Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Kako se racuna naknada za bolovanje u trudnoci

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    9

    Početno Kako se racuna naknada za bolovanje u trudnoci

    Zanima me ako odem na bolovanje u pol mjeseca dali će mi se za prosjek porodiljno računat plaća za taj mjesec u iznosu od pola što je manje nego plaća za cijelu mjesec ili se radčuva po nekoj prosječnoj satnici pa nema veze što je plaća za taj mjesec bilani manja.

  2. #2
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ta placa nece ulaziti u prosjek, nego tri ranije cijele place. Odnosno, oni racunaju cijenu sata, tak da bi bilo ok cak i da uzmu tih pola mjeseca, sto nece, ali npr.meni su tako gledali jer sam i tri mj.ranije bila cesto na bolovanju, bolovanje nisu uzeli u obzir.
    Ne mogu to niti fizicki odraditi jer ti nosis doznake taj mjesec u hzzo s prosjecima od poslodavca, prije nego ti obracunaju uopce tu polovinu. Dobit ces pola place i pola naknade.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Znaci ako sam dobro shvatila računati će mi se satnice do drugog mjeseca ako odem na bolovanje recimo 15.3 a treći će ignorirati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Zar nije zadnjih 6 plaća? Tako piše na slubenica stranicama.

  5. #5
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    dovoljne su dvije isplate

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    9

    Početno

    Ne razumijem dvije isplate čega? Plaće? Moja plaća varira jako ovisno o to e dali dezuram ili ne a zadnja 3 mjeseca ne dezuram

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni je rečeno da su potrebne tri platne liste za prosjek....

  8. #8
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    uzima se zadnjih 6 isplata placa prije mjeseca u kojem se otvara bolovanje/porodiljni
    znaci, ako sad u veljaci otvoris porodiljni u izracun ne ulazi isplata koji si dobila ovaj mjesec (tocnije, ne ulazi ti placa obracunata za sijecanj, jer je isplacena u veljaci)
    ali, ako nemas 6 isplata, uzima se koliko imas - a dovoljne su dvije isplate (opet isplacene prije mjeseca u kojem se otvara porodiljni)

  9. #9
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    s tim da u te dvije isplate ne mora biti isplata za cijeli mjesec, dovoljan je koji dan, jer se racuna satnica

  10. #10
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ne znam jel kakva razlika u tome da li su u pitanju komplikacije ili bas porodiljni - ja sam nosila na hzzo za komplikacije prosli mjesec i trazili su tri place zadnje, ne 6.
    Kazem, mozda je porodiljni drukciji.

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    isto je
    obrazac inace ima 6 rubrika
    2 je munimum, 6 maksimum

  12. #12
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, al pojedine podruznice znaju furati svoju pricu, koliko sam skuzila
    ovi kod mene uzimaju 6, ako ih imas
    ako ne, onda koliko imas
    ja cu ih imati manje, jer sam prije bila na porodiljnom

  13. #13
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Kakv obrazac? meni je sestra kod gin rekla 3, na poslu isto rekli 3 i dali papire (nisam ih ni gledala iskreno, samo sam vidjela upisane tri place), muz ostavio u klovicevoj (zg), ispunio neki papir samo s osobnim podacima i oni rekli da je to to. Znam da je kolegica za bolovanje nakon porodiljnog pricala o tih 6 prosjeka i da joj je to zeznulo placu, odnosno naknadu za bolovanje kad joj je mala bila bolesna.
    Ali dobro, ako me itko trazi kasnije 6 prosjeka, sad znam da je i to moguce i legitimno

  14. #14
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    ja sam bila na komplikacijama, imala sam jednu isplatu u 9 mj od 500kn i jednu u 10mj od 5000kn
    okvirno
    znaci dvije isplate su dovoljno za puno bolovanje, ako ti je placa veca ili ista naknadi od 4257kn
    normalno sam imala bolovanje svaki mjesec 4257kn

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma to sto ti na poslu izracunaju prosjek, na to sam mislila
    moze biti, koliko se sjecam, na njihovim obrascu, ili kao sto moji - isprintaju iz sustava

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj TOMICICA prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem dvije isplate čega? Plaće? Moja plaća varira jako ovisno o to e dali dezuram ili ne a zadnja 3 mjeseca ne dezuram
    Onda ti traži prosjek svih 6 ak ti dežurstva utiču na placu

  17. #17
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj TOMICICA prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci ako sam dobro shvatila računati će mi se satnice do drugog mjeseca ako odem na bolovanje recimo 15.3 a treći će ignorirati.
    Ne
    Isplatu za drugi mjesec ces dobiti u trecem mjesecu, a to je mjesec u kojem otvaras komplikacije/porodiljni i
    to ne ulazi u prosjek
    ako je za tebe povoljnije, trazi na poslu da ti izracunaju satnicu zadnjih 6 mjeseci i tako odnesi na hzzo

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ako ideš na komplikacije porodiljni od 3.mjeseca računa se sa isplatom u veljaci

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj vjerujem u bolje sutra prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam bila na komplikacijama, imala sam jednu isplatu u 9 mj od 500kn i jednu u 10mj od 5000kn
    okvirno
    znaci dvije isplate su dovoljno za puno bolovanje, ako ti je placa veca ili ista naknadi od 4257kn
    normalno sam imala bolovanje svaki mjesec 4257kn
    Sluzbenica na HZZO mi je rekla da ću imati maksimalnu visinu naknade iako sam imala 3 isplate ( za 10 dana, cijeli mjesec i 5 dana) u prethodnom šestomjesečnom razdoblju prije odlaska na komplikacije. Isplate su se odnosile na godišnji odmor za 2017. nakon porodiljnog dopusta, a prije koristenja prava na mirovanje radnog odnosa do otvaranja komplikacija povratkom na posao.
    Zanima me koliko vam je iznosila porodiljna naknada nakon ovih komplikacija ostvarenih temeljem 2 isplate plaće,cijelu placu ili?
    Hvala.

  20. #20
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ako ti je ona tako rekla onda je tako. Znam da se nora imati tri isplate izmedju dva porodiljna da bi bila puna naknada, po tome znaci da u obracun ulazi prosjek place prije prvog porodiljnog.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pretpostavljam da temeljem tri isplate prije komplikacija za porodiljni naknadu množe osnovicu po satu netto s brojem sati prema kalendaru radnog vremena koja varira iz mjeseca u mjesec ovisno o broju radnih dana.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    I meni su nakon potodiljnog isplatili minimum plaće za bolovanje jer sam imala manje od tri isplategalio mi je jedan dan da pređem u mobi mjesec.ok bilo je to davno ali ovisi ko kako čita tak i postupa

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Pisalo se prije ali da provjerim. Unazad 6mj sam promijenila poslodavca i kod jednog i kod drugog bila na bolovanju cca 2tj. To bolovanje mi ne ulazi u prosjek za izračun naknade na komplikacijama sam? Hvala

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    s tim da u te dvije isplate ne mora biti isplata za cijeli mjesec, dovoljan je koji dan, jer se racuna satnica
    Da li znate dobiva li se maximalna naknada (4257) ukoliko imam samo 2 platne liste u zadnjih 6mj ? Hvala

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Tri isplate moraju biti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •