam pratila kad koji ovulira pa ne znam, ali za prvo su mi rekli nakon operacije, a za treće sad gin. vidjela žuto tijelo u lijevom jajniku.

    Napisala sam roman da bih eventualno utješila nekoga tko trenutno prolazi izvanmaterničnu trudnoću.
    Znam da je grozno, do neba je grozno, ali prođe i prestane boljeti. Nakon moje ja imam dva zdrava dječaka i trenutno sam trudna.
    Otplačite koliko god vam treba, odtugujte do kraja, a onda glavu gore i u nove pobjede!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Imala sam je, nazalost, ove godine u martu i 09.03. Sam operisana klasicnim rezom. Jajnik je sacuvan, a za jajovod mi je receno da je "skraćen". Takodje, rekli su mi poslije pola godine da normalno nastavim i da mi je druga strana uredna. Da li je potrebno prije toga uraditi neke dodatne nalaze koji se ne rade na redovnom pregledu? Imam strah od sljedeceg puta, ali se nadam najboljem.
    Tezak psihički i fizicki bol. Rana se inficirala te mi je 19.03. Opet radjena operacija.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Drage cure,
    dijelim svoje iskustvo kako bih mozda nekome pomogla u buducnosti, kao sto je ovaj topic pomogao meni.
    Na dan kada sam trebala menstruaciju, pojavljuje se svijetlosmedi iscjedak. Nakon 3 dana, iscjedak ne prestaje, radim test koji odmah pokazuje trudnocu. Javljam se svojoj gineko koja me narucuje na pregled za 4 dana. Gineko mi odmah kaze da sumnja na biokemijsku ili vanmaternicnu, te da moram ici vaditi betu u razmaku od 48 sati.Prolazim kroz sve faze tugovanja i imam osjecaj da nesto zaista nije u redu.
    Prva beta je 5000, sto je dosta visoko. Nazalost, druga beta je 5200.
    Isti dan odlazim u polikliniku Ginekos da konacnu potvrdu - radi se o vanmaternicnoj, te me dr. Ujevic upucuje na SD na hitnu operaciju. Sutradan ujutro se javljam na SD, gdje sam operirana isti dan. Nisam imala nikakve bolove niti krvarenje, samo svijetlosmedi iscjedak. Beta je bila visoka vjerojatno jer se plod nalazio u rogu, te srecom nije doslo do puknuca. Operirana sam laparaskopski, uklonjen je lijevi jajovod. Pustena sam kuci nakon 24 sata, uz strogo mirovanje. Sam oporavak nakon operacije nije pretezak, najvise problema uzrokuje plin, ali i to polako prolazi.
    Radi se o prvoj trudnoci koja bi mozda imala sretan ishod jer sam imala zakazano propuhivanje 8.4. koje je otkazano zbog korone. Nazalost, situacija je takva kakva je i psihicki se nosim najbolje kako mogu.
    Ako osjetite da nesto nije uredu, ako imate bolove, odmah se javite svom gineko, iako ce vam okolina govoriti da panicarite i da je mozda prerano.
    I drzim fige da sve prode uz sto manje boli i uz brz oporavak.

  23. #23
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ingstad isto kao i men 01/2019 i - smedji iscjedak od dana ocekivane, plus ja sam imala betu koja se pravilno duplala.
    Evo sad jos mjesec dana do poroda cekam, sa samo jednim jajovodom
    Sumnjamo da se moj desni zacepio radi stare upale slijepog crijeva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •