Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: D3+K1 vitamini za dojenče

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    4

    Početno D3+K1 vitamini za dojenče

    Idu li vitamini za bebe D3 -K1 na recept? Ja sam ih morala platiti 56 kn. Prije su se uzimale kapi D3 i išle su na recept. Zna li tko zašto ovi vitamini ne idu ako su obavezni?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zasto bi bili obavezni? Nisu. Ni sami D vitamin nije obavezan.

    PlivitD3 I Oleovit idu na recept. Dodavanje vitamina K dojenoj djeci je friska preporuka. Ne I obaveza. Babytol K+D ne ide na recept.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 06.02.2017. at 18:52

  3. #3
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Meni je isto dr rekla da kupimo K + D3, nisam. Dobivam D3 oleovit na recept, al joj ne dajem skoro nikad. Ako se zalomi 3,4 dana da ne izađemo onda da. evo u 4 mj koliko imam bocu, potrošili pola. Mislim da je to pretjerivanje i kljukanje bebe s kemijom koja joj nije potrebna. Da mi je znati kako su bebe prije izuma ovih kapi preživljavale.....

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    VeraM, nije ti to mudra odluka. Za dobrobit svoga djeteta daj joj D vitamin barem dok sunce ne bude dovoljno jako, do kasnog proljeca.
    Nedostatak tog vitamina tokom prve godine zivota moze dovesti da ozbiljnih posljedica, koje se tako lako mogu sprijeciti.

  5. #5
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da znam, kronicni nedostatak vitamina D dovodi do nemogucnosti ugradnje anorganskih mineralnih tvari u kosti, što ih cini mekanim i preelasticnim, sto u konacnici moze dovesti do savijanja kostiju u rastu i tzv o-nogu i rahitisa. A previse vitamina D dovodi do prebrzog rasta kostiju, fontanele se prebrzo zatvore. Bila je negdje tema na forumu o tome, ako se dobro sjećam neka mama je u Irskoj trazila recept za to kod ped pa je on ostao u čudu jer to oni ne daju. A citala sam po forumu da su razliciti ped propisivali razlicit broj kapi, od 2 do 6. Nema ujednacene doze, igraju se s tim pa kako ispadne.
    Sve to sa strane, ja joj dam ponekad te 2 kapi, kad se sjetim. Al mi smo na jugu Dalmacije i secemo kad god ne pada kisa, dosta je na suncu. I znam ju cesto stavit ispred prozora da ju malo sunce obade.

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Samo napominjem da UV zrake ne mogu proci kroz obicno staklo. tako da suncanje djeteta uz prozor, koji nije otvoren, i nema previse smisla. Ako se s tim zeli doci do vit. D.

    No isto tako kolicina UV zraka koja treba za proizvodnju vitamina nije velika.

  7. #7
    Narancica000 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    687

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Da znam, kronicni nedostatak vitamina D dovodi do nemogucnosti ugradnje anorganskih mineralnih tvari u kosti, što ih cini mekanim i preelasticnim, sto u konacnici moze dovesti do savijanja kostiju u rastu i tzv o-nogu i rahitisa. A previse vitamina D dovodi do prebrzog rasta kostiju, fontanele se prebrzo zatvore. Bila je negdje tema na forumu o tome, ako se dobro sjećam neka mama je u Irskoj trazila recept za to kod ped pa je on ostao u čudu jer to oni ne daju. A citala sam po forumu da su razliciti ped propisivali razlicit broj kapi, od 2 do 6. Nema ujednacene doze, igraju se s tim pa kako ispadne.
    Sve to sa strane, ja joj dam ponekad te 2 kapi, kad se sjetim. Al mi smo na jugu Dalmacije i secemo kad god ne pada kisa, dosta je na suncu. I znam ju cesto stavit ispred prozora da ju malo sunce obade.
    Pedijatri u Irskoj ne daju recept za vitamin D iz razloga sto ga moras sama kupiti.
    Ja svojoj skoro cetverogodisnjakinji dajem vitamin D (na preporuku obiteljskog lijecnika) u ove zimske dane iz razloga sto sunca gotovo uopce nema! (Pojavi se na sat dva nekad, nekad ga daanima nema, o kisi ne zelim govoriti )
    Preporuka je i odraslima uzimati.

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je znati kako su bebe prije izuma ovih kapi preživljavale.....
    Bile su rahitične.

  9. #9
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da, sve, do jedne bebe su bile rahiticne. Ugl. ne mislim riskirat zdravlje svog djeteta. Samo ju ne zelim kljukat kemijom ako imam alternativu. A kod nas ima puno sunca, bogu hvala. Kad nema 3, 4 dana sunca dam joj kapi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •